Skocz do zawartości

Jak zmyć farbe z hełmu ?


sebi_ns

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośniki ciekawe,ale czy ktoś ma zdjęcia efektów takich czynności?Parę lat temu na zasadzie wymiany dostałem kilka hełmów niemieckich II wś. w bd. stanie.Z fasunkami,czyli pełna skóra.Hełmy po wojnie były używane w OSP i zostały przemalowane na kolor czarny.Na jednym zrobiłem próbę ze środkiem chemicznym,gdzie miała zejśc tylko ostatnia warstwa farby.Zeszło wszystko do blachy.Na jednym zobaczyłem pod farbą resztki kalki.Zrobiłem tak:papier ścierny wodny 00,oo nic,czyli bardzo drobny,jak coś już było widac,ten sam papier i rzadki olej.Wyszło dobrze.Fotki dodam jutro.Co ciekawe w dolnośląskim znalazła sie blaszka kriegsmarine.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym napisał-nie jest idealnym sposobem.Jak chcesz,uwierz mi na słowo że uszkodzenia widoczne na kalkach są po próbach ich usuniecia przed malowaniem na czarno.Kalki są w lepszym stanie niż oddają to zdjęcia np.na orle dokładnie widac wszystkie złocenia,kolory na tarczce mają bardziej intensywną barwę tak jak i zielona oryginalna farba.
Jeśli ktoś ma sprawdzony sposób usunięcia zewnętrznej warstwy farby,poparty zdjęciami z przyjemnością o tym przeczytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Miałem kiedyś podobny przypadek.Hełm z OSP przemalowany na czarno(czeski).Przy pomocy płytki z twardego plastiku zeskrobałem wierzchnią warstwę farby nie uszkadzając orginalnej.Można też użyć ostrza nożyka do tapet,ale trzeba być bardziej ostrożnym. Obie warstwy farby nie były ze sobą związane,nikt pewnie nie przykładał się do odpowiedniego przygotowania powierzchni przed malowaniem. Przypuszczam,że w Twoim przypadku jest podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie