Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Aktualności, newsy, wydarzenia
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-05-04 15:13:24

Cz. 1

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=706249#1642145

Cz. 2

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=735721

Nie wiem, może należy "budowlańców" z tytuły myk-myk? A gdzie spacerowicze, działkowcy, itp?Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 15:14 04-05-2015

 Linki sponsorowane
RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-05-04 19:33:50

Spróbuj a ukręcę Ci ogon....

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-05-05 15:03:35

Saperzy interweniowali na budowie przy ul. Piłsudskiego 101. Podczas prac przy wykopie pod fundament, robotnicy znaleźli niewybuch. Był to pocisk przeciwpancerny kalibru 88 mm produkcji niemieckiej. Fachowcy określają go jako granatnik Panzerschreck. Zawierał niecały kilogram ładunku wybuchowego, a jego siła przebijała pancerze pojazdów wroga. Panzerschreck znaleziony przy Piłsudskiego został zabrany i zdetonowany na poligonie.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/...3849157,wroclaw-niewybuch-na-budowie-biurowca-przy-ul-pilsudskiego,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-05-07 11:51:02

Na terenie dawnego dworca PKS we Wrocławiu przy ul. Suchej robotnicy znaleźli w wykopie niewybuch z czasów II wojny światowej. Robotnicy dokopali się do niego w części placu po dworcu od strony budynku dyrekcji kolei.

Znalezisko ma około 40 centymetrów długości. - Nikt z nas nie wie dokładnie, co to jest. Bomba jest lekko przysypana ziemią - mówią portalowi GazetaWroclawska.pl robotnicy, którzy natknęli się na niewybuch. Teren zabezpieczyła policja, na miejsce zostali wezwani saperzy. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu temu także na terenie dawnego dworca znaleziono 250-kilogramową bombę lotniczą, jednak jak mówi policja, tym razem nie jest to tej skali ładunek, a sporo mniejszy niewybuch. Nie zapadła decyzja o ewakuacji okolicznych budynków. Tym razem nie trzeba też było zamykać ulic.


Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3851819,wroclaw-bomba-na-terenie-bylego-dworca-pks-zdjecia,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-05-07 17:57:21

- Był to pocisk do granatnika przeciwpancernego Panzerfaust. Jest to broń niemiecka z zapalnikiem. Pocisk został już zabezpieczony i przewieziony na poligon.

http://www.gazetawroclawska.pl/...roclaw-pocisk-do-panzerfausta-na-terenie-bylego-dworca-pks-zdjecia,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-05-08 16:50:16

Wrocławscy saperzy interweniowali dziś przy ul. Dożynkowej na Klecinie, gdzie w wykopie pod fundamenty nowego przedszkola znaleziono pocisk artyleryjski kal. 122 mm. Następnie saperów wezwano na ul. Robotniczą, gdzie z nasypu kolejowego wykopali granat moździerzowy kal. 82 mm. Niewybuchy zdetonowano na poligonie.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/...54263,wroclaw-saperzy-interweniowali-przy-dozynkowej-i-robotniczej,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-05-18 15:40:57

Niebezpiecznego odkrycia dokonali dzisiaj robotnicy, którzy pracują przy budowie myjni samochodowej na ul. Krakowskiej. W wykopie odnaleźli granat obronny F-1. To typowy granat ręczny używany przez wojska radzieckie w czasie II wojny światowej. Na szczęście nikomu z pracowników nie stała się krzywda. Na miejsce zostali wezwani wrocławscy saperzy. - W razie eksplozji granatu siła rozrzutu pojedynczych odłamków mogła wynieść ponad 200 m – mówi chorąży Przemysław Parol z wrocławskiego patrolu rozminowania. Granat został zabezpieczony i przetransportowany na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/...ranat-obronny-f1-na-budowie-myjni-samochodowej-przy-ul-krakowskiej,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-05-18 15:48:07

O! A zawsze odłamki F-1 latały na 100 m. Widocznie promień rażenia zwiększa się proporcjonalnie do upływającego czasu.

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-05-19 17:44:29

Dwie interwencje saperów we Wrocławiu

Dwa razy interweniowali dziś saperzy we Wrocławiu. W mieście znaleziono minę przeciwpancerną i granaty. Najpierw saperzy musieli pojechać na ul. Międzyrzecką. Tam rodzina spacerująca nadbrzeżem Odry znalazła granat ręczny, prawdopodobnie produkcji radzieckiej. Na ul. Kaczeńcowej (Lipa Piotorwska) natomiast podczas prac budowlanych znaleziono minę przeciwpancerną.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3868087,dwie-interwencje-saperow-we-wroclawiu,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-05-27 17:28:53

Wrocław: Pracowity dzień saperów. Znaleziono pocisk artyleryjski i granat moździerzowy

Saperzy musieli dzisiaj dwukrotnie interweniować na terenie Wrocławia. Na początku na terenie zakładu naprawczego znaleziono pocisk artyleryjski. Kolejne zgłoszenie dotyczyło granatu moździerzowego. Na początku saperzy musieli jechać na ul. Petuniową (w pobliżu Żernickiej). W zakładzie naprawczym znaleziono pocisk artyleryjski kalibru 85 milimetrów. Kolejne wezwanie było z ul. Rezedowej (boczna Klecińskiej). Podczas wykopków pod kabel znaleziono granat moździerzowy o kalibrze 120 milimetrów. Obydwa niewybuchy z czasów II wojny światowej zostały wywiezione na poligon i tam zdetonowane.

http://www.gazetawroclawska.pl/...dzien-saperow-znaleziono-pocisk-artyleryjski-i-granat-mozdzierzowy,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-06-03 17:18:19

Pracowity dzień saperów. Duży pocisk na budowie dworca PKS

Na początku saperzy interweniowali na terenie dawnego dworca PKS przy ul. Suchej. Znaleziono tam pocisk artyleryjski o kalibrze 280 mm. Kolejne wezwanie było z ul. Cholewieckiej (Psie Pole), gdzie podczas prac archeologicznych znaleziono granaty ręczne i amunicję. Podczas prac na terenie byłego dworca wykopano znacznych rozmiarów pocisk artyleryjski produkcji radzieckiej - o długości 1,3 metra i szerokości 30 cm. Kolejne wezwanie saperzy otrzymali od archeologów, którzy prowadzą prace na ul. Cholewieckiej na Psim Polu. Znaleziono tam dwa granaty ręczne rg42 i przeciwpancerny granat ręczny rgp40, a także amunicję. Wszystkie niewybuchy zostały przewiezione na poligon i tam zdetonowane.

http://www.gazetawroclawska.pl/.../3887725,pracowity-dzien-saperow-duzy-pocisk-na-budowie-dworca-pks,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-06-09 09:05:49

Info z wczoraj (8.VI):
"Wrocławscy saperzy byli dzisiaj wzywani kilkakrotnie. Podczas prac budowlanych znaleziono pocisk rakietowy, granat moździerzowy, pocisk artyleryjski i amunicję strzelecką.

Pierwsze wezwanie saperzy otrzymali z ul. Kukuczki. W wykopie pod fundamenty znaleziono pocisk rakietowy radzieckiej produkcji. Następnie saperzy pojechali na ul. Janowską, gdzie na nabrzeżu wykopano granat moździerzowy o kalibrze 82 mm. Saperzy interweniowali także na pl. Bema, gdzie w wykopach pod fundamenty odkryto znaczną liczbę amunicji strzeleckiej. Ostatnie wezwanie pochodziło z ul. Osobowickiej, gdzie podczas pogłębiania koryta rzeki znaleziono pocisk artyleryjski o kalibrze 122 mm. Wszystkie niewybuchy z czasów II wojny światowej trafiły na poligon, gdzie zostały zdetonowane."

http://www.gazetawroclawska.pl/...wity-dzien-saperow-znaleziono-pociski-granat-i-amunicje-strzelecka,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-06-16 17:16:23

Wrocławscy saperzy interweniowali dziś na nabrzeżu rozładunkowym na Janówku. To tam barkami dostarczany jest urobek z prac w korycie Odry. Na jednej z barek robotnicy odkryli niewybuch z czasów II wojny światowej. Był to pocisk do granatnika przeciwpancernego Panzerfaust 2. Został zabezpieczony przez saperów i zdetonowany na poligonie.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3902297,wroclaw-pocisk-przeciwpancerny-na-barce,id,t.html


Dziwne... przez tydzień był spokój? Nie może być...

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-06-17 17:36:03

Saperzy zostali dziś wezwani na ul. Popowicką, gdzie w trakcie wykopów pod przewody elektryczne znaleziono pocisk artyleryjski przeciwpancerny (kaliber 85 mm). Niewybuch z czasów II wojny światowej został wywieziony na poligon i tam zdetonowany.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/...l/3903571,wroclaw-na-ul-popowickiej-znaleziono-pocisk-artyleryjski,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-06-18 15:00:53

Kolejny pocisk u zbiegu Fabrycznej i Babimojskiej...
Informacja w prasie pewnie za kilka godzin.

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-06-22 18:28:46

Podczas prac ziemnych na terenie budowy przy ul. Ślężnej znaleziono pocisk do granatnika z czasów II wojny światowej. Został on zabezpieczony przez saperów.

http://www.gazetawroclawska.pl/...pozostalosc-z-czasow-ii-wojny-swiatowej-znaleziona-przy-ul-sleznej,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-06-23 19:03:51

Wrocław: Niewybuch na budowie galerii Wroclavia i nowego dworca PKS

Wrocławscy saperzy interweniowali dziś na budowie galerii Wroclavia i podziemnego dworca autobusowego. W trakcie prowadzonych prac, robotnicy odkopali niewybuch z czasów II wojny światowej. Był to pocisk artyleryjski kalibru 105 mm. Został zabezpieczony i zdetonowany na poligonie saperskim.

To nie pierwszy niewybuch znaleziony na terenie dawnego dworca autobusowego przy ul. Suchej. M.in. w kwietniu znaleziono robotnicy znaleźli 250-kilogramową bombę z czasów II wojny światowej. Ulica Dyrekcyjna i fragment ulicy Joannitów były zamknięte, a z pobliskiego budynku PKP ewakuowano 50 osób. ZOBACZ: 250-kilogramowa bomba na dworcu PKS. Ewakuacja i zamknięte ulice (FILM, ZDJĘCIA) Przypomnijmy, że jesienią 2017 roku ma zakończyć się budowa nowej galerii handlowej w miejscu dworca PKS przy ul

http://www.gazetawroclawska.pl/...wroclaw-niewybuch-na-budowie-galerii-wroclavia-i-nowego-dworca-pks,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-07-17 17:54:53

Bomba lotnicza i granat moździerzowy znalezione we Wrocławiu
Saperzy interweniowali dziś dwukrotnie we Wrocławiu. Najpierw przy ul. Starościńskiej podczas prac przy wykopie pod budowę kanalizacji znaleziono niewybuch. Była to bomba lotnicza o wadze 50 kg. Później przy ul. Wagonowej na nieużytkach przy dawnej fabryce Pafawagu, robotnicy wyrównujący grunt pod budowę, znaleźli granat moździerzowy kalibru 82 mm. Oba niewybuchy zostały zabezpieczone i zdetonowane na poligonie saperskim.

http://www.gazetawroclawska.pl/...59471,bomba-lotnicza-i-granat-mozdzierzowy-znalezione-we-wroclawiu,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-07-17 17:55:21

Prawie miesiąc spokoju...

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-07-17 22:37:30

I tu się mylisz-82mm znaleziono miesiąc temu.
Info wyszło teraz.

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-07-17 22:41:00

Te"nieużytki" to dawna linia kolejowa FAMO.Pan z koparki rozgrzebał podkłady i wyszło.
Panowie w KIAnce czekali 4 godziny na Tarpana i Stara plus obsada...

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-07-20 17:05:08

Sonic- Ty leniu...

Saperzy dostali wezwanie do miejscowości Michałowice koło Sobótki, gdzie w wykopie na terenie ogródka prywatnego domu znaleziono 7 sztuk granatów moździerzowych 82 mm i pocisk artyleryjski 85 mm. Kolejne wezwanie strażacy otrzymali z al. Śliwowej (na Maślicach we Wrocławiu). W wykopach pod fundamenty znaleziono tam granat moździerzowy o kalibrze 50 mm. Wszystkie niewybuchy zostały przewiezione na poligon i tam bezpiecznie zdetonowane.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/...anaty-mozdzierzowe-i-pocisk-artyleryjski-zdetonowane-przez-saperow,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-07-21 16:50:34

Wrocławscy strażacy chcieli usunąć złamane drzewo na ul. Fabrycznej. Mocno się zdziwili, gdy w pniu zobaczyli pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Dwa razy interweniowali dzisiaj wrocławscy sperzy na terenie miasta. Pierwsze wezwanie dotyczyło ul. Fabrycznej. Tam powalone przez wichurę drzewo odsłoniło pocisk przeciwpancerny kalibru 85 mm. Niebezpieczną pamiątkę po II wojnie światowej odkryli strażacy usuwający skutki niedzielnej burzy. Pocisk udało się bezpiecznie wydobyć. Kolejna interwencja miała miejsce na ul. Starogranicznej. Tam robotnicy pracujący przy nasypie kolejowym odkryli granat obronny, tzw. szyszkę. Gdyby doszło do jego wybuchu, odłamki mogłby ranić wszystkie osoby znajdujące się w odległości 200 metrów. Na szczęście obydwa ładunki udało się bezpiecznie wywieźć i zdetonować na poligonie.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/...iewybuch-w-polamanym-przez-burze-drzewie-tkwil-tam-od-czasow-wojny,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-07-27 15:31:20

"Trzy razy wzywano dzisiaj saperów do interwencji na terenie Wrocławia. Wywieźli i zdetonowali na poligonie granat, pocisk moździerzowy i 12 nabojów z czasów drugiej wojny światowej.

Po raz kolejny robotnicy pracujący przy nasypie kolejowym na ul. Starogroblowej znaleźli granat tzw. szyszkę. Taki sam w tym miejscu wykopali tydzień temu. Strachu najadł się także działkowiec z ul. Pułtuskiej, który znalazł składowisko pocisków na swojej działce. Po przyjeździe saperów okazało się, że to amunicja do niemieckiego pistoletu typu Mauser. Koło schroniska dla bezdomnych mężczyzn im. Brata Alberta znaleziono z kolei pocisk moździerzowy 82 mm. Wszystkie niewybuchy zabezpieczono i zdetonowano na poligonie."

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/4691392,trzy-interwencje-saperow-we-wroclawiu,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-07-29 16:59:58

Wrocław: Niewybuch znaleziony pod torowiskiem na ul. Grabiszyńskiej

Saperzy interweniowali na placu budowy na ul. Grabiszyńskiej. Trwa remont pętli tramwajowej Oporów i torowiska na odcinku od rzeki Ślęzy do pętli przy cmentarzu Grabiszyńskim. Na wysokości wzgórza z Cmentarzem Żołnierzy Polskich w wykopie pod przyszłe torowisko znaleziono granat moździerzowy kal. 82 produkcji niemieckiej. Został on bezpiecznie zdetonowany na poligonie.

http://www.gazetawroclawska.pl/...,wroclaw-niewybuch-znaleziony-pod-torowiskiem-na-ul-grabiszynskiej,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-08-03 14:51:49

Wrocławscy saperzy interweniowali dziś w Mokronosie Górnym. W przydomowym ogródku gospodarze znaleźli przeciwpancerny pocisk artyleryjski kal. 75 mm produkcji radzieckiej. Niewybuch bezpiecznie zdetonowano na poligonie.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/4862631,pocisk-artyleryjski-znaleziony-w-przydomowym-ogrodku,id,t.html


SONIC !!!

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-08-03 15:31:35

Sonic ma wywalone bo leży w ogródku popija z pokala...

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-08-07 18:07:00

Saperzy dostali dzisiaj wezwanie na ul. Sieradzką. To tam (tuż obok Aquaparku) powstaje nowy Kaufland. W wykopkach znaleziono granat moździerzowy o kalibrze 82 mm. Niewybuch z czasów II wojny światowej został wywieziony na poligon i tam zdetonowany.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/...ul/5247168,wroclaw-granat-mozdzierzowy-na-budowie-nowego-kauflanda,id,t.html

Ty leniu....

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-08-07 18:57:21

Nie za gorąco Ci? :D

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-08-10 16:10:01

Strachu najedli się dziś rano pracownicy budowy przy ul. Suchej. W czasie wykopów pod nową galerię handlową i dworzec autobusowy, natknęli się na niewybuch. Okazał się nim pocisk artyleryjski o średnicy 75mm z czasów II wojny światowej. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a saperzy wywieźli znalezisko na poligon i tam bezpiecznie zdetonowali ładunek.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/...roclaw-niewybuch-na-budowie-galerii-handlowej-w-miejscu-dworca-pks,id,t.htmlTy, Ty....

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-08-10 17:35:34

Wszak irytuje mnie nowy wygląd GW...

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-08-11 16:12:29

Podczas prac pogłębiania dna Odry przy ul. Pasterskiej (między mostami Trzebnickimi a Warszawskimi) znaleziono niewybuchy. Na miejsce zostali wezwani saperzy. Jak się okazało, był to zasobnik z siedmioma pociskami artyleryjskimi o kalibrze 105 mm. Niewybuchy z czasów II wojny światowej zostały wywiezione na poligon i tam bezpiecznie zdetonowane.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/...721694,wroclaw-saperzy-wyciagneli-7-pociskow-artyleryjskich-z-odry,id,t.html


Oj łysy, łysy...
Esteta się znalazł...

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-08-12 15:38:00

Saperzy dostali dzisiaj wezwanie na ul. Piłsudskiego 101. Podczas prac budowlanych (u zbiegu Piłsudskiego i Peronowej powstaje biurowiec) odkryto pocisk artyleryjski o kalibrze 75 milimetrów. Niewybuch został zabrany na poligon i tam zdetonowany.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/5863332,wroclaw-pocisk-artyleryjski-na-budowie-biurowca,id,t.html


Już mi słów brakuje...

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-08-13 19:40:56

"Wrocławscy saperzy interweniowali dzisiaj na ulicy Poznańskiej. W czasie prac ziemnych prowadzonych między Szkołą Podstawową nr 18 a Przedszkolem nr 105, znaleziono pocisk moździerzowy kalibru 82 mm. Na szczęście pracujący tam robotnicy od razu wezwali odpowiednie służby. Saperzy zabezpieczyli pocisk, który został wywieziony na poligon i tam bezpiecznie zdetonowany. Nikomu nic się nie stało."

http://www.gazetawroclawska.pl/...oclaw-niewybuch-znaleziony-miedzy-szkola-podstawowa-a-przedszkolem,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-08-21 15:28:18

50-kilogramowa bomba lotnicza i trzy granatniki. Saperzy mieli pracowity dzień

Wrocławscy saperzy interweniowali dzisiaj dwukrotnie. Na początku dostali wezwanie na ul. Dąbrowskiego 40, gdzie w wykopie pod fundament nowego budynku mieszkalnego znaleziono trzy granatniki przeciwpancerne Panzerfaust. Następnie zostali wezwani na ul. Janowską, gdzie podczas prac porządkowych prowadzonych po rozbudowie nadbrzeża rozładunkowego znaleziono bombę lotniczą o wadze 50 kilogramów. Niewybuchy zostały wywiezione na poligon i tam zdetonowane.

http://www.gazetawroclawska.pl/...owa-bomba-lotnicza-i-trzy-granatniki-saperzy-mieli-pracowity-dzien,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-08-22 12:34:22

100-kilogramowa bomba przy Hali Ludowej

100-kilogramowa bomba przy Hali Ludowej. Przy ul. Wróblewskiego, na wysokości przystanku tramwajowego Hala Stulecia, robotnicy, którzy prowadzili prace remontowe natrafili na niewybuch z czasów II wojny światowej. Natychmiast wezwali odpowiednie służby. Na miejscu interweniowali saperzy, ale policja wstrzymała ruch zarówno samochodowy, jak i tramwajowy na ul. Wróblewskiego. Kierowcy utknęli w gigantycznych korkach, a podróżni MPK nie mieli jak dostać się do centrum czy na Sępolno. Po godz. 11.30 ruch został przywrócony. Saperzy znaleźli 100-kilogramową bombę, która została wywieziona na poligon, gdzie zostanie bezpiecznie zdetonowana. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/6245664,100kilogramowa-bomba-przy-hali-ludowej,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-08-24 15:15:51

"Robotnicy pracujący na budowie przy al. Piastów dokopali się dziś do niewybuchu. Po wezwaniu saperów okazało się, że to bomba kasetowa z czasów II wojny światowej. Żołnierzom udało się ją bezpiecznie przewieźć i zdetonować na poligonie."

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/6247940,bomba-na-budowie-przy-al-piastow,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-08-25 14:06:45

"Wrocławscy saperzy dostali dzisiaj wezwani na wyspie Piasek (obok Ostrowa Tumskiego), gdzie podczas renowacji kościoła Najświętszej Marii Panny znaleziono wbity w mur pocisk. Na szczęście okazało się, że to jedynie odłamek bez zapalnika i substancji wybuchowej. Ale i tak robotnicy przerwali pracę do przyjazdu saperów, którzy wyjęli kawałek metalu ze ściany kościoła."

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/6249186,bomba-w-murze-kosciola-w-centrum-wroclawia,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-08-26 18:22:49

W Sadowicach (gmina Kąty Wrocławskie) znaleziono w lesie niewybuchy z czasów II wojny światowej. Na miejsce wezwano saperów, którzy zabezpieczyli trzy bomby lotnicze ważące w sumie 15 kg.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/6370548,trzy-bomby-lotnicze-znalezione-pod-wroclawiem,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-08-26 18:56:36

A gdzie sarkazm?

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-08-26 19:22:19

Uznałem, że wystarczą trzy bomby lotnicze o łącznej wadze 15 kg...

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-09-01 15:36:29

W czasie pracy w polu rolnik z Księginic Małych natrafił na niebezpieczne znalezisko. Okazał się nim pocisk artyleryjski kalibru 150 mm, pochodzący z II wojny światowej. Przestraszony rolnik szybko poinformował saperów. Na szczęście udało się pocisk bezpiecznie przewieźć na poligon i zdetonować.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/6548719,saperzy-interweniowali-w-ksieginicach-malych,id,t.html


Sonic- wypuść go z tych brudnych rąk i już się aż tak Pociągiem nie zajmuj...

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-09-01 15:41:15

Brudne złoto to wciąż złoto.... tyle że brudne....

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-09-03 17:14:04

Szczątki żołnierzy w wykopie przy Litomskiej

Podczas interwencji przy skrzyżowaniu ul. Litomskiej i Czarnieckiego saperzy w wykopie pod instalację sanitarną oprócz niewybuchów natrafili na szczątki ludzkie.

- O koło o godz 14 otrzymaliśmy zgłoszenie o znalezieniu szczątek ludzkich w wykopie. Ze wstępnych informacji wynika, że w wykopie znajdowały się szczątki kilku żołnierzy radzieckich z okresu II wojny światowej - mówi asp. Wojciech Jabłoński, oficer prasowy dolnośląskiej policji. Szczątki zostały zabezpieczone i przekazane do badań. Ponadto saperzy znaleźli w tym miejscu 14 granatów ręcznych oraz 136 pocisków kal. 7,62 mm. Niewybuchy został przewiezione na poligon i zdetonowane. Wcześniej saperzy byli na ul. Pięknej. Tam podczas wykopów pod przewody wysokiego napięcia, znaleziono pocisk artyleryjski produkcji radzieckiej, kaliber 102 mm.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/6564234,szczatki-zolnierzy-w-wykopie-przy-litomskiej,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-09-10 16:40:01

Wrocław: 100-kliogramowa bomba lotnicza przy Krzywoustego i dwie inne interwencje saperów

Saperzy interweniowali na wałach przy ul. Bolesława Krzywoustego. Znaleziono tam 100-kilogramową bombę lotniczą ze wszystkimi zapalnikami. W każdej chwili mogła wybuchnąć. Saperzy oszacowali, że mogła ona zawierać 70 kg materiału wybuchowego, a promień rażenia pojedynczych odłamków mógł wynieść około 1200 metrów. – Przy ul. Woźniczej mieszkańcy podczas czyszczenia studni odkryli granat moździerzowy kal. 50 mm, granat ręczny F1, pocisk przeciwpancerny oraz 70 sztuk amunicji do karabinu Mauser – mówi chorąży Przemysław Parol z patrolu rozminowania. Na budowie Kauflandu przy ul. Ślężnej robotnicy odkryli pocisk artyleryjski kal. 105 mm produkcji radzieckiej. - Wszystkie znaleziska zostały zabezpieczone i przetransportowane na poligon, gdzie zostaną zdetonowane - podsumowuje Parol.

http://www.gazetawroclawska.pl/...a-bomba-lotnicza-przy-krzywoustego-i-dwie-inne-interwencje-saperow,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-09-15 17:48:33

Pocisk artyleryjski znaleziony w rowie melioracyjnym.

W miejscowości Domasław (w gminie Kobierzyce), w rowie melioracyjnym przy polu, znaleziono pocisk artyleryjski o kalibrze 75 milimetrów. Na miejscu interweniowali wrocławscy saperzy. Niewybuch z czasów II wojny światowej został przewieziony na poligon i tam bezpiecznie zdetonowany.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/8012072,pocisk-artyleryjski-znaleziony-w-rowie-melioracyjnym,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-09-17 18:13:48

Niewybuch na polu pod Rogowem Sobóckim

Saperzy z wrocławskiego patrolu rozminowania interweniowali dziś na polu pod Rogowem Sobóckim, gdzie podczas prac rolnych znaleziony został pocisk artyleryjski kaliber 75 mm. Niewybuch był bardzo skorodowany, lecz stanowił śmiertelne zagrożenie dla osób pracujących w polu.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/8038307,niewybuch-na-polu-pod-rogowem-sobockim,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-09-21 21:18:38

Pocisk artyleryjski na budowie biurowca. Interweniowali saperzy.

Saperzy dostali dzisiaj wezwanie do Oleśnicy. Podczas prac przy budowie biurowca odkryto pocisk artyleryjski o kalibrze 37 milimetrów. Niewybuch został zabrany na poligon i tam zdetonowany.

http://www.gazetawroclawska.pl/...884,pocisk-artyleryjski-na-budowie-biurowca-interweniowali-saperzy,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-09-22 15:31:38

Wrocław: Pocisk artyleryjski na budowie

Saperzy interweniowali dziś przy ul. Gwiaździstej. Na budowie podczas prac ziemnych robotnicy wykopali niewybuch z czasów II wojny światowej. Był to pocisk artyleryjski kalibru 75 mm. Został zabezpieczony i zdetonowany na poligonie saperskim.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/8177398,wroclaw-pocisk-artyleryjski-na-budowie,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-09-23 15:56:28

Saperzy zostali dzisiaj zaalarmowani przez spacerowicza, który w wyschniętym stawie w Starym Śleszowie (w gminie Żórawina) zauważył niewybuch z czasów II wojny światowej. Pocisk artyleryjski o kalibrze 105 został wywieziony na poligon i tam zdetonowany.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/8179325,poszedl-na-spacer-znalazl-pocisk-artyleryjski,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-09-24 15:35:19

Wrocław: Dwie interwencje saperów w mieście

Wrocławski patrol rozminowania interweniował w czwartek dwa razy. Pierwsza interwencja to wyjazd do niewybuchu pocisku artyleryjskiego kal. 75 mm produkcji radzieckiej. Został znaleziony przez robotników w wykopie pod kabel telefoniczny przy ul. Gwiaździstej (równoległa do Powstańców Śląskich). Drugi raz wyjeżdżano do dwóch pocisków artyleryjskich kalibru 105 mm. Zostały znalezione w wykopie pod budowę przy ul. Ślężnej. Znaleziska zostały zabezpieczone i przewiezione na poligon, gdzie będą zdetonowane.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/8200210,wroclaw-dwie-interwencje-saperow-w-miescie,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-10-05 16:38:12

Granat moździerzowy na budowie wału przeciwpowodziowego

Robotnicy pracujący przy budowie wału przeciwpowodziowego na Widawie (tuż obok ul. Bolesława Krzywoustego) dokopali się dziś do niebezpiecznego znaleziska. Granat moździerzowy kalibru 82 mm z czasów II wojny światowej sparaliżował prace na kilkadziesiąt minut. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a saperzy bezpiecznie wywieźli i zdetonowali pocisk na poligonie

http://www.gazetawroclawska.pl/...ul/8968991,granat-mozdzierzowy-na-budowie-walu-przeciwpowodziowego,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-10-06 18:21:51

Pracował w ogródku, gdy znalazł granat.

Jeden z mieszkańców podwrocławskich Iwin był mocno zdziwiony, gdy podczas prac w swoim ogrodzie natrafił na granat ręczny typu F-1. Znalezisko pochodziło z czasów II wojny światowej. Saperom udało się wydobyć niewybuch, który przewieźli na poligon i tam zdetonowali. Ogrodnik mógł wrócić do swojej pracy. Na szczęście nic mu się nie stało.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/8971860,pracowal-w-ogrodku-gdy-znalazl-granat,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-10-13 18:40:57

Saperzy interweniowali dziś cztery razy.

Przy ul. Objazdowej na terenie domu pomocy społecznej znaleziono niemiecki pocisk artyleryjski kalibru 75 mm wraz z łuską i prochem, który nie został wystrzelony w czasie działań wojennych. Podczas prac ziemnych przy usuwaniu korzenia drzewa, nabił się na zęby łyżki koparki. Przy ul. Skarbowców podczas wykopu pod budowę krawężników natrafiono również na nabój artyleryjski, ale kalibru 76 mm i produkcji radzieckiej.

Wrocławski patrol rozminowania pojechał dziś też do Oleśnicy. Na terenie jednej z firm, gdzie prowadzono wykopy pod budowę sieci kanalizacyjnej i fundamenty, znaleziono trzy niewybuchy. Był to pocisk artyleryjski kalibru 76 mm, granat moździerzowy kalibru 82 mm i bomba lotnicza o wadze 50 kg. W Mirkowie (gm. Długołęka) przy torach kolejowych, gdzie trwa remont nasypu, odkopano pocisk artyleryjski przeciwpancerny kalibru 85 mm produkcji radzieckiej. Wszystkie niewybuchy zostały zabezpieczone i zdetonowane na poligonie saperskim.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/8992080,wroclaw-niewybuch-nabil-sie-na-lopate-koparki,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-10-19 17:29:39

Saperzy mieli dzisiaj pracowity dzień. Musieli interweniować dwukrotnie - na początku na ul. Głogowskiej, a potem na ul. Krzywoustego. W obydwu miejscach znaleziono pociski artyleryjskie.

Pierwsze wezwanie saperzy otrzymali z ul. Głogowskiej. Ktoś musiał znaleźć pocisk artyleryjski o kalibrze 105 mm na swojej działce i wyrzucił go na drogę wspólną. Na szczęście niewybuch był bez zapalnika.

Drugie wezwanie również dotyczyło pocisku artyleryjskiego, tym razem o kalibrze 152 mm. Znaleziono go na ul. Krzywoustego podczas budowy mostu na Widawie. Ten niewybuch również był nieuzbrojony. Obydwa zostały jednak wywiezione na poligon i tam zniszczone.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9009658,znalazl-niewybuch-i-wyrzucil-go-na-droge,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-11-20 20:41:02

Wrocław: Niewybuch na Popowicach. Interweniowali saperzy

Robotnicy, którzy przy ul. Białowieskiej robili wykop pod przewody kanalizacyjne, natrafili dziś na niewybuch. Był to radziecki pocisk artyleryjski kalibru 152 mm. Został zabezpieczony i zdetonowany na poligonie saperskim.

http://www.gazetawroclawska.pl/...kul/9106056,wroclaw-niewybuch-na-popowicach-interweniowali-saperzy,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-11-21 11:28:23

Przestali szukać pociągu w Wałbrzychu to we Wrocławiu wreszcie coś znaleźli.

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-11-24 17:58:05

Wrocław: Saperzy zabezpieczyli niewybuchy przy Wagonowej i Sołtysowickiej

Wrocławscy saperzy interweniowali dziś dwukrotnie. Przy ulicy Wagonowej robotnicy pracujący przy wykopie pod kanalizację, trafili na dwa radzieckie granaty moździerzowe kalibru 82 mm. Z kolei przy ulicy Sołtysowickiej, w trakcie prac przy kanale Widawy, znaleziono łącznie 9 niewybuchów. Były to 4 zapalniki do pocisków artyleryjskich i 5 odłamków od granatów moździerzowych - lotki do pocisków. Niewybuchy zostały zabezpieczone i zabrane na poligon saperski.

http://www.gazetawroclawska.pl/...w-saperzy-zabezpieczyli-niewybuchy-przy-wagonowej-i-soltysowickiej,id,t.html

Normalnie szok...

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-11-27 16:31:05

Pocisk rakietowy znaleziony na polu. Interweniowali saperzy.

Saperzy przyjęli dzisiaj wezwanie ze wsi Galowice w gminie Żórawina, gdzie na polu znaleziono pocisk rakietowy produkcji niemieckiej (kaliber 280 mm). Niewybuch z czasów II wojny światowej został wywieziony na poligon i tam zdetonowany.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/...9127980,pocisk-rakietowy-znaleziony-na-polu-interweniowali-saperzy,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-12-01 15:54:19

Pocisk artyleryjski w dawnej zajezdni tramwajowej

Saperzy mieli dzisiaj pracowity dzień. Na początku zostali wezwani na ul. Grabiszyńską, gdzie na placu budowy po dawnej zajezdni tramwajowej znaleziono pocisk artyleryjski o kalibrze 76. Kolejne wezwanie pochodziło z ul. Międzyrzeckiej. Odkryto tam amunicję strzelecką do karabinu Mauser. Niewybuchy z czasów II wojny światowej zostały wywiezione na poligon i tam zdetonowane.


http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9138229,pocisk-artyleryjski-w-dawnej-zajezdni-tramwajowej,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-12-07 19:16:12

Wrocław: Granat w zajezdni MPK. Interwencja saperów.

Wrocławscy saperzy interweniowali dziś na budowie muzeum Solidarności, czyli w dawnej zajezdni MPK przy ul. Grabiszyńskiej. Pracujący tam robotnicy odkopali niewybuch. Był to granat moździerzowy kalibru 82 mm. Pocisk został zabezpieczony i zdetonowany na poligonie saperskim.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9159226,wroclaw-granat-w-zajezdni-mpk-interwencja-saperow,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-12-08 17:34:33

Wrocław: Granat na budowie nowego liceum

Saperzy interweniowali dzisiaj na ul. Ślężnej. Podczas prac archeologicznych na działce budowlanej, gdzie kiedyś znajdował się cmentarz, a teraz ma powstać nowe liceum, znaleziono granat ręczny RG42 z zapalnikiem. Niewybuch z czasów II wojny światowej został wywieziony na poligon i tam zdetonowany.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9163642,wroclaw-granat-na-budowie-nowego-liceum,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2015-12-18 14:37:42

Saperzy zabezpieczyli dwa pociski artyleryjskie

Saperzy dwukrotne interweniowali dzisiaj we Wrocławiu. Na placu budowy przy ulicy Kosmonautów oraz na terenie starej zajezdni tramwajowej przy ulicy Grabiszyńskiej, gdzie powstaje Centrum Historii Zajezdnia. W obu miejscach znaleziono pociski artyleryjskie kalibru 75 mm. Pociski zostały zabezpieczone i wywiezione na poligon, gdzie zostały zdetonowane.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9206602,saperzy-zabezpieczyli-dwa-pociski-artyleryjskie,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-01-13 16:15:35

Przy ulicy Kłodzkiej znaleziono pocisk artyleryjski

Podczas budowy szkoły przy ulicy Kłodzkiej na Gaju robotnicy znaleźli stary pocisk artyleryjski. Natychmiast zawiadomiono saperów - ci szybko przyjechali na miejsce i zabezpieczyli pocisk artyleryjski o średnicy 105 mm. Zostanie on później zdetonowany na poligonie. Nikomu nic się nie stało.

: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9285327,przy-ulicy-klodzkiej-znaleziono-pocisk-artyleryjski,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-01-22 20:29:02

Wrocław: Saperzy zabezpieczyli niewybuchy.

Wrocławski patrol rozminowania interweniował dziś przy ul. Polanowickiej. Podczas rozbudowy ronda, robotnicy wykopali bombę kasetową o wadze 0,5 kg (nazywaną SD1), dwa zapalniki oraz cztery odłamki z granatów moździerzowych. Niewybuchy zostały zabezpieczone i zdetonowane na poligonie saperskim.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9319414,wroclaw-saperzy-zabezpieczyli-niewybuchy,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-01-29 12:51:26

Niewybuchy przy ul. Tęczowej. Ewakuacja i zamknięta ulica

Po godz. 12 przy ul. Tęczowej znaleziono dwa niewybuchy. Ulica została zamknięta dla samochodów i pieszych.
Dwa niewybuchu z czasów II wojny światowej znaleziono na budowie przy ul. Tęczowej 55. Ulica, na odcinku od Kolejowej do Szpitalnej, jest całkowicie zamknięta, zarówno dla samochodów jak i pieszych. Z pobliskiego budynku ewakuowano 20 osób.

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-02-11 17:39:30

Wrocławscy saperzy dziś trzykrotnie interweniowali z powodu niewybuchów znalezionych we Wrocławiu. Przy ul. Biskupa Tomasza w podwórku znaleziono radziecką bombę lotniczą zapalającą. Taka bomba ma około 80 cm długości i średnicę 20 cm. Na ul. Sułowskiej przy budowie wałów odkopano pocisk artyleryjski przeciwpancerny kalibru 88 mm. A przy Alei Pracy w trakcie prac przy wykopie pod schody do stacji trafo znaleziono granat moździerzowy kalibru 50 mm. Wszystkie niewybuchy zabezpieczono i zdetonowano na poligonie saperskim.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9389456,wroclaw-trzy-interwencje-saperow,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-02-12 20:37:47

Wrocław: Saperzy zabezpieczyli granat

Saperzy interweniowali dzisiaj przy ul. Kminkowej we Wrocławiu. Podczas robót drogowych robotnicy natrafili na granat moździerzowy kaliber 82 mm z czasów II wojny światowej. Niewybuch został zabezpieczony i zdetonowany na poligonie.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9393731,wroclaw-saperzy-zabezpieczyli-granat,id,t.html

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-02-23 15:26:03

Pocisk artyleryjski na polu pod Sobótką

Dzisiaj po południu saperzy interweniowali w Rogowie Sobóckim w gminie Sobótka. Na polu znaleziony został pocisk artyleryjski kaliber 105 mm. Niewybuch został wywieziony na poligon i zdetonowany.

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/wokol-wroclawia/a/pocisk-artyleryjski-na-polu-pod-sobotka,9429144/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-02-24 17:44:37

Saperzy interweniowali dziś przy ul. Klimasa. Na budowie osiedla mieszkaniowego robotnicy odkopali niewybuch. Był to granat moździerzowy kalibru 82 mm. Został zabezpieczony i zdetonowany na poligonie saperskim.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/...zyki/a/saperzy-interweniowali-na-budowie-osiedla-przy-ulicy-klimasa,9433202/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-03-11 15:56:00

Dziś około południa saperzy interweniowali przy al. Piastów. Podczas prac przygotowawczych pod przyszłą budowę mostu łączącego Oporów z Grabiszynkiem robotnicy znaleźli dwa granaty moździerzowe kalibru 81mm. Niewybuchy zostały wywiezione na poligon i zdetonowane.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/krzyki/a/niewybuchy-znalezione-przy-al-piastow,9490317/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-03-14 14:42:31

Pocisk rakietowy na budowie pod Wrocławiem

Na terenie budowy przy ulicy Włościańskiej w Siechnicach wrocławscy saperzy usuwają w tej chwili niebezpieczny pocisk. To broń Rosjan nazywana przez Niemców "organy Stalina", chodzi o pocisk rakietowy Katiusza. Zawiera 29 kilogramów materiału wybuchowego o nazwie heksogen, który jest mocniejszy od trotylu o 25 procent, w trakcie wybuchu generuje bardzo głośny dźwięk. Pocisk został znaleziony na terenie budowy w wykopie pod kanalizacją, teraz saperzy mają przewieźć materiał na poligon i tam mają go zniszczyć.

http://www.gazetawroclawska.pl/wokol-wroclawia/a/pocisk-rakietowy-na-budowie-pod-wroclawiem,9720906/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-03-17 16:44:57

Saperzy interweniowali dziś przy ul. Chociebuskiej. Na budowie nowego wiaduktu nad torami kolejowymi, robotnicy odkopali niewybuchy w nasypie. Był to pocisk artyleryjski kalibru 203 mm, trzy granaty ręczne typu F1, a także 10 sztuk amunicji strzeleckiej. Niewybuchy zostały zabezpieczone i zdetonowane na poligonie saperskim.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/niewybuchy-na-budowie-nowego-wiaduktu,9753100/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-03-21 16:23:46

Poszukiwacze skarbów znaleźli niewybuch

Saperzy interweniowali dzisiaj w miejscowości Ratowice (gmina Czernica). W lasku przy Odrze poszukiwacze "skarbów", którzy spacerowali z wykrywaczem metali, znaleźli granat moździerzowy kaliber 82 mm. Niewybuch został zabezpieczony i zdetonowany na poligonie.

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/wokol-wroclawia/a/poszukiwacze-skarbow-znalezli-niewybuch,9768419/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-03-21 20:24:04

Nooo komentarze niezłe :D

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-03-23 14:21:01

Niewybuch przy skrzyżowaniu ulic Gwiaździstej i Szczęśliwej. Na tyłach Dolnośląskiego Centrum Onkologii w pobliżu Sky Tower w czasie budowy wodociągu, robotnicy w wykopie znaleźli niewybuch. Jak informują saperzy, był to granat moździerzowy kalibru 82 mm produkcji radzieckiej. Został zabezpieczony i zabrany na poligon saperski.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/wroclaw-niewybuch-przy-sky-tower-interweniowali-saperzy,9778957/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-04-01 18:09:56

Saperzy interweniowali na budowie osiedla przy ulicy Grabiszyńskiej

Saperzy interweniowali dziś przy ul. Grabiszyńskiej. Na budowie osiedla mieszkaniowego robotnicy odkopali niewybuchy. Był to granat moździerzowy kalibru 120 mm oraz dwa granaty moździerzowe kalibru 82 mm. Granaty zostały zabezpieczone i zdetonowane na poligonie saperskim.

http://www.gazetawroclawska.pl/...saperzy-interweniowali-na-budowie-osiedla-przy-ulicy-grabiszynskiej,9817494/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-04-04 16:05:39

5-kilogramowa bomba, granaty i naboje. Saperzy mieli pracowity dzień.

Wrocławscy saperzy interweniowali dzisiaj cztery razy. Na ul. Grota-Roweckiego i Grabiszyńskiej znaleziono dwa granaty moździerzowe, kaliber 82 mm. W obu przypadkach odkrycia dokonali robotnicy na budowie. W lesie Rędzińskim, w okolicach ul. Dolnobrzeskiej, znaleziono zaś osiem naboi. Następnie saperów wezwano do Kiełczowa (gmina Długołęka). Tam podczas prac w polu wykopano 5-kilogramową bombę lotniczą. Niewybuchy zostały wywiezione na poligon i tam zdetonowane.

http://www.gazetawroclawska.pl/...a/5kilogramowa-bomba-granaty-i-naboje-saperzy-mieli-pracowity-dzien,9827320/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-04-05 15:22:49

Właśnie z ulicy Sobótki saperzy zabrali granat znaleziony w ogrodzie.Mocno skorodowany,Najprawdopodobniej RG-42.

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-04-22 17:02:40

Niewybuch na północy Wrocławia

Saperzy interweniowali dzisiaj w godzinach popołudniowych na ul. Pełczyńskiej. Pracujący w pobliżu bunkra robotnicy znaleźli niewybuch z czasów II wojny światowej. Był to granat moździerzowy kalibru 50 mm. Został zabezpieczony i zabrany na poligon saperski.

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/psie-pole/a/niewybuch-na-polnocy-wroclawia,9908992/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-05-05 17:14:46

Wrocławscy saperzy zostali dzisiaj w godzinach przedpołudniowych wezwani na ul. Sokolniczą (w pobliżu placu Jana Pawła II). Pracujący na pobliskiej budowie robotnicy znaleźli niewybuch z II wojny światowej. Był to granat moździerzowy kalibru 82mm. Został zabezpieczony i zabrany na poligon saperski.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/centrum/a/granat-w-wykopie-przy-placu-jana-pawla-ii,9957560/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-05-13 18:49:18

Sporo pracy mają dziś od rana wrocławscy saperzy. We Wrocławiu i okolicach interweniowali już cztery razy.

We Wrocławiu przy ul. Mieszczańskiej, na terenie dawnych koszar, w wykopie przygotowanym pod fundament budowniczy robotnicy natrafili na pocisk artyleryjski kalibru 105mm.

Z kolei granat ręczny RG-42 znaleźli robotnicy przygotowujący wykop pod fundament przy ul. Robotniczej 10.

Trzecia interwencja miała miejsce przy ul. Powstańców Śląskich niedaleko Sky Tower. Tutaj również w wykopie pod fundament pracownicy natknęli się na granat ręczny F-1 i amunicję strzelecką kalibru 7,92 mm Mauser.

Saperzy interweniowali też w miejscowości Cieśle pod Oleśnicą - tutaj w wykopie przygotowywanym w celu położenia przewodów elektrycznych robotnicy natknęli się na nabój artyleryjski 45 mm, rosyjskiej produkcji. Wszystkie niewybuchy z

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/aktualnosci/a/piatek-trzynastego-pracowity-dla-saperow,9989891/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-05-25 15:47:56

Saperzy interweniowali dwa razy.

Saperzy interweniowali dziś od rana we Wrocławiu dwa razy. Na terenie budowy przy ulicy Pięknej zabezpieczyli granat moździerzowy kalibru 82 mm. Natomiast w parku Tysiąclecia, w miejscu, gdzie wykonywano prace ziemne znaleziono dwa pociski kalibru 76 mm i 105 mm. Niewybuchy zostały zabezpieczone i zdetonowane na poligonie saperskim.

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/wroclaw-saperzy-interweniowali-dwa-razy,10034718/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-05-25 16:05:47

Marian- w Stolycy zDolnego Śląska, to saperzy i pirotechnicy AT mają po łokcie roboty od kilku dni...

Mieniecki i sowiecki sprzęt to małe miki...

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-05-25 19:00:15

Garnek też był ponoć zza Odry.

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-05-30 15:42:21

Wędkarz znalazł pocisk artyleryjski pod Wrocławiem.

Saperzy interweniowali dziś w Ratowicach w gminie Czernica. Wędkarz znalazł nad Odrą pocisk artyleryjski kaliber 105 mm. Niewybuch został wywieziony na poligon i zdetonowany.

http://www.gazetawroclawska.pl/...kol-wroclawia/a/wedkarz-znalazl-pocisk-artyleryjski-pod-wroclawiem,10049978/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-05-31 16:33:45

Pocisk do granatnika znaleziony na budowie galerii i dworca PKS przy Suchej

Saperzy interweniowali przy ul. Suchej na budowie galerii handlowej Wroclavia w miejscu byłego dworca PKS. Choć na budowie kondygnacje pną się szybko do góry, to dopiero zaczynają się niektóre wykopy pod doprowadzenie mediów. W jednym z nich od strony Suchej znaleziono pocisk do granatnika panzerschreck produkcji niemieckiej z okresu II wojny światowej. Saperzy przewieźli pocisk na poligon.

http://www.gazetawroclawska.pl/...-granatnika-znaleziony-na-budowie-galerii-i-dworca-pks-przy-suchej,10054464/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-06-01 16:02:50

Wrocław: Saperzy interweniowali dzisiaj cztery razy.

Wrocławianie wzywali dzisiaj saperów cztery razy: na ul. Beskidzkiej, Zwycięskiej, Kościerzyńskiej i Obornickiej.

Pierwsza interwencja miała miejsce przy ulicy Beskidzkiej, znajdującej się przy budowie obwodnicy Leśnicy. Podczas prac ziemnych znaleziono pocisk do granatnika typu panzerfaust. Na ulicy Zwycięskiej na Partynicach powiadomiono saperów o przedmiocie przypominającym pocisk. Znajdował się on w studzience, jednak jak później się okazało była to zwykła metalowa rura, więc zabezpieczenie nie było konieczne. Kolejne wezwanie dotyczyło ulicy Kościerzyńskiej, na której przy chodniku ktoś zostawił pocisk artyleryjski o kalibrze 75 mm. Nikomu nic się nie stało i pocisk został wywieziony z miejsca. Po raz czwarty wezwanie dotyczyło 2 min TM 35 znajdujących się na terenie poligonu przy ulicy Obornickiej. Tam również zabezpieczenie przebiegło bez większych kłopotów. Wszystkie pociski zostały zdetonowane na poligonie saperskim.

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/wroclaw-saperzy-interweniowali-dzisiaj-cztery-razy,10058828/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-06-06 17:14:38

Granaty, naboje i pociski. Saperzy mieli pracowity dzień

Wrocławscy saperzy interweniowali dzisiaj dwa razy. Na ul. Pięknej podczas kopania fundamentów znaleziono granat moździerzowy (kaliber 82 mm) i pocisk artyleryjski. Na ul. Paderewskiego podczas modernizacji boiska znaleziono zaś 10 tysięcy sztuk amunicji i dwa pociski artyleryjskie.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/...i/a/wroclaw-granaty-naboje-i-pociski-saperzy-mieli-pracowity-dzien,10077848/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-06-09 14:08:14

Saperzy interweniowali dziś przy ul. Pięknej. W wykopie pod fundamenty robotnicy natrafili na pochodzący z II wojny światowej granat moździerzowy kalibru 82 mm. Granat został zabezpieczony i zdetonowany na poligonie saperskim.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/...omosci/gaj-huby/a/niewybuch-przy-ul-pieknej-interweniowali-saperzy,10090552/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-06-17 16:25:43

"Saperzy interweniowali dziś przed południem przy ul. Chłopskiej na Psim Polu. Robotnicy pracujący przy budowie wałów przeciwpowodziowych w pobliżu rzeki Widawy natrafili na pocisk artyleryjski kalibru 152mm. Na szczęście niewybuch był bez zapalnika. Został wywieziony na poligon i zniszczony."

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/psie-pole/a/pocisk-artyleryjski-na-psim-polu,10122264/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-06-24 16:58:58

Saperzy interweniowali dziś rano przy ul. Porannej. W nocy kobieta spacerująca z psem, na terenie nieużytków natrafiła na pocisk artyleryjski kalibru 152mm. Niewybuch miał uszkodzony zapalnik. Saperzy zabezpieczyli go i zniszczyli na poligonie.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/krzyki/a/saperzy-zabezpieczyli-pocisk-artyleryjski,10281662/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-08-25 17:33:20

Pocisk artyleryjski znaleziony na Swojczycach

Saperzy interweniowali dzisiaj przy ul. Swojczyckiej we Wrocławiu. Podczas robót drogowych robotnicy natrafili na pocisk artyleryjski kaliber 85 mm z czasów II wojny światowej. Był to pocisk przeciwpancerny z zapalnikiem. Niewybuch został zabezpieczony i zdetonowany na poligonie.

http://www.gazetawroclawska.pl/...ocin-kowale-wojnow/a/pocisk-artyleryjski-znaleziony-na-swojczycach,10553978/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-09-09 17:06:16

Wrocławscy saperzy interweniowali w piątek około godz. 13:15 przy skrzyżowaniu ulic Dyrekcyjnej i Borowskiej. W czasie przygotowanie prac pod układanie przewodów elektrycznych na przebudowie tego skrzyżowania robotnicy natrafili na granat moździerzowy (kaliber 120 mm) produkcji radzieckiej z II wojny światowej. Saperzy zabezpieczyli niewybuch i zdetonowali na poligonie.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/...mosci/a/wroclaw-niewybuch-na-skrzyzowaniu-dyrekcyjnej-i-borowskiej,10609786/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-09-13 15:36:39

Saperzy interweniowali dziś przy ul. Hirszfelda 12, gdzie mieści się Dolnośląskie Centrum Onkologii. Saperzy zabezpieczyli pocisk artyleryjski o średnicy 75 mm. Pocisk został zabezpieczony i zdetonowany na poligonie saperskim.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/pocisk-artylerysjki-przy-dolnoslaskim-centrum-onkologii,10622799/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-09-19 18:50:46

Pocisk pod budynkiem starostwa w Bolesławcu - trwa ewakuacja

Pod Starostwem Powiatowym w Bolesławcu znaleziono pocisk. Obecnie na miejscu są już saperzy oraz trwa ewakuacja w promieniu 300 metrów od budynku starostwa.

Po godzinie 14 policja otrzymała zgłoszenie od przechodnia, który zauważył pod drzewem leżący niewypał. Na miejscu pojawili się saperzy, a także policja i straż pożarna. Zarządzono ewakuację w promieniu 300 metrów od budynku starostwa. Ewakuowane są między innymi: urząd miasta, starostwo powiatowe, galeria handlowa, szkoła, bank, kościół oraz mieszkańcy pobliskich bloków. Po zakończeniu ewakuacji i oczyszczeniu terenu do działania przystąpią saperzy.

http://www.gazetawroclawska.pl/...slask/a/pocisk-pod-budynkiem-starostwa-w-boleslawcu-trwa-ewakuacja,10645110/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-10-10 16:14:47

Saperzy interweniowali dziś przy ul. Jaworskiej na Szczepinie, gdzie na placu budowy odkopano niewybuch. Był to granat moździerzowy kalibru 82 mm. Granat został zabezpieczony i zdetonowany na poligonie saperskim.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/centrum/a/niewybuch-przy-ul-jaworskiej-saperzy-w-akcji,10724192/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-10-12 16:13:10

Pocisk artyleryjski znaleziony na Krakowskiej

Saperzy interweniowali dzisiaj przy ul. Krakowskiej we Wrocławiu. Podczas robót przy wodociągu robotnicy natrafili na pocisk artyleryjski kaliber 152 mm z czasów II wojny światowej. Był to pocisk przeciwpancerny z zapalnikiem. Niewybuch został zabezpieczony i zostanie zdetonowany na poligonie.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/pocisk-artyleryjski-znaleziony-na-krakowskiej,10732274/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-11-25 17:12:50

Przy Sky Tower znaleziono niewybuchy

Saperzy interweniowali dziś przy ul. Gwiaździstej 36. Podczas sprawdzania terenu pod budowę odkryto dwa niewybuchy. Były to granaty moździerzowe kalibru 82 mm. Granaty zostały zabezpieczone i zdetonowane na poligonie saperskim.

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/krzyki/a/przy-sky-tower-znaleziono-niewybuchy,11503861/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2016-11-29 15:47:41

Wrocław: 100-kilogramowa bomba lotnicza na terenie szpitala

Wrocławscy saperzy interweniowali dzisiaj na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Robotnicy, którzy kopali fundamenty pod aptekę natrafili na 100-kilogramową bombę lotniczą produkcji radzieckiej. Konieczna była częściowa ewakuacja pacjentów z budynku, w okolicach którego toczyły się prace. Bomba została przetransportowana na poligon.

http://www.gazetawroclawska.pl/...lnosci/a/wroclaw-100kilogramowa-bomba-lotnicza-na-terenie-szpitala,11517884/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2017-01-10 15:41:45

Wrocław: Saperzy usunęli 50 tys. niewybuchów i niewypałów

50 tysięcy niewybuchów i niewypałów zneutralizowali saperzy z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu. Saperzy podsumowali 2016 rok i wyszło im, że niebezpiecznych przedmiotów było o 10 tysięcy więcej niż w poprzednim roku. W 2016 roku do najbardziej groźnych znalezisk można zaliczyć trzy 250-kilogramowe bomby lotnicze, które znajdowały się na posesjach przy ul. Fabrycznej, ul. Łosińskiej i ul. Robotniczej oraz 280 mm pocisk artyleryjski znaleziony przy ul. Mieszczańskiej we Wrocławiu.

Patrol Rozminowania nr 25 stacjonujący we wrocławskim Centrum interweniował ponad 300 razy, pokonując w sumie ponad 27000 km. W czasie oczyszczania terenu unieszkodliwiono 32 bomby lotnicze, 188 pocisków artyleryjskich, 5 pocisków rakietowych, 6 min przeciwpiechotnych i przeciwpancernych, 191 granatów moździerzowych i ręcznych, ponad 47 tys. sztuk amunicji i 1600 szt. innych przedmiotów niebezpiecznych. Większość przedmiotów wybuchowych, które odkryto i zlikwidowano, to przede wszystkim niewypały i niewybuchy z czasów II wojny światowej. Do zniszczenia tzw. zardzewiałem śmierci zużyto ponad 180 kg materiałów wybuchowych. - Każdy znaleziony przedmiot pochodzenia wojskowego taki jak granat, pocisk, bomba lotnicza, mina, zapalnik czy nawet amunicja strzelecka są śmiertelnie niebezpieczne. W tym roku do najbardziej groźnych znalezisk można zaliczyć trzy 250-kilogramowe bomby lotnicze, które znajdowały się na posesjach przy ul. Fabrycznej, ul. Łosińskiej i ul. Robotniczej oraz 280 mm pocisk artyleryjski znaleziony przy ul. Mieszczańskiej we Wrocławiu – opowiada st. chor. sztab. Przemysław Parol, dowódca Patrolu Rozminowania nr 25. I dodaje - W przypadku natknięcia się na tego typu przedmioty, należy oznakować miejsce ich odnalezienia i natychmiast powiadomić policję, straż pożarną lub straż miejską. Pod żadnym pozorem nie należy dotykać, podnosić, rzucać czy rozbrajać tego typu obiektów. Do czasu przybycia patrolu saperskiego za ich ochronę odpowiada policja.

http://www.gazetawroclawska.pl/.../a/wroclaw-saperzy-usuneli-50-tys-niewybuchow-i-niewypalow-zdjecia,11670926/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2017-01-10 16:13:36

PAMIĘTAJCIE!

"Każdy znaleziony przedmiot pochodzenia wojskowego taki jak granat, pocisk, bomba lotnicza, mina, zapalnik czy nawet amunicja strzelecka są śmiertelnie niebezpieczne!"

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2017-01-10 16:23:11

Bjar- podaj adres...

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2017-03-14 17:15:48

Niewybuchy na budowie domu jednorodzinnego przy ul. Kominiarskiej. Na miejscu są saperzy, którzy zajęli się niebezpiecznym ładunkiem.

- Podczas kopania fundamentów znalezione zostały cztery pociski artyleryjskie z czasów II Wojny Światowej o kalibrze 76 mm. Wszystkie miały zapalniki – mówi st. chor. Przemysław Parol, dowódca Patrolu Rozminowania. Niewybuchy zostały już usunięte z placu budowy i obecnie przewożone są na poligon, gdzie zostaną zdetonowane.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/psie-pole/a/niewybuchy-przy-ul-kominiarskiej,11882728/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2017-03-17 16:54:20

Saperzy znaleźli niewybuch z czasów II wojny światowej

Około południa saperzy z Wrocławia zostali wezwanie do Siechnic. Zgłoszenie dotyczyło pocisku artyleryjskiego z czasów II wojny światowej. Niewybuch o średnicy 8 mm znaleziono na ul. Sienkiewicza podczas budowy nowej drogi. Niewybuch został już zabezpieczony przez saperów.

http://www.gazetawroclawska.pl/...wroclawia/a/saperzy-znalezli-niewybuch-z-czasow-ii-wojny-swiatowej,11894822/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2017-03-18 00:17:14

Nie znam się na broni i amunicji, ale niech mi ktoś wyjaśni - co to jest pocisk artyleryjski o średnicy 8 mm? Jakiś filigranowy, nie? Wystrzelony z armaty przez krasnoludków?

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2017-03-28 10:18:19

Dolny Śląsk Werwolf? http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,21553157,ukryta-amunicja-w-chacie-walonskiej.html#BoxLokKrajLink

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2017-07-05 14:54:18

Ewakuacja trzech wieżowców w Głogowie. Odkryto bombę lotniczą ważącą 250 kg.

Ważący nawet ćwierć tony niewypał z okresu II wojny światowej odkryto na ul. Wojska Polskiego w Głogowie. Robotnicy odnaleźli bombę w wykopie, a natrafił na nią operator koparki.

– Pracownik najpierw pomyślał, że to kamień. Gdy zobaczyliśmy, że to bomba, od razu powiadomiliśmy odpowiednie służby. W Głogowie to już czwarty raz, gdy trafiam na podobną sytuację. Mam nadzieję, że na tym się skończy – mówi Jan Strugała z firmy Instal Głogów, kierownik robót. Na czas pracy saperów policja i strażacy ewakuowali mieszkańców okolicznych wieżowców. Na szczęście w godzinach przedpołudniowych w budynkach nie było wielu mieszkańców. W sumie mieszkania musiało opuścić kilkadziesiąt osób.http://www.gazetawroclawska.pl/...a-trzech-wiezowcow-w-glogowie-odkryto-bombe-lotnicza-wazaca-250-kg,12242518/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2017-08-17 16:01:24

Ewakuacja Business Garden. Znaleziono bombę

Bomba lotnicza nieopodal Business Garden Center. Ewakuowano pracowników kompleksu oraz osoby pracujące w biurach przy ulicy Jaworskiej.

http://wroclaw.wyborcza.pl/...w/7,35771,22244175,ewakuacja-business-garden-znaleziono-bombe.html#BoxLokWrocImgJuż się martwić zacząłem, że w Stolycy zDolnego Śląska nie prowadzi się dużych inwestycji budowlanych. Ale jednak :-)

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2017-08-22 19:31:49

Czas ożywić wątek http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/niewybuch-na-terenie-budowy-wroclavii,12409224/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2017-11-04 12:53:24

Nareszcie...
Bo już się martwiłem, że inwestycje budowlane w mieście stanęły...

Niewybuch znaleziono w piątek po południu na terenie budowy nowego osiedla przy ul. Tęczowej. - Dziś rano bomba wywieziona została poza teren miasta w specjalnym pojemniku przeciwwybuchowym - informuje starszy chorąży sztabowy Przemysław Parol z patrolu rozminowania.

http://wroclaw.wyborcza.pl/...omba-lotnicza-znaleziona-na-budowie-nowego-osiedla-niewybuch.html#BoxLokWrocLink

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2017-11-23 16:59:27

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-niewybuchy-na-dolnym-slasku-we-wroclawiu-ewakuowano-1200-oso,nId,2469296

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2018-01-16 17:00:15

Bomba pod więzieniem przy Fiołkowej. Znalazł ją skazany

Poniemiecką bombę z czasów II Wojny Światowej kalibru 82 mm znaleziono przy Zakładzie Karnym nr 2 przy ul. Fiołkowej we Wrocławiu. Bombę znaleziono podczas kopania fundamentów pod chodnik i nową bramę wjazdową do więzienia. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 10. Jak poinformował nas czytelnik Jerzy, bombę miał znaleźć jeden ze skazanych, którzy wykonywali pracę na rzecz zakładu karnego. Do południa zostały wstrzymane wszystkie widzenia w zakładzie karnym.

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/bomba-pod-wiezieniem-przy-fiolkowej-znalazl-ja-skazany,12853544/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2018-05-15 14:13:02

Znaleziono niewybuch koło szkoły. Ewakuowano wszystkie dzieci

W pobliżu szkoły podstawowej w Żarowie znaleziono niewybuch. Ewakuowano w sumie 200 osób.

Dziś przy budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Ogrodowej w Żarowie znalezione zostały cztery pociski moździerzowe pochodzące z okresu II wojny światowej. Funkcjonariusze policji zabezpieczyli cały teren. Na miejsce zostali także wezwani saperzy z Głogowa.

http://wroclaw.wyborcza.pl/...aleziono-niewybuch-kolo-szkoly-ewakuowano-wszystkie-dzieci.html#Z_BoxLokWrocLink

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2018-05-16 12:37:38

Ulica Krakowska przez pół godziny była zamknięta dla ruchu samochodów. Powód? Naprzeciwko Leroy Merlin, gdzie trwa budowa osiedla Krakowskie Tarasy, podczas prac ziemnych przy wykopach znaleziono niewybuch. Ulica Krakowska została zamknięta w obu kierunkach na odcinku od wiaduktu przy Armii Krajowej do marketu Family Point. Krakowską nie jeździły też tramwaje. Zamknięto również parking przy centrum Family Point. O godz. 12.10 ruch został przywrócony - saperom udało się zabezpieczyć niewybuch i wywieźć go z terenu budowy.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/...sci/a/ulica-krakowska-zamknieta-dla-aut-i-tramwajow-to-przez-bombe,13180363/

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2018-05-16 15:18:35

Trzydniowa akcja saperska w Krzeszowie
http://www.radiowroclaw.pl/.../view/77675/Trzydniowa-akcja-saperska-w-Krzeszowie-ale-turysci-moga-byc-spokojni

RE: Budowlańcy znaleźli ...- neverending story z Wrocławia cz. 3
2018-05-16 15:25:22

Le...

Krzeszów się swojego wątku dorobił:

http://odkrywca.pl/podczas-demontazu-tablicy-odkryto-bron-z-czasow-ii-wojny-swiatowej,761828.html#761828

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.025
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.