Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Aktualności, newsy, wydarzenia
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 16:41:55

Ekspert o katastrofie smoleńskiej: Amerykańscy szpiedzy wiedzieli, że Rosjanie kłamią

Chociaż raport techniczny podkomisji smoleńskiej został uznany przez przeciwników Antoniego Macierewicza za teorię spiskową, to zasługuje on na uwagę - pisze na portalu Observer.com amerykański ekspert ds. bezpieczeństwa John Schindler. Według niego, "nowe dowody pokazują, że Rosja odegrała rolę w katastrofie smoleńskiej".

Były analityk Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) swój tekst tytułuje: "Nowe dowody pokazują, że Rosja odegrała rolę w katastrofie smoleńskiej, w której zginęli polscy przywódcy". Tytułowe dowody - jego zdaniem - mają być zawarte w raporcie technicznym podkomisji smoleńskiej.

Schindler nazywa katastrofę polskiego Tu-154M z 2010 roku "jedną z najważniejszych katastrof lotniczych" naszych czasów.

"Od samego początku prawicowi sojusznicy poległego prezydenta (Lecha Kaczyńskiego - PAP) czuli, że coś jest nie tak", a podejrzenia podały na Rosjan - pisze. "Polacy dobrze znają swojego sąsiada, a Kaczyński nie miał złudzeń co do bandyckiego reżimu Władimira Putina" - dodaje.

Śledczy zgodzili się, że pilot popełnił błąd
"Śledczy ustalili jednak, że do katastrofy doszło z powodu serii błędów ludzkich i że da się ją wytłumaczyć bez nikczemnej tajemnicy" - przypomina. Ekspert tłumaczy, że wyniki oficjalnych śledztw w Rosji i Polsce, które opublikowano w 2011 roku, nie były w pełni zgodne, ale ogólnie śledczy zasadniczo zgodzili się m.in. co do tego, że pilot popełnił błąd.
Większość śledczych zgodziła się z oficjalną oceną, ale "w wielu umysłach" zachowanie Rosjan w związku z katastrofą budziło wątpliwości - pisze Schindler. Wskazuje, że Moskwa obiecywała pełną współpracę, ale nie wywiązała się z tego i przypomina, że osiem lat po katastrofie wrak samolotu nie został przekazany Polsce, co jego zdaniem uniemożliwia Warszawie przeprowadzenie "właściwego dochodzenia". "Co gorsza skradziono rzeczy osobiste zabitych, które były pilnowane przez FSB i, według doniesień, FSB wykradło tajemnice NATO, w tym tajne protokoły komunikacyjne należące do polskich oficerów wojskowych" - czytamy.


"Jeszcze bardziej żenujące jest to, że Kreml w wyjątkowo niechlujny sposób obchodził się ze zmarłymi" - dodaje Schindler, przypominając, że wiele ciał zostało zamienionych lub źle zidentyfikowanych. "Jak można się było spodziewać, taka niedbałość wywołała pytania o to, co jeszcze Rosjanie zrobili w nieodpowiedni sposób" - czytamy.
Świeże spojrzenie na Smoleńsk
Według eksperta, "dla wielu Polaków wskazywało to na spisek" i na to, że Rosja jest potajemnie zamieszana w katastrofę. Schindler wskazuje, że po dojściu PiS do władzy szef MON Antoni Macierewicz skrytykował wersję katastrofy poprzedniego rządu uznając, że była ona wybielona i została potajemnie skoordynowana z Moskwą. Obiecał "świeże spojrzenie" na Smoleńsk, oparte na nowych dowodach, które jego zdaniem były tuszowane przez poprzedni rząd.
Jak czytamy, Macierewicz powiedział Schindlerowi kilka miesięcy temu, że katastrofa smoleńska "była wielkim szokiem dla wszystkich w Polsce, niezależnie od poglądów na tę tragedię". Obiecał, że jego raport "ujawni, jak to się stało". "To międzynarodowe śledztwo. Jest ono spóźnione" - mówił. Ekspert przypomina, że chociaż w ósmą rocznicę tragedii Macierewicz nie stał już na czele MON, to w ubiegłym miesiącu zgodnie z zapowiedzią ukazał się jego raport. Głosi on, że "katastrofę wywołało kilka eksplozji na pokładzie Tu-154 przed uderzeniem w ziemię". "Innymi słowy nie był to wypadek i stali za tym Rosjanie" - pisze Schindler.

"Chociaż zgodnie z przewidywaniami raport został skrytykowany przez przeciwników (...) jako "teoria spiskowa", to zasługuje on na uwagę" - uważa Schindler. Przekonuje bowiem, że jednym z ekspertów był Frank Taylor, "brytyjski śledczy o znacznej renomie, który od lat zajmuje się katastrofami lotniczymi".
"Taylor nie jest twórcą teorii spiskowych"
Schindler chwali doświadczenie Taylora, pisząc, że badał on m.in. zamach terrorystyczny z 1988 roku nad szkockim Lockerbie i kierował ponownym zbadaniem katastrofy z 1980 roku nad włoską miejscowością Ustice, w której zginęło 81 osób. "Liczne włoskie śledztwa wykazały, że samolot został zestrzelony podczas bitwy powietrznej nad Morzem Śródziemnymi między NATO a Libią. Taylor uznał, że taki scenariusz jest bezpodstawny i znalazł wyraźne dowody na to, że w samolocie podłożono bombę" - czytamy. Jednak ten "rozsądny od strony naukowej werdykt z powodów politycznych został zignorowany w Rzymie" - pisze Schindler.
"Innymi słowy Taylor nie jest twórcą teorii spiskowych i jego głęboko niepokojące komentarze w sprawie Smoleńska zasługują na to, by traktować je poważnie" - przekonuje. Były analityk NSA pisze, że w lutym Taylor uznał oficjalne wnioski śledztw w Rosji i Polsce za fantazję, która jest wygodna od strony politycznej.


"Nie mam żadnych wątpliwości, że na pokładzie były eksplozje, zanim samolot uderzył w ziemię" - cytuje Schindler Taylora. "Są mocne dowody, że kilka sekund później drzwi po lewej stronie kadłuba, tuż przy skrzydle, zostały wysadzone i wbite mocno w ziemię przez inną eksplozję w kadłubie" - oświadczył. Taylor skrytykował śledztwo Kremla. "Rosyjscy politycy przejęli dochodzenie, uniemożliwiając profesjonalnemu śledczemu wzięcie kontroli nad miejscem katastrofy, zakończenie pełnego śledztwa, w tym pełną rekonstrukcję wraku i napisanie ostatecznego raportu w sprawie wypadku" - mówił.
Katastrofa w Smoleńsku wymaga ponownego dokładnego zbadania
Schindler uważa, że biorąc pod uwagę status Taylora jako "szanowanego badacza katastrof lotniczych", katastrofa w Smoleńsku wymaga ponownego dokładnego zbadania przez doświadczone strony trzecie. Nie powinno jednak chodzić o Polskę ani Rosję.
Według eksperta, "w gruncie rzeczy od samego początku" zachodnie służby wywiadowcze miały "wielkie wątpliwości co do "oficjalnej wersji" przyczyn katastrofy. Schindler cytuje "wysokiego rangą przedstawiciela polskich sił bezpieczeństwa", który stwierdził, że "oczywiście Warszawa znała prawdę". "Co mieli zrobić? Myślisz, że NATO naprawdę poszłoby na wojnę z Rosją" z powodu Smoleńska? - cytuje Schindler to źródło.


"Amerykańscy szpiedzy wiedzieli, że Rosjanie kłamią"
"I tu leży pies pogrzebany" - pisze Schindler na Observer.com i dodaje, że "amerykańscy przedstawiciele wywiadu" sugerowali podobną wersję, z której wynikało, iż "amerykańscy szpiedzy, tak jak Warszawa, zawsze wiedzieli, że Rosjanie kłamią w sprawie katastrofy". Ponadto według Schindlera, "niemiecki wywiad też zdaje się znać tę paskudną prawdę".
"To, że za śledztwami z 2011 roku kryje się coś nieprzyjemnego, wygląda teraz na wysoce prawdopodobne" - dodaje. Argumentuje, że kiedyś fantazją mogłoby się wydawać sugerowanie, że Putin "ryzykowałby wojną mordując czołowych przedstawicieli władz Polski, ale w ciągu ośmiu lat po katastrofie Kreml ukradł Krym i dokonał inwazji na wschodzie Ukrainy, nie wspominając o użyciu bojowego środka chemicznego w Anglii, by uciszyć wrogów".
"Z dzisiejszego punktu widzenia ukryta, zabójcza rosyjska ręka w sprawie Smoleńska nie wydaje się już nieprawdopodobna. Polska zasługuje na prawdę o tym, co naprawdę wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku" - konkluduje Schindler.

http://fakty.interia.pl/swiat/news-ekspert-o-katastrofie-smolenskiej-amerykanscy-szpiedzy-wiedz,nId,2582128

 Linki sponsorowane
RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 16:47:52

http://wiadomosci.wp.pl/...nach-macierewicza-john-schindler-czy-nato-boi-sie-okropnej-prawdy-6252468325664385a

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 17:01:00

Nie chce mi się do obiadu całego to-to czytać, ale z ciekawości:

""Nie mam żadnych wątpliwości, że na pokładzie były eksplozje, zanim samolot uderzył w ziemię"

Mają na to jakieś dowody?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 19:11:26

Parówka mu pękła w garnku bo ze skórką włożył.
Wystarczy czy jescze Ci mało?

Zawsze twierdziłem i twierdze nadal-Jak nie wierzą że 40cm brzoza rozwali aeroplan to nadal mamy drugiego,większość się zmieści.choćby luku bagażowym.
A drzew u nas mnogo

I byłby w końcu spokój.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 19:32:22

Od biedy można też rzucić brzozą w tego trzeciego Tupolewa w Kałkowie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 21:13:43

Kabum babum jebut ot i cala teoria swira Antoniego. Les05 moze wystarczy fantazji bo zygac sie chce.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 21:41:50

Teorie katastrofy są różne,ruskim nie wierzę,dlaczego nie oddają wraku samolotu?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 21:45:26

W-39

"dlaczego nie oddają wraku samolotu"

podaj mi choć trzy powody, ale merytoryczne, dlaczego w interesie Kremla byłoby oddanie złomu, proszę.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:00:24

Wrak jest własnością Polski.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:09:28

W-39

Ale ja prosiłem o trzy i merytoryczne.

Na Twój jeden, odpowiedź brzmi- śledztwo, czy "śledztwo" w Rosji nadal się toczy i pudło jest im niezbędnie konieczne.
Ale niech będzie- jeszcze dwa proszę.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:18:54

Wrak samolotu jest dla Putina smyczą, na której trzyma Tuska. Dopóki wrak jest w Rosji to Tusk będzie miał na uwadze "rosyjską wrażliwość". Oczywiście ten stan nie będzie trwał wiecznie, piesek w końcu się panu znudzi.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:20:00

Tak będą ciągąć śledztwo jak prawdę o Katyniu.
Muszę na razie się wyłączyc idzie burza mam napowietrzną linie telefoniczną.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:23:25

les05 (1068 / 85) 2018-05-16 22:18:54

Równie dobrze mógłbyś nazwisko zmienić na Kaczyńskiego, Macierewicza, wiele wiele innych.

Bo cały myk polega na tym, że Kreml nie poszczególnych polityków, ale pół* naszej socjalistycznej Ojczyzny w szachu trzyma.

PS A jak tam, skoro nazwiskami operujesz, plany AM modernizacji LWP?


* a może i więcej

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:34:15

Problem polega na tym ze nawet gdyby w resztkach tego samolotu człowiek przewracał by sie o resztki niewybuchów, kilogramy trotylu,i innych dziwnych substancji, To nikt w Polsce by nie uwierzył ze to mógłby być zamach. A współczesna Rosja to ostoja światowego pokoju.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:55:22

Czlowieksniegu (18282 / 1011) 2018-05-16 22:23:25

Bo cały myk polega na tym, że Kreml nie poszczególnych polityków, ale pół* naszej socjalistycznej Ojczyzny w szachu trzyma.
Jak zwykle przeceniasz ruskich szachistów i nie doceniasz rodaków.PS A jak tam, skoro nazwiskami operujesz, plany AM modernizacji LWP?
Na razie pan Antoni jest w rezerwie strategicznej. Ale do czasu, wróci po wyborach za 1,5 roku. Oczywiście, jeśli zdrowie pozwoli i jeśli wcześniej nie podpadnie Jarowi. Antoni kocha wojsko i wojsko kocha pana Antoniego, ku chwale Najjaśniejszej oczywiście.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 23:04:25

Jak zauważył Weteran, musiało upłynąć 50 lat, żeby Kreml przyznał się do Katynia. Londyn do dziś nie odtajnił materiałów o katastrofie gibraltarskiej i jeszcze kilka pokoleń minie, kiedy na to się zdecyduje. Tak i w sprawie Smoleńska trzeba uzbroić się w cierpliwość.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 23:04:37

Dawaj z tym kabaretem do Hyde Parku :D

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 03:23:06

Wypociny tylko dla idiotów.

Może niech najpierw pseudo eksperci wytłumaczą od kiedy samoloty podchodzące do lądowania mając kilometr od progu pasa znajdują się na wysokości 8 m nad ziemią....

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 05:08:45

Przy prędkości opadania dwukrotnie większej niż przewiduje instrukcja wydana przez biuro konstrukcyjne Tupolewa dla TU 154M.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 07:09:50

"Antoni kocha wojsko i wojsko kocha pana Antoniego, ku chwale Najjaśniejszej oczywiście"

I już się człowiekowi micha będzie cieszyć cały dzień :-)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 09:21:06

Yeti - po tym wpisie kol. les05 nie mam już wątpliwości, że to troll. Nit by tak na serio nie napisał o AM. Chyba, że jakiś fetyszysta.

Les!

Witaj na pokładzie bracie! :D

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 10:34:57

Niech oddają ten złom, rydzyk tylko czeka żeby klepać z niego relikwie i za grubą kasę żenić idiotom ...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 10:40:24

Już na Jasnej Górze jakąś blaszkie do obrazu zamontowali przecież :D

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 11:06:51

Ludzie pianę biją, a prawdziwe pasożyty znalazły sobie wygodne i dostatnie źródło utrzymania. Przeca te łajzy w tej podkomisji już dobrych kilka baniek z budżetu "przerobiły".
Założę się, że nawet świrus smoleński nie wierzy w tę głupkowatą teorię zamachu i tak de facto jest nawet przeciwnikiem zwrotu tej kupy złomu.
Rzeczowe badania na materiale spowodowałyby, że "szanowna" podkomisja miałaby problem z uzasadnieniem swojego bytu. Podobnie AM - a ochrona, limuzynka, dostatek bez minimalnego wysiłku działają jak magnes.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 11:16:39

Wdowy smoleńskie z Błasikowa na czele też koszą niezłą kasę za targanie truchłem. Ot biznes i wygodne źródło utrzymania.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 13:46:05

Czy to ten specjalista? http://www.stripes.com/news/us/navy-professor-resigns-after-racy-photo-inquiry-1.297789

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 15:50:48

polewka niezła .... ciekawe jakby czół się ktoś z rodziny co tam zgineli czytając te wpisy .
jakby nie było zgineło tam 96-ciu ludzi .

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:01:07

czarny bocian (2122 / 151) 2018-05-17 15:50:48

Nie wiem... może nie zauważyłeś...
Ale my mamy radość, z podkomisji, jej "ekspertów" i wyznawców.
Którzy właśnie sobie nekrotaniec za sutą kasę wyczyniają.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:01:23

A jak się czują, gdy grzebią im w grobach bliskich?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:03:12

Chyba doskonale, skoro ostatnią ekshumację ochraniało kilkudziesięciu (?) policjantów i żandarmów...

Na 100 %, żeby ktoś relikwii nie zawinął...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:03:15

Tyle to wiemy od dawna, nawet znamy przyczyny tej katastrofy.Ale różne Wacki,Biniendy, pacjenci ,pomocnicy aptekarscy i wielu innych tylko trzepią kasę i śmieją się z głupców, a jak smród koło czterech liter to myk za ocean.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:18:31

"Wdowy smoleńskie z Błasikowa na czele też koszą niezłą kasę za targanie truchłem... może i nie zauważyłem .

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:24:15

czarny bocian (2123 / 151) 2018-05-17 16:18:31

Uciekł mi Bjar...

Choć mnie od dobrych kilku lat zastanawia sprawa wypłaconych, przez TU, odszkodowań.
W polisach, które mam, obojętnie czy majątkowych czy życiowych, są wyłączenia i obejmują m.in. działania terrorystyczne.
Więc jak to?
Albo "zwykła" katastrofa w ruchu lotniczym, albo zamach, co jakoś słabo przy polisie wygląda.
Choć mam świadomość, że żadne TU nie miało pola manewru i musiało parę złotych z portfela wyciągnąć.

A a propos i exilibris wpisu Bjara- uważasz, że wnuk Walentynowicz porządnie i etycznie? Zwłaszcza, gdy jednym z uzasadnień odszkodowania, jest trauma związana z ekshumacją...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:31:12

nie ważne . niektórym po prostu łatwo się pisze i dyskutuje o tragedii , która ich nie dotyczy .

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 18:35:17

Polski prezydent mówił w ONZ:

Prawo nie może być narzędziem przeciwko sprawiedliwości. Musi służyć sprawiedliwości, tylko i wyłącznie sprawiedliwości. Dla szukających sprawiedliwości, prawo musi być siłą wspierającą. Dotyczy to w szczególności takich kwestii, jak rekompensaty za straty historyczne, czy też współczesnych śledztw, na przykład dotyczących katastrof lotniczych, takich jak pełne wyjaśnienie przyczyn katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku, gdzie zginęli prezydent Polski Lech Kaczyński, jego żona i wszyscy członkowie polskiej delegacji
- powiedział kończąc swoje wystąpienie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 18:40:56

Bla bla bla. Może sobie apelować. ONZ to relikt i kolos na glinianych nogach.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 18:54:05

Ciekawe, czy zauważą ten fragment jego przemówienia serwisy światowe i co Rosja na to, odniesie się do słów PAD, czy to przemilczy.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 19:01:08

"pełne wyjaśnienie przyczyn katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku"

Przecież podobno wszystko wyjaśnione i nawet są świadkowie, jak Tusk z Putinem trotyl nosili. Podobnie, jak są świadkowie, gdy dobijano strzałami rannych.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 19:09:50

Niech zgadnę, TVN, GW, TOK-FM?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 19:19:44

- Po trzech latach badań mogę powiedzieć, że są dowody
świadczące, że trzy osoby przeżyły katastrofę. Nie wiemy, dlaczego rząd nie spytał, co się z nimi stało i kiedy umarły. Potwierdzają to trzy niezależne źródła. Dwa z nich to relacje świadków, którzy na co dzień zajmują się weryfikacją informacji - przekonywał we wtorek w kieleckim seminarium poseł PiS i przewodniczący parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 20:48:05

http://www.google.pl/...5%BCce&oq=na+ku&aqs=chrome.2.69i57j0j35i39j69i61l2j0.6696j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 21:14:29

Yeti.
Po burzy u mnie ale nie na forum.
Mam swoje zdanie na temat katastrofy smoleńskiej,za dużo różnych sprzeczności po stronie rosyjskiej i polskiej.Powołując się na załącznik nr13 do konwencji chicagowskiej zwrot wraku powinien nastąpić po jego badaniu a nie po zakończeniu śledztwa.
Kwadratura koła typowa zagrywka Rosjan.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 21:39:02

les05
No widzisz nawet twoja duda gada o katastrofie a nie zamachu, i to na forum ONZ.
A jak tam panie unieważnienie raportu PKBWL w sprawie tej tragedii ?, prezes zatwierdził czy dopiero jak pacjenta wyciągną z szafy po wyborach?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 21:56:28

Czlowieksniegu (18294 / 1011) 2018-05-17 19:19:44

To znany fake news rozsiewany przez Radka-zdradka i jego ekipę. AM żądał wyjaśnienia sprawy, później ktoś z ambasady RP w Moskwie tłumaczył się z tej dezinformacji.

Nawet JK na to się powoływał - „Pamiętam, jak mnie przekonywano 10 kwietnia, jak byłem w szpitalu u mojej mamy, że mój brat być może przeżył, bo przecież trzy osoby przeżyły. Doskonale to pamiętam. To były informacje zdaje się z polskiego MSZ"

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 22:11:28

Czlowieksniegu, a to znasz?

1. Jak nie wyląduję (my), to mnie zabije (ją)
2. Patrzcie, jak lądują debeściaki
3. Tu-154 cztery razy podchodził do lądowania, mimo że kontrolerzy nalegali, by odleciał na zapasowe lotnisko
4. Prezydent Lech Kaczyński miał naciskać na załogę, by lądowała niezależnie od warunków. Pilot nie mógł podjąć sam decyzji o czterokrotnym podchodzeniu do lądowania
5. Śmiertelnym lądowaniem dowodził dowódca Sił Powietrznych Polski
6. Przekopywano z całą starannością ziemię na miejscu tego wypadku na głębokości ponad 1 m i przesiewano ją w sposób szczególnie staranny
7. Załoga nie znała rosyjskiego i nie rozumiała komend wieży
8. Pijany generał Błasik zmusił pilotów do lądowania
9. Przed startem Tu-154 miało dojść do kłótni między gen. Błasikiem a kpt. Protasiukiem

chcesz więcej, to poszukaj w GW, TVN, Newsweeku i podobnych fake mediach

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 22:21:54

Nikt poza technikiem nie miał uprawnień do wykonywania tego lotu, Protasiuk mógł zajść tylko na 120 metrów w tych warunkach i posiadanymi uprawnieniami.Rosyjski jako tako znał tylko kapitan.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-18 00:27:57

bjar_1 (30086 / 857)
2018-05-17 11:16:39

The Best!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-18 07:57:50

a mogli pojechać czołgiem, wtedy żadna brzoza by ich nie zatrzymała

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-18 08:03:10

http://wiadomosci.wp.pl/zagraniczne-podroze-macierewicza-placi-za-nie-sejm-6252873871861889a

"Zagraniczne podróże Macierewicza. Płaci za nie Sejm

Antoni Macierewicz promuje "Raport techniczny" za oceanem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że za zagraniczne wycieczki byłego ministra płaci Kancelaria Sejmu.

Jak wynika z informacji gazeta.pl, to Kancelaria Sejmu zapłaciła za podróż Macierewicza do USA. Udał się do Stanów Zjednoczonych jako szef Podkomisji Smoleńskiej, która odpowiada za stworzenie "Raportu technicznego". Autorzy dokumentu zakładają, że na prezydenckim tupolewie doszło do dwóch eksplozji.

Warto przypomnieć, że były szef MON odwiedził Stany Zjednoczone dwukrotnie. Pierwsza podróż odbyła się w dniach 24-28 lutego na zaproszenie Catholic University of America. Macierewicz uczestniczył w wykładzie na temat stosunków transatlantyckich i wyzwań dla Europy. Polityk miał okazję również odwiedzić Nowy Jork i Waszyngton. Koszt tej wyprawy opiewał na ponad 14 tys. zł.

Druga wizyta trwała tydzień. Od 14 do 21 kwietnia w ramach objazdowej promocji "Raportu technicznego" Macierewicz odwiedził m.in sanktuarium w Doylestown, które jest uznawane za "amerykańską Częstochowę". Macierewicz zaprezentował także dokument w Millennium Knickerbocker Hotel w Chicago. To tam wręczono amerykańskim politykom, dziennikarzom oraz przedstawicielom środowisk akademickich kopię "Raportu technicznego" w języku angielskim.

Na razie nie wiadomo, ile Sejm zapłacił za tą podróż. - Koszty tego wyjazdu nie zostały jeszcze rozliczone - podaje Kancelaria Sejmu w odpowiedzi dla Gazeta.pl."

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-18 11:33:01

Czas kampanii wyborczych się zbliża to pacjenta do szafy,ciekawi mnie tylko ile razy ten numer odpali?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-18 11:37:45

Tyle razy, ile go wykonają. Przeciętny wyborca polski nie jest zbyt bystry i fortel zadziała za każdym razem.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-18 16:44:42

Fortel jak fortel, ja bym to nazwał abecadłem polityki. Dziwi mnie, że kogoś to dziwi albo gorszy. Bismarck podobno kiedyś powiedział - Nigdy się tyle nie kłamie jak przed wyborami i podczas wojny. A u nas wybory za pasem.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 07:58:20

Jakie rosyjskie kłamstwa??? Do katastrofy doszło wyłącznie z polskiej winy, bo podczas tego lotu złamano WSZYSTKIE obowiązujące w lotnictwie procedury! Gdyby przestrzegano procedur - to do katastrofy by nigdy nie doszło. Bo samolot nie miał prawa w tym składzie wystartować z Okęcia, a co dopiero lądować we mgle na jakimś pastwisku. Tak swoich vip-ów nie potraktowaliby zapewne nawet w jakimś Burkina Faso, czy w innym Kassabubu Mombaso. Ale zwyciężyła ta nasza zwyczajowa bylejakość i to nasze "jakoś to będzie" i oczywiście pogardliwe "nie będzie jakiś Rusek zabraniał nam lądować". A teraz pozostaje nam martyrologia i spiskowe teorie dziejów, no i miliony dla tych, którzy robią na tym biznes...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 10:09:34

Balans, musisz powołać komisję lub podkomisję i swe rewelacje w formie raportu opublikować.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 13:12:07

Te rewelacje zawiera raport PKBWL tylko trzeba chcieć go przeczytać. 36 Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego rozgoniono właśnie przez przez "obyczaje" panujące tam w kwestii przestrzegania procedur, czasu pracy, ect, ect.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 13:19:13

a jest tam, że ruscy zabraniają?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 13:20:04

Marcin- ale, że co Moskwa zabrania?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 13:54:40

Yety, Tyr chce Balansowi przez tą propozycję stopę życiową podnieść.Wiesz, ekstra kasa, limuzyna, całodobowa ochrona ŻW, taki los przewodniczącego podkomisji.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 13:56:22

Fala- Ty młody jesteś...
Widać nie pamiętasz, że Tyr od lat prezentuje platoniczne (?) uczucie wobec Balansa.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 13:59:32

Do czego to te uczucia mogą doprowadzić........

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 18:30:53

Tyr: "a jest tam, że ruscy zabraniają?"

Ruscy jasno i wyraźnie: "Nie ma warunków do lądowania"

W lotnictwie tak już jest, że w takich okolicznościach lądują tylko SAMOBÓJCY!!!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 21:18:28

W-39

Ale ja prosiłem o trzy i merytoryczne.

Na Twój jeden, odpowiedź brzmi- śledztwo, czy "śledztwo" w Rosji nadal się toczy i pudło jest im niezbędnie konieczne.
Ale niech będzie- jeszcze dwa proszę.
Bo taka Rosja jest wielka jak .... i ma kasę z rabowania złóż z własnych terytoriów ,i takie coś jak "kołtun Wolski" i jego "problemy spiskowe" ma w głębokiej dziurze.Tyle w temacie

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 22:17:45

Takich fantów Rosja nie oddaje za friko, musi być coś w zamian.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 23:07:26

Np zniesienie bezwizówki z obwodem Kalinigradzkim,które odnowił obecny rząd ?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-20 10:05:27

mikross (219 / 10)2018-05-19 23:07:26

To mało, tu chodzi o znaczącą korzyść polityczną lub gospodarczą dla Rosji w rodzaju:
- poparcie dla Nord Stream II
- odnowienie kontraktu na import gazu z Rosji
- działanie na rzecz zniesienia sankcji UE
- rezygnacja z Trójmorza
- poparcie Rosji w konflikcie z Ukrainą
- usunięcie wojsk amerykańskich z terenu RP
spełnienie jednego z tych punktów dawałoby szansę na zwrot wraku. Przynajmniej wg mnie, ale co tam siedzi w głowach ruskich szachistów to nikt nie wie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-20 10:13:04

Fantazja, znaczenie głosu polski w w/w kwestiach jest znikome na dzień dzisiejszy.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-20 21:39:14

tak od wieków jest, dzięki tobie i tobie podobnym. Zawsze znajdą jakąś kolumnę

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-20 23:20:04

Mylisz się, właśnie dzięki pacjentom ośmieszającymi kraj w każdym możliwym miejscu na świecie którzy za wydumane brednie koszą ciężki szmal, a na gościnnych występach w Jackowie zbiera po $50 do kapelusza.Gdzie się podziały pieniądze na śmigłowce ?, będzie ograniczony remont pięćdziesięcioletnich maszyn, a to znaczy że będzie dalsza wycinka lasów przy pomocy sprzętu latającego.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-21 00:40:30

Do niektórych widzę nic nie dociera, tylko Antoni, PiS..tamto sramto..F. Taylor wyraził wątpliwości co do oficjalnych "ustaleń" komisji Milera itd...odnotowała to prasa ( Portale ) międzynarodowa..A wy żądacie jeszcze merytorycznych uwag....he,he..

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-21 13:29:13

Polecam leturę całego wywiadu ale w szczególności część pt. "Smoleńsk – mit, na który czekano"
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/widma-duchy-mity-oto-swiat-polskiej-polityki/w8jf5k8

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-21 18:16:39

pepe: "Do niektórych widzę nic nie dociera, tylko Antoni, PiS..tamto sramto..F. Taylor wyraził wątpliwości co do oficjalnych "ustaleń" komisji Milera itd...odnotowała to prasa ( Portale ) międzynarodowa..A wy żądacie jeszcze merytorycznych uwag....he,he.."

O Taylorze to już tu na forum było - nawiedzony i sfiksowany zwolennik spiskowych teorii dziejów, który w swojej karierze zawodowej więcej zaszkodził niż pomógł, a teraz pewnie liczy na ekstra kasę od nawiedzonych głupoli.

A o tym J. Schindlerze to tylko tyle można powiedzieć, że NIGDY NIE BADAŁ WYPADKÓW LOTNICZYCH, a więc z niego jest taki "ekspert", jak z koziej dupy trąbka. Ale w ich interesie jest sprowokowanie nas do wojenki z Rosją, bo wtedy to i dużo droższy gaz kupimy z USA i grubo przepłacimy za zabawki dla wojskowych...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-21 22:13:54

Przepraszam, że dorzucę swoją uwagę.

"w ich interesie jest sprowokowanie nas do wojenki z Rosją, bo wtedy to i dużo droższy gaz kupimy z USA i grubo przepłacimy za zabawki dla wojskowych"

czy nie mógł tego napisać

"nawiedzony i sfiksowany zwolennik spiskowych teorii dziejów"

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-22 19:43:51

les05: >czy nie mógł tego napisać
"nawiedzony i sfiksowany zwolennik spiskowych teorii dziejów"<

Relacje z sąsiadami mamy chłodne, a z niektórymi nawet wrogie.
Ale tym się nie przejmujemy, bo uważamy się za bardzo ważnego sojusznika zamorskiego mocarstwa. Cała sytuacja przypomina bajeczkę o zajączku i wilku:

Wilk dopadł zajączka i już miał go zjeść, ale na to zajączek - hola hola wilku, ty się zastanów co chcesz zrobić, bo moim kumplem jest niedźwiedź. Wilk skonsternowany - jak to twoim kumplem jest niedźwiedź? Na to zajączek - wczoraj spotkałem niedźwiedzia i ten sobie podtarł mną dupę..

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-22 19:48:22

Janusz- a jeśli ktoś w przypowieść o zajączku nie wierzy, niech prześledzi ostatnie wypowiedzi PDT odnośnie Trójmorza... a za moment spotkanie w Bukareszcie...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-22 22:49:24

Balans
Wiem już, że w opowiadaniu bajek nie mogę się z Tobą równać:)
A tak na poważnie, to uważasz, że powinniśmy zrezygnować z obrony naszych interesów, żeby znów mogli nas poklepywać po plecach i mówić jacy jesteśmy fajni. Nic prostszego wystarczy:

-zezwolić Ukraińcom na budowę w Polsce pomników UPA, przyznać im rację, że na Wołyniu to był tylko konflikt etniczny i tam wszyscy wszystkich wyżynali

-podziękować Niemcom za Nord Straem II i poprosić o możliwość sprowadzania rosyjskiego gazu z Niemiec

-domagać się od UE zniesienia sankcji nałożonych na Rosję i zapewnić Moskwę o całkowitej i bezwarunkowej akceptacji raportu Anodiny

wtedy nasze relacje z sąsiadami będą super doskonałe. O to Ci chodzi?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-22 23:26:49

A co nasz kraj posiada prócz "dumy narodowej" ,jakieś złoża bogactw naturalnych w olbrzymich ilościach ,może prócz węgla ....Jakaś potęga miltarna z nas,co się Les dziwisz,że nasz kraj wyżej sra niż się ma w Świecie ,tak na prawdę....

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-23 10:52:13

poczytaj o geotermii, złożach metali ziem rzadkich, miedzi i złota, gazu ziemnego itp itd

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-23 17:59:19

Ta geotermia to to u Rydza?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-23 19:00:38

też

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-23 19:05:18

http://odnawialnezrodlaenergii.pl/.../item/1844-mapa-potencjalu-plytkiej-geotermii-w-polskiej-wersji-jezykowej
na tle reszty Europy nieźle to wygląda

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-23 19:12:23

Najbardziej powaliły mnie na kolana te "metale ziem rzadkich" i "złoto"! Dorzucę więc od siebie jeszcze diamenty, platynę, uran, ropę naftową i krasnale ogrodowe...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-23 23:53:40

"Metale ziem rzadkich" to pewnie chodzi o meteoryty żelazne,albo cóś bliżej nieokreślonego....,a złoto to pewnie chodzi o te złoża ze Złotoryi,geotermia to wiadomo ....ojciec dyrektor...jak znajdzie tam piekło to temperatura tych wód wzrośnie do 100'C,bo teraz to ma chyba 30'C i nadaje się do ....

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 00:04:47

Złoto i inne metale szlachetne a także drogocenne kamyki ,również w wymienionym przez was miejscu.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 00:08:10

Na ile te złoża są wyceniane?Dlaczego tych "bogactw" nie eksploatują przemysłowo hmm ?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 12:00:21

Les05: "Balans
Wiem już, że w opowiadaniu bajek nie mogę się z Tobą równać:)"

-----------------------------------------------------------------------------------------

Po raz kolejny udowadniasz, że dyskusja z wyznawcami jakiejś SEKTY [w tym wypadku sekty smoleńskiej] nie ma najmniejszego sensu, bo nikt sekciarzy nie przekona, że "białe jest białe, a czarne jest czarne".

Jeżeli nie dociera do Ciebie prosty FAKT, że w lotnictwie podstawą bezpieczeństwa jest przestrzeganie procedur - bo lotnictwo nie wybacza błędów! A w tym konkretnym przypadku złamano WSZYSTKIE OBOWIĄZUJĄCE PROCEDURY, to co może do Ciebie przemówić?

Czy nie dociera do Ciebie to, że ten samolot nie miał prawa wystartować wtedy z Okęcia [załoga bez aktualnych uprawnień, brak prognozy pogody, nie wyznaczone lotnisko zapasowe].

Czy nie dociera do Ciebie to, że tym bardziej nie miał prawa w tych warunkach lądować [przekroczone wszystkie dopuszczalne minima].

Czy nie dociera do Ciebie to, że jak załoga słyszy Alarm "Ziemia", to powinna natychmiast poderwać samolot, a nie kontynuować lądowanie, bo jakiś generał za plecami podpowiada "dasz radę", a później to już słychać tylko "o k...."

Czy nie dociera do Ciebie to, że "specjaliści od puszek od piwa i parówek", którzy NIGDY nie zajmowali się badaniem wypadków lotniczych - to nie są żadni eksperci, tylko zwyczajni hochsztaplerzy.

I na koniec jeszcze odnośnie "wstawania z kolan" - tak energicznie wstaliśmy z kolan, że walnęliśmy głową o sufit i teraz leżymy plackiem, a Prezes leży w szpitalu.
W efekcie aby zostać obecnie "poklepanym po plecach", to musimy sobie to kupić, przepłacając grube miliardy dolarów za Patrioty. A i to z niewielkim skutkiem, bo nasz Prezydent został ostatnio poklepany jedynie przez kilku burmistrzów.

A w tle mamy jeszcze ustawę 447, która może nas sprowadzić do epoki kamienia łupanego...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 12:01:09

Złoto i srebro pozyskiwane są ubocznie wraz z miedzią. O naszej pozycji w górnictwie miedzi nie muszę chyba przypominać?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 13:26:02

Les05 swoimi wywodami upewnił Tel Awiw że uchwalone w USA należności da się z Polin wyegzekwować.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 13:43:15

Balans ,prognozę pogody Protasiuk otrzymał, szkopuł w tym że była trochę podrasowana na potrzeby....,ale nawet wtedy optymistyczna nie była.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 13:46:36

Jak ćwierkają wróbelki licencja pilota na ten sprzęt i nawet podrasowaną pogodę była za cienka.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 14:05:01

Czy powyższe oznaczają, że nawet człowiek do dentysty iść nie powinien?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 14:40:28

Hipolit, licencja a uprawnienia to trochę się różnią.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 15:35:02

Jesteśmy tak zamerykanizowani że wszędzie tylko"licence"."Prawo jazdy"idzie do lamusa.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 15:41:47

Erih: "Złoto i srebro pozyskiwane są ubocznie wraz z miedzią. O naszej pozycji w górnictwie miedzi nie muszę chyba przypominać?"

To akurat zasługa komuny, że mamy kopalnię i hutę miedzi wraz z ubocznymi dodatkami. Gdyby nie to, to mielibyśmy zapewne dzisiaj wielkie G.... A wariancie optymistycznym, to właścicielem byłby obecnie jakich koncern z USA, a 99% zysków szło by za ocean.

Swoją drogą to górników kolejne władzunie się wyraźnie bały i akurat miedzi nie dało się w prosty sposób "sprywatyzować" [czyt. rozkraść]. Czego nie można powiedzieć o tysiącach innych zakładów pracy i fabryk, po których pozostały tylko rujny. Bo tak sobie zażyczyli nasi nowi sojusznicy, aby sprowadzić nas do roli taniej siły roboczej i rynku zbytu dla ich towarów - prywatyzacja jako lekarstwo na wszystko, w krajach gdzie nie było prywatnego kapitału!!!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 15:56:11

balans (4655 / 63) 2018-05-24 15:41:47

Zaufaj mi, w trzech tematach:

- KGHM z przydawkami już dawno został sprywatyzowany, czyli należy do partii akurat sprawującej władzę przy korycie

- KGHM z przydawkami już dawno został "sprywatyzowany", czego ma świadomość każdy, kto B2B z nim uprawia

- o cudach związanych z KGHM pewne rzeczy wypłyną w w 2019. Dokładnej daty PAD jeszcze nie podał.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 18:54:45

balans (4655 / 63)2018-05-24 12:00:21

Szanowny kolego, dociera do mnie i potrafię zrozumieć, w omawianej sprawie, wszystko co jest prawdziwe, logiczne i zgodne z prawami fizyki i polityki.

Procedury są po to by je przestrzegać, wiadoma rzecz. Aczkolwiek, skoro nasz drogi i nieodżałowany Bronisław - minister, marszałek i prezydent w jednym, głosił, że piloci to mogą nawet na drzwiach od stodoły latać, więc niewykluczone, dla niektórych oznaczało to, że mogą więcej. Zwłaszcza, skoro byli na kursie i na ścieżce. Tego nie da się wykluczyć.

Ale są inne sprawy jeszcze nie wyjaśnione, dlatego wstrzymuję się z ostateczną oceną i czekam na rozstrzygnięcie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 18:55:01

Yeti, mylisz złodziejską prywatyzację z lat 90-tych z uwłaszczeniem się post-styropianowych elit na majątku narodowym.

A to są jednak trochę różne sprawy, acz efekt jest zbliżony - nieliczni się bogacą kosztem pozostałych. Tyle tylko, że KGHM-u nie zaorali, bo to kura znosząca złote jajka dla partyjnych kacyków...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 20:29:53

les05, przeczytaj jeszcze na jakiej wysokości był samolot kiedy wieża powiedziała "na kursie i na ścieżce", w takich warunkach pogodowych jak były wtedy Protasiuk minimum miał 120 metrów wedle posiadanych uprawnień..Przeczytaj też jakie wysokości podawano w kabinie .
Hipolit, na pilotowanie samolotów zawsze była i jest licencja, nie było prawa jazdy.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 21:56:37

Nim padło z wieży "na kursie i na ścieżce", to wcześniej wieża zapodała "NIE MA WARUNKÓW DO LĄDOWANIA". Nikt normalny w takiej sytuacji nie próbuje lądować, a do tego jeszcze z VIP-mi na pokładzie. A i to "na kursie i na ścieżce" wieża podała na podstawie obserwacji odczytów z prymitywnych urządzeń z przed pół wieku, co przy planowaniu tego lotu też powinno być brane pod uwagę. Do tego załoga podczas przyziemiania popełniła szereg błędów, które zapewne były w dużym stopniu spowodowane rezygnacją przez Polskę, ze szkolenia pilotów spec pułku na symulatorach w Rosji. Na koniec pogoniono Ruska, który miał robić w kabinie za "przewodnika", no i stało się, to co stać się w tych warunkach musiało...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 22:24:21

Tak pewnie jest w lotnictwie cywilnym. W wojsku kalkulacja w podejmowaniu ryzyka jest inna, margines bezpieczeństwa jest mniejszy.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 22:42:23

lesO5, co ty pier...Załoga poza technikiem nie miała uprawnień do wykonania tego lotu, dotrze to do ciebie? A jak się kończy nieprzestrzeganie procedur to mieliśmy przykład, myślisz że prawa fizyki samolotów wojskowych nie obowiązują?Tym bardziej mając tyle i takich osób na pokładzie nie powinno być żadnych odstępstw.Poczytaj jakie kwalifikacje mają piloci Air Force One i jak dużo do gadania na temat lotu ma główny pasażer, jak przygotowują się do lotu i jak przebiega planowanie.Tam nikt nie wejdzie do kokpitu i nie ryknie , ląduj dziadu.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 23:51:41

Les...jaka kurna kalkulacja???? z VIPami na pokładzie???
No to trzymając się Twojego toku myślenia - żle skalkulowali i ponieśli tego konsekwencje - czyli jaki wybuch ? parówki ? itp....
Les mylisz się i to GRUBO - 36 miał procedury - i lepiej gorzej się ich trzymali - za czasów PISU po prostu wychodzili z założenia że zamiast przepisów i regulaminów czuwa opaczność...
powtórka była jak wrócili - koło u PAD-a, ładowania siędo samolotu i próba wymuszenia startu, wypadek broszki i tośka...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 00:19:04

W wojsku kalkulacja w podejmowaniu ryzyka jest inna, margines bezpieczeństwa jest mniejszy.

Fałsz .... Instrukcji organizacji lotów oznaczonych statusem HEAD jasno określa dużo wyże wymagania niż loty cywilne.

http://www.dz.urz.mon.gov.pl/zasoby/dziennik/pozycje/tresc-aktow/pdf/2013/01/Poz._4_dec._Nr_2.pdf


Jak bardzo różnią się od siebie procedury lotnicze wojskowe i cywilne?

Bardzo, bo tak w wojsku, jak i w cywilu, zarówno na Wschodzie i na Zachodzie, bo mamy cztery takie segmenty, cywilny na Zachodzie i cywilny na Wschodzie, przy czym Wschód to kraje dawnego ZSRR, Wietnam, Chiny, natomiast Zachód to cała reszta świata. Cywilne procedury podejścia do lądowania są i tu i tu w zasadzie jednakowe i są to przyjęte standardy według przepisów organizacji ICAO. Podstawowym systemem, który umożliwia podejście do lądowania jest Instrumental Landing System, czyli ILS. Jest to zespół radiolatarni, które tworzą strefę równosygnałową, czyli ścianę sygnałów elektronicznych pionową, która się pokrywa z osią pasa i poziomą, która tworzy płaszczyznę płynnego schodzenia do lądowania, jak taka równia pochyła. I taki system stosuje się zarówno w cywilu jak i w wojsku na zachodzie. Przy czym wojsko dubluje ten system ILS systemem radiolokacyjnego lądowania połączonego z bezkierunkowymi radiolatarniami, ponieważ wojsko stara się mieć różne systemy lądowania na wypadek czy zniszczenia przez dywersantów. Poza tym system ILS jest trudno rozwijalny tam gdzie wojsko musi szybko przerzucić swoje siły i działać. Np. w Iraku, w Afganistanie rozwinięcie tego systemu trwa tygodniami, czasem miesiącami. System radiolokacyjny się przywozi, rozstawia i jest gotowy do pracy niemalże następnego dnia. Prócz tego w jednym i drugim są radiolatarnie bezkierunkowe.
Wschodni wojskowy, czyli system PRMG który jest radzieckim odpowiednikiem ILS. Działa identycznie, tylko nie jest z nim kompatybilny. Jeżeli nasz samolot miał odbiornik ILS to nie mógł korzystać z PRMG.
Czyli zostały te dwie radiolatarnie bezkierunkowe i został ten system radiolokacyjny wschodni. Same radiolokatory są podobne, bo to polega na tym, że jest to radar, który obserwuje tylko sektor w kierunku podejścia do lądowania i przedłużenia pasa, bardzo precyzyjnie określa położenie samolotu w tym korytarzu w którym powinien podchodzić do lądowania a wskaźnik obserwuje nawigator, który przez mikrofon, przez radio podaje pilotowi komendy, żeby ten ustawił się na tej ścieżce podejścia. Czyli patrzy na wskaźnik i mówi pilotowi czy ma lecieć lekko w lewo czy w prawo.
W systemie wschodnim wojskowym nawigator wieżowy jest jednocześnie kierownikiem lotów, i on kieruje na ziemi, w systemie zachodnim całość podzielona jest na kontrolę obszaru, zbliżania, wieżową. Każdy odpowiada za siebie, nikt nie jest niczyim przełożonym. To zupełnie inna koncepcja i filozofia.
Na Wschodzie jest przyjęte, że sugestie kontrolera wieżowego są dla pilota wiążące. Taka jest mentalność. Wiedzą, że jeżeli przylatuje samolot zachodni, cywilny to komendy kierownika lotów z wyjątkiem jakichś wyjątkowo stanowczych, takich jak np. zamknięcie lotniska są informacją, z których pilot może skorzystać lub nie. Chyba, że są to komendy typu "zabraniam". Wtedy pilot musi się im podporządkować.


We wszystkich państwach DECYDUJE dowódca załogi niezależnie od stopnia i stanowiska i on jest przełożonych wszystkich osób na pokładzie łącznie z prezydentem i premierem.


Przy korzystaniu z tego typu radiolokatora na Wschodzie jest taka zasada, że są tylko wyznaczone punkty w których pilot musi się zameldować i na których mu nawigator odpowiada odległością do pasa. Jeżeli pilot nie odchyla się od ścieżki podejścia to nawigator w ogóle się nie odzywa tylko okresowo może mu podpowiedzieć odległość i korekty kursu i pilot musi je pokwitować swoją wysokością. Natomiast w zachodnim systemie jest zupełnie inaczej. Procedura NATO-wska jest taka, że przeprowadza się tzw. talkdown: kontroler jak się upewni, że pilot jest "ready for talkdown" to włącza mikrofon i nadaje jak papuga, podając kurs, parametry itd. Pilot nawet nie ma mu kiedy odpowiedzieć. Dopiero jak nawigator ocenia czy pilot słyszy go na podstawie tego czy wykonuje jego polecenia. Piloci wyszkoleni w systemie NATOwskim są przyzwyczajeni do "talkdown", kiedy nie muszą potwierdzać, a dla rosyjskiego kontrolera niepotwierdzenie komendy jest sytuacją nienormalną.

Lądowanie na sowieckich lotniskach dla samolotów sowieckich wojskowych to jest normalne. Jak działa system PRMG to jest o wiele łatwiejsze, to jak lotnisko cywilne. Natomiast bez systemu w trudnych warunkach atmosferycznych jest trudne. W warunkach minimalnych to wręcz niemożliwe.

Protasiewicz posiadał uprawnienia do lądowania;

- z wykorzystaniem ILS (system naprowadzania satelitarnego): podstawa chmur 60 m, widzialność -8211; 800 m (ILS był w Tu-154, nie było go na lotnisku Siewiernyj)

- z systemem PAR (radar precyzyjnego podejścia) i podwójnym NDB (system naprowadzania przez radiolatarnie): podstawa chmur 100 m i widzialność 1200 m

- przy użyciu PAR: chmury 120 m, widzialność 1500 m

- podwójny NDB: chmury 120 m, widzialność 1800 m

Protasiewicz w zaistniałych warunkach nie miał PRAWA zejść poniżej 120 m ..... a zszedł na 5 m.p.p.m. ( CZYLI o 125m poniżej swoich uprawnień )

Mam nadzieje iż teks nie jest za trudny dla co poniektórych.

... no i wyszedł mi prawie doktorat.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 06:56:33

prawie... jeszcze tylko o: "na kursie i ścieżce", ukształtowaniu terenu na podejściu, na stan tech. samego lotniska, dziwnych stwierdzeniach w obu raportach itd itp

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 07:37:42

120 metrów, na tyle mogli zejść.I nie ma nic do tego ukształtowanie terenu,nie zmieniło się w ciągu trzech dni bo trzy dni wcześniej Protasiewicz był tam jako II pilot, tak samo jak i jego stan lotniska się nie zmienił w ciągu trzech dni.Jakież to dziwne stwierdzenia w raportach?, czego twój umysł nie ogarnia?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 12:35:32

Inteligentny i zorientowany w temacie zrozumie... A tobie chyba trzeba w obrazkach wszystko wyjaśniać.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 14:29:08

Podstawowe pytanie, czytałeś raport PKBWL? czy zbyt nudne i poszedłeś na skróty korzystając z twórczości pacjenta, trotyla i innych?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 15:18:58

PKBWL

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 16:54:06

Fragment wypowiedzi kpt W.Jedynaka na temat różnic w procedurach w lotnictwie cywilnym i wojskowym.
Jedynak nie jest z mojej bajki, to raczej wasz guru jeśli chodzi o Smoleńsk. Tekst jest prosty, więc nawet zagraniczne gamonie powinni zrozumieć. Chociaż pewności nie ma,zaczadzenie robi swoje.

"W lotnictwie cywilnym przepisy stanowią, że jeżeli pogoda w trakcie lądowania jest niesprzyjająca, pilot nie może
podejść dalej niż do zewnętrznego markera lub do wysokości tysiąca stóp. Jeżeli nie nastąpi istotna poprawa warunków
atmosferycznych, załoga nie może decydować o tym, czy będzie lądować. To jest bardzo istotna różnica – zauważa.
Zapytany, czy w przypadku lotów wojskowych procedury zezwalają na podjęcie większego ryzyka, odpowiada: „
W wojsku margines bezpieczeństwa jest po prostu nieco mniejszy".

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 18:28:28

no i co z tego wynika??? zacytowałeś fajnie i co dalej??? konkluzja jakaś???

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 18:44:50

"...załoga nie może decydować o tym, czy będzie lądować..."

Tu-tka próbowała lądować.
Oznacza to, że wieża, czy ktokolwiek inny- uprawniony, wydał pozwolenie? Mamy na to białko?

PS To po co te bomby z wypełnionych wodorem parówek, skoro wystarczyło wieżę przygotować odpowiednio?Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 18:45 25-05-2018

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 20:32:48

lesO5, pamiętaj kogo wiózł, zapoznaj się z instrukcją HEAD.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 21:10:28

fala, boer, cairo1 wykwity twojej "wiedzy i intelektu";) jedynie działają na korzyść adwersarzy:) Pisz jak najwięcej:)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 21:14:25

Tyr- ale, czy moje pytanie do Les nie miało uzasadnienia i nie było na miejscu?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 21:19:15

jak dla mnie próba podejścia

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 21:21:41

Znowu coś tyrdolisz, jak brak argumentów to zaczyna się rzucanie odchodami.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 21:23:27

Tyr (172 / 0) 2018-05-25 21:19:15

"jak dla mnie próba podejścia"

Ale, że co?
Biorę pod włos Les, czy że Tutka próbowała podejść?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 21:38:04

Yety, z tą załogą ten samolot nie miał prawa wystartować,Błasik "zgwałcił" Protasiewicza ,ten się ugioł ale o gotowości do lotu zameldował generał ,a nie dowódca załogi.Dobra , start się udał lecą.Dostają komunikat o stanie pogody na Siewiernym, decydują zrobić podejście jak nie da rady to odlatują, dobra niech lecą.Robią podejście, na 120 metrach Protasiewicz nie widzi ziemi i co powinien zrobić? Powinien przerwać manewr i odejść na drugi krąg,a co zrobił to wszyscy wiemy.A teraz znaffcy próbują wmówić że rosjanie wykopali albo dól, albo podnieśli ziemię, albo magnesami ściągnęli samolot na ziemię,albo zrobili mgłę,bo chyba wybuchy już im chyba z łepetyn wywietrzały bo coś nie odświeżają tej fantazji.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 21:41:04

jak wynika ze stenogramów i zeznań świadków (w tym kontrolerów z lotniska Smoleńsk-Siewiernyj) samolot wykonywał jedno próbne podejście do lądowania, uzgodnione, a nawet wręcz zalecone przez wieżę.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 21:49:04

Tyr (173 / 0) 2018-05-25 21:41:04

"jak wynika ze stenogramów i zeznań świadków (w tym kontrolerów z lotniska Smoleńsk-Siewiernyj) samolot wykonywał jedno próbne podejście do lądowania, uzgodnione, a nawet wręcz zalecone przez wieżę"

I wtedy było to kabum czy wcześniej? Czyli trotyl, wodór, parówki...

Czy też przyziemił przy kolejnym podejściu?

Czy przy tym siłą (?) narzuconym przez wieżę próbnym?Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 21:49 25-05-2018

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 22:11:20

Wieża nie zalecała mu zejścia poniżej 120 metrów, tylko osoba będąca w kabinie. Jakim prawem zresztą ktoś się ciągle przez tą kabinę przewijał? To tylko w Bolandii jest możliwe, że loty HEAD tak wyglądają!

Bezpośrednio winni tej katastrofy - sami sobie zgotowali ten los. Szkoda tylko, że pociągnęli za sobą tyle niewinnych ofiar.

Pośrednio winni - czyli ci, którzy przez 20 lat demontowali polską armię, w tym spec-pułk, mają się w większości dobrze...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 22:15:25

Jak już wielokrotnie pisałem z ostatecznym rozstrzygnięciem tego co stało się pod Smoleńskiem należy poczekać do zakończenia badań laboratoryjnych próbek pobranych z samolotu i oceny komisji powołanej przez prokuraturę. Raporty Anodiny i Milera mnie nie przekonują, jedni jak i drudzy mieli powody by zrzucić wszystko na pilotów, pijanego Błasika czy PLK.
Ja mam czas mogę poczekać.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 22:52:54

Jeśli się chce to można. Zidentyfikowano właśnie rosyjskiego oficera kierującego akcją zestrzelenia Boeinga Malezji Airlines Flight 17 (MH17).

http://www.bellingcat.com/...and-europe/2018/05/25/mh17-russian-gru-commander-orion-identified-oleg-ivannikov/

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 23:05:29

Nom, z tym że nikt cyrku nie robił, a co wogóle mają te dwie katastrofy ze sobą wspólnego aby MH17 jeszcze tu wkręcać?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 00:06:22

les05: "Jeśli się chce to można. Zidentyfikowano właśnie rosyjskiego oficera kierującego akcją zestrzelenia Boeinga Malezji Airlines Flight 17 (MH17)."

Po odciskach palców go zidentyfikowali?!

Swoją drogą to "Bellingcat" jest jeszcze bardziej "wiarygodny" niż ten pajac od parówek. Ciekawe kto im płaci za te pomyje - CIA czy Mossad?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 02:01:19

"W wojsku margines bezpieczeństwa jest po prostu nieco mniejszy".

Przestań bredzić jak nie masz najmniejszego pojecie o lotnictwie.

Jedynym wyznacznikiem są aktualne uprawnienia pilota.
Starzy piloci z 36 SPLT którzy odeszli w wyniku protestu byli o wiele lepiej wyszkoleni np. W. Jerzyna miał minima 60/0,5.

Winę za spowodowanie katastrofy ponosi Protasiewicz ( przekroczenie uprawnień ), współwinnym katastrofy jest Błasik ( nieprawidłowości w zakresie szkolenia załóg ) któremu bezpośrednio podlegał 36 SPLT.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 06:35:28

a co powiesz o tym, że samolot był w czasie próbnego podchodzenia 4 metry poniżej pasa i co powiesz o rozstawieniu PAR?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 11:42:05

balans (4659 / 63)2018-05-26 00:06:22

Daktyloskopia to metoda z XIX w. dziś mamy XXI w. i metody bardziej nowoczesne i równie skuteczne.

Dla Ciebie największą wiarygodność ma Anodina z zespołem?
Co tam Bellingcat - agenci Mossadu.
Co tam Frank Taylor
Robert Benzon
Dick Marquise
Wiesław Binienda
Goong Chen
Andreas Farkas
Kazimierz Nowaczyk
James Thurman
Jurgen Roth
John Schindler
Philip Morris
Wacław Berczyński
Glenn A. Jørgensen
Soraya McClung
Theodore Postol
są dla Ciebie specjalistami od parówek? Dlaczego? Bo nie mają rosyjskiej rekomendacji?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 11:48:47

Les- nie wiem, jak Balans, ale ja po prostu* szukam sensownego związku między obciążaniem wieży, która, podobnież, o warunkach nie poinformowała z wybuchem, na który po roku (?) badań przez renomowane zagraniczne laboratoria, ani śladu dowodu nie ma.


* ale się, przecież nie znam..


PS

Przywołane przez ciebie autorytety Podkomisji:

Kazimierz Nowaczyk "Dowodził też, że samolot przeleciał nad drzewem. A w ogóle eksplozje były dwie i pierwsza miała miejsce właśnie przed brzozą."

Wiesław Binienda "Prof. Wiesław Binienda stwierdził w rozmowie z TVP Info, że na lewym skrzydle prezydenckiego tupolewa znajdował się ładunek wybuchowy, który spowodował detonację."

Jurgen Roth "Jak twierdził, w Smoleńsku doszło do zamachu z użyciem ładunków wybuchowych. Przeprowadzić go mieli członkowie FSB z delegatury w Połtawie (dowodzić rzekomo generał rosyjskich służb specjalnych Jurij D.). Co więcej, zabójstwo polskiego prezydenta i 95 innych osób miał zlecić wysoki rangą polski polityk."

Glenn A. Jørgensen... którego choćby oficjalny życiorys jest "odrobinę" inny. Ciekawy może być jego związek ze Stankiewicz, która swego czasu twierdziła, że Rotha nie zabił nowotwór, ale... wrodzy agenci.

kilka z pozostałych nazwisk faktycznie jest z lotnictwem i badaniem katastrof mocno związanych, ale co chcą znaleźć, jeśli nie ma (?) jeszcze wyników z badań laboratoryjnych, a np Goong Chen otwarcie mówi, że miejsce katastrofy nie ma już znaczenia i wrak jest potrzebny, a dokładnie szczegółowe rozmieszczenie szczątków maszynyPost został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 12:02 26-05-2018

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 12:16:23

Widać tu wyraźnie, że Religia smoleńska poczyniła wielkie spustoszenie w społeczeństwie - vide lista "ekspertów" przedstawiona przez les05. Ekspertów, którzy w życiu NIGDY nie badali żadnej katastrofy lotniczej!

Nie pozostaje nic innego, jak za kilka lat, gdy będzie może trochę normalniej - wydać te kilkanaście mln $ i zaprosić do neutralnej komisji najlepszych i najbardziej doświadczonych PRAWDZIWYCH ekspertów lotniczych z takich państw jak: USA, Kanada, Brazylia, Wlk. Brytania, Francja, RFN, Szwajcaria, RPA, Australia, Nowa Zelandia i jeszcze kilku innych.

Wtedy raz na zawsze skończy się religia smoleńska, która czyni spustoszenie w naszym kraju. Acz zdaję sobie sprawę z tego, że i taka komisja nie przekona wyznawców Sekty smoleńskiej - takich, których tu na forum reprezentują: Les05 i Tyr. Bo ludzi, którzy dali się raz opętać przez jakąś SEKTĘ, nic już nie przekona. Są jak te ćmy lgnące do ognia...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 12:35:20

Czlowieksniegu (18349 / 1013) 2018-05-26 11:48:47

Szukanie przyczyn, tym zajmują się lub będą zajmować specjaliści, którymi ani Ty, ani ja, ani też szanowny kolega Balans nie jesteśmy. Czy coś znajdą, czas pokarze. Jeśli stwierdzą winę pilotów, to sprawa będzie zakończona, przynajmniej dla mnie.

Ale to będzie opinia niezależnych, międzynarodowych ekspertów. Bo ufać w to, co ogłosili specjaliści Anodiny mogą tylko ci, którzy łykają wszystko co Rosja podrzuci. Rosja jest specyficznym krajem, od wieków zawsze wrogo do nas nastawionym i o tym należy pamiętać, w różnych kontekstach, również smoleńskim. Kissinger kiedyś powiedział o politykach ZSRR, że nigdy nie mówią prawdy, nawet wtedy gdy im nie szkodzi. To u nich wiekowa tradycja.

O komisji Milera nic nie powiem, wystarczy posłuchać nagrania, w którym mówi, że ich raport musi być zgodny z rosyjskim. I wszyscy temu się podporządkowali.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 12:48:07

balans (4660 / 63)2018-05-26 12:16:23

Jest w Tobie za dużo czarnej energii:)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 12:51:16

les05 (1111 / 88) 2018-05-26 12:35:20

Widzisz...

Ciężko mówić o pacjencie, że jest ekspertem, jeśli duuuużo lat przed rozpoczęciem, że nie napiszę- skończeniem, badań laboratoryjnych podaje nie tylko powód* katastrofy, ale i nawet jej przebieg**.

Pogódź się, że AM za potężną kasę, której wielkości raczej nigdy nie poznamy, stworzył sobie latający cyrk, gdzie w menażerii ma najemników i osobo o IQ na poziomie średnio rozwiniętego pantofelka***.

* czyli wybuch

** w którym skrzydle i w jakiej kolejności.

*** przepraszam pantofelki za uwłaczające im porównanie

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 12:59:52

Czlowieksniegu (18351 / 1013) 2018-05-26 12:51:16

AM nigdy nie uważał się za eksperta. Jest politykiem, być może kontrowersyjnym co-nie-co. Ekspertem robisz go ty i tobie podobni, czyli wrogowie pana Antoniego, bo tak wam wygodniej go atakować.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 13:00:39

specjalnie dla balansa i fali, bo inaczej nie zrozumieją...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 13:05:19

les05 (1112 / 88) 2018-05-26 12:59:52

Ja robię AM ekspertem? Upsssssss- w którym momencie? Mam, świadomość, że równie dobrze na jego miejscu jako szefa Podkomisji*, mógłby najgłupszego z moich domowych kotów postawić.

A przytaczałem opinie np Biniendy czy innego Nowaczyka...


* btw- zwróć uwagę, dlaczego to-to nazywa się PODkomisja

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 13:26:43

Tyrdolisz i ignorujesz fakty .

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 16:15:00

Czlowieksniegu (18352 / 1013)2018-05-26 13:05:19

W kategorii kotów też nie dasz rady. Może poszukaj szans w lemingach.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 18:05:17

Krótka piłka - który z tych niby ekspertów Antka jest albo był, członkiem jakiejś narodowej komisji badania wypadków lotniczych?

Który z tych niby ekspertów brał udział w badaniu chociaż jednego wypadku lotniczego? Tak poczynając od badania miejsca katastrofy, przez analizę zapisów czarnych skrzynek, po studiowanie setek stron dokumentów dotyczących wszystkiego co miało związek z konkretnym samolotem.

Obecnie takie już dziwne czasy mamy, że nawet jak ktoś ogłosi, że ziemia jest płaska, to zaraz znajdzie się grupa "ekspertów", którzy to potwierdzą, aby tylko zaistnieć w mediach i zapewne zarobić jakąś kasę tak przy okazji...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 21:38:54

Jak widać w temacie wątku ...:yebolców" teorii spiskowej smoleńskiej nie brakuje i pewnie przez najbliższe 50 lat nie braknie,bo ten "ciemny beton wolskiego kołtuna" jebie nasz kraj od wielu lat,dlatego pozycję mamy w Świecie jaką mamy w stylu i klimacie Pana ministra Waszczykowskiego,a i jak widać zwolenników jego kołtuństwa i popierdoleństwa,teorii parówkowych nie brak.Przykre

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-27 00:05:43

mikross rozumiem że jesteś ''''europejski ''pisząc w twoim stylu rozumiem że śikałeś na znicze smolęńskie przyłącz się do doktorka z UW.Współczesne barbarzyństwo! Doktor z UW inicjuje akcję oddawania moczu na Pomnik Smoleński: "Grozi nam jedynie grzywna"
/ autor: YouTube/Twitter wPolityce.plWojciech Jabłoński / autor: YouTube/TwitterWojciech Jabłoński, posiadający tytuł doktora politologii z Uniwersytetu Warszawskiego, zainicjował na Twitterze akcję polegającą na oddaniu moczu na pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej w placu Piłsudskiego. Niestety, są osoby, które pozytywnie odpowiedziały na tę odrażającą i barbarzyńską akcję.Co więcej, Jabłoński chce profanować pamięć o ofiarach katastrofy smoleńskiej w świetle kamer - podobno „ogarnął kamery niemieckie i belgijskie”. Jest też przekonany, że uczestnicy tej obrzydliwej akcji pozostaną praktycznie bezkarni.

Grozi nam jedynie grzywna za oddawanie moczu w miejscu publicznym (max 1500 zł, zwykle to zaledwie 200-400 zł)

— napisał.

Jabłoński podał też szczególy akcji:

Mocz oddajemy na chodnik, nie bezpośrednio na granitowego kloca. Na tej SAMOWOLCE BUDOWLANEJ - obecna, bolszewicka władza umieściła ORŁA, który jest

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-27 09:37:17

Weteran-39 (886 / 51)2018-05-27 00:05:43

Nie dziw się, mikross jest typowym przedstawicielem wyznawców Anodiny i Milera, wschodnia mentalność i wschodnia kultura.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-27 09:58:32

mikross nagrodę otrzyma pocztą.

Ktoś jeszcze jest zainteresowany, jak wygląda komunikat, który powinien* być do nagrody dołączony?


* rzadko się zdarza, że system wysyła- z góry ostrzegam

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-27 11:54:15

les5: "Nie dziw się, mikross jest typowym przedstawicielem wyznawców Anodiny i Milera, wschodnia mentalność i wschodnia kultura."

Język @mikrossa jest alergiczną odpowiedzią na język wyznawców sekty smoleńskiej, nawet w tym wątku - "Miller, wschodnia mentalność i wschodnia kultura", "o parszywych mordach które zamordowały prezydenta 1000-lecia" już nie wspominając.

Takim językiem się brzydzę i go potępiam, podobnie jak oddawaniem moczu na tą samowolę budowlaną. Ale kto sieje wiatr, ten zbiera burzę!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-27 14:30:55

balans, któż ciebie i mikro ss-a tak krzywdzi, że aż biedak alergii dostał? Nic tylko musisz się moderatorom albo w Brukseli poskarżyć.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-27 14:40:43

Tyr (176 / 0) 2018-05-27 14:30:55

"Nic tylko musisz się moderatorom albo w Brukseli poskarżyć."

Muszę w bilingach sprawdzić, kto się kiedyś np na Pomsee skarżył...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-27 14:47:07

możesz, ale jak wyszło to już Ty dobrze wiesz;)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-27 19:33:59

Pod koniec XXw.można było szlif "bohatera" uzyskać za sikanie pod pomnikiem w Nowej Hucie czy Poroninie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-27 21:46:01

Panowie nie ma większego sensu prowadzenia w ten sposób dyskusji - wyznawcy teorii spiskowych mają to do siebie, że choćby im pokazać fakty to i tak "będą widzieć lepiej". i nie będzie im przeszkadzać że na podstawie sfałszowanych nagrań - wg AM udało się odczytać prawdziwe wybuchy, że do badania są zatrudnieni ludzie bez kompetencji.

A może należy zadać sobie pytanie inne - może AM nie uciekał a jechał aby zacierać ślady??? Kto wygrał na tym??? Czyż nie PIS? i Jarek? pozbył się brata w którego zawsze był cieniu....może i ten wątek należy sprawdzić???

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 16:27:39

Dziwne że jeszcze nikt Elwisa P.na brzozie nie wypatrzył?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 17:49:27

Nie jestem zwolennikiem spiskowych teorii dziejów, ale Antek faktycznie bardzo dziwnie się wtedy zachował. Ktoś normalny na jego miejscu, gdyby się tylko dowiedział, że kilkanaście kilometrów dalej zginęli jego najlepsi przyjaciele, to natychmiast by wynajął nawet taksówkę, aby udać się na miejsce tragedii, bo tego wymaga minimum empatii.

A ten pacjent tak po prostu najpierw poszedł na obiad, a następnie wsiadł do pociągu, pierdyknął drzwiami - tak się pożegnał z kolegami...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 18:08:53

Janusz... przecież już dawno powiedział, dlaczego z takim piskiem opon jechał do Warszawy.
Tyle, że wersje tłumaczenia tłumaczenia są dwie:

- jechał, aby przewrotowi w Państwie zapobiec i zabezpieczyć dokumenty Kancelarii

- jechał, aby "tylko" zabezpieczyć dokumenty Kancelarii.

A w tle, gdzieś tam, siedzi np Aneks...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 20:23:20

Wygląda na to, że Antek smoleński to albo bardzo wyrafinowany i cyniczny gracz polityczny, albo wariat.

Dramatem by było dla naszego kraju, gdyby się okazało, że "dwa w jednym"...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 22:11:50

Te forum osiągnęło już dno-dna,ostatni powinien zgasić światło i poczekać na czasy normalne pozbawione "kołtunu....."
Dobranoc

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 22:30:44

Carabus 294|24 2018-05-27 -21.46.01
Rozumiem że przez dwóch takich co ukradli księżyc Twardowski jest na emigracji.Wyluzuj niedługo wakacje szkolne.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 22:31:54

Ba, wszyscy normalni na to czekają. Zależy kogo masz na myśli pisząc o kołtunach ;)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 22:45:39

bjar_1 ,a warto tu cokolwiek pisać ,a nie daj "boże" samodzielnie myśleć?:)Jak widać panuje tu "zamordyzm" i cenzura myślowa prawie jak za PRL jak ktoś pamięta te czasy...Miłej nocy ...
Ps.Śmiało tu można przytoczyć cytat w formie video dla młodszych forumowiczów z "Misia":
https://www.youtube.com/watch?v=ykxt8sxeI5A

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 22:59:14

Mikross nie denerwuj się ,jest tu stado takich co już zaczęli dno pogłębiać.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 23:06:03

emaila z ostrzeżeniem nie dostałem na @ -to info dla Yetiego,ale wcale sie nie zdziwie jak jakieś ABW wleci mi któregoś dnia na chate o 06.00 za myślenie samodzielne -takie mamy czasy :)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 23:32:59

Tak nawiasem mówiąc....szkoda,że Wasz system nie jest ustawiony na takich prowokatorów robiących z mego nicka jakieś SS...
Poniżej cytat Pana Tyr-a
balans, któż ciebie i mikro ss-a tak krzywdzi, że aż biedak alergii dostał? Nic tylko musisz się moderatorom albo w Brukseli poskarżyć.
Taki mamy teraz suweren :)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 05:15:30

Ciesz się, że nie zarobiłeś od "russkiego trolla" i "agenta putlera", bo to ulubiona metoda tych z sekty smoleńskiej.

No cóż, historia lubi się powtarzać - na razie jesteśmy na etapie Gomułki, ale zapewne czeka nas powtórka z Bieruta...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 08:16:33

Zgadzam się z kolegami w całej rozciągłości! Moderacja na tym forum to jacyś prawicowi stachanowcy i sekciarze smoleńscy. Podejrzewam, że mogą być nawet sympatykami lub co gorsza wyborcami „dobrej zmiany”. Wciąż prześladują tu niezależne lewicowe myślenie zgodne z Wyborczą, Newsweek- iem lub TVN. Ofiarą ich brunatnego zamordyzmu padło już wielu wspaniałych użytkowników forum, którzy mieli odwagę przeciwstawić się moderatorom, zgrai prawicowych trolli i kołtunów tu piszących. Wspomnieć tu należy niesłusznie represjonowanych takich jak: pomsee, cairo1, buler, boer i wielu innych… No i oczywiście Bagnetss. Bez ich wiedzy, kultury osobistej i zaangażowania forum zaczęło podupadać. Tak dalej być nie może! Należy to nagłośnić na arenie międzynarodowej. Najlepiej w Human Rights Watch lub w Antifie . Może nałożą jakieś sankcje na moderatorów…
Niechaj wam, kamaraden w Waszej walce przyświeca wzniosłe hasło “No pasarán!”
Walka trwa i ku pokrzepieni serc zamieszczam за Родину, за Сталина!!!
http://www.youtube.com/watch?v=vAWktuDM8XQ
Z inernacjonalnym pozdrowieniem Tyr

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 08:33:45

Marcin- znów żeś się herbaty do śniadania opił?

Musi będę z Twoją Żoną musiał porozmawiać, że do owsianki (?), to ziółka- melisa, rumianek...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 08:39:17

O choćby teraz. Herbacizm imputują i żoną straszą.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 08:44:36

Ja się Twojej Żony nie boję...
Wprost przeciwnie i przeciwnie do Ciebie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 09:28:47

Jedyne co mogę powiedzieć to stanowcze:
http://www.youtube.com/watch?v=yNupy_kHD9c

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 10:47:59

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że sekta toruńsko-smoleńska skłóciła Naród - wiadomo "dziel i rządź". Do tego sekta nie ma żadnej wizji państwa np na najbliższe 20 lat. Zresztą pozostali też nie mają takiej wizji, bo wszyscy idą do polityki aby się łatwo dorobić, a obywateli traktują tak, jak dawniej traktowano chłopów pańszczyźnianych. Tyle tylko, że sekta zrozumiała po latach porażek, że aby rządzić i zarabiać, to i "dziadom" jakieś okruchy z pańskiego stołu wypada rzucić. No i jeszcze to zrozumiała, że aby utrzymać się przy władzy na dłużej, to należy stosować metody rodem z późnego Gomułki. A to wszystko oczywiście należy podlać narodowo-religijno-mitomańskim sosem...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 11:06:39

Zgadzam się. Należy raz i na zawsze należy odrzucić kołtuńskie zabobony chrześcijańskie i narodowe i zastąpić je religią ateistyczną. Należy również zjednoczyć naród w duchu różnorodności etnicznej i państwowej.
I żeby ciepła woda w kranie była a dzieciom nigdy nie zabrakło szczawiu i mirabelek!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 11:15:32

Tyr- zgadzam się niemal całkowicie z tym, co miało być z pod Twoich klawiszy sarkastyczne. Nie zgadzam się z jednym słowem w zbitce RELIGIA ateistyczna. Ateista, który traktuje swoje poglądy jako jedyne, słuszne i każdy ma tak myśleć to katol wspak.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 11:31:39

Dlaczego wszystkich co myślą inaczej do jednego worka 'sekta',
po prostu nie wszyscy popierali bandę dwojga PO-PSL co złupiła kraj.
Ile lat rządzili?.Poczekamy na razie ''dobra zmiana' rządzi niecałe 3lata'

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 12:04:11

Trzymam za słowo. Chętnie zobaczę porównawcze statystyki łupienia na koniec(?) rządów "dobrej zmiany", choć są już takie działy w tych statystykach gdzie dobra zmiana w 2 lata dogoniła "bandę dwojga"

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 15:30:01

Problem jest w tym, że po 89 roku rządziły naszym krajem różne bandy - co jedna to gorsza. Ale wcześniej to przynajmniej nie było podziałów ideologicznych, bo był prosty podział ekonomiczny: na tych, którym udało się ukraść pierwszy milion i na całą resztę, która ma na nich pracować za śmieciowe pieniądze.

Teraz jest całkiem podobnie, ale winą obarcza się nie tych, którzy wprowadzili po 89 roku najgorszego syfa jakim był bandycki NEOLIBERALIZM, ale przeciwników politycznych. Zresztą zupełnie niegroźnych, bo nie mających żadnego pomysłu na Polskę po ewentualnym przejęciu władzy. A pewnie za rok, góra dwa, wszystkich przeciwników politycznych panująca nam władza wsadzi za kratki, bo system zmierza do tego z czasów Bieruta. Co zresztą nie dziwi, bo władzę przejęli Ci, którzy wychowali się w czasach komuny...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 15:55:48

Zgadza się! Zamiast okruchów mogła by ze stołu spaść bardziej pożywna ośmiorniczka.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 16:31:29

Ty się nie odzywaj...
Ja wiem, że na swój pierwszy milion zapracowałem i to nie na śmieciowej...
Z Tobą, to ja takiej pewności nie mam, wiadomo tylko, że bez umowy...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 16:37:25

Chciałem jedynie zauważyć, że ośmiorniczki są dużo tańsze od dorsza [swoją drogą to za komuny modne było powiedzenie: "jedzcie dorsze bo gówno gorsze"].

Ale obecna władzunia ma duże większy gest, bo i dla Sromotnika z Torunia nie żałuje milionów i na samoloty dla VIP-ów bez przetargu zresztą też nie szczędzi miliardów i na pancerne limuzyny nie brakuje milionów i na latanie na wieś i za ocean też nie brakuje milionów. O gigantycznych premiach dla swoich i jeszcze większych pieniądzach w zarządach SSP już nie wspominając...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 16:42:11

Yeti swego czasu to milion dniówki miałem!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 17:01:41

Tyr (183 / 0) 2018-05-29 16:42:11

Ale co z tego- przy takiej liczbie ponętnych sąsiadek, o których mi opowiadałeś, to do domu i tak, w najlepszym razie, "na waciki" przynosiłeś...

Wiem, wiem... Ty nie z tych, co za herbatę płacić muszą...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 17:26:43

Weteran-39 (888 / 51) 2018-05-28 22:30:44
To nie zapomnij sobie książek pod gacie podłożyć jak od ojca wypłatę będziesz dostawał przed wakacjami...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 17:47:59

Reasumując, bo Tyr jak to oni mają w zwyczaju, ucieka do przodu zamiast odnieść się argumentów:

Wszystkie rządzące po 89 roku rządy miały suwerena tam, gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę. Na usprawiedliwienie tych pierwszych, można jedynie podać, że były zaczadzone NEOLIBERALNYM BANDYTYZMEM zapodanym nam [i innym Demoludom, za wyjątkiem Czech] przez wyjątkowych szubrawców - czyli Sorosa i Sachsa. Poprzednicy obecnej ekipy uwierzyli w swojej niewyobrażalnej głupocie i bucie, że ustalony przez lata podział na "Panów" i "Chłopów pańszczyźnianych" będzie trwały.
Ale trafili na cwaniaków, którzy wyciągnęli wnioski ze swoich porażek i kupili sobie sporą część elektoratu.

No i mamy obecnie system, który jest najbardziej zbliżony do dyktatury Franco i do późnego Gomułki z opcją na Bieruta.

A ja nie pamiętam nawet kiedy ostatni raz byłem na wyborach.
Bo wybór między dżumą, cholerą, syfilisem czy innym AIDS mi lotto...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 18:05:23

My Tyr oczekujemy od was Balans większego zaangażowania i to nie tylko na niwie niechodzenia na wybory, ale co równie ważne w dziedzinie krzewienia rewolucyjnych teorii społecznopolitycznych.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 19:00:42

Balans
Skąd u Ciebie tak wysokie oczekiwania w stosunku do polityków? Chyba żyjesz marzeniami. Nie ma i nie będzie idealnych przywódców, mężów stanu, czy tym podobnych wybitnych osobowości. W każdym razie ja takich nie znam. Wszyscy znani mieli słabości, wady, ułomności.
Piłsudski, Dmowski, Daszyński, Korfanty, Witos, gdybyś żył w ich czasach, też byś na nich narzekał. C'est la vie:)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 19:12:59

Les...

Ale masz spakowane czopki i szczoteczkę do zębów?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 19:53:44

Czlowieksniegu
Ależ, my za krótko się znamy, żeby tak od razu. Może najpierw do kina.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 21:36:04

M43 załóż .

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 22:57:51

Karpik (5618/196)2018-05-29 12.04.11
Kolego nie trzymaj mnie za słowo.Nie dociągnę do końca ''dobrej zmiany'' Dopóki prezes żyje to -to swoje towarzystwo trzyma krótko za pysk. Urodziłem się w innych czasach,inne były wartości moralne.Dziś tylko kasa,parcie na szkło ,tęczowa rewolucja i kompletny brak hamulców moralnych.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-31 06:28:12

Les05 25.05. zapodałeś listę "ekspertów" najsłynniejszego uciekiniera w dziejach RP [jak ktoś nie wie o kogo chodzi - to chodzi o kumpla min. Misiewicza]. A ja zadałem Ci wtedy proste pytanie: "Krótka piłka - który z tych niby ekspertów Antka jest albo był, członkiem jakiejś narodowej komisji badania wypadków lotniczych?"

No i do dziś nie uzyskałem odpowiedzi!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-31 10:06:41

Balans
Frank Taylor
Robert Benzon
Dick Marquise
Wiesław Binienda
Goong Chen
Andreas Farkas
Kazimierz Nowaczyk
James Thurman
Jurgen Roth
John Schindler
Philip Morris
Wacław Berczyński
Glenn A. Jørgensen
Soraya McClung
Theodore Postol
jeśli chodzi o tę listę, to są na niej eksperci zarówno z komisji AM, jak i z grupy stworzonej przez prokuraturę. A to są dwa oddzielne zespoły. Jeśli chodzi o ten drugi, prokuratorski, to są w nim eksperci, którzy uczestniczyli w badaniach katastrof lotniczych. W zespole stworzonym przez Macierewicza nikt wcześniej nie był członkiem żadnej narodowej komisji badania wypadków lotniczych. Dobrze o tym wiesz, więc nie odpowiadałem na twoje pytanie, bo i po co, skoro sam znałeś na nie odpowiedź.

Sprawa była prosta, skoro osoby z komisji badania wypadków lotniczych nie poradzili sobie z wyjaśnianiem przyczyn katastrofy, to trzeba było sięgnąć po ekspertów, którzy mogli wnieść nowe spojrzenie na to cały bałagan. Bo tłumaczenie, że "walnął w brzozę i spadł" przekonuje może niektórych ludzi ale nie wszystkich, prof. Biniendę na pewno nie przekonuje.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-31 10:44:25

To ja do tych "ekspertów" dodam jeszcze Wicka Halinioka i Jędrka łod Kapliców, bo oni za młodu też mieli dużo wspólnego z wypadkami lotniczymi, podobnie jak ci "eksperci" od Antka - bo obaj spadli z drzew, gdy wybierali młode wrony z gniazd...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-31 13:10:53

a widzisz coś po rosyjskiej stronie?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-31 14:02:28

Balans, zbierz swoich ekspertów i zróbcie sobie tourne po szpitalu.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-31 14:13:50

Tourne po szpitalu to akurat Antek ze swoimi "ekspertami" od siedmiu boleści powinien sobie zrobić i to takie dłuższe...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-31 14:30:34

Eksperty nawymyślały teorii tylko żadnej udowodnić nie potrafili , a tym bardziej raportu PKBWL podważyć w żadnym punkcie. Wacek Wykańczacz Caracali to sobie tak bez obaw i wstydu może wrócić po tej słynnej rejteradzie?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-31 21:52:33

Wacek tak przy okazji jako lobbysta zrobił interes życia. Teraz zapewne leży sobie gdzieś pod palmami i śmieje się z głupoty tych nad Wisłą, którzy go mogą cmoknąć w wacka...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-31 22:44:12

Masz tyle negatywnych myśli, czemu nie jesteś nastawiony pozytywnie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-01 00:31:16

Pozytywnie do czego?, do hochsztaplerów którzy za wielkie pieniądze pokazują wybuchające garaże, parówki i puszki od piwa?, koń by się uśmiał.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-01 22:44:19

"Parówkowym skrytożercom mówimy...NIE
http://www.youtube.com/watch?v=Mo4WStjDUcYPost został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 09:13 04-06-2018

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-03 22:44:05

Świry smoleńskie w swoim obłędzie i łopatologicznej propagandzie, przekraczają granice nawet takiej zwykłej ludzkiej przyzwoitości, która nakazuje szacunek dla ofiar wojny i szacunek dla ich grobów.

http://lodz.onet.pl/wolborz-tabliczka-smolenska-wmontowana-w-pomnik-pomordowanych-przez-hitlerowcow/btdnc23Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 09:13 04-06-2018

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-03 23:27:36

Film z dedykacją dla "komisji badaczy zamachu pod Smoleńskiem"
1/3 skrzydła nie ma i co? I da się zrobić beczkę z wysokości 5m pomimo większej rozpiętości skrzydeł...

http://www.youtube.com/watch?v=Fr7hAJmq5Pg

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-04 08:48:36

Sprawa wiadoma, że pilot nie miał zamiaru robić akrobacji a efekt beczki spowodowany był utratą znacznej powierzchni nośnej po jednej stronie i zwiększenie ciągu. Paradoksalnie większe szanse na przeżycie były by gdyby poszedł w dół...
Mnie jednak zastanawiają sprawy kart podejścia, radiolatarni,ścieżki podejścia- 4 m poniżej lotniska i naprowadzania kontrolerów. Nie mówię już o lampach i możliwości "spędzenia" mgły znad lotniska.
RAF używał go tego płonącej ropy a od tamtej pory wymyślono inne metody. Choćby jodek srebra.
Bylejakość wg mnie była dużo większa po rosyjskiej stronie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-04 18:24:50

Widzisz Tyr, jak jest lot HEAD to gdy wieża podaje "Nie ma warunków do lądowania" to NATYCHMIAST odlatuje się na zapasowe lotnisko. A jak się ma uprawnienia do lądowania w takich warunkach tylko do 120 metrów, to się nie próbuje za wszelką cenę lądować grubo poniżej uprawnień! Bo później to tylko pozostaje płacz i ewentualnie spiskowe teorie dziejów [wybuchające parówki], albo próba zwalenia winy na innych [bo to wieża była winna ale nie my]. Bo my są jak ta Dziewica Orleańska, tylko się wszyscy sprzysięgli przeciwko nam...

Z lotnictwem jest już tak, że nie wybacza błędów, a nasi politycy [wszystkich opcji], to jeden wielki BŁĄD, dlatego mamy tak jak mamy i nikt nas nie traktuje poważnie. Najwyżej za pożytecznego [dla USA] idiotę.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-04 18:31:05

Balans czytałeś co napisałem?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-04 19:03:13

Czytałem i z jednym mogę się z Tobą zgodzić [cyt.] "Sprawa wiadoma, że pilot nie miał zamiaru robić akrobacji a efekt beczki spowodowany był utratą znacznej powierzchni nośnej po jednej stronie i zwiększenie ciągu. Paradoksalnie większe szanse na przeżycie były by gdyby poszedł w dół..."

A czy do Ciebie nie dociera to, że gdyby wtedy przestrzegano procedur HEAD, to ten samolot NIE MIAŁ PRAWA WYSTARTOWAĆ Z OKĘCIA!!!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-04 19:17:20

zgodnie z Waszą logiką Balans to bracia Wright nie powinni konstruować aeroplanu

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-04 19:26:57

Tyr- wyraźnie Ci się od tych truskawek humor wyostrzył...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-04 19:35:20

Nawet gdyby obaj bracia Wright zginęli podczas prób swoich maszyn sprawa by zainteresowała co najwyżej lokalną gazetę i temat by się zakończył po jednej wzmiance, a USA by nie podskakiwał do południowego sąsiada bo meksykańscy wieśniacy źle zgrabili siano z łąki.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-05 18:48:27

http://fakty.interia.pl/...nosci/news-podkomisja-smolenska-badania-tu-154m-wykazaly-obecnosc-mater,nId,2590350

Podkomisja do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego poinformowała, że zakończono przegląd dowodów oraz analiz dostępnych komisji, a dotyczących zidentyfikowania materiałów wybuchowych na miejscu upadku samolotu Tu-154M, który uległ katastrofie w locie do Smoleńska 10 kwietnia 2010r.

Jak podkreśliła podkomisja, zgodnie z posiadanymi dowodami liczne części samolotu, a także ciało przynajmniej jednej ofiary badane specjalistycznymi urządzeniami, w tym metodą chromatograficzną, wykazały obecność materiałów wybuchowych.

Równocześnie podkomisja stwierdziła, że nie ma żadnych informacji i dowodów wskazujących na obecność materiałów wybuchowych w glebie miejsca zdarzenia.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-05 19:35:37

Metodą chromatograficzną materiały wybuchowe można odkryć na ciele czy ubraniu gościa który był na strzelnicy gdzie strzelano z broni palnej,spacerowicza który przeszedł miejsce zasadzenia myśliwych na polowaniu a nawet na ustach i rękach dziecka które zjadło kanapkę z dobrze zapeklowana wędliną.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-05 19:45:44

"...ciało przynajmniej jednej ofiary...."

Ciekawe, czy wzięli pod uwagę, że mógł to być funkcjonariusz BOR. Gorzej, jeśli to wiedzą i nie mają mocy, aby oficjalnie potwierdzić.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-05 19:48:37

Ktoś miał zapałki .

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-05 21:56:52

Ostatni gasi światło.....Zamknijcie wreszcie ten frustrujący.parówkowy wątek.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-05 22:14:53

Dokładnie, szkoda czasu. Za jakieś 5 tyg. będzie kolejne śledztwo w sprawie klęski naszej reprezentacji na Mundialu. Gdzie? No oczywiście, że w Rosji ;)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-06 10:29:19

http://www.tvn24.pl/antoni-macierewicz-bez-resortu-z-limuzyna-i-ochrona,842870,s.html

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-06 23:08:59

Seryjny samobójca nie będzie miał łatwo.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-17 23:41:57

Jaki suweren-taki "klimat",no co się czepiacie :)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 09:27:46

tyciSS, czy aby na pewno znasz znaczenie słów których używasz?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 18:50:40

Nie bardzo wiem dlaczego wałkujemy ten temat? Chyba jesteśmy sadomasochistami? Bo w każdym normalnym kraju zrobiono by wszystko, aby nie wywlekać publicznie na cały świat tak DYLETANCKO zorganizowanego lotu swoich VIP-ów.

Bo ten lot do Smoleńska od samego początku do tragicznego końca - to jedna WIELKA KOMPROMITACJA naszego państwa! Państwa, gdzie niestety od kilku wieków obowiązuje zasada "Jakoś to będzie". Otóż w lotnictwie nie będzie, bo w lotnictwie za BUFONADĘ płaci się najwyższą cenę...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 19:03:28

A organizatorzy tej wycieczki,Sasin i Duda mają się za nic niewiedzących i niesłyszących o tym że zawalili, ale co się dziwić jaki suweren takie i elity.Według statystyk 80% każdej populacji to idioci.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 19:10:50

:)fala z procentami przesadzasz czterokrotnie ale pewnym jest, że w tych statystykach został byś ujęty wśród nich.
Balans piszesz coś któryś raz to samo a do pytań się nie odniosłeś.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 19:12:48

Marcin- z ciekawości...

Ja wiem, że nikt nie widział podpisanego Raportu technicznego z prac Podkomisji. Powodów jest parę, ale może masz pomysł?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 19:14:55

Tyr- dolisz , to że ty na trzeźwo nie masz odwagi gęby otworzyć to twój problem.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 19:16:42

Dla jasności w żadne zamachy nie wierzę. Prac podkomisji nigdy nie śledziłem.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 19:19:34

Ten wpis był do Człowieka.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 19:28:30

Tak to się nazywa.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 19:40:21

a ty nie bądź głup

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 19:41:51

A może później, np via @, ustalicie, który kiedy za żonę robi, a nie będziecie kocopoły na Forum pisać?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-21 18:35:38

No i nie minęło dużo czasu i mamy kolejny ruski zamach na Polaków. Tym razem jest to "zamach moskiewski". Bo właśnie pojawiły się informacje, że Putin nakazał swoim służbom rozpylić żeńskie feromony w szatni naszych piłkarzy i ci dlatego grali jak cipy...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-21 19:08:36

balans (4695 / 63) 2018-06-21 18:35:38

Dlaczego żeńskich? Patrząc, jak grają, to część chyba na co dzień za panienki robi..

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-22 13:02:20

Tezy z raportu Macierewicza będą zderzane z opiniami biegłych. Pierwszą kompleksową opinią jest ta autorstwa zespołu pod wodzą płk. pilota dr. inż. Antoniego Milkiewicza. Jest on nestorem polskich badaczy katastrof, a jego ekspertyza potwierdza tezy z raportu Millera, że żadnych wybuchów ani zamachu nie było. Śledczy nie uznają jednak jego opinii za w pełni wiarygodną. Stąd też Prokuratura Krajowa dopina właśnie powołanie zespołu zagranicznych śledczych - głównie z USA.


Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/...84,23578863,antoni-macierewicz-nie-chce-ujawnic-prokuraturze-dowodow-na.html#MT


[...] [...] nie znaleźli mimo zagranicznych super ekstra laboratoriów, to teraz kolejny zespół, dla odmiany z USA? Ciekawe, czy się Edmund załapie...

To już nawet nie jest śmieszne czy żenujące...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-27 09:38:45

Katastrofa smoleńska była związana z wybuchem - taką tezę stawia od dawna Antoni Macierewicz. Jak donosi "Gazeta Polska", na 107 elementach wojskowego tupolewa wykryto ślady materiałów wybuchowych. Tygodnik powołuje się na ustalenia podkomisji Macierewicza.

http://wiadomosci.gazeta.pl/...slady-materialow-wybuchowych-w-tupolewie-wedlug-gazety-polskiej.html#Czolka3Img


Czy powyższe oznacza, że zagraniczne laboratoria skończyły badania i jest ich oficjalna opinia? W dodatku dostępna?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-27 10:29:44

Chyba laboratorium u pacjenta w kiblu ;)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-27 12:44:03

Jeszcze Rosjanie by się wystraszyli i wrak oddali....a tak to zabawa może trwać następną dekadę.
http://wiadomosci.wp.pl/zwrot-ws-procesu-z-rosja-o-wrak-tu-154m-kaczynski-jest-przeciw-6267213896648321a

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-28 09:18:06

O! To jednak Wielki Strateg nie chce tego wysadzonego samolotu?

http://wiadomosci.onet.pl/.../pplj9rm?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-03 19:12:29

KORNEL ! KORNEL !

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-03 23:34:37

Myśli, że jak jest stary to może mówić bzdury. Oczywiście chodzi o KM.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-04 21:49:56

Les05 - widzę, że jesteś przekonany o tym, że polską racją stanu jest wypowiedzenie wojny Rosji [np. o Krym, albo o banderowców, albo o Kaukaz, albo o byle co].

W związku z tym mam do Ciebie pytanie - czy jesteś konsekwentny i chociaż zapisałeś się do partyzantów z WOT? Czy może jesteś typowym dekownikiem, liczącym na to, że w razie "W" uda Ci się nawiać szosą na Zaleszczyki...

Poproszę o szczerą odpowiedź.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-04 22:33:54

Wojny Rosji wypowiadać nie zamierzam (już słyszę to westchnienie ulgi na Kremlu), bo aktualnie jestem pokojowo nastawiony do wszelkich istot i instytucji.

Co do WOT-u, jak Wiesz są to pododdziały pomocnicze, drugoliniowe, wsparcia dla jednostek liniowych, czyli w sumie bataliony dla cieniasów. Na godzinę W mobilizacja przewiduje dla mnie inne miejsce.

Zaleszczyki to pewnie Twój ulubiony kierunek:)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-04 22:48:21

Nie wiedziałem że w planach mobilizacyjnych jest tworzenie zamtuzów.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-04 23:26:03

Ja obstawiam, że les05, tak na tydzień przed wybuchem wojny, wyleci rządowym samolotem dla VIP do San Escobar jako Attache wojskowy.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-05 16:42:17

A wszystko miało być już wyjaśnione, zaakceptowane i wyciszone, a tu taka sprawa. Niektórzy nie będą spać spokojnie.


Brytyjscy prawnicy chcą unieważnienia raportów MAK i komisji Millera!
http://niezalezna.pl/...-chca-uniewaznienia-raportow-mak-i-komisji-millera-mowia-tez-o-konsekwencjach-prawnych

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-05 17:52:19

Srali muszki będzie wiosna, będzie trawa lepiej rosła.

Frank Taylor jest takim ekspertem lotniczym, jak z les05 jest biskup polowy WP...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-05 18:52:21

I żebyś się nie zdziwił. Ktoś, kto nazywa się Frank Taylor musi być kimś.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-05 18:58:49

Tylko mi, po wpisie Les'a Frank Drebin przyszedł do głowy?Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 18:59 05-07-2018

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-05 19:04:59

Frank Drebin, też był kimś. A ty?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-05 19:07:16

A ja? A co miesiąc PIT-5 na te fajerwerki i inne słomiane misie na miarę naszych czasów składam...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-05 19:38:42

I chwała ci za to, Frank byłby z ciebie dumny.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-05 23:21:48

Ja obstawiam, że les05, tak na tydzień przed wybuchem wojny, wyleci rządowym samolotem dla VIP do San Escobar jako Attache wojsko
balans....u nas takich cebulowatych Wolaków jest od groma....
Walczą gębą....jak przychodzi co do czego to pierwsi spierydalają i tworzą rządy na uchodżctwie...tak to już w naszym kraju bywa.
Bohaterowie tylko w gębie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 10:10:48

Franek od Tajlorów wyczaił, że na PRZYGŁUPACH z Polski można całkiem niezłą kasę zarobić. Mam nadzieję, że tych naszych pajaców, którzy miliony już wyrzucili w błoto i dalej wyrzucają kolejne - ktoś kiedyś za to rozliczy...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 16:33:16

balans (4714 / 63) 2018-07-06 10:10:48

Ty chyba marzysz.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 17:43:11

Les- ale Balans, prawdopodobnie, ma rację.

Kilka dni/tygodni temu AM wywalił, że jest sporo śladów MW na elementach wraku, jednocześnie nie przekazał, mimo "próśb" dokumentów prokuratorowi.

Wielce możliwe, że teraz wymyślono, że skoro nie da obronić tezy o zamachu, to dla odmiany spróbują od strony formalnej czy biurokratycznej to rozegrać. Dziwne "tylko", że nie odbywa się to-to przy udziale polskich sądów czy prokuratury, ale ktoś sobie z zagraniczną kancelarią umowę podpisuje. Rozumiem, że za takie usługi płacić będzie np AM.

Tak czy inaczej- oni centralnie mają cały ten cyrk i nie o dowody i prawdę chodzi. Chłopcy i dziewczęta zrobią wszystko aby DT ze współpracownikami umoczyć w Smoleńsk.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 18:22:25

Czlowieksniegu (18612 / 1034) 2018-07-06 17:43:11

Tusk jest umoczony w Smoleńsk, pytanie, czy da się to przełożyć na paragrafy kodeksu karnego. Na razie nie, ale śledztwo w toku.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 18:28:10

Les...

"Tusk jest umoczony w Smoleńsk, pytanie, czy da się to przełożyć na paragrafy kodeksu karnego. Na razie nie, ale śledztwo w toku."

Tak tak, to oczywista oczywistość... "Szkoda", że od* 16 listopada 2015 nawet źdźbła czy cienia dowodu AM & Sp. z o.o. nie znaleźli...


* delikatnie licząc, nie biorąc pod uwagę działań PiS od dnia katastrofy....

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 18:51:27

Młyny sprawiedliwości mielą powoli. Ale nadejdzie taki czas, że pęknie zmowa milczenia w środowisku gdańskiej mafii, a wtedy Wronki, Braniewo, Rawicz, Sztum i inne ośrodki odosobnienia otworzą swoje bramy, by przyjąć tych, którzy do niedawna uważali, że wszystko mogą.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 19:04:32

les05 (1213 / 90) 2018-07-06 18:51:27

"Młyny sprawiedliwości mielą powoli. Ale nadejdzie taki czas, że pęknie zmowa milczenia w środowisku gdańskiej mafii, a wtedy Wronki, Braniewo, Rawicz, Sztum i inne ośrodki odosobnienia otworzą swoje bramy, by przyjąć tych, którzy do niedawna uważali, że wszystko mogą."


Błagam..., to już nawet nie jest śmieszne. W wariancie soft, jest żenujące...


PS Przypomnę, że zgodnie z par. 304 KPK "§ 1. Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję." Nie wiem tym samym, na co czekasz...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 19:16:00

Na nic zdadzą się twoje prośby i błagania.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 19:23:04

Widzę...

Możliwości są dwie, nie wiem, która lepsza a która gorsza.
Po pierwsze primo- ty w to wierzysz.
Po drugie primo- trollujesz.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 19:34:50

.... towarzysz les05 z sowieckiej V kolumny

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 19:51:42

Raczej tworeckiej kolumny(od podwarszawskiej miejscowości)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 21:11:55

les05, a co z Dudą i Sasinem którzy tą wycieczkę organizowali , i aby ona się udała po ich myśli grozili DT że ma się nie wtrącać do organizacji tego lotu ku śmierci ?, Order Orła Białego czy VM ?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 22:17:57

Bardzo mylnie błądzisz Człowieku.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-07 12:26:56

Odnośnie les05 są trzy możliwości:

1. Wypisuje tu prymitywne głupoty, bo partia tak kazała.
2. Wypisuje tu -jak wyżej- bo stał się ofiarą sekty muchomora.
3. Wypisuje tu -jak wyżej- bo mu za to nieźle płacą.

Ale zapewne to pozostanie już jego tajemnicą...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-07 14:07:31

No nie wiem, wybrałbym 3. ale 1. też kusi, bo 2. to raczej nie. Balans, o jakich sumach mówimy, bo sam rozumiesz, to jednak odpowiedzialna i stresująca praca.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-07 18:59:57

Nie wiem les05 ile Wam tam płacą za robienie z siebie idiotów w temacie "zamachu smoleńskiego", ale zapewne niemało, bo świry smoleńskie dysponują wielomilionowym budżetem...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-07 19:06:04

Czyli jednak zazdrość. Zawsze chodzi o kasę. Dołącz, będziesz bogaty, uszczknij coś z wielomilionowego budżetu.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-07 22:22:58

Jak nie chodzi o kasę,to pewnie o doopę,bo Świat kręci się wokół doopy i pieniędzy jak mawiają "klasycy".

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-10 15:57:11

[...]

"Nie posiadaliśmy aktualnych kart"

Wosztyl był dowódcą załogi i pilotem Jaka-40, który z dziennikarzami na pokładzie 10 kwietnia 2010 roku lądował w Smoleńsku przed Tu-154M. Jak zeznał, o tym, iż został wyznaczony do składu załóg w związku z wizytami w Katyniu - zarówno premiera Donalda Tuska 7 kwietnia 2010 roku oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia - dowiedział się pod koniec marca 2010 roku.

Jak mówił, karty podejścia do smoleńskiego lotniska przekazał mu szef sekcji planowania i ewidencji w 36. specpułku, który przeprowadzał transport najważniejszych osób w państwie. Były to karty z poprzednich lat, gdyż - jak dodał Wosztyl - "nie posiadaliśmy aktualnych kart".

- Zostałem poinformowany, że jeśli aktualne dotrą do jednostki, to zostaną nam przekazane - zaznaczył. Przyznał, że "niektóre karty były w fatalnym stanie, mało czytelne".

[...]

http://www.tvn24.pl/artur-wosztyl-zeznawal-przed-sadem-w-sprawie-katastrofy-smolenskiej,852563,s.html

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-15 14:46:46

Oni wiedzieli z kim mają do czynienia, a my jak dzieci we mgle.

http://niezalezna.pl/230672-sledczy-od-katastrof-z-rosyjskimi-pluskwami-boeing-tupolew-i-fsb

....."W opracowaniu tej samej służby z 18 kwietnia 2010 r. przestrzegano bowiem, że „w razie uznania rosyjskiej winy dojdzie do politycznej katastrofy o międzynarodowych reperkusjach”, a „uznanie rosyjskiej winy” groziłoby „podjęciem przez opozycję ataku na rząd Donalda Tuska”. Innymi słowy: polskie służby zgodziły się na tuszowanie prawdziwych przyczyn śmierci prezydenckiej delegacji, tłumacząc to troską o pogorszenie stosunków z Rosją i strachem przed działaniami opozycji wobec rządu".....

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-15 16:25:57

Co się sprawdziło pomimo że rosyjskiej winy w oficjalnych papierach nie stwierdzono.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-16 11:25:44

http://www.gazetaprawna.pl/...smolenska-brak-zgody-rosji-na-rekonstrukcje-tu-154m-to-utrudnianie-sledztwa.html

Podkomisja smoleńska: brak zgody Rosji na rekonstrukcję Tu-154M to utrudnianie śledztwa

Odmowa przez Rosję zgody na rekonstrukcję wraku Tu-154M ma wszelkie cechy utrudniania śledztwa ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej - przekazała w poniedziałek rzeczniczka podkomisji Marta Palonek. Przypomniała, że rekonstrukcję zaleca Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego.
"Podkomisja do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z dnia 10 kwietnia 2010 r. przypomina, że mimo jednoznacznej opinii Rady Europy Rosja wciąż odmawia zwrotu wraku samolotu Tu-154M, urządzeń nawigacyjnych i czarnych skrzynek bezprawnie przetrzymywanych przez stronę rosyjską" - napisała Palonek w komunikacie Podkomisji.
Przypomniała też, że Rosja odmówiła dokonania rekonstrukcji Tu-154M na podstawie jego szczątków, które wciąż znajdują się w Smoleńsku. Zaznaczyła, że taką rekonstrukcję zaleca Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO).

"Tymczasem strona rosyjska nie tylko odmawia dokonania czynności zalecanych przez ICAO, ale w oświadczeniu MSZ FR z 13 lipca br. nazywa domaganie się tych czynności +celowym politycznym działaniem+" - przekazała Palonek. Przypomniała też, że zgodnie z ustaleniami międzynarodowych ekspertów opublikowanymi w Raporcie Technicznym Podkomisji, do katastrofy Tu-154M doszło na skutek eksplozji, które zniszczyły samolot.

"W tej sytuacji odmowa Rosji realizacji przepisów ICAO i uchwały komisji Rady Europy ma wszelkie cechy utrudniania postępowania mającego wyjaśnić wszystkie okoliczności śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ostatniego Prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, wszystkich dowódców rodzajów sił zbrojnych RP z szefem sztabu generalnego generałem Gągorem, twórczyni Solidarności Anny Walentynowicz oraz reszty przywódców Polski, którzy polegli pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r." - podkreśliła Palonek.

W piątkowym komunikacie rosyjskie MSZ stwierdziło m.in., że Rosję "oskarża się o stwarzanie ze złą wolą przeszkód w ustaleniu +prawdziwych+ okoliczności katastrofy (smoleńskiej)". "Na przedmiot spekulacji wybrano temat rekonstrukcji rozbitego samolotu z zebranych na miejscu tragedii fragmentów (...) Ewidentnie mowa tu o zwyczajnym wykonywaniu politycznego zamówienia" - napisano.

Zdaniem rosyjskiego MSZ Rosja "jest demonizowana w oczach polskiej i międzynarodowej opinii publicznej". "Pora, by w końcu urzędnicy w Warszawie zakończyli niepotrzebne praktyki i zajęli się (tą) sprawą" - podkreślono w komunikacie.

Pod koniec czerwca Komisja prawna i praw człowieka Rady Europy poparła na posiedzeniu w Strasburgu projekt rezolucji w sprawie katastrofy smoleńskiej, w którym znalazło się żądanie zwrotu Polsce przez Rosję wraku samolotu Tu-154M.
Rezolucja zwraca uwagę, że zgodnie z konwencją chicagowską, kraj, w którym wydarzył się wypadek, ma obowiązek zwrócić wrak, gdy tylko zakończy się techniczne śledztwo dotyczące bezpieczeństwa ruchu, co miało miejsce w styczniu 2011 r. Wskazuje przy tym, że odmowy władz Rosji są nadużyciem prawa i napędzają spekulacje po stronie polskiej, że Moskwa ma coś do ukrycia w tej sprawie.

Wrak samolotu Tu-154M od 2010 r. znajduje się na płycie lotniska w Smoleńsku. Moskwa twierdzi, że nie może przekazać go Polsce, dopóki nie zakończy swojego śledztwa w sprawie katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

Dostępu do wraku nie ma. Podobnie jak w poprzednich latach jedynym sposobem na zobaczenie go jest wejście na ostatnie piętro bloków sąsiadujących z lotniskiem. Widać stamtąd, że na miejscu przykrywającego dotąd wrak samolotu prowizorycznego hangaru z drewna i brezentu stoi obecnie blaszana konstrukcja. Szczątki samolotu nie są widoczne.

Przedstawiciele polskich władz wielokrotnie poruszali w rozmowach ze stroną rosyjską sprawę zwrotu Polsce wraku Tu-154M.(PAP)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-16 17:40:37

Rosja nie zakończy śledztwa dopuki "podkomisja" będzie snuła jakiekolwiek wątki, bo od nowa muszą sprawdzić podjęty przez "podkomisję" trop, i tak ta zabawa w kotka i myszkę będzie trwała w nieskończoność.Niech psychole z "podkomisji", zamkną mordy , nich rosjanie zakończą dochodzenie i wtedy domagać się zwrotu truchła.Nic wtedy nie będzie na przeszkodzie aby śledztwo wznowić.Ale jak widać"podkomisji" wcale nie zależy na zwrocie truchła pomimo co jakiś czas podnoszenia wrzawy w temacie zwrotu złomu,bo wtedy jej koniec bliski.

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.048
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.