Skocz do zawartości

Korytarz Hitlera w północnej Polsce


herbstnebel

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie mam, bo z filmu o nawijającym Todzie http://pl.youtube.com/watch?v=0fFmb0I4sKE i jego autostradach :) zwróciłem uwagę na mapę około 1:10 minuty gdzie są rozrysowane autostrady Rzeszy.
O słynną autostradę do Wrocławia się nie pytam, w kontekście jeszcze słynniejszych płyt na niej leżących :)))

Później szła na Opole i Bytom i zastanawiam się gdzie przechodziła przez granicę i łączyła się z polskimi drogami. Ale bardziej się zastanawiam czy trasa ta była kontynuowana po 39 roku? Dokąd?

Tak samo Trasa, że Szczecina do Królewca, gdzie jest taka mała przerwa przez Corridor", rozumiem, że to dokończyli po 39 roku? Czy te trasy niemieckie jeszcze istnieją dzisiaj? Bo tak jak powiedziałem o słynnych płytach do Wrocławia wiem, ale ze Szczecina do Królewca nie kojarzę :)

Ma ktoś może jakieś mapy tych dróg ukończonych :)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Proszę bardzo link do strony o tzw. berlince http://www.berlinka.pcp.pl/berlinka.html
Strona zrobiona bardzo profesjonalnie. Jest wszystko pięknie opisane. Opisane jest nawet aktualna budowa drogi krajowej nr 22 do budowanego przejścia granicznego w Grzechotkach, powiat Braniewski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrada południowa, nigdy nie była ukończona. Niemcy wykonali większość przepustów i mostów a nawet utwardzili podłoże pod dwie nitki autostrady. Powstały odcinki betonowe od Wrocławia na zachód i od Nogowczyc do Gliwic, w tym ostatnim przypadku powstałą tylko jedna nitka, używana do chyba 2005 roku, kiedy to powstała autostrada A4. Ogólnie położenie współczesnej i niemieckiej autostrady prawie się pokrywa. Niemiecka autostrada wchodziła do Gliwic od Kleszczowa, obecnie jest to droga nr 4 i od Gliwic, jako 2 pasmowa zmierzała do Bytomia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Pamiętam lata 70-80jak jeszcze była oznaczona e22 i e22a na opolskim odcinku kończyła sie przy dzisiejszym wężle Przylesie.Dalej było pusto i składali buraki Był też wiadukt nad linią kolejową Nysa-Opole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie