Skocz do zawartości

Szczytno / Wielbark


Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim chciałbym powitać wszystkich użytkowników forum. Jestem tu nowy i dopiero co zaczynam przygodę z poszukiwaniem skarbów :)

Przejdźmy może do tematu. Czy ktoś z użytkowników orientuje się co działo się na terenach Powiatu Szczycieńskiego w latach 1939-45? Jadąc z Wielbarka w kierunku Szczytna można zaobserwować niewielki bunkier, który najprawdopodobniej pochodzi z okresu II wojny światowej. Po lasach znajdują się także wojskowe cmentarze pochodzące z I wojny św. oraz liczne usypane z piachu schrony. Doświadczeni Wielbarszczanie" mówią, że po II wojnie światowej po lasach było pełno porozrzucanych przedmiotów militarnych. Niestety teraz ciężko jest dopatrzeć się czegokolwiek. Znaleźć wojenny hełm albo coś w tym stylu - to byłoby coś!

Pozdrawiam
Mazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj wrócałem z Wilkas przez Szczzytno i zatrzymałem się kolo tego heńka" przy drodze. Sprzętu nie miałem ale pokręciłem się po okopach. Nawet ładnie zachowane, ale czy była tam jakaś walka to ciężko powiedzieć, schron nie ma śladów walk. Niedaleko jest też prawie cały zawalony smieciami ringstand, wiec teren wydaje mi się ciekawy. Ja już tego nie sprawdze bo do tego heńka" mam w zaokrągleniu 600 kilosów, ale daj znać na forum jeśli coś wytargasz.
pozdrawiam
Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka na forum, Messtishblatt Prusy Wschodnie to moim zdaniem dobry początek, artykuły w archiwum Kurka Mazurskego po analizie też, własne wnioski i praktyka czyli godziny w terenie. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Angar - widzę, iz jeteś utejszy", czy w okolicy tego schronu typu heniek" nie ma innych tegoż typu podobnych? Byłem z dzieciakiem więc nie szalałem ale jeśli dobrze widziałem to coś prześwitywało mi na leśnym horyzoncie w postaci kolejnych schronów.
Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A i owszem tutejszy, bunkrów jest w okolicy chyba z setka oczywiście nie licząc garnków Koha", większa część jest bardzo ładnie zachowana, temat długi jak szczycieńska pozycja leśna. Tak nie specjalnie łapię o jakim heńku mówicie, praktycznie blisko każdej wylotówki ze szczytna stoi jakiś betoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie