Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Główne
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-09-14 15:04:40

Rosjanie mają kopię bursztynowej komnaty, lecz czy na pewno to kopia? Czy na podstawie skąpej dokumentacji mogliby odtworzyć ją tak szczegółowo? Przeanalizujcie dokładnie zdjęcia orginalnej BK oraz jej kopi które są dostępne w sieci. Jeżeli BK jest orginałem, to dlaczego Rosjanie ukrywają prawdę, jaki mają w tym cel? Już sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Jedna z ciężarówek wiozących BK miała tablice rejestracyjne z numerem WH 35294. Czy po tylu latach dałoby się ustalić właściciela samochodu (oczywiście to wermaht, ale jaki oddział, kto nimi dowodził)? Podobno BK nie była spakowana jeszcze na trzy dni przed ostatecznym zablokowaniem Królewca. Polecam artykuł w czasopiśmie "Nieznany świat" nr 6 z 1997 roku pod tytułem "Przeklęta komnata" na str. 12. Dr Alfred Rohde i jego żona Emma zostali otruci prawdopodobnie cyjankiem potasu przez trzech młodych mężczyzn, który został dodany do kawy lub herbaty. Alfred przewrócił się na stół, a Emma na oparcie krzesła. Wygląda na to że znali swoich zabójców. Czy ktoś może mieć listę znajomych małżeństwa Rohde? Polina Kulżenko była historykiem sztuki, może w jej dokumentach będą szczegóły tej tajemniczej sprawy BK. Aleksander Briusow miał dostać ciekawe informacje od Alfreda Rohde, czy je otrzymał? BK chyba nie była wywieziona z Królewca, tylko przemieszczona z zamku w inne miejsce. Pewnie różnym tajnym służbom zależy na tym, aby prawda na temat BK nigdy nie była ujawniona. W jaki sposób BK musiała być zabezpieczona, żeby przetrwać w doskonałym stanie przez kilkadziesiąt lat? Przydałyby się zeznania świadków, lecz niestety tych jest coraz mniej, nie tylko z przyczyn naturalnych, lub strach zamyka im usta.

 Linki sponsorowane
RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-09-14 15:43:09

Nie ma żadnych dowodów na to,że BK się zachowała. To jest gabarytowo zbyt duży skarb i nie sądzę,żeby sie nie wydało gdyby ktoś go miał w prywatnych rękach. Oficjalna wersja mówi: spalona w Królewcu.
Mity są obalane i z legenda o BK będzie tak samo jak z legendą o rzekomym załatwieniu gen. "Waltera" przez swoich. Dziś wiemy, że zabili go banderowcy w standardowej zasadzce, jednej z wielu w tym czasie i w tym rejonie.
Takich przykładów obalania mitów jest naturalnie więcej: Góry Sowie/kompleks Riese czy niemiecka Wunderwaffe (vide prace B. Rdułtowskiego) i in.

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-09-14 22:45:32

Firmanty, emocje Cię najwyraźniej poniosły po przeczytaniu paru stron jakiegoś "taniego" artykułu i dałeś się nim zachłysnąć. Ochłoń, bo temat BK jest podobny jak sprawa istnienia i lokalizacji Atlantydy, przeczytasz 100 ksiązek i niczego konkretnego się nie dowiesz, oprócz poznania dwustu miejsc jej ukrycia i tylu samo teorii z tym związanych, a każda z nich tak samo wiarygodna. Szkoda czasu na puste słowa i abstrakcje, zainteresuj się lepiej jakimś innym, bardziej przyziemnym i konkretnym tematem.

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-09-15 19:48:16

Przyznam się Rosjanie sami przeprowadzili ostre dochodzenia i poszukiwania BK bo to ich skarb narodowy i oprócz dwóch detali jakie odnaleziono przypadkowo " obydwa wyszły przypadkowo wystawione na aukcjach" to stwierdzono praktycznie ponad wszelką wątpliwość że spłonęła w królewieckim zamku "dowodem na to były metalowe różne łączniki, połączenia i zdobienia jakie zostały w popiele po spaleniu się bursztynu". Trudno aby ktoś rozbierał w trakcie walk o Królewiec i rozdzielał bursztyn osobno a łączniki osobno, bo to same w sobie chore i dewastacja. zresztą nawet osoby najbardziej zainteresowane w jej ukryciu i utajnieniu , nie miały ani ochoty ani czasu w to się bawić jak naokoło trwały walki, trzeba było przeżyć . W tym czasie też mordowano i truto każdego co coś wiedział nie tylko o BK ale posiadał jakąkolwiek wiedzę o aparatczykach niemieckich , aby osoby te nie zostały przypadkiem przesłuchane przez NKWD i potem nie ścigano ich. Zresztą wiedza o innych nadal jest i w naszych czasach często zdradziecko niewygodna i czasami kończy się to śmiercią tego co za dużo wie " np Jaroszewicze itp." .Niestety BK mimo wielu afer i jasnowidzów nic nigdzie nie odnaleziono ani nigdzie nic się nie potwierdziło aby coś było lub przebywało" a skrytek jest więcej już i miejsc niż elementów z których się rzeczona składała" .Dlatego Rosjanie stwierdzili że nie ma co szukać czegoś co potwierdziło się że zostało zniszczone, tylko na podstawie zdjęć i dokumentacji których ostała się do naszych czasów zrekonstruować od nowa czego można było jak ktoś był zainteresowany obserwować bo zdjęcia z rekonstrukcji i warsztatów rzemieślników co ją odtwarzali były i są dostępne na necie, oraz szerokie artykuły o problemach jakie mieli w trakcie jej rekonstrukcji.

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-09-15 20:45:03

W wakacje czytałem o tym w jakiejś gazecie, tylko w jakiej - jak znajdę to wrzucę skany artykułu.

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-09-16 23:29:30

BK to jest orginal ktory zostal wydobyty na naszym terenie za zgoda naszego, premiera J. Buzka , myslicie ze bez powodu dostal stanowisko w UE. Nastepnie dlaczego nie mozna robic fot tzw Kopii. I nastepne pytanie , dlaczego rzemieslnicy ktorzy robili ta kopie milcza na ten temat. Byli w Polsce i mieli scisly zakaz rozmow z mediami. Niemcy i Rosjanie dogaduja nad naszymi glowami od czasu Fryderyka W i uwazam ze znowu nas zrobili w bambuko. Ta cala prawda jakby wyszla na jaw bylby to skandal na skale swiatowa !! Prawda jest taka jesli nie maja nic do ukrycia to w czym problem by zaprzeczyc pytania jw. Ludzie czas sie obudzic , bo to jest szambo jesli w demokratycznym kraju czlowiek z piszczalka jest wsadzany do pierdla jak pospolity zlodziej. Tyle lat juz po wojnie a my w dalszym ciagu nie potrafimy cokolwiek odkryc. Na forach sie pisalo ze tych skrytek pilnuja straznicy. A ja dochodze ze do wnioskow ze najwiekszym straznikiem tych tajemnic jest nasze smiechu warte panstwo.

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-09-17 07:48:59

senso jakieś dowody na to o czym piszesz masz czy usłyszałeś w kolejce w sklepie ?

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-09-17 16:43:59

Senso jest jednym z tych co wierzą, że Rosjanie rozpylili hel w Smoleńsku...tak jak wierzy w swoją wersje BK.

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-09-17 18:05:39

Mam o BK było w Odkrywcy 6(161) czerwiec 2012 - tam też facet twierdził, że ta w Petersburgu to oryginał.

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-09-17 18:06:02

Chcecie skany?

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-09-17 18:11:26

zerknij do następnego numeru

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-09-17 21:42:30

No właśnie lipca nie dane mi było kupić - trzeba będzie zamówić.

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-09-17 21:47:26

Nie pamiętam kto ale napisał komentarz do tego artykułu, że to bzdura itp.
Byłem w ten weekend na MRU z osobą która pierwszy raz widziała system i znalazła coś pod ziemią co po połączeniu kilku wydarzeń , które miały miejsce na powierzchni układają się w zadziwiającą całość...
Niby nie dotyczy komnaty ale bardzo zbliżone...

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-09-17 23:05:43

Ja nie wierze ze na podstawie kilku fotografii mozna odtworzyc bk. Czy ktos moze potwierdzic lub zaprzeczyc. Czy mozna robic foty tzw kopii?! Bede wdzieczny za odpowiedz.

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-09-17 23:11:17

No to teraz mnie zaciekawiłeś, cóż to moja ziemia międzyrzecka skrywa - możesz opowiedzieć, czy tajemnica :)

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-09-18 16:21:58

Kilkanaście lat temu miała miejsce próba dokopania się do czegoś od góry- pod ziemią zobaczyliśmy do czego chcieli się dostać. Tylko tyle bo nie chcę kolejnej rozkutej ściany.

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-10-09 18:39:43

Witam woytas, czy możesz przybliżyć ten temat MRU, o co chodzi z tymi znaleziskami i wydarzeniami?

Ostoja jeżeli BK była tak skonstruowana że można ją łatwo rozebrać to dałoby się ją rozebrać przy pomocy kompani w ciągu 48 godzin. Trzeba pamiętać że przenosili ją carscy gwardziści, już przedtem była rozmontowana.

Masz rację senso, dziwne milczenie rekonstruktorów BK jest bardzo wymowne. Musieliby mieć komplet orginalnych dokładnych rysunków, zdjęć oraz dokładnie taki sam bursztyn. Czy możliwe jest obrobienie każdego kawałka dokładnie tak samo?

Landszaft gdzie czytałeś że w popiele znaleziono szczątki BK?
Nie pamiętam skąd (telewizja, internet czy książki) dowiedziałem się, że ekipa która badała ruiny zamku, nic nie znalazła. Żadnych szczątków BK i byli tym bardzo zdziwieni.

Czy ktoś już zrobił dokładną analizę zdjęć? Jakie są wyniki?
Pytań dużo, ale to sprawa dużego formatu!

Ktos451 wrzuć te skany z Odkrywcy z czerwca 2012 roku. Zapraszam wszystkich do rozwiązania tych intrygujących problemów i pozdrawiam serdecznie.

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-10-09 19:34:08

Bursztyn spala się bez popiołu.
He he, oryginał, i do tego znaleziony u nas. Masz fantazję.

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-10-09 20:56:09

Panowie, bez przesady z tym milczeniem rekonstruktorów.Nawet w naszej ''Polityce'' lub ''Wprost'' (nie pamiętam dokładnie) był obszerny artykuł na ten temat ze zdjęciami z pracowni uzupełniony wypowiedziami samych artystów.
Temat spłonięcia BK na zamku w Królewcu był najsolidniej opisany w książce dwojga dziennikarzy-Scott-Clark i Levy-pod wyszukanym tytułem ''Bursztynowa Komnata''.
Zasadniczo koncept książki jest taki:
Poszukiwaniami BK po wojnie kierował ten sam człowiek, który przed wkroczeniem Niemców do Carskiego Sioła odpowiadał za jej ukrycie.
W Królewcu odnalazł dowody spłonięcia BK, jednak zatuszował je, aby nie zostać pociągniętym do odpowiedzialności za niechlujne ukrycie i w konsekwencji zagładę powierzonego swej pieczy skarbu.
Sam więc produkował kolejne tropy i ślady, które osobiście badał wiedząc z góry o bezcelowości poszukiwań.Z czasem sprawa zaczęła żyć własnym życiem.
Trzeba niestety przyznać, że w tych teoriach nie brakuje sensu i logiki.

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-10-09 22:57:10

Pyra czy wydaje ci się że bursztynowa komnata była zbudowana tylko z bursztynu ??. To widać że nie bardzo czytaliście o jej budowie i konstrukcji. Tak jak kolega Dziabuch napisał książek o BK jest sporo i trzeba być leniem aby kilku pozycji sensownych autorów nie poczytać. Potwierdzenia jej spalenia były i to od razu po wojnie kiedy samo KGB przeszukiwało ruiny. właśnie w szczątkach spopieleń po spaleniu się BK . Ja nie piszę że był popiół po bursztynie , ale po ramach na jakich był oprawiany, sporo tam było drewna, złota, metalowych okuć, to była perełka w którą włożono oprócz bursztynu sporo innych materiałów. Tylko laik myśli że BK była tylko z bursztynu. Nawet w książce sensacyjnej Wójcika która jest mierna zaznacza autor o spaleniu się BK co potwierdza KGB i sam w to nie bardzo wieży bo szuka jej dalej. Ale jak ktoś chce wierzyć że ją wykopano a nie zrekonstruowano, niech mu niewiedza świętą będzie.

Każdy człowiek ma święte prawo być głupi

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2012-10-13 11:02:16

Różne mity i legendy o B.K.są pozbawione wiarygodności, to strata czasu zajmować się nimi,najgorzej zasugerować się jakąś''bajką''wtedy odkrywamy następne "bajki"tak jest w przypadku B.K. .

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2015-10-07 21:23:44

Polecam filmy. Bursztynowa komnata była ukryta pod zamkiem w Bolkowie.
http://www.youtube.com/watch?v=mQYYWiSeUvM
http://www.youtube.com/watch?v=Bp30jllBcqI
http://www.youtube.com/watch?v=4T-B0c-SDw4

Tu ciekawe artykuły.
http://zamki.res.pl/bolkow.htm
http://www.eszkola-wielkopolska.pl/...2-kalisz/tylko_bursztyn_czy_az_bursztyn/aktualnosci/komnata-bursztynowa/
http://podroze.onet.pl/ciekawe/wszystkie-slady-bursztynowej-komnaty/k2ge2

Coraz trudniej znaleźć coś fajnego, wszystko znika z internetu.

RE: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?
2015-10-31 13:05:25

Tu macie jeszcze dwa filmy.

http://chomikuj.pl/.../Mistrzowie+dokumentu+-+Fatum+czyli+tajemnice+Bursztynowej+Komnaty,1776497957.rmvb(video)

http://chomikuj.pl/...3w+1*2c+2*2c+3/*c5*81owcy+mit*c3*b3w+*e2*80*93++Bursztynowa+komnata,4688635685.avi(video)

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.007
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.