Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Główne
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Ślady Powstańców Warszawskich
2014-07-28 14:35:04

W związku z tym, że temat stał się modny a za kilka dni mamy 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego postanowiłem założyć taki oto wątek. Chodzi mi o wiadomości na temat znajdowanego w powojennej Warszawie uzbrojenia Powstańców Warszawskich, czy też samych mogił gdzie zostali pochowani.
Chciałbym , żebyście dzielili się swoją wiedzą w tym temacie.


Pozdrawiam serdecznie ! :)

 Linki sponsorowane
RE: Ślady Powstańców Warszawskich
2014-07-29 00:28:08

Na początek znalazłem takie informacje na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego.

20.10.2005r.
"Niezwykłe znalezisko trafi do Muzeum W środę, wczesnym popołudniem, w piwnicy na ul. Jaworzyńskiej 11 w Warszawie znaleziono broń i amunicję z Powstania Warszawskiego..
Znalezisko na ul. Jaworzyńskiej w Warszawie

Na początku sierpnia, dwaj żołnierze Batalionu "Golski",Kazimierz Brzuszkiewicz i Stefan Mueller poinformowali MPW o tym, że zakopali tam broń i archiwum swojego oddziału. Wtedy Muzeum zaczęło organizować dokumenty konieczne do rozpoczęcia poszukiwań, które trwały dwa miesiące. W piwnicy znaleziono m.in.: przedwojenny kosz na śmieci, a w nim dwa karabiny (brena i pepeszę), pistolet i kilka tysięcy sztuk amunicji w aluminiowych skrzyniach."

RE: Ślady Powstańców Warszawskich
2014-07-29 00:29:24

05.06.2006

"W piwnicy budynku przy ni. Jaworzyńskiej 11 w Warszawie, tuż przy pl. Politechniki, w miejscu, gdzie 61 lat temu znajdowała się linia frontu w czasie Powstania Warszawskiego, dokonano cennego znaleziska. Poszukiwacze z sekcji historycznej muzeum powstania natknęli się na dwie doskonale zachowane metalowe skrzynki pełne amunicji. Ukryte były w piwnicy pod posadzką i zalane betonem. Znaleziono też ryngraf — blachę w kształcie orzełka z wizerunkiem Matki Boskiej i wygrawerowanym nazwiskiem: Wysocka. "

RE: Ślady Powstańców Warszawskich
2014-07-29 00:38:25

broń z Jaworzyńskiej.

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.004
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.