Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Aktualności, newsy, wydarzenia
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 16:41:55

Ekspert o katastrofie smoleńskiej: Amerykańscy szpiedzy wiedzieli, że Rosjanie kłamią

Chociaż raport techniczny podkomisji smoleńskiej został uznany przez przeciwników Antoniego Macierewicza za teorię spiskową, to zasługuje on na uwagę - pisze na portalu Observer.com amerykański ekspert ds. bezpieczeństwa John Schindler. Według niego, "nowe dowody pokazują, że Rosja odegrała rolę w katastrofie smoleńskiej".

Były analityk Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) swój tekst tytułuje: "Nowe dowody pokazują, że Rosja odegrała rolę w katastrofie smoleńskiej, w której zginęli polscy przywódcy". Tytułowe dowody - jego zdaniem - mają być zawarte w raporcie technicznym podkomisji smoleńskiej.

Schindler nazywa katastrofę polskiego Tu-154M z 2010 roku "jedną z najważniejszych katastrof lotniczych" naszych czasów.

"Od samego początku prawicowi sojusznicy poległego prezydenta (Lecha Kaczyńskiego - PAP) czuli, że coś jest nie tak", a podejrzenia podały na Rosjan - pisze. "Polacy dobrze znają swojego sąsiada, a Kaczyński nie miał złudzeń co do bandyckiego reżimu Władimira Putina" - dodaje.

Śledczy zgodzili się, że pilot popełnił błąd
"Śledczy ustalili jednak, że do katastrofy doszło z powodu serii błędów ludzkich i że da się ją wytłumaczyć bez nikczemnej tajemnicy" - przypomina. Ekspert tłumaczy, że wyniki oficjalnych śledztw w Rosji i Polsce, które opublikowano w 2011 roku, nie były w pełni zgodne, ale ogólnie śledczy zasadniczo zgodzili się m.in. co do tego, że pilot popełnił błąd.
Większość śledczych zgodziła się z oficjalną oceną, ale "w wielu umysłach" zachowanie Rosjan w związku z katastrofą budziło wątpliwości - pisze Schindler. Wskazuje, że Moskwa obiecywała pełną współpracę, ale nie wywiązała się z tego i przypomina, że osiem lat po katastrofie wrak samolotu nie został przekazany Polsce, co jego zdaniem uniemożliwia Warszawie przeprowadzenie "właściwego dochodzenia". "Co gorsza skradziono rzeczy osobiste zabitych, które były pilnowane przez FSB i, według doniesień, FSB wykradło tajemnice NATO, w tym tajne protokoły komunikacyjne należące do polskich oficerów wojskowych" - czytamy.


"Jeszcze bardziej żenujące jest to, że Kreml w wyjątkowo niechlujny sposób obchodził się ze zmarłymi" - dodaje Schindler, przypominając, że wiele ciał zostało zamienionych lub źle zidentyfikowanych. "Jak można się było spodziewać, taka niedbałość wywołała pytania o to, co jeszcze Rosjanie zrobili w nieodpowiedni sposób" - czytamy.
Świeże spojrzenie na Smoleńsk
Według eksperta, "dla wielu Polaków wskazywało to na spisek" i na to, że Rosja jest potajemnie zamieszana w katastrofę. Schindler wskazuje, że po dojściu PiS do władzy szef MON Antoni Macierewicz skrytykował wersję katastrofy poprzedniego rządu uznając, że była ona wybielona i została potajemnie skoordynowana z Moskwą. Obiecał "świeże spojrzenie" na Smoleńsk, oparte na nowych dowodach, które jego zdaniem były tuszowane przez poprzedni rząd.
Jak czytamy, Macierewicz powiedział Schindlerowi kilka miesięcy temu, że katastrofa smoleńska "była wielkim szokiem dla wszystkich w Polsce, niezależnie od poglądów na tę tragedię". Obiecał, że jego raport "ujawni, jak to się stało". "To międzynarodowe śledztwo. Jest ono spóźnione" - mówił. Ekspert przypomina, że chociaż w ósmą rocznicę tragedii Macierewicz nie stał już na czele MON, to w ubiegłym miesiącu zgodnie z zapowiedzią ukazał się jego raport. Głosi on, że "katastrofę wywołało kilka eksplozji na pokładzie Tu-154 przed uderzeniem w ziemię". "Innymi słowy nie był to wypadek i stali za tym Rosjanie" - pisze Schindler.

"Chociaż zgodnie z przewidywaniami raport został skrytykowany przez przeciwników (...) jako "teoria spiskowa", to zasługuje on na uwagę" - uważa Schindler. Przekonuje bowiem, że jednym z ekspertów był Frank Taylor, "brytyjski śledczy o znacznej renomie, który od lat zajmuje się katastrofami lotniczymi".
"Taylor nie jest twórcą teorii spiskowych"
Schindler chwali doświadczenie Taylora, pisząc, że badał on m.in. zamach terrorystyczny z 1988 roku nad szkockim Lockerbie i kierował ponownym zbadaniem katastrofy z 1980 roku nad włoską miejscowością Ustice, w której zginęło 81 osób. "Liczne włoskie śledztwa wykazały, że samolot został zestrzelony podczas bitwy powietrznej nad Morzem Śródziemnymi między NATO a Libią. Taylor uznał, że taki scenariusz jest bezpodstawny i znalazł wyraźne dowody na to, że w samolocie podłożono bombę" - czytamy. Jednak ten "rozsądny od strony naukowej werdykt z powodów politycznych został zignorowany w Rzymie" - pisze Schindler.
"Innymi słowy Taylor nie jest twórcą teorii spiskowych i jego głęboko niepokojące komentarze w sprawie Smoleńska zasługują na to, by traktować je poważnie" - przekonuje. Były analityk NSA pisze, że w lutym Taylor uznał oficjalne wnioski śledztw w Rosji i Polsce za fantazję, która jest wygodna od strony politycznej.


"Nie mam żadnych wątpliwości, że na pokładzie były eksplozje, zanim samolot uderzył w ziemię" - cytuje Schindler Taylora. "Są mocne dowody, że kilka sekund później drzwi po lewej stronie kadłuba, tuż przy skrzydle, zostały wysadzone i wbite mocno w ziemię przez inną eksplozję w kadłubie" - oświadczył. Taylor skrytykował śledztwo Kremla. "Rosyjscy politycy przejęli dochodzenie, uniemożliwiając profesjonalnemu śledczemu wzięcie kontroli nad miejscem katastrofy, zakończenie pełnego śledztwa, w tym pełną rekonstrukcję wraku i napisanie ostatecznego raportu w sprawie wypadku" - mówił.
Katastrofa w Smoleńsku wymaga ponownego dokładnego zbadania
Schindler uważa, że biorąc pod uwagę status Taylora jako "szanowanego badacza katastrof lotniczych", katastrofa w Smoleńsku wymaga ponownego dokładnego zbadania przez doświadczone strony trzecie. Nie powinno jednak chodzić o Polskę ani Rosję.
Według eksperta, "w gruncie rzeczy od samego początku" zachodnie służby wywiadowcze miały "wielkie wątpliwości co do "oficjalnej wersji" przyczyn katastrofy. Schindler cytuje "wysokiego rangą przedstawiciela polskich sił bezpieczeństwa", który stwierdził, że "oczywiście Warszawa znała prawdę". "Co mieli zrobić? Myślisz, że NATO naprawdę poszłoby na wojnę z Rosją" z powodu Smoleńska? - cytuje Schindler to źródło.


"Amerykańscy szpiedzy wiedzieli, że Rosjanie kłamią"
"I tu leży pies pogrzebany" - pisze Schindler na Observer.com i dodaje, że "amerykańscy przedstawiciele wywiadu" sugerowali podobną wersję, z której wynikało, iż "amerykańscy szpiedzy, tak jak Warszawa, zawsze wiedzieli, że Rosjanie kłamią w sprawie katastrofy". Ponadto według Schindlera, "niemiecki wywiad też zdaje się znać tę paskudną prawdę".
"To, że za śledztwami z 2011 roku kryje się coś nieprzyjemnego, wygląda teraz na wysoce prawdopodobne" - dodaje. Argumentuje, że kiedyś fantazją mogłoby się wydawać sugerowanie, że Putin "ryzykowałby wojną mordując czołowych przedstawicieli władz Polski, ale w ciągu ośmiu lat po katastrofie Kreml ukradł Krym i dokonał inwazji na wschodzie Ukrainy, nie wspominając o użyciu bojowego środka chemicznego w Anglii, by uciszyć wrogów".
"Z dzisiejszego punktu widzenia ukryta, zabójcza rosyjska ręka w sprawie Smoleńska nie wydaje się już nieprawdopodobna. Polska zasługuje na prawdę o tym, co naprawdę wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku" - konkluduje Schindler.

http://fakty.interia.pl/swiat/news-ekspert-o-katastrofie-smolenskiej-amerykanscy-szpiedzy-wiedz,nId,2582128

 Linki sponsorowane
RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 16:47:52

http://wiadomosci.wp.pl/...nach-macierewicza-john-schindler-czy-nato-boi-sie-okropnej-prawdy-6252468325664385a

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 17:01:00

Nie chce mi się do obiadu całego to-to czytać, ale z ciekawości:

""Nie mam żadnych wątpliwości, że na pokładzie były eksplozje, zanim samolot uderzył w ziemię"

Mają na to jakieś dowody?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 19:11:26

Parówka mu pękła w garnku bo ze skórką włożył.
Wystarczy czy jescze Ci mało?

Zawsze twierdziłem i twierdze nadal-Jak nie wierzą że 40cm brzoza rozwali aeroplan to nadal mamy drugiego,większość się zmieści.choćby luku bagażowym.
A drzew u nas mnogo

I byłby w końcu spokój.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 19:32:22

Od biedy można też rzucić brzozą w tego trzeciego Tupolewa w Kałkowie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 21:13:43

Kabum babum jebut ot i cala teoria swira Antoniego. Les05 moze wystarczy fantazji bo zygac sie chce.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 21:41:50

Teorie katastrofy są różne,ruskim nie wierzę,dlaczego nie oddają wraku samolotu?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 21:45:26

W-39

"dlaczego nie oddają wraku samolotu"

podaj mi choć trzy powody, ale merytoryczne, dlaczego w interesie Kremla byłoby oddanie złomu, proszę.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:00:24

Wrak jest własnością Polski.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:09:28

W-39

Ale ja prosiłem o trzy i merytoryczne.

Na Twój jeden, odpowiedź brzmi- śledztwo, czy "śledztwo" w Rosji nadal się toczy i pudło jest im niezbędnie konieczne.
Ale niech będzie- jeszcze dwa proszę.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:18:54

Wrak samolotu jest dla Putina smyczą, na której trzyma Tuska. Dopóki wrak jest w Rosji to Tusk będzie miał na uwadze "rosyjską wrażliwość". Oczywiście ten stan nie będzie trwał wiecznie, piesek w końcu się panu znudzi.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:20:00

Tak będą ciągąć śledztwo jak prawdę o Katyniu.
Muszę na razie się wyłączyc idzie burza mam napowietrzną linie telefoniczną.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:23:25

les05 (1068 / 85) 2018-05-16 22:18:54

Równie dobrze mógłbyś nazwisko zmienić na Kaczyńskiego, Macierewicza, wiele wiele innych.

Bo cały myk polega na tym, że Kreml nie poszczególnych polityków, ale pół* naszej socjalistycznej Ojczyzny w szachu trzyma.

PS A jak tam, skoro nazwiskami operujesz, plany AM modernizacji LWP?


* a może i więcej

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:34:15

Problem polega na tym ze nawet gdyby w resztkach tego samolotu człowiek przewracał by sie o resztki niewybuchów, kilogramy trotylu,i innych dziwnych substancji, To nikt w Polsce by nie uwierzył ze to mógłby być zamach. A współczesna Rosja to ostoja światowego pokoju.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 22:55:22

Czlowieksniegu (18282 / 1011) 2018-05-16 22:23:25

Bo cały myk polega na tym, że Kreml nie poszczególnych polityków, ale pół* naszej socjalistycznej Ojczyzny w szachu trzyma.
Jak zwykle przeceniasz ruskich szachistów i nie doceniasz rodaków.PS A jak tam, skoro nazwiskami operujesz, plany AM modernizacji LWP?
Na razie pan Antoni jest w rezerwie strategicznej. Ale do czasu, wróci po wyborach za 1,5 roku. Oczywiście, jeśli zdrowie pozwoli i jeśli wcześniej nie podpadnie Jarowi. Antoni kocha wojsko i wojsko kocha pana Antoniego, ku chwale Najjaśniejszej oczywiście.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 23:04:25

Jak zauważył Weteran, musiało upłynąć 50 lat, żeby Kreml przyznał się do Katynia. Londyn do dziś nie odtajnił materiałów o katastrofie gibraltarskiej i jeszcze kilka pokoleń minie, kiedy na to się zdecyduje. Tak i w sprawie Smoleńska trzeba uzbroić się w cierpliwość.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-16 23:04:37

Dawaj z tym kabaretem do Hyde Parku :D

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 03:23:06

Wypociny tylko dla idiotów.

Może niech najpierw pseudo eksperci wytłumaczą od kiedy samoloty podchodzące do lądowania mając kilometr od progu pasa znajdują się na wysokości 8 m nad ziemią....

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 05:08:45

Przy prędkości opadania dwukrotnie większej niż przewiduje instrukcja wydana przez biuro konstrukcyjne Tupolewa dla TU 154M.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 07:09:50

"Antoni kocha wojsko i wojsko kocha pana Antoniego, ku chwale Najjaśniejszej oczywiście"

I już się człowiekowi micha będzie cieszyć cały dzień :-)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 09:21:06

Yeti - po tym wpisie kol. les05 nie mam już wątpliwości, że to troll. Nit by tak na serio nie napisał o AM. Chyba, że jakiś fetyszysta.

Les!

Witaj na pokładzie bracie! :D

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 10:34:57

Niech oddają ten złom, rydzyk tylko czeka żeby klepać z niego relikwie i za grubą kasę żenić idiotom ...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 10:40:24

Już na Jasnej Górze jakąś blaszkie do obrazu zamontowali przecież :D

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 11:06:51

Ludzie pianę biją, a prawdziwe pasożyty znalazły sobie wygodne i dostatnie źródło utrzymania. Przeca te łajzy w tej podkomisji już dobrych kilka baniek z budżetu "przerobiły".
Założę się, że nawet świrus smoleński nie wierzy w tę głupkowatą teorię zamachu i tak de facto jest nawet przeciwnikiem zwrotu tej kupy złomu.
Rzeczowe badania na materiale spowodowałyby, że "szanowna" podkomisja miałaby problem z uzasadnieniem swojego bytu. Podobnie AM - a ochrona, limuzynka, dostatek bez minimalnego wysiłku działają jak magnes.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 11:16:39

Wdowy smoleńskie z Błasikowa na czele też koszą niezłą kasę za targanie truchłem. Ot biznes i wygodne źródło utrzymania.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 13:46:05

Czy to ten specjalista? http://www.stripes.com/news/us/navy-professor-resigns-after-racy-photo-inquiry-1.297789

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 15:50:48

polewka niezła .... ciekawe jakby czół się ktoś z rodziny co tam zgineli czytając te wpisy .
jakby nie było zgineło tam 96-ciu ludzi .

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:01:07

czarny bocian (2122 / 151) 2018-05-17 15:50:48

Nie wiem... może nie zauważyłeś...
Ale my mamy radość, z podkomisji, jej "ekspertów" i wyznawców.
Którzy właśnie sobie nekrotaniec za sutą kasę wyczyniają.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:01:23

A jak się czują, gdy grzebią im w grobach bliskich?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:03:12

Chyba doskonale, skoro ostatnią ekshumację ochraniało kilkudziesięciu (?) policjantów i żandarmów...

Na 100 %, żeby ktoś relikwii nie zawinął...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:03:15

Tyle to wiemy od dawna, nawet znamy przyczyny tej katastrofy.Ale różne Wacki,Biniendy, pacjenci ,pomocnicy aptekarscy i wielu innych tylko trzepią kasę i śmieją się z głupców, a jak smród koło czterech liter to myk za ocean.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:18:31

"Wdowy smoleńskie z Błasikowa na czele też koszą niezłą kasę za targanie truchłem... może i nie zauważyłem .

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:24:15

czarny bocian (2123 / 151) 2018-05-17 16:18:31

Uciekł mi Bjar...

Choć mnie od dobrych kilku lat zastanawia sprawa wypłaconych, przez TU, odszkodowań.
W polisach, które mam, obojętnie czy majątkowych czy życiowych, są wyłączenia i obejmują m.in. działania terrorystyczne.
Więc jak to?
Albo "zwykła" katastrofa w ruchu lotniczym, albo zamach, co jakoś słabo przy polisie wygląda.
Choć mam świadomość, że żadne TU nie miało pola manewru i musiało parę złotych z portfela wyciągnąć.

A a propos i exilibris wpisu Bjara- uważasz, że wnuk Walentynowicz porządnie i etycznie? Zwłaszcza, gdy jednym z uzasadnień odszkodowania, jest trauma związana z ekshumacją...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 16:31:12

nie ważne . niektórym po prostu łatwo się pisze i dyskutuje o tragedii , która ich nie dotyczy .

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 18:35:17

Polski prezydent mówił w ONZ:

Prawo nie może być narzędziem przeciwko sprawiedliwości. Musi służyć sprawiedliwości, tylko i wyłącznie sprawiedliwości. Dla szukających sprawiedliwości, prawo musi być siłą wspierającą. Dotyczy to w szczególności takich kwestii, jak rekompensaty za straty historyczne, czy też współczesnych śledztw, na przykład dotyczących katastrof lotniczych, takich jak pełne wyjaśnienie przyczyn katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku, gdzie zginęli prezydent Polski Lech Kaczyński, jego żona i wszyscy członkowie polskiej delegacji
- powiedział kończąc swoje wystąpienie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 18:40:56

Bla bla bla. Może sobie apelować. ONZ to relikt i kolos na glinianych nogach.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 18:54:05

Ciekawe, czy zauważą ten fragment jego przemówienia serwisy światowe i co Rosja na to, odniesie się do słów PAD, czy to przemilczy.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 19:01:08

"pełne wyjaśnienie przyczyn katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku"

Przecież podobno wszystko wyjaśnione i nawet są świadkowie, jak Tusk z Putinem trotyl nosili. Podobnie, jak są świadkowie, gdy dobijano strzałami rannych.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 19:09:50

Niech zgadnę, TVN, GW, TOK-FM?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 19:19:44

- Po trzech latach badań mogę powiedzieć, że są dowody
świadczące, że trzy osoby przeżyły katastrofę. Nie wiemy, dlaczego rząd nie spytał, co się z nimi stało i kiedy umarły. Potwierdzają to trzy niezależne źródła. Dwa z nich to relacje świadków, którzy na co dzień zajmują się weryfikacją informacji - przekonywał we wtorek w kieleckim seminarium poseł PiS i przewodniczący parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 20:48:05

http://www.google.pl/...5%BCce&oq=na+ku&aqs=chrome.2.69i57j0j35i39j69i61l2j0.6696j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 21:14:29

Yeti.
Po burzy u mnie ale nie na forum.
Mam swoje zdanie na temat katastrofy smoleńskiej,za dużo różnych sprzeczności po stronie rosyjskiej i polskiej.Powołując się na załącznik nr13 do konwencji chicagowskiej zwrot wraku powinien nastąpić po jego badaniu a nie po zakończeniu śledztwa.
Kwadratura koła typowa zagrywka Rosjan.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 21:39:02

les05
No widzisz nawet twoja duda gada o katastrofie a nie zamachu, i to na forum ONZ.
A jak tam panie unieważnienie raportu PKBWL w sprawie tej tragedii ?, prezes zatwierdził czy dopiero jak pacjenta wyciągną z szafy po wyborach?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 21:56:28

Czlowieksniegu (18294 / 1011) 2018-05-17 19:19:44

To znany fake news rozsiewany przez Radka-zdradka i jego ekipę. AM żądał wyjaśnienia sprawy, później ktoś z ambasady RP w Moskwie tłumaczył się z tej dezinformacji.

Nawet JK na to się powoływał - „Pamiętam, jak mnie przekonywano 10 kwietnia, jak byłem w szpitalu u mojej mamy, że mój brat być może przeżył, bo przecież trzy osoby przeżyły. Doskonale to pamiętam. To były informacje zdaje się z polskiego MSZ"

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 22:11:28

Czlowieksniegu, a to znasz?

1. Jak nie wyląduję (my), to mnie zabije (ją)
2. Patrzcie, jak lądują debeściaki
3. Tu-154 cztery razy podchodził do lądowania, mimo że kontrolerzy nalegali, by odleciał na zapasowe lotnisko
4. Prezydent Lech Kaczyński miał naciskać na załogę, by lądowała niezależnie od warunków. Pilot nie mógł podjąć sam decyzji o czterokrotnym podchodzeniu do lądowania
5. Śmiertelnym lądowaniem dowodził dowódca Sił Powietrznych Polski
6. Przekopywano z całą starannością ziemię na miejscu tego wypadku na głębokości ponad 1 m i przesiewano ją w sposób szczególnie staranny
7. Załoga nie znała rosyjskiego i nie rozumiała komend wieży
8. Pijany generał Błasik zmusił pilotów do lądowania
9. Przed startem Tu-154 miało dojść do kłótni między gen. Błasikiem a kpt. Protasiukiem

chcesz więcej, to poszukaj w GW, TVN, Newsweeku i podobnych fake mediach

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-17 22:21:54

Nikt poza technikiem nie miał uprawnień do wykonywania tego lotu, Protasiuk mógł zajść tylko na 120 metrów w tych warunkach i posiadanymi uprawnieniami.Rosyjski jako tako znał tylko kapitan.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-18 00:27:57

bjar_1 (30086 / 857)
2018-05-17 11:16:39

The Best!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-18 07:57:50

a mogli pojechać czołgiem, wtedy żadna brzoza by ich nie zatrzymała

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-18 08:03:10

http://wiadomosci.wp.pl/zagraniczne-podroze-macierewicza-placi-za-nie-sejm-6252873871861889a

"Zagraniczne podróże Macierewicza. Płaci za nie Sejm

Antoni Macierewicz promuje "Raport techniczny" za oceanem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że za zagraniczne wycieczki byłego ministra płaci Kancelaria Sejmu.

Jak wynika z informacji gazeta.pl, to Kancelaria Sejmu zapłaciła za podróż Macierewicza do USA. Udał się do Stanów Zjednoczonych jako szef Podkomisji Smoleńskiej, która odpowiada za stworzenie "Raportu technicznego". Autorzy dokumentu zakładają, że na prezydenckim tupolewie doszło do dwóch eksplozji.

Warto przypomnieć, że były szef MON odwiedził Stany Zjednoczone dwukrotnie. Pierwsza podróż odbyła się w dniach 24-28 lutego na zaproszenie Catholic University of America. Macierewicz uczestniczył w wykładzie na temat stosunków transatlantyckich i wyzwań dla Europy. Polityk miał okazję również odwiedzić Nowy Jork i Waszyngton. Koszt tej wyprawy opiewał na ponad 14 tys. zł.

Druga wizyta trwała tydzień. Od 14 do 21 kwietnia w ramach objazdowej promocji "Raportu technicznego" Macierewicz odwiedził m.in sanktuarium w Doylestown, które jest uznawane za "amerykańską Częstochowę". Macierewicz zaprezentował także dokument w Millennium Knickerbocker Hotel w Chicago. To tam wręczono amerykańskim politykom, dziennikarzom oraz przedstawicielom środowisk akademickich kopię "Raportu technicznego" w języku angielskim.

Na razie nie wiadomo, ile Sejm zapłacił za tą podróż. - Koszty tego wyjazdu nie zostały jeszcze rozliczone - podaje Kancelaria Sejmu w odpowiedzi dla Gazeta.pl."

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-18 11:33:01

Czas kampanii wyborczych się zbliża to pacjenta do szafy,ciekawi mnie tylko ile razy ten numer odpali?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-18 11:37:45

Tyle razy, ile go wykonają. Przeciętny wyborca polski nie jest zbyt bystry i fortel zadziała za każdym razem.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-18 16:44:42

Fortel jak fortel, ja bym to nazwał abecadłem polityki. Dziwi mnie, że kogoś to dziwi albo gorszy. Bismarck podobno kiedyś powiedział - Nigdy się tyle nie kłamie jak przed wyborami i podczas wojny. A u nas wybory za pasem.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 07:58:20

Jakie rosyjskie kłamstwa??? Do katastrofy doszło wyłącznie z polskiej winy, bo podczas tego lotu złamano WSZYSTKIE obowiązujące w lotnictwie procedury! Gdyby przestrzegano procedur - to do katastrofy by nigdy nie doszło. Bo samolot nie miał prawa w tym składzie wystartować z Okęcia, a co dopiero lądować we mgle na jakimś pastwisku. Tak swoich vip-ów nie potraktowaliby zapewne nawet w jakimś Burkina Faso, czy w innym Kassabubu Mombaso. Ale zwyciężyła ta nasza zwyczajowa bylejakość i to nasze "jakoś to będzie" i oczywiście pogardliwe "nie będzie jakiś Rusek zabraniał nam lądować". A teraz pozostaje nam martyrologia i spiskowe teorie dziejów, no i miliony dla tych, którzy robią na tym biznes...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 10:09:34

Balans, musisz powołać komisję lub podkomisję i swe rewelacje w formie raportu opublikować.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 13:12:07

Te rewelacje zawiera raport PKBWL tylko trzeba chcieć go przeczytać. 36 Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego rozgoniono właśnie przez przez "obyczaje" panujące tam w kwestii przestrzegania procedur, czasu pracy, ect, ect.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 13:19:13

a jest tam, że ruscy zabraniają?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 13:20:04

Marcin- ale, że co Moskwa zabrania?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 13:54:40

Yety, Tyr chce Balansowi przez tą propozycję stopę życiową podnieść.Wiesz, ekstra kasa, limuzyna, całodobowa ochrona ŻW, taki los przewodniczącego podkomisji.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 13:56:22

Fala- Ty młody jesteś...
Widać nie pamiętasz, że Tyr od lat prezentuje platoniczne (?) uczucie wobec Balansa.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 13:59:32

Do czego to te uczucia mogą doprowadzić........

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 18:30:53

Tyr: "a jest tam, że ruscy zabraniają?"

Ruscy jasno i wyraźnie: "Nie ma warunków do lądowania"

W lotnictwie tak już jest, że w takich okolicznościach lądują tylko SAMOBÓJCY!!!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 21:18:28

W-39

Ale ja prosiłem o trzy i merytoryczne.

Na Twój jeden, odpowiedź brzmi- śledztwo, czy "śledztwo" w Rosji nadal się toczy i pudło jest im niezbędnie konieczne.
Ale niech będzie- jeszcze dwa proszę.
Bo taka Rosja jest wielka jak .... i ma kasę z rabowania złóż z własnych terytoriów ,i takie coś jak "kołtun Wolski" i jego "problemy spiskowe" ma w głębokiej dziurze.Tyle w temacie

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 22:17:45

Takich fantów Rosja nie oddaje za friko, musi być coś w zamian.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-19 23:07:26

Np zniesienie bezwizówki z obwodem Kalinigradzkim,które odnowił obecny rząd ?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-20 10:05:27

mikross (219 / 10)2018-05-19 23:07:26

To mało, tu chodzi o znaczącą korzyść polityczną lub gospodarczą dla Rosji w rodzaju:
- poparcie dla Nord Stream II
- odnowienie kontraktu na import gazu z Rosji
- działanie na rzecz zniesienia sankcji UE
- rezygnacja z Trójmorza
- poparcie Rosji w konflikcie z Ukrainą
- usunięcie wojsk amerykańskich z terenu RP
spełnienie jednego z tych punktów dawałoby szansę na zwrot wraku. Przynajmniej wg mnie, ale co tam siedzi w głowach ruskich szachistów to nikt nie wie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-20 10:13:04

Fantazja, znaczenie głosu polski w w/w kwestiach jest znikome na dzień dzisiejszy.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-20 21:39:14

tak od wieków jest, dzięki tobie i tobie podobnym. Zawsze znajdą jakąś kolumnę

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-20 23:20:04

Mylisz się, właśnie dzięki pacjentom ośmieszającymi kraj w każdym możliwym miejscu na świecie którzy za wydumane brednie koszą ciężki szmal, a na gościnnych występach w Jackowie zbiera po $50 do kapelusza.Gdzie się podziały pieniądze na śmigłowce ?, będzie ograniczony remont pięćdziesięcioletnich maszyn, a to znaczy że będzie dalsza wycinka lasów przy pomocy sprzętu latającego.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-21 00:40:30

Do niektórych widzę nic nie dociera, tylko Antoni, PiS..tamto sramto..F. Taylor wyraził wątpliwości co do oficjalnych "ustaleń" komisji Milera itd...odnotowała to prasa ( Portale ) międzynarodowa..A wy żądacie jeszcze merytorycznych uwag....he,he..

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-21 13:29:13

Polecam leturę całego wywiadu ale w szczególności część pt. "Smoleńsk – mit, na który czekano"
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/widma-duchy-mity-oto-swiat-polskiej-polityki/w8jf5k8

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-21 18:16:39

pepe: "Do niektórych widzę nic nie dociera, tylko Antoni, PiS..tamto sramto..F. Taylor wyraził wątpliwości co do oficjalnych "ustaleń" komisji Milera itd...odnotowała to prasa ( Portale ) międzynarodowa..A wy żądacie jeszcze merytorycznych uwag....he,he.."

O Taylorze to już tu na forum było - nawiedzony i sfiksowany zwolennik spiskowych teorii dziejów, który w swojej karierze zawodowej więcej zaszkodził niż pomógł, a teraz pewnie liczy na ekstra kasę od nawiedzonych głupoli.

A o tym J. Schindlerze to tylko tyle można powiedzieć, że NIGDY NIE BADAŁ WYPADKÓW LOTNICZYCH, a więc z niego jest taki "ekspert", jak z koziej dupy trąbka. Ale w ich interesie jest sprowokowanie nas do wojenki z Rosją, bo wtedy to i dużo droższy gaz kupimy z USA i grubo przepłacimy za zabawki dla wojskowych...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-21 22:13:54

Przepraszam, że dorzucę swoją uwagę.

"w ich interesie jest sprowokowanie nas do wojenki z Rosją, bo wtedy to i dużo droższy gaz kupimy z USA i grubo przepłacimy za zabawki dla wojskowych"

czy nie mógł tego napisać

"nawiedzony i sfiksowany zwolennik spiskowych teorii dziejów"

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-22 19:43:51

les05: >czy nie mógł tego napisać
"nawiedzony i sfiksowany zwolennik spiskowych teorii dziejów"<

Relacje z sąsiadami mamy chłodne, a z niektórymi nawet wrogie.
Ale tym się nie przejmujemy, bo uważamy się za bardzo ważnego sojusznika zamorskiego mocarstwa. Cała sytuacja przypomina bajeczkę o zajączku i wilku:

Wilk dopadł zajączka i już miał go zjeść, ale na to zajączek - hola hola wilku, ty się zastanów co chcesz zrobić, bo moim kumplem jest niedźwiedź. Wilk skonsternowany - jak to twoim kumplem jest niedźwiedź? Na to zajączek - wczoraj spotkałem niedźwiedzia i ten sobie podtarł mną dupę..

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-22 19:48:22

Janusz- a jeśli ktoś w przypowieść o zajączku nie wierzy, niech prześledzi ostatnie wypowiedzi PDT odnośnie Trójmorza... a za moment spotkanie w Bukareszcie...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-22 22:49:24

Balans
Wiem już, że w opowiadaniu bajek nie mogę się z Tobą równać:)
A tak na poważnie, to uważasz, że powinniśmy zrezygnować z obrony naszych interesów, żeby znów mogli nas poklepywać po plecach i mówić jacy jesteśmy fajni. Nic prostszego wystarczy:

-zezwolić Ukraińcom na budowę w Polsce pomników UPA, przyznać im rację, że na Wołyniu to był tylko konflikt etniczny i tam wszyscy wszystkich wyżynali

-podziękować Niemcom za Nord Straem II i poprosić o możliwość sprowadzania rosyjskiego gazu z Niemiec

-domagać się od UE zniesienia sankcji nałożonych na Rosję i zapewnić Moskwę o całkowitej i bezwarunkowej akceptacji raportu Anodiny

wtedy nasze relacje z sąsiadami będą super doskonałe. O to Ci chodzi?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-22 23:26:49

A co nasz kraj posiada prócz "dumy narodowej" ,jakieś złoża bogactw naturalnych w olbrzymich ilościach ,może prócz węgla ....Jakaś potęga miltarna z nas,co się Les dziwisz,że nasz kraj wyżej sra niż się ma w Świecie ,tak na prawdę....

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-23 10:52:13

poczytaj o geotermii, złożach metali ziem rzadkich, miedzi i złota, gazu ziemnego itp itd

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-23 17:59:19

Ta geotermia to to u Rydza?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-23 19:00:38

też

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-23 19:05:18

http://odnawialnezrodlaenergii.pl/.../item/1844-mapa-potencjalu-plytkiej-geotermii-w-polskiej-wersji-jezykowej
na tle reszty Europy nieźle to wygląda

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-23 19:12:23

Najbardziej powaliły mnie na kolana te "metale ziem rzadkich" i "złoto"! Dorzucę więc od siebie jeszcze diamenty, platynę, uran, ropę naftową i krasnale ogrodowe...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-23 23:53:40

"Metale ziem rzadkich" to pewnie chodzi o meteoryty żelazne,albo cóś bliżej nieokreślonego....,a złoto to pewnie chodzi o te złoża ze Złotoryi,geotermia to wiadomo ....ojciec dyrektor...jak znajdzie tam piekło to temperatura tych wód wzrośnie do 100'C,bo teraz to ma chyba 30'C i nadaje się do ....

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 00:04:47

Złoto i inne metale szlachetne a także drogocenne kamyki ,również w wymienionym przez was miejscu.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 00:08:10

Na ile te złoża są wyceniane?Dlaczego tych "bogactw" nie eksploatują przemysłowo hmm ?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 12:00:21

Les05: "Balans
Wiem już, że w opowiadaniu bajek nie mogę się z Tobą równać:)"

-----------------------------------------------------------------------------------------

Po raz kolejny udowadniasz, że dyskusja z wyznawcami jakiejś SEKTY [w tym wypadku sekty smoleńskiej] nie ma najmniejszego sensu, bo nikt sekciarzy nie przekona, że "białe jest białe, a czarne jest czarne".

Jeżeli nie dociera do Ciebie prosty FAKT, że w lotnictwie podstawą bezpieczeństwa jest przestrzeganie procedur - bo lotnictwo nie wybacza błędów! A w tym konkretnym przypadku złamano WSZYSTKIE OBOWIĄZUJĄCE PROCEDURY, to co może do Ciebie przemówić?

Czy nie dociera do Ciebie to, że ten samolot nie miał prawa wystartować wtedy z Okęcia [załoga bez aktualnych uprawnień, brak prognozy pogody, nie wyznaczone lotnisko zapasowe].

Czy nie dociera do Ciebie to, że tym bardziej nie miał prawa w tych warunkach lądować [przekroczone wszystkie dopuszczalne minima].

Czy nie dociera do Ciebie to, że jak załoga słyszy Alarm "Ziemia", to powinna natychmiast poderwać samolot, a nie kontynuować lądowanie, bo jakiś generał za plecami podpowiada "dasz radę", a później to już słychać tylko "o k...."

Czy nie dociera do Ciebie to, że "specjaliści od puszek od piwa i parówek", którzy NIGDY nie zajmowali się badaniem wypadków lotniczych - to nie są żadni eksperci, tylko zwyczajni hochsztaplerzy.

I na koniec jeszcze odnośnie "wstawania z kolan" - tak energicznie wstaliśmy z kolan, że walnęliśmy głową o sufit i teraz leżymy plackiem, a Prezes leży w szpitalu.
W efekcie aby zostać obecnie "poklepanym po plecach", to musimy sobie to kupić, przepłacając grube miliardy dolarów za Patrioty. A i to z niewielkim skutkiem, bo nasz Prezydent został ostatnio poklepany jedynie przez kilku burmistrzów.

A w tle mamy jeszcze ustawę 447, która może nas sprowadzić do epoki kamienia łupanego...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 12:01:09

Złoto i srebro pozyskiwane są ubocznie wraz z miedzią. O naszej pozycji w górnictwie miedzi nie muszę chyba przypominać?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 13:26:02

Les05 swoimi wywodami upewnił Tel Awiw że uchwalone w USA należności da się z Polin wyegzekwować.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 13:43:15

Balans ,prognozę pogody Protasiuk otrzymał, szkopuł w tym że była trochę podrasowana na potrzeby....,ale nawet wtedy optymistyczna nie była.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 13:46:36

Jak ćwierkają wróbelki licencja pilota na ten sprzęt i nawet podrasowaną pogodę była za cienka.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 14:05:01

Czy powyższe oznaczają, że nawet człowiek do dentysty iść nie powinien?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 14:40:28

Hipolit, licencja a uprawnienia to trochę się różnią.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 15:35:02

Jesteśmy tak zamerykanizowani że wszędzie tylko"licence"."Prawo jazdy"idzie do lamusa.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 15:41:47

Erih: "Złoto i srebro pozyskiwane są ubocznie wraz z miedzią. O naszej pozycji w górnictwie miedzi nie muszę chyba przypominać?"

To akurat zasługa komuny, że mamy kopalnię i hutę miedzi wraz z ubocznymi dodatkami. Gdyby nie to, to mielibyśmy zapewne dzisiaj wielkie G.... A wariancie optymistycznym, to właścicielem byłby obecnie jakich koncern z USA, a 99% zysków szło by za ocean.

Swoją drogą to górników kolejne władzunie się wyraźnie bały i akurat miedzi nie dało się w prosty sposób "sprywatyzować" [czyt. rozkraść]. Czego nie można powiedzieć o tysiącach innych zakładów pracy i fabryk, po których pozostały tylko rujny. Bo tak sobie zażyczyli nasi nowi sojusznicy, aby sprowadzić nas do roli taniej siły roboczej i rynku zbytu dla ich towarów - prywatyzacja jako lekarstwo na wszystko, w krajach gdzie nie było prywatnego kapitału!!!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 15:56:11

balans (4655 / 63) 2018-05-24 15:41:47

Zaufaj mi, w trzech tematach:

- KGHM z przydawkami już dawno został sprywatyzowany, czyli należy do partii akurat sprawującej władzę przy korycie

- KGHM z przydawkami już dawno został "sprywatyzowany", czego ma świadomość każdy, kto B2B z nim uprawia

- o cudach związanych z KGHM pewne rzeczy wypłyną w w 2019. Dokładnej daty PAD jeszcze nie podał.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 18:54:45

balans (4655 / 63)2018-05-24 12:00:21

Szanowny kolego, dociera do mnie i potrafię zrozumieć, w omawianej sprawie, wszystko co jest prawdziwe, logiczne i zgodne z prawami fizyki i polityki.

Procedury są po to by je przestrzegać, wiadoma rzecz. Aczkolwiek, skoro nasz drogi i nieodżałowany Bronisław - minister, marszałek i prezydent w jednym, głosił, że piloci to mogą nawet na drzwiach od stodoły latać, więc niewykluczone, dla niektórych oznaczało to, że mogą więcej. Zwłaszcza, skoro byli na kursie i na ścieżce. Tego nie da się wykluczyć.

Ale są inne sprawy jeszcze nie wyjaśnione, dlatego wstrzymuję się z ostateczną oceną i czekam na rozstrzygnięcie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 18:55:01

Yeti, mylisz złodziejską prywatyzację z lat 90-tych z uwłaszczeniem się post-styropianowych elit na majątku narodowym.

A to są jednak trochę różne sprawy, acz efekt jest zbliżony - nieliczni się bogacą kosztem pozostałych. Tyle tylko, że KGHM-u nie zaorali, bo to kura znosząca złote jajka dla partyjnych kacyków...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 20:29:53

les05, przeczytaj jeszcze na jakiej wysokości był samolot kiedy wieża powiedziała "na kursie i na ścieżce", w takich warunkach pogodowych jak były wtedy Protasiuk minimum miał 120 metrów wedle posiadanych uprawnień..Przeczytaj też jakie wysokości podawano w kabinie .
Hipolit, na pilotowanie samolotów zawsze była i jest licencja, nie było prawa jazdy.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 21:56:37

Nim padło z wieży "na kursie i na ścieżce", to wcześniej wieża zapodała "NIE MA WARUNKÓW DO LĄDOWANIA". Nikt normalny w takiej sytuacji nie próbuje lądować, a do tego jeszcze z VIP-mi na pokładzie. A i to "na kursie i na ścieżce" wieża podała na podstawie obserwacji odczytów z prymitywnych urządzeń z przed pół wieku, co przy planowaniu tego lotu też powinno być brane pod uwagę. Do tego załoga podczas przyziemiania popełniła szereg błędów, które zapewne były w dużym stopniu spowodowane rezygnacją przez Polskę, ze szkolenia pilotów spec pułku na symulatorach w Rosji. Na koniec pogoniono Ruska, który miał robić w kabinie za "przewodnika", no i stało się, to co stać się w tych warunkach musiało...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 22:24:21

Tak pewnie jest w lotnictwie cywilnym. W wojsku kalkulacja w podejmowaniu ryzyka jest inna, margines bezpieczeństwa jest mniejszy.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 22:42:23

lesO5, co ty pier...Załoga poza technikiem nie miała uprawnień do wykonania tego lotu, dotrze to do ciebie? A jak się kończy nieprzestrzeganie procedur to mieliśmy przykład, myślisz że prawa fizyki samolotów wojskowych nie obowiązują?Tym bardziej mając tyle i takich osób na pokładzie nie powinno być żadnych odstępstw.Poczytaj jakie kwalifikacje mają piloci Air Force One i jak dużo do gadania na temat lotu ma główny pasażer, jak przygotowują się do lotu i jak przebiega planowanie.Tam nikt nie wejdzie do kokpitu i nie ryknie , ląduj dziadu.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-24 23:51:41

Les...jaka kurna kalkulacja???? z VIPami na pokładzie???
No to trzymając się Twojego toku myślenia - żle skalkulowali i ponieśli tego konsekwencje - czyli jaki wybuch ? parówki ? itp....
Les mylisz się i to GRUBO - 36 miał procedury - i lepiej gorzej się ich trzymali - za czasów PISU po prostu wychodzili z założenia że zamiast przepisów i regulaminów czuwa opaczność...
powtórka była jak wrócili - koło u PAD-a, ładowania siędo samolotu i próba wymuszenia startu, wypadek broszki i tośka...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 00:19:04

W wojsku kalkulacja w podejmowaniu ryzyka jest inna, margines bezpieczeństwa jest mniejszy.

Fałsz .... Instrukcji organizacji lotów oznaczonych statusem HEAD jasno określa dużo wyże wymagania niż loty cywilne.

http://www.dz.urz.mon.gov.pl/zasoby/dziennik/pozycje/tresc-aktow/pdf/2013/01/Poz._4_dec._Nr_2.pdf


Jak bardzo różnią się od siebie procedury lotnicze wojskowe i cywilne?

Bardzo, bo tak w wojsku, jak i w cywilu, zarówno na Wschodzie i na Zachodzie, bo mamy cztery takie segmenty, cywilny na Zachodzie i cywilny na Wschodzie, przy czym Wschód to kraje dawnego ZSRR, Wietnam, Chiny, natomiast Zachód to cała reszta świata. Cywilne procedury podejścia do lądowania są i tu i tu w zasadzie jednakowe i są to przyjęte standardy według przepisów organizacji ICAO. Podstawowym systemem, który umożliwia podejście do lądowania jest Instrumental Landing System, czyli ILS. Jest to zespół radiolatarni, które tworzą strefę równosygnałową, czyli ścianę sygnałów elektronicznych pionową, która się pokrywa z osią pasa i poziomą, która tworzy płaszczyznę płynnego schodzenia do lądowania, jak taka równia pochyła. I taki system stosuje się zarówno w cywilu jak i w wojsku na zachodzie. Przy czym wojsko dubluje ten system ILS systemem radiolokacyjnego lądowania połączonego z bezkierunkowymi radiolatarniami, ponieważ wojsko stara się mieć różne systemy lądowania na wypadek czy zniszczenia przez dywersantów. Poza tym system ILS jest trudno rozwijalny tam gdzie wojsko musi szybko przerzucić swoje siły i działać. Np. w Iraku, w Afganistanie rozwinięcie tego systemu trwa tygodniami, czasem miesiącami. System radiolokacyjny się przywozi, rozstawia i jest gotowy do pracy niemalże następnego dnia. Prócz tego w jednym i drugim są radiolatarnie bezkierunkowe.
Wschodni wojskowy, czyli system PRMG który jest radzieckim odpowiednikiem ILS. Działa identycznie, tylko nie jest z nim kompatybilny. Jeżeli nasz samolot miał odbiornik ILS to nie mógł korzystać z PRMG.
Czyli zostały te dwie radiolatarnie bezkierunkowe i został ten system radiolokacyjny wschodni. Same radiolokatory są podobne, bo to polega na tym, że jest to radar, który obserwuje tylko sektor w kierunku podejścia do lądowania i przedłużenia pasa, bardzo precyzyjnie określa położenie samolotu w tym korytarzu w którym powinien podchodzić do lądowania a wskaźnik obserwuje nawigator, który przez mikrofon, przez radio podaje pilotowi komendy, żeby ten ustawił się na tej ścieżce podejścia. Czyli patrzy na wskaźnik i mówi pilotowi czy ma lecieć lekko w lewo czy w prawo.
W systemie wschodnim wojskowym nawigator wieżowy jest jednocześnie kierownikiem lotów, i on kieruje na ziemi, w systemie zachodnim całość podzielona jest na kontrolę obszaru, zbliżania, wieżową. Każdy odpowiada za siebie, nikt nie jest niczyim przełożonym. To zupełnie inna koncepcja i filozofia.
Na Wschodzie jest przyjęte, że sugestie kontrolera wieżowego są dla pilota wiążące. Taka jest mentalność. Wiedzą, że jeżeli przylatuje samolot zachodni, cywilny to komendy kierownika lotów z wyjątkiem jakichś wyjątkowo stanowczych, takich jak np. zamknięcie lotniska są informacją, z których pilot może skorzystać lub nie. Chyba, że są to komendy typu "zabraniam". Wtedy pilot musi się im podporządkować.


We wszystkich państwach DECYDUJE dowódca załogi niezależnie od stopnia i stanowiska i on jest przełożonych wszystkich osób na pokładzie łącznie z prezydentem i premierem.


Przy korzystaniu z tego typu radiolokatora na Wschodzie jest taka zasada, że są tylko wyznaczone punkty w których pilot musi się zameldować i na których mu nawigator odpowiada odległością do pasa. Jeżeli pilot nie odchyla się od ścieżki podejścia to nawigator w ogóle się nie odzywa tylko okresowo może mu podpowiedzieć odległość i korekty kursu i pilot musi je pokwitować swoją wysokością. Natomiast w zachodnim systemie jest zupełnie inaczej. Procedura NATO-wska jest taka, że przeprowadza się tzw. talkdown: kontroler jak się upewni, że pilot jest "ready for talkdown" to włącza mikrofon i nadaje jak papuga, podając kurs, parametry itd. Pilot nawet nie ma mu kiedy odpowiedzieć. Dopiero jak nawigator ocenia czy pilot słyszy go na podstawie tego czy wykonuje jego polecenia. Piloci wyszkoleni w systemie NATOwskim są przyzwyczajeni do "talkdown", kiedy nie muszą potwierdzać, a dla rosyjskiego kontrolera niepotwierdzenie komendy jest sytuacją nienormalną.

Lądowanie na sowieckich lotniskach dla samolotów sowieckich wojskowych to jest normalne. Jak działa system PRMG to jest o wiele łatwiejsze, to jak lotnisko cywilne. Natomiast bez systemu w trudnych warunkach atmosferycznych jest trudne. W warunkach minimalnych to wręcz niemożliwe.

Protasiewicz posiadał uprawnienia do lądowania;

- z wykorzystaniem ILS (system naprowadzania satelitarnego): podstawa chmur 60 m, widzialność -8211; 800 m (ILS był w Tu-154, nie było go na lotnisku Siewiernyj)

- z systemem PAR (radar precyzyjnego podejścia) i podwójnym NDB (system naprowadzania przez radiolatarnie): podstawa chmur 100 m i widzialność 1200 m

- przy użyciu PAR: chmury 120 m, widzialność 1500 m

- podwójny NDB: chmury 120 m, widzialność 1800 m

Protasiewicz w zaistniałych warunkach nie miał PRAWA zejść poniżej 120 m ..... a zszedł na 5 m.p.p.m. ( CZYLI o 125m poniżej swoich uprawnień )

Mam nadzieje iż teks nie jest za trudny dla co poniektórych.

... no i wyszedł mi prawie doktorat.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 06:56:33

prawie... jeszcze tylko o: "na kursie i ścieżce", ukształtowaniu terenu na podejściu, na stan tech. samego lotniska, dziwnych stwierdzeniach w obu raportach itd itp

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 07:37:42

120 metrów, na tyle mogli zejść.I nie ma nic do tego ukształtowanie terenu,nie zmieniło się w ciągu trzech dni bo trzy dni wcześniej Protasiewicz był tam jako II pilot, tak samo jak i jego stan lotniska się nie zmienił w ciągu trzech dni.Jakież to dziwne stwierdzenia w raportach?, czego twój umysł nie ogarnia?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 12:35:32

Inteligentny i zorientowany w temacie zrozumie... A tobie chyba trzeba w obrazkach wszystko wyjaśniać.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 14:29:08

Podstawowe pytanie, czytałeś raport PKBWL? czy zbyt nudne i poszedłeś na skróty korzystając z twórczości pacjenta, trotyla i innych?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 15:18:58

PKBWL

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 16:54:06

Fragment wypowiedzi kpt W.Jedynaka na temat różnic w procedurach w lotnictwie cywilnym i wojskowym.
Jedynak nie jest z mojej bajki, to raczej wasz guru jeśli chodzi o Smoleńsk. Tekst jest prosty, więc nawet zagraniczne gamonie powinni zrozumieć. Chociaż pewności nie ma,zaczadzenie robi swoje.

"W lotnictwie cywilnym przepisy stanowią, że jeżeli pogoda w trakcie lądowania jest niesprzyjająca, pilot nie może
podejść dalej niż do zewnętrznego markera lub do wysokości tysiąca stóp. Jeżeli nie nastąpi istotna poprawa warunków
atmosferycznych, załoga nie może decydować o tym, czy będzie lądować. To jest bardzo istotna różnica – zauważa.
Zapytany, czy w przypadku lotów wojskowych procedury zezwalają na podjęcie większego ryzyka, odpowiada: „
W wojsku margines bezpieczeństwa jest po prostu nieco mniejszy".

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 18:28:28

no i co z tego wynika??? zacytowałeś fajnie i co dalej??? konkluzja jakaś???

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 18:44:50

"...załoga nie może decydować o tym, czy będzie lądować..."

Tu-tka próbowała lądować.
Oznacza to, że wieża, czy ktokolwiek inny- uprawniony, wydał pozwolenie? Mamy na to białko?

PS To po co te bomby z wypełnionych wodorem parówek, skoro wystarczyło wieżę przygotować odpowiednio?Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 18:45 25-05-2018

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 20:32:48

lesO5, pamiętaj kogo wiózł, zapoznaj się z instrukcją HEAD.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 21:10:28

fala, boer, cairo1 wykwity twojej "wiedzy i intelektu";) jedynie działają na korzyść adwersarzy:) Pisz jak najwięcej:)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 21:14:25

Tyr- ale, czy moje pytanie do Les nie miało uzasadnienia i nie było na miejscu?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 21:19:15

jak dla mnie próba podejścia

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 21:21:41

Znowu coś tyrdolisz, jak brak argumentów to zaczyna się rzucanie odchodami.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 21:23:27

Tyr (172 / 0) 2018-05-25 21:19:15

"jak dla mnie próba podejścia"

Ale, że co?
Biorę pod włos Les, czy że Tutka próbowała podejść?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 21:38:04

Yety, z tą załogą ten samolot nie miał prawa wystartować,Błasik "zgwałcił" Protasiewicza ,ten się ugioł ale o gotowości do lotu zameldował generał ,a nie dowódca załogi.Dobra , start się udał lecą.Dostają komunikat o stanie pogody na Siewiernym, decydują zrobić podejście jak nie da rady to odlatują, dobra niech lecą.Robią podejście, na 120 metrach Protasiewicz nie widzi ziemi i co powinien zrobić? Powinien przerwać manewr i odejść na drugi krąg,a co zrobił to wszyscy wiemy.A teraz znaffcy próbują wmówić że rosjanie wykopali albo dól, albo podnieśli ziemię, albo magnesami ściągnęli samolot na ziemię,albo zrobili mgłę,bo chyba wybuchy już im chyba z łepetyn wywietrzały bo coś nie odświeżają tej fantazji.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 21:41:04

jak wynika ze stenogramów i zeznań świadków (w tym kontrolerów z lotniska Smoleńsk-Siewiernyj) samolot wykonywał jedno próbne podejście do lądowania, uzgodnione, a nawet wręcz zalecone przez wieżę.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 21:49:04

Tyr (173 / 0) 2018-05-25 21:41:04

"jak wynika ze stenogramów i zeznań świadków (w tym kontrolerów z lotniska Smoleńsk-Siewiernyj) samolot wykonywał jedno próbne podejście do lądowania, uzgodnione, a nawet wręcz zalecone przez wieżę"

I wtedy było to kabum czy wcześniej? Czyli trotyl, wodór, parówki...

Czy też przyziemił przy kolejnym podejściu?

Czy przy tym siłą (?) narzuconym przez wieżę próbnym?Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 21:49 25-05-2018

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 22:11:20

Wieża nie zalecała mu zejścia poniżej 120 metrów, tylko osoba będąca w kabinie. Jakim prawem zresztą ktoś się ciągle przez tą kabinę przewijał? To tylko w Bolandii jest możliwe, że loty HEAD tak wyglądają!

Bezpośrednio winni tej katastrofy - sami sobie zgotowali ten los. Szkoda tylko, że pociągnęli za sobą tyle niewinnych ofiar.

Pośrednio winni - czyli ci, którzy przez 20 lat demontowali polską armię, w tym spec-pułk, mają się w większości dobrze...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 22:15:25

Jak już wielokrotnie pisałem z ostatecznym rozstrzygnięciem tego co stało się pod Smoleńskiem należy poczekać do zakończenia badań laboratoryjnych próbek pobranych z samolotu i oceny komisji powołanej przez prokuraturę. Raporty Anodiny i Milera mnie nie przekonują, jedni jak i drudzy mieli powody by zrzucić wszystko na pilotów, pijanego Błasika czy PLK.
Ja mam czas mogę poczekać.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 22:52:54

Jeśli się chce to można. Zidentyfikowano właśnie rosyjskiego oficera kierującego akcją zestrzelenia Boeinga Malezji Airlines Flight 17 (MH17).

http://www.bellingcat.com/...and-europe/2018/05/25/mh17-russian-gru-commander-orion-identified-oleg-ivannikov/

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-25 23:05:29

Nom, z tym że nikt cyrku nie robił, a co wogóle mają te dwie katastrofy ze sobą wspólnego aby MH17 jeszcze tu wkręcać?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 00:06:22

les05: "Jeśli się chce to można. Zidentyfikowano właśnie rosyjskiego oficera kierującego akcją zestrzelenia Boeinga Malezji Airlines Flight 17 (MH17)."

Po odciskach palców go zidentyfikowali?!

Swoją drogą to "Bellingcat" jest jeszcze bardziej "wiarygodny" niż ten pajac od parówek. Ciekawe kto im płaci za te pomyje - CIA czy Mossad?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 02:01:19

"W wojsku margines bezpieczeństwa jest po prostu nieco mniejszy".

Przestań bredzić jak nie masz najmniejszego pojecie o lotnictwie.

Jedynym wyznacznikiem są aktualne uprawnienia pilota.
Starzy piloci z 36 SPLT którzy odeszli w wyniku protestu byli o wiele lepiej wyszkoleni np. W. Jerzyna miał minima 60/0,5.

Winę za spowodowanie katastrofy ponosi Protasiewicz ( przekroczenie uprawnień ), współwinnym katastrofy jest Błasik ( nieprawidłowości w zakresie szkolenia załóg ) któremu bezpośrednio podlegał 36 SPLT.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 06:35:28

a co powiesz o tym, że samolot był w czasie próbnego podchodzenia 4 metry poniżej pasa i co powiesz o rozstawieniu PAR?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 11:42:05

balans (4659 / 63)2018-05-26 00:06:22

Daktyloskopia to metoda z XIX w. dziś mamy XXI w. i metody bardziej nowoczesne i równie skuteczne.

Dla Ciebie największą wiarygodność ma Anodina z zespołem?
Co tam Bellingcat - agenci Mossadu.
Co tam Frank Taylor
Robert Benzon
Dick Marquise
Wiesław Binienda
Goong Chen
Andreas Farkas
Kazimierz Nowaczyk
James Thurman
Jurgen Roth
John Schindler
Philip Morris
Wacław Berczyński
Glenn A. Jørgensen
Soraya McClung
Theodore Postol
są dla Ciebie specjalistami od parówek? Dlaczego? Bo nie mają rosyjskiej rekomendacji?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 11:48:47

Les- nie wiem, jak Balans, ale ja po prostu* szukam sensownego związku między obciążaniem wieży, która, podobnież, o warunkach nie poinformowała z wybuchem, na który po roku (?) badań przez renomowane zagraniczne laboratoria, ani śladu dowodu nie ma.


* ale się, przecież nie znam..


PS

Przywołane przez ciebie autorytety Podkomisji:

Kazimierz Nowaczyk "Dowodził też, że samolot przeleciał nad drzewem. A w ogóle eksplozje były dwie i pierwsza miała miejsce właśnie przed brzozą."

Wiesław Binienda "Prof. Wiesław Binienda stwierdził w rozmowie z TVP Info, że na lewym skrzydle prezydenckiego tupolewa znajdował się ładunek wybuchowy, który spowodował detonację."

Jurgen Roth "Jak twierdził, w Smoleńsku doszło do zamachu z użyciem ładunków wybuchowych. Przeprowadzić go mieli członkowie FSB z delegatury w Połtawie (dowodzić rzekomo generał rosyjskich służb specjalnych Jurij D.). Co więcej, zabójstwo polskiego prezydenta i 95 innych osób miał zlecić wysoki rangą polski polityk."

Glenn A. Jørgensen... którego choćby oficjalny życiorys jest "odrobinę" inny. Ciekawy może być jego związek ze Stankiewicz, która swego czasu twierdziła, że Rotha nie zabił nowotwór, ale... wrodzy agenci.

kilka z pozostałych nazwisk faktycznie jest z lotnictwem i badaniem katastrof mocno związanych, ale co chcą znaleźć, jeśli nie ma (?) jeszcze wyników z badań laboratoryjnych, a np Goong Chen otwarcie mówi, że miejsce katastrofy nie ma już znaczenia i wrak jest potrzebny, a dokładnie szczegółowe rozmieszczenie szczątków maszynyPost został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 12:02 26-05-2018

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 12:16:23

Widać tu wyraźnie, że Religia smoleńska poczyniła wielkie spustoszenie w społeczeństwie - vide lista "ekspertów" przedstawiona przez les05. Ekspertów, którzy w życiu NIGDY nie badali żadnej katastrofy lotniczej!

Nie pozostaje nic innego, jak za kilka lat, gdy będzie może trochę normalniej - wydać te kilkanaście mln $ i zaprosić do neutralnej komisji najlepszych i najbardziej doświadczonych PRAWDZIWYCH ekspertów lotniczych z takich państw jak: USA, Kanada, Brazylia, Wlk. Brytania, Francja, RFN, Szwajcaria, RPA, Australia, Nowa Zelandia i jeszcze kilku innych.

Wtedy raz na zawsze skończy się religia smoleńska, która czyni spustoszenie w naszym kraju. Acz zdaję sobie sprawę z tego, że i taka komisja nie przekona wyznawców Sekty smoleńskiej - takich, których tu na forum reprezentują: Les05 i Tyr. Bo ludzi, którzy dali się raz opętać przez jakąś SEKTĘ, nic już nie przekona. Są jak te ćmy lgnące do ognia...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 12:35:20

Czlowieksniegu (18349 / 1013) 2018-05-26 11:48:47

Szukanie przyczyn, tym zajmują się lub będą zajmować specjaliści, którymi ani Ty, ani ja, ani też szanowny kolega Balans nie jesteśmy. Czy coś znajdą, czas pokarze. Jeśli stwierdzą winę pilotów, to sprawa będzie zakończona, przynajmniej dla mnie.

Ale to będzie opinia niezależnych, międzynarodowych ekspertów. Bo ufać w to, co ogłosili specjaliści Anodiny mogą tylko ci, którzy łykają wszystko co Rosja podrzuci. Rosja jest specyficznym krajem, od wieków zawsze wrogo do nas nastawionym i o tym należy pamiętać, w różnych kontekstach, również smoleńskim. Kissinger kiedyś powiedział o politykach ZSRR, że nigdy nie mówią prawdy, nawet wtedy gdy im nie szkodzi. To u nich wiekowa tradycja.

O komisji Milera nic nie powiem, wystarczy posłuchać nagrania, w którym mówi, że ich raport musi być zgodny z rosyjskim. I wszyscy temu się podporządkowali.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 12:48:07

balans (4660 / 63)2018-05-26 12:16:23

Jest w Tobie za dużo czarnej energii:)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 12:51:16

les05 (1111 / 88) 2018-05-26 12:35:20

Widzisz...

Ciężko mówić o pacjencie, że jest ekspertem, jeśli duuuużo lat przed rozpoczęciem, że nie napiszę- skończeniem, badań laboratoryjnych podaje nie tylko powód* katastrofy, ale i nawet jej przebieg**.

Pogódź się, że AM za potężną kasę, której wielkości raczej nigdy nie poznamy, stworzył sobie latający cyrk, gdzie w menażerii ma najemników i osobo o IQ na poziomie średnio rozwiniętego pantofelka***.

* czyli wybuch

** w którym skrzydle i w jakiej kolejności.

*** przepraszam pantofelki za uwłaczające im porównanie

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 12:59:52

Czlowieksniegu (18351 / 1013) 2018-05-26 12:51:16

AM nigdy nie uważał się za eksperta. Jest politykiem, być może kontrowersyjnym co-nie-co. Ekspertem robisz go ty i tobie podobni, czyli wrogowie pana Antoniego, bo tak wam wygodniej go atakować.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 13:00:39

specjalnie dla balansa i fali, bo inaczej nie zrozumieją...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 13:05:19

les05 (1112 / 88) 2018-05-26 12:59:52

Ja robię AM ekspertem? Upsssssss- w którym momencie? Mam, świadomość, że równie dobrze na jego miejscu jako szefa Podkomisji*, mógłby najgłupszego z moich domowych kotów postawić.

A przytaczałem opinie np Biniendy czy innego Nowaczyka...


* btw- zwróć uwagę, dlaczego to-to nazywa się PODkomisja

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 13:26:43

Tyrdolisz i ignorujesz fakty .

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 16:15:00

Czlowieksniegu (18352 / 1013)2018-05-26 13:05:19

W kategorii kotów też nie dasz rady. Może poszukaj szans w lemingach.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 18:05:17

Krótka piłka - który z tych niby ekspertów Antka jest albo był, członkiem jakiejś narodowej komisji badania wypadków lotniczych?

Który z tych niby ekspertów brał udział w badaniu chociaż jednego wypadku lotniczego? Tak poczynając od badania miejsca katastrofy, przez analizę zapisów czarnych skrzynek, po studiowanie setek stron dokumentów dotyczących wszystkiego co miało związek z konkretnym samolotem.

Obecnie takie już dziwne czasy mamy, że nawet jak ktoś ogłosi, że ziemia jest płaska, to zaraz znajdzie się grupa "ekspertów", którzy to potwierdzą, aby tylko zaistnieć w mediach i zapewne zarobić jakąś kasę tak przy okazji...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-26 21:38:54

Jak widać w temacie wątku ...:yebolców" teorii spiskowej smoleńskiej nie brakuje i pewnie przez najbliższe 50 lat nie braknie,bo ten "ciemny beton wolskiego kołtuna" jebie nasz kraj od wielu lat,dlatego pozycję mamy w Świecie jaką mamy w stylu i klimacie Pana ministra Waszczykowskiego,a i jak widać zwolenników jego kołtuństwa i popierdoleństwa,teorii parówkowych nie brak.Przykre

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-27 00:05:43

mikross rozumiem że jesteś ''''europejski ''pisząc w twoim stylu rozumiem że śikałeś na znicze smolęńskie przyłącz się do doktorka z UW.Współczesne barbarzyństwo! Doktor z UW inicjuje akcję oddawania moczu na Pomnik Smoleński: "Grozi nam jedynie grzywna"
/ autor: YouTube/Twitter wPolityce.plWojciech Jabłoński / autor: YouTube/TwitterWojciech Jabłoński, posiadający tytuł doktora politologii z Uniwersytetu Warszawskiego, zainicjował na Twitterze akcję polegającą na oddaniu moczu na pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej w placu Piłsudskiego. Niestety, są osoby, które pozytywnie odpowiedziały na tę odrażającą i barbarzyńską akcję.Co więcej, Jabłoński chce profanować pamięć o ofiarach katastrofy smoleńskiej w świetle kamer - podobno „ogarnął kamery niemieckie i belgijskie”. Jest też przekonany, że uczestnicy tej obrzydliwej akcji pozostaną praktycznie bezkarni.

Grozi nam jedynie grzywna za oddawanie moczu w miejscu publicznym (max 1500 zł, zwykle to zaledwie 200-400 zł)

— napisał.

Jabłoński podał też szczególy akcji:

Mocz oddajemy na chodnik, nie bezpośrednio na granitowego kloca. Na tej SAMOWOLCE BUDOWLANEJ - obecna, bolszewicka władza umieściła ORŁA, który jest

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-27 09:37:17

Weteran-39 (886 / 51)2018-05-27 00:05:43

Nie dziw się, mikross jest typowym przedstawicielem wyznawców Anodiny i Milera, wschodnia mentalność i wschodnia kultura.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-27 09:58:32

mikross nagrodę otrzyma pocztą.

Ktoś jeszcze jest zainteresowany, jak wygląda komunikat, który powinien* być do nagrody dołączony?


* rzadko się zdarza, że system wysyła- z góry ostrzegam

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-27 11:54:15

les5: "Nie dziw się, mikross jest typowym przedstawicielem wyznawców Anodiny i Milera, wschodnia mentalność i wschodnia kultura."

Język @mikrossa jest alergiczną odpowiedzią na język wyznawców sekty smoleńskiej, nawet w tym wątku - "Miller, wschodnia mentalność i wschodnia kultura", "o parszywych mordach które zamordowały prezydenta 1000-lecia" już nie wspominając.

Takim językiem się brzydzę i go potępiam, podobnie jak oddawaniem moczu na tą samowolę budowlaną. Ale kto sieje wiatr, ten zbiera burzę!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-27 14:30:55

balans, któż ciebie i mikro ss-a tak krzywdzi, że aż biedak alergii dostał? Nic tylko musisz się moderatorom albo w Brukseli poskarżyć.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-27 14:40:43

Tyr (176 / 0) 2018-05-27 14:30:55

"Nic tylko musisz się moderatorom albo w Brukseli poskarżyć."

Muszę w bilingach sprawdzić, kto się kiedyś np na Pomsee skarżył...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-27 14:47:07

możesz, ale jak wyszło to już Ty dobrze wiesz;)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-27 19:33:59

Pod koniec XXw.można było szlif "bohatera" uzyskać za sikanie pod pomnikiem w Nowej Hucie czy Poroninie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-27 21:46:01

Panowie nie ma większego sensu prowadzenia w ten sposób dyskusji - wyznawcy teorii spiskowych mają to do siebie, że choćby im pokazać fakty to i tak "będą widzieć lepiej". i nie będzie im przeszkadzać że na podstawie sfałszowanych nagrań - wg AM udało się odczytać prawdziwe wybuchy, że do badania są zatrudnieni ludzie bez kompetencji.

A może należy zadać sobie pytanie inne - może AM nie uciekał a jechał aby zacierać ślady??? Kto wygrał na tym??? Czyż nie PIS? i Jarek? pozbył się brata w którego zawsze był cieniu....może i ten wątek należy sprawdzić???

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 16:27:39

Dziwne że jeszcze nikt Elwisa P.na brzozie nie wypatrzył?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 17:49:27

Nie jestem zwolennikiem spiskowych teorii dziejów, ale Antek faktycznie bardzo dziwnie się wtedy zachował. Ktoś normalny na jego miejscu, gdyby się tylko dowiedział, że kilkanaście kilometrów dalej zginęli jego najlepsi przyjaciele, to natychmiast by wynajął nawet taksówkę, aby udać się na miejsce tragedii, bo tego wymaga minimum empatii.

A ten pacjent tak po prostu najpierw poszedł na obiad, a następnie wsiadł do pociągu, pierdyknął drzwiami - tak się pożegnał z kolegami...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 18:08:53

Janusz... przecież już dawno powiedział, dlaczego z takim piskiem opon jechał do Warszawy.
Tyle, że wersje tłumaczenia tłumaczenia są dwie:

- jechał, aby przewrotowi w Państwie zapobiec i zabezpieczyć dokumenty Kancelarii

- jechał, aby "tylko" zabezpieczyć dokumenty Kancelarii.

A w tle, gdzieś tam, siedzi np Aneks...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 20:23:20

Wygląda na to, że Antek smoleński to albo bardzo wyrafinowany i cyniczny gracz polityczny, albo wariat.

Dramatem by było dla naszego kraju, gdyby się okazało, że "dwa w jednym"...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 22:11:50

Te forum osiągnęło już dno-dna,ostatni powinien zgasić światło i poczekać na czasy normalne pozbawione "kołtunu....."
Dobranoc

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 22:30:44

Carabus 294|24 2018-05-27 -21.46.01
Rozumiem że przez dwóch takich co ukradli księżyc Twardowski jest na emigracji.Wyluzuj niedługo wakacje szkolne.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 22:31:54

Ba, wszyscy normalni na to czekają. Zależy kogo masz na myśli pisząc o kołtunach ;)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 22:45:39

bjar_1 ,a warto tu cokolwiek pisać ,a nie daj "boże" samodzielnie myśleć?:)Jak widać panuje tu "zamordyzm" i cenzura myślowa prawie jak za PRL jak ktoś pamięta te czasy...Miłej nocy ...
Ps.Śmiało tu można przytoczyć cytat w formie video dla młodszych forumowiczów z "Misia":
https://www.youtube.com/watch?v=ykxt8sxeI5A

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 22:59:14

Mikross nie denerwuj się ,jest tu stado takich co już zaczęli dno pogłębiać.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 23:06:03

emaila z ostrzeżeniem nie dostałem na @ -to info dla Yetiego,ale wcale sie nie zdziwie jak jakieś ABW wleci mi któregoś dnia na chate o 06.00 za myślenie samodzielne -takie mamy czasy :)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-28 23:32:59

Tak nawiasem mówiąc....szkoda,że Wasz system nie jest ustawiony na takich prowokatorów robiących z mego nicka jakieś SS...
Poniżej cytat Pana Tyr-a
balans, któż ciebie i mikro ss-a tak krzywdzi, że aż biedak alergii dostał? Nic tylko musisz się moderatorom albo w Brukseli poskarżyć.
Taki mamy teraz suweren :)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 05:15:30

Ciesz się, że nie zarobiłeś od "russkiego trolla" i "agenta putlera", bo to ulubiona metoda tych z sekty smoleńskiej.

No cóż, historia lubi się powtarzać - na razie jesteśmy na etapie Gomułki, ale zapewne czeka nas powtórka z Bieruta...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 08:16:33

Zgadzam się z kolegami w całej rozciągłości! Moderacja na tym forum to jacyś prawicowi stachanowcy i sekciarze smoleńscy. Podejrzewam, że mogą być nawet sympatykami lub co gorsza wyborcami „dobrej zmiany”. Wciąż prześladują tu niezależne lewicowe myślenie zgodne z Wyborczą, Newsweek- iem lub TVN. Ofiarą ich brunatnego zamordyzmu padło już wielu wspaniałych użytkowników forum, którzy mieli odwagę przeciwstawić się moderatorom, zgrai prawicowych trolli i kołtunów tu piszących. Wspomnieć tu należy niesłusznie represjonowanych takich jak: pomsee, cairo1, buler, boer i wielu innych… No i oczywiście Bagnetss. Bez ich wiedzy, kultury osobistej i zaangażowania forum zaczęło podupadać. Tak dalej być nie może! Należy to nagłośnić na arenie międzynarodowej. Najlepiej w Human Rights Watch lub w Antifie . Może nałożą jakieś sankcje na moderatorów…
Niechaj wam, kamaraden w Waszej walce przyświeca wzniosłe hasło “No pasarán!”
Walka trwa i ku pokrzepieni serc zamieszczam за Родину, за Сталина!!!
http://www.youtube.com/watch?v=vAWktuDM8XQ
Z inernacjonalnym pozdrowieniem Tyr

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 08:33:45

Marcin- znów żeś się herbaty do śniadania opił?

Musi będę z Twoją Żoną musiał porozmawiać, że do owsianki (?), to ziółka- melisa, rumianek...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 08:39:17

O choćby teraz. Herbacizm imputują i żoną straszą.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 08:44:36

Ja się Twojej Żony nie boję...
Wprost przeciwnie i przeciwnie do Ciebie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 09:28:47

Jedyne co mogę powiedzieć to stanowcze:
http://www.youtube.com/watch?v=yNupy_kHD9c

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 10:47:59

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że sekta toruńsko-smoleńska skłóciła Naród - wiadomo "dziel i rządź". Do tego sekta nie ma żadnej wizji państwa np na najbliższe 20 lat. Zresztą pozostali też nie mają takiej wizji, bo wszyscy idą do polityki aby się łatwo dorobić, a obywateli traktują tak, jak dawniej traktowano chłopów pańszczyźnianych. Tyle tylko, że sekta zrozumiała po latach porażek, że aby rządzić i zarabiać, to i "dziadom" jakieś okruchy z pańskiego stołu wypada rzucić. No i jeszcze to zrozumiała, że aby utrzymać się przy władzy na dłużej, to należy stosować metody rodem z późnego Gomułki. A to wszystko oczywiście należy podlać narodowo-religijno-mitomańskim sosem...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 11:06:39

Zgadzam się. Należy raz i na zawsze należy odrzucić kołtuńskie zabobony chrześcijańskie i narodowe i zastąpić je religią ateistyczną. Należy również zjednoczyć naród w duchu różnorodności etnicznej i państwowej.
I żeby ciepła woda w kranie była a dzieciom nigdy nie zabrakło szczawiu i mirabelek!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 11:15:32

Tyr- zgadzam się niemal całkowicie z tym, co miało być z pod Twoich klawiszy sarkastyczne. Nie zgadzam się z jednym słowem w zbitce RELIGIA ateistyczna. Ateista, który traktuje swoje poglądy jako jedyne, słuszne i każdy ma tak myśleć to katol wspak.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 11:31:39

Dlaczego wszystkich co myślą inaczej do jednego worka 'sekta',
po prostu nie wszyscy popierali bandę dwojga PO-PSL co złupiła kraj.
Ile lat rządzili?.Poczekamy na razie ''dobra zmiana' rządzi niecałe 3lata'

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 12:04:11

Trzymam za słowo. Chętnie zobaczę porównawcze statystyki łupienia na koniec(?) rządów "dobrej zmiany", choć są już takie działy w tych statystykach gdzie dobra zmiana w 2 lata dogoniła "bandę dwojga"

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 15:30:01

Problem jest w tym, że po 89 roku rządziły naszym krajem różne bandy - co jedna to gorsza. Ale wcześniej to przynajmniej nie było podziałów ideologicznych, bo był prosty podział ekonomiczny: na tych, którym udało się ukraść pierwszy milion i na całą resztę, która ma na nich pracować za śmieciowe pieniądze.

Teraz jest całkiem podobnie, ale winą obarcza się nie tych, którzy wprowadzili po 89 roku najgorszego syfa jakim był bandycki NEOLIBERALIZM, ale przeciwników politycznych. Zresztą zupełnie niegroźnych, bo nie mających żadnego pomysłu na Polskę po ewentualnym przejęciu władzy. A pewnie za rok, góra dwa, wszystkich przeciwników politycznych panująca nam władza wsadzi za kratki, bo system zmierza do tego z czasów Bieruta. Co zresztą nie dziwi, bo władzę przejęli Ci, którzy wychowali się w czasach komuny...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 15:55:48

Zgadza się! Zamiast okruchów mogła by ze stołu spaść bardziej pożywna ośmiorniczka.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 16:31:29

Ty się nie odzywaj...
Ja wiem, że na swój pierwszy milion zapracowałem i to nie na śmieciowej...
Z Tobą, to ja takiej pewności nie mam, wiadomo tylko, że bez umowy...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 16:37:25

Chciałem jedynie zauważyć, że ośmiorniczki są dużo tańsze od dorsza [swoją drogą to za komuny modne było powiedzenie: "jedzcie dorsze bo gówno gorsze"].

Ale obecna władzunia ma duże większy gest, bo i dla Sromotnika z Torunia nie żałuje milionów i na samoloty dla VIP-ów bez przetargu zresztą też nie szczędzi miliardów i na pancerne limuzyny nie brakuje milionów i na latanie na wieś i za ocean też nie brakuje milionów. O gigantycznych premiach dla swoich i jeszcze większych pieniądzach w zarządach SSP już nie wspominając...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 16:42:11

Yeti swego czasu to milion dniówki miałem!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 17:01:41

Tyr (183 / 0) 2018-05-29 16:42:11

Ale co z tego- przy takiej liczbie ponętnych sąsiadek, o których mi opowiadałeś, to do domu i tak, w najlepszym razie, "na waciki" przynosiłeś...

Wiem, wiem... Ty nie z tych, co za herbatę płacić muszą...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 17:26:43

Weteran-39 (888 / 51) 2018-05-28 22:30:44
To nie zapomnij sobie książek pod gacie podłożyć jak od ojca wypłatę będziesz dostawał przed wakacjami...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 17:47:59

Reasumując, bo Tyr jak to oni mają w zwyczaju, ucieka do przodu zamiast odnieść się argumentów:

Wszystkie rządzące po 89 roku rządy miały suwerena tam, gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę. Na usprawiedliwienie tych pierwszych, można jedynie podać, że były zaczadzone NEOLIBERALNYM BANDYTYZMEM zapodanym nam [i innym Demoludom, za wyjątkiem Czech] przez wyjątkowych szubrawców - czyli Sorosa i Sachsa. Poprzednicy obecnej ekipy uwierzyli w swojej niewyobrażalnej głupocie i bucie, że ustalony przez lata podział na "Panów" i "Chłopów pańszczyźnianych" będzie trwały.
Ale trafili na cwaniaków, którzy wyciągnęli wnioski ze swoich porażek i kupili sobie sporą część elektoratu.

No i mamy obecnie system, który jest najbardziej zbliżony do dyktatury Franco i do późnego Gomułki z opcją na Bieruta.

A ja nie pamiętam nawet kiedy ostatni raz byłem na wyborach.
Bo wybór między dżumą, cholerą, syfilisem czy innym AIDS mi lotto...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 18:05:23

My Tyr oczekujemy od was Balans większego zaangażowania i to nie tylko na niwie niechodzenia na wybory, ale co równie ważne w dziedzinie krzewienia rewolucyjnych teorii społecznopolitycznych.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 19:00:42

Balans
Skąd u Ciebie tak wysokie oczekiwania w stosunku do polityków? Chyba żyjesz marzeniami. Nie ma i nie będzie idealnych przywódców, mężów stanu, czy tym podobnych wybitnych osobowości. W każdym razie ja takich nie znam. Wszyscy znani mieli słabości, wady, ułomności.
Piłsudski, Dmowski, Daszyński, Korfanty, Witos, gdybyś żył w ich czasach, też byś na nich narzekał. C'est la vie:)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 19:12:59

Les...

Ale masz spakowane czopki i szczoteczkę do zębów?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 19:53:44

Czlowieksniegu
Ależ, my za krótko się znamy, żeby tak od razu. Może najpierw do kina.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 21:36:04

M43 załóż .

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-29 22:57:51

Karpik (5618/196)2018-05-29 12.04.11
Kolego nie trzymaj mnie za słowo.Nie dociągnę do końca ''dobrej zmiany'' Dopóki prezes żyje to -to swoje towarzystwo trzyma krótko za pysk. Urodziłem się w innych czasach,inne były wartości moralne.Dziś tylko kasa,parcie na szkło ,tęczowa rewolucja i kompletny brak hamulców moralnych.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-31 06:28:12

Les05 25.05. zapodałeś listę "ekspertów" najsłynniejszego uciekiniera w dziejach RP [jak ktoś nie wie o kogo chodzi - to chodzi o kumpla min. Misiewicza]. A ja zadałem Ci wtedy proste pytanie: "Krótka piłka - który z tych niby ekspertów Antka jest albo był, członkiem jakiejś narodowej komisji badania wypadków lotniczych?"

No i do dziś nie uzyskałem odpowiedzi!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-31 10:06:41

Balans
Frank Taylor
Robert Benzon
Dick Marquise
Wiesław Binienda
Goong Chen
Andreas Farkas
Kazimierz Nowaczyk
James Thurman
Jurgen Roth
John Schindler
Philip Morris
Wacław Berczyński
Glenn A. Jørgensen
Soraya McClung
Theodore Postol
jeśli chodzi o tę listę, to są na niej eksperci zarówno z komisji AM, jak i z grupy stworzonej przez prokuraturę. A to są dwa oddzielne zespoły. Jeśli chodzi o ten drugi, prokuratorski, to są w nim eksperci, którzy uczestniczyli w badaniach katastrof lotniczych. W zespole stworzonym przez Macierewicza nikt wcześniej nie był członkiem żadnej narodowej komisji badania wypadków lotniczych. Dobrze o tym wiesz, więc nie odpowiadałem na twoje pytanie, bo i po co, skoro sam znałeś na nie odpowiedź.

Sprawa była prosta, skoro osoby z komisji badania wypadków lotniczych nie poradzili sobie z wyjaśnianiem przyczyn katastrofy, to trzeba było sięgnąć po ekspertów, którzy mogli wnieść nowe spojrzenie na to cały bałagan. Bo tłumaczenie, że "walnął w brzozę i spadł" przekonuje może niektórych ludzi ale nie wszystkich, prof. Biniendę na pewno nie przekonuje.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-31 10:44:25

To ja do tych "ekspertów" dodam jeszcze Wicka Halinioka i Jędrka łod Kapliców, bo oni za młodu też mieli dużo wspólnego z wypadkami lotniczymi, podobnie jak ci "eksperci" od Antka - bo obaj spadli z drzew, gdy wybierali młode wrony z gniazd...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-31 13:10:53

a widzisz coś po rosyjskiej stronie?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-31 14:02:28

Balans, zbierz swoich ekspertów i zróbcie sobie tourne po szpitalu.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-31 14:13:50

Tourne po szpitalu to akurat Antek ze swoimi "ekspertami" od siedmiu boleści powinien sobie zrobić i to takie dłuższe...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-31 14:30:34

Eksperty nawymyślały teorii tylko żadnej udowodnić nie potrafili , a tym bardziej raportu PKBWL podważyć w żadnym punkcie. Wacek Wykańczacz Caracali to sobie tak bez obaw i wstydu może wrócić po tej słynnej rejteradzie?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-31 21:52:33

Wacek tak przy okazji jako lobbysta zrobił interes życia. Teraz zapewne leży sobie gdzieś pod palmami i śmieje się z głupoty tych nad Wisłą, którzy go mogą cmoknąć w wacka...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-05-31 22:44:12

Masz tyle negatywnych myśli, czemu nie jesteś nastawiony pozytywnie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-01 00:31:16

Pozytywnie do czego?, do hochsztaplerów którzy za wielkie pieniądze pokazują wybuchające garaże, parówki i puszki od piwa?, koń by się uśmiał.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-01 22:44:19

"Parówkowym skrytożercom mówimy...NIE
http://www.youtube.com/watch?v=Mo4WStjDUcYPost został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 09:13 04-06-2018

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-03 22:44:05

Świry smoleńskie w swoim obłędzie i łopatologicznej propagandzie, przekraczają granice nawet takiej zwykłej ludzkiej przyzwoitości, która nakazuje szacunek dla ofiar wojny i szacunek dla ich grobów.

http://lodz.onet.pl/wolborz-tabliczka-smolenska-wmontowana-w-pomnik-pomordowanych-przez-hitlerowcow/btdnc23Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 09:13 04-06-2018

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-03 23:27:36

Film z dedykacją dla "komisji badaczy zamachu pod Smoleńskiem"
1/3 skrzydła nie ma i co? I da się zrobić beczkę z wysokości 5m pomimo większej rozpiętości skrzydeł...

http://www.youtube.com/watch?v=Fr7hAJmq5Pg

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-04 08:48:36

Sprawa wiadoma, że pilot nie miał zamiaru robić akrobacji a efekt beczki spowodowany był utratą znacznej powierzchni nośnej po jednej stronie i zwiększenie ciągu. Paradoksalnie większe szanse na przeżycie były by gdyby poszedł w dół...
Mnie jednak zastanawiają sprawy kart podejścia, radiolatarni,ścieżki podejścia- 4 m poniżej lotniska i naprowadzania kontrolerów. Nie mówię już o lampach i możliwości "spędzenia" mgły znad lotniska.
RAF używał go tego płonącej ropy a od tamtej pory wymyślono inne metody. Choćby jodek srebra.
Bylejakość wg mnie była dużo większa po rosyjskiej stronie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-04 18:24:50

Widzisz Tyr, jak jest lot HEAD to gdy wieża podaje "Nie ma warunków do lądowania" to NATYCHMIAST odlatuje się na zapasowe lotnisko. A jak się ma uprawnienia do lądowania w takich warunkach tylko do 120 metrów, to się nie próbuje za wszelką cenę lądować grubo poniżej uprawnień! Bo później to tylko pozostaje płacz i ewentualnie spiskowe teorie dziejów [wybuchające parówki], albo próba zwalenia winy na innych [bo to wieża była winna ale nie my]. Bo my są jak ta Dziewica Orleańska, tylko się wszyscy sprzysięgli przeciwko nam...

Z lotnictwem jest już tak, że nie wybacza błędów, a nasi politycy [wszystkich opcji], to jeden wielki BŁĄD, dlatego mamy tak jak mamy i nikt nas nie traktuje poważnie. Najwyżej za pożytecznego [dla USA] idiotę.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-04 18:31:05

Balans czytałeś co napisałem?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-04 19:03:13

Czytałem i z jednym mogę się z Tobą zgodzić [cyt.] "Sprawa wiadoma, że pilot nie miał zamiaru robić akrobacji a efekt beczki spowodowany był utratą znacznej powierzchni nośnej po jednej stronie i zwiększenie ciągu. Paradoksalnie większe szanse na przeżycie były by gdyby poszedł w dół..."

A czy do Ciebie nie dociera to, że gdyby wtedy przestrzegano procedur HEAD, to ten samolot NIE MIAŁ PRAWA WYSTARTOWAĆ Z OKĘCIA!!!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-04 19:17:20

zgodnie z Waszą logiką Balans to bracia Wright nie powinni konstruować aeroplanu

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-04 19:26:57

Tyr- wyraźnie Ci się od tych truskawek humor wyostrzył...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-04 19:35:20

Nawet gdyby obaj bracia Wright zginęli podczas prób swoich maszyn sprawa by zainteresowała co najwyżej lokalną gazetę i temat by się zakończył po jednej wzmiance, a USA by nie podskakiwał do południowego sąsiada bo meksykańscy wieśniacy źle zgrabili siano z łąki.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-05 18:48:27

http://fakty.interia.pl/...nosci/news-podkomisja-smolenska-badania-tu-154m-wykazaly-obecnosc-mater,nId,2590350

Podkomisja do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego poinformowała, że zakończono przegląd dowodów oraz analiz dostępnych komisji, a dotyczących zidentyfikowania materiałów wybuchowych na miejscu upadku samolotu Tu-154M, który uległ katastrofie w locie do Smoleńska 10 kwietnia 2010r.

Jak podkreśliła podkomisja, zgodnie z posiadanymi dowodami liczne części samolotu, a także ciało przynajmniej jednej ofiary badane specjalistycznymi urządzeniami, w tym metodą chromatograficzną, wykazały obecność materiałów wybuchowych.

Równocześnie podkomisja stwierdziła, że nie ma żadnych informacji i dowodów wskazujących na obecność materiałów wybuchowych w glebie miejsca zdarzenia.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-05 19:35:37

Metodą chromatograficzną materiały wybuchowe można odkryć na ciele czy ubraniu gościa który był na strzelnicy gdzie strzelano z broni palnej,spacerowicza który przeszedł miejsce zasadzenia myśliwych na polowaniu a nawet na ustach i rękach dziecka które zjadło kanapkę z dobrze zapeklowana wędliną.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-05 19:45:44

"...ciało przynajmniej jednej ofiary...."

Ciekawe, czy wzięli pod uwagę, że mógł to być funkcjonariusz BOR. Gorzej, jeśli to wiedzą i nie mają mocy, aby oficjalnie potwierdzić.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-05 19:48:37

Ktoś miał zapałki .

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-05 21:56:52

Ostatni gasi światło.....Zamknijcie wreszcie ten frustrujący.parówkowy wątek.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-05 22:14:53

Dokładnie, szkoda czasu. Za jakieś 5 tyg. będzie kolejne śledztwo w sprawie klęski naszej reprezentacji na Mundialu. Gdzie? No oczywiście, że w Rosji ;)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-06 10:29:19

http://www.tvn24.pl/antoni-macierewicz-bez-resortu-z-limuzyna-i-ochrona,842870,s.html

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-06 23:08:59

Seryjny samobójca nie będzie miał łatwo.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-17 23:41:57

Jaki suweren-taki "klimat",no co się czepiacie :)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 09:27:46

tyciSS, czy aby na pewno znasz znaczenie słów których używasz?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 18:50:40

Nie bardzo wiem dlaczego wałkujemy ten temat? Chyba jesteśmy sadomasochistami? Bo w każdym normalnym kraju zrobiono by wszystko, aby nie wywlekać publicznie na cały świat tak DYLETANCKO zorganizowanego lotu swoich VIP-ów.

Bo ten lot do Smoleńska od samego początku do tragicznego końca - to jedna WIELKA KOMPROMITACJA naszego państwa! Państwa, gdzie niestety od kilku wieków obowiązuje zasada "Jakoś to będzie". Otóż w lotnictwie nie będzie, bo w lotnictwie za BUFONADĘ płaci się najwyższą cenę...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 19:03:28

A organizatorzy tej wycieczki,Sasin i Duda mają się za nic niewiedzących i niesłyszących o tym że zawalili, ale co się dziwić jaki suweren takie i elity.Według statystyk 80% każdej populacji to idioci.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 19:10:50

:)fala z procentami przesadzasz czterokrotnie ale pewnym jest, że w tych statystykach został byś ujęty wśród nich.
Balans piszesz coś któryś raz to samo a do pytań się nie odniosłeś.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 19:12:48

Marcin- z ciekawości...

Ja wiem, że nikt nie widział podpisanego Raportu technicznego z prac Podkomisji. Powodów jest parę, ale może masz pomysł?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 19:14:55

Tyr- dolisz , to że ty na trzeźwo nie masz odwagi gęby otworzyć to twój problem.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 19:16:42

Dla jasności w żadne zamachy nie wierzę. Prac podkomisji nigdy nie śledziłem.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 19:19:34

Ten wpis był do Człowieka.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 19:28:30

Tak to się nazywa.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 19:40:21

a ty nie bądź głup

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-18 19:41:51

A może później, np via @, ustalicie, który kiedy za żonę robi, a nie będziecie kocopoły na Forum pisać?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-21 18:35:38

No i nie minęło dużo czasu i mamy kolejny ruski zamach na Polaków. Tym razem jest to "zamach moskiewski". Bo właśnie pojawiły się informacje, że Putin nakazał swoim służbom rozpylić żeńskie feromony w szatni naszych piłkarzy i ci dlatego grali jak cipy...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-21 19:08:36

balans (4695 / 63) 2018-06-21 18:35:38

Dlaczego żeńskich? Patrząc, jak grają, to część chyba na co dzień za panienki robi..

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-22 13:02:20

Tezy z raportu Macierewicza będą zderzane z opiniami biegłych. Pierwszą kompleksową opinią jest ta autorstwa zespołu pod wodzą płk. pilota dr. inż. Antoniego Milkiewicza. Jest on nestorem polskich badaczy katastrof, a jego ekspertyza potwierdza tezy z raportu Millera, że żadnych wybuchów ani zamachu nie było. Śledczy nie uznają jednak jego opinii za w pełni wiarygodną. Stąd też Prokuratura Krajowa dopina właśnie powołanie zespołu zagranicznych śledczych - głównie z USA.


Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/...84,23578863,antoni-macierewicz-nie-chce-ujawnic-prokuraturze-dowodow-na.html#MT


[...] [...] nie znaleźli mimo zagranicznych super ekstra laboratoriów, to teraz kolejny zespół, dla odmiany z USA? Ciekawe, czy się Edmund załapie...

To już nawet nie jest śmieszne czy żenujące...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-27 09:38:45

Katastrofa smoleńska była związana z wybuchem - taką tezę stawia od dawna Antoni Macierewicz. Jak donosi "Gazeta Polska", na 107 elementach wojskowego tupolewa wykryto ślady materiałów wybuchowych. Tygodnik powołuje się na ustalenia podkomisji Macierewicza.

http://wiadomosci.gazeta.pl/...slady-materialow-wybuchowych-w-tupolewie-wedlug-gazety-polskiej.html#Czolka3Img


Czy powyższe oznacza, że zagraniczne laboratoria skończyły badania i jest ich oficjalna opinia? W dodatku dostępna?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-27 10:29:44

Chyba laboratorium u pacjenta w kiblu ;)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-27 12:44:03

Jeszcze Rosjanie by się wystraszyli i wrak oddali....a tak to zabawa może trwać następną dekadę.
http://wiadomosci.wp.pl/zwrot-ws-procesu-z-rosja-o-wrak-tu-154m-kaczynski-jest-przeciw-6267213896648321a

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-06-28 09:18:06

O! To jednak Wielki Strateg nie chce tego wysadzonego samolotu?

http://wiadomosci.onet.pl/.../pplj9rm?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-03 19:12:29

KORNEL ! KORNEL !

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-03 23:34:37

Myśli, że jak jest stary to może mówić bzdury. Oczywiście chodzi o KM.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-04 21:49:56

Les05 - widzę, że jesteś przekonany o tym, że polską racją stanu jest wypowiedzenie wojny Rosji [np. o Krym, albo o banderowców, albo o Kaukaz, albo o byle co].

W związku z tym mam do Ciebie pytanie - czy jesteś konsekwentny i chociaż zapisałeś się do partyzantów z WOT? Czy może jesteś typowym dekownikiem, liczącym na to, że w razie "W" uda Ci się nawiać szosą na Zaleszczyki...

Poproszę o szczerą odpowiedź.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-04 22:33:54

Wojny Rosji wypowiadać nie zamierzam (już słyszę to westchnienie ulgi na Kremlu), bo aktualnie jestem pokojowo nastawiony do wszelkich istot i instytucji.

Co do WOT-u, jak Wiesz są to pododdziały pomocnicze, drugoliniowe, wsparcia dla jednostek liniowych, czyli w sumie bataliony dla cieniasów. Na godzinę W mobilizacja przewiduje dla mnie inne miejsce.

Zaleszczyki to pewnie Twój ulubiony kierunek:)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-04 22:48:21

Nie wiedziałem że w planach mobilizacyjnych jest tworzenie zamtuzów.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-04 23:26:03

Ja obstawiam, że les05, tak na tydzień przed wybuchem wojny, wyleci rządowym samolotem dla VIP do San Escobar jako Attache wojskowy.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-05 16:42:17

A wszystko miało być już wyjaśnione, zaakceptowane i wyciszone, a tu taka sprawa. Niektórzy nie będą spać spokojnie.


Brytyjscy prawnicy chcą unieważnienia raportów MAK i komisji Millera!
http://niezalezna.pl/...-chca-uniewaznienia-raportow-mak-i-komisji-millera-mowia-tez-o-konsekwencjach-prawnych

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-05 17:52:19

Srali muszki będzie wiosna, będzie trawa lepiej rosła.

Frank Taylor jest takim ekspertem lotniczym, jak z les05 jest biskup polowy WP...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-05 18:52:21

I żebyś się nie zdziwił. Ktoś, kto nazywa się Frank Taylor musi być kimś.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-05 18:58:49

Tylko mi, po wpisie Les'a Frank Drebin przyszedł do głowy?Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 18:59 05-07-2018

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-05 19:04:59

Frank Drebin, też był kimś. A ty?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-05 19:07:16

A ja? A co miesiąc PIT-5 na te fajerwerki i inne słomiane misie na miarę naszych czasów składam...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-05 19:38:42

I chwała ci za to, Frank byłby z ciebie dumny.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-05 23:21:48

Ja obstawiam, że les05, tak na tydzień przed wybuchem wojny, wyleci rządowym samolotem dla VIP do San Escobar jako Attache wojsko
balans....u nas takich cebulowatych Wolaków jest od groma....
Walczą gębą....jak przychodzi co do czego to pierwsi spierydalają i tworzą rządy na uchodżctwie...tak to już w naszym kraju bywa.
Bohaterowie tylko w gębie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 10:10:48

Franek od Tajlorów wyczaił, że na PRZYGŁUPACH z Polski można całkiem niezłą kasę zarobić. Mam nadzieję, że tych naszych pajaców, którzy miliony już wyrzucili w błoto i dalej wyrzucają kolejne - ktoś kiedyś za to rozliczy...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 16:33:16

balans (4714 / 63) 2018-07-06 10:10:48

Ty chyba marzysz.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 17:43:11

Les- ale Balans, prawdopodobnie, ma rację.

Kilka dni/tygodni temu AM wywalił, że jest sporo śladów MW na elementach wraku, jednocześnie nie przekazał, mimo "próśb" dokumentów prokuratorowi.

Wielce możliwe, że teraz wymyślono, że skoro nie da obronić tezy o zamachu, to dla odmiany spróbują od strony formalnej czy biurokratycznej to rozegrać. Dziwne "tylko", że nie odbywa się to-to przy udziale polskich sądów czy prokuratury, ale ktoś sobie z zagraniczną kancelarią umowę podpisuje. Rozumiem, że za takie usługi płacić będzie np AM.

Tak czy inaczej- oni centralnie mają cały ten cyrk i nie o dowody i prawdę chodzi. Chłopcy i dziewczęta zrobią wszystko aby DT ze współpracownikami umoczyć w Smoleńsk.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 18:22:25

Czlowieksniegu (18612 / 1034) 2018-07-06 17:43:11

Tusk jest umoczony w Smoleńsk, pytanie, czy da się to przełożyć na paragrafy kodeksu karnego. Na razie nie, ale śledztwo w toku.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 18:28:10

Les...

"Tusk jest umoczony w Smoleńsk, pytanie, czy da się to przełożyć na paragrafy kodeksu karnego. Na razie nie, ale śledztwo w toku."

Tak tak, to oczywista oczywistość... "Szkoda", że od* 16 listopada 2015 nawet źdźbła czy cienia dowodu AM & Sp. z o.o. nie znaleźli...


* delikatnie licząc, nie biorąc pod uwagę działań PiS od dnia katastrofy....

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 18:51:27

Młyny sprawiedliwości mielą powoli. Ale nadejdzie taki czas, że pęknie zmowa milczenia w środowisku gdańskiej mafii, a wtedy Wronki, Braniewo, Rawicz, Sztum i inne ośrodki odosobnienia otworzą swoje bramy, by przyjąć tych, którzy do niedawna uważali, że wszystko mogą.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 19:04:32

les05 (1213 / 90) 2018-07-06 18:51:27

"Młyny sprawiedliwości mielą powoli. Ale nadejdzie taki czas, że pęknie zmowa milczenia w środowisku gdańskiej mafii, a wtedy Wronki, Braniewo, Rawicz, Sztum i inne ośrodki odosobnienia otworzą swoje bramy, by przyjąć tych, którzy do niedawna uważali, że wszystko mogą."


Błagam..., to już nawet nie jest śmieszne. W wariancie soft, jest żenujące...


PS Przypomnę, że zgodnie z par. 304 KPK "§ 1. Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję." Nie wiem tym samym, na co czekasz...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 19:16:00

Na nic zdadzą się twoje prośby i błagania.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 19:23:04

Widzę...

Możliwości są dwie, nie wiem, która lepsza a która gorsza.
Po pierwsze primo- ty w to wierzysz.
Po drugie primo- trollujesz.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 19:34:50

.... towarzysz les05 z sowieckiej V kolumny

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 19:51:42

Raczej tworeckiej kolumny(od podwarszawskiej miejscowości)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 21:11:55

les05, a co z Dudą i Sasinem którzy tą wycieczkę organizowali , i aby ona się udała po ich myśli grozili DT że ma się nie wtrącać do organizacji tego lotu ku śmierci ?, Order Orła Białego czy VM ?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-06 22:17:57

Bardzo mylnie błądzisz Człowieku.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-07 12:26:56

Odnośnie les05 są trzy możliwości:

1. Wypisuje tu prymitywne głupoty, bo partia tak kazała.
2. Wypisuje tu -jak wyżej- bo stał się ofiarą sekty muchomora.
3. Wypisuje tu -jak wyżej- bo mu za to nieźle płacą.

Ale zapewne to pozostanie już jego tajemnicą...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-07 14:07:31

No nie wiem, wybrałbym 3. ale 1. też kusi, bo 2. to raczej nie. Balans, o jakich sumach mówimy, bo sam rozumiesz, to jednak odpowiedzialna i stresująca praca.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-07 18:59:57

Nie wiem les05 ile Wam tam płacą za robienie z siebie idiotów w temacie "zamachu smoleńskiego", ale zapewne niemało, bo świry smoleńskie dysponują wielomilionowym budżetem...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-07 19:06:04

Czyli jednak zazdrość. Zawsze chodzi o kasę. Dołącz, będziesz bogaty, uszczknij coś z wielomilionowego budżetu.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-07 22:22:58

Jak nie chodzi o kasę,to pewnie o doopę,bo Świat kręci się wokół doopy i pieniędzy jak mawiają "klasycy".

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-10 15:57:11

[...]

"Nie posiadaliśmy aktualnych kart"

Wosztyl był dowódcą załogi i pilotem Jaka-40, który z dziennikarzami na pokładzie 10 kwietnia 2010 roku lądował w Smoleńsku przed Tu-154M. Jak zeznał, o tym, iż został wyznaczony do składu załóg w związku z wizytami w Katyniu - zarówno premiera Donalda Tuska 7 kwietnia 2010 roku oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia - dowiedział się pod koniec marca 2010 roku.

Jak mówił, karty podejścia do smoleńskiego lotniska przekazał mu szef sekcji planowania i ewidencji w 36. specpułku, który przeprowadzał transport najważniejszych osób w państwie. Były to karty z poprzednich lat, gdyż - jak dodał Wosztyl - "nie posiadaliśmy aktualnych kart".

- Zostałem poinformowany, że jeśli aktualne dotrą do jednostki, to zostaną nam przekazane - zaznaczył. Przyznał, że "niektóre karty były w fatalnym stanie, mało czytelne".

[...]

http://www.tvn24.pl/artur-wosztyl-zeznawal-przed-sadem-w-sprawie-katastrofy-smolenskiej,852563,s.html

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-15 14:46:46

Oni wiedzieli z kim mają do czynienia, a my jak dzieci we mgle.

http://niezalezna.pl/230672-sledczy-od-katastrof-z-rosyjskimi-pluskwami-boeing-tupolew-i-fsb

....."W opracowaniu tej samej służby z 18 kwietnia 2010 r. przestrzegano bowiem, że „w razie uznania rosyjskiej winy dojdzie do politycznej katastrofy o międzynarodowych reperkusjach”, a „uznanie rosyjskiej winy” groziłoby „podjęciem przez opozycję ataku na rząd Donalda Tuska”. Innymi słowy: polskie służby zgodziły się na tuszowanie prawdziwych przyczyn śmierci prezydenckiej delegacji, tłumacząc to troską o pogorszenie stosunków z Rosją i strachem przed działaniami opozycji wobec rządu".....

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-15 16:25:57

Co się sprawdziło pomimo że rosyjskiej winy w oficjalnych papierach nie stwierdzono.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-16 11:25:44

http://www.gazetaprawna.pl/...smolenska-brak-zgody-rosji-na-rekonstrukcje-tu-154m-to-utrudnianie-sledztwa.html

Podkomisja smoleńska: brak zgody Rosji na rekonstrukcję Tu-154M to utrudnianie śledztwa

Odmowa przez Rosję zgody na rekonstrukcję wraku Tu-154M ma wszelkie cechy utrudniania śledztwa ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej - przekazała w poniedziałek rzeczniczka podkomisji Marta Palonek. Przypomniała, że rekonstrukcję zaleca Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego.
"Podkomisja do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z dnia 10 kwietnia 2010 r. przypomina, że mimo jednoznacznej opinii Rady Europy Rosja wciąż odmawia zwrotu wraku samolotu Tu-154M, urządzeń nawigacyjnych i czarnych skrzynek bezprawnie przetrzymywanych przez stronę rosyjską" - napisała Palonek w komunikacie Podkomisji.
Przypomniała też, że Rosja odmówiła dokonania rekonstrukcji Tu-154M na podstawie jego szczątków, które wciąż znajdują się w Smoleńsku. Zaznaczyła, że taką rekonstrukcję zaleca Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO).

"Tymczasem strona rosyjska nie tylko odmawia dokonania czynności zalecanych przez ICAO, ale w oświadczeniu MSZ FR z 13 lipca br. nazywa domaganie się tych czynności +celowym politycznym działaniem+" - przekazała Palonek. Przypomniała też, że zgodnie z ustaleniami międzynarodowych ekspertów opublikowanymi w Raporcie Technicznym Podkomisji, do katastrofy Tu-154M doszło na skutek eksplozji, które zniszczyły samolot.

"W tej sytuacji odmowa Rosji realizacji przepisów ICAO i uchwały komisji Rady Europy ma wszelkie cechy utrudniania postępowania mającego wyjaśnić wszystkie okoliczności śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ostatniego Prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, wszystkich dowódców rodzajów sił zbrojnych RP z szefem sztabu generalnego generałem Gągorem, twórczyni Solidarności Anny Walentynowicz oraz reszty przywódców Polski, którzy polegli pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r." - podkreśliła Palonek.

W piątkowym komunikacie rosyjskie MSZ stwierdziło m.in., że Rosję "oskarża się o stwarzanie ze złą wolą przeszkód w ustaleniu +prawdziwych+ okoliczności katastrofy (smoleńskiej)". "Na przedmiot spekulacji wybrano temat rekonstrukcji rozbitego samolotu z zebranych na miejscu tragedii fragmentów (...) Ewidentnie mowa tu o zwyczajnym wykonywaniu politycznego zamówienia" - napisano.

Zdaniem rosyjskiego MSZ Rosja "jest demonizowana w oczach polskiej i międzynarodowej opinii publicznej". "Pora, by w końcu urzędnicy w Warszawie zakończyli niepotrzebne praktyki i zajęli się (tą) sprawą" - podkreślono w komunikacie.

Pod koniec czerwca Komisja prawna i praw człowieka Rady Europy poparła na posiedzeniu w Strasburgu projekt rezolucji w sprawie katastrofy smoleńskiej, w którym znalazło się żądanie zwrotu Polsce przez Rosję wraku samolotu Tu-154M.
Rezolucja zwraca uwagę, że zgodnie z konwencją chicagowską, kraj, w którym wydarzył się wypadek, ma obowiązek zwrócić wrak, gdy tylko zakończy się techniczne śledztwo dotyczące bezpieczeństwa ruchu, co miało miejsce w styczniu 2011 r. Wskazuje przy tym, że odmowy władz Rosji są nadużyciem prawa i napędzają spekulacje po stronie polskiej, że Moskwa ma coś do ukrycia w tej sprawie.

Wrak samolotu Tu-154M od 2010 r. znajduje się na płycie lotniska w Smoleńsku. Moskwa twierdzi, że nie może przekazać go Polsce, dopóki nie zakończy swojego śledztwa w sprawie katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

Dostępu do wraku nie ma. Podobnie jak w poprzednich latach jedynym sposobem na zobaczenie go jest wejście na ostatnie piętro bloków sąsiadujących z lotniskiem. Widać stamtąd, że na miejscu przykrywającego dotąd wrak samolotu prowizorycznego hangaru z drewna i brezentu stoi obecnie blaszana konstrukcja. Szczątki samolotu nie są widoczne.

Przedstawiciele polskich władz wielokrotnie poruszali w rozmowach ze stroną rosyjską sprawę zwrotu Polsce wraku Tu-154M.(PAP)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-16 17:40:37

Rosja nie zakończy śledztwa dopuki "podkomisja" będzie snuła jakiekolwiek wątki, bo od nowa muszą sprawdzić podjęty przez "podkomisję" trop, i tak ta zabawa w kotka i myszkę będzie trwała w nieskończoność.Niech psychole z "podkomisji", zamkną mordy , nich rosjanie zakończą dochodzenie i wtedy domagać się zwrotu truchła.Nic wtedy nie będzie na przeszkodzie aby śledztwo wznowić.Ale jak widać"podkomisji" wcale nie zależy na zwrocie truchła pomimo co jakiś czas podnoszenia wrzawy w temacie zwrotu złomu,bo wtedy jej koniec bliski.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-17 22:33:34

Jak podkomisja dostałaby wrak to wysnułaby tysiące innych nowych teorii spiskowych,bo i bez możliwości zbadania wraku już dosyć dużo
"parówkowych" teorii spiskowych podkomisja wysnuła,a co dopiero posiadając ten wrak....wyobrażacie to siebie ....pół wieku badania i nowych teorii jak nic ...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-17 23:18:46

Muszę przyznać, że les05 to w pewien sposób fascynujący przypadek.

Piorunująca kombinacja radosnej ignorancji, bezwstydnego obnoszenia się z niewiedzą i wazeliniarskiego uwielbienia dla macierewicza, stawianego wyżej niż własna godność.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 01:28:45

TVPIS potwierdza

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 11:16:25

Trooper85 (4409 / 31)2018-07-17 23:18:46

Zajmij się swoim przypadkiem.
Nie chcę wchodzić z tobą w polemikę, choć wiem, że nawet dyskusje z bucowatym gamoniem mogą być, w pewnych sytuacjach, wartościowe. To, że nie potrafisz zwyczajnie zaakceptować, że ktoś ma inne zdanie, świadczy o stanie twojego umysłu, wykształcenia i ogólnie kultury, której deficyt widać aż nadto. Współczuję, naprawdę współczuję. Bez odbioru.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 12:02:32

mam scyzoryki do sprzedania :P:P....te na sympatyków PO bardziej tępe....te na sympatyków PIS bardziej zardzewiałe :P:P...nie wiem które lepsze.....:P:P:P
Po jednych rana szarpana, po drugich tężec gwarantowany... :P:P:P

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 12:12:33

Ważne (?), że AM jest święcie przekonany o geniuszu Trumpa i, że ten, rozegrał Moskwę jak chciał...

W sumie, to ciekawe, co Putin ma na jednego i drugiego... i czy w obu przypadkach o skandale seksualne "tylko" chodzi.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 15:55:30

"wiem, że nawet dyskusje z bucowatym gamoniem mogą być, w pewnych sytuacjach, wartościowe"

Ywti, Wood, balans, fala,... niech się wypowiedzą, czy coś wartościowego z dyskusji z tobą wynieśli.

"nie potrafisz zwyczajnie zaakceptować, że ktoś ma inne zdanie,"

Nie, ty nie masz innego zdania. Ty jesteś po prostu prymitywnym ignorantem, bez choćby podstawowj wiedzy w temacie. Powtarzajacym brednie i wymagającym posłuchu dla tych bredni. Jesteś tym samym co antyszczepionkowcy i inne zarazy tego świata.

"[...]świadczy o stanie twojego[...]wykształcenia [...]"

Miło, że wspomniałeś.
Ze średniej technik-mechanik osprzętu lotniczego i urządzeń pokłądowych.
Potem Inżynieria Lotnicza na PWr.

Chyba wystarczająco aby cisnać bękę z pier... od rzeczy macierewicza i jego "ekspertów", oraz przygłupów bezkrytycznie powtarzających ich brednie.

Chociaż do tego to w sumie wystarzcy ogarnięcie fizyki na poziomie szkoły podstawowj i czytania ze zrozumieniem.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 16:43:15

No to chłoptaś się zagotował i to od razu jaki wykwit erudycji, intelektu i wyrafinowania, chłopcy Olsena byli bardziej rozgarnięci.
Wracaj do swojej piaskownicy, bo twoje szczekanie nie robi na mnie wrażenia. Masz tyle do powiedzenia co dorodny buraczek.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 16:48:15

Jednak źle napisałem, PWr robi jednak wrażenie. Coś takiego w ogóle istnieje? W której jest setce szkół zawodowych? A później ludziska dziwią się, że szkolnictwo schodzi na psy.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 18:01:04

Les05, nadal nie odpisałeś jakie to punkty programu NSDAP poza "socjalizmem" w nazwie kwalifikują ją jako partię lewicową.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 18:39:15

Erih (3728 / 18) 2018-07-18 18:01:04

A znasz jakąś prawicową partię, która w swojej nazwie ma Robotników?
Bo ja lewicowych znam kilka.

Każdy, kto przeczytał coś na ten temat wie, że pracownikom najemnym w Niemczech nie żyło się nigdy wcześniej lepiej niż pod koniec lat 30-tych, za rządów AH. Przypadek to?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 18:47:58

Les05, ja tam kolegą Troopera nie jestem, acz znamy się [teoretycznie] z innego forum. I to co mogę powiedzieć na temat Twojej wypowiedzi po jego adresem, to to, że w dziedzinie lotnictwa i wiedzy na ten temat, to jesteś zupełnym IGNORANTEM!

Podobnie zresztą jak ta cała "parówkowa podkomisja", która służy jedynie ogłupianiu ludzi w ramach tzw. religii smoleńskiej, no i przede wszystkim wyciąganiu milionów z budżetu...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 18:57:18

les05 (1263 / 93) 2018-07-18 18:39:15

"A znasz jakąś prawicową partię, która w swojej nazwie ma Robotników?"

Proszę bardzo, przykład pierwszy z brzegu i w dodatku nasz rodzimy: Narodowo-Socjalistyczna Partia Robotników...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 19:06:40

Jajarze do boju!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 19:07:20

Ja tam ujadania pisowskiego szczekacza mam "tam gdzie on mnie może w dupę pocałować"

Bardziej mi przeszkadza, że ten kmiot właśnie obraził moich nauczycieli i wykładowców, min. ludzi, którzy przez długie lata zajmowali się kształceniem kadry technicznej polskiego lotnictwa wojskowego.
Ciekawe, czy twarzą w twarz też by się odważył? Pewnie nie, bo to ani jaj, ani honoru, o godności nie wspominając. Tak tam, ulepek z... wazeliny i parówek

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 19:19:15

Dziś tyle szkół niby wyższych się porobiło, że człowiek traci orientację. Dziewczyna z mojej ulicy właśnie jedną z tych niby wyższych skończyła w Poznaniu. Ale dopiero za trzecim razem wymieniła poprawnie jej nazwę. Tak to się szybko zmienia. Dziś jest PWr, jutro Akademia Przyrodnicza a pojutrze Burdel Powszechny.
Kształcą później takich Troperów od doopy strony nauczyciele po takich jak on szkołach, a później dziwimy się, że nasz przemysł nie potrafi samodzielnie wyprodukować armaty ani czołgu o samolocie nie wspominając.
Dzisiaj własne czołgi konstruują w Malezji, Turcji, niedługo w Angoli, a u nas inżynierowie od siedmiu boleści chwalą się, że nareszcie po kilku latach udało się im SKOPIOWAĆ słowacki zapalnik do naboju 155 mm.
I w takiej sytuacji my mamy wytwarzać własne czołgi, rakiety, okręty. Ko ma to robić, inżynierowie pokroju Tropera? Wolne żarty. Niech najpierw nauczą się produkować cepy do skansenów czy scyzoryki dla harcerzy, zanim wezmą się za coś poważnego.

Nie raz pisałem o żałosnym stanie naszego przemysłu zbrojeniowego, o wybuchającej amunicji w czołgach, o eksplodującym Piorunie. Kto tu zawinił? Znowu PiS? Czy niedouczeni inżynierowie pokroju Tropera, absolwenci trzeciorzędnych szkół nie wiedzieć dlaczego nazywanych wyższymi.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 19:27:24

Erih: Narodowy socjalizm i robotnicy w nazwie, centralnie sterowana gospodarka, programy socjalne typu wakacje pracownicze, samochody dla każdego pod warunkiem, że to garbus, roboty publiczne, reglamentacja i wiele wiele innych...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 19:27:35

Les- a gdybyś tak, dla odmiany* miast standardowych dla ciebie ataków personalnych coś merytorycznie naskrobał?

Dla przykładu:

"Zakontraktowano zakup Przenośnych Przeciwlotniczych Zestawów Rakietowych (PPZR) „Piorun” w liczbie 1300 rakiet i 420 wyrzutni w latach 2017-2022. Wartość oszacowano na 932 mln zł. Umowa została zawarta pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a MESKO S.A. należącym do grupy PGZ S.A. w obecności ministra obrony Antoniego Macierewicza."

Żeby było "śmieszniej" jest to informacja z końca 2016. Myślisz, że dopiero w połowie 2018 się okazało, że nie działa?

Podpisujący umowę, to np płk Dariusz Pluta został na stanowisko Szefa Inspektoratu Uzbrojenia powoła, cóż za zdziwienie, AM.

Jest tam także podpis zaufanego AM- Arkadiusza Siwko prezesa PGZ.Więcej przykładów?
Zrozum, że mniejszy problem, że Piorun nie bangla, większy i podstawowy, że twój mistrz postanowił, nie pierwszy raz, kupić coś, co nie działa. W normalnym kraju, wpierw są testy od A do Z a dopiero później kontrakty i zamówienia.


* łudzę się, że to możliwe...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 20:32:35

A ja naiwny myślałem, że wątek o goldenzugu to już kres tego przesympatycznego forum. A to dopiero rozgrzewka była...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 21:20:20

Sobiepan, doputy do dyskusji będą dopuszczani osobnicy których znajomość techniki ogranicza się do narzędzia składającego się z dzierżaka i bijaka to tak będzie, powiem więcej różne + umożliwiły ujawnienie się demonom które odkryły internet.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 21:30:30

Zagotowało się trochę. Ale krew się nie polała. Ci co mnie znają wiedzą, że nie odstawiam nogi.
Mam zasadę być grzecznym dla grzecznych, a chamem dla chamów, powody są oczywiste.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 22:00:57

Jak tak pośledzę coś na forum powypisywał, to z grzecznymi ci nie po drodze.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 22:18:22

Że taki kmiot nie wie co to jest Politechnika Wrocławska to mnie w sumie nie dziwi. W końcu istnieje tylko od 1945. Kontynuując tradycje Politechniki Lwowskiej. Pewnie w szmatławcach karnowskich, semków i gmyzów o tym nie pisali. Nie to co renomowana uczelnia toruńskiego szamana.

Co to było COSSTWL, z którego wywodzili się moi nauczyciele i wykładowcy to ci nie będę już tłumaczył, bo by ci się wkładka między uszami zagotowała.

Obstawiam, że bez podpierania się netem obsrałbyś się na pierwszym pytaniu z zakresu podstaw techniki lotniczej. Z pomocą też by pewnie lepiej nie było, bo to jednak minimum ogarnięcia trzeba mieć.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 23:04:07

Ciszej nad tą trumną.

Opinie o Politechnice Wrocławskiej zebrane w ciągu kilku minut.


-Z całym szacunkiem, ale PWr to stan umysłu, bo na tej uczelni niczego się nie nauczysz!

-Studiuję biotechnologię na pwr. I to jest jakaś kpina. Mam porównanie z inną uczelnią i tutaj traktują Cię niepoważnie.

-wies spiewa i tanczy. 1/3 studentow na WA to ukraincy, 1/3 to islamisci, 1/3 to reszta, a w tej reszcie 50% to dzieci wykladowcow, 25% to dzieci ich kolesi, 10% studiuje ,,na lape" a reszta dostala sie przez blad w sztuce. wiec czemu tu sie dziwic?

-Kumoterstwo w tej uczelni nie zna granic. Teraz po interwencji Policji są mili bo się boją, ale za pół roku będzie tak samo jak było (a nawet i wcześniej).

-Porażka. Uczelnia jest tylko dla wybranych, reszta ma jedynie robić tłum dla wesołych rodzinek, które ją sobą omotały.

-Skala bezprawia przeraża. Brak stosowania procedur, brak zapewnienia realizacji programu, wypisywanie z zajęć kiedy im się podoba. Łamanie regulaminu studiów.

-wydzial architektury to porazka. caly jest zdominowany przez ukraincow,

-Już sama sprawa sądownicza z powództwa wieloletniego pracownika dydaktycznego daje najlepsze świadectwo temu wydziałowi.

-Oh ah, piękne ulotki przed pójściem na studia, jak światowo, jak pięknie i nowocześnie. Bzdura. System, który panuje na uczelni jest stary jak świat czyt. student jest g... warty

- jestem z Wydziału Mechanicznego (W-10). Omijać! Już lepiej idźcie na Polibudę do Poznania albo na Przyrodniczy, na prawdę, tam przynajmniej ocenią Waszą wiedzę, a nie szczęście w loterii ;).

-Skala bezprawia przeraża. Brak stosowania procedur, brak zapewnienia realizacji programu, wypisywanie z zajęć kiedy im się podoba. Łamanie regulaminu studiów.

-Wiecie, niestety muszę się zgodzić z negatywnymi opiniami o tej uczelni. Studiuję tu od kilku lat, większość przedmiotów to jedna wielka loteria jeśli chodzi o zaliczenie. Ludzie z dyplomami - "inżynierzy" i "magistrowie" mają zerową wiedzę po tej uczelni, nie uczymy się tutaj niczego przydatnego i związanego z danym kierunkiem kształcenia. Wszystko robione jest tu po macoszemu, każdy umywa rączki od odpowiedzialności,

-Zgadzam się z opinią przedmówców, Architektura to jakaś wielka ściema

-Kończę obecnie 3 rok informatyki na wydziale elektroniki i powiem tak - te studia z zawodem informatyka mają tylko wspólna nazwę, nic więcej :) jeżeli nie jesteś pasjonatem informatyki skończysz jako "informatyk - analfabeta z papierkiem w korpo" :) wykładowcy - porażka i dramat

-Warszawie ta wieś nigdy nie dorówna, tak samo zresztą jak uczelnie wojskowe, do WATu się chowacie

-Studia podyplomowe – tu możecie kupić za ciężko zapracowane pieniądze wrażenia takie jak: nie pojawianie się na zajęciach lub pojawianie się nieprzygotowanych prowadzących, bycie traktowanym z góry, bycie ignorowanym i obrażanym.

-Patolibuda to zwykły folwark do nabijania kasy. Pozują na profesjonalną uczelnię o światowym poziomie, udzielają się w tvp wrocław, chwalą się innowacyjnością. Dzięki propagandzie TVP Wrocław przyciągnęli ogromną masę ogłupionych nowych studentów.

-Mam pytanie. Ilu jeszcze głupich i naiwnych pójdzie tam studiować?

-To oszuści i naciągacze. Niż demograficzny sprawia, że coraz bardziej zabiegają o studentów.

-Patoli-technika to twór dla naiwnych cwaniaków, którzy chcą się dowartościować dyplomem. Przestrzegam wszystkich - omijajcie tą pseudo-instytucję szerokim łukiem albo zmarnujecie czas i nerwy. Tam nie interesuje nikogo wiedza, ale ilość studentów, których traktuje się jak numerki obozowe. Wykładowcy to w większości stare wapniaki z PRL-u.

-Ta uczelnia to koszmar. Szczególnie wydział W4 . Większość wykładowców to chodzące chamstwo. Im mniej wiedzy tym większa arogancja.

-Studiowałam na PW technologie chemiczną, i powiem Wam że jeżeli chodzi o ocenianie prac przez wykładowców to jest jakiś istny cyrk..

-Odradzam tą uczelnię. Studenci traktowani są tam jak numerki. Wykładowcy to w większości chamy, są bardzo nieuprzejmi. byłem w szkole zawodowej o profilu mechanicznym oraz w technikum mechanicznym oraz na PWR na wydziale mechanicznym. Patolitechnika okazała się najgorszą z moich szkół.

-Jako absolwent mogę napisać jak wygląda studiowanie na W4 (Elektronika). Jest to bardzo nieprzyjemny kierunek, program nauczania jest nudny i przestarzały. Prowadzący utknęli w latach 60-70 ubiegłego wieku i jeszcze do nich nie dotarło, że niektóre przedmioty i technologie o których uczą już dawno odeszły do lamusa. O nowoczesnych technologiach cześć z nich nawet nie wie.

-Najlepiej na tej uczelni mają cwaniaki i kombinatorzy. Wszystko za cichym przyzwoleniem wykładowców i władz uczelni. Egzaminy można kupić u starszych studentów bądź z innych grup studenckich. Wiem to doskonale, gdyż moi koledzy z tej uczelni tak robili i zaliczali kursy nie mając nawet elementarnej wiedzy z danych przedmiotów.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-18 23:11:17

Patrzcie pany jak TVPiS uczy jak rzucać goownem, tylko tobie synek coś nie wyszło i cała łopata tego efektu trawienia na łeb ci ciepła.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-19 00:36:32

Z wyznawcami Religii Smoleńskiej jest podobnie jak np z wyznawcami teorii, że Ziemia jest płaska. Bo w obu przypadkach to nie jest kwestia Wiedzy, a kwestia WIARY. A tam gdzie zaczyna się Wiara - tam kończy się Nauka...

Ja jestem tylko ciekawy - czy Antek faktycznie taki przygłup jest, że wierzy w te brednie jakie głosi, czy tylko przygłupa udaje dla osobistych korzyści?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-19 07:30:08

o odezwali się geniusze nauki i tytani wiedzy: balans i fala;)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-19 10:19:25

Troop wstał?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-19 10:37:52

katastrofa w Gibraltarze i katastrofa w Smoleńsku.....i tu katastrofa i tu katastrofa.....

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-19 10:43:09

Tyr, z tego wszystkiego prawdą jest tylko socjalizm w nazwie. Gospodarka centralnie sterowana to tak naprawdę za Speera, a kontrakty zbrojeniowe i wszelkie inne państwowe zamówienia realizowały PRYWATNE koncerny. Narodowy "socjalizm" to w rzeczywistości nacjonalizm okraszony populizmem. W dodatku w warunkach wychodzenia gospodarki z Wielkiego Kryzysu.
Les05, co do tego jak komu się żyło, dowolna łajza z Anglii, trafiając w XVIII czy XIX wieku do kolonii, żyła sobie jak panisko. To też nazwiesz socjalizmem?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-19 10:49:50

I jedna nie została do końca wyjaśniona i druga również. Ostatnio, w rocznicę Gibraltaru, była dyskusja w TV profesorów zajmujących się od lat szukaniem prawdy i większość stwierdziła, że nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić, co tam się zdarzyło. Brytyjczycy o kolejne 50 lat przedłużyli utajnienie swoich dokumentów a bez nich sprawy się nie rozwiąże.
Podobnie będzie w przypadku Smoleńska.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-19 11:05:56

Erih (3729 / 18) 2018-07-19 10:43:09

"dowolna łajza z Anglii, trafiając w XVIII czy XIX wieku do kolonii, żyła sobie jak panisko"
Nie jestem w stanie się z tobą zgodzić. To, że niektórzy się dorobili (zwłaszcza w Indiach) nie oznacza, że wszyscy mieli takie szanse. Struktura społeczna w Anglii była dosyć sztywna i hermetyczna i kolonii też to dotyczyło. Większość musiała harować, żeby przeżyć, ale rzeczywiście wolnych przestrzeni im nie brakowało.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-19 23:22:15

Tyle że w koloniach dużo lżejsza harówka dawała dużo wyższe profity. Pomijam Australię, przypadek specyficzny. Struktura społeczna zaś wyglądała tak, że sam wyjazd do kolonii dawał z automatu awans o klasę. Ktoś kto w Anglii był nikim, w koloniach z marszu stawał się klasą wyższą - rodowitym Anglikiem.
Może nie od razu arystokratą, burżuazją czy posiadaczem - ale na pewno kimś lepszym (i lepiej zarabiającym) niż reszta.
Przekładając to na sytuację w Niemczech w międzywojniu- Wielka Wojna terytoriów niemieckich nie dotknęła. Niemcy ucierpieli gospodarczo dopiero na skutek reparacji i Wielkiego Kryzysu.
W początku lat trzydziestych jedno i drugie się skończyło. Tak więc to że przeciętny Niemiec żył lepiej niż wcześniej, to naturalne.
W tym samym czasie bogaty Niemiec bogacił się dużo bardziej niż przeciętna.
Zważ że za rządów Hitlera nie skasowano tytułów arystokratycznych, nie zamachiwano się na własność prywatną środków produkcji i tak dalej. No chyba że chodziło o jakiegoś Żyda, ale też ustawowo nie uznawano go za Niemca, więc szlus. A jego majątek w sumie i tak trafiał w prywatne, niemieckie ręce.
Teraz weź sobie do ręki program jakiegokolwiek faktycznie lewicowego ugrupowania z owych czasów, i zobacz co tam stoi na temat arystokracji, własności środków produkcji, narodowości...
I nie rozśmieszaj mnie więcej.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 07:46:25

Erih, zaraz nam tu wmówisz, że to liberalizm był lub co gorsza monarchia;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_gospodarcza_III_Rzeszy
http://wielodzietni.org/index.php?p=/discussion/2725/iii-rzesza-socjalistyczny-raj-dla-niemieckich-rodzin

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 12:25:17

Erih (3730 / 18) 2018-07-19 23:22:15

"Wielka Wojna terytoriów niemieckich nie dotknęła"
Bardzo ciekawy pogląd, zważywszy, że w skutek GŁODU i NIEDOŻYWIENIA zmarło w Niemczech w czasie IWS ok. 1 000 000 ludzi.

Niestety, większość twoich tez jest nietrafiona albo wątpliwa co do faktów. Ale czasu nie mam, żeby cię rozśmieszać.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 13:58:04

Tyr, ty mnie prędzej odpowiedz gdzie ty tu widzisz lewicę.
Przypomnę że dla ówczesnej lewicy wspólnym mianownikiem był internacjonalizm, egalitaryzm, uspołecznienie środków produkcji.
Les05, niech będzie inaczej : działania wojenne. Uściślając, działania wojenne nie toczyły się na terytorium późniejszej III Rzeszy. Z małym wyjątkiem Mazur (Prus Wschodnich).
Do głodu i niedożywienia dodaj jeszcze grypę hiszpankę.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 14:14:27

Erih 2018-07-20 13:58:04

"uspołecznienie środków produkcji."

A gdyby tak sprawdzić, co o drobnej* przedsiębiorczości myślał AH ze Speerem?


* zwłaszcza

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 14:25:53

mylisz pojęcia, internacjonalizm był w komunizmie a w III Rzeszy został zastąpiony nacjonalizmem i egalitaryzmem w ramach jednej rasy. Choć nie dotyczył on ludzi z wadami genetycznymi. Ponadto w manifeście programowym nsdap był zapis o nacjonalizacji przemysłu...To, że nie wprowadzano go zbyt gorliwie to tylko pragmatyzm adiego, który przygotowując się do wojny nie bardzo mógł zadzierać z przemysłowcami a ci liczyli na profity z zamówień. Lewicowość nsdap wyrażała się w stosunku do kościoła a najwięcej przeciwników adi miał właśnie w nim i arystokracji.
Taka cytata adiego:
"W Hiszpanii postawiliśmy na niewłaściwego konia. Byłoby dla nas lepiej udzielić poparcia republikanom. Oni reprezentują lud. Zawsze moglibyśmy później uczynić z tych socjalistów dobrych narodowych socjalistów. Ludzie skupieni woków Franco to wszystko reakcyjny kler, arystokraci i bogacze - nie mają nic wspólnego z nami, nazistami"
a tu szerzej do poczytania http://www.sww.w.szu.pl/index.php?id=doktryny_nazizm_gospodarka

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 14:35:00

Marcin...

I właśnie w cytacie z AH, czyli "narodowych socjalistów" masz to co les pisałem- jest różnica między socjalistą a narodowym-socjalistą.
Choćby, tak jak i Ty teraz napisałeś- między internacjonalizmem komunizmu a nacjonalizmem AH.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 15:16:05

no patrzaj, o ten mały przedrostek "inter" tak się nienawidzili;)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 15:26:36

Marcin... błagam.


Basen skończyłeś?

Tzn pielęgniarka opróżniła?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 15:30:33

miałem siać trawę ale zastanawiam się nad ryżem

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 15:33:02

Hmmmmm...

Jak się tanio działkę kupiło, to się teraz trzeba nakombinować...

Zawsze możesz, wzorem socjalisty AH jakiś obóz pracy dla, np, Koreańczyków otworzyć.

I się znają, i chętni do pracy, i Trumpa wspomożesz...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 15:40:32

a wracając do tematu wątku;) To Ty mi powiedz co prawicowego było w 3 rzeszy?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 15:53:46

Tyr:

mamy tak w systemie totalitarnym, bez względu na kolor, upraszczając:

• jedna ideologia
• jedna partia
• kult jednostki otaczający wodza
• aparat przymusu politycznego represji
• gospodarka centralnie sterowana
• brak wolnych mediów wobec ich podporządkowania władzy
• militaryzacja i tzw. państwo policyjne

powyższe, to cytata z, np, Carla Friedricha.

I teraz, zaczynają się "schody"- właśnie różnicę, między JEDNYM NARODEM a INTERNACJONALIZMEM, który postulowali ideolodzy komunizmu.

Dwa- dla AH poza robotnikami, ważną grupą byli rolnicy/chłopi, którzy mieli samodzielnie, do pewnego stopnia, działać dla samowystarczalności kraju. Dla odmiany JS uznał, że rolnictwo może działać tylko w ramach kolektywu.

Trzy- Kościół. W ramach III Rzeszy nigdy nie podjęto wobec Kościoła tak drastycznych działań jak w przypadku ZSRR czy innych mniej lub bardziej komunistycznych krajów.

Tak naprawdę, to AH, przynajmniej teoretycznie, był republikaninem :-)


* pomijając np Ukrainę, gdzie po likwidacji elit, zabrano się właśnie za chłopów, jako ciemną masę, która nie daj Bóg poczułaby się inna- przyznała do swej ukraińskości

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 16:03:01

i tu i tu były wspólne żony;)* normalnie hipisy;) czyli komuna
*w sojuzie się wcześnie wycofano z wzg na mocno zakorzenioną wiarę

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 16:12:56

Widzisz- w obu byś się odnalazł...
Choć Ty wolisz brać niż się dzielić- czyli jednak mamy problem...

PS No i jak prawdziwy Aryjczyk wyglądasz:
blondyn jak Hitler
szczupły jak Goering
wysoki jak GoebbelsPost został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 16:15 20-07-2018

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 18:47:37

Różnice między faszyzmem a komunizmem są na tyle nieistotne, że nie powinny przysłonić podobieństw między tymi ideologiami. Tej skali różnice występowały wśród samych państw komunistycznych (np. ZSRR-Polska-Chiny) czy też między Niemcami a Włochami. Gdyby systemy te przetrwały dłużej na pewno by upodobniły się do siebie i zbliżyły. Były bowiem gałęziami tej samej lewicowej ideologii, wrogiej wobec życia ludzkiego i demokracji.
Dla mieszkańców tamtych państw ważne było jedno - faszyzm wymieniał kogo chce zlikwidować i mordował głównie obcych-wrogów, komunizm koncentrował się na zabijaniu własnych obywateli, do łagru mógł trafić każdy, nieważne - zwolennik czy przeciwnik.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 19:14:54

les05 (1284 / 93) 2018-07-20 18:47:37

"faszyzm wymieniał kogo chce zlikwidować i mordował głównie obcych-wrogów"

I tu znów mamy problem...

"Zgodnie z ideą NSDAP to my jesteśmy niemiecką lewicą […]. Niczego bardziej nie nienawidzimy niż prawicowego narodowego bloku bogatego mieszczaństwa"

Joseph Goebbels, naczelny propagandysta NSDAP

tyle, że raczej nigdy nie wprowadzono tego, niestety, w życie.
Zdecydowanie łatwiej było za wrogów uznać "innych", czyli na początek niemieckich Żydów, Romów, homoseksualistów. Dopiero późnij, gdy reżym okrzepł rozciągnięto to także na niemieckich komunistów, z których część wstąpiła z resztą do NSDAP. Powyższych trudno uznać za obcych- byli częścią niemieckiego społeczeństwa.

Choć oczywista oczywistość im dalej w las tym więcej drzew, więc pojawili się wszelkiej maści podludzie, bez względu na przynależność państwową- wystarczyło być np Słowianinem, choć także nie każdy Słowianin to wróg.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 19:20:16

Faszyzm w Hiszpanii i Portugalii egzystował prawie do upadku komunizmu w ZSRR i się te systemy nigdy nie zbliżyły.
Niemieckie obozy koncentracyjne do połowy 1939r. były wypełnione głównie Niemcami i Austriakami.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 19:28:31

Naziści nie ukrywali kogo uważają za wrogów. Jeśli delikwent nie uciekł to miał przechlapane. Oczywiście mieli swoich Żydów, homoseksualistów, Polaków, którym włos z głowy nie spadł. Ba, byli nawet odznaczani za wybitne zasługi dla III Rzeszy, ale to były indywidualne przypadki.

W ZSRR mordowano nie zważając, czy ofiara jest szczerym komunistą, złodziejem, profesorem czy zwyczajnym człowiekiem nie interesującym się polityką. Każdy by zagrożony.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 19:37:52

matrix
W Hiszpanii http://pl.wikipedia.org/wiki/Frankizm w którym naprawdę trudno dopatrzeć się lewicowych aspektów prędzej hybrydowy faszyzm we Włoszech...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 19:41:14

les05 (1285 / 93) 2018-07-20 19:28:31

Serio uważa, że dla podmiotu lirycznego jest różnicą, że zszedł w Dachau, jako waginosceptyk, czy na Kołymie, jako trockista?


matrix14xxx (3709 / 674) 2018-07-20 19:20:16

"Faszyzm w Hiszpanii i Portugalii..."

Portugalia dorobiła się czegoś innego niż faszyzm- Integralismo Lusitano, od którego w zasadzie jedynym odstępstwem była niezgoda Salazara na powrót monarchii.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 21:59:41

Czlowieksniegu (18716 / 1042) 2018-07-20 19:41:14


"Serio uważa, że dla podmiotu lirycznego jest różnicą, że zszedł w Dachau, jako waginosceptyk, czy na Kołymie, jako trockista?"

Tak, to jest właśnie ten styl. Z ludźmi takimi czy innymi nie trzeba się kompletnie liczyć, bo to nawóz historii, i tak umrą – jak to z wrodzoną sobie delikatnością ująłeś.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-20 22:27:25

matrix14xxx (3709 / 674)2018-07-20 19:20:16

"W Hiszpanii postawiliśmy na niewłaściwego konia. Byłoby dla nas lepiej udzielić poparcia republikanom. Oni reprezentują lud. Zawsze moglibyśmy później uczynić z tych socjalistów dobrych narodowych socjalistów. Ludzie skupieni wokół Franco to wszystko reakcyjny kler, arystokraci i bogacze - nie mają oni nic wspólnego z nami - nazistami." (04.1938)

AH długo żałował, że poparł gen. Franco a nie republikanów. Ja bym Hiszpanii faszystowską nie nazwał, po wojnie domowej reżim stopniowo łagodniał i odszedł dobrowolnie ustępując miejsca demokracji parlamentarnej.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-21 23:25:50

Les05, ideologiczne różnice pomiędzy nazizmem a komunizmem są zasadnicze.
Podobieństwa wynikają z faktu że oba te ustroje polityczne były totalitaryzmami. Jeden wyrósł na gruncie lewicowym, drugi prawicowym, stąd różnice.
Rozpatrywanie kwestii ustrojowych tylko po osi prawica-lewica to uproszczenie rzekłbym prostackie.
Przy czym nazizm był prawicowy...tak umiarkowanie. W jednych aspektach dążył do ekstremum, w innych był letni. Choć dążenie do interwencjonizmu państwowego czy zwiększenia opieki socjalnej to po Wielkim Kryzysie trend typowy dla państw rozwiniętych.
Zaś co do pomysłu przerobienia hiszpańskich socjalistów na narodowych socjalistów, no cóż... Franco w stosunku do niejakiego Adolfa H i reszty wykazał daleko posuniętą nielojalność. Znaczy, pomoc gdy była potrzebna, przyjął, ale gdy była potrzeba niedawnych sojuszników wspierał...mało efektywnie.
Zaś sama przeróbka hiszpańskich socjalistów na narodowy socjalizm zapewne miała przebiegać tak jak w Niemczech.
Czyli ideowców do Dachau, oportunistów do przefarbowania.
PS Ciekawy przykład, Wielka Brytania. Teoretycznie monarchia, tyle że monarcha pełni rolę dekoracyjną, a rządzi de facto Parlament. Monarchia parlamentarna, chyba trochę dziwnie brzmi?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-22 14:59:50

Erih (3734 / 18) 2018-07-21 23:25:50

Erih, zasadniczych różnic między nazizmem a komunizmem nie wykazałeś, po za odkrywczym stwierdzeniem, że są. A różnice były, ale tego samego stopnia jak między socjalistycznym PRL a socjalistycznym ZSRR.

Cały okres powojenny lewackie media i uniwersytety zużyły tony papieru aby udowodnić i wmówić światu, że różnice między nazizmem a komunizmem były zasadnicze. Wielkie w tym zasługi położyli płatni agenci Moskwy w rodzaju Hemingwaya, Shawa czy Picassa, wszystko po to, aby odróżnić samo zło jakim była III Rzesza od krynicy humanizmu i praw człowieka, wielkiej nadziei ludzkości, państwa szczęśliwych ludzi - Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Wielu do dziś w to wierzy, ty najwyraźniej jesteś jednym z nich.
A tak na koniec spróbuj zgadnąć, kto mógł powiedzieć takie słowa.

"Jesteśmy socjalistami, jesteśmy wrogami obecnego systemu kapitalistycznego, który wykorzystuje ekonomicznie słabszych, z jego niesprawiedliwymi płacami, z niesprawiedliwą oceną osoby ludzkiej według jej zamożności a nie według odpowiedzialności i rzeczywistych dokonań. Jesteśmy zdeterminowani aby zniszczyć ten system za wszelką cenę."

Dla ułatwienie podpowiem, że autor w więzieniu nie rozstawał się z dziełami Marksa:)

ps. co do monarchii parlamentarnej, to dziwi mnie twoje zdziwienie.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-22 19:14:36

Les05, chodzi o tego członka niemieckiej partii komunistycznej co kapował na kolegów z rad żołnierskich. Sprawa znana.
Co do różnic ideologicznych pomiędzy nazizmem a komunizmem, to masz je powyżej. Powtarzać się nie zamierzam.
PS Jeżeli dla kogoś dowolny lewicowy intelektualista jest z automatu pachołkiem Moskwy, no to sorry.
I proponuję odstawić do piwnicy dziełka tego osobnika co twierdził że T-34 był najlepszym czołgiem DWS.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-22 21:30:04

Tak dla porządku, żeby nie było wątpliwości.
Z przemówienia A. Hitlera na wiecu z okazji Święta Pracy 1 maja 1927 r.

"Jesteśmy socjalistami, jesteśmy wrogami obecnego systemu kapitalistycznego, który wykorzystuje ekonomicznie słabszych, z jego niesprawiedliwymi płacami, z niesprawiedliwą oceną osoby ludzkiej według jej zamożności a nie według odpowiedzialności i rzeczywistych dokonań. Jesteśmy zdeterminowani aby zniszczyć ten system za wszelką cenę."

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-22 22:11:05

Erih nie zaklinaj rzeczywistości. Nie nazywaj socjalistycznej partii robotników prawicą. Wszystkie symptomy podane wyżej w wątku świadczą, że to lewactwo było.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-22 22:51:27

Niczego nie zaklinam. Po prostu NSDAP programowo było nacjonalistyczną, populistyczną, totalitarną partią prawicową.
Istnieją obiektywne wskaźniki pozwalające odróżnić dla tego okresu, czyli dla lat trzydziestych XX wieku prawicę od lewicy.
To że program każdej ówczesnej partii stanowił pewną mieszaninę postulatów prawicowych i lewicowych, pozwala jedynie na umieszczenie danej partii na pewnej osi, gdzie skrajności wcale nie pokrywały się ani z NSDAP ani z WKP(b).
Przy czym nie jest to jedyna oś polaryzacji ówczesnych systemów politycznych. Dlatego systemy po jednej osi rozbieżne, po innych są bardzo zbliżone. Zważcie że i Stalin, i Hitler byli antysemitami, choćby.
A że propaganda neoliberalna celowo wprowadza chaos pojęciowy... No cóż, jej głosiciele bardzo chcą poklasku i uznania, oraz zaproszeń na wykłady za grube czeki.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 10:49:01

wymień jakieś prawicowe cechy nsdap

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 15:23:07

Nacjonalizm, elitaryzm, akceptacja prywatnej własności środków produkcji.
Co do religii, to coś mi się kojarzy że za Hitlera Niemcy jakiś konkordat podpisali, czy cuś. Trudno uznać to za zwalczanie religii, prawda?
Nawet na użytek wewnętrzny paru prominentów tworzyło własną religię okultystyczną.
No to gdzie racjonalizm, będący kolejnym wyznacznikiem lewicowości?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 15:29:33

Erih- gdyby Tyr chciał to-to ogarnąć, to wystarczyłoby Mu przeciwstawienie internacjonalizm-nacjonalizm.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 15:35:49

a propos nacjonalizmu i własności w lewactwie:
"Marksizm powinien przybrać narodową formę, zanim może być zastosowany. Nie ma takiego pojęcia jak abstrakcyjny marksizm, istnieje tylko marksizm konkretny. To, co my nazywamy konkretnym marksizmem – jest marksizmem, który przybrał narodową formę"

"Zezwalamy, żeby najpierw pewne regiony i niektórzy ludzie osiągnęli zamożność, by tą drogą stopniowo doprowadzić w końcu do powszechnego dobrobytu, zapobiegając jednocześnie polaryzacji społeczeństwa"

zgadnijcie gdzie wypowiedziano;)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 15:46:57

"Powinniśmy złapać księży w pułapkę ich dobrze znanej chciwości i samozaspokajania. Powinno nam się udać rozstrzygnąć z nimi wszystko w idealnym pokoju i harmonii. Powinienem dać im kilka lat ulgi. Dlaczego mamy się kłócić? Łykną wszystko, żeby tylko utrzymać swoje materialne korzyści. Sprawy nigdy nie osiągną punktu krytycznego. Poznają twardą wolę i trzeba będzie im pokazać tylko raz lub dwa, kto tu jest panem"
a propos kościoła
kto i kiedy;)
o jakim elitaryzmie mowa?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 15:57:53

Marcin- Ty już w to Deng Xiaopinga nie wciągaj...

Pomyśl, za to, dlaczego akurat Ukraina poszła na pierwszy ogień i dlaczego Soso miał w nosie Hołodomor.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 16:01:29

Jedną wielu wspólnych cech faszyzmu i komunizmu była ekspansja tyle, że w komunizmie była skrywana pod płaszczem internacjonalizmu. Polska poznała to już w roku 1920.

Dla komunistów internacjonalizm oznaczał wyłącznie próbę kontroli nad swoją agenturą na świecie. Stąd wziął się Komintern.

Podobną drogą szedł faszyzm popierając faszystowskie i quasi-faszystowskie organizacji i partie na całym świecie. Faszyzm również był internacjonalistyczny, też był ruchem ponadpaństwowym a Fuhrer niejednokrotnie okazywał przyjaźń i solidarność różnym narodom.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 16:03:13

no przecież wg definicji Eriha to maoizm i dengizm można nazwać systemami prawicowymi;)
Niedługo Erich nam wmówi, że polpotyzm to prawica bo na chłopstwie się opierał;)
a bo upaińcy mało inter byli;)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 16:04:23

Yeti, ja zdaję sobie sprawę że dyskutuję z kimś, kto przedawkował Suworowa i Korwina, a jest to dużo groźniejsze niż picie herbaty.
Tyr, podporządkowanie Kościoła władzy państwowej to jest trochę co innego niż zwalczanie religii jako zjawiska.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 16:09:45

nie czytałem żadnego... a ty, że nazizm to prawica a t-34 najlepszym czołgiem był, to chyba z "Czerech pancernych" wyczytałeś;)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 16:24:37

Idąc waszym śladem, za chwilę się dowiemy, że konflikt na Bałkanach w czasie II WŚ, to było "tylko" lekkie nieporozumienie religijne ( katolicy ws muzułmanie ) z domieszką niejasności z monarchistami...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 16:29:34

Gdy emocje opadną i kilka pokoleń odejdzie, faszyzm zostanie uznany za jedną z form komunizmu, albo komunizm jako formę faszyzmu. Ponieważ obie zbrodnicze ideologie zbyt podobne są do siebie by uważać je za odmienne byty. Teraz na siłę szuka się różnic bo obie idee jeszcze się nie wypaliły.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 16:31:59

2018-07-23 16:29:34

"Gdy emocje opadną i kilka pokoleń odejdzie, faszyzm zostanie uznany za jedną z form komunizmu, albo komunizm jako formę faszyzmu."

Lepiej, choć dotyczyć to będzie bardziej komunizmu i hitleryzmu- ludzie pogodzą się, że oba były zasilane niemieckimi pieniędzmi :-) Przynajmniej na początku...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 16:43:57

Tyr, że nazizm to prawica to ja pamiętam z zajęć z politologii. To taka naukowa dziedzina jest, gdybyś nie wiedział.
A o T-34 jako najlepszym czołgu DWS to właśnie Suworow pisał.
Pisał też że Hitler i jego jaczejka to tacy bolszewicy są, bo...bo co, to przeczytaj posty swoje i Les05. Normalnie kopiuj wklej.
PS jakbyś nie wiedział, to marksizm poza kwestiami politycznymi, jest też uznanym kierunkiem filozoficznym. Więc odwołania do niego w omawianym okresie to norma.
PS II Maoizm, dengizm, polpotyzm- w omawianym okresie wszystkie te ideologie kwalifikowały by autorów do oskarżenia o odchylenie nacjonalistyczne. Co kończyło się pobytem na Łubiance i finałem w postaci kulki w łeb.
PS III Les05, nazizm nie był ideologią internacjonalistyczną, był ideologią rasistowską, przy czym jakoś dziwnym trafem uznawał Niemców za kwintestencję "rasy
aryjskiej"
Natomiast co do ekspansywności... No cóż, Imperium Romanum również było ekspansywne. Mówi nam to cokolwiek o jego prawicowości czy lewicowości?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 18:07:30

uuu, to leciwy musisz być i pewnie w auli takie tabliczki wisiały;)
Erih, że nazizm i faszyzm to prawica zaczęło się od Hiszpanii. Frankizm faktycznie był prawicowy ale trzeba było się jakoś odróżnić od pomagierów Franco (3 rzesz i Włoch) więc ich też podciągnięto pod prawicę bo tak wygodnie. W zsrr nie sprawdził by się model nacjonalistycznej lewicy gdyż groziło by to rozpadem osiągnięć terytorialnych caratu, wszak to państwo wieloetniczne było. Na całego poszli w przeinaczaniu faktów w czasie 2 wś i po jej zakończeniu. W sumie źle by wyglądało gdyby dwie lewicowe idee się brały za łby.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 18:10:40

ps niestety mit, że 3 rzesza to prawica pokutuje do dziś...
kopiuj-wklej cytatów cię boli?
Powiedz jeszcze gdzie ten elitaryzm?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 18:46:55

Erih (3740 / 18) 2018-07-23 16:43:57

Fuhrer w dziedzinie faszyzmu i nazizmu autorytetem powinien być. On tworzył, bądź współtworzył, te ideologie a zasady przez siebie określone stosował w praktyce. Skoro mówił, że NSDAP jest partią lewicową to widocznie tak było.
Jeszcze raz sprawdziła się zasada, że zwycięzcy piszą historię. Zwycięski komunizm do dziś określa, co żesz to Hitler miał na myśli. I nie ważne co Adolf napisał i robił, ważne jak komuniści-socjaliści-lewica to interpretują.

Erih nazizm traktował rasę tak samo jak komuniści traktowali warstwy społeczne. U jednych i u drugich określone masy ludzkie miały zostać wyeliminowane.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 19:13:24

To może do tematu wróćmy...
http://wiadomosci.gazeta.pl/...81,23707054,afera-szpiegowska-w-usa-ulubiony-kongresmen-putina-bywal.html#Z_MT2

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 19:26:44

Nazizm to taki potworek i nie wiadomo co, bo tak jak ta władza, lecieli tam gdzie populizm nakazywał. Jak każda władza totalitarna musi też mieć wroga wewnętrznego. U Niemca było to kilka procent populacji. W Polsce wrogiem jest każdy kto nie popiera pis. Grubo ponad 50% Polaków to zdrajcy i lewacy nazwani "bez odstawiania nogi" drugim sortem. Trzeba być bezmózgiem lub mieć sprany, żeby popierać tę władzę.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 19:42:12

aleś dygresję nie na temat zagaił;) Nic się nie martw, ta druga "mniejsza połowa" popiera tylko ze strachu;)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 19:44:09

że 500 zabiorą.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 19:53:18

że przyjdzie PO i przystawki i dadzą po 1000 a oni nie będą wiedzieli co z tą kasą zrobić

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 20:44:20

les05 (1300 / 93)2018-07-23 16:43:57

"Fuhrer w dziedzinie faszyzmu i nazizmu autorytetem powinien być. On tworzył, bądź współtworzył"

Ty na serio z tym tworzeniem lub współtworzeniem faszyzmu przez AH?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-23 21:46:10

Czlowieksniegu (18723 / 1043) 2018-07-23 20:44:20

Widzę, że nie doceniasz "osiągnięć" pana Hitlera. Gdyby miał, to pewnie by się w grobie przewracał.
Połowę swego życia poświęcił nazizmowi a i faszyzm co nieco mu zawdzięcza jako "wybitnemu" teoretykowi i praktykowi. Bez niego faszyzm byłby tym, czym komunizm bez tak wybitnych teoretyków i praktyków jak Lenin, Stalin czy Pol Pot.

W wielu muzułmańskich krajach nadal jest uznawany jako autorytet w pewnych kwestiach.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-24 23:37:07

Tyr, a i owszem, pamiętam takie tabliczki. Natomiast politologią zajmowałem się (zupełnie pobocznie) w nieco późniejszych latach.
Co do prawicowości nazizmu i faszyzmu, to zaczęło się już w latach wcześniejszych, niejaki Adolf H. zerwał z lewicą krótko po Wielkiej Wojnie. Tworząc własną, narodowo-populistyczną ideologię.
Les05, niejaki Adolf H. nie może być sędzią we własnej sprawie.
Poza tym to właśnie sposób dzielenia ludzi rozróżniał ówczesną prawicę od lewicy. I jest to podział dla owych czasów sztywny!
Lewica nie mogła być nacjonalistyczna, prawica internacjonalistyczna. Lewica wierzyła w walkę klas, prawica w walkę narodów.
Podobieństwa wynikały z innych czynników, obecnych i w nazizmie, i w bolszewizmie, mianowicie z totalitarnego charakteru obu tych ustrojów.
Karpik, nazizm to nie jest jakieś nie wiadomo co, tylko właśnie mieszanina prawicowości z populizmem i totalitaryzmem. Mieszanina jak się okazało wybuchowa i wręcz silnie toksyczna.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 09:53:20

Czepiłeś się jak tonący brzytwy "narodu" jako wyznacznika prawicowości, choć i tu argumenty w postaci cytatów Mao i Donga a nawet tabliczka w auli zadają kłam twojej teorii, to brniesz dalej. Nie potrafisz wskazać choćby jednego aspektu, który wskazywał by na prawicowy charakter nsdap. Przypomnę prawica to przywiązanie do tradycji, konserwatyzm, pozytywny stosunek do kapitalizmu i wiary a także w pewnym sensie liberalizm. W 3 rzeszy mamy natomiast rewolucyjny ruch mający na celu obalić wszystkie te wartości. O socjalistycznych aspektach społeczno-gospodarczych napisano już wystarczająco dużo powyżej w w wątku. Nie interesują cię cytaty adiego i innych tuzów doktryny nsdap i podejrzewam, że sam hitler by cię nie przekonał zarzekając się, że jest lewicowcem. Wystarczy pogrzebać trochę w życiorysach ojców założycieli typu Himmler, Strasserowie, Goebbels, Rohm o adim już nie wspominając. Nauka ma to do siebie, że idzie do przodu a dogmaty wiary (w twoim przypadku stricte z poprzedniej epoki) odchodzą do lamusa historii jak nie przymierzając geocentryzm i teoria płaskiej ziemi.Choć są jeszcze na świecie ludzie w to wierzący i w to, że nazizm prawicową ideologią był;)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 13:07:06

No ładnie. A co z Franco?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 13:19:45

Franco był pragmatycznie nastawiony i czerpał sprawdzone z lewicowych faszyzmu i nazizmu metody sprawowania władzy dyktatorskiej. Prawicowej władzy bo takim był frankizm. Monarchizm, korporacjonizm i klerykalizm. Manipulował trochę w gospodarce ale nie bardzo mu to wyszło.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 13:30:37

Zobacz jeszcze ile ruchów socjalistycznych(czyli lewicowych) było wrogo nastawionych wobec internacjonalizmu komunistycznego(czyli skrajnie lewicowego)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 13:59:16

To już nie liberalizm gospodarczy, a krporacjonizm? No to Musolinii się kłania. Partie lewicowe wrogo nastawione wobec internacjonalizmu?
Trochę nie te lata.
Walka ras zamiast walki klas?
I cała reszta gdzie?
No i najważniejsze. Stosunek do prywatnej własności środków produkcji. To była podstawowa różnica pomiędzy ówczesną prawicą a lewicą.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 14:07:54

tobie najwyraźniej cały czas merda się socjalizm z komunizmem* i najwyraźniej nie czytasz tego co już napisano. Na wszystkie twoje wątpliwości z tego pytania padły już odpowiedzi w tym wątku.
*fakt- oba lewicowe
zobacz sobie stosunek PPS i innych w Europie podobnych partii do komuny made in zsrr i internacjonalizmu.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 14:56:47

Stosunek partii jak najbardziej lewicowych do internacjonalizmu w wydaniu bolszewików nie oznacza że były to partie nacjonalistyczne. Przykład - stosunek dowolnej praktycznie partii lewicowej do wojny w Hiszpanii.
A jak z resztą słusznie zauważyłeś, wojna domowa w Hiszpanii stanowiła swego rodzaju probierz.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 15:12:03

po ekscesach anarchistów i komunistów w zasadzie tylko ludzie i partie o takich poglądach poparli Republikę(zresztą tylko z nazwy) Lewicowe partie o umiarkowanych poglądach nie mieszało się a te typowo narodowo-lewicowe jak faszyści i naziści poparli Franco.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 16:19:46

Erih (3744 / 18) 2018-07-24 23:37:07

"niejaki Adolf H. nie może być sędzią we własnej sprawie."

W żadnym wypadku osobnik ten nie jest sędzią we własnej sprawie. Ale dokumenty, które zostawił są dowodami w jego sprawie. Wszystko co napisał i wypowiedział może być użyte jako dowód przeciwko niemu.
AH nigdzie nie powiedział ani nie napisał, że utworzył partię prawicową, chadecką, liberalną, monarchistyczną, klerykalną czy inną. Ale wielokrotnie pisał i mówił, że utworzył partię lewicową, broniącą klasę pracującą przed wyzyskiem kapitalistów.

Są też liczne dowody na to, że utożsamiał się z robotnikami a tworząc organizację nadzorującą związki zawodowe dbał, by nie została zdominowana przez pracodawców. Do tego stopnia, że ci ostatni skarżyli się wodzowi, że w kwestiach płac i warunków pracy działacze NSDAP postępują gorzej od komunistów. Co ciekawe w Narodowosocjalistycznej Organizacji Zakładów Przemysłowych rzeczywiście było wielu socjalistów i komunistów.

Dzięki NSDAP wprowadzono szeregu udogodnień i przywilejów dla niemieckich robotników i ich rodzin. Obejmowały one m.in. darmowe wakacje w ośrodkach wypoczynkowych w Niemczech oraz w niektórych krajach (głównie we Włoszech), rejsy morskie, dawano nisko oprocentowane kredyty rodzinom robotniczym, organizowano koncerty i inne formy rozrywki w fabrykach, przekazywano robotnikom darmowe bilety do opery, kina, cyrku itp. O samochodzie dla ludu była już mowa.

Czy fakty o których wspomniałem mógł stworzyć prawicowy rząd lub partia? Nie, z przyczyn ideologicznych było to niemożliwe. Tylko partia skrajnie lewicowa w rodzaju NSDAP lub WKP(b) mogła zdobyć się na takie uprzywilejowane traktowanie robotników. Bo warto wiedzieć, że takich przywilejów w III Rzeszy nie mieli chłopi ani klasa średnia.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 16:26:53

Panie i Panowie- ja bym Franco, mimo wszystko, w wasz bałagan nie mieszał.

"Dowcip" wojny domowej w Hiszpanii mniej polegał na ideologii, a bardziej na ekonomii i sprawach socjalnych. Gdzie w ramach reform wprowadzonych i przewidywanych, bardzo ucierpiał majątek kościelny. I to poniekąd arystokracja wraz z KK doprowadziła do eskalacji nastrojów, a później do spisku gen. Emilio Mola, gen. Francisco Franco i gen. José Sanjurjo. Faktem jest, że KK osobowo poniósł potężne ofiary ze strony Republiki, a jednocześnie strona nacjonalistyczna poza wiernymi Republice funkcjonariuszy KK mordowała mniejszości narodowe- choćby Basków.

To, czy były to ruchy nacjonalistyczne czy internacjonalistyczne w tym wypadku większego znaczenia nie ma.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 17:07:32

Les05, to że niejaki Adolf H. i jego banda stosowali chwyty populistyczne to jest powszechnie wiadome. To nie czynili żadnych kroków przeciwko większej czy mniejszej własności prywatnej, jeżeli była ona w rękach niemieckich, to też powinno być wiadome.
PS Dla pełni obrazu, obyczajowo też byli konserwatywni.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 18:55:26

Erih (3745 / 18) 2018-07-25 17:07:32
To nie były żadne chwyty, to była świadoma polityka prowadzona przez ideowych lewicowców w imię wyznawanych przez to środowisko przekonań.
To, że nie niszczyli gospodarki poprzez nacjonalizację, świadczy jedynie o tym, że byli racjonalni. Niemiecki przemysł był całkowicie podporządkowany polityce NSDAP. To oni decydowali o kierunkach rozwoju, wielkości produkcji, dostawach surowców itd. Oni byli wreszcie autorami planu czteroletniego i każdy przemysłowiec musiał się wytycznym nakreślonym przez NSDAP, w tym planie, podporządkować. Protestów nie było, to po co zmieniać dobrze działającą machinę.

Być może, w przyszłości, nacjonalizację niektórych gałęzi zamierzali zrobić, ale w czasie wojny takich radykalnych zmian się nie przeprowadza.

Obyczajowo byli konserwatywni. Jasne, zwłaszcza Rohm, Goering, Himmler, Goebels, można by powiedzieć puryści obyczajowi.

Erih, ty tak wszystko z głowy, czy czytałeś jakąś literaturę w temacie. Pytam, bo niektóre twoje stwierdzenia są, można rzec, brawurowe, szkoda tylko, że nie mają oparcia w faktach.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 19:13:51

Les...

"Obyczajowo byli konserwatywni. Jasne, zwłaszcza Rohm, Goering, Himmler, Goebels, można by powiedzieć puryści obyczajowi"

Ale teraz to żartujesz, prawda?

Zakaz aborcji, który został zaostrzony przez NSDAP.

Zaostrzenie przepisów o karach wobec LGBT. To, przy okazji, oficjalny powód zamordowania Ernsta Röhma.

To, że zgodnie z tradycją wierchuszce wolno więcej, to całkiem inna bajka.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 19:24:14

ta,... a stalin to parady równości organizował
Rohm i jego bojówki za bardzo urosły w siłę a jego ambicje sięgały b. wysoko. Można powiedzieć, że to był mord prewencyjny .

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 19:26:21

Tyr (402 / 1) 2018-07-25 19:24:14

To, dlaczego naprawdę ciepły Ernst został zamordowany, nie zmienia faktu, że oficjalnym powodem były jego preferencje seksualne.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 19:30:46

Czlowieksniegu
Nie bądź śmieszny, Adolf bardzo przeraził się demografią po IWS, spadkiem urodziny i dzietności. Dlatego zaostrzył prawo aborcyjne, dbał by żołnierze wypełniali swoje reprodukcyjne powinności, by ogiery z SS masowo zapładniali niemieckie dziewice w quasi burdelach.

A w planach było wprowadzenie poligamii, by Niemcy mogli mieć po kilka żon i mnóstwo dzieci. Takie plany miał Himmler.
Wielkie Niemcy domagały się zwiększenia liczby ludności i konserwatywne zasady nie mogły być ograniczeniem.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 19:34:17

les05 (1307 / 93) 2018-07-25 19:30:46

Rozumiem, że nie rozumiesz, że stosunek do aborcji, bez względu na powody, którymi się klient kierował, zbliża go do konserwatyzmu?
Co w powyższym jest dla ciebie niejasne?
Ale jeśli już o Lebensborn, dla przykładu wspominasz, to sprawdź jakie kary groziły czystej krwi Niemce za dokonanie takowej.

"Takie plany miał Himmler."

Podobnie, jak odnalezienie Św. Graala- co z tego wynika?
Poza tym, że miał chłop rozmach i marzenia...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 20:43:42

Stworzenie własnej religii też ten osobnik miał w planach.
Ogólnie, tej ideologii do racjonalizmu było daleko.
Les05, no jeżeli uważasz że będę po 20 latach odkopywał skrypty z politologii, to wybacz, aż tak zażartym dyskutantem nie jestem.
Co do obyczajowości, to przypomnę ci niemiecki slogan: Kruchta kuchnia i bachory. Oczywiście czyste rasowo. Naziści go nie wymyślili, ale ostro promowali.Oczywiście podstawą tej troski były stałe i pewne dostawy siły żywej.
Ścisła kontrola nad gospodarką to już czasy wojny.
A o jakichkolwiek planach nacjonalizacji czegokolwiek pierwsze słyszę.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 21:52:57

Reichswerke Hermann Göring

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 22:03:22

Tyr, to już jest po prostu bezczelność.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 22:07:34

szczelność czy nieszczelność to nie wiem o co ci biega?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 22:17:13

No to proszę, z programu NSDAP
13. Żądamy nacjonalizacji wszelkich przedsięwzięć, które dotychczas ukształtowały się w formie kompanii (trustów).
14. Żądamy rozdzielenia korzyści osiągniętych w drodze handlu hurtowego.
15. Żądamy wszechstronnego zabezpieczenia socjalnego dla ludzi w wieku emerytalnym.
17. Żądamy reformy własności ziemskiej…

W pierwszej kolejności zamierzano znacjonalizować banki, kolej i pocztę. Hitler zerwał z wolnym rynkiem i zastąpił go interwencjonizmem państwowym. Państwo zaczęło inwestować w gigantyczne przedsięwzięcia przemysłowe (głównie zbrojeniowe), regulować ceny i płace, rozdzielać surowce. Przez ogromne dotacje państwowe, kredyty oraz ludzi z NSDAP zasiadających w zarządach i radach nadzorczych praktycznie wszystkie wielkie zakłady przemysłowe były pod całkowitą kontrolą państwa.
Może jeszcze kilka cytatów z Adolfa.

"Więcej wiąże nas z bolszewizmem. Mieszczański socjaldemokrata czy przywódca związkowy nigdy nie stanie się narodowym socjalistą, ale komunista – niezawodnie."

"Dzięki marksizmowi bardzo wiele się nauczyłem, czego nie waham się przyznać. – Różnica polega na tym, że ja rzeczywiście wprowadziłem w życie to wszystko, o czym ci kramarze i gryzipiórki nieśmiało napomykali. Cały narodowy socjalizm na tym się opiera."

Jak chcesz więcej, daj znać:)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 22:27:21

Tyr- z tobą nie ma co gadać.
Les05 Po Wielkim Kryzysie interwencjonizm państwowy to była światowa norma.
To raz.
Dwa, z którego roku to program (źródło poproszę!) i które jego punkty zostały w jakikolwiek sposób wcielone w życie.
PS Coś mnie się wydaje,że poczta i kolej to były w Niemczech państwowe już za Cesarstwa.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 22:35:03

nie wiem o co strzeliłeś focha, bo przecież chciałeś przykładu nacjonalizacji przemysłu...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 22:35:29

24 lutego 1920 roku Adolf Hitler przedstawił 25 punktów programu NSDAP

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 22:46:39

kolej do 20 była landowa dopiero po 20 znacjonalizowano i nazwano Deutsche Reichsbahn

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 22:49:08

Tyr, to sobie wklep to co napisałeś w google. I kliknij pierwszy link.I nie zapomnij go przeczytać, ze zrozumieniem, jeżeli potrafisz.
Les05, czyli to jeszcze był program z okresu kiedy NSDAP pozostawała pod wpływami lewicy (DAP). Teraz poszukaj sobie programu NSDAP z lat tuż przed objęciem władzy. Tylko krowa na miedzy poglądów nie zmienia, zaś politycy robią to z taką łatwością jak damulki zmieniające rękawiczki.
Dlatego większą sympatię darzę krowy niż polityków, pomijając kefir.
Popatrz sobie z resztą na życiorys niejakiego Adolfa H.
Z poddanego cesarstwa w aktywny komunizm, z komunizmu w nazizm... punkt widzenia zmieniał mu się wraz z punktem siedzenia.
PS I masz rację- każde jego słowo powinno być użyte przeciw niemu. Włącznie z "Blondie, siad!"

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 22:58:52

Po co te nerwy kol. Erih, ten program z 1920 r, jest najważniejszy, bo to akt założycielski partii Hitlera. Wiem, że ci się nie podoba, mnie też się nie podoba, ale jest dokumentem, jednym z wielu, potwierdzającym lewicowość AH. Problemem jest to, że AH poglądów w sprawach zasadniczych nie zmieniał. Stąd cała tragedia.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 23:13:43

Dodam jeszcze, że ta miłość Hitlera do klasy pracującej była odwzajemniona. 60 % ochotników do oddziałów SA stanowili robotnicy, co nie jest dziwne jeśli zna się przyczyny.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-25 23:48:12

Les05, odpiszę jak ochłonę.
o ile ochłonę

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-26 18:58:19

Wracając do tematu wątku - w Kielcach ma powstać pomnik śp Przemysława Gosiewskiego. Myślę, że na pomniku powinien się znaleźć jakiś akcent lotniczy. Bo śp Gosiewski zasłynął nie tylko z peronu we Włoszczowej, ale przede wszystkim ze zdyscyplinowania pilotów spec pułku [po locie do Gruzji], tak aby już nigdy nie bali się lądować nawet na kartoflisku i to podczas mgły...

http://kielce.onet.pl/pomnik-przemyslawa-gosiewskiego-stanie-w-kielcach-sprzeciw-po/3tdr44bPost został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 19:34 26-07-2018

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-26 20:33:27

To ten, co go wdowa smoleńska trzy razy ekshumowała, bo przypomniała sobie, że w kieszeni miał banknot 20-złotowy.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-26 21:33:10

O Gosiewskim złego sława nie powiem, bo pod Prostkami dobrze się sprawił i na pomnik zasłużył.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-26 22:24:34

Wtedy?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Prostkami

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-26 22:38:23

A juści w rzeczy samej.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-27 00:23:33

Którą wdowę masz na myśli bjar_1, bo śp Gosiewski pozostawił po sobie dwie wdowy jednocześnie. Może pod koniec życia przeszedł na Islam?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-27 04:46:44

Balans,ale te wdowy to nie po tym Gosiewskim o którym bjar_1 i les05 piszą.Wdowa po nim nie była tak pazerna.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-27 17:24:13

Fala, zerknij ciut wyżej nim les05 zaczął spamować...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-27 19:47:21

http://www.msn.com/...dzonego-w-rosyjskim-%c5%9bledztwie-dot-katastrofy-smole%c5%84skiej/ar-BBL9kxn?ocid=ientp

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-27 22:10:49

Les05, przecież pisałem powyżej, powtarzanie w kółko tego samego robi się nudne. NSDAP wywodziła się z DAP, następnie ewoluowała z partii lewicowej (tak letni lewicowej) w kierunku prawicy.
Pisałeś o robotniczym charakterze SA. A czy umknął ci fakt że SA szybciutko została zredukowana do zera, a jej miejsce zajęła SS, mająca stanowić "nową elitę" Niemiec (w opozycji do starych elit, które jednakowoż miały się dobrze aż do zamachu na niejakiego Adolfa H.).

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-27 22:33:32

"ewoluowała z partii lewicowej (tak letni lewicowej) w kierunku prawicy"
I tak sobie ewoluując zostawili w nazwie swojej partii odniesienie do socjalizmu i robotników. Czyżby zapomnieli zmienić? A może nazwa nie jest ważna? Może czerwony kolor na sztandarach, to też przypadek? Może podobieństwo sztuki niemieckiej z okresu III Rzeszy do sowieckiego socrealizmu, to również przypadek? Coś zbyt wiele tych przypadków.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-27 22:48:04

Erih. To włanie hitler wraz z Gottfriedem Federem i Dietrichem Eckartem mieli większy wpływ na utworzenie programu nsdap niż mniej ekstremalni lewicowo Drexler i Herrer, którzy w ramach sprzeciwu i różnicy poglądów wycofali się. Tych czterech było założycielami dap Zresztą zmianę nazwy i dopisanie literek "ns" to sprawka hitlera.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-27 22:48:41

No co ten wnusio z tym zrobi?, sam to może sobie pampersa zmienić, jak kumata papuga się za to nie weźmie to tylko kompromitacja tylko będzie.Już tam rosjanie wiedzieli któremu chłopkowi ten status nadać.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-27 22:58:17

Za cienki jest na FSB, ale może mają jakieś plany związane z jego osobą. Tam u nich nic nie dzieje się bez powodu.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 11:22:11

Wnusio przypomniał sobie o tragicznie zmarłej babci dopiero po jej tragicznej śmierci [ta wcześniej żaliła się, że nawet na lekarstwa nie ma pieniędzy]. Teraz wnusio "ręcami" papugi będzie mógł kierować wnioski i odwołania do rosyjskiej komisji - co wydłuży jej postępowanie i to nawet wtedy, gdy już ewentualnie zakończy postępowanie "komisja" naszego PALANTA. Jak nie wiadomo o co chodzi...

I jeszcze odnośnie OT w tym wątku - gdyby narodowy socjalizm był lewicowy, to Watykan nie ratowałby dupska SS-manów po wojnie, organizując i opłacając im ucieczkę do Ameryki Południowej.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 12:04:35

balans (4743 / 64) 2018-07-28 11:22:11

III Rzesza, w tym SS, miała swoich agentów w Watykanie i to oni, będąc urzędnikami nierzadko biskupami, pomagali swoim nazistowskim kumplom. Temat został rozdmuchany przez lewaków i dość szeroko opisywany, z tego co pamiętam to na końcu wyszło, że największą pomoc w ucieczce hitlerowców udzielił Czerwony Krzyż. Choć agenci niemieccy w Watykanie, też mieli swój udział, ale ograniczony przez brak możliwości dostarczania nowych dokumentów. Oczywiście lewactwo wie swoje.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 12:15:02

les05 (1325 / 93) 2018-07-28 12:04:35

A dla przykładu pacjenci typu Alois Hudal z ratlines, gdzie delikatnie zliczono około 800 najwyższych w hierarchii hitlerowców i osób z reżymem związanych, to pic na wodę-fotomontaż.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 12:39:05

Biskup Alois Hudal był agentem niemieckim od lat 30-tych, sprawa oczywista i znana, został zdemaskowany pod koniec lat 40-tych. III Rzesza posiadała dobrze rozbudowaną siatkę szpiegowską w Watykanie, zresztą Mussolini również taką posiadał.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 12:46:51

les05 (1326 / 93) 2018-07-28 12:39:05

"Biskup Alois Hudal był agentem niemieckim od lat 30-tych, sprawa oczywista i znana"

Jakieś źródła powyższego?

Choćby Robert Graham i David Alvarez, pomijając trwającą od lat trzydziestych wspólnotę poglądów Hudala z III Rzeszą, przyjmują że szpiegiem został w 1943 roku.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 15:06:34

Czlowieksniegu (18744 / 1046) 2018-07-28 12:46:51

Nie jest to aż tak istotne, czy był agentem od tego czy innego roku. Źródła podają różne daty, bo kryteria nie są w takich wypadkach ostre.

"Alois Hudal, znany też jako Luigi Hudal (ur. 31 maja 1885 w Grazu, zm. 13 maja 1963 w Rzymie) – katolicki biskup rzymski pochodzenia austriackiego. Popierał narodowy socjalizm, był również agentem wywiadu III Rzeszy co najmniej od 1938 r. (z tego okresu pochodzą pierwsze udokumentowane przelewy z wynagrodzeniem, księgowane przez niemiecki MSZ)"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Alois_Hudal

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 15:20:41

Les...

"Według historyków Roberta Grahama i Davida Alvareza, Hudal został w 1943 roku zwerbowany przez hitlerowski wywiad i wykorzystywany do pozyskiwania informacji oraz wpływania na stanowisko Watykanu wobec narodowego socjalizmu[7]."

7 - Robert Graham, David Alvarez: Nothing Sacred: Nazi Espionage against the Vatican, 1939-1945. London, 1998.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Alois_Hudal#cite_note-7

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 15:35:25

Czlowieksniegu (18746 / 1046) 2018-07-28 15:20:41

Co może oznaczać, że najpierw współpracował z niemieckim MSZ (płacili mu od 1938), a w 1943 r. został zwerbowany przez wywiad.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 16:52:55

Les- szczerze? Dokumentnie mi lata, kiedy funkcjonariusz Watykanu został zwerbowany przez siepaczy Adiego...

Wystarczy sam fakt...

Podobnie, jak beatyfikacja Alojzije Viktor Stepinac'a....

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 17:21:18

zapomniałeś dodać lewicowych siepaczy;)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 17:45:47

Marcinku...

Wątek ten, wbrew pozorom, nie dotyczy lustracji kleru katolickiego w Polsce i w Watykanie...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 18:42:57

Pius XII jeszcze jako nuncjusz podpisał w 1933 roku konkordat z Hitlerem, a później to powtórzył z faszystami z Hiszpanii i Portugalii. Do tego osobiście udzielił błogosławieństwa faszystowskiemu zbrodniarzowi Ante Pavelica z Chorwacji.
Wyraził też zgodę na szykany wobec polskich katolików.

A les05 twierdzi, że Watykan nic o tym nie wiedział, bo to tylko jego urzędnicy - szpiedzy za tym stali. Stalina też tak usprawiedliwiano - bo to był dobry człowiek, to tylko jego urzędnicy tacy jak Jeżow czy Beria byli źli...

Inna sprawa, że akurat w tym stwierdzeniu jest ziarno prawdy, bo wtedy Watykanem rządziła tak naprawdę siostra Pascalina Lehnert, a sam papież był tylko marionetką w jej alkowie...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 18:48:54

Ho, ho, człowiek ma zły dzień.
Nie napinaj się, bo wbrew pozorom zdrowie jest najważniejsze, Czlowieksniegu.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 19:05:14

Les- ale ja się nie napinam...

Rozwód z KK wziąłem dobre trzydzieści lat temu... Powoli dojrzewa do tego mój starszy Szkodnik.

Ja "tylko" stwierdzam fakt- a, że w przy okazji wychodzi lekka (?) schizofrenia KK, to już nie moja wina.

Dla przykładu- z jednej strony Pius XII robi co może, aby możliwie dużo Żydów uratować z Holocaustu. Musi delikatnie, bo jakiekolwiek nerwowe ruchy spotykają się z momentalną kontrą ze strony III Rzeszy- patrz Holandia i reakcja na protesty arcybiskupa Utrechtu w 1942. Dyplomacja Watykanu* działa w Anglii, USA..., gdzie alianci wysłali ich na szczaw i mirabelki.

Ale jednocześnie, choćby w Chorwacji KK raz wspierał Pavelica, raz pomagał ratować Żydów i prawosławnych...

* ciekawe, czy kiedykolwiek otwarte zostaną archiwa

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 19:32:53

Czlowieksniegu (18749 / 1046) 2018-07-28 19:05:14

No proszę, kler zaczął odbierać ludziom wiarę. Nie moja to sprawa, ale wiem, że przychodzi czas kiedy inaczej patrzy się na wszystko.

Kościół ma dwa tysiące lat i przeszedł przez niejedno, mijają potęgi, cywilizacje, trendy, filozofie, a On jest i trwa. Istnieje, mimo popełnionych niegodziwości, błędów i zbrodni. Bo tak jak człowiek, mimo upadku ma siłę by podnieść się i iść dalej.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 19:37:35

Les- ja, po prostu, się z xiędzem Tischnerem zgadzam...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 19:42:55

Zmieniasz słowo a i tak pasuje.
Atak dżumy- ma dwa tysiące lat i przeszedł przez niejedno, mijają potęgi, cywilizacje, trendy, filozofie, a On jest i trwa. Istnieje, mimo popełnionych niegodziwości, błędów i zbrodni. Bo tak jak człowiek, mimo upadku ma siłę by podnieść się i iść dalej.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 21:06:28

Jakoś dziwnie przemilcza się tu na forum rolę jaką odegrała siostra Pascalina w popieraniu przez Watykan: faszyzmu, kato-faszyzmu i narodowego-socjalizmu. A po wojnie, rolę jaką Watykan odegrał, pod jej kierownictwem zresztą, w ratowaniu hitlerowskich zbrodniarzy!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 21:30:01

balans (4745 / 64) 2018-07-28 21:06:28

Dzięki balans, że nawiązałeś do tematu tego wątku. Bo wiesz, mimo wszystko, on tu rządzi.

Zgadzam się z tobą całkowicie, wszystko to są rosyjskie kłamstwa - popieranie przez Watykan: faszyzmu, kato-faszyzmu i narodowego-socjalizmu, rola siostry w ratowaniu również. Ale, żeby tego dowieść należałoby otworzyć niejedno archiwum, a zwłaszcza archiwum prezydenta Rosji. A ponieważ, na razie, taka ewentualność nie jest brana pod uwagę, to pisać można wszystko, w końcu kto to będzie sprawdzał, wszystko jest prawdopodobne.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 22:02:26

Wypiłeś za dużo, czy zjadłeś za mało? Bo zaczynasz bredzić...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 22:15:11

Wszystko w normie, dzięki za troskę.
Sugerujesz, że Rosja/ZSRR nie mieszała w tym kotle?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-28 23:18:31

Les05, z lewicowości DAP w NSDAP pozostało jedno - populizm.
Droga do władzy, a w konsekwencji śmierci i pudełka po dyskietkach w rosyjskim archiwum jest znana i udokumentowana.
Podałem powyżej kryteria pozwalające uznać w latach trzydziestych ubiegłego wieku jakąś partię za lewicową lub nie. NSDAP żadnego z w/w kryteriów nie spełniała.
Oczywiście, każdy może pisać swoją alternatywną historię - ale będzie to tylko kolejna political fiction.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-29 07:03:57

Les05 - "Sugerujesz, że Rosja/ZSRR nie mieszała w tym kotle?"

Sugerujesz, że poparcie Watykanu dla hitlerowskich zbrodniarzy i niemiecka zakonnica Pascalina, która tam wtedy rządziła - to wszystko wina Józka Stalina?

P.S.
Jest dość powszechna opinia, że narodowy socjalizm wymyślili mieszczanie, aby uratować majątki przed bolszewicką rewolucją.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-29 08:31:12

Erih pewnie i to cię nie przekona
hitler patałentał się po lewicy już wcześniej, przykładem na co jest, że próbował zapisać się do Deutschsozialistische Partei niestety niejaki

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-29 08:58:29

Hans Georg Grassinger nie poznał się na talentach adiego i go pogonił. Drugie podejście, tym razem padło na DAP, było już owocne i w niej hitler rozwinął skrzydła tak, że to on pogonił bardziej umiarkowanych... Jakoś nie bardzo adi miał ochotę na wstępowanie do partii z prawej strony niemieckiej sceny politycznej.
Czy nie widzisz, że wszystkie fakty wskazują, że nsdap był partią lewicową a sam hitler lewakiem?
O zakładach goeringa poczytaj w j. niemieckim bo u nas jest tylko o roli w czasie okupacji a tam o celach i założeniach państwowej organizacji gospodarczej. Poczytaj jeszcze o Nationalsozialistische Volkswohlfahrt.
Mam nadzieję na jakieś konkretne argumenty na prawicowość nsdap a nie odpowiedzi nie bo nie i foch.
ps sorki że w 2 częściach.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-29 09:14:58

Tyr...

Tyle, że Adi w Wiedniu, podczas studiów, pałęta się przy Pangermańskich Nacjonalistach i Partii Chrześcijańsko-Społecznej.

Dwa- był także związany, jako agitator, z Reichswehrą.

Trzy- rozwój NSDAP, a przede wszystkim zaplecze finansowe to efekt współpracy z arystokracją i przemysłowcami, którzy woleli Adiego niż komunistów.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-29 09:39:07

w Bawarskiej Republice Rad pełnił służbę wojskową i był agitatorem i mężem zaufania zrewoltowanej armii.
Wojsko stacjonujące w Monachium znajdowało się wtedy pod silnym wpływem rewolucyjnej lewicy. Dla przykładu, w niedzielę 16 lutego ci żołnierze batalionu demobilizacyjnego, którzy mieli akurat wolne, na polecenie dowództwa batalionu wzięli udział – wraz z całym garnizonem monachijskim – w demonstracji Rewolucyjnej Rady Robotniczej (Revolutionärer Arbeiterrat), domagającej się proklamowania republiki rad. Armia oddelegowała też kilkudziesięciu wojaków na pogrzeb Eisnera, podobno był wśród nich adi
Nie wiem, ale chyba z tego flirtu z prawicą wyleczyła go niespełniona miłość do jakiejś arystokratycznej panny? On strasznie pamiętliwy i mściwy był...
W sumie to wychodzi odwrotnie, że jego poglądy ewoluowały z prawa na lewo;)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-29 13:55:36

"Rodacy, niemieccy robotnicy, pochodzę z waszych szeregów, byłem jednym z was, stawałem z wami, ramię w ramię, przez 4 lata wojny. Później awansowałem dzięki wytrwałości i samokształceniu, chociaż musiałem znosić głód! Ale w głębi duszy, nadal jestem taki sam"

z przemówienia AH w fabryce Siemensa

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-29 17:05:31

Co w tym złego, że po Wielkiej Wojnie zaczęto [pod wpływem socjalistów i związkowców różnej maści] widzieć w robotnikach LUDZI, a nie tylko na wpół niewolniczą siłę roboczą?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-29 18:01:05

z tą władzą "ludu" raczej nie było tak różowo. Rewolucja francuska i komuna paryska, w Polsce rabacja, wreszcie rewolucja październikowa i 3 rzesza i oczywiście wschód ten dalszy. Popatrz na metody władzy i policz ofiary woli ludu wśród ludu o wrogach klasowych nie wspominając.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-29 18:09:36

Gdyby nie tzw. Rewolucja Październikowa, to Polska nigdy by się nie odrodziła. A to z prostej przyczyny - Rosja byłaby w gronie państw zwycięskich. A "biała" Rosja nigdy się nie godziła na powstanie niepodległej Polski. Proste jak konstrukcja parasola...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-29 18:18:18

to pewnie dla tego zaraz potem nas najechali;)
O samostanowieniu Polski to nie październikowa tylko lutowa. Znowu wszystko mieszasz.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-29 18:32:00

Nie wiem czy na naszą wdzięczność nie zasłużył Gavrilo Princip, bo gdyby nie jego wyczyn, Polacy czekaliby na odzyskanie niepodległości dużo dłużej. Tylko problem w tym, że był terrorystą, a takim pomniki to się nie stawia, chyba że uznamy go za bojownika, bojownikom można:)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-29 18:37:16

A widzisz...

Gavrilo należy do panteonu słowiańskich bohaterów prawej strony politycznej...

I tutaj mały taki chichot historii, bo był serbskim terrorystom, a jednym z niewielu sojuszników Serbii, na dziś, jest Moskwa :-)
I taka piramida się zbudowała od "Kosowo jest serbskie" do sojuszu z Moskwą i "Krym to Rosja".

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-29 19:11:48

Czlowieksniegu (18757 / 1047) 2018-07-29 18:37:16

Serbowie są w porządku, gdyby jeszcze nie trzymali z Rosją to widziałbym ich w UE. Zrobili poważny błąd, że nie zapanowali nad Albańczykami z Kosowa. Tito mógł oczyścić Kosowo i nikt by nie zaprotestował. A tak demografia zrobiła swoje i teraz nikt nie wie jak z tego wybrnąć. Cały budżet Kosowa finansowany jest z UE przez co istniej takie quasi państewko mafijnych rodzin.
Tak czy owak Gavrilo nieświadomie przyczynił się do odzyskania przez Polskę niepodległości w większym stopniu niż niejeden nasz geniusz.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-29 19:31:25

Les...

Ale wiesz, że tak można i dalej, i dalej...

Jednym, z których powinniśmy być zobowiązani, to dla przykładu Dzierżyński, bo niewielu jest takich, którzy więcej bolszewików ołowicą zaraził...
Kolejny, skoro Czarna Ręka i Princip, to były austriacki i japoński* agent, czyli Józef Piłsudski...
Mamy też Walusia, który co prawda w pasiaku, ale kilka mniej lub bardziej prawicowych bytów chętnie by "bohatera" w naszej socjalistycznej Ojczyźnie widział...

Powyższe, w ramach absurdu, żeby pokazać, że są trzy prawdy...


* choć to można wybaczyć- nigdy nas Japończycy do wiatru nie wystawili, może Fukushimę pomijając...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-29 22:35:09

Tyr, ty już się wykazałeś po całości.
Les05, w sumie z Gawriłem masz rację, choć jego czyn był jedynie pretekstem. A że terrorysta? A nasi patrioci nieco wcześniej nie stosowali analogicznych metod? Zdaje się że i urzędującego cara mamy na liczniku.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-30 18:08:40

Watykan nie tylko ratował po wojnie dupska niby "lewicowych" hitlerowców, ale walnie przyczynił się do uratowania zbrodniarzy z SS Galizien. Oczywiście w tym przypadku chodziło papieżowi o wpływy Watykanu wśród grekokatolików. Ale ratowanie banderowskich zbirów zupełnie kompromituje Piusa XII i zarazem świadczy o prymacie polityki nad moralnością i zwykłą ludzką przyzwoitością. I to wśród tych, którzy do moralności i przyzwoitości nawołują z ambon...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-30 20:42:54

Watykan jakby nie patrzył zawsze wspomagał morderców i patologie, w moim mniemaniu liczy na wzajemność w przyszłości.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-30 21:30:46

Jest zgoda Rosjan na oględziny wraku TU-154M. Prokuratorzy wybierają się do Smoleńska

Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej zgodził się na przyjazd do Smoleńska polskich prokuratorów wraz z ekspertami i oględziny szczątków polskiego samolotu. Trwają ustalenia dotyczące konkretnego terminu (wg naszych informacji chodzi o czas mierzony w najbliższych tygodniach), składu polskiej delegacji i zakresu czynności, jakie będą prowadzone na miejscu.

Tym samym następuje drobny przełom (albo: przełomik) w postawie rosyjskich śledczych, którzy przez długi czas nie nawet odpowiadali na polskie wnioski o pomoc prawną. Nie jestem naiwny, zdaję sobie sprawę jak może ta nagła otwartość Rosjan wyglądać – wpuszczą gości z Polski na lotnisko, dadzą coś pooglądać, szybko wyproszą, a światu ogłoszą, że Polacy mieli nieskrępowany dostęp do wraku. I na taki scenariusz trzeba być przygotowanym.

Ostatnie doniesienia dotyczące ew. dostępu do wraku to lipcowy komunikat Podkomisji działającej przy MON (która we własnym zakresie wysyłała wnioski do Rosji – nie mają one nic wspólnego z pracami prowadzonymi w Prokuraturze Krajowej). Tyle że treść tego komunikatu mogła wprowadzać w błąd, jeśli chodzi o stanowisko strony rosyjskiej.
Przypomnę, że część członków Podkomisji od dawna deklarowała chęć pojechania do Smoleńska, choćby po to, by na własne oczy zobaczyć, co zostało z wraku TU-154M, zrobić zdjęcia elementów najbardziej interesujących z punktu widzenia prowadzonego badania. Z naszych informacji wynika, że gdy zgłaszali takie propozycje, nie spotykały się one z aprobatą szefa podkomisji. Antoni Macierewicz jest zwolennikiem ostrzejszego kursu wobec Rosji i woli działać w myśl zasady: grajmy o najwyższe stawki, nawet jeśli nasza gra jest skazana na porażkę. Dlatego podkomisja zwróciła się do Rosji o umożliwienie rekonstrukcji wraku (w tym celu podkomisja podobno skłonna była nawet wynająć specjalistyczną firmę do przeprowadzenia tej operacji). To skądinąd słuszny postulat, ale bez szans powodzenia. Nie ma bowiem na czym opierać nadziei, że po ośmiu latach władze FR nagle zmieniłyby zdanie i zgodziłyby się przeprowadzić rekonstrukcję.

Gdy Rosjanie – zgodnie z przewidywaniami – odmówili, podkomisja informując o tym stanowisku, wydała komunikat, który zakończyła tak mocno, jak się dało:
Stanowisko strony rosyjskiej potwierdza diagnozę zawartą w raporcie Rady Europy, porównującą działania Federacji Rosyjskiej do zachowań ZSRR w sprawie ludobójstwa katyńskiego i nazywa je wprost działaniami noszącymi znamiona prowokacji.

Chciałbym być dobrze zrozumiany: nawet jeśli powyższy wniosek można uznać za słuszny, to mam poważne wątpliwości, czy instytucja państwa polskiego powinna w ten sposób odpowiadać na odmowne decyzje władz FR. Zwłaszcza, gdy podkomisja dysponuje całością odpowiedzi nadesłanej z Moskwy do polskiego MSZ, a zasadniczą jej część pomija. A brzmi ona tak (pomijam tradycyjne w korespondencji dyplomatycznej grzecznościowe formułki):
Stronie polskiej zostało przesłane pismo zastępcy kierownika Wydziału Śledczo – Dochodzeniowego Do Szczególnie Ciężkich Przestępstw Przeciwko Osobom i Bezpieczeństwu Publicznemu Głównego Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej I.I. Zipunnikowa nr 201/355051-10 z dnia 16 marca 2018 roku w trybie odpowiedzi na zapytania Prokuratury Krajowej Polski o okazaniu pomocy prawnej z dnia 17 maja 2017 roku oraz 16 stycznia 2018 roku w sprawie karnej PK III 1 Ds.2016.

We wspomnianym piśmie zawarte są informacje dotyczące wszystkich poruszonych w nocie aspektów. Strona Polska została poinformowana o możliwości przybycia przedstawicieli polskich kompetentnych organów do Federacji Rosyjskiej, zaproponowano także uzgodnienie terminu ich przybycia celem uczestnictwa w dodatkowych oględzinach agregatów, podzespołów i elementów konstrukcyjnych Tu-154M, który rozbił się w katastrofie 10 kwietnia 2010 roku. Polskie kompetentne organy zostały także powiadomione o niemożności rekonstrukcji samolotu z odłamków, zebranych na miejscu zdarzenia bez ich naruszenia, zmiany ich wyglądu zewnętrznego i cech szczególnych.

O pogrubionej części tego oświadczenia podkomisja nie informowała. A właśnie efektem tego stanowiska jest planowana wyprawa prokuratorska do Smoleńska.

Część członków podkomisji chciałaby, aby współpraca z prokuraturą wyglądała inaczej niż dotychczas, aby była właśnie współpracą, a nie współzawodnictwem. Woleliby nie ścigać się na osiągnięcia ze śledczymi. Rozumieją, że nawet najbardziej słuszne retoryczne połajanki nie zbliżą do celu. Zdają sobie sprawę, jak słaba jest pozycja, w jakiej państwo polskie na lata ustawił rząd kierowany przez Donalda Tuska, komisja kierowana przez Jerzego Millera i prokuratura kierowana przez Andrzeja Seremeta. Dlatego tym bardziej w pewnych kwestiach potrzeba dziś mądrości, cierpliwości i sprytu zamiast prężenia muskułów, które do prawdy o 10/04 nas nie doprowadzi.
http://wpolityce.pl/smolensk/405947-jest-zgoda-rosjan-na-ogledziny-wraku-tu-154m

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-31 00:06:29

Bajubaj. I co wynika z tego bełkotu wpolityce. Zwykły przekaz dnia z TVPis nie wnoszący nic konstruktywnego. Chwalenie się, że się obraziło ruskich i najazd na tuska, komisje i cyklistów. Serce elektoratu rośnie, tylko, że pompuje gówno.

" Strona Polska została poinformowana o możliwości przybycia przedstawicieli polskich kompetentnych organów do Federacji Rosyjskiej"
Czyli jest szansa lub miały miejsce wizyty kompetentnych ludzi z prokuratury ale kaktus mi wyrośnie jak wpuszczą tam kogoś z otoczenia psychopaty.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-31 00:44:48

les05. W końcu Rosjanie powiedzieli sprawdzam w tej głupiej grze.Zobaczmy czym pacjent przebije kartę.Stawiam że podkuli ogon i zacznie coś o zdradzieckich mordach bełkotać.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-07-31 17:50:09

Psychopata, jak się wydaje ma jasny plan - wywołać wojnę z Rosją, nawiać samolotem VIP, zostać emigracyjnym prezydentem na wygnaniu gdzieś w Londynie czy innym Waszyngtonie i z zagranicy dowodzić "wyklętymi" z WOT. Tyle tylko, że jak te niedzielne harcerzyki stracą zasięg na smartfonach, to się rozpłaczą...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-12 20:21:19

Prawie wszyscy wojskowi, którzy zajmowali się przed wyborami katastrofą smoleńską, są już poza armią - ustalił Onet. Chodzi o członków komisji Millera oraz prowadzących śledztwo prokuratorów, którzy uciekli do cywila przed Antonim Macierewiczem

Zaraz na początku swych rządów w MON jesienią 2015 r. Macierewicz zaczął wdrażać skrupulatnie przygotowany plan ukarania wszystkich wojskowych, którzy byli zaangażowani w wyjaśnianie okoliczności katastrofy smoleńskiej za poprzedniego rządu.

Chodziło o dwie grupy oficerów. Po pierwsze - oficerów zasiadających w komisji Millera. Ta mieszana cywilno-wojskowa komisja uznała katastrofę za zwykły wypadek lotniczy, przecząc zamachowym teoriom Macierewicza. A po wtóre - wojskowych prokuratorów, bo to oni prowadzili polskie śledztwo w sprawie Smoleńska, z którego Macierewicz także był niezadowolony.
Chciał ich przewerbować

Jak już pisaliśmy w Onecie, początkowo niektórych wojskowych członków komisji Millera próbował przewerbować na swoją stronę. Tak wspominał płk. Mirosław Grochowski, wiceszef komisji Millera: "Spotkaliśmy się tuż po objęciu przez pana Macierewicza stanowiska szefa MON. Minister dwukrotnie zapytał mnie dosłownie: »czy chce pan pomóc państwu polskiemu?«. Sondował czy byłbym gotowy odciąć się od ustaleń komisji Millera i wznowić badanie katastrofy. Nie zgodziłem się".

Tego samego dnia pułkownik napisał wniosek o odejście z wojska. Wkrótce został pozbawiony wszystkich stanowisk. A finalnie, na kilka ostatnich miesięcy służby, został skierowany do brygady zmechanizowanej w Bartoszycach - choć całą służbę wojskową, ponad 30 lat, był pilotem. Drugi wojskowy pilot ppłk Robert Benedict - który w komisji Millera kierował podkomisją lotniczą, badającą m.in. zachowania pilotów tupolewa - również odmówił Macierewiczowi. Początkowo trafił do rezerwy kadrowej, a dziś jest już poza armią.

Odszedł także płk. dr Olaf Truszczyński, który od 2003 był dyrektorem Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej. To psycholog lotniczy, u Millera kierował podkomisją lekarską - badał m.in. stan psychiczny pilotów. Wiosną 2016 r. dostał prokuratorskie zarzuty w sprawie umowy WIML z Wojskową Akademią Techniczną, która dotyczyła badań nad "wpływem promieniowania elektromagnetycznego na organizm człowieka" (pułkownik niechętnie używa określenia "broń elektromagnetyczna"). Usunięto go z instytutu i wysłano do batalionu Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Dziś już jest poza armią. - Te zarzuty są absurdalne. Od 2,5 roku w śledztwie przeciwko mnie nic się nie dzieje - twierdzi Truszczyński.
Zsyłka na rubieże

Główną metodą rewanżu wobec prokuratorów wojskowych także miała być zsyłka do "zielonego garnizonu", czyli do liniowych jednostek w terenie. Chodziło o czterech prokuratorów, związanych z poprzednim śledztwem smoleńskim: płk Waldemara Praszczyka, płk Zbigniewa Rzepę, płk Janusza Wójcika oraz mjr Marcina Maksjana. Przed wyborami Macierewicz wielokrotnie donosił na nich do prokuratury - bez efektu.

Już jako minister wydał w 2016 r. rozkaz o przeniesieniu ich do służby wojskowej w odległych od Warszawy jednostkach - w Hrubieszowie, Świętoszowie, Lidzbarku Warmińskim oraz Złocieńcu.

Niespodziewanie, Macierewiczowi postawił się Zbigniew Ziobro. Jako prokurator generalny zdecydował się ich przenieść ich do innych cywilnych prokuratur, ale tam gdzie mieszkali. Praszczyk trafił do prokuratury w Poznaniu, zaś Rzepa i Maksjan - do jednej z prokuratur rejonowych w Warszawie. Wójcik jako jedyny zachował wysokie stanowisko - trafił do Departamentu ds. Wojskowych Prokuratury Krajowej.
Konflikt Macierewicza z Ziobrą

Czemu Ziobro walczył o czterech śledczych, którzy nie są z nim w żaden sposób związani? Wszak równocześnie lekką ręką zdegradował dziesiątki prokuratorów cywilnych. Otóż, Ziobro walczył tylko o to, by Macierewicz nie pozbawił go kontroli nad częścią wojskową prokuratury. Kompetencje Macierewicza i Ziobry wobec prokuratorów wojskowych się zazębiały. Formalnie byli oni żołnierzami i otrzymywali pensje z MON, ale jednocześnie w sprawach służbowych podlegali Ziobrze.

Żeby uciec przed Macierewiczem, trzej prokuratorzy odeszli z armii, gdy nabyli prawo do emerytury wojskowej. Dziś oficerem pozostaje tylko Maksjan. Resort obrony dał mu spokój i formalnie zatwierdził decyzję Ziobry o jego pracy w stołecznej prokuraturze dopiero, gdy Macierewicz został odwołany. A że przez 2 lata Maksjan był wedle oficjalnych dokumentów polskiego państwa i czołgistą w Świętoszowie i prokuratorem w Warszawie? - Nikogo nie interesuje to, że stanowi to podstawę do podważenia setek jego decyzji procesowych - mówi Onetowi jeden z prokuratorów wojskowych.
Prokurator ze znajomościami w PiS

Zaskakujące jest to, że zemsta Macierewicza ominęła ppłk Karola Kopczyka, głównego prokuratora prowadzącego śledztwo smoleńskie przed przejęciem władzy przez PiS. Przed wyborami Macierewicz wielokrotnie brutalnie atakował Kopczyka, zarzucając mu błędy i łamanie prawa w śledztwie.

Czemu więc Kopczyk ocalał? Bo dobrze zna się z nadzorującym śledztwo smoleńskie po wyborach wiceprokuratorem generalnym Markiem Pasionkiem. Początkowo trafił nawet do stworzonego przez Pasionka nowego prokuratorskiego zespołu smoleńskiego, ale to już było dla Macierewicza za wiele.

Z zespołu został odwołany pod koniec 2016 r., ale wciąż jest w armii i wysoko w prokuraturze - pracuje w Prokuraturze Krajowej.


http://wiadomosci.onet.pl/...o-w-onecie/katastrofa-smolenska-czlonkowie-komisji-millera-juz-poza-armia/sbhbhjv

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-23 15:57:02

Stanisław Karczewski: wrak Tu-154M powinien być dawno w Polsce


Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował, że śledczy rosyjscy i polscy przeprowadzą w dniach 3-7 września dodatkowe badania elementów polskiego samolotu Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. W oficjalnym komunikacie Komitet Śledczy napisał, że badanie odbędzie się "w obecności przedstawicieli polskich" i że chodzi m.in o agregaty i elementy konstrukcyjne Tu-154M.
Rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej Ewa Bialik powiedziała, że na początku września planowana jest wizyta polskich prokuratorów w Smoleńsku, której celem będzie przeprowadzenie czynności procesowych w śledztwie dotyczącym katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem.

Karczewski powiedział, że cieszy się z tego, iż "wreszcie dojdzie do zbadania (wraku), choć na miejscu, a nie w Polsce". - Wrak powinien dawno być w Polsce, ale cieszy mnie chociaż ten delikatny krok, że nasi śledczy, prokuratorzy będą mogli dokonać oględzin i zbadania wraku - zaznaczył marszałek Senatu.
- To jest dobry krok, ale wolałbym, żeby ten wrak już był i to dużo, dużo wcześniej w Polsce - podkreślił.

Wrak Tupolewa w Rosji
Wrak samolotu Tu-154M znajduje się na płycie lotniska w Smoleńsku. Władze Rosji twierdzą, że nie mogą przekazać go Polsce, dopóki nie zakończą swojego śledztwa w sprawie katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

Agencja TASS podała dziś, że śledztwo w sprawie katastrofy trwa w Polsce i Rosji, ale wymieniła jedynie termin przedłużenia zakończenia śledztwa w Polsce - do 31 grudnia br. Komitet Śledczy w komunikacie wspomniał, iż nadal prowadzi postępowanie w sprawie karnej.

Przedstawiciele polskich władz wielokrotnie poruszali w rozmowach ze stroną rosyjską sprawę zwrotu Polsce wraku Tu-154M.

10 kwietnia 2010 roku samolot Tu-154M z polską delegacją udającą się na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką, wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/katastrofa-smolenska-stanislaw-karczewski-o-wraku-tu-154m/df1gf36

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-23 18:05:29

Gdyby nie świry smoleńskie, to ten wrak byłby już dawno w Polsce i pewnie jego części byłyby sprzedawane po kawałku jako relikwie. A tak to z biznesu nici...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-23 18:33:57

Gdyby nie świry smoleńskie to wrak już dawno byłby przetopiony w hucie jako nasz wkład w reset z Rosją.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-23 18:47:49

Les- powtórzę pytania, na które nikt z was nie potrafił (?) nigdy odpowiedzieć.
Podajcie jakieś merytoryczne powody, dla których Moskwa ma interes w oddaniu złomka.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-23 18:48:30

Gdyby nie świry smoleńskie to rosjanie zamknęli by śledztwo i wrak by oddali, dawno.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-23 19:05:40

Fala....

Po pierwsze primo, nie Ciebie pytałem.
Po drugie primo, nie używał bym określenia świry, nie przystoi i nobilituje.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-23 19:14:25

Czlowieksniegu (18841 / 1061) 2018-08-23 18:47:49

To, że nie chce oddać wcale nie oznacza, że nie powinniśmy domagać się zwrotu, bo prawo międzynarodowe jest po naszej stronie. Z czasem sprawa wraku będzie dla nich obciążeniem i wtedy zrobią szopkę dla świata, że oni tu proszę, gest dobrej woli, nie mają nic do ukrycia itp.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-23 19:16:03

les05 (1384 / 99) 2018-08-23 19:14:25

Nie sądzę, aby pytanie było skomplikowane, ale dla pewności powtórzę:

"jakieś merytoryczne powody, dla których Moskwa ma interes w oddaniu złomka?"

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-23 19:28:34

Czlowieksniegu (18842 / 1061) 2018-08-23 19:16:03

Wydawało mi się, że dałem odpowiedź jasną i czytelną. Ale, nie ma sprawy, powtórzę to samo w inny sposób - będzie rozgrywała kwestię wraku jak długo się da.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-23 19:34:52

les05 (1387 / 99) 2018-08-23 19:28:34

No widzisz :-)

Czyli jak się, słusznie, domyślasz nastąpi to na świętego Dygdy :-)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-23 21:31:53

Nie będzie żadnego badania Tupolewa przez stronę polską... "To tylko polityka"

Powodem nie jest śledztwo i badanie, a sytuacja polityczna, która wiąże się ściśle z przygotowywaną rezolucją Rady Europejskiej, zaś wrak TU-154M zostanie ponownie przebadany przez Rosjan - nie Polaków - jedynie w obecności polskich przedstawicieli. Nie będzie żadnego badania przez naszych polskich specjalistów - mówił w Telewizji Republika dr Kazimierz Nowaczyk ekspert podkomisji smoleńskiej.

Agencja TASS, powołując się na rzeczniczkę rosyjskiego Komitetu Śledczego poinformowała, że polscy śledczy wezmą udział w dniach 3-7 września w badaniu agregatów i innych elementów samolotu Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. Rzeczniczka komitetu Swietłana Pietrienko powiedziała, że strona rosyjska otrzymała wniosek o przeprowadzenie działań na terytorium Federacji Rosyjskiej i rozpatrzyła go pozytywnie.inRead invented by Teads
Do tej informacji odniósł się na antenie Telewizji Republika zastępca przewodniczącego podkomisji ds. ponownego zbadania wypadku lotniczego z 10.04.2010 roku w Smoleńsku Kazimierz Nowaczyk.

Jego zdaniem w oficjalnym komunikacie rosyjskim nie chodzi wcale o wspólne badanie szczątków wraku, a o ponowne przeanalizowanie TU-154M przez stronę rosyjską z wyłączeniem polskich śledczych.

Wystarczy przeczytać uważnie ten komunikat. Mówi się o badaniu przez Rosjan w obecności polskich przedstawicieli. Nie mówi się o żadnym badaniu przez polskich ekspertów. Nie będzie żadnego badania przez naszych polskich specjalistów. Po drugie nie jest wiążący jakiś komunikat ze strony rosyjskiej. Wiążąca jest oficjalna odpowiedź rosyjska, jaką dostała polska prokuratura, w której mówi się nie o badaniu, a o oględzinach wraku

- zaznaczył. Nowaczyk przypomniał, że komisja wystąpiła do Rosji poprzez polski MSZ o możliwość zbadania wraku i jego rekonstrukcji. Odpowiedzi podkomisja bezpośrednio nie otrzymała.

Jedziemy tam z własnym sprzętem naukowym, przy pomocy którego moglibyśmy zaplanować badania, jakie uznalibyśmy za rozszerzające naszą wiedzę, z całkowitym dostępem do wszystkich części wraku (...) Tam natomiast - co wynika z komunikatu - mamy być obecni przy badaniach przeprowadzanych przez Rosjan. To mają być tylko oględziny. Ten sam sposób został zastosowany wobec komisji Milera, która na miejscu w Smoleńsku nie mogła prowadzić żadnych własnych badań, tylko obserwować to, co robili Rosjanie. To jest polityka

- stwierdził, dodając jednocześnie, że podkomisja zajmuje się badaniami naukowymi, zaś "polityka Rosjan polega na tym, że już dokonuje się manipulacji przedstawiając oględziny, jakie zaproponowano jako badania", ale też na "wyborze partnerów do rozmów".

Holenderski deputowany do Rady Europejskiej, który przygotował rezolucję RE, mimo swoich próśb, nie otrzymał żadnych materiałów ze strony Rosjan, ani nie został do Rosjan zaproszony, chociaż chciał tam pojechać. Prawdopodobnie to nie był wygodny partner, ponieważ brał udział w pisaniu raportu z katastrofy MH-17. Rosjanie dokładnie sobie wybierają partnera do takich rozmów

- stwierdził.

Nie ma wątpliwości, że powodem nie jest śledztwo i badanie, tylko sytuacja polityczna, która - w moim przekonaniu - wiąże się bardzo ściśle z przygotowywaną rezolucją Rady Europejskiej

- zaznaczył.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-23 22:07:01

Jak "świry" Smoleńskie wymrą śmiercią naturalną,rzecz jasna,to wrak zostanie oddany-proste jak budowa cepa.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-23 22:18:57

Weteran, ta niby podkomisja nie ma żadnych umocowań prawnych , dla Rosjan ten twór skupiający konfabulantów NIE ISTNIEJE , weź sobie to zapamiętaj.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-24 14:55:46

Kol fala nie mam zamiaru wdawać się w dyskusje.Każda że stron broni swoich racji.Uważam że po tylu latach od katastrofy wrak samolotu powinien być dawno w kraju.Znasz na pewno podstawową metodykę - badanie wypadków lotniczych (rekonstrukcja wraku).Nie wspomnę o czarnych skrzynkach które są nadal w Rosji.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-24 15:40:04

Weteran-39 (1049 / 82) 2018-08-24 14:55:46

"Uważam że po tylu latach od katastrofy wrak samolotu powinien być dawno w kraju."

A ja, dodatkowo, uważam, że wszyscy powinni być piękni, młodzi, zdrowi, bogaci i co tam kto sobie winszuje...

Prawdopodobieństwo spełnienia obu życzeń jest porównywalne- dopóki sprawa katastrofy będzie i w polityce wewnętrznej, i w polityce zewnętrznej, rozgrywana cynicznie i instrumentalnie, tak długo wydmuszka będzie pod wiatą.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-24 18:02:28

Weteran i bardzo dobrze że nie masz zamiaru wdawać się w dyskusje, skoro poza chciejstwem żadnych sensownych argumentów to po co.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-24 19:19:32

Weteran-39 (1049 / 82) 2018-08-24 14:55:4

Ekipa Tuska sprawę załatwiła na samym początku słowami Millera, że wnioski polskiej komisji muszą zgadzać się z wnioskami Anodiny. Wszystko co komisja robiła potem, to mało istotne didaskalia. Dobrze, że ktoś nagrywał te ich posiedzenia, bo teraz wszystkiego by się wyparli.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-24 19:30:05

...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-24 21:15:52

Pany, ale o czym wy tu, przeca wiadomo, że pijany Andrzej B. był w kotkilcie i zażądał lądowania, bo się siku chciało. GW to potwierdziła.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-24 21:34:22

...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-25 14:10:55

Nie bardzo wiem co to zdjęcie ma udowodnić???

Oczywiście oprócz niewyobrażalnej głupoty PO, która najpierw podniosła wiek emerytalny i zaraz później wyrzuciła z pracy nadwornego fotografa Tuska, bo [cyt.] "był za stary".

No to z setek zdjęć jakie wtedy zrobił, wybrał to jedno, aby się zrewanżować. I bardzo dobrze zrobił! Bo aroganckich DEBILI u żłoba mamy w naszym kraju coraz to więcej i coraz bardziej pazernych...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-08-25 20:34:40

Jak to co? Zaciśnięte pięści, groźny grymas twarzy...;)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-09-05 18:23:42

Rosja reaguje na doniesienia "Gazety Polskiej"! Chodzi oczywiście o czarne skrzynki tupolewa
M.N.
17:21 5 września 2018Rzeczniczka Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Swietłana Pietrienko odniosła się dziś do ujawnionych przez "Gazetę Polską" dokumentów.


PRZYPOMNIJMY: „Gazeta Polska” dotarła do protokołów oględzin miejsca katastrofy smoleńskiej, pochodzących z 10 kwietnia 2010 r. Dokumenty te sporządzone zostały przez funkcjonariuszy rosyjskich i znalazły się w aktach rosyjskiego oraz polskiego śledztwa. Wynika z nich, że rejestrator pokładowy MSRP-64M-6 (zapisujący dane parametrów lotu) został na wrakowisku znaleziony "podwójnie" - najpierw w godzinach popołudniowych, potem wieczorem.Pietrienko oświadczyła dziś, że oskarżenia o to, iż w Rosji mogły zostać zamienione rejestratory lotu (tzw. czarne skrzynki) polskiego samolotu Tu-154M są "insynuacją".
- Oświadczenia o jakimkolwiek zamienieniu lub sfałszowaniu czarnych skrzynek przez stronę rosyjską są całkowicie bezpodstawne i oparte na fantazjach, a nie na faktach - stwierdziła rzeczniczka Komitetu Śledczego FR.

Źródło: Gazeta Polska, IAR, media

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-09-05 23:23:37

Cicho coś było nad tą trumną no to pacjent wrzucił temat, Rosjanie zarządają udostępnienia dowodów, przedłużą śledztwo o następny rok lub dwa bo o to pacjent ma przecież dbać, a potem znowu coś wymyśli .

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-09-06 00:43:09

.

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-09-08 22:59:30

Smutna prawda o wizycie prokuratorów w Smoleńsku! Wikło: Zobaczyli części wraku, ale nie mogli nawet dotknąć żadnej z części

Prawda jest taka, że polscy prokuratorzy zobaczyli części wraku w solidnym już w hangarze, ale polscy prokuratorzy nie mogli nawet dotknąć żadnej z części. Rosjanie fotografowali, a prokuratorzy się przyglądali. To jakieś kuriozum! Nie można było pobrać próbek. Polacy musieli przechodzić przez jakieś śluzy, żeby Polacy nie mogli wnosić jakichś materiałów wybuchowychObawiam się, ze następnej wizyty już może nie być

– przyznał publicysta tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl.

Agnieszka Romaszewska zwróciła uwagę na ewentualną grę prezydenta Rosji.

Może Putin chce się komuś przypodobać? Może chce pokazać, ze nie jest taki zły? (…) Moim zdaniem sensu realnego, takiego praktycznego, to wiele nie będzie miało

– zaznaczyła szefowa telewizji Biełsat.

W takich sprawach jest jeden dylemat – czy przyjmować jakiś rosyjski nagły pozytywny zwrot, czy go odrzucić, a wówczas Rosjanie powiedzą: chwileczkę, chwileczkę przecież zaproponowaliśmy. To taka metoda rosyjska. Może to mocne porównanie, ale je zastosuję: tak jak był „Proces szesnastu” – resztce AK zaproponowano przecież rozmowy

– zwrócił uwagę Piotr Semka.

Jaki jest cel tej decyzji, może powiedzieć sam Putin. Natomiast sama wizyta musiała się odbyć, bo inaczej byłoby to rozgrywane jako akt złej woli ze strony Polski

– stwierdził Andrzej Potocki.

gah 2018.09.08

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-09-09 08:37:54

Większego i bardziej prymitywnego bełkotu już dawno nie czytałem...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-09-09 09:20:45

za to co chwila wypisujesz...Internet Research?

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-09-09 09:36:58

:D

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-09-09 18:59:40

Wolny kraj, każdy może pisać co chce, konstytucja nie zabrania pisania głupot. Kon-sty-tu-cja, Kon-sty-tu-cja!!

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-09-09 19:06:49

Osobiście się już o ciebie martwiłem...

Brałem pod uwagę kilka scenariuszy, dla przykładu:

- dotarło do was, czyli do ciebie i AM, że ten już ostatni nie jest szefem MON i wpadliście w głęboką depresję

- prawdziwą jest plotka (?), że AM idzie do NIK. Postanowiłeś iść z nim, ale do tego jakaś szkoła jest potrzebna i przysiadłeś do nauki, rezygnując z Forum i innych rozrywek

A tu taki zonki...

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-09-09 19:18:33

Zrezygnować z rozrywek to grzech:)

RE: Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa
2018-11-07 15:46:46

Stany Zjednoczone - na prośbę strony polskiej - już wcześniej przekazały wszystkie dostępne informacje, jak również udzieliły pomocy w śledztwie smoleńskim. Nie przewidujemy, byśmy byli w stanie udzielić dalszej pomocy, choć zawsze rozważymy prośby naszych sojuszników

- napisała Alice Chu z działu prasowego ambasady.

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.086
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.