Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Konserwacja
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Fioletowy szrapnel
2015-11-22 12:09:36

Witam. Chciałem sobie zakonserwować szrapnel, lecz po elektrolizie osuszeniu odtłuszczeniu zrobiła się tzw. rdzawka więc dałem na to cortanin f. Szrapnel po wyschnięciu zrobił się cały fioletowy i moje pytanie jest takie co tu zrobić, żeby wyglądał w miarę normalnie i dało się go później pomalować lakierem bezbarwnym?

 Linki sponsorowane
RE: Fioletowy szrapnel
2015-11-22 12:59:20

Dodam, że na preparacie pisze aby: Po zastosowaniu CORTANIN F powierzchnie, które nie były skorodowane trzeba zmyć wodą lub wytrzeć ręcznikiem papierowym. Oczywiście po spłukaniu wodą powierzchnie należy pozostawić do przeschnięcia i dopiero po całkowitym wyschnięciu nałożyć powłokę malarską. Nie powinniśmy się obawiać, że preparat zostanie wymyty z powierzchni które były wcześniej zardzewiałe. Działanie preparatu polega na chemicznym związaniu produktów korozji do trwałego kompleksu taninowego, który silnie wiąże się z podłożem.
Po wymyciu wodą miejsc nieskorodowanych i wyschnięciu pokazuje się na nich rdzawka także na nowo nałożyłem cortanin i później przetrę papierowym ręcznikiem, lecz nadal zastanawia mnie fioletowy nalot ktoś ma jakiś pomysł?

RE: Fioletowy szrapnel
2015-11-22 13:21:35

Fioletowy nalot to normalka przy cortaninie.Nadmiar można zetrzeć drobną szczotą drucianą(stalową) na sucho,albo na mokro pod kranem wspomagając się szczotą plastikową.
Osobiście uważam,że na mokro lepiej się to później prezentuje,tyle że od razu trzeba to podsuszyć suszarką i zostawić koło kaloryfera na kilka h przed malowaniem.

RE: Fioletowy szrapnel
2015-11-22 14:35:18

I zastanowiłbym się nad lakierem, bo fant może błyszczeć, a trudno będzie go usunąć, gdyby się ruda pojawiła. Ja wolę paraloid.

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.003
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.