Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Aktualności, newsy, wydarzenia
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Niebezpieczny poszukiwacz
2018-07-10 17:11:00

"Na 10 lat więzienia skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Koszalinie Wacława W. za usiłowanie zabójstwa żony i nielegalne posiadanie broni i amunicji.

22 października 2017 roku w Lesie Charzyńskim przy trasie Kołobrzeg – Ząbrowo mężczyzna dwa razy strzelił do swojej żony z broni z czasów II wojny światowej. Pistolet znalazł kilka lat wcześniej podczas wykopalisk. Pierwszy strzał był niecelny. Drugi pocisk trafił kobietę w kark i spowodował "średnie obrażenia ciała". Wacław W. broń wyrzucił, ledczy jej nie odnaleźli. Zabezpieczone zostały natomiast łuski amunicji. Wacław W. miał chcieć zabić żonę z zazdrości. - Nie ulega wątpliwości, że oskarżony działał z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia swojej żony. Przesądza o tym użycie broni palnej. Strzelanie w kierunku głowy jest śmiertelnie niebezpieczne. (…) Nie ulega wątpliwości, że oskarżony tę świadomość miał, zważywszy na jego przeszłość – służbę w jednostkach specjalnych – powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia sprawozdawca Jacek Matejko.

Sędzia podkreślił, że "oskarżony odwiózł ostatecznie ranną żonę do szpitala, dzięki temu udzielona jej została pomoc medyczna. Dzięki temu pokrzywdzona żyje, co sąd wziął pod uwagę przy orzekaniu". Sędzia tłumaczył też, że pokrzywdzona nie doznała ciężkich obrażeń, które mogłyby znacznie utrudnić jej dalsze życie. To również okoliczność działająca na korzyść oskarżonego, choć "nie była ona wynikiem jego świadomego działania". Dlatego "sąd przyjął, że oskarżony dążył do pozbawienia życia pokrzywdzonej". Wacław W. w 2016 roku był już skazany za podstępne zabiegi przeciwko żonie. Zawiadomił wtedy policję, że jego małżonka ma narkotyki, ale to on je podrzucił. Wtorkowy wyrok nie jest prawomocny."

http://www.tvn24.pl/pomorze,42/10-lat-wiezienia-za-usilowanie-zabojstwa-zony-i-nielegalna-bron,852599.htmlPost został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 17:15 10-07-2018

 Linki sponsorowane
RE: Niebezpieczny poszukiwacz
2018-07-10 19:23:22

Koniecznie niech dadzą kobiecie zastrzyk przeciwko tężcowi. Czort wie co siedziało w lufie tego wykopka ;)

RE: Niebezpieczny poszukiwacz
2018-07-11 00:55:13

" Wacław W. broń wyrzucił, ledczy jej nie odnaleźli. Zabezpieczone zostały natomiast łuski amunicji."

Jak klamki nie znaleźli,to skąd wiedzą że broń z II WŚ?

RE: Niebezpieczny poszukiwacz
2018-07-12 14:45:36

"miał chcieć zabić żonę z zazdrości"
Kto to piasał? Aborygen czy Zulus?
Ostatnio ktoś tam wyłowił broń z rzeki na magnes i zgłosił milicji. Może to ta sama?

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.004
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.