Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Lotnictwo i okolice
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
F-35 użyty w boju po raz pierwszy w historii
2018-05-22 13:20:58

http://wiadomosci.gazeta.pl/...u-po-raz-pierwszy-w-historii-izraelski-general.html#Z_BoxNewsLinkImg&a=167&c=96

"F-35 użyty w boju po raz pierwszy w historii. Izraelski generał chwali dokonania armii

Izrael ogłosił, że jako pierwsze państwo wykorzystał w boju nowoczesne myśliwce F-35 produkcji amerykańskiej. Takie informacje pojawiły się na stronach IDF we wtorek.

Izraelczycy korzystają ze spersonalizowanego modelu myśliwca F-35 - F-35I Adir. Dotychczas żadna z maszyn nie brała udziału w walce, aż do wtorku 22 maja. Na koncie IDF (Israel Defense Forces) na Twitterze pojawił się wpis, zgodnie z którym Izrael stał się pierwszym krajem, który wykorzystał ponaddźwiękowy myśliwiec w boju.

Media izraelskie donoszą, że dowódca sił powietrznych gen. Amikam Norkin doprecyzował, że F-35 wzięły udział w dwóch akcjach. Oprócz tego pokazał zdjęcie izraelskiego F-35, który przelatywał nad Bejrutem. Brakuje jednak konkretnej informacji - gdzie i kiedy Izrael wykorzystał samolot w walce (we wtorek poinformowano o sukcesie, nie o dniu akcji).

Wykorzystanie F-35 to spory przełom - supermyśliwiec 5. generacji, mogący osiągać prędkość ponaddźwiękową. Izrael wykorzystując samolot wyprzedził nawet Stany Zjednoczone, w których F-35 powstało i jest produkowane. W USA maszyny są wciąż testowane."

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.003
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.