Skocz do zawartości
  • 0

Szpica


snajper94

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Twoje głownie są masywniejsze, trzpień nie mają okrągły. Ta do identyfikacji ma charakterystycznie wygięty trzpień pod uchwyt francuzki i jest on okrągły do ewentualnego skrócenia pod belgijski. Jest krótka bo była złamana. Tak delikatne głownie występują jedynie w broni sportowej, bądź pojedynkowej (do pierwszej krwi), z której ta się wywodzi.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem w rekach setki glownii i bailej bronii i takie same glownie mialem zamontowane w wielu szpadach wojskowych francuskiech z 19wieku.szpady pojedynkowe maja wezsze glownie,ta do identyfikacji jest za szeroka na pojedynkowa,a to ze francuska to oczywiscie napisalem na poczatku.wg mnie szukacie w niej na sile glowni do pojedynku lub floretu.jesli znajde u siebie to podesle wam zdjecia jak taka sama glownia byla zamontowana w szpadzie oficerskiej a nie pojedynkowaej,i to ze ta jest zlamana lub skrocona to tez napisalem. chcialem tylko pomoc ale skoro wiecie lepeij to nie bede was wyprowadzal z błedu.niech wam bedzie ze do pojedynku floretu i brakuje kalba elektrycznego (w XIX wieku) :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze cos, ta glownia wcale nie jest taka delikatna, a przy wielu szpadach oficerskich wystepowaly nawet delikatniejsze glownie, i jeszze cos w !( wieku wiekszosc szpad francuskich nie rózniła sie rekojescia do belgijskich , wiec nie wiem po co milei by skracac z francuskiej do belgijskiej(belgijskie tez mialem),zapomniales ze wieksozsc rajow miala biala bron na wzór francuskiej lub niemeickiej a belgia akorat miala w wiekszosci te same wizualnie szpady i szable co francja, zawet wymiar czesto pasowaly.ale to tylko moje zdanie,oczywiscie niekogo nie bede przekonywal.podeslij chociaz 1 zdjecie takiej glowni zamontowanej z szpadzie sportowaj, florecie lub pojedynkowej.szpaty takie byly albo o przekroju kwadratu albo podobne ale bardzoej cieniutkie i edlikatne a nie takie szerokie jak ta do identyfikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukałem w necie tylko podsyłam moje głownie i szpade takie wziete na szybko i tak jak pisałem odmian różniących sie detalami jest całe mnustwo,,począwszy od długości ,szerokości ,wypukłosci grzbiety na głowni itp itd.
głownia nr 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głownia nr3 ,nie typowa bo mocno zwężana,dle też wojskowa,oficerska,góra głowni tak samo wyglada jak pozostałe,ten sam typ ogólnie,,,, odmian była masa, we francji jak i w wielu innych armiach, do 1 wojny nie trzymano sie specyfikacji i wytworcow bylo tez wielu, zreszta co wam będe tłumaczył , każdyz z was dobrze o tym wie, dlatego tyle odmian tego wszytskiego było..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i teraz mój błąd bo wczesniej piaslem ze te głownie montowali w drugiej połowie XIX wieku,,ale mam u siebie szpade z taką głownie model jakos 1816r, wiec już troche wczsniej sie pojawiły ale napewno po 1815 czyli epoce napoleona..za napoleonoa napewno ich nie było..głownie te funkcjonoway peze kilkadziesiat lat i były montowane równolegle z innymi modelami i odmianami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie