Skocz do zawartości

Fw-190 z szachownicami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Wpadła mi ostatnio w ręce książka pana A.Morgały Polskie samoloty wojskowe 1939-1945", a w niej znalazłem taki fragment, odnoszący się do wykorzystania po wojnie sprzętu niemieckiego:
Na przykład na lotnisku w Mirosławcu wykorzystywano zdobyczny Fw 190 z namalowanymi szachownicami, wykorzystywany do szkolenia personelu technicznego w zapuszczaniu silnika. Maszyna miała uszkodzone ogumienie ale dobry silnik i instalacje. Z powodzeniem stosowano ją przez szereg tygodni w charakterze pomocy naukowej."

Może ktoś się coś więcej na temat tego Focke-Wulfa ?
Acha, książka była wydana w 1976 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat ten kiedyś mocno mnie interesował, ale o foce o której piszesz nic niestety nie słyszałem, MLP ma silnik BMW 801 na chodzie !! z całym praktycznie przodem (obudowa silnika), może to z tego ??, po wojnie niemiaszkom udało sie zostawić u nas od ch... sprzętu, niestety najciekawsze rzeczy zabrali ruscy lub zostały bezmyślnie skasowane, wiem że używano u nas do późnych lat 40-tych kilka FW-59, Storch, może jakieś BF-108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na wystawie modelarskiej w Pałacu Kultury widziałem model tej Foki w 1:72. Czy była to zupełna fantazja, czy autor posiadał jakieś zdjecie, tego nie wiem.
Bodziu, proszę powrzucaj, to ciekawy temat. Szkoda, że do dzisiaj uchował się tylko Jungmann z MLP. Były jeszcze He-72, Fw-44, że nie wspomnę o trzech RWD-13, którym niedane było doczekać naszych czasów, ostał się tylko czwarty(w MLP).

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 3 months later...
  • 5 months later...
Witam!
Kolega huk 100 ma dobrą pamięć ;) To jest ten wątek właśnie.

A tu cytacik z początku wątku :
Witam
Wpadła mi ostatnio w ręce książka pana A.Morgały "Polskie samoloty wojskowe 1939-1945, a w niej znalazłem taki fragment, odnoszący się do wykorzystania po wojnie sprzętu niemieckiego:
"Na przykład na lotnisku w Mirosławcu wykorzystywano zdobyczny Fw 190 z namalowanymi szachownicami, wykorzystywany do szkolenia personelu technicznego w zapuszczaniu silnika. Maszyna miała uszkodzone ogumienie ale dobry silnik i instalacje. Z powodzeniem stosowano ją przez szereg tygodni w charakterze pomocy naukowej.

Może ktoś się coś więcej na temat tego Focke-Wulfa ?
Acha, książka była wydana w 1976 roku."

Pozdrawiam
Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie