Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  

Bateria Redłowska

autor:Tycjan Wodzinowski
Kategoria: Fortyfikacje, obiekty militarne, fabryki
Odsłon: 18278

Bateria, okopy, bunkry i stanowiska strzelecki znajdują się na terenie rezerwatu przyrody Kępa Redłowska. Zaczynają się w pobliżu Polany Redłowskiej. Sama bateria również znajduje się na koronie klifu bliżej Redłowa niż Orłowa. Jednak na klifie Orłowski też znajdują się pozostałości po instalacjach wojskowych, więc się przyjęło mówić, "idzie się na działa, a klif w Orłowie" (a przynajmniej tak mówiliśmy, jak jeszcze chodziłem na podwórko bawić się z kolegami). Co do parku to powstał on w 1938 roku, jako ochrona krajobrazu nadmorskiego z lasem bukowym i mieszanym, oraz miejsce gdzie można obserwować procesy niszczenia brzegu morskiego - klifu. Najlepiej o tych procesach świadczą bunkry, które raz na jakiś czas spadają z jego korony. To, że tam jest rezerwat oczywiście wojsku nie przeszkadzało i tak powstała tam jednostka, której pozostałości do dziś można napotkać w lesie. Jedno z dział, o czym jak mysle wiecie doskonale, spadło na plaże. Dziś odremontowane znajduje się w Muzeum Marynarki Wojennej.

WIem, że to nie są pozostałości po wojnie i szkoda, że nie niemieckie, ale pomyślałem sobie, że fajnie pokazać, że można jeszcze gdzieś zobaczyć coś, co nie jest tylko betonową pozostałością po czymś...

::galerie ver.3.1.0

0.005
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.