Skocz do zawartości

Długość okopu dla plutonu piechoty


Rekomendowane odpowiedzi

No tak, wiadomo, wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Ale chyba w jakims przedziale można by tę długość zamknąć? 60 m?

A rozpatrując to na przykładzie: okop na skraju lasu (jedyna linia obrony), przed nim puste, płaskie pole. Skład plutonu - pełen etat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był obszar o wymiarach do 300m szerokości i do 150 metrów głębokości, na którym znajdowały się gniazda/stanowiska obronne zajmowane przez 2 – 3 żołnierzy. Poszczególne gniazda łączono rowami łącznikowymi. W zależności od terenu, pierwszą linie obrony tworzyła jedna a drugą dwie drużyny lub odwrotnie. Zasadą było wykonywanie pozornych stanowisk ogniowych, w miarę możliwości tak, by można ich było użyć w walce np. do ognia na dużą odległość by nie zdradzać przedwcześnie prawdziwych stanowisk. Rów strzelecki ze stojącymi obok siebie żołnierzami to taktyka z I W.Ś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za merytoryczną odpowiedź :)

Jak byś dysponował może jakimś zdjęciem lub ogólnym, przybliżonym choć troszkę schematem takiej pozycji obronnej, byłbym bardzo wdzięczny (to tylko tak dla potwierdzenia mojego wyobrażenia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie