RAPORT MA TEMAT WYDOBYWANIA U-BOOTA

Stan obecny jest następujący:
U-boot leży na dnie Bałtyku i w obecnej chwili nie wykazuję chęci na zmianę tego stanu. Koledzy z Wybrzeża i Wrocławia nurkowali do Wraku w Październiku stwierdzając jaki jest obecny stan.
Wygląda to tak:
Okręt przewrócony jest na prawy bok i skierowany dziobem w kierunku Mierzei Helskiej. Co ciekawe wygląda tak jakby był wbity rufą w dno gdyż dziób i lewa płetwa sterowa wystają ponad dno. Kiosk jest opleciony sieciami i linami, a kadłub w części rufowej jest przysypany piaskiem. Stan poszycia jest bardzo słaby. Do tego stopnia, że skorodowana blacha kruszy się w rękach.
Niestety w ostatnim okresie doszły do nas informacje, ze pewna ekipa wybiera się na ten statek by wypalić palnikiem dziurę w kiosku i w ten sposób dostać się do środka.
Uważamy, że na obecnym etapie naszej wiedzy o zawartości okrętu jest to przedsięwzięcie skrajnie niebezpieczne i mogące zniweczyć całkowicie akcję wydobywania.
Nie wiemy bardzo wielu podstawowych rzeczy: czy są tam uzbrojone torpedy, czy nie jest zaminowany i czy środek okrętu jest wypełniony zawartością akumulatorów.
No cóż pozostaje nadzieja, że wszystkie osoby których wyobraźnia została przez naszą akcję pobudzona zachowają zdrowy rozsądek i nie dojdzie do żadnych wypadków.
Jest nam bardzo miło, że wielu kolegów i koleżanek zaoferowało swoją pomoc w procesie podnoszenia okrętu. Niewątpliwie z wdzięcznością skorzystamy z niej w swoim czasie.
Chcemy także podziękować wszystkim kolegom nurkom, którzy przekazali nam wiadomości na temat położenia i stanu okrętu.

Proteus

Artykuł pochodzi z serwisu www.odkrywca-online.com - © ODKRYWCA
 
Konwertuj na format Redfish - nie wiesz co to Redfish?