Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Główne
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Wieś Dołubowo
2016-11-03 16:47:20

Witam, Koleżanki i Kolegów. Wraz ze Stowarzyszeniem Szansa pracuję nad projektem serwisu internetowego wsi Dołubowo w ramach programu Patriotyzm Jutra Muzeum Historii Polski. Jest to serwis o charakterze historycznym, zawierający archiwalne materiały oraz wywiady audio i wideo z mieszkańcami wsi pamiętających czasy przedwojenne. We wsi znajdowało się lotnisko polowe zbudowane przez pierwszego właściciela wsi p. Pieńkowskiego, w naszym posiadaniu jest niestety tylko jedno zdjęcie przedstawiające p. Pieńkowskiego wraz z inżynierami budującymi lotnisko. Niestety we wsi nie uchowały się inne zdjęcia przedstawiające owe lotnisko, w okresie kiedy było ono cywilne jak również w okresie "użytkowania" przez wojska sowieckie a potem niemieckie. Wieś mocno została doświadczona przez wojnę i późniejszą okupację sowiecką, sporo osób ze wsi zostało wywiezionych na sybir i zamordowanych w Katyniu, wiele zdjęć niestety zaginęło w zawierusze.
Jeżeli jest ktoś, kto posiada jakiekolwiek zdjęcia wspomnianego przezemnie lotniska lub innych archiwalnych zdjęć wsio Dołubowo byłbym wdzięczny za pomoc w zachowaniu tożsamości i historii wsi. Wszystkie materiały umieszczane na naszej stronie są w licencji Creative Commons i tylko takie możemy zamieścić na stronie, oczywiście z podaniem źródła.

 Linki sponsorowane
RE: Wieś Dołubowo
2016-11-08 19:46:24

Takich zdjęć powinieneś jednak szukać u spadkobierców Łowickich. Jakby cię to interesowało, to mam u siebie oryginał aktu kupna obecnego Dołubowa-Wyręby.

RE: Wieś Dołubowo
2016-11-22 20:23:04

witam Panie Marku, wysłałem do Pana wiadomość ale brak odzewu i nie wiem czy doszła, bardzo nam zależy na dokumencie o którym Pan wspomniał w poście. Prosze o kontakt mailowy: adam@paintballpodlasie.pl, będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.003
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.