Opowieść jak to nie należy zabierać na "bunkrowanie" turystów.

odcinek 1

Sytuacja którą tu opiszę wydarzyła się naprawdę podczas wyjazdu na MRU.
Pierwszym etapem naszego wypadu było pokonanie odległości między Gdynią a Ludendorffem gdzie wyznaczyliśmy sobie pierwsze spotkanie z Morfeuszem.
Pech chciał że drogę tą odbywaliśmy samochodem po pseudo tuningu, więc ze względu na obniżenie zawieszenia nie za bardzo nadającym się na wertepy i polskie drogi.
No ale jak to powiadali starożytni "Rury pękaja a nie my". Załadowaliśmy sprzęt biwakowy, zjazdowy i tysiąc innych zbędnych przedmiotów ( do dziś nie wiem po co kumpel zabrał żel do włosów ).
Obciążony pojazd w dosyc głośny sposób protestował przed takim traktowaniem trąc oponami o nadkola. Che.. pogłośnienie sprzętu w samochodzie na początku zlikwidowało problem.

Niestety w okolicach Strzelców Krajeńskich nasz bolid zaczął wydzielać zapach spalonej gumy.
Zdenerwował nas strasznie, to my go przez całą drogę karmimy wysokim oktanem a on nam takie numery wykręca.
Była godzina 2.45 w nocy gdy zatrzymaliśmy sie na małym parkingu przy jezdni aby ukrócić fochy niewdzięcznego auta. Po oględzinach uradziliśmy aby wepchnąć pomiędzy zderzak który był przyczyna zapachu a nadwozie kawałek klocka i w ten sposób ulżyć oponom.
Wybraliśmy się we dwójkę z kierowcą do lasku po drugiej stronie jezdni po zestaw naprawczy. W tym czasie pozostała dwójka pasażerów mocowała się z Morfeuszem na tylnym siedzeniu. Dla dobra historii wspomnę że jeden z nich spał w kominiarce,gdyż jak twierdził - tak lepiej sypia.
W czasie gdy wracalismy z lasku z kołeczkami które bardziej przypominały drewniany sprzęt do gry w baseballa, z mroku jak latający holender wyłonił się biały polonez. Zatrzymał się obok nas po czym ze środka wysiadła para, pan i pani policjant, jak się okazało po cywilnemu.
Zapytali co robimy o 3 w nocy poza miastem z drągami w rękach, i na dodatek poruszamy się pojazdem marki niemieckiej uważanym powszechnie za pojazd służbowy panów o krótkich fryzurach.

Opowiedzielismy jak na spowiedzi o naszych kłopotach technicznych po drodze. Przedstawiciele naszej policji po wysłuchaniu nas i obejrzeniu strat bieżnika w oponie, zaoferowali nam oświetlenie światłami poloneza naszego pojazdu coby nam się łatwiej reperowało.

I w tym momencie zakończyła sie sielanka, kierowca naszego pojazdu otworzył załadowany po brzegi bagażnik z którego wypadła... ręka.

A ściślej gumowy idealny odlew ludzkiej ręki do łokcia ubrany nawet w koszulę.
Był to rekwizyt zakupiony w dawnych czasach w sklepie z tzw. śmiesznymi rzeczami i zabierany przeze mnie na wszystkie wypady jako swoista maskotka i wdzięczny obiekt zdjęciowy.

Pochylony nad kołem zdążyłem tylko zarejestrować kątem oka błyskawiczny ruch ręki policjanta, następnie suchy trzask przeładowywanej broni, co trwało jak dla mnie całą wieczność.
Wszystkie włosy jakie posiadam na głowie zaprzeczyły w tym momencie prawu grawitacji a pot litrami zrosił moje czoło. Nie będę wspominał o paraliżu jakiego doznałem i panicznej chęci ucieczki, która walczyła z resztkami zdrowego rozsądku, który kazał mi pozostać w bezruchu z rękami nad głową.
Przedstawiciel władzy również był w stanie panicznym co dało się słyszeć w głosie gdy krzyczał znaną z filmów akcji formułkę - "stać, ręce do góry !! co to za ręka ??!!"

Sytuacja patowa ! słowo znane wszystkim szachistom, i z takim właśnie refleksem kierowca naszego bolidu z miną obrażonego dziecka, podniósł rękę i rzucił policjantowi pod nogi ze słowami - to przecież guma! Ten odskoczył jakbyśmy rzucali w jego stronę conajmniej granatem zaczepnym. Po czym dolną kończyną sprawdził że to faktycznie guma.

Ufff.... sytuacja zdaje się że opanowana, napięcie opada. Ale w tym momencie pani policjant w cywilu krzyczy: "w samochodzie jest ktoś w kominiarce !!"

Cóż , puls znowu skoczył wszystkim na 200. Zobaczyliśmy wylot służbowego pistoletu i usłyszeliśmy znane nam komendy.
Odważna kobieta z wycelowaną bronią szarpnęła za prawe tylne drzwi naszego pojazdu. Na tak brutalne potraktowanie oparcia pod głowę, tajemniczy gość w kominiarce otworzył oczy i widząc P64 przed oczami wydał z siebie okrzyk strachu podobny do tego z książek o Winnetou gdy komuś ściągano skalp. Tu już nerwy naszych stróżów prawa sie wyczerpały i kolejne 5 minut musieliśmy stać w niewygodnej pozycji.

Po wszystkim pośmialiśmy się z całego zdarzenia i wyruszylismy w dalszą drogę...


Na kolejną przygodę nie musieliśmy długo czekać...

cdn
Artykuł pochodzi z serwisu www.odkrywca-online.com - © ODKRYWCA
 
Konwertuj na format Redfish - nie wiesz co to Redfish?