Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  

Jurajskie bunkry wiosną - OKH STELLUNG B1

autor:Jerzy Wójcicki
Kategoria: Fortyfikacje, obiekty militarne, fabryki
Odsłon: 10171

W dniu 18 kwietnia 2009 korzystając z wolnego czasu i pięknej pogody jeszcze raz,tym razem z synem Krzyśkiem przeszedłem trasę od Turowa przez Przymiłowice,Ciecierzyn,Zrębice do Biskupic.
Zrobiłem zdjęcia 36 bunkrów z tego 6 nowych których w lutym ze względu na trudne warunki atmosferyczne i terenowe nie udało mi się odnaleźć.Cztery z nich śmiem twierdzić odkryłem, bo wcześniej nie znalazłem ich na żadnych dostępnych mapkach ani nie czytałem o nich w żadnych znalezionych opisach bunkrów znajdujących się na tym terenie.W rozmowie z miejscowymi mieszkańcami dowiedziałem się ciekawych rzeczy-to oni wskazali mi lokalizację nieznanych wcześniej bunkrów jak również lokalizację gniazda niemieckich ckm-ów gdzie do tej pory można znaleźć wiele łusek po wystrzelonych nabojach.Przesyłam tym razem serię 42 zdjęć w krajobrazie wiosennym - jakże innym od zimowego i proszę o dołączenie ich przy publikacji wcześniej wysłanych zdjęć "zimowych". Stare,czyli wcześniej fotografowane bunkry są pokazane na pojedynczych zdjęciach natomiast nowe,znalezione teraz, mają po dwa zdjęcia aby można je było łatwo odróżnić.

::galerie ver.3.1.0

0.006
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.