Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Miejsca warte odwiedzenia
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Szczytno / Wielbark
2010-05-04 20:11:12

Przede wszystkim chciałbym powitać wszystkich użytkowników forum. Jestem tu nowy i dopiero co zaczynam przygodę z poszukiwaniem skarbów :)

Przejdźmy może do tematu. Czy ktoś z użytkowników orientuje się co działo się na terenach Powiatu Szczycieńskiego w latach 1939-45? Jadąc z Wielbarka w kierunku Szczytna można zaobserwować niewielki bunkier, który najprawdopodobniej pochodzi z okresu II wojny światowej. Po lasach znajdują się także wojskowe cmentarze pochodzące z I wojny św. oraz liczne usypane z piachu schrony. Doświadczeni "Wielbarszczanie" mówią, że po II wojnie światowej po lasach było pełno porozrzucanych przedmiotów militarnych. Niestety teraz ciężko jest dopatrzeć się czegokolwiek. Znaleźć wojenny hełm albo coś w tym stylu - to byłoby coś!

Pozdrawiam
Mazi

 Linki sponsorowane
RE: Szczytno / Wielbark
2010-05-05 14:00:51

PS. chodzi mi głównie o to gdzie można kopać :P Nie napisałem tego a o to mi głównie chodzi :)

RE: Szczytno / Wielbark
2010-05-06 10:13:27

Witam.

Wczoraj wrócałem z Wilkas przez Szczzytno i zatrzymałem się kolo tego "heńka" przy drodze. Sprzętu nie miałem ale pokręciłem się po okopach. Nawet ładnie zachowane, ale czy była tam jakaś walka to ciężko powiedzieć, schron nie ma śladów walk. Niedaleko jest też prawie cały zawalony smieciami ringstand, wiec teren wydaje mi się ciekawy. Ja już tego nie sprawdze bo do tego "heńka" mam w zaokrągleniu 600 kilosów, ale daj znać na forum jeśli coś wytargasz.
pozdrawiam
Marek

RE: Szczytno / Wielbark
2010-05-07 20:33:07

Witam. Mieszkam w Szczytnie chodzę z wykrywką po okolicach, polecam stare mapy. Transzeje, bunkry można odpuścić nic się nie działo z małymi wyjątkami.

RE: Szczytno / Wielbark
2010-05-07 21:31:14

Jeżeli masz jakieś stare mapy to bardzo bym prosił, abyś jakąś wrzucił na forum :) Ja dopiero co zaczynam z tym hobby ale wiadomo, że początki zawsze są trudne

RE: Szczytno / Wielbark
2010-05-07 23:07:49

Wyszukiwarka na forum, Messtishblatt Prusy Wschodnie to moim zdaniem dobry początek, artykuły w archiwum Kurka Mazurskego po analizie też, własne wnioski i praktyka czyli godziny w terenie. Pozdr.

RE: Szczytno / Wielbark
2010-05-08 00:38:23

Witam.

Angar - widzę, iz jeteś "tutejszy", czy w okolicy tego schronu typu "heniek" nie ma innych tegoż typu podobnych? Byłem z dzieciakiem więc nie szalałem ale jeśli dobrze widziałem to coś prześwitywało mi na leśnym horyzoncie w postaci kolejnych schronów.
Marek

RE: Szczytno / Wielbark
2010-05-08 23:21:44

Witam. A i owszem tutejszy, bunkrów jest w okolicy chyba z setka oczywiście nie licząc "garnków Koha", większa część jest bardzo ładnie zachowana, temat długi jak szczycieńska pozycja leśna. Tak nie specjalnie łapię o jakim heńku mówicie, praktycznie blisko każdej wylotówki ze szczytna stoi jakiś betoniak

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.004
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.