Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Lotnictwo i okolice
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
"Typhoon w dawnych barwach"
2015-05-26 08:16:54

"Royal Air Force przemalowały jeden z samolotów wielozadaniowych Eurofighter Typhoon. Nosi on kamuflaż stosowany podczas Bitwy o Anglię.
W bieżącym roku mija 75. rocznica Bitwy o Anglię, w historiografii brytyjskiej zwanej Bitwą o Wielką Brytanię, uważanej przez Wyspiarzy za jedną z trzech najważniejszych w historii Imperium Brytyjskiego, obok Trafalgaru i Waterloo. W celu uczczenia tego przełomowego wydarzenia II. wojny światowej Royal Air Force (królewskie wojska lotnicze W. Brytanii) postanowiły nanieść na jeden z używanych obecnie samolotów wielozadaniowych Eurofighter Typhoon kamuflaż, jaki nosiły samoloty z tamtych lat.

Ma on oznaczenia identyczne jak Hawker Hurricane Mk.I z 249. Squadronu, którego pilotem był Flight Lieutenant (kpt.) James Brindley Nicolson. Lotnikowi temu, jako jedynemu spośród myśliwców walczących w Bitwie o Anglię, został przyznany Krzyż Wiktorii – najwyższe odznaczenie wojenne Imperium Brytyjskiego".
Więcej tu:
http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=16521

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.003
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.