Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Identyfikacja (bez numizmatów)
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
tabliczka znamionowa
2019-01-04 21:47:29

Witam, tabliczka pochodzi z firmy, którą wybudowali niemcy w czasie okupacji. Do lat 50 istniał tam napęd parowy. Domyślnie tabliczka pochodzi z jakiegoś elementu tego napędu. Proszę o identyfikację.

 Linki sponsorowane
RE: tabliczka znamionowa
2019-01-04 22:31:53

Może znamionowa z traktora.

RE: tabliczka znamionowa
2019-01-04 22:43:54

Tabliczka pochodzi z kotła parowego ww. firmy. Wybite są cyfry dopuszczalnego ciśnienia tj 12 atm. W moim dawnym zakładzie też były kotły parowe tej firmy i o takim dopuszczalnym ciśnieniu. 1911 to rok produkcji.

RE: tabliczka znamionowa
2019-01-05 19:11:53

Panowie, dziękuję za odpowiedzi. Niestety żadna nie jest trafiona. Spróbuję sprecyzować, co wiem na temat tej firmy. Mam nadzieję, że podane dodatkowe informacje ułatwią identyfikację:

Zamontowany w tej firmie lokomobilny kocioł parowy został pocięty na złom w 2003 roku. Zamieszczam foto z tablicą znamionową. Napęd parowy został zamieniony na elektryczny w latach 50-ych. Nie mam pojęcia, jak wyglądał ten silnik parowy. Wiem tylko, że napędzał transmisję i prawdopodobnie generator prądu, bo istniała oświetleniowa instalacja elektryczna wykonana w czasie niemieckiej okupacji. Spekuluję, że tabliczka pochodzi z silnika parowego (zamontowanego oddzielnie z kotłem), generatora prądu, zaworu bezpieczeństwa lub zbiornika ciśnieniowego.

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.004
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.