Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: IIRP - Wojsko Polskie 1918-1939
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
kpt. Kazimierz Blajer „Kanis”
2014-05-18 18:54:35

Szukam informacji, zdjęć, życiorysu dot. kapitana Kazimierza Blajera ps. „Kanis”.
Jedyna informacja jaka znajduję się w internecie jest na Wikipedii cytat: "Po dekonspiracjach w sierpniu 1944 w Obwodzie Błonie funkcjonowały dwa oddziały ppor. Jerzego Mitrosa „Długi” (10-15 żołnierzy) i kpt. Kazimierza Blajera „Kanis” (60-100 żołnierzy). Działały one do października 1944".

Informacja znajduję się również w książce Jan Gozdawa-Gołębiowski: Obszar Warszawski Armii Krajowej. Lublin: 1992 na stronie 119 lub ilustracja nr 119. Jeśli ktoś ma książkę to proszę o info.

 Linki sponsorowane
RE: kpt. Kazimierz Blajer „Kanis”
2015-09-12 18:18:29

Informacje na temat Kazimierza Blajera plus kopie jego listów sa we wspomnieniach ppor. Mariana Łojszczyka "Moja wojna i pokój. Wspomnienia dowódcy plutonu specjalnego Ośrodka "Chrabąszcz" Obwodu "Bażant" Armii Krajowej. Prowadzę poszukiwania o moim wujku Aleksandrze Tuk,ktory był dowódcą drużyny w Radziejowicach prowadzącą wywiad dla ośrodka "Chrabąszcz". W trakcie tych poszukiwań natknęłam sie na linkę do wyżej wymienionych wspomnień http://www.izba.mszczonow.pl/plik,1848,wojna-i-pokoj-pdf.pdf. Linka niestety została usunięta. Być może można się skontaktować z www.izba.mszczonow.pl gdzie wspomnienia były opublikowane. Mam sporo informacji ale ponieważ nie jestem pewna czy Pana/Pani poszukiwania nadal są aktualne nie chcę się rozpisywac i proszę o odpowiedź. Aleksandra Sjöstrand

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.003
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.