Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  

Castle Clinton

autor:Tom Zmuda z New Jersey
Kategoria: Fortyfikacje, obiekty militarne, fabryki
Odsłon: 11175

Przesyłam zdjęcia XIX - wiecznych fortyfikacji nowojorskich.
Pierwszy obiekt to Castle Clinton.
Powstał w 1807 roku jako przybrzeżna bateria artyleryjska (na pocz. XIX w. położona była ok. 100m od brzegu) Z czasem teren dzielący obiekt od brzegu zasypano. Potem bateria pełniła rozmaite funkcje cywilne: teatru, placówki imigracyjnej, akwarium. Dziś Castle Clinton jest centrum obsługi ruchu turystycznego. Nastepne zdjecia to obiekty na Governors Island, pół mili na południe od końca Manhattanu. Pierwsze placówki wojskowe powstały na wyspie w 1755 roku. Dwie główne murowane budowle obronne na wyspie to: Fort Jay (1806 - 1809, fort bastionowy) i Castle William (1807 - 11, rotunda artyleryjska). Obiekty wojskowe na wyspie były stale rozbudowywane i modernizowane. W okresie II wojny mieściło się tutaj: The Estern Defense Command i zarazem Dowództwo 1 Armii USA. Wojsko wykorzystywało obiekty wyspy do 1966, kiedy to przekazano je Straży Wybrzeża. Straż Wybrzeża opuściła wyspę w 1996.
Obecnie opracowywane są plany dla zagospodarowania Governors Island przez miasto Nowy Jork. Fortyfikacje Governors Island i Castle Clinton były integralnymi elementami sieci obronnej Zatoki Nowojorskiej. Ostatnia fotka przedstawia lufę armaty odkopanej na miejscu starych fortyfikacji nowojorskich na Manhattanie zwanych "Oyster Pasty" (1695 - 1783)

Pozdrawiam
Tom Zmuda z New Jersey

::galerie ver.3.1.0

0.006
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.