Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Towarzyskie - Hyde Park
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Panzerfaust/Panzerschreck - Czy legalny ?
2014-08-29 17:37:02

Witam . Mam pytanie do Fachowców ! Chciałbym rozstrzygnąć kwestie sporną z moim kolegom , mianowicie , czy posiadanie Panzerschrecka jest legalne . Bo samo "urządzenie" wytwarza ładunek elektryczny który odpala pocisk . Czy "rura" jest istotną częścią broni ?
(Był podobny temat , ale nie było napisane czy jest legal , czy nie )

 Linki sponsorowane
RE: Panzerfaust/Panzerschreck - Czy legalny ?
2014-08-29 20:26:31

:)

RE: Panzerfaust/Panzerschreck - Czy legalny ?
2014-08-29 20:39:14

Rodan na prawdę wiele w tym momencie wniosłeś do dyskusji. Gratuluję niesamowitej wiedzy i wyjaśnienia w sposób wyczerpujący poruszonego tutaj problemu.

RE: Panzerfaust/Panzerschreck - Czy legalny ?
2014-08-29 22:26:42

Cytat z ustawy.

"Art. 7. 1. W rozumieniu ustawy bronią palną jest każda przenośna broń lufowa, która miota, jest przeznaczona do miotania lub może być przystosowana do miotania jednego lub większej liczby pocisków lub substancji w wyniku działania materiału miotającego."

"2. 7) Istotnymi częściami broni palnej i pneumatycznej są: szkielet broni, baskila, lufa z komorą nabojową, zamek, komora zamkowa oraz bęben nabojowy."

Hm trzeba by było jeszcze zdefiniować co to jest broń lufowa, ale moim zdaniem "rura" z fausta czy schrecka nie kwalifikuje się jako lufa. Lecz pewności nie mam. To jest tylko kawał rury o odpowiedniej średnicy, nie posiada gwintu i komory nabojowej. Od biedy za panzerschrecka może służyć jakakolwiek rura o odpowiedniej grubości. Wytwarzanie ładunku elektrycznego też nie jest problemem.

Także ja stawiam że jest legalne, ale może ktoś wie więcej niż ja. :)

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.003
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.