Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Aktualności, newsy, wydarzenia
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Niebezpieczny poszukiwacz
2018-07-10 17:11:00

"Na 10 lat więzienia skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Koszalinie Wacława W. za usiłowanie zabójstwa żony i nielegalne posiadanie broni i amunicji.

22 października 2017 roku w Lesie Charzyńskim przy trasie Kołobrzeg – Ząbrowo mężczyzna dwa razy strzelił do swojej żony z broni z czasów II wojny światowej. Pistolet znalazł kilka lat wcześniej podczas wykopalisk. Pierwszy strzał był niecelny. Drugi pocisk trafił kobietę w kark i spowodował "średnie obrażenia ciała". Wacław W. broń wyrzucił, ledczy jej nie odnaleźli. Zabezpieczone zostały natomiast łuski amunicji. Wacław W. miał chcieć zabić żonę z zazdrości. - Nie ulega wątpliwości, że oskarżony działał z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia swojej żony. Przesądza o tym użycie broni palnej. Strzelanie w kierunku głowy jest śmiertelnie niebezpieczne. (…) Nie ulega wątpliwości, że oskarżony tę świadomość miał, zważywszy na jego przeszłość – służbę w jednostkach specjalnych – powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia sprawozdawca Jacek Matejko.

Sędzia podkreślił, że "oskarżony odwiózł ostatecznie ranną żonę do szpitala, dzięki temu udzielona jej została pomoc medyczna. Dzięki temu pokrzywdzona żyje, co sąd wziął pod uwagę przy orzekaniu". Sędzia tłumaczył też, że pokrzywdzona nie doznała ciężkich obrażeń, które mogłyby znacznie utrudnić jej dalsze życie. To również okoliczność działająca na korzyść oskarżonego, choć "nie była ona wynikiem jego świadomego działania". Dlatego "sąd przyjął, że oskarżony dążył do pozbawienia życia pokrzywdzonej". Wacław W. w 2016 roku był już skazany za podstępne zabiegi przeciwko żonie. Zawiadomił wtedy policję, że jego małżonka ma narkotyki, ale to on je podrzucił. Wtorkowy wyrok nie jest prawomocny."

http://www.tvn24.pl/pomorze,42/10-lat-wiezienia-za-usilowanie-zabojstwa-zony-i-nielegalna-bron,852599.htmlPost został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 17:15 10-07-2018

 Linki sponsorowane
RE: Niebezpieczny poszukiwacz
2018-07-10 19:23:22

Koniecznie niech dadzą kobiecie zastrzyk przeciwko tężcowi. Czort wie co siedziało w lufie tego wykopka ;)

RE: Niebezpieczny poszukiwacz
2018-07-11 00:55:13

" Wacław W. broń wyrzucił, ledczy jej nie odnaleźli. Zabezpieczone zostały natomiast łuski amunicji."

Jak klamki nie znaleźli,to skąd wiedzą że broń z II WŚ?

RE: Niebezpieczny poszukiwacz
2018-07-12 14:45:36

"miał chcieć zabić żonę z zazdrości"
Kto to piasał? Aborygen czy Zulus?
Ostatnio ktoś tam wyłowił broń z rzeki na magnes i zgłosił milicji. Może to ta sama?

RE: Niebezpieczny poszukiwacz
2018-12-13 16:18:41

50-letni Wacław W. został skazany prawomocnie za postrzelenie swojej żony. W więzieniu ma spędzić nie dziesięć, a cztery lata - to o sześć mniej niż chciał sąd pierwszej instancji.

[...]

http://www.tvn24.pl/kolobrzeg-znalazl-bron-podczas-wykopalisk-strzelil-do-zony-jest-wyrok,891965,s.html

RE: Niebezpieczny poszukiwacz
2018-12-13 20:03:04

Cześć Panie i Panowie.
Chciał nastraszyć kobietę? Międzyczasie go wku(r)yła i palną głupotę? Szybko ozdrowiał i się zlitował gdy zobaczył cierpienie jakie on przechodził? Takie zaburzenia są kreowane od początkowego bycia i wychowania dziecka. Tak mi się wydaje.

RE: Niebezpieczny poszukiwacz
2018-12-13 22:42:33

Idel Kto to piasał? Aborygen czy Zulus? Dobry jesteś.

RE: Niebezpieczny poszukiwacz
2018-12-13 22:47:10

Jeżeli pisał to Aborygen lub Zulus, to należy mu pogratulować dobrej, choć nie idealnej polszczyzny.
Jeżeli był to jednak, jak obstawiam, krajowy redaktorzyna, to należy go przesunąć z pisania wiadomości do mycia szklanek po kawie.

RE: Niebezpieczny poszukiwacz
2018-12-13 22:57:58

Ta. Piasał.

RE: Niebezpieczny poszukiwacz
2018-12-13 23:49:28

"pumpernikiel"napisał"Takie zaburzenia są kreowane od początkowego bycia i wychowania dziecka."
On nie jest wiele młodszy odemnie.
Tylko, "za moich czasów", kiedy byłem w szkole podstawowej, to takie przypadki kierowano do szkół specjalnych, później były to wojska specjalne, bo do 2000 roku nie zwalniano z wojska za negatywny wynik testów psychiatrycznych (chyba, że ktoś bardzo chciał) i nie było obowiązkowych testów psychologicznych, dla przyjmowanych zawodowców, bo psychologia, to już taka bardziej ambitna dziedzina.
Oczywiście nie bez celowo.
A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o? ..., oczywiście o honor:)

"Nie ulega wątpliwości, że oskarżony tę świadomość miał, zważywszy na jego przeszłość – służbę w jednostkach specjalnych – powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia sprawozdawca Jacek Matejko".
Wyrok nie jest prawomocny.
Czemu piszecie o tym na tym forum?
Czy ktoś chce przyczepić łatkę odkrywcom, że to debile, których trzeba ścigać? Tylko pytam.

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.007
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.