Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  

Czernobyl/Prypat - miasto duchów

autor:Bocian
Kategoria: Inne
Odsłon: 22593

W galerii zamieszczam zdjęcia ze strefy zero. Czernobyl, Prypać, sarkofag, oko moskwy.

Cała nieregularna zona składa się z 3 stref. Zewnętrznej pokrywającej obszar odpowiadający skażeniu terenu aż do połowy Ukrainy które rozniosła radioaktywna chmura. W tej strefie jest miasto Czernobyl aktualnie Czornobyl. Jest tam normalne miasto, autobusy, sklepy, bloki mieszkalne, po ulicach biegają luzem konie. To całkowicie normalne miasto i promieniowanie tam nie przekracza tego spotykanego w centrum np. Warszawy. A w stołówce dają doskonale kotlety i kompot :). Druga to "Power Plant" czyli sarkofag jak i pozostałe budynki i urządzenia. Aktualnie 30 metrów od sarkofagu są biurowce, zakłady doświadczalne, nowo postawione przystanki autobusowe. Samochody parkują jak pod normalnym zakładem pracy - szok pierwszy.

W środku tej strefy jest czerwony las, wbrew wyobrażeniom to nie ciemny las a niskie młode drzewka, nasyp kolejowy, trochę trawy skoszonej przy poboczu. Tam promieniowanie jest ekstremalnie duże i przekracza 5600jednostek - szok drugi. (w normalnej sytuacji około 15-30), w środku tej strefy jest jeszcze jedna miasto - Prypać
Tutaj trzeba zachowac ostrożność i raczej nie rozstawać się z dozymetrem. Średnie promieniowanie na ulicach to 30-60, tyle samo w budynkach, słynny plac zabaw to około 80. Trzeba uważać bo np. kopiec wykopany przez kreta potrafi zaatakować stokrotnym wzrostem promieniowania. Tak samo np. porzucona książka może być źródłem gigantycznej dawki. Doskonałym miejscem jest dach 16 piętrowego budynku z którego doskonale widać zarówno elektrownię jak i Oko Moskwy, wielką gigantyczną 135 metrową antenę. Jest widoczna na fotkach, antena mimo zapewnień że nie pracuje i tylko ja chronią oddziały milicji nadal działa. Bezpośrednio pod nią cały czas słychać charakterystyczne brzęczenie i już 5km od anteny tracą zasięg wszystkie telefony komórkowe i przestaje działać radio. Milicja ma rozkaz strzelać do każdego bez uprzedzenia kto tylko znajdzie sie w pobliżu :)
Na samym końcu galerii widać kontrolę osobistą którą musi przejść każda z osób opuszczających strefę.

W razie pytań zapraszam do wątku http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=520528

::galerie ver.3.1.0

0.625
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.