Skocz do zawartości

Żołnierze z zaświatów...


k0k0

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę w nawiązaniu do tematu duchy na wykopkach". M.in. bieszczadzkie opowieści z krypty, kolegi zwiedzającego góry z wykrywką, oraz armie z zaświatów w służbie ojczyźnie:)

http://przewodnik.onet.pl/dreszczyk/zolnierze-z-zaswiatow,1,3336741,artykul.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
A ja powiem tak, że wszystko co zostało napisane pod wskazanym linkiem, jak najbardziej może być prawdziwe, a nawet jest prawdziwe. Nie będę opisywał moich paranormalnych przeżyć, bo w to uwierzy tylko ten, kto podobnych doświadczył... emocji, a dla zainteresowanych na priv napiszę, o duchach nie tylko z pola walki... Poza tym kolo Warszawy, Laski, tam jest ciekawe zjawisko, miałem nawet iść to zbadać, ale po prostu mam gacie pełne" jak o tym pomyśle... bo doświadczenia te nie należą do najfajniejszych... i tyle. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł opowiada o miejscu, w którym trup słał się gęsto, gdzie całe pułki czy dywizje wsiąkały w te śnieżne bezdroża, góry i doliny..

Wyobraźcie sobie atak na bagnety przy -25*C, w śniegu do pasa o ile nie lepiej, po tym jak dwie doby zalegacie w okopach bez możliwości rozpalenia ognia (obserwatorzy artylerii wroga tylko na to czyhają).
Rozlega się głos gwizdka, krzyk oficera i wsiąkacie w to zimowe piekło, widząc jak koledzy z szeregu, często ostatnie bliskie sercu osoby padają pod ogniem nieprzyjaciela, lub też nie wstają do ataku z powodu licznych zamarznięć.
Wsparcia Karabinów Maszynowych Wasza kompania nie otrzymuje - właśnie nadchodzi meldunek iż smar zamarzł i orkiestra nie zagra"..

Warto jeszcze dodać do tych okoliczności minimalny czas snu na pozycjach - spowodowany ogniem nękającym podchodzących patroli czy artylerii, oraz to iż sen często równał się z zamarznięciem żywcem.
To była jedna z zim stulecia.


Zawsze kiedy jestem w okolicy mam ekhm.. dziwne odczucia.
Jakieś takie - mało przyjemne, zwłaszcza kiedy w lesie opada mgła i zaczyna robić się ciemno o 17-tej..

Brr..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne miejsce to Kamieńska Góra, wczesną wiosną po godzinie 19 wracaliśmy z kolegą przez las z wykopków, pełnia księżyca, mgła, w lesie już ciemno. Klimat bardzo dziwny i mroczny każdy szelest z plecami przyprawia i skok ciśnienia i dreszcze. Gdy jest się tam nawet w dzień po prostu się czuje, że ziemia ta pamięta wiele wydarzeń z roku 39 i nadal nasączona jest krwią Polaków jaki Niemców...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też dwa ciekawe wątki o duchach:

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=432137#434204

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=650745#851377

PS.W jednym z wątków ktoś napisał ,że wszedł do jakiegoś bunkra czy ziemianki ,zawiało mu tam chłodem i zwiał przerażony.Chyba nie wiedział ,że to że w obiektach betonowych i podziemnych zawsze hula sobie wiatr.
Ja tak jestem już z bunkrami związany ,że nawet jak wiatr mnie mocno w łeb walnie to ide dalej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś bardzo ciekawe doznanie. Mianowicie poszliśmy z kolegą na survival tzn na 4 dni do lasu z samą wodą. Znaleźliśmy bunkier w którym postanowiliśmy się przekimać. W bunkrze przy wyjściu pionowym rozpaliliśmy ognisko zaś spaliśmy w pomieszczeniu umieszczonym z lewej strony korytarza prowadzącego do wejścia. W nocy obudziły mnie dziwne odgłosy, trzaski, syki itp. ( podejrzewam że drewno w ognisku strzelało ). Ponadto zaspany uchyliłem oko i na ścianie zobaczyłem niezwykłe cienie wywołane płomieniami z ogniska. Cienie te do złudzenia przypominały postacie ludzkie przebiegające przez ten bunkier jakby od strony tego wejścia w stronę wyjścia. Spojrzałem na kolegę który kimał, więc sam stwierdziłem że to jakiś sen na jawie i złudzenia spowodowane zmęczeniem i poszedłem spać. Do tej pory wspominam to z emocjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie