Skocz do zawartości

Drewniane bunkry


piotr777

Rekomendowane odpowiedzi

Oj. Chyba dziadek pomylił ziemianki z bunkrami. Rosjanie notorycznie je kopali- zapewniam cie ze w kazdym lesie gdzie tylko byla red army mozna je spotkać. Nie wiem czego oczekujesz po tym miejscu, ale wydaje mi się ze pozostało po nich 3 głębokie doły.


Pzdr Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego to nie ma na froncie w ziemiankach wiec karabiny w ziemiance tez nie sa czyms nowym ani dziwnym a pozatym nie tylko wojska rosyjskie kopaly ziemianki :) ciezko raczej przy szybko przesuwajacym sie froncie a w dodatku iepewnym" budowac trwale fortyfikacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z kolegami wyżej ^...
Samo to zdanie Drewniane Bunkry " brzmi dosyc nie realnie, z tego względu iż... Bunkier jak wiadomo miał chronić, i byc praktycznie nie zniszczalny, a co im po drewnianym? Którego można rozwalić praktycznie z dobrego kopa xD Proponuję idz do dziadka i spytaj sie dokładnie ;)
Wytłumacz mu w czym rzecz...


Pozdrawiam Norbi12.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki Kubaz oto mi chodziło dziadek nazywał to jak chciał generalnie chodzi o (schron)można rozwalić praktycznie z dobrego kopa Norbi12 to musisz nieźle kopać aby rozwalić taką bydowlę PS.jak nie ma betonu to się schrony robi z czego się da drewno piasek kamienie bunkier to może pszesada ale jesli jest solidnie zbudowany to sporo wytrzyma.
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Rozmawiając czesto ze starszymi ludzmi-Szczególnie we wschodniej polsce ,najczesciej mówią o stanowiskach broni maszynowej ,lub ziemiankach poprostu:Bunkry :,lub Bunkry drewniane .Dlatego trzeba uwaznie i dokładnie rozpytywac tych ludzi.pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję w ubiegłym roku szukać z kumplem takiego drewnianego bunkra" niemieckiego, jak to naoczni świadkowie określali.
Szukaliśmy, szukaliśmi i znalezliśmy - zapadnięte miejsce w ziemi, na bardzo stromym piszczystym zboczu obecnie porośnietym niezbyt starym lasem.
Umiejscowienie:
jakieś 150metrów od drogi, biegnącej prostopadle do zbocza;
przedpole to kilka hektarów pastwisk po obu stronach drogi;
w odległości ok 1,5km w prostej linni znajduje sie lotnisko (wtedy używane przez Niemców)

Ten tzw.bunkier, to najprwdopodobniej był schon ziemny, umocniony drewnianymi okrąglakami, służący jako stanowisko obserwacyjne przy jednej z drog dojazdowych do lotniska.
Z relacji okolicznych mieszkańców wynika,że obsadę stanowiło zaledwie kilku żołnierzy (2-4osoby).

miejsce wygladało interesująco,ale w pobliżu stanowiska znalezlismy zaledwie kilka łuseczek od kb mauser i lugera, guziczek i trochę drutu kolczastego...
:(

po wojnie drewno zostalo zabrane na opał, a reszta sie zawaliła ze względu na luzny, piaszczysty grunt - szkoda.

to była moja mała historyjka drewnianego bunkra"

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie