Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Aktualności, newsy, wydarzenia
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 16:41:55

Ekspert o katastrofie smoleńskiej: Amerykańscy szpiedzy wiedzieli, że Rosjanie kłamią

Chociaż raport techniczny podkomisji smoleńskiej został uznany przez przeciwników Antoniego Macierewicza za teorię spiskową, to zasługuje on na uwagę - pisze na portalu Observer.com amerykański ekspert ds. bezpieczeństwa John Schindler. Według niego, "nowe dowody pokazują, że Rosja odegrała rolę w katastrofie smoleńskiej".

Były analityk Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) swój tekst tytułuje: "Nowe dowody pokazują, że Rosja odegrała rolę w katastrofie smoleńskiej, w której zginęli polscy przywódcy". Tytułowe dowody - jego zdaniem - mają być zawarte w raporcie technicznym podkomisji smoleńskiej.

Schindler nazywa katastrofę polskiego Tu-154M z 2010 roku "jedną z najważniejszych katastrof lotniczych" naszych czasów.

"Od samego początku prawicowi sojusznicy poległego prezydenta (Lecha Kaczyńskiego - PAP) czuli, że coś jest nie tak", a podejrzenia podały na Rosjan - pisze. "Polacy dobrze znają swojego sąsiada, a Kaczyński nie miał złudzeń co do bandyckiego reżimu Władimira Putina" - dodaje.

Śledczy zgodzili się, że pilot popełnił błąd
"Śledczy ustalili jednak, że do katastrofy doszło z powodu serii błędów ludzkich i że da się ją wytłumaczyć bez nikczemnej tajemnicy" - przypomina. Ekspert tłumaczy, że wyniki oficjalnych śledztw w Rosji i Polsce, które opublikowano w 2011 roku, nie były w pełni zgodne, ale ogólnie śledczy zasadniczo zgodzili się m.in. co do tego, że pilot popełnił błąd.
Większość śledczych zgodziła się z oficjalną oceną, ale "w wielu umysłach" zachowanie Rosjan w związku z katastrofą budziło wątpliwości - pisze Schindler. Wskazuje, że Moskwa obiecywała pełną współpracę, ale nie wywiązała się z tego i przypomina, że osiem lat po katastrofie wrak samolotu nie został przekazany Polsce, co jego zdaniem uniemożliwia Warszawie przeprowadzenie "właściwego dochodzenia". "Co gorsza skradziono rzeczy osobiste zabitych, które były pilnowane przez FSB i, według doniesień, FSB wykradło tajemnice NATO, w tym tajne protokoły komunikacyjne należące do polskich oficerów wojskowych" - czytamy.


"Jeszcze bardziej żenujące jest to, że Kreml w wyjątkowo niechlujny sposób obchodził się ze zmarłymi" - dodaje Schindler, przypominając, że wiele ciał zostało zamienionych lub źle zidentyfikowanych. "Jak można się było spodziewać, taka niedbałość wywołała pytania o to, co jeszcze Rosjanie zrobili w nieodpowiedni sposób" - czytamy.
Świeże spojrzenie na Smoleńsk
Według eksperta, "dla wielu Polaków wskazywało to na spisek" i na to, że Rosja jest potajemnie zamieszana w katastrofę. Schindler wskazuje, że po dojściu PiS do władzy szef MON Antoni Macierewicz skrytykował wersję katastrofy poprzedniego rządu uznając, że była ona wybielona i została potajemnie skoordynowana z Moskwą. Obiecał "świeże spojrzenie" na Smoleńsk, oparte na nowych dowodach, które jego zdaniem były tuszowane przez poprzedni rząd.
Jak czytamy, Macierewicz powiedział Schindlerowi kilka miesięcy temu, że katastrofa smoleńska "była wielkim szokiem dla wszystkich w Polsce, niezależnie od poglądów na tę tragedię". Obiecał, że jego raport "ujawni, jak to się stało". "To międzynarodowe śledztwo. Jest ono spóźnione" - mówił. Ekspert przypomina, że chociaż w ósmą rocznicę tragedii Macierewicz nie stał już na czele MON, to w ubiegłym miesiącu zgodnie z zapowiedzią ukazał się jego raport. Głosi on, że "katastrofę wywołało kilka eksplozji na pokładzie Tu-154 przed uderzeniem w ziemię". "Innymi słowy nie był to wypadek i stali za tym Rosjanie" - pisze Schindler.

"Chociaż zgodnie z przewidywaniami raport został skrytykowany przez przeciwników (...) jako "teoria spiskowa", to zasługuje on na uwagę" - uważa Schindler. Przekonuje bowiem, że jednym z ekspertów był Frank Taylor, "brytyjski śledczy o znacznej renomie, który od lat zajmuje się katastrofami lotniczymi".
"Taylor nie jest twórcą teorii spiskowych"
Schindler chwali doświadczenie Taylora, pisząc, że badał on m.in. zamach terrorystyczny z 1988 roku nad szkockim Lockerbie i kierował ponownym zbadaniem katastrofy z 1980 roku nad włoską miejscowością Ustice, w której zginęło 81 osób. "Liczne włoskie śledztwa wykazały, że samolot został zestrzelony podczas bitwy powietrznej nad Morzem Śródziemnymi między NATO a Libią. Taylor uznał, że taki scenariusz jest bezpodstawny i znalazł wyraźne dowody na to, że w samolocie podłożono bombę" - czytamy. Jednak ten "rozsądny od strony naukowej werdykt z powodów politycznych został zignorowany w Rzymie" - pisze Schindler.
"Innymi słowy Taylor nie jest twórcą teorii spiskowych i jego głęboko niepokojące komentarze w sprawie Smoleńska zasługują na to, by traktować je poważnie" - przekonuje. Były analityk NSA pisze, że w lutym Taylor uznał oficjalne wnioski śledztw w Rosji i Polsce za fantazję, która jest wygodna od strony politycznej.


"Nie mam żadnych wątpliwości, że na pokładzie były eksplozje, zanim samolot uderzył w ziemię" - cytuje Schindler Taylora. "Są mocne dowody, że kilka sekund później drzwi po lewej stronie kadłuba, tuż przy skrzydle, zostały wysadzone i wbite mocno w ziemię przez inną eksplozję w kadłubie" - oświadczył. Taylor skrytykował śledztwo Kremla. "Rosyjscy politycy przejęli dochodzenie, uniemożliwiając profesjonalnemu śledczemu wzięcie kontroli nad miejscem katastrofy, zakończenie pełnego śledztwa, w tym pełną rekonstrukcję wraku i napisanie ostatecznego raportu w sprawie wypadku" - mówił.
Katastrofa w Smoleńsku wymaga ponownego dokładnego zbadania
Schindler uważa, że biorąc pod uwagę status Taylora jako "szanowanego badacza katastrof lotniczych", katastrofa w Smoleńsku wymaga ponownego dokładnego zbadania przez doświadczone strony trzecie. Nie powinno jednak chodzić o Polskę ani Rosję.
Według eksperta, "w gruncie rzeczy od samego początku" zachodnie służby wywiadowcze miały "wielkie wątpliwości co do "oficjalnej wersji" przyczyn katastrofy. Schindler cytuje "wysokiego rangą przedstawiciela polskich sił bezpieczeństwa", który stwierdził, że "oczywiście Warszawa znała prawdę". "Co mieli zrobić? Myślisz, że NATO naprawdę poszłoby na wojnę z Rosją" z powodu Smoleńska? - cytuje Schindler to źródło.


"Amerykańscy szpiedzy wiedzieli, że Rosjanie kłamią"
"I tu leży pies pogrzebany" - pisze Schindler na Observer.com i dodaje, że "amerykańscy przedstawiciele wywiadu" sugerowali podobną wersję, z której wynikało, iż "amerykańscy szpiedzy, tak jak Warszawa, zawsze wiedzieli, że Rosjanie kłamią w sprawie katastrofy". Ponadto według Schindlera, "niemiecki wywiad też zdaje się znać tę paskudną prawdę".
"To, że za śledztwami z 2011 roku kryje się coś nieprzyjemnego, wygląda teraz na wysoce prawdopodobne" - dodaje. Argumentuje, że kiedyś fantazją mogłoby się wydawać sugerowanie, że Putin "ryzykowałby wojną mordując czołowych przedstawicieli władz Polski, ale w ciągu ośmiu lat po katastrofie Kreml ukradł Krym i dokonał inwazji na wschodzie Ukrainy, nie wspominając o użyciu bojowego środka chemicznego w Anglii, by uciszyć wrogów".
"Z dzisiejszego punktu widzenia ukryta, zabójcza rosyjska ręka w sprawie Smoleńska nie wydaje się już nieprawdopodobna. Polska zasługuje na prawdę o tym, co naprawdę wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku" - konkluduje Schindler.

http://fakty.interia.pl/swiat/news-ekspert-o-katastrofie-smolenskiej-amerykanscy-szpiedzy-wiedz,nId,2582128

 Linki sponsorowane
RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 16:47:52

http://wiadomosci.wp.pl/...nach-macierewicza-john-schindler-czy-nato-boi-sie-okropnej-prawdy-6252468325664385a

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 17:01:00

Nie chce mi się do obiadu całego to-to czytać, ale z ciekawości:

""Nie mam żadnych wątpliwości, że na pokładzie były eksplozje, zanim samolot uderzył w ziemię"

Mają na to jakieś dowody?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 19:11:26

Parówka mu pękła w garnku bo ze skórką włożył.
Wystarczy czy jescze Ci mało?

Zawsze twierdziłem i twierdze nadal-Jak nie wierzą że 40cm brzoza rozwali aeroplan to nadal mamy drugiego,większość się zmieści.choćby luku bagażowym.
A drzew u nas mnogo

I byłby w końcu spokój.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 19:32:22

Od biedy można też rzucić brzozą w tego trzeciego Tupolewa w Kałkowie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 21:13:43

Kabum babum jebut ot i cala teoria swira Antoniego. Les05 moze wystarczy fantazji bo zygac sie chce.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 21:41:50

Teorie katastrofy są różne,ruskim nie wierzę,dlaczego nie oddają wraku samolotu?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 21:45:26

W-39

"dlaczego nie oddają wraku samolotu"

podaj mi choć trzy powody, ale merytoryczne, dlaczego w interesie Kremla byłoby oddanie złomu, proszę.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:00:24

Wrak jest własnością Polski.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:09:28

W-39

Ale ja prosiłem o trzy i merytoryczne.

Na Twój jeden, odpowiedź brzmi- śledztwo, czy "śledztwo" w Rosji nadal się toczy i pudło jest im niezbędnie konieczne.
Ale niech będzie- jeszcze dwa proszę.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:18:54

Wrak samolotu jest dla Putina smyczą, na której trzyma Tuska. Dopóki wrak jest w Rosji to Tusk będzie miał na uwadze "rosyjską wrażliwość". Oczywiście ten stan nie będzie trwał wiecznie, piesek w końcu się panu znudzi.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:20:00

Tak będą ciągąć śledztwo jak prawdę o Katyniu.
Muszę na razie się wyłączyc idzie burza mam napowietrzną linie telefoniczną.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:23:25

les05 (1068 / 85) 2018-05-16 22:18:54

Równie dobrze mógłbyś nazwisko zmienić na Kaczyńskiego, Macierewicza, wiele wiele innych.

Bo cały myk polega na tym, że Kreml nie poszczególnych polityków, ale pół* naszej socjalistycznej Ojczyzny w szachu trzyma.

PS A jak tam, skoro nazwiskami operujesz, plany AM modernizacji LWP?


* a może i więcej

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:34:15

Problem polega na tym ze nawet gdyby w resztkach tego samolotu człowiek przewracał by sie o resztki niewybuchów, kilogramy trotylu,i innych dziwnych substancji, To nikt w Polsce by nie uwierzył ze to mógłby być zamach. A współczesna Rosja to ostoja światowego pokoju.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:55:22

Czlowieksniegu (18282 / 1011) 2018-05-16 22:23:25

Bo cały myk polega na tym, że Kreml nie poszczególnych polityków, ale pół* naszej socjalistycznej Ojczyzny w szachu trzyma.
Jak zwykle przeceniasz ruskich szachistów i nie doceniasz rodaków.PS A jak tam, skoro nazwiskami operujesz, plany AM modernizacji LWP?
Na razie pan Antoni jest w rezerwie strategicznej. Ale do czasu, wróci po wyborach za 1,5 roku. Oczywiście, jeśli zdrowie pozwoli i jeśli wcześniej nie podpadnie Jarowi. Antoni kocha wojsko i wojsko kocha pana Antoniego, ku chwale Najjaśniejszej oczywiście.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 23:04:25

Jak zauważył Weteran, musiało upłynąć 50 lat, żeby Kreml przyznał się do Katynia. Londyn do dziś nie odtajnił materiałów o katastrofie gibraltarskiej i jeszcze kilka pokoleń minie, kiedy na to się zdecyduje. Tak i w sprawie Smoleńska trzeba uzbroić się w cierpliwość.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 23:04:37

Dawaj z tym kabaretem do Hyde Parku :D

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 03:23:06

Wypociny tylko dla idiotów.

Może niech najpierw pseudo eksperci wytłumaczą od kiedy samoloty podchodzące do lądowania mając kilometr od progu pasa znajdują się na wysokości 8 m nad ziemią....

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 05:08:45

Przy prędkości opadania dwukrotnie większej niż przewiduje instrukcja wydana przez biuro konstrukcyjne Tupolewa dla TU 154M.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 07:09:50

"Antoni kocha wojsko i wojsko kocha pana Antoniego, ku chwale Najjaśniejszej oczywiście"

I już się człowiekowi micha będzie cieszyć cały dzień :-)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 09:21:06

Yeti - po tym wpisie kol. les05 nie mam już wątpliwości, że to troll. Nit by tak na serio nie napisał o AM. Chyba, że jakiś fetyszysta.

Les!

Witaj na pokładzie bracie! :D

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 10:34:57

Niech oddają ten złom, rydzyk tylko czeka żeby klepać z niego relikwie i za grubą kasę żenić idiotom ...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 10:40:24

Już na Jasnej Górze jakąś blaszkie do obrazu zamontowali przecież :D

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 11:06:51

Ludzie pianę biją, a prawdziwe pasożyty znalazły sobie wygodne i dostatnie źródło utrzymania. Przeca te łajzy w tej podkomisji już dobrych kilka baniek z budżetu "przerobiły".
Założę się, że nawet świrus smoleński nie wierzy w tę głupkowatą teorię zamachu i tak de facto jest nawet przeciwnikiem zwrotu tej kupy złomu.
Rzeczowe badania na materiale spowodowałyby, że "szanowna" podkomisja miałaby problem z uzasadnieniem swojego bytu. Podobnie AM - a ochrona, limuzynka, dostatek bez minimalnego wysiłku działają jak magnes.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 11:16:39

Wdowy smoleńskie z Błasikowa na czele też koszą niezłą kasę za targanie truchłem. Ot biznes i wygodne źródło utrzymania.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 13:46:05

Czy to ten specjalista? http://www.stripes.com/news/us/navy-professor-resigns-after-racy-photo-inquiry-1.297789

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 15:50:48

polewka niezła .... ciekawe jakby czół się ktoś z rodziny co tam zgineli czytając te wpisy .
jakby nie było zgineło tam 96-ciu ludzi .

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:01:07

czarny bocian (2122 / 151) 2018-05-17 15:50:48

Nie wiem... może nie zauważyłeś...
Ale my mamy radość, z podkomisji, jej "ekspertów" i wyznawców.
Którzy właśnie sobie nekrotaniec za sutą kasę wyczyniają.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:01:23

A jak się czują, gdy grzebią im w grobach bliskich?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:03:12

Chyba doskonale, skoro ostatnią ekshumację ochraniało kilkudziesięciu (?) policjantów i żandarmów...

Na 100 %, żeby ktoś relikwii nie zawinął...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:03:15

Tyle to wiemy od dawna, nawet znamy przyczyny tej katastrofy.Ale różne Wacki,Biniendy, pacjenci ,pomocnicy aptekarscy i wielu innych tylko trzepią kasę i śmieją się z głupców, a jak smród koło czterech liter to myk za ocean.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:18:31

"Wdowy smoleńskie z Błasikowa na czele też koszą niezłą kasę za targanie truchłem... może i nie zauważyłem .

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:24:15

czarny bocian (2123 / 151) 2018-05-17 16:18:31

Uciekł mi Bjar...

Choć mnie od dobrych kilku lat zastanawia sprawa wypłaconych, przez TU, odszkodowań.
W polisach, które mam, obojętnie czy majątkowych czy życiowych, są wyłączenia i obejmują m.in. działania terrorystyczne.
Więc jak to?
Albo "zwykła" katastrofa w ruchu lotniczym, albo zamach, co jakoś słabo przy polisie wygląda.
Choć mam świadomość, że żadne TU nie miało pola manewru i musiało parę złotych z portfela wyciągnąć.

A a propos i exilibris wpisu Bjara- uważasz, że wnuk Walentynowicz porządnie i etycznie? Zwłaszcza, gdy jednym z uzasadnień odszkodowania, jest trauma związana z ekshumacją...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:31:12

nie ważne . niektórym po prostu łatwo się pisze i dyskutuje o tragedii , która ich nie dotyczy .

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 18:35:17

Polski prezydent mówił w ONZ:

Prawo nie może być narzędziem przeciwko sprawiedliwości. Musi służyć sprawiedliwości, tylko i wyłącznie sprawiedliwości. Dla szukających sprawiedliwości, prawo musi być siłą wspierającą. Dotyczy to w szczególności takich kwestii, jak rekompensaty za straty historyczne, czy też współczesnych śledztw, na przykład dotyczących katastrof lotniczych, takich jak pełne wyjaśnienie przyczyn katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku, gdzie zginęli prezydent Polski Lech Kaczyński, jego żona i wszyscy członkowie polskiej delegacji
- powiedział kończąc swoje wystąpienie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 18:40:56

Bla bla bla. Może sobie apelować. ONZ to relikt i kolos na glinianych nogach.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 18:54:05

Ciekawe, czy zauważą ten fragment jego przemówienia serwisy światowe i co Rosja na to, odniesie się do słów PAD, czy to przemilczy.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 19:01:08

"pełne wyjaśnienie przyczyn katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku"

Przecież podobno wszystko wyjaśnione i nawet są świadkowie, jak Tusk z Putinem trotyl nosili. Podobnie, jak są świadkowie, gdy dobijano strzałami rannych.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 19:09:50

Niech zgadnę, TVN, GW, TOK-FM?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 19:19:44

- Po trzech latach badań mogę powiedzieć, że są dowody
świadczące, że trzy osoby przeżyły katastrofę. Nie wiemy, dlaczego rząd nie spytał, co się z nimi stało i kiedy umarły. Potwierdzają to trzy niezależne źródła. Dwa z nich to relacje świadków, którzy na co dzień zajmują się weryfikacją informacji - przekonywał we wtorek w kieleckim seminarium poseł PiS i przewodniczący parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 20:48:05

http://www.google.pl/...5%BCce&oq=na+ku&aqs=chrome.2.69i57j0j35i39j69i61l2j0.6696j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 21:14:29

Yeti.
Po burzy u mnie ale nie na forum.
Mam swoje zdanie na temat katastrofy smoleńskiej,za dużo różnych sprzeczności po stronie rosyjskiej i polskiej.Powołując się na załącznik nr13 do konwencji chicagowskiej zwrot wraku powinien nastąpić po jego badaniu a nie po zakończeniu śledztwa.
Kwadratura koła typowa zagrywka Rosjan.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 21:39:02

les05
No widzisz nawet twoja duda gada o katastrofie a nie zamachu, i to na forum ONZ.
A jak tam panie unieważnienie raportu PKBWL w sprawie tej tragedii ?, prezes zatwierdził czy dopiero jak pacjenta wyciągną z szafy po wyborach?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 21:56:28

Czlowieksniegu (18294 / 1011) 2018-05-17 19:19:44

To znany fake news rozsiewany przez Radka-zdradka i jego ekipę. AM żądał wyjaśnienia sprawy, później ktoś z ambasady RP w Moskwie tłumaczył się z tej dezinformacji.

Nawet JK na to się powoływał - „Pamiętam, jak mnie przekonywano 10 kwietnia, jak byłem w szpitalu u mojej mamy, że mój brat być może przeżył, bo przecież trzy osoby przeżyły. Doskonale to pamiętam. To były informacje zdaje się z polskiego MSZ"

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 22:11:28

Czlowieksniegu, a to znasz?

1. Jak nie wyląduję (my), to mnie zabije (ją)
2. Patrzcie, jak lądują debeściaki
3. Tu-154 cztery razy podchodził do lądowania, mimo że kontrolerzy nalegali, by odleciał na zapasowe lotnisko
4. Prezydent Lech Kaczyński miał naciskać na załogę, by lądowała niezależnie od warunków. Pilot nie mógł podjąć sam decyzji o czterokrotnym podchodzeniu do lądowania
5. Śmiertelnym lądowaniem dowodził dowódca Sił Powietrznych Polski
6. Przekopywano z całą starannością ziemię na miejscu tego wypadku na głębokości ponad 1 m i przesiewano ją w sposób szczególnie staranny
7. Załoga nie znała rosyjskiego i nie rozumiała komend wieży
8. Pijany generał Błasik zmusił pilotów do lądowania
9. Przed startem Tu-154 miało dojść do kłótni między gen. Błasikiem a kpt. Protasiukiem

chcesz więcej, to poszukaj w GW, TVN, Newsweeku i podobnych fake mediach

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 22:21:54

Nikt poza technikiem nie miał uprawnień do wykonywania tego lotu, Protasiuk mógł zajść tylko na 120 metrów w tych warunkach i posiadanymi uprawnieniami.Rosyjski jako tako znał tylko kapitan.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-18 00:27:57

bjar_1 (30086 / 857)
2018-05-17 11:16:39

The Best!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-18 07:57:50

a mogli pojechać czołgiem, wtedy żadna brzoza by ich nie zatrzymała

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-18 08:03:10

http://wiadomosci.wp.pl/zagraniczne-podroze-macierewicza-placi-za-nie-sejm-6252873871861889a

"Zagraniczne podróże Macierewicza. Płaci za nie Sejm

Antoni Macierewicz promuje "Raport techniczny" za oceanem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że za zagraniczne wycieczki byłego ministra płaci Kancelaria Sejmu.

Jak wynika z informacji gazeta.pl, to Kancelaria Sejmu zapłaciła za podróż Macierewicza do USA. Udał się do Stanów Zjednoczonych jako szef Podkomisji Smoleńskiej, która odpowiada za stworzenie "Raportu technicznego". Autorzy dokumentu zakładają, że na prezydenckim tupolewie doszło do dwóch eksplozji.

Warto przypomnieć, że były szef MON odwiedził Stany Zjednoczone dwukrotnie. Pierwsza podróż odbyła się w dniach 24-28 lutego na zaproszenie Catholic University of America. Macierewicz uczestniczył w wykładzie na temat stosunków transatlantyckich i wyzwań dla Europy. Polityk miał okazję również odwiedzić Nowy Jork i Waszyngton. Koszt tej wyprawy opiewał na ponad 14 tys. zł.

Druga wizyta trwała tydzień. Od 14 do 21 kwietnia w ramach objazdowej promocji "Raportu technicznego" Macierewicz odwiedził m.in sanktuarium w Doylestown, które jest uznawane za "amerykańską Częstochowę". Macierewicz zaprezentował także dokument w Millennium Knickerbocker Hotel w Chicago. To tam wręczono amerykańskim politykom, dziennikarzom oraz przedstawicielom środowisk akademickich kopię "Raportu technicznego" w języku angielskim.

Na razie nie wiadomo, ile Sejm zapłacił za tą podróż. - Koszty tego wyjazdu nie zostały jeszcze rozliczone - podaje Kancelaria Sejmu w odpowiedzi dla Gazeta.pl."

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-18 11:33:01

Czas kampanii wyborczych się zbliża to pacjenta do szafy,ciekawi mnie tylko ile razy ten numer odpali?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-18 11:37:45

Tyle razy, ile go wykonają. Przeciętny wyborca polski nie jest zbyt bystry i fortel zadziała za każdym razem.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-18 16:44:42

Fortel jak fortel, ja bym to nazwał abecadłem polityki. Dziwi mnie, że kogoś to dziwi albo gorszy. Bismarck podobno kiedyś powiedział - Nigdy się tyle nie kłamie jak przed wyborami i podczas wojny. A u nas wybory za pasem.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 07:58:20

Jakie rosyjskie kłamstwa??? Do katastrofy doszło wyłącznie z polskiej winy, bo podczas tego lotu złamano WSZYSTKIE obowiązujące w lotnictwie procedury! Gdyby przestrzegano procedur - to do katastrofy by nigdy nie doszło. Bo samolot nie miał prawa w tym składzie wystartować z Okęcia, a co dopiero lądować we mgle na jakimś pastwisku. Tak swoich vip-ów nie potraktowaliby zapewne nawet w jakimś Burkina Faso, czy w innym Kassabubu Mombaso. Ale zwyciężyła ta nasza zwyczajowa bylejakość i to nasze "jakoś to będzie" i oczywiście pogardliwe "nie będzie jakiś Rusek zabraniał nam lądować". A teraz pozostaje nam martyrologia i spiskowe teorie dziejów, no i miliony dla tych, którzy robią na tym biznes...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 10:09:34

Balans, musisz powołać komisję lub podkomisję i swe rewelacje w formie raportu opublikować.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 13:12:07

Te rewelacje zawiera raport PKBWL tylko trzeba chcieć go przeczytać. 36 Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego rozgoniono właśnie przez przez "obyczaje" panujące tam w kwestii przestrzegania procedur, czasu pracy, ect, ect.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 13:19:13

a jest tam, że ruscy zabraniają?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 13:20:04

Marcin- ale, że co Moskwa zabrania?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 13:54:40

Yety, Tyr chce Balansowi przez tą propozycję stopę życiową podnieść.Wiesz, ekstra kasa, limuzyna, całodobowa ochrona ŻW, taki los przewodniczącego podkomisji.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 13:56:22

Fala- Ty młody jesteś...
Widać nie pamiętasz, że Tyr od lat prezentuje platoniczne (?) uczucie wobec Balansa.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 13:59:32

Do czego to te uczucia mogą doprowadzić........

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 18:30:53

Tyr: "a jest tam, że ruscy zabraniają?"

Ruscy jasno i wyraźnie: "Nie ma warunków do lądowania"

W lotnictwie tak już jest, że w takich okolicznościach lądują tylko SAMOBÓJCY!!!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 21:18:28

W-39

Ale ja prosiłem o trzy i merytoryczne.

Na Twój jeden, odpowiedź brzmi- śledztwo, czy "śledztwo" w Rosji nadal się toczy i pudło jest im niezbędnie konieczne.
Ale niech będzie- jeszcze dwa proszę.
Bo taka Rosja jest wielka jak .... i ma kasę z rabowania złóż z własnych terytoriów ,i takie coś jak "kołtun Wolski" i jego "problemy spiskowe" ma w głębokiej dziurze.Tyle w temacie

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 22:17:45

Takich fantów Rosja nie oddaje za friko, musi być coś w zamian.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 23:07:26

Np zniesienie bezwizówki z obwodem Kalinigradzkim,które odnowił obecny rząd ?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-20 10:05:27

mikross (219 / 10)2018-05-19 23:07:26

To mało, tu chodzi o znaczącą korzyść polityczną lub gospodarczą dla Rosji w rodzaju:
- poparcie dla Nord Stream II
- odnowienie kontraktu na import gazu z Rosji
- działanie na rzecz zniesienia sankcji UE
- rezygnacja z Trójmorza
- poparcie Rosji w konflikcie z Ukrainą
- usunięcie wojsk amerykańskich z terenu RP
spełnienie jednego z tych punktów dawałoby szansę na zwrot wraku. Przynajmniej wg mnie, ale co tam siedzi w głowach ruskich szachistów to nikt nie wie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-20 10:13:04

Fantazja, znaczenie głosu polski w w/w kwestiach jest znikome na dzień dzisiejszy.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-20 21:39:14

tak od wieków jest, dzięki tobie i tobie podobnym. Zawsze znajdą jakąś kolumnę

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-20 23:20:04

Mylisz się, właśnie dzięki pacjentom ośmieszającymi kraj w każdym możliwym miejscu na świecie którzy za wydumane brednie koszą ciężki szmal, a na gościnnych występach w Jackowie zbiera po $50 do kapelusza.Gdzie się podziały pieniądze na śmigłowce ?, będzie ograniczony remont pięćdziesięcioletnich maszyn, a to znaczy że będzie dalsza wycinka lasów przy pomocy sprzętu latającego.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-21 00:40:30

Do niektórych widzę nic nie dociera, tylko Antoni, PiS..tamto sramto..F. Taylor wyraził wątpliwości co do oficjalnych "ustaleń" komisji Milera itd...odnotowała to prasa ( Portale ) międzynarodowa..A wy żądacie jeszcze merytorycznych uwag....he,he..

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-21 13:29:13

Polecam leturę całego wywiadu ale w szczególności część pt. "Smoleńsk – mit, na który czekano"
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/widma-duchy-mity-oto-swiat-polskiej-polityki/w8jf5k8

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-21 18:16:39

pepe: "Do niektórych widzę nic nie dociera, tylko Antoni, PiS..tamto sramto..F. Taylor wyraził wątpliwości co do oficjalnych "ustaleń" komisji Milera itd...odnotowała to prasa ( Portale ) międzynarodowa..A wy żądacie jeszcze merytorycznych uwag....he,he.."

O Taylorze to już tu na forum było - nawiedzony i sfiksowany zwolennik spiskowych teorii dziejów, który w swojej karierze zawodowej więcej zaszkodził niż pomógł, a teraz pewnie liczy na ekstra kasę od nawiedzonych głupoli.

A o tym J. Schindlerze to tylko tyle można powiedzieć, że NIGDY NIE BADAŁ WYPADKÓW LOTNICZYCH, a więc z niego jest taki "ekspert", jak z koziej dupy trąbka. Ale w ich interesie jest sprowokowanie nas do wojenki z Rosją, bo wtedy to i dużo droższy gaz kupimy z USA i grubo przepłacimy za zabawki dla wojskowych...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-21 22:13:54

Przepraszam, że dorzucę swoją uwagę.

"w ich interesie jest sprowokowanie nas do wojenki z Rosją, bo wtedy to i dużo droższy gaz kupimy z USA i grubo przepłacimy za zabawki dla wojskowych"

czy nie mógł tego napisać

"nawiedzony i sfiksowany zwolennik spiskowych teorii dziejów"

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.014
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.