Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Główne
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Problem z kolekcją militariów
2013-11-25 16:23:59

Witam. No i mnie dopadło.Mam kolekcję(odznaki, orzełki, naszywki itp.) Nigdy nie zbierałem broni ani części związanych z bronią. Dużą część przedmiotów odziedziczyłem po dziadkach i pradziadkach którzy jeszcze służyli w WP w 20-leciu międzywojennym. Kupuję też rzeczy na allegro.
Jakiś czas temu dostałem wezwanie na policje w charakterze świadka. Okazało się że ok. 3 lata temu kupiłem legalnie na allegro orła z wykopów od człowieka który teraz został aresztowany za chodzenie z wykrywaczem.
Nie pamiętam jaki to egzemplarz i nie wiem czy w ogóle go jeszcze mam.
Mówiono mi że będę musiał całą swoją kolekcje przekazać policji do weryfikacji.
Czy to prawda i czy warto wynająć adwokata.
Nie mam nic do ukrycia ale boję się że moja kolekcja zostanie rozkradziona lub zniszczona na policji.
Pozdrawiam

 Linki sponsorowane
RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-25 17:49:47

Zajadów dostałem ze śmiechu i Tobie życzę to samo...

Mnie, przy ostatnim przesłuchaniu w charakterze pasera, o mały włos nie oskarżono o obrazę funkcjonariusza na służbie :-)
Zapytałem się bowiem sympatycznej i bardzo ładnej fakt faktem pani policjantki, czy ona jest naturalną blondynką czy farbowaną :-(

A była to z mojej strony odpowiedź na jej pytania, co-jak-kiedy-dlaczego-od kogo kupiłem pewien przedmiot na Allezło w 2009 czy 2010 roku... Przekierowałem ją na serwery Allezło i zaproponowałem kontakt z ich administracją...

A na końcu odmówiłem podpisania protokołu z przesłuchania, dopisując "tylko", że większość notatek nijak się ma do moich tłumaczeń.

I to by było na tyle... nikt mnie-Ciebie nie zmusi do pamiętania, co było parę lat temu- Ty masz nawet prawo ni w ząb nie pamiętać tamtej transakcji.

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-25 17:49:50

A czy problemem jest dostarczenie najmniej cennych fantów - takich ugryzionych zębem czasu? A resztę można wyrzucić do kosza czy gdziekolwiek?

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-25 18:13:19

Ja naprawde tego nie pamiętam, a nawet jakbym pamiętał to przecież nie wsypie rodaka.
Tylko oni podobno mają wszystkie transakcje wydrukowane z archiwum i tam jest że to ja to kupiłem.
Najważniejsze czy mogą mi wskutek mojego oporu wejść na chate i zrobić przeszukanie.

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-25 18:25:36

Jakiego oporu?
Stawiasz się, bo masz taki obowiązek...
Tłumaczysz, że nie pamiętasz... i sugerujesz kontakt z administracją Allezło...PS Nie podobno, ale zapewne tak... i nie ma w tym nic dziwnego...

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-25 18:35:56

Ciekawe co znaczy do weryfikacji? Będą sprawdzać w jakiś sposób czy nie kopane były z wykrywką? Czy oryginalne? Wydaje mi się, że mogą co najwyżej poprosić o te przedmioty, co do których mają wątpliwości. Reszta nie powinna ich obchodzić. Z drugiej strony nie wiedzą co poza tamtymi z allezło masz...

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-25 18:37:29

Ja bardzo się nie znam na prawie ale nie wytrzymam na to wszystko i muszę dodać swoje 3 grosze. Przyznawałeś się do posiadania kolekcji , panowie policjanci czy archeol nie wiedza poco się kupuje Orzełka i wiesza na ścianie lub stawia na półce obojętnie czy w domu lub pracy i najważniejsze żeby był z koroną ,czy to ważne jaki okres. Lekcja historii się kłania , może bardziej im pasuje ostatnia modyfikacja naszego Orła niech sobie do czapek przypną i do klapek w marynarkach .

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-25 18:42:28

Co ciekawe też miałem na poczatku wstepną rozmowe z bardzo ładną policjantką szatynką - no i mi powiedziała że takich jak ja to przesłuchują w tej sprawie wielu z całej Polski.
Czy zabronione jest w Polsce posiadanie kolekcji przedwojennych rzeczy zbieranych przez rodzinę czy kupowanych na portalach aukcyjnych czy giełdach - to mnie ciekawi???

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-25 18:45:58

Nie...
Ale nie masz pojęcia w jaki sposób sprzedawca wszedł w ich posiadanie...
I będziesz pytany np o korespondencję, czy pytałeś o umowę kupna sprzedaży, itp...
Nie wiesz, czy aby nie były to ciepłe a nie np wykopane gadżety...

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-25 18:48:16

Moim zdaniem ważna jest z jakich powodów został zatrzymany ten od którego to kupiłeś, bo raczej nie za to że chodził z wykrywką. Samo chodzenie z wykrywaczem nie jest przestępstwem.

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-25 19:13:19

Kopanie i wystawianie na alle ,to imo pierwszy krok do wizyty "smutnych panów".
Też mam chrapkę na różne "rzeczy" z tego portalu,ale "groźba" namierzenia jakoś mnie odstrasza . Lepiej jechać na targ staroci ..

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-25 19:38:27

Ten kolega podobno został złapany jak to określił kustosz 'nielegalne prowadzenie wykopalisk'.

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-25 20:27:34

Jednym ze współczesnych problemów jest wtórny analfabetyzm.
Drugim czytanie bez rozumienia co się czyta.
Wielokrotnie na tym forum piszemy o tym samym i nadal niewielu rozumie.
Dura lex - sed lex.
Zajmujecie się kolekcjonerstwem i poszukiwaniem militariów bez podstawowego przygotowania.Czyli poczytaniem sobie co wolno a co nie.O powszechnej inwigilacji,prowokacji coś tam się wam obiło o uszy ale bez efektu.Ilu z was w rozmowach z kolegami ma przy sobie włączony telefon ?
Ilu z was w swej głupocie kupuje w internecie części broni w celu złożenia całości ?
Ilu z was kupując w Alei Snajperów jest tak nakręconych że przestaje panować co mówi,do kogo mówi i kto się przysłuchuje tej rozmowie ?
Jednym z elementarnych zasad jest właśnie przesłuchiwanie przez osobę kulturalną , ładną i płci przeciwnej.Nawet jeżeli ta osoba ma niewielkie doświadczenie i wiedzę to momentalnie rozkłada was na łopatki.Po prostu przestajecie myśleć mózgiem a myślicie genitaliami.Większość ma prawo jazdy i ekstra samochody ale blondynce w białej czapce zapłacicie mandat za przeterminowaną wodę utlenioną w apteczce.Mimo że apteczka nie jest obowiązkowym wyposażeniem.A szkoda.Obowiązkową gaśnicą z atestem to polecam się stuknąć w głowę.Zanim wjedziecie do lasu z łopatą i wykrywaczem w bagażniku.Zanim wpakujecie do bagażnika niewypał którego w kolekcji jeszcze nie macie.Zanim pojedziecie na giełdę gdzie sprzedający jest czynnym lub emerytowanym funkcjonariuszem milicji.Kończąc przydługi post przytoczę cytat nadal aktualny :"Uczyć się,uczyć się i jeszcze raz uczyć się " - Lenin. Niestety współcześnie obowiązuje : " Lenić się ,lenić się i jeszcze raz lenić się " - uczeń .

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-25 21:59:26

Ale ja lubie kobiety w mundurach

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-25 23:21:43

Niestety nie podzielam tej opinii.
Jestem starej daty.
Mężczyzna idzie na wojnę.Kobieta czeka w domu.
Jak mąż wróci z wojny po pół roku to już za 2-3 tygodnie kobieta mu z radości dziecko urodzi :-)
Rok 1990 - zaczęły się pojawiać w mundurach -
od razu oficerskich.Nawet nieźle się prezentowały.
Apel mundurowy zamiast Czołem Panowie i prezentacja bielizny.
Kary dyscyplinarne za cywilne męskie gacie.
Nie salutowałem ,nie wpuściłem na okręt.
Bo przynoszą pecha.
Bo są dziurawe i szybko toną ;-)
8 marca 1991 - inny kraj inne mundury.Z okazji Dnia Kobiet plutonem egzekucyjnym dowodzi kobieta .Zgadnij w co każe celować ?

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-26 13:12:46

Kasjan2000- myślę,że to przesłuchanie to tylko formalność,jak najbardziej możesz zwyczajnie nie pamiętać co i od kogo ewentualnie kupiłeś. Na razie chyba nie ma sensu wynajmowanie adwokata. Może koleś sprzedawał części broni lub amunicji i dlatego teraz są sprawdzani wszyscy kupujący. Jak trafisz na normalnego policjanta, to niczego nie zabezpieczy, bo, litości, do jakiej weryfikacji?!! Nie jest chyba trudno odróżnić odznaki od niewypału!!! A nie sądzę żeby za wykopane orzełki czy odznaki ktokolwiek został zatrzymany!!

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-26 16:11:32

napisałeś - "Mówiono mi że będę musiał całą swoją kolekcje przekazać policji do weryfikacji."
Jeśli tak by miało być, to masz czas, żeby zabezpieczyć swoje zbiory a zostaw tylko badziew, niech sobie biorą do weryfikacji.Przecież nie wiedzą co Ty tam zgromadziłeś.
pozdrawiam - Arbi

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-26 20:35:02

Jasjan widac kupowalismy. u teo samego bo t,ez alem wizytę jak narazie bez pnikia wdać niejaki pan o nie jednemu krwi napsuje.


_______________________________________

Błagam....Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 20:56 26-11-2013

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-26 22:01:45

Dzieki za rady, jestem zwarty, gotowy i spokojnie czekam.

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-27 05:25:01

Sorki za post wyżej pisałem z telefonu:) chodziło mi o to że tez miałem wizytę związaną z kupowaniem na alle no i wparowali, dziwne że nie wysłali wezwania tylko samemu przyszli.

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-27 21:50:57

To u kogo kupowaliście?

RE: Problem z kolekcją militariów
2013-11-28 05:40:03

Nie chcę tu pisać od kogo bo pewnie ogonek już lata po necie ale pan O. jak już pisałem napsuje krwi,oni sami nie wiedzieli co od niego kupiłem he he raczej nie bardzo chcieli powiedzieć.Wizyta była grzeczna i kulturalna choć dane wszystkie mają i skąd?rewizji czy latania po chacie nie było, jak pan władza się spytał dużo ma pan tego ,odparłem jak chcecie to posiedzimy do rana:)

RE: Problem z kolekcją militariów
2015-07-25 14:05:29

Ludzie co wy wyprawiacie! Nie handlować w internecie, wszelkie pytania od obcych ignorować. Jak idziecie na giełdę staroci to nie kupować, nie brać niczego do ręki! Najpierw człowieka obwąchać czy nie śmierdzi psem lub innym dziwnym stworem. Łapać kontakt i sprawę załatwić po cichutku. Nikomu nie chwalić się swoją kolekcją. Żeby była konfiskata lub rewizja konieczny jest nakaz. Konrad0606 niestety chodzenie z wykrywaczem jest przestępstwem. Trzeba mieć wszelkie wymagane dokumenty. Uważajcie też na to czy nie jesteście obserwowani. Jeżeli macie kolekcję z legalnego źródła i nie są to przedmioty zakazane, to miśki mogą wam... sami wiecie co. Pamiętacie co powiedział Feliks Dzierżyński, kto wie? Pobierzcie sobie program do kryptografii stąd http://www.tmds.ovh.org/ program do steganografii jest tu http://softadvice.informer.com/Stealth_Files_4.0.html Błagam was bądźcie ostrożni, nie warto tracić wolności albo życia.

RE: Problem z kolekcją militariów
2015-07-25 14:25:43

Boczek na patelni też pewnie w masce spawalniczej smażysz?

RE: Problem z kolekcją militariów
2015-07-25 14:48:09

Jaki boczek?

Toż to cholesterol i takie tam... Gorsza od niego to już tylko herbata, albo koty...OMG- choć akurat z handlem w necie wyjątkowo muszę przyznać rację...

RE: Problem z kolekcją militariów
2015-07-25 14:53:00

Ja tam nawet jak wracam z roboty to spoglądam w lusterko czy mnie nie śledzą... Doktor mówi że po tabletkach przejdzie...

RE: Problem z kolekcją militariów
2015-07-25 16:18:40

Można też się zabezpieczyć tak:
http://www.youtube.com/watch?v=ahG2eY7yZTw

:DPost został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 17:08 25-07-2015

RE: Problem z kolekcją militariów
2015-07-25 19:24:03

"niestety chodzenie z wykrywaczem jest przestępstwem. Trzeba mieć wszelkie wymagane dokumenty."

Co za bzdury, na chodzenie z wykrywaczem nie trzeba mieć żadnych dokumentów (niby jakie dokumenty i po co), i nie jest żadnym przestępstwem.

RE: Problem z kolekcją militariów
2015-07-25 19:30:57

Jak chodziłem z moją wtedy jeszcze nie-żoną, to się przyszły teść musiał zgodzić...

Czyli nie zawsze i nie wszędzie chodzenie nie jest przestępstwem lub wykroczeniem...

A Tobie w takim razie, przy czymś więcej niż "chodzeniu" życzę powodzenia i np szybkich nóg...Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 19:36 25-07-2015

RE: Problem z kolekcją militariów
2015-07-25 23:38:17

Kolego Fimanty. Co do przeszukania pomieszczeń owszem nakaz jest potrzebny co do zasady. Radzę jednak dokładnie przeczytać KPK, który wyraźnie stanowi iż przeszukania można dokonać bez nakazu na tzw. "blachę". Oczywiście potem w ciągu 7 dni gliniarz musi uzyskać zatwierdzenie tegoż przeszukania przez prokuratora.

RE: Problem z kolekcją militariów
2015-07-26 16:21:01

Ja tego nie uznaję. U mnie są proste zasady, kto wchodzi bez nakazu zginie. Tak samo będzie jeżeli zostanę zatrzymany do kontroli bez powodu. Z gliniarzami trzeba ostro. Nie trzymajcie zakazanych przedmiotów w domu, znajdźcie jakąś skrytkę. I nie ufajcie nikomu. Zabezpieczcie dobrze swoje komputery. GzesioB dobrze napisałeś, tak trzymaj.

RE: Problem z kolekcją militariów
2015-07-26 16:23:47

I Einstein, i Lem mieli rację...
Dotarło to do mnie po raz kolejny...

RE: Problem z kolekcją militariów
2015-07-27 16:56:19

ja cie......to mój dziadek za okupacji niemieckiej mniej się kamuflował powożąc furmankę załadowaną rąbanką do Łodzi.....Firmanty nie strasz ludzi....juz i tak do garści miedziaków chcą wzywać archiełologów.....

RE: Problem z kolekcją militariów
2015-07-31 23:34:09

Fimanty, jeśli byś zrobił jak mówisz, a nie tylko za przeproszeniem pieprzył głupoty w internecie to życzę miłej 25-letniej albo dożywotniej odsiadki.

RE: Problem z kolekcją militariów
2015-11-08 16:18:23

Najłatwiej jest prokuratorzynom wyrzucać publiczne pieniądze w błoto,urządzając naloty na niewinnych ludzi.Taka akcja jak AT przyjeżdża 400km do mnie po zapalnik 100% bezpieczny,kupiony lat 5temu na Allegro sporo kosztuje.Kazałbym dziadowi ze swojej wypłaty pokryć bezsensowną akcję która do niczego nie doprowadziła a na koniec powiesić za marnotrastwo.

RE: Problem z kolekcją militariów
2015-11-12 03:25:58

Po POlicji możesz spodziewać się wszystkiego, Jak wiadomo w naszym pięknym nadwiślańskim kraju kolekcjonerstwo naszego fachu jest zawsze czymś "Podejrzanym" lub odrazu przęstepstwem, Znajdziesz wykopaną lufe która jest jak sito, A i tak zostaniesz oskarżony o posiadanie broni

Nigdy nie byłem w takiej sytuacji, ale osobiście ci współczuje, wszyscy dobrze wiemy jak to jest u Nas z tym, Pieprzone Państwo

RE: Problem z kolekcją militariów
2015-11-14 18:02:19

Po 25 pażdziernika wiele w PL się zmieniło.Spodziewam się coraz więcej "zamachów" na legalne kolekcje militariów.

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.008
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.