Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Sprzęt poszukiwawczy
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-12 18:02:12

Witam czy z kolegow ktos używa prospectora , producent podaje bardzo wysoki zasieg podcvzas sprzedazy, a jak u niego dyskryminacja, prosze o porownanie do RUTUSÓW proxim lub solaris >>>) pozdro

 Linki sponsorowane
RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-12 21:03:13

Witaj. Ja mam RUTUSA PROxime i jestem bardzo zadowolony zasięg naprawde dobry pocisk 100mm ze 130cm. Zasięgiem bije Ultre i Solarke bo kumple maja i testowaliśmy. Sprzęcior niczego sobie.

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-13 00:23:18

Jestem nieobiektywny, bo produkuję Prospectora:)
1. Solarka nie jest już produkowana, a więc odrzucam ją z porównania.
2. Prospector ma mniejszy zasięg, Proxima ma większy.
3. Prospector jest tańszy, Proxima jest droższa o 50%.
4. Prospector jest prostszy w obsłudze, Proxima trudniejsza.
5. Dyskryminacja - jak dotąd świat eksploratorski nie wypracował naukowej metody porównawczej tej funkcji, wszystkie oceny są subiektywne, związane z indywidualnym charakterem poszukiwań, lokalnymi warunkami glebowymi, własnym doświadczeniem, przywiązaniem do własnego sprzętu. Oceny pojawiające się na forach: "słaba" lub "dobra" dyskryminacja związana jest często z firmą produkującą wykrywacz, a nie z praktyczną znajomością tematu.
Uwaga dotycząca dyskryminacji ma charakter ogólny, nie związany zbytnio z porównywanymi wykrywaczami. Kto się nie zgadza z moim stwierdzeniem i chce koniecznie zaistnieć na forum :) niech jeszcze raz dokładnie przeczyta zdanie: "...jak dotąd świat eksploratorski nie wypracował naukowej metody porównawczej tej funkcji" oraz "Uwaga dotycząca dyskryminacji ma charakter ogólny"

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-13 00:31:49

płomyk zajrzyju na mój wątek o Prospectorze może tam coś wyczytasz


pzdr Olo

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-13 10:20:13

Witam!!
Armand przytoczył jasne argumenty w porównaniu obu wykrywek ale zdecydowanie nie mogę zgodzić się z punktem 4 aby PROxima była trudniejsza w obsłudze. Posiadam PROximę i miałem okazję także wypróbować Prospectora. PROxima jest baardzo przyjazna dla użytkownika mimo wielu opcji ciężko się pogubić, menu bardzo przejrzyste sterowane jedynie czterema guzikami pod wyświetlaczem. Natomiast dla mnie osobiście pokrętła i przełączniki Prospectora były zdecydowanie mniej komfortowe.
Pozdrawiam

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-13 21:24:27

Bobi a czy zasieg w proxim jest zdecydowanie lepszy?? Panowie mnie interesuje glownie militarka ale rowniez guziki i monety

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-14 15:53:34

identyfikacja w prospectorze ma swoje zalety nakopałem sie przy dyskryminacji wieksze kawałki odłamków. cena złomy jest zachecajaca tylko wózek trzeba ze soba brac;)

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-14 19:05:01

cześć:)
Jak na militarke to szukaj wykrywaczy statycznych... a monety i łuski też wykryjesz. Zasięg będzie lepszy niż przy wykrywaczu dynamicznym. Teraz posługuje się wykrywaczem statycznym i jestem bardzo zadowolony! A złomu to się okopiesz! Później stwierdzisz że lepiej kopać za moniakami!
Pozdrawiam

1939

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-14 19:09:27

Dla ustawienia pokrętła dyskryminacji "8" można odrzucić "odłamek" wielkości saperki. Jaki był problem ustawić odpowiedni poziom dyskryminacji tym pokrętłem? Pokrętło właśnie do tego służy! Opisuje to również instrukcja obsługi.
Jacks wpisuje się chyba właśnie we wcześniejszą moją opinię:
Oceny pojawiające się na forach: "słaba" lub "dobra" dyskryminacja związana jest często z firmą produkującą wykrywacz, a nie z praktyczną znajomością tematu.

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-14 22:24:05

Armand mydlac okrutnie pojecie dyskryminacji zdaje sie umyslnie pomijac kilka zalet PROximy - PROxima oprocz dyskryminacji "podkrecanej" ma takze dyskryminacje wybiorcza.

Do tego raczy zapominac o wyswietlaczu z PROximy. Oczywiscie jak ktos nie chce nie musi z niego korzystac, ale w wielu przypadkach jest on nieoceniona pomoca (calkiem niezla identyfikacja sygnalu). Tylko niech mi ktos nie wciska kitu, ze diody maja wieksze mozliwosci ;)

No i bzdura jest, ze przynajmniej w tym aspekcie nie da sie tego porownac - bo wybiorcza dyskryminacja albo jest albo jej nie ma - a wybiorczosc daje duzo wieksze mozliwosci niz zwykle podkrecanie.

P. Armand, naprawde niech Pan nie sili sie na obiektywizm. Zastanawiajace, ze nie wychodzi Pan z zalozenia ze jakosc broni sie sama.

Prospector w caloksztalcie znacznie ustepuje PROximie. Trzeba jednak pamietac o najwazniejszym - kosztuje o 1/3 mniej od PROximy, co stawia go na innej polce cenowej.

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-14 23:09:45

Panie Dziki, pewnie się Pan zdziwi, ale zgadzam się z Pana wypowiedzią z wyjątkiem słów:"mydląc okrutnie" - w pełni doceniam dyskryminację wybiórczą, "nie wciska kitu" - nie wciskam, bo nic o diodach nie pisałem[?] oraz "nie sili na obiektywizm", na nic się nie silę, napisałem, że nie jestem obiektywny :)
Proxima jest lepszym wykrywaczem, droższym i trudniejszym w obsłudze. Jak widać z wypowiedzi pewnych osób w tym wątku, mają one problemy z obsługą Prospectora [zwykłe podkręcenie dyskryminacji], a co dopiero by było, gdyby mieli Proximę. Ale pewnie już ją mają:)

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-14 23:22:47

Panie Armand prosze mi napisac jezeli podkrece dysk na "8" to jaki sygnał ma boratynka?

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-15 00:52:47

Taki jak w innych markowych wykrywaczach zachodnich z pokrętłem dyskryminacji czyli brak sygnału. Jak się na coś narzeka, to wypada wiedzieć, jak to jest u sąsiadów, czy przypadkiem nie tak samo. Duży poziom dyskryminacji powoduje brak reakcji na małe kolorki, o tym wie każdy użytkownik tego forum. Jak się szuka monetek, to jest się skazanym na sygnały od dużego żelastwa.
Polecam sposób ustawiania dyskryminacji przekazany mi przez Raned'a. Ustawiać dyskryminację do poziomu, aż dla danej monetki wykrywacz przestanie ją widzieć, potem cofnąć gałkę dyskryminacji o ok. jedną działkę. Wtedy wykrywacz będzie widział monetkę i odrzuci taką powierzchnię żelaza, jakie będzie w stanie odrzucić [w zależności od typu wykrywacza]. Niestety, poziom dyskryminacji związany jest również z powierzchnią metalu, a nie tylko z jego rodzajem.
No, a jak się trafi żeliwny garnek ze złotem, no to już trudno, trzeba będzie go wykopać :)

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-15 08:54:12

w niektórych zachodnich wykrywaczach sygnał na kolor wskazuje że jest kolor, zero żelastwa.
Ale dyskryminacja w prospectorze ma swoja zalete."nakopałem się żelastwa" to nie narzekania. cieszą mnie kolorki i wieksze kawałki żelaza.

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-15 09:46:06

Po kiego licha przytaczacie tu przykłady zachodnich wykrywaczy skoro mowa w tym wątku ma być o konkretnym sprzęcie polskim?

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-15 18:09:32

Koledzy ja prosilem o porownanie proximy do prospectora bo miedzy takim sprzetem sie wacham, chce zeby wyskoczyly mi monetki guziki i milatarka, nie musi byc idealny na monety ale niech je wyłapuje tak na 50% a i zasieg jest dla mnie wazny pod militarke, i nieodwołujmy sie do wykrywaczy zachodnich bo to nie temat o nich. kolego jack jezeli chcesz sie wypytywac pana armanda o ustawieniach prospectora w kazdym szczegole tpo wedz na watek o nim , bo macisz w temacie. :) poZdro

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-15 22:29:05

kolego płomyk, jeżeli tą dyskusje uwazasz za nie rzeczową, to namawiam cie na prospectora. bedziesz szczesliwy i jeszcze mi podziekujesz.

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-16 12:46:58

P. Armand ---> po prostu wydaje mi się, że "zapomniał" pan zamieścić w tym zestawieniu wykrywaczy cech, które są dużymy zaletami PROximy. A jeśli się pomija pewne takie rzeczy, to chyba lepiej odpuścić sobie takie zestawienia ;)

Płomyk ---> sam widzis zodpowiedź - PROxima jest lepsza od Prospectora, ale tu nie ma się co dziwić - niemalże każdy wykrywacz droższy od innego o połowę będzie miał lepsze osiągi. Sęk w tym, żevby z jednej półki cenowej wybrać coś najkorzystniejszego ;)

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-16 17:58:30

Panie Dziki, proponuję, aby Pan stworzył tabelę porównawczą dla porównywania dowolnych wykrywaczy. Podkreślam słowo dowolnych. Jak Pan stworzy SYSTEMATYKĘ PORÓWNAWCZĄ, to wtedy będzie Pan mógł wytykać "zapomnienie". Jak na razie, to nie ma takiej systematyki i wszelkie porównania są subiektywne i to dotyczy wszystkich porównań wszystkich wykrywaczy. Jak znam gawędziarzy z tego i nie tylko z tego forum, to jak trzeba przyłożyć się do rzetelnej pracy, to szybko kładą uszy po sobie. Bić pianę i krytykować innych to każdy umie :)

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-16 19:08:58

No cóż, myślę że Pana subiektywizm przemawia wyłącznie na korzyść Pańskich wykrywaczy. Przez moment myślałem, że przypadkowo, coraz bardziej utwierdzam się jednak w przekonaniu, że zwyczajnie faworyzuje Pan swoje wykrywacze ;) W każdym wątku jaki ich dotyczy.

W temacie dyskryminacji po prostu "zamydlił" Pan zalety PROximy... Zupełnie przypadkowo. I oczywiście subiektywnie ;)

Jeśli chciałby się Pan posunąć jeszcze dalej to na przyszłość przypomnę, że hasło "prawdopodobnie najlepsze..." jest juz zajęte przez Carlsberga ;)

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-16 21:03:13

> hasło "prawdopodobnie najlepsze..." jest juz zajęte przez Carlsberga
Przy czym to prawdopodobieństwo w przypadku Carlsberga jest bliskie zeru :D

M.

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-16 22:33:49

większa czesc postów z armandem kończy sie pyskówką. dlaczego?jakies zaburzenia emocjonalne? przypomina mi psa który szczeka na wszystkich i na wszystko.takiego psa ludzie omijaja szerokim łukiem.

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-16 23:16:49

A ja coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że z częścią swoich rozmówców żyję w innych światach, egzystujemy na innych płaszczyznach myślowych. Ja pisze wielkimi literami, żeby czasem nie przegapili, co jest najważniejsze :) o stworzeniu SYSTEMATYKI PORÓWNAWCZEJ, a oni uważają, że to jest "pyskówka". No to życzę sukcesów w życiu!

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-17 00:34:50

Tu nie chodzi o systematyke porownawcza, tylko o zwyczajne opcje - jest lub nie ma. Sam pan mowi ze ciezko sie rozpisac jak cos dziala, ale o takich rzeczach nalezy napisac ze sa lub ich nie ma. Bardzo mi przykro ze Pan tego nie rozumie lub nie chce tego przyjac do wiadomosci.

Mysle, ze nasza rozmowa zmierza w kierunku niezgodnym z tematem watku, wiec juz nie bede sie wypowiadal pod tym wzgledem. Pozdrawiam!

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-17 17:59:15

Koledzy to nie watek " jak porównywac wykrywacze ".Prosze was o opinie jak wedlug was waszych doswiadzczen sprawuja sie te wykrywacze , ktory ma lepszy zasieg ktory lepiej wylapuje monetki guziki , ja niechce doglebnej informacji tylko zwyczajne przedstawienie swojego doswiadczenia z tymi wykrywkami, lub propozycje wykrywacza do 1500 zl ktory bedzie b. dobry na militarke ale rownoczesnie bedzie wyłapywał monetki i guziki bez wiekszych oporow.:)

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-17 21:11:32

Do 1500 bierz Proximę nie pozałujesz.

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-17 21:44:35

płomyk 1500zł i jeszcze sie zastanawiasz?

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-18 02:39:53

a tak wogole:) too polecacie na monetki proxime? no i z ilu szarpnie mi boratynkę? chętnie wymienię mojego wysłużonego bielasa[6000di]ale tak poważnie spisze mi się na monety?
jestem troszki wrażliwy na polski sprzęt, sąsiad ma polskiego... i tak mu sie zbudza ze jak ja bym miał coś takiego to bym oszalał...!
z góry dzięki!

1939

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-18 10:22:09

1939 dopiero co broniłes armanda, a teraz jestes wrazliwy na polski sprzet? masz 6000di i chcesz zmienic na coś z niższej pułki?

RE: Rutus czy PROSPECTOR ?
2008-07-18 11:20:06

ojj daj spokoj Jacks;) ciety jestem na inna konstrukcje:) nie czepiaj się... a ja nie szukam zadymy na forum... tylko chce wiedzieć czy mi się sprawdzi na monety. a to czy z niszej połki to sie okaze...! ale przynajmniej serwis bede mial sprzętu wrazie awarii a tak to gdzie ja znajde? Proscan? chyba .
pisz pisz pisz;)

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.007
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.