Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Identyfikacja (bez numizmatów)
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Skrzynka pilota.
2018-10-07 11:42:30

Wpadła mi ostatnio w ręce taka skrzynka. Wygląda na skrzyneczkę na osobiste rzeczy pilota. Moim zdaniem pochodzi z początków polskiego lotnictwa wojskowego. Wymiary jak widać (stoi na siedzeniu auta). Wewnątrz napis "pilot Jan Krążel 2 Eskadra" . Może coś ktoś? Raczej nie 2 Eskadra Wywiadowcza, bo na dostępnej mi liście pilotów go nie ma. Może 2 Lwowska? Może późniejsza? Pilot prawdopodobnie pochodził z Łodzi. W środku był jeszcze pamiętnik z kilkoma wpisami kolegów z lat szkolnych (zakres dat 1911-1916).

 Linki sponsorowane
RE: Skrzynka pilota.
2018-10-07 19:56:43

Wnętrze skrzynki.

RE: Skrzynka pilota.
2018-10-07 21:25:56

Według mnie słabo to wygląda. Napis jak zrobiony wczoraj. I to ozdobne okucie. Ja osobiście nie zamontowałbym takiej przeszkadzajki która zahaczałaby o wszystko w bagażu. Kolor drewna wokół tego okucia powinien być ciemniejszy. 100% pewności będziesz miał jak zdejmiesz okucie i zobaczysz kolor drewna pod nim. Pozdrawiam. A pamiętnik... cóż pewnie najpierw był pamiętnik a potem dorobiono do niego skrzynkę.

RE: Skrzynka pilota.
2018-10-07 22:20:57

Kierujesz się złymi przesłankami. Zdjęcie wnętrza przekontrastowione do uwidocznienia napisu. Skrzynka ma wytartą farbę. Oryginalny kolor zgniłozielonobrązowy. Skrzynka nie była bagażem. Była raczej na przedmioty osobiste pilota, które można było wysłać rodzinie w razie śmierci lotnika.

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.004
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.