Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Wojny Światowe
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Partyzantka na Kielecczyźnie
2010-06-20 08:54:38

Mam pytanie do znawców historii oddziałów partyzanckich na Kielecczyźnie. Czy po 15 sierpnia 1944 r. istniało jakieś porozumienie między AK i AL gwarantujące, bezkarne, przejście (zmianę) oddziału. Bardziej precyzyjnie: czy żołnierz oddziału AK mógł wstąpić do oddziału AL bez uznania tego faktu jako zdradę.

 Linki sponsorowane
RE: Partyzantka na Kielecczyźnie
2010-06-20 20:54:34

Oficjalnie pewnie nie ale pojedyńcze przypadki na pewno były.W okolicach Końskich były takie przypadki we wcześniejszym okresie,co do konkretnych dat to trzeba by się zagłębić w temat. Pzdr.

RE: Partyzantka na Kielecczyźnie
2010-06-21 20:13:24

Hej z tego co pamiętam to w książce "W Jędrzejowskim obwodzie AK" autor podaje takie przykłady(przejścia z AK do AL) i teksty pism które pisali partyzanci(w dniu....składam rezygnację itp i przechodzę do AL i podpis pseudonimem)

RE: Partyzantka na Kielecczyźnie
2010-06-21 20:25:28

Na tym terenie gdzie były oddziały AL GL AK BCh NSZ "rotacja" na pewno była.Pewnie trochę AKowców przeszło do GL i AL tam gdzie lewica miała jakieś wpływy jeszcze z przed wojny,od Końskich,Skarżyska po Starachowice i Ostrowiec Św.

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.003
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.