Skocz do zawartości

JAKI ZASILACZ (PROSTOWNIK) DO ELEKTROLIZY???


marcin 1984

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 5 years later...
Używał ktoś może tego prostownika albo miał do czynienia z ta firmą http://allegro.pl/prostownik-12v-20a-produkt-polski-wysylka-gratis-i5442356420.html ? Chcę kupić prostownik do elektrolizy większych przedmiotów i zastanawiam się nad tym. Spełnia wszystkie wymagania ale wolę zapytać bo parę razy się w życiu rozczarowałem ;( mam jeden 12V 6A ale duże przedmioty za długo się oczyszczają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda solidnie,grunt to nie brać chińskiego łajna.Mogę polecić taki - http://allegro.pl/prostownik-6v-12v-15a-30-180ah-plynna-regulacja-i4979921244.html
Używam od dłuższego czasu intensywnie i bez problemowo czyści się nawet gruby złom,a i z ceną nie świrują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten prostownik, to urządzenie f-my Kukla. O ile przez ostatni rok producent nic nie zmienił, to jest dość marnie wykonany. Transformator grzeje się (albo źle wyliczony, albo rdzeń do bani), mostek prostowniczy zrobiony a pająka", nawet niepolutowany, tylko zaciskany z diod, które nie mają dodatkowego chłodzenia. Niezbyt udana konstrukcja. Wydaje mi się, że dużo lepsze są prostowniki f-my Masta.

Pozdrawiam

IdeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku prostownika pracującego pod dużym obciążeniem metoda zaciskania złącz jest duzo skuteczniejsza od lutowania. Mój przy elektrolizie dużych elementów grzał sie do tego stopnia, że puszczały luty łączące diody. Po zmianie mostka na zaciskany juz nie mam tego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dzisiaj doszedł. Jedyne co mogę powiedzieć na razie to: szybka dostawa i porządnie zabezpieczona paczka :)
A tutaj jaką żarówkę wpiąć w obieg ? Bo przy 12V 6A używałem 12V 21W. Czy tutaj zwiększyć opór, znaczy dać większą ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spetznaz - przy prądach rzędu 100 - 200A oczywiście, ale przy prądach do rzędu 6, 10A to bzdura co piszesz.
Do tego dochodzi oksydowanie takich, zaciskanych połączeń.
Nierzadko w przypadku zaciskania lub skręcania połączeń elementów wykonawczych, silnie obciążonych prądowo (raczej dla małych prądów) dodatkowo zalutowuje się takie połączenia.
Zresztą ten prostownik ma coś nie tak z transformatorem - on się za mocno grzeje w stanie jałowym. Coś producent zaoszczędził na drucie albo rdzeniu trafo.
Jest rzeczywiście w necie kilka pozytywnych opinii prostowników Kukli, ale pięć razy tyle tych prostowników widziałem wykończonych".

Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma blade pojęcie o prądzie to może sobie sam zrobić. Najprościej z toroida z odczepami i gotowego mostka. Istotny jest jedynie prąd, napięcie właściwie bez znaczenia. Bardzo ładnie działa elektroliza przy napięciu rzędu 4 V.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że prostownik spełnia moje oczekiwania. Po 10h pracy przy natężeniu 8 A nie ma jakiegoś specjalnego grzania, normalna ciepłota działającego urządzenia. Zrezygnowałem z żarówki bo przy niej(22W) nie szło przekroczyć 4A, a mi zależy na tym żeby w miarę możliwości szybko zachodził proces ( wiem że ma to swoje minusy ). Więc na dzień dzisiejszy mogę tak jak Kolega vis1939 mi wcześniej polecić Wam ten sprzęt. Gdyby coś się z nim działo to napiszę.

Pozdro Krety ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie