Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Sprzęt poszukiwawczy
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 09:14:04

Jeden z uczestników w innym wątku zaproponował mi przybliżenie tego wykrywacza. Jest to o tyle dla mnie trudne, że jestem dystrybutorem tego sprzętu i nie chciałbym łamać regulaminu.
Kiedy ukazały się pierwsze wzmianki o tym wykrywaczu na przełomie 2009/2010 byłem do niego sceptycznie nastawiony, co wyraziłem na innym forum i niektórzy mi to teraz wypominają. Pierwsze filmy na Youtube obejrzałem, gdy wykrywacz był już ok. pół roku na rynku. Filmy były słabe i nieporadne, ale zauważyłem, że wykrywacz ma duży potencjał.
Używam Deusa od 3,5 miesiąca, jestem z niego bardzo zadowolony i wydaje mi się, że znam go w miarę dobrze i mogę odpowiedzieć na pytania w miarą moich możliwości.
Interesującą wiadomością może być informacja o tym, że dostępna jest już większa cewka 34/28 cm dająca bardzo duży zasięg i możliwość uzyskania dwóch wykrywaczy z jednego. Na forum Loisirs podawany jest zasięg do 80 cm na poj. monetę przy czym na 50 - 55 cm sygnał jest bardzo czysty. Nie mam jeszcze tej cewki (będę miał najwcześniej na przełomie listopada i grudnia)i nie mogę potwierdzić, ale w próbach ze standartową cewką uzyskiwaliśmy do 90 cm na puszkę od piwa denkiem. Są na to świadkowie.

 Linki sponsorowane
RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 09:58:20

Kolego napisz czy łatwiej sie prowadzi niz Spectra. Sam teraz nie wiem co kupić, żeby znowu za 3 miesiące nie sprzedawać:)

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 10:05:38

Deus jest stosunkowo prosty w obsłudze, 9 fabrycznych programów, które można przeprogramować i zapsisać. Bardzo przejrzyste i łatwe menu.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 10:17:31

Witam.
Czy ten zdejmowany panel sterowania trzyma się jakoś mocno, czy też może odpaść w krzakach?
Jak to jest właściwie z zasilaniem sondy?
Pozdro.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 10:23:59

Sprawa niezwykle ciekawa. To dopiero mój drugi post i prosze o wyrozumiałość doświadczonych kolegów. W innym temacie pytałem czy dam sobie rade jeśli moim pierwszym wykrywaczem będzie coś bardziej zaawansowanego. Już miałem brać gotówkę i zakupić sprzęt, kiedy postanowiłem zobaczyć czego używają w poszukiwaniach Francuzi. Okolice Lyon'u to miejsce gdzie bywam b.często i po krótkim rekonesansie odwiedziłem "sklep" z detektorami. Od zdania do zdania ze sprzedawcą (który jako jeden z niewielu tubylców mówił po angielsku) wywnioskowałem że sprzedaje głównie to co na swojej obudowie dumnie nosi symbol "XP". Trochę dziwiło mnie podejście tego gościa do innych uznanych marek światowych producentów - zwyczajnie sprawiał wrażenie zupełnie zielonego. Powiedział coś o Ciboli i dosłownie dwóch modelach Minelaba. Na pytania o Spectre machnął ręką i pokiwał głową, natomiast o Goldmaxxa'ch wiedział chyba więcej niż ich konstruktor. Na koniec standardowe pytanie o topowy obecnie sprzęt jaki może polecić do "orania" pola i szybka odpowiedź: Deus XP.
Dosłownie tydzień później z autostrady w okolicy Colmar, dostrzegłem w polu 3 poszukiwaczy. Szybka decyzja i niestety mozolne szukanie zjazdu który mnie do nich doprowadzi. Kiedy już do nich dotarłem ciężko było nawiązać kontakt. Bariera językowa i niestety widoczna niechęć do postronnej osoby sprawiły, że nie udało mi się to co zamierzałem czyli wziąć na chwilę sprzęt do ręki. Jeden gość miał Goldmaxxa, drugi Deusa, a trzeciego nie udało mi się zidentyfikować (najbliżej mu było do sovereign'a). Kiedy towarzystwo zrozumiało wreszcie że jestem zdesperowany aby zobaczyć sprzęt w akcji, zaczęło spokojnie zamiatać dalej pole nie zwracając na mnie uwagi. Po góra 6-8 minutach, gość z Deusem zdecydował się kopać. Sprzętu jednak potrzymać nie dał :/
Na moje oko wyszarpał dziure na ok. 50cm i kopara mi opadła kiedy wyjął z niej coś wielkości monety o średnicy ok. 2cm, jednak nieco grubsze - coś na kształt małego wahadełka z zegara. Nie mogłem się temu przyjrzeć bo bez specjalnych oględzin władował to do plecaka. Jestem pewien ze nie było to żelazo (gładka powierzchnia bez wżerów)
Pisze o tym bo dało mi to na tyle do myślenia, że postanowiłem odłożyć trochę w czasie zakup detektora i zastanowić się nad ww. sprzętem. Pozostaje jednak nadal pytanie czy dam rade z Deusem jako pierwszym wykrywaczem ;)
Moje pytanie do @Randed: Jakie koszta na dziś dzień detektora i cewki o której mowa w Twoim poście?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 10:52:43

Eastlegion, magnes jest trochę za słaby, ale jest wymienialny i być może wkrótce będą silniejsze bo ten temat jest podnoszony przez użytkowników. Do każdego wykrywacza jest dołączony "Security strap", rodzaj niewielkiej smyczy, aby panel się nie zgubił. Ja nie mam z tym problemu.

nickt, cena wykrywacza jest na mojej stronie i jest aktualna, nie podaję, aby nie być posądzony a kryptoreklamę, natomiast cena nowej cewki nie jest jeszcze znana.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 10:58:14

A jak byś porównał Deusa z Spectrą?
O ile mozna:)

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 11:35:38

Spectra V3, nie była zupełnie z mojej bajki, tak jak gdzie indziej napisałem sprzedałem szybko z dużą stratą i wielką ulgą, że mam to już za sobą. Deus jest moim głównym wykrywaczem, ma wszystko co wykrywacz mieć powinien, jest lekki, niezmiernie skuteczny i rozwojowy.
Zrozum, że jako dealer nie mogę pisać otwarcie co myślę o wykrywaczach innych firm, bo zaraz na mnie naskoczą. To taka polska przypadłość.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 12:04:14

jak oceniasz "trudności z rozpychaniem trawy" - zagadnienie lekkiej cewki... małej masy na tworzącej się dźwigni stelaża... czyli "pompowania do gruntu"...?

ogólna sztywność stelaża?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 12:24:38

W Wawie sprzet nie jest dostępny (przynajmniej w V...u) a chciałbym zobaczyć go na żywo.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 12:28:14

1.Czy baterie są wymienne, jeśli tak- ile kosztują nowe?
2.Jak wygląda komunikacja cewki z resztą jak się ją wsadzi pod wodę?
3.Czy wszystkie częstotliwości są dostępne na jednej i tej samej cewce?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 13:01:28

kopijnik2 cewka waży 430g, i nie ma problemu z "rozpychaniem trawy", sztywność konstrukcji jest doskonała.
pancerkris, sprzęt jest do obejrzenia w Gdyni.
sza.man akumulatorki wystarczają na ok 3 - 4 lata, tak więc nieprędko będzie potrzeba by je wymieniać, ponadto sądzę, że za te kilka lat baterie będą jeszcze lepsze niż obecnie.
Wykrywacz można zanurzać w wodzie, jednak aby wykrywacze używać jako podwodny planowany na przyszły rok jest specjalny klips. W standartowej konfiguracji cewka nie komunikuje się przez wodę.
Tak, wszystkie 4 częstotliwości są dostępne w tej samej cewce.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 14:10:08

k'woli jasności: nie ma możliwości kupna akumulatorów, tak?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 14:13:57

Jak będziesz potrzebował to sprowadzę, na razie nie było takiej potrzeby, sądzę, że najwcześniej będzie to za ok 2,5 roku.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 14:20:51

do 10 godzin, to w lecie jest nie cały dzień chodzenia...
Ile trwa ładowanie do pełna?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 15:02:52

Jedno naładowanie cewki wystarcza mi na 12 - 13 godzin, pilota dwa razy więcej, słuchawek ponad 20 godzin. Ponadto ze sobą mam w samochodzie ładowarką samochodową i można także użyć ładowarki awaryjnej z ogniwa AA. Ładowanie do pełna ok. 2 godziny, z ładowarki awaryjnej kilkadziesiąt minut.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 16:30:30

gdzie w polsce moge kupic deusa

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 17:00:42

Przeczytaj drugie zdanie tego wątku.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 18:27:29

Ja nie moge...
Czy Państwo nie widzą że ten post to nic innego jak reklama?Tylko taka "ukryta".
Raneda sprzęty SĄ ZAWSZE NAJLEPSZE.
Nie mam nic do Raneda,ale bez przesady z tym wszystkim.
A juz stwierdzenie odnosnie Spectry V3 przelało szale goryczy.Uzywam tego sprzetu.Jest wybitny.Jestem poszukiwaczem 20 lat,miałem ponad 20 wykrywaczy i zderzenie ze Spectrą,XLT i ogólnie ze stajnią Whites sprawiło,ze nie zamienie ją na zadną inną.No moze złamie zasade.
STOP REKLAMOM NA FORUM!!!

Bez urazy i z wyrazami szacunku za reklamowe mistrzostwo
Jurek

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 18:37:49

Bez hipokryzji; odpowiadam na konkretne pytania dotyczące Deusa, bo jest taka potrzeba.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 18:38:30

luzik Jurku...

gdzieś w końcu trzeba mieć możliwość weryfikacji różnych głosów...
całe szczęście że od polskiego użytkownika - a nie z anglojęzycznego forum...
sprzęt jest długo na rynku - a info brak...

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 18:43:26

jak widzimy w sąsiednim wątku - spektra i deus w przeciwnych końcach userfriendly stoją
a i wyniki również nie są równe - chociaż dobre i bardzo dobre

szanujmy info z pierwszej ręki

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 20:09:37

Raned , ile czasu poświęciłeś na poznanie Spectry że tak krytykujesz ten sprzęt ?????? Czy ten (krótki) czas używania wykrywacza upoważnia Cię do takich wypowiedzi ??? Moim zdaniem: NIE , bo nawet nie zdązyłeś się zorientować z jak zaawansowanym urządzeniem masz do czynienia , a może Spectra zwyczajnie Cię przerosła ????!!!

Więc proszę Cię nie rób ludziom wody z mózgu i zachowuj się jak przystało na poważnego dealera poważnej marki !

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-05 20:42:55

Witam, to ja prosiłem o przybliżenie, i dziękuję za założenie tego wątku. Jak napisałem jestem w posiadaniu Explorera SE Pro, do tego dalej mam X70, która jest już "wysłużoną" wykrywką i zawsze mam dylemat z którą wyjść dzisiaj. Oba wykrywacze posiadają cechy, które sprawiają, że każdy z nich jest najlepszy.
Do rzeczy, czy Deus posiada coś w rodzaju multitone, zależnego od przewodności analogicznie do Explo? albo od czegoś innego? Jaka jest czułość na drobne sreberka względem też Explorera? No i szybkość reakcji na drobnicę. Czy jest to sprzęt w którym zakłada się konkretną częstotliwość a reakcja jest lepsza wręcz przy szybszym przemiataniu tak jak w X70? Jak przebiega strojenie do gruntu? Jak używa się pinpointa, chodzi mi od włączenia jego aż do uzyskania końcowego efektu, z góry dziękuję za odpowiedzi.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-06 06:45:49

pmf1, deus posiada program o nazwie "Pitch" w rodzaju multitone, którego nie używam, większość programów ma 3 lub 4 tony, ale i to można zmienić. Czułość na drobne srebro jest fantasytyczna, żeby tylko było w ziemi! Czas reakcji można sobie ustawić od 0 - 5. Jest kilka metod dostrajania do gruntu: Tracking, Manual, Pumping i Beach (śledzenie, ręczne, pompowanie i plaża). W rzeczywistości wystarczy wykorzystać fabryczne ustawienie 90, które doskonale się sprawdza, ja zazwyczaj zniżam nieco w zależności o sytuacji np. na 87. Wartość gruntu jest stale wyświetlana, więc można dokonywać korekty. Pinpointu (tryb statyczny) nie używam, osobiście ani tego nie potrzebuję, bo szybciej namierzam metodą X, ani mi się nie podoba. Na początku roku będzie nowe oprogramowanie, 1,3 i pinpoint ma być zmieniony.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-19 14:12:04

Pytanie jak Deus radzi sobie w mega zaśmieconym żelazem terenie. Czy wypada lepiej niż XLT, którego jestem użytkownikiem i jestem w miarę z niego zadowolony.Pytam bo chciałem ugryźć czegoś nowego.Pozdr

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-19 15:31:19

Kiedy i czy w ogóle zostanie poprawiona komunikacja pomiędzy bezprzewodowymi elementami wykrywacza?
Dziwnym trafem ta kwestia jest nader często podnoszona przez uzytkowników deusa, którzy nagle słyszą w słuchawkach Lady Gagę.

I pytanie retoryczno-sarkastyczne: Denar, jakiś czas temu, na TYM forum twierdziłeś, że deus jest horendalnie drogi.
Czy zmieniłeś zdanie w chwili gdy stałeś się jego dealerem, czy też wcześniej, czy później:-)))?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-19 15:52:08

Deus radzi sobie doskonale z żelazem, w menu jest regulacja Iron Volume (Głośność żelaza) którą można ustawiać od 0 - 5. Przy ustawieniu 0 sygnał niskotonowy jest wycięty, przy ustawieniu 5 poziom dźwięku niskotonowego jest taki sam jak w przypadku sygnałów średnio- lub wysokotonowych. Ponadto jest jeszcze dyskryminacja, bardzo rozciągnięta w zakresie żelaza oraz Reactiwity (Reaktywność), która ma wpływ na identyfikację w terenie zanieczyszczonym żelazem.

sza.man Twoje stwierdzenia nie mają pokrycia w rzeczywistości, bo komunikacja jest perfekcyjna. W słuchawkach nie słychać niczego innego niż to co w ziemi, przynajmniej ja w ciągu 4 miesięcy użytkowania nic innego nie słyszałem. Podaj źródło swoich informacji, bo ja czytam wszystko na temat Deusa (z wyjątkiem jednego wyjątkowo plugawego forum) i nigdy się z takimi wypowiedziami użytkowników nie spotkałem.
Odnośnie tego czy jest drogi czy nie to porównaj ceny zagranicą i w Polsce. Ta różnica to w pewnym stopniu moja zasługa.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 01:03:33

Witam! A jeszcze nie tak dawno czytałem na wielu forach (w tym na tym tak bardzo technicznym tj.ProScana),że to tylko bajer i zero przewagi w terenie ....Pozdrawiam!

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 11:18:51

Nie trzeba nawet szukać na innych forach. Zanim Denar zaczął handlować XP miewał inne zdanie również na Odkrywcy ;)
http://odkrywca.pl/xp-deus-spectra-v3-f75-ltd-e-trac,660863.html

Tutaj jest bardzo długi wątek na temat Deusa w którym jest już wiele gotowych odpowiedzi Denara (chyba wszystkie możliwe):
http://www.poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=78272

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 11:37:58

Na temat Deusa powinny wypowiadać się osoby, które go użytkują, a dziewięćdziesiąt kilka procent użytkowników wypowiada się bardzo pozytywnie, ja popełniłem błąd wypowiadając się o nim kiedy wykrywacza jeszcze praktycznie nie było na rynku, a opisy wydawały się zbyt fantastyczne. Tylko krowa nie zmienia poglądów. Radzę czytać właściwe fora.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 13:10:29

Dziwne jest te Forum raptem o XP Deus powstały dwa nowe tematy a już wielka afera powstała , ja sam jestem ciekaw jaki ten sprzęt ma możliwości jak pracuje w terenie. Praktycznie cały czas pisze się o Proximie cały czas nowe tematy to dlaczego o XP Deus nie można spokojnie podyskutować.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 15:47:33

Też będę jednak trochę bronił Denara:) Faktycznie nie ma jeszcze zbyt wielu użytkowników (niektórzy z tych co tak głośno się nim chwalili są kompletnymi dyletantami, kupują każdy nowy bajer żeby zaraz go sprzedać i dalej szukać świętego graala;-)) i każda opinia i informacja się liczy, nawet dilera tego sprzętu. Oczywiście, że trzeba brać zdrową poprawkę na ten fakt czy na informacje czerpane z forum, którego właścicielem jest dystrybutor tego sprzętu w UK (XP Owners), ale i tak te informacje są lepsze od żadnych. Sam mam od czasu uszkodzenia ręki obsesję na punkcie lekkości i ergonomii wykrywacza i idea Deusa bardzo do mnie przemawia, choć ciekaw jestem jak by wypadł test ergonomii przeprowadzony przez kolegę Brzęczyszczykiewicza, które już kilka niespodzianek pokazały.. Widać też, że na starcie pokazało się kilka problemów, ale firma XP to cholernie solidna marka i na pewno szybko się ze wszystkim upora. Żeby jeszcze tak uporała się też z ceną to i ja bym go sobie potestował;-)

Pozdrawiam

VW

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 15:52:27

Można podyskutować, o ile akceptowane są uwagi krytyczne. Tymczasem odnosi się wrażenie, że XP a w szczególności Deus, nie mają wad i są to wzorcowe sprzęty, niedościgłe w działaniu i koncepcji :) Jeszcze niedawno Denar w tym samym tonie wypowiadał się o Tesoro, teraz buduje ołtarzyk dla XP. Wszystko zależy od tego, co się bardziej opłaci w danej chwili(?) Denar nawet w wadach XP a wcześniej Tesoro widzi zalety. Po prostu wada = niedoceniona zaleta :)

A jeśli chodzi o tzw "zasięgi", to, cytuję Denara (przepraszam za zniekształcenie, bo z pamięci, ale sens jest zachowany): "nie wiem dlaczego ale mi zawsze wychodzą zasięgi większe niż innym".

Już to wcześniej napisałem gdzie indziej - każdy sprzęt ma swoje zalety. Na pewno Deus jest ciekawym urządzeniem, ale nie popadajmy w przesadę ocierająca się o ŚMIESZNOŚĆ w jego wychwalaniu. Za TAK DUŻE w porównaniu do innych urządzeń pieniądze można już oczekiwać bardzo wiele. Czy Deus tyle oferuje? ;)

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 16:09:30

Perspektywa Panowie - czyli punkt widzenia - zależy również od "wysokości na której są umieszczone oczy"...

Casus rezygnacji ze Spectry - na rzecz "płytszego" Deusa
wyjaśnia - niszę w której ma być lokowany sprzęt.
"easy to use" & "fire & forget"
kosztem centymetrów
przy dobrych programach = wysoka efektywność

i to weryfikujemy w polskich realiach

---------
także - czekamy na dalsze Deusowe tematy

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 17:36:08

Kolego Raned, pracujesz z tym wykrywaczem dopiero 3,5 miesiąca i twierdzisz, ze już go dobrze znasz? Kolego, zauważ, że w Polsce mamy pory roku. Wykrywacz, który dobrze sprawuje się w suche lato, niekoniecznie daje radę wilgotną jesienią lub przy niskich temperaturach. Nie chce mi się tłumaczyć i wnikać w szczegóły, ale kto ma choćby kilkuletni staż z w łażeniu z wykrywką, ten dobrze wie, o czym mówię.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 18:26:15

Pracowałem tym wykrywaczem przy minus 6 stopniach Celsjusza, bez jakichkolwiek problemów. Nie twierdzę, że znam ten wykrywacz, ja się go uczę i ciągle odkrywam nowe, ciekawe rzeczy. Ja mam dwudziestoletni staż z wykrywaczami i sądzę, że wiem dobrze o czym mówię.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 19:30:18

Obiektywnie rzecz biorąc deus to potencjalnie bardzo dobry wykrywacz.4 różne częstotliwości - naprawdę różne a nie wariacje jednej i tej samej jak w rutusie- super.Taka x-terra bez konieczności wymiany cewek.
Mnie akurat odstręcza od niego koncepcja niewymiennych baterii.Na ten temat było dośc gadania przy okazji dominatora, więc nie ma sensu się powtarzać.
Bezprzewodowa łączność między cewką a telewizorkiem, to niepotrzebny fajerwerk technologiczny i marnotrastwo prądu na wysyłanie sygnału.Kabel może być równie dobrze bo w niczym nie przeszkadza. Ale bezprzewodowe słuchawki to na bank pomysł rewelacyjny, który będzie nagminnie kopiowany.
Dziwi mnie jednak, że łączność nie odbywa się na podczerwień, ale jak w zwykłym radiu.To że wszystko działa fajnie w warszawie, nie oznacza, że będzie działać równie dobrze w krakowie.Bo każde miejsce ma swoje własne zakłócenia.Wydać tyle kasy tylko po to by się przekonać, że ma się pecha mieszkać właśnie w jednym z takich miejsc...hmm

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 19:41:44

Miałem przyjemność użytkować wykrywacz w wielu miejscach w kraju i lokalizacja nie ma najmniejszego znaczenia. Powiem więcej używałem wykrywacz koło masztu gdzie praktycznie każdy wykrywacz wymięka, wystarczyło tylko wyszukać odpowiednią częstotliwość, na której wykrywacz pracował bez zakłóceń.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 19:57:53

Jak z liniami wysokiego napięcia? Jak blisko da się podejść "bez zakłuceń"?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 20:16:39

Nie ma problemów z zakłóceniami elektrycznymi, patrz powyższy wpis.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 20:29:45

Na przykładzie minelaba SE są różnice jeśli chodzi o anteny radiowe telefoniczne, gdzie nie było żadnych problemów a przy LWN wariuje. Przy liniach mówimy chyba o elektromagnetyźmie, polu elektromagnetycznym- cewka z linią- dwa pola się gryzą. W antenach to chyba mikrofale- inna bajka. Jak to jest?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 21:32:16

To bardzo zależy od wielu czynników.
Zakłócenia od linii zasilających silnie zależą od tego jaki prąd w danej chwili płynie przez te linie, konkretnie jak dużo jest zakłóceń prądowych. Radiolinie wielkiej mocy tez mogą mieć wpływ na poziom zakłóceń w wykrywaczu, ale raczej bezpośrednio na samą elektronikę.
Na terenach zurbanizowanych jest przede wszystkim duży poziom zakłóceń od linii zasilających oraz pracujących urządzeń zasilanych z sieci i to jest główny problem, ponieważ te względnie silne pola bezpośrednio zakłócają odbiór echa obiektu w sondzie i z racji swojego charakteru niektóre mogą nie dać się wyeliminować.
Jeśli ktoś pisze, że wykrywacz nie reaguje na takie zakłócenia, to znaczy jedynie tyle, ze jeszcze na takie akurat nie trafił.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 21:32:39

Nie doświadczyłem zakłóceń w żadnych okolicznościach a maszt, o którym pisałem wcześniej jest jednym z najgorszych miejsc w Polsce i wychodziły spod niego fanty (nie zdradzę oczywiście lokalizacji).

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 21:38:26

Każda linia jest inna.Moja różdżka jest zasadniczo odporna na różne zakłócenia, ale jest jedna taka linia, średniego bodajże napięcia, gdzie w promieniu pół kilometra w obie strony nie ma mowy o poszukiwaniach.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 23:21:47

a może zamiast polemiki
dystrybutor sprzętu udostępnił by Deusa na testy
któremuś z doświadczonych bezstronnych kolegów

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-20 23:43:33

bo jak dla mnie sprzęt ciekawy
w porównaniu z innymi wykrywkami
http://www.youtube.com/user/gibran102102#p/u/1/_b4Sox1G4z4

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-21 00:59:06

No ale chyba będziesz musiał do Włoch jeździć żeby takie lewitujące cele znajdować:)) Kompletnie bezsensowne testy, zwłaszcza próbując w powietrzu FBSy Minelaba.. Czy słowo "dyletant" nie ma właśnie włoskiego pochodzenia? ;-)

Pozdrawiam

VW

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-21 12:00:19

Czytam sobie posty w temacie Deusa i uśmiecham się pod nosem. Trzech moich bardzo dobrych kolegów (z poszukiwawczym stażem 20-30 lat w ciągu tego czasu używali praktycznie wszystkiego co tylko było dostępne) zamiast prowadzić dyskusję o wyższości świąt jednych nad drugimi, pojechało po prostu do Denara, wykonali na miejscu interesujące ich testy i kupili trzy Deusy. Teraz siedzą ciągle w terenie i podbierają Wam fanty :))) Na ich opinie nie macie co liczyć, a naprawdę warto byłoby posłuchać, bo dwóch z nich ma zaledwie mgliste pojęcie, że takie forum wogóle istneje a trzeci tylko czasem tu zagląda. Wniosków nie będzie ale mogę podać jedną sprawdzoną informację, że po Deusie cieżko coś wygrzebać. Oj, ciężkooo. Pozdrawiam
Mrand

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-21 15:22:43

No i to jest konkretne postawienie sprawy, także lepiej skończyć z science-fiction w tym wątku, chociaż patrząc na kształt Deusa, cholernie mi on przypomina USS Enterprise ze Star Treka;-) Żeby tylko kosztowało toto mniej kasy to więcej ludzi miało by okazję trochę na nim polatać a tak zostaje nam się modlić żeby tylko nikt z Deusem nie wlazł na naszą miejscówkę:)

Pozdrawiam

VW

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-21 18:20:42

Kiedy fora przestaną być opinią "domu wariatów" na temat wykrywaczy? Oczywiście nie dotyczy to wszystkich kolegów, są [niestety] nieliczni koledzy z przygotowaniem technicznym. Opinie oscylują od niechętnych do euforycznie sprzyjających za pół roku. Wystarczy go sprzedawać, a wiatr historii zmienia kierunek. Kiedy zamiast bełkotu opinii zajmiecie się wiarygodnymi i POWTARZALNYMI testami sprzętu?
I na miejscówce nie chodzi o to, żeby ktoś już po jakimś wykrywaczu nic nie wyjął. Chodzi o to, żeby w gąszczu śmieci, w gąszczu fałszywych sygnałów dźwiękowych odnaleźć pożądany przedmiot. Chodzi o to, że mając niepewny sygnał dźwiękowy należy podjąć prawidłową decyzję - kopać czy nie kopać.
I nie gloryfikujcie co kilka lat nowego wykrywacza, nie róbcie z niego fetysza. Pół roku temu, szczęka Wam opadła na jego cenę i na jego nowatorskie rozwiązania, na jego wygodę. Waszym życiowym problemem był magnes w tym wykrywaczu - śmieszne! Nim coś napiszecie, przemyślcie, jak to zabrzmi za dwa lata. Gdyby wykrywacz ten kosztował 1000zł, to wszyscy sprzedalibyście swoje Minelaby i XLT w ciągu jednego dnia, żeby nie słuchać disco i nie nosić dużej żelaznej skrzynki.
Więcej szacunku przynajmniej dla siebie w opiniach o sprzęcie.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-21 18:30:18

raned,armand, mrand i inni dystrybutorzy- zróbcie testy deusa versus dyskotekowe wykrywki- przekożcie ciemniakom w jakim są błędzie- przecież to proste.

Btw. żadne przygotowanie techniczne nie jest miarą użytkownika!

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-21 19:07:00

karpik ale powiedz co to da? Patrząc na to co się dzieje gdy Raned postawił odpowiadać tylko na pytania, myślę że gdy zrobi testy to będzie jeszcze gorzej ;)
Jeśli tak bardzo Ci zależy to jedź i sprawdź sam na własne oczy w końcu po samochód z salonu też jedziesz Ty na miejsce a nie on do Ciebie.
Każdy wie jakie są stosunki poszczególnych dealerów, konstruktorów i serwisantów ale szczerze mnie jako zwykłego użytkownika mało one obchodzą i denerwuje mnie fakt, że skoro jak na razie chyba jedyny użytkownik deusa na forum pomimo, że jest jego sprzedawcą nie może udzielić informacji bo zaraz są jakieś teksty nie na temat.
Każdy ma swój rozum i jego sprawa czy wierzy osobie, która zajmuje się poszukiwaniami dłużej niż spora osób na forum ma lat i miał w ręku więcej wykrywaczy niż inny widzieli na youtubie czy teoretykom internetowym
pozdrawiam

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-21 19:15:53

psst Karpiku...

Producenci niech produkują coraz lepsze urządzenia...
dystrybutorzy niech uatrakcyjniają ofertę

a my i tak będziemy wiedzieć...

-------------------
i zgadzam się z Armandem:

...Chodzi o to, żeby w gąszczu śmieci, w gąszczu fałszywych sygnałów dźwiękowych odnaleźć pożądany przedmiot. Chodzi o to, że mając niepewny sygnał dźwiękowy należy podjąć prawidłową decyzję - kopać czy nie kopać...

:)

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-21 19:48:31

Karpik, nie jestem dystrybutorem jakiegokolwiek sprzętu do poszukiwań typu amatorskiego i nie uczestniczę w tym rynku.
Chciałem powiedzieć, że nie doczekacie się żadnych testów ze strony doświadczonych użytkowników. Ci już dawno je przeprowadzili na własne potrzeby, dokładnie pod kątem rodzaju swoich poszukiwań oraz precyzyjnie określonych indywidualnych kryteriów i dowiedzieli się tego co im było potrzebne. Teraz przeczesują teren, pogłębiają swoją wiedzę i zdobywają nowe doświadczenia, którymi również się nie podzielą, ponieważ nie uczestniczą w żadnych forach. Trochę to zabrzmiało po góralsku ale taka jest brutalna prawda. Zatem lepiej jest pytać Denara skoro jest pod ręką niż czekać na Godota. Pozdrawiam
Mrand

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-21 20:25:36

Tak. Coś w tym jest mrand.
Z tego założenia wyszedłem. Umiesz liczyć, licz na siebie- jedzie spectra.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-21 20:44:11

Nie kupiłem Subaru Imprezy tylko dlatego że Hołowczyc takim jeździł. Ja w tym czasie jeździłem innym samochodem, który nieporównanie lepiej zaspokajał moje potrzeby. Tam gdzie ja wjeżdżałem swoim kombiakiem, Impreza nie byłaby w stanie przejechać bez uszkodzeń mimo napędu na 4 koła i mogłem nim jechać 15 godzin bez bólu pleców.
To tyle w kwestii opierania się na czyichś opiniach a nie żywych wymiernych parametrach, z których część jest lepsza a część ZAWSZE gorsza niż konkurencji.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-21 21:41:21

Porównanie samochodów należących do innych klas i innego przeznaczenia. Jeśli już porównujemy to do sprzętów podobnych bo inaczej sensu nie widzę :)
Nie mam zamiaru nikogo bronić czy też obrażać, po prostu są osoby zainteresowane informacjami o Deusie po to jest ten wątek, więc Ci których to nie interesuje a ich wpisy mają na celu tylko podważanie wszystkiego co się napisze niech nie udzielają się, chyba że miały go w ręku i mogą coś ciekawego dodać.
pozdrawiam

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-21 22:10:17

Pod koniec listopada przybędzie pięciu użytkowników Deusa, o ile się orientuję 2 - 3 osoby to doświadczeni poszukiwacze, nie wiem czy się udzielają na tym forum czy nie, jeżeli tak to będzie można merytorycznie podyskutować.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-21 22:17:24

Ja myślę, że w sprzęcie z najwyższej półki skończyła się licytacja o centymetr zasięgu w dół lub w górę. To jest nasze zaściankowe podejście. Osoby, które stać na drogi sprzęt za granicą cenią sobie przede wszystkim wygodę pracy w terenie, wygodę składania, małe wymiary po złożeniu, łatwość ładowania akumulatorków i estetykę wykonania. Celowo nie piszę o trwałości, bo drogi sprzęt i tak po dwóch latach dewaluuje się technologicznie. Bogaty człowiek po dwóch latach i tak kupi sobie następną nowość. Ba, nawet czeka na możliwość wydania następnych pieniędzy.
Także opinie niektórych z nas o wartości zasięgów w powietrzu i w gruncie, pocieszanie się obecnie posiadanym markowym sprzętem, to rozmowy nas jeszcze ubogich Polaków, w stosunku do świata zarabiających relatywnie dużo w stosunku do tego rodzaju sprzętu. Gdy my się kłócimy o 2 cm zasięgu, oni pewnie zastanawiają się nad małym wyborem kolorów wykrywacza.
Biedny nigdy nie zrozumie bogatego.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-21 22:40:28

Odbiegamy od tematu- również z mojej winy, za co przepraszam.
Ludziska czekają, co sprzęt ma do zaoferowania a główny pomocnik wątku jeszcze nic nie pokazał.


Co to za podejście na" biednego i bogatego"?
Strasznie mnie mierzi.

Wyjdzie z acem, znajdziesz monete i możesz sobie kupić lepszy wykrywacz bo jest ciekawy czy muzeum da mu następny dyplom.
Na bogatych i biednych, to widzę dzielą tylko sprzedający.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-21 23:09:08

Dewaluują się po dwóch latach? O czym mówisz Armand? Układy scalone torów analogowych (a to właśnie ta część decyduje o nieprzekraczalnych ograniczeniach całości konstrukcji) w miażdżącej większości, wliczając te kluczowe, były w produkcji już wtedy kiedy niektórych dorosłych uczestników tego forum jeszcze nie było na świecie. I również w wielu przypadkach dotąd nie opracowano lepszych w seryjnej produkcji(!) O co więc chodzi z tym postępem technologicznym który czyni wykrywacz starym? Że wbudowany akumulator zamiast baterii? Że kolorowy ekranik czy że bezprzewodowa sonda?

Co czyni "dziadki" XLT czy MXT albo F75 super sprzętami, które do tej pory są niedoścignionym snem wielu producentów, skoro tak postęp goni? :)

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-21 23:12:03

Draven, ma taki sam sens jak porównanie wykrywacza w którym można wszystko ustawić do takiego w którym prawie wszystko ustawił za Ciebie producent.
Jedno i drugie ma takie samo przeznaczenie główne: samochody - do jeżdżenia, wykrywacze - do poszukiwań.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-21 23:23:53

Armand - Twoja teoria jest zgrabna, ale całkowicie nieprawdziwa. Mogę pisać tylko o dwóch krajach, Wielkiej Brytanii i Polsce, które znam bardzo dobrze, więc może gdzieś indziej to się sprawdza, ale na 100% nie w UK i PL. To będzie może straszna generalizacja, ale w UK Deusy, SpectryV3 i inne "topowe" sprzęty kupują dwie grupy poszukiwaczy. Pierwsza przypomina kolegów Mranda - są to zawodowcy w ścisłym tego słowa znaczeniu, którzy jeśli nie żyją z poszukiwań to albo sobie nimi dorabiają albo traktują je jak rasowi myśliwi polowania i tropią fanty by zdążyć przed innymi. Dla nich liczy się każdy centymetr i kupią każdy sprzęt, który może im dać przewagę na terenach, które już przyniosły jakieś trafienia. Na przykład w miejscu w którym wyszło już kilka ciekawych złotych monet użyją drogiego Minelaba GPX4500, żeby dotrzeć do wszystkich pozostałych. Druga grupa to typowi weekendowi poszukiwacze, którzy spędzają większość swojego czasu na forach internetowych i kupują każdą nowinkę po części dlatego, że wierzą iż sama za nich powyciąga fanty a po części dlatego, że chcą zaszpanować przed innymi, jako pierwsi opisując sprzęty na które innych nie stać. Takie przykłady papierowych ekspertów z Deusem czy innym detektorami można było zaobserwować też na niektórych polskich forach tyle, że po wstępnych zachwytach i bardzo mądrych opiniach pozbywają się swojej nowej zabawki i szukają kolejnego świętego Graala;-) Pomiędzy tymi dwoma grupami są wszyscy pozostali, ale tak to mniej więcej wygląda takze naprawdę nie dziełibym tu na "nas" biedaków i "ich" bogaczy;-)

Pozdrawiam

VW

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-22 20:55:05

My tu zeszliśmy sobie na obserwacje socjologiczne, a Denar się denerwuje, bo przecież nie po to założył ten post :)
No to konkretne pytanie techniczno - eksploatacyjne:
1. Nie bardzo rozumiem sprawę moczenia i podwodności wykrywacza. Czy po zanurzeniu sondy do wody wykrywacz wykrywa metale np szukając w płytkiej rzece?
2. Czy w przyszłości będzie można zanurzać go całkowicie i poszukiwać?
3. Czy chodzisz ze sterownikiem ukrytym w kieszeni i decyzję o kopaniu podejmujesz na podstawie tonu w słuchawkach czy też spoglądasz na ID na wyświetlaczu sterownika przymagnesowanego do rękojeści?
4. Jakie dźwięki towarzyszą dużym żelazom, czy one są całkowicie dyskryminowane?
5. Czy występuje zjawisko "fantomów"?
6. Czy rozróżniasz po dźwięku monetę od przedmiotu małego, kolorowego, ostrokrawędziowego?
7. Czy występuje zjawisko "dyskoteki tonalnej", czy Ci to nie przeszkadza, czy też radzisz sobie z tym ustawieniami - jakimi?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-22 21:14:57

Denar, pytam po raz wtóry:

Ile kosztuje zestaw nowych baterii do Deusa?

Potrafisz udzielić odpowiedzi no to arcyskomplikowane pytanie?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-22 21:15:27

Wolałbym mniejszą ilość pytań na raz.
1. Można moczyć cewkę i szukać w bardzo płytkiej wodzie (nie jestem w stanie odpowiedzieć do jakiego poziomu)
2. Na 2011 rok planowany jest klips umożliwiający szukanie pod wodą.
3. Panel sterowania noszę przymocowany magnesem do wysięgnika i korzystam często z wyświetlacza. Tylko w przypadku dużego deszczu wkładam do kieszeni i kieruję się dźwiękiem. Wkrótce wypróbuję wodoodporny pokrowiec na przedramię.
4. Zależy od ustawienia, dźwięk dużego żelaza jest niski lub go może wcale nie być, zależy to od programu. Na wyświetlaczu żelazo jest identyfukowane 0 - do ok. trzydziestu kilku.
5. Nie występuje.
6. Odróżniam monetę (guzik), łuski i kółka żelazna po dźwięku. Mam problemy z odróżnieniem puszki od piwa, dźwięk jest skupiony jak w przypadku monety a nie szeroki jak w innych wykrywaczach.
7. Dyskoteka może być w niektórych programach, ale nie musi. Moja metoda poszukiwań z jakimkolwiek wykrywaczem zawsze polegała na wyławianiu dobrych sygnałów spomiędzy "złych".
Mam nadzieję, że z grubsza odpowiedziałem na pytania.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-22 21:30:43

sza.man, nie znam ceny akumulatorków, nie sądzę aby były strasznie drogie i sądzę, że zamienniki mogą być nawet dostępne w polskich hurtowniach. Nie znam ceny, bo nie było i nieprędko będzie potrzeba ich wymiany komukolwiek; jeżeli będzie to się po prostu zamówi tak jak się zamawia akumulatorki do telefonów i innych urządzeń elektronicznych. Wymiana akumulatorków w pilocie i słuchawkach nie jest trudna, w cewce musi być wymieniona u producenta. Nie widzę powodów do dzielenia włosa na czworo na tym etapie.
Wiem, że ta odpowiedź Cię nie zadowoli, i domyślam się jakie masz intencje, widać to aż nadto w Twoich wypowiedziach i wypowiedziach innych osób, których nie wymienię aż nadto.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-22 21:33:38

hehe, że też chce Ci się przelogowywać co chwile. Pokaż w końcu jakiś film.
Przecież twierdzisz, że w tym wypadku jesteś użytkownikiem sprzętu a nie dystrybutorem a tu widzę tylko monolog.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-22 21:44:26

Panowie zawodowcy narobiliście mi apetytu,ile kosztuje XP-Deus?i gdzie go można nabyć?.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-22 21:53:26

denar, moją intencją jest kupienie dobrego wykrywacza.
znam ludzi, ktorzy kupowali u Ciebie tesoro i bardzo sobie chwalą i sprzęt i obsługę.
Natomiast póki co nie wiadomo, na ile starczą akumulatory w deusie i wszelkie terminy to gdybanie podszyte nadzieją.
Bardzo mnie kuszą te 4 częstotliwości i niewykluczone, że mimo wszystko dam Ci zarobić.Nie uważasz jednak, że jako dystrybutor sprzętu, zdaje się że jedyny, powinieneś znać przynajmniej orientacyjne ceny elementarnych części zamiennych?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-22 22:37:04

A czy potrafisz uzasadnić korzyść z tych 4 częstotliwości? ;)

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-22 22:38:21

Nie magazynuję części, których nikt nie kupuje i między innymi dlatego nie znam ich ceny; jak będziesz potrzebował to wiesz co zrobić. Akumulatorki wystarczą na 3 - 4 lata w zależności od ilości cykli ładowania.
Karpik na YouTubie masz setki filmów, w większości niestety nieudolnych, ale trzeba umieć czytać między wierszami i znajdzie się potrzebne informacje. Robienie filmów to nie moja domena.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-23 01:00:43

Ja też uważam, że dociekanie ceny akumulatorków to przedwczesne zabiegi. Każdy wie, że w samochodzie po paru latach trzeba wymienić akumulator i nikt nie zadaje w salonie samochodowym takich niedorzecznych pytań. Jak kogoś stać na drogi wykrywacz, to i będzie go stać na wymianę akumulatorków.
Denar, co ile godzin pracy ładujesz akumulatorki? Po każdym wyjściu w teren, czy po określonym czasie pracy, czy też sugerujesz się wskazaniem poziomu ich wyładowania w sterowniku?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-23 09:01:13

Kieruję się wskazaniem poziomu naładowania i nie zawsze ładuję wszystkie trzy elementy na raz. Kieruję się tym jak długo mam zamiar przebywać w terenie. Mam prawie zawsze ładowarkę samochodową i awaryjną oraz zapasowy wykrywacz w samochodzie.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-23 09:57:46

przy zakupie
- kto jest gwarantem?
- czyli do kogo sprzęt jest odsyłany?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-23 10:27:35

Ewentualne naprawy będą dokonywane u producenta, cała reszta to problem sprzedającego.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-27 18:17:41

Witam.
Ma ktoś już może XP Deus lub jakiś inny sprzęcik tej firmy.
Jestem ciekaw jakie ma rzeczywiste osiągi.
Pozdrawiam.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-27 19:11:20

W Polsce jest przynajmniej 6 Deusów, wliczając w to mój własny. Innych wykrywaczy XP jest przynajmniej kilkadziesiąt. W przyszłym tygodniu nowych właścicieli znajdzie kolejnych 5 Deusów.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-27 22:48:04

Po pierwsze, dzięki za rozpoczęcie wątku. Wiele osób czekało na jakiekolwiek informacje na temat tego ciekawego wykrywacza i dziwi mnie ten olbrzymi sceptycyzm ze strony niektórych forumowiczów. Po drugie, mam pytanie czy możnaby przedstawić porównanie e-trac'a z deusem, w końcu to podobna półka cenowa.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-28 13:23:27

moze jakiś filmik w Polskim wykonaniu. Widziałem ten wykrywacz jak pracuje w syfnej BRETOŃskiej glebie .Ciekawi mnie jak on zachowuje sie i co potrafi w kolskim piasku .

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-28 19:38:41

no ja też chętnie zobaczył bym takie zestawienie z etrackiem

przeglądając zachodnie fora to nawet w Rosji nie ma problemu aby przedstawiciel deusa na kraj wypożyczył wykrywacz do testów a u nas kiepsko z relacjami
myślę że skoro proscan podjął się testów na łamach gazety i wyszło to bez problemowo a nawet ciekawie to i mógłby się podjąć testów nowego XP

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-28 20:10:01

no by sie zdało jakieś kino .

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-28 20:45:18

A ja poproszę o air test [zajmie ci to 5 minut] na włączonej dyskryminacji.Czy deus zobaczy felgę alu,miskę alu lub prodiż alu z 50 cm?
Proszę o rzetelną odpowiedż i pzdr.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-28 21:19:37

W Internecie są setki filmów z Deusem, pisałem, że ja filmów nie będę robił bo to dziedzina zupełnie mi obca. Nie będę porównywał z E-Trackiem, bo zaraz rozpętałoby się piekło, byłoby to samo co w przypadku Spectry V3. Nie znam także takiej osoby w Polsce, która potrafiłaby wykonać obiektywny i rzetelny test jakiegokolwiek wykrywacza.
Deus posiada bardzo wiele regulacji, które mogą mieć wpływ na wykrywanie dużych przedmiotów aluminiowych, jakkolwiek aby zaspokoić banderasa wykonałem pięciominutowy test i aluminiową miskę o średnicy 218 mm wykrywa w powietrzu na ok 70 - 80 cm w trybie dynamicznym z włączoną dyskryminacją na standartowej cewce 22,5 cm. Jestem pewien, że można byłoby uzyskać jeszcze lepszy wynik, gdyby pogrzebać w regulacjach.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-28 21:27:39

Dzięki za odpowiedż, ale prosił bym jeszcze o test z miską 400-500 mm,czy zobaczy z 50 cm? Wiele mi to powie.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-28 21:50:17

Przecież jest to oczywiste, że zasięg będzie znacznie większy. Oczywiście nie mam przedmiotów aluminiowych o tej wielkości, nie dajmy się zwariować!

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-28 22:01:21

Może nie takie oczywiste,zrób test to pogadamy,80 % wykrywaczy z tego forum na włączonej dyskryminacji w dynamiku nie widzi felgi alu z 40 cm,żaden wstyd.
pzdr.
Poprostu chcę się dowiedzieć,do jakich zadań jest przeznaczony ten wykrywacz.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-29 20:31:15

Banderas, wg Ciebie jakiemu "skarbowi" [siekańce aluminiowe?:)] odpowiada felga aluminiowa, że się tak napaliłeś na tę informację?

Dygresja. Już "żaden wstyd" że zachodnie wykrywacze nie wykrywają dużego koloru, tylko dlatego, że są "markowe" i z za granicy.
Jakie jeszcze następne ograniczenie techniczne "przełkną" polscy poszukiwacze jako niewolnicy "marek"? Bo już dawno przełknęli tzw osłonki na rozpadające się sondy. Może wykrywacze bez dźwięku ? :) Mnie nie chodzi o typowe uszkodzenia eksploatacyjne, mnie chodzi o nowe STANDARDY, narzucane przez firmy ograniczające możliwości pracy wykrywacza.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-29 20:57:22

Odpowiem i wezmę udział w dyskusji na temat wykrywacza XP Deus i proszę nie wciągać mnie w dyskusje na temat wyższości jednych wykrywaczy nad drugimi, ani w poszukiwania wykrywaczem felg aluminiowych. Nie jestem zwolennikiem testów nie związanych z rzeczywistą pracą w terenie. Niewiele znam wykrywaczy, które nie wykrywają aluminiowych dużych przedmiotów i z pewnością nie jest to Deus (ani Tesoro).

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-11-30 21:29:22

armand-nie upieram się konkretnie przy feldze,misce czy prodiżu,chodzi mi ogólnie o ogromną masę koloru ,może być i garnek z pięcioma tysiącami boratynek.

Ten "żaden wstyd" wyrwałeś z kontekstu [oczywiście na swoje potrzeby] i zmieniłeś sens.
Żaden wstyd czyli jeśli nie widzi np. felgi z 40 cm na podanym wyżej ustawieniu,to znaczy, że sprzęt stworzony do poszukiwania kolorowej drobnicy wyszuka drobne monety,cieniutkie sreberka i tzw łepek od szpilki

Raned-test o który cię prosiłem jak najbardziej jest związany z rzeczywistą pracą w terenie.
Wynik takiego testu XP deus powiedział, by mi czy mam styczność ze sprzętem typowym na drobnicę,koszącym najmniejszy kolorek, ale jednocześnie pomijający garnek z 10 kilogramami monet na 40 cm.
Test taki powiedział by mi jak duże jest przesunięcie fazowe xp deus.

Wiesz zapewne ,że mała moneta zawiera się w przedziale +40 do +60 , jak jest większa to w + 70 jak.....itd.Więc teraz mi powiedz co pokaże deus przy ogromnym kolorze,nie mieszczącym się w + 99.
[nie dotyczy żelaza]

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-12-13 19:24:21

Witam
Jestem tu nowy i jestem świeżym posiadaczem XP DEUS , poprzednio chodziłem z wykrywaczem Minelab Sowereign GT ,
i muszę wam powiedzieć że Deus jest rewelacyjnym sprzętem
choć testy przeprowadzałem w powietrzu bo warunki nie pozwalają żeby wyjść w teren.
Duże przedmioty jak prodiż przy odpowiednich ustawieniach sygnalizuje od 0cm do ponad 100cm i sygnalizuje na skali cyfrowej 99 , przy równoczesnym sygnalizowaniu monet.
Więc można ustawić by szukać monetki i przy okazji nie omijać skarbów mniejszej i większej wielkości.
Jeżeli będziecie chcieli więcej opinii , to jak zejdzie śnieg
rozpocznę testy w terenie.
Pozdrawiam

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-12-18 13:37:17

witam znalazłem coś na temat deusa,zasięg itp

http://community.livejournal.com/poiskoviki/32678.html

Pozdrawiam

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-12-18 19:41:27

hehe review już dawno robił testy deusa
dla poszukiwaczy a na swojej stronie ma testy innych wykrywek
a u nas oprócz wewnętrznych niesnasek dowiesz się tyle co ci
dystrybutor na kraj napisze

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-12-18 19:55:06

ale to nic zabacze co będzie następne

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-12-18 20:12:31

Co to za wynalazek?
Fajnie jakby przy monecie pokazywał nakład, rocznik, materiał, średnice, wartość i stan monety : ).

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-12-18 20:43:53

Tak jak pisałem są naprawdę setki, może rozmaitych, mniej lub bardziej udanych prezentacji Deusa na YouTubie, każdy może obejrzeć i jeżeli np. język francuski może stanowić jakąś barierę, to już angielski każdy mieszkanies UE powinien znać. Nikt więc nie jest zdany na dystrybutora na kraj.
Proponuję trzymać się wątku o Deusie i nie zamieszczać zdjęć sprzętu science fiction.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-12-18 22:32:42

dzięki stacho za test,sprzęt godny uwagi,jestem mile zaskoczony.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2010-12-19 22:43:11

Miesiąc temu byłem chory. Leżałem sobie przed TV, nudziłem się bo musiałem "wypoczywać". A że nie za bardzo mogłem czytać, więc pół dnia przeglądałem filmy na YT. Na marginesie - TV z wbudowanym internetem to super sprawa. Widziałem chyba kilkadziesiąt filmów tylko na temat Deusa. I żaden z nich nie pokazał NIC, dzięki czemu mógłbym sobie jako user powiedzieć "o - to jest to, trzeba będzie się zastanowić nad kupnem". Filmy z udziałem konstruktora to zwykłe prezentacje. Nic ciekawego. Z kolei filmy użytkowników, to nieudolne testy niepoprawnie przeprowadzone, czasami wręcz bezmyślnie. ŻADNYCH wiarygodnych informacji, że Deus jest od czegoś lepszy. A ja chce ZOBACZYĆ, nie wystarczy mi UWIERZYĆ :)

P.S. Stacho, powstrzymaj się przed wypowiadaniem opinii zanim nie przyjdzie wiosna i nie wyjdziesz w teren z Deusem i Sovereignem jednocześnie. Najlepiej w trudny teren, do którego wymyślono Sovereigna. W powietrzu to sobie można... bąka puścić ;)

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-23 14:33:39

nowa większa cewka już wyszła
jak ma się to do powiększenia osiągów deusa
i na jakiej zasadzie przy 2 cewkach można zrobić z jednego wykrywacza dwa?

dlaczego ładowarka samochodowa czy awaryjna na baterie jest opcją a nie standardem
jakie są ceny tych opcji?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-23 22:21:12

Większa cewka w Deusie działa tak jak większe cewki w każdym innym wykrywaczu, czyli pokrywa więcej gruntu i zwiększa się zasięg na duże przedmioty, w przypadku przedmiotów wielkości monety może to byś kilka centymetrów a w przypadku kanistra 20-litrowego ok. 30 cm. Warto dodać, że akumulator w cewce 34/28 cm wytrzymiuje do 15 godzin z jednego naładowania.
Jeden wykrywacz to np. cewka standartowa i słuchawki bezprzewodowe, w których są wszystkie podstawowe ustawienia a drugi wykrywacz to druga cewka ze zdalnym sterowaniem do którego można podłączyć słuchawki przewodowe lub odwrotnie, potrzebny jest tylko drugi wysięgnik np. przystosowany z innego wykrywacza.
W standarcie w zestawie jest ładowarka sieciowa, ładowarki samochodowa i awaryjna są dostępne jako opcje w niedużej cenie.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-24 16:44:51

aha myślałem że można wykombinować coś na kształt
małej ramy :)
jaka jest przewidywana cena tej nowej cewki w PL

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-24 21:37:42

Witam.Czy ktoś już sprawdzał ten sprzęt?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-24 21:41:28

RADEN jedna żecz , jestem od kilku wiosen w kraju kwitnącej wilgoci ( czyli Bretanii) sporo Bretańców mówi ze zasięg XP-dEUS a zasięg Xp-golg.maxx ko niewielka różnica. Jak spotykam ich na polach to większość łazi z max-ami ale powoli zmieniają na deusy. czy masz jakąłś opinie na temat tych dwóch wykrywek. ja tak zapatruje sie na deusa ale ..................

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-24 21:55:21

Ponawiam pytanie,czy ktoś testował tą piszczałkę.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-24 21:57:58

tak pierwsi francuzi

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-24 22:00:12

W Polsce jest 16+ użytkowników, kilku chodziło z Deusem kilka miesięcy, ale większość z nich nie miała za dużo okazji z nim pobiegać, ze wzgl. na ostrą zimę.
Deus ma sporą przewagę nad Gold MAXX Power w Deusie GMP jest jednym z 9 programów. Program GMP ma do dyspozycji 4 częstotliwości, ID na wyświetlaczu, klasyczna dyskryminacja, kilka sposobów dostrojenia do gruntu, notch, dowolne aranżowanie tonów, waga piórkowa, wbudowane akumulatory i wiele innych. Oprócz tego innych 8 programów w tym G-MAXX II.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-24 22:01:52

kolego zzz75 jest sporo osób co latają z tym Deuskiem. tylko niekażdego stać zeby wywalić 5 koła . wienc setki pytań , ale ludzie są zadowoleni, Francuzi mówią ze deus ma kilka centymetrów większy zasięg od Gold Max-ów ( ale ile centymetrów). sam zastanawiam sie czy zakupić tego siabła. narazie wziołem F 75 Ltd na miesiąc i jak mi nie podmasci to biore Deusa i tyle

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-24 22:04:38

raden powiec mi jak obsłóga tego deusa???????? tak prosta jak F 75 czy raczej troszke trudniejsza???????????

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-24 22:05:00

sorki ja rozumiem ze jesteś sprzedawcą,i nie wiem czy nie kupie tego sprzętu.Ale pytanie było nie do Ciebie.Poraz kolejny się pytam czy ktoś juz biegał z tą wykrywką

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-24 22:30:44

upsssss i tu niespodzianka. Nie jastem sprzedawcą .
sam chce zakupić deusa

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-24 22:33:54

To było do Roneda.Co słychać u zabojadów.Niestety pracowałem tam przez rok

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-25 08:03:22

maxim026 obsługa Deusa jest prosta i intuicyjna. Obsługa F75 też nie jest skomplikowana.
zzz75 mnie nie musisz wierzyć , ale jest więcej niż szesnastu (16) użytkowników w Polsce, nie sądzisz, że kupili po to by leżał w szafie, ale nie każdy musi zaglądać i uczestniczyć w rozlicznych forach, bo może nie mieć na to czasu ani ochoty.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-25 13:36:24

witam,
W ostatnim czasie dużo czytałem na różnych forach tych polskich jak i zagranicznych i powiem tak;jak ktoś kładzie dużą wage na ergonomie diesing i nowinki to deus jest dobrym wyborem ale moim zdaniem co chodzi o skuteczność zasięg detekcje to juz deus tak wspaniale nie wypada,są lepsze wykrywki w porównalnej cenie a ci co już kupili deusa to sądze ze są zadowoleni z tych bajerów ale z osiągów już mniej
Pozdrawiam

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-25 14:23:06

szymi no to powiedz, którzy, bo ja i wszyscy, których znam a także ludzie na brytyjskim forum XP są bardzo zadowoleni z zasięgu Deusa, proszę o konkrety i się nie wykręcaj.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-25 17:12:50

Witam Raned
powiem ci tak widziałem e traca, spectre ,gti odnoszę się do tych modeli bo sam je posiadam albo posiadałem i powiem szczerz deus nie jest płytkim w detekcji ale do V3 czy, e track ,trochu mu brakuje. Sam chciałem kupić deusa ale po rozmowach z kolegami poszukiwaczami z niemiec dałem sobie spokój, kupując goldmaxa masz praktyczni te same osiągi co deusem .
Pozdrawiam

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-25 17:36:25

Gold MAXX Power nie ma takiego samego zasięgu jak Deus, to co napisał maxim026 co mówią Francuzi to prawda. Tak czy inaczej przyszłość należy do Deusa, fabryka XP powiększyła się, pracuje pełną parą, mają tyle zamówień, że najbliższą dostawę będę miał dopiero w 3 dekadzie marca.
Ja też posiadałem Spectrę V3 i E-Traca i mam porównanie. GTI to już nie ma co porównywać.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-25 18:09:03

to co napisał maxim 26 to już było mi w tamtym roku znane morze przyszłość należy do deusa ale terazniejszość jeszcze do tych w/w

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-25 18:25:41

O.K coś tam piszecie.A ja znowu zadam pytanie,czy ktoś juz biegał z tą wykrywką?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-25 18:41:00

szymi do Dusa należy i teraźniejszośś i przyszłość. zzz75, nie biegam ale chodzę od lipca 2010, jeżeli chcesz coś praktycznego wiedzieć to w miarę możliwości odpowiem, jak widać na razie inni użytkownicy nie wchodzą na to forum i ten wątek. Chyba, że mi nie ufasz, ale to już Twój problem...

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-25 18:45:06

zastanawiam się.wywalić 5 koła na coś co się nie sprawdzi,to krzywda

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-25 19:00:27

Raned,teraz spokojnie,jakie masz opinie ludzi którzy kupili u Ciebie sprzęt?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-25 19:46:51

niema nikogo kto chce się podzielić wrazeniami.Mam to rozumieć na plus?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-25 22:03:46

testy deusa w powietrzu z cewką standardową i z nową większą, jak widać te osiągi są dla v3, czy e track tak samo do osiągnięcia
nic co mogło by zabłysnąć na korzyść deusa.
tutaj strona od mojego kolegi.
http://forum.abenteuer-schatzsuche.de/index.php?showtopic=1217

Pozdrawiam
szymi

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-25 22:22:55

Witam jestem z niewielu posiadaczy Deusa XP nie jestem doświadczonym poszukiwaczem, ale podzielę się kolegami moim skromnym doświadczeniem, co do sprzętu jestem zadowolony (według mego niedługiego doświadczenia z wykrywaczami) nie ma żadnego problemy z obsługa, co do osiągów to powiem tak mam takie pole gdzie więcej było orane wykrywaczami niż pługiem a odkąd mam XP zbieram to, co nie znalazły inne wykrywacze kopie monety, plomby, kule od muszkietu na ok 40cm boratynke wykopałem na 35cm (to chyba nie jest źle jak na laika w tej dziedzinie), co do samego sprzętu jest bardzo lekki i bardzo wygodny w użytkowaniu jeden mankament to Samo urządzenie sterujące jest zbyt blisko palców i trzeba bardzo mocno zadzierać polce do góry, (ale kupiłem na ramie pokrowiec IPHONE 4 3GS 4G CYGNETT SPORT posuje idealnie) pozdrawiam

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-25 22:57:42

Witam
Raned miód lejesz nam wszystkim w serce,takiego sprzetu potrzebujemy od dawna,a nie robienie przez starych repow z Minelaba,Fishera,Whitesa ciągłych liftingów za coraz wyzsze ceny.
W
azne-dla Polski,sprzet mozna dosyc szybko ukryć jak nadchodzi ciekawski
No gdyby lapnąl denko z nawet 70 cm,to wali na łeb te nasze V3,F i Etra.
A jeszce jaki moze miec maksymalny zasieg na diskr.
A ma statyka?
Klucznik z Klucz

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-25 23:18:26

Dzwoniłem do kumpla z niemiec za ok 3 tygodnie będe miał najnowszego deusa u siebie w polsce zrobię testy, jak pogoda pozwoli, zobaczymy jak wypadnie z v3i, e track ,tera 70 ,i z exem
cierpliwości i
Pozdrawiam

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-25 23:57:18

Szanowny panie okrezna5 w postach pada pytanie o wrażenia z xp a nie o ilość posiadanych wykrywaczy i z nimi doświadczenia. Napisałem moje skromne uwagi z tym wykrywaczem a już się tworzy teoria spiskowa. Szkoda, że nie posiadam tak bogatego doświadczenia jak pan by móc pisać na tym blogu. Pozdrawiam i może pan napisze swoje uwagi do posiadanego przez pana jak miewam wykrywacza xp. Nie bronie Deusa tylko go posiadam i o nim piszę i nie jest to pierwszy Mój wykrywacz z tej pułki a pitolenie o wykrywaczach i ich możliwościach kolegów, którzy oglądali je tylko na obrazkach to chyba jest nie w porządku. To że jest mój pierwszy post to prawda bo właśnie obawiałem się że jako ten laik a nie wyga w temacie wykrywaczy będę tym co się nie zna a ma czelność napisać coś od siebie. Pozdrawiam pana i więcej wiary w ludzi, bo nie wszyscy to kłamcy i szubrawcy.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-26 06:36:01

na stronie XP pojawiła się aktualizacja do Deusa
co ona wnosi nowego lub co poprawia

wygląda to jak łatki do windowsa :)

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-26 07:58:04

Jaka nowa aktualizacja? Wszystkie Deusy ode mnie są z najnowszym oprogramowaniem 1.2 i wszystkie od grudnia z nowym szerszym podłokietnikiem. Nowe oprogramowanie (chyba 1.3), które jeszcze się nie ukazało, będzie miało program statyczny z dyskryminacją, obecne ma statyczny pinpoint. Będzie pokazywać ilość tlenków żelaza i mieć oddzielny numer ID dla trybu dynamicznegi i statycznego.

Chciałbym zwrócić uwagę, że nowi uczestnicy mają takie samo prawo wypowiedzi jak i starzy, ich udział jest wręcz mile widziany i odświeżający, proszę się nie doszukiwać manipulacji, klonów i naganiaczy. To etui od iPoda pasuje idealnie.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-26 13:52:18

Czy sa przewidziane w najblizszym czasie jakies promocyjne obnizki cen Deusa?
Czy przy zakupie 2 sztuk mozna liczyc na rabat?
Pozdrawiam.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-26 14:42:23

Na forum odpowiadam wyłącznie na tematy dotyczące działania wykrywacza, jego funkcji, ustawień, zasięgu, akcesoriów itp. Nie odpowiadam na pytania handlowe.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-26 14:45:37

Ciekaw jestem tego trybu statycznego na dynamicznej sondzie. A już w szczególności podawania ilości tlenków żelaza ;)
Deus naprawdę zaczyna mnie zadziwiać! :)))

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-26 14:55:03

Deus ma prawdziwą statykę w trybie Pinpoint już teraz.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-26 14:57:12

"boratynke wykopałem na 35cm"- jak ktos pisze takie rzeczy to można tylko stwierdzić, że kolega nie wie, ile to jest cm, albo jest kolejnym klonem dystrybutora.
Może kolega raned zaręczy za kolegę?:) Mam w robocie fajną gilotynkę:)

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-26 15:15:31

Nie zaręczę, każdy odpowiada sam za to co pisze; robiłem próby w powietrzu z 1 groszem obiegowym, który ma podobne własności jak boratynka i uzyskałem do 31 cm.
Brzęczyszczykiewicz, chodzi prawdopodobnie o przybliżoną, procentową zawartość tlenków podobnie jak to jest w F75 i T2.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-26 16:03:50

XLT też ma statyczny pinpoint i nawet pokazuje w nim dość dobrze VDI obiektu, jeśli się wie jak tego użyć. Ale to nie ma wiele wspólnego z prawdziwym trybem statycznym i tym bardziej ze statycznym VDI.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-26 16:09:00

faktycznie na stronie producenta jest aktualizacja 1.2
więc myślałem że deus ma wgrane 1,0 lub 1.1

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-26 21:33:39

Czyli bierze ten Deus boratynkę w ziemi z 35 cm czy nie?

Bo na innym forum denar się kłóci, że cytuję:

"najsilniejszy wykrywacz wykrywa boratynkę do 29 cm w powietrzu. W ziemi będzie to trochę ponad 20 centymetrów. Boratynka na 40 a nawet na 30 centymetrach jest zarówno w ziemi jak i w powietrzu niewykrywalna, bo takie są nieubłagane prawa fizyki."

i że:

"Jedyna możliwość to przez pośrednictwo innego celu np. na 20 centymetrów, wykopujemy np. blaszkę cynkową i w dziurze jest jeszcze sygnał, kopiemy dalej i na 40 cm jest boratynka. Innej opcji NIE MA."

To jak to w końcu jest bo mam mętlik.
czy kolega Dxp jest jednak niewiarygodny?

Pozdr.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-26 22:18:14

Żadne prawo fizyki nie zabrania wykryć boratynki z 50cm i ze 150cm też. Tyle że jest to dla wykrywacza metalu poziom trudności nie do przeskoczenia.
Boratynkę w gruncie daje się wykryć w porywach z małych 20-kilku cm w idealnych sprzyjających warunkach poszukiwawczych, świetnym sprzętem z najwyższej półki jakościowej. Jeszcze zależy od boratynki... ;) Czasami daje się wykryć nieco głębiej, ale to już wynika z "pomocnych" warunków poszukiwawczych. Czyli oprócz boratynki struktura gleby, powierzchni gleby albo jeszcze jakiegoś dodatkowego obiektu. A więc efekt nałożenia się 2 lub więcej sygnałów. Innej opcji NIE MA i niech nikt nie pisze głupot.

Może bardzo dobry Pi jest w stanie sięgnąć z 5cm więcej, nie wiem. Ale to jest opcja dla tych co kopią wszystko co daje jakikolwiek sygnał, a nie to, co jest sens kopać (identyfikacja VDI).

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-26 22:37:07

Witam wracając do tego, co napisałem kopie na polu bardzo zanieczyszczonym (pole uprawne) i może rzeczywiście to był przypadek, którego nie wykluczam z boratynkom, ale tak było sygnał był na granicy błędu a że znam to pole to kopie wszystko, co słyszę i nie żałuje. A co do tych cm to aż taki nie jestem dokładny i nie chodzę z miarką tylko wiem ile ma długości grot od mojej saperki, dlatego napisałem na ok.40/35cm nie wie czy uspokoi kolegów z miarkami ten post. Mam satysfakcje z chodzenia i kopania a nie ja inni z liczenia cm. I nie jestem żadnym klonem ani naganiaczem dilerów. Pozdrawiam wszystkich.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-27 17:34:09

e tam nie ma co gdybać kto będzie zainteresowany
to na pewno go przetestuje
sam zastanawiam się nad Deusem ale zobaczymy co puści minelab na sezon i czy w ogóle coś wypuści
gdzieś nie gdzieś się słyszy że prace trwają no ale zobaczymy

odnośnie deusa to koledzy z ukrainy czy rosji są nawet zaskoczeni osiągami sprzętu
gdzie ich rodzimy sprzęt AKA przy rublówce piotra miał pół pewny sygnał
a deus widział go bez problemu
no i są zadowoleni ze stabilności na mokrej trawie czy na mocno zaśmieconym polu

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-30 09:23:59

Obiecałem że odezwę się wiosną , gdy nagram filmik z testami
porównującymi Deusa z Minelabem Soverign GT , ale widząc wasze sprzeczki to już teraz dodam , że w czasie krótkiej odwilży robiłem testy na czystym terenie i stwierdzam że niestety GT ma około 10cm mniejszy zasięg , np. boratynka GT - około 16cm Deus - około 26cm i tak samo przy większych monetach - różnica około 10cm.
Minelabem chodziłem przez 3 lata byłem z niego zadowolony bo poprzednie były z niższych półek , ale do dna orki dokopywałem się tylko na puszkę od piwa.
Dodam że nie miałem okazji szukać Deusem w terenie - czekam wiosny , ale już myślę że nie będę żałował.
Filmik nagram wiosną. Może namówię kumpli to dołączyły by jeszcze inne wykrywki do tych testów.
Pozdrawiam wszystkich poszukiwaczy.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-31 16:26:03

na jakich nastawach obu wykrywaczy był robiony ten niby test??
w gruncie czy w powietrzu??

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-31 17:05:27

Sory , troszkę nie wyraźnie napisałem , test był przeprowadzony w ziemi - po to odwilż i czysty teren.
Ustawienia były na dyskryminację,czułość GT- max , a Deus -90.
Co daje dla Deusa zapas.
Pozdrawiam.
Ps.Nie wiem dlaczego piszesz " ten niby test"
Jeżeli nie chcecie opinii nie ma sprawy , mogę nic już nie pisać , ale wiem że jest niewielu posiadaczy wykrywacza Deus
a piszą o nim przeważnie Ci co go widzieli tylko na obrazku.
Ja tylko chcę pomóc i opisuję tylko prawdę.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-31 18:03:42

O ile wiem od stacho1970, to test był przeprowadzony w ziemi, o ustawieniach nic nie wiem, może sam wyjaśni.

Nowe oprogramowanie wersja 2.0 ma się podobno ukazać na początku lutego. Jest obecnie testowane przez kilku dealerów, niestety nie przeze mnie.
Ma 3 tryby statyczne:
Non Motion Disc
Non Motion Audio Disc
Non Motion AM
Jeżeli ktoś zna j. rosyjski to może sobie poczytać i zobaczyć parę widoków nowego Menu:
http://www.reviewdetector.ru/index.php?showtopic=34350&view=findpost&p=1497567
Być może po testach jeszcze będą zmiany.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-31 18:31:55

26 cm na boratynkę w mokrej czarnej ziemi ogrodowej w trybie z dyskryminacją to bez 2 zdań świetny wynik. Nawet rewelacyjny. Żaden wykrywacz który próbowałem nie jest w stanie sięgnąć tak głęboko. XLT owszem, w trybie all metal.
Pytanie, czy warunki nie były bardziej sprzyjające, czy rzeczywiście Deus to taki szatan. Bo z filmów na YT to nie wynika...

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-31 21:46:48

Sądzę, że jest to możliwe lub prawie możliwe, ale tylko dźwiękiem, bez odczytu ID. Wyciągałem wielokrotnie przy pomocy Deusa boratynki z ziemi, zarówno ornej jak i skompaktowanej z głęgokości ponad 20 cm, niestety nigdy tego nie mierzę linijką.
Chciałbym zaznaczyć, że Deus jest bardzo dobrym wykrywaczem, ale nie oczekujmy cudów, zasięg wszystkich najlepszych wykrywaczy kończy się mniej więcej w tym samym miejscu, w dodatku standartowa cewka Deusa ma tylko 22,5 cm, mniej niż większości topowych wykrywaczy.
Zasięg jest ważnym czynnikiem, ale tylko jednym z wielu stanowiących czy wykrywacz jest dobry, bardzo dobry, czy wyjątkowo dobry.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-01-31 22:37:32

a można go kupić z większą cewką w standardzie czy jakoś tak, czy zawsze jest z małą a duża za doplatą?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-01 00:59:02

Jak zachowuje sie DEUS na mokrym piasku (plaza) i jak radzi sobie z maskowaniem zelaza?
Pozdrawiam.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-01 01:10:04

No więc jeśli zasięg kończy się w tym samym miejscu (z czym się zgadzam) to po co wydawać 5000zł skoro można wydać mniej więcej połowę tego i nadal mieć sprzęt z najwyższej półki?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-01 07:32:10

Nie jestem zwolennikiem wielkich cewek i zawsze najlepiej jest kupować wykrywacz ze standartową cewką, ale jeżeli znajdzie się klient indywidualny, to taki wykrywacz można zamówić (nieco drożej, bo duża cewka jest droższa i wymagana byłaby zaliczka).

Deus radzi sobie doskonale na mokrym piasku, jest do tego oddzielny program Wet Beach, który będzie nawet ulepszony w nowej wersji oprogramowania. Co do maskowania to XP są znane z tego, że sygnalizują czysto metale kolorowe w bliskiej obecności ferromagnetyków.

Z połowę tej ceny nie będzie wagi poniżej kilograma, całkowitej bezprzewodowości, dużej uniwersalności, rozwojowości itp. Za to wszystko się płaci.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-01 11:41:44

Kiedy bedzie dostepna nowa wersja oprogramowania i jak wyglada sprawa aktualizacji starej wersji jesli dajmy na to zakupie Deusa zanim pojawi sie nowa wersja?
Czy mozna bedzie jakos zaktualizowac stara wersje przez strone producenta w razie jak by pojawialy sie cyklicznie nastepne uaktualnienia czy trzeba bedzie wysylac Deusa do producenta?
Pozdrawiam.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-01 12:30:32

Nową wersję pobierzesz przez przewód USB ze strony producenta, nie jest to trudne, przewód jest w zestawie. Ponadto nowa dostawa Deusów będzie już najprawdopodobniej z nowym oprogramowaniem.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-01 16:42:07

Jeszcze dwa pytanka :)
1) Jak wyglada sprawa gwarancji tj. Czy w przypadku awarii sprzetu dostane automatycznie nowa czesc lub wykrywacz ( jak to ma miejsce w cywilizowanych krajach :) Czy bede musial oddac wykrywacz do naprawy i czekac az go naprawia? Pytam poniewaz mieszkam w Irlandii i tu sprawa w przypadku jakiejkolwiek awarii podczas okresu gwarancji ( oczywiscie jesli awaria nie jest z winy uzytkownika) owocuje natychmiastowa wymiana na nowy model i nie wazne czy jest to toster za 20 euro czy plazma za 2000 euro, uszkodzone urzadzenie oddaja do producenta a klient natychmiast dostaje nowe. Wiem, ze swego czasu w Polsce sprawa wygladala troche inaczej i trzeba bylo czekac na naprawe czasem kilka tygodni
co jest poprostu problematyczne. Co innego gdy sprzet jest po okresie gwarancyjnym.
2) Jak zachowuje sie Deus gdy pod cewka znajdzie sie mocno skorodowane zelazo, ktore przez wiekszosc wykrywaczy sygnalizowane jest jako kolor? oczywiscie nie chodzi mi o gwozdzie i malutkie elementy, mam na mysli te troszke wieksze kawalki zlomu. Czy Deus radzi sobie jakos z tym spedzajacym sen z powiek problemem?
Pozdrawiam.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-01 17:27:45

Ad 1. No to już wiemy dlaczego Irlandia jest bankrutem wespół z Grecją, Portugalią i wkrótce Hiszpanią i Włochami, na garnuszku reszty uczciwie gospodarujących narodów.
W Polsce sprzedający ma 2 tygodnie na naprawę sprzętu w ramach gwarancji, w przypadku trudniejszych przypadków Deus może być odesłany do Francji i wtedy czas naprawy może się przedłużyć, nie wykluczam, że wówczas można byłoby zorganizować jakiś wykrywacz zastępczy dla klienta, ale prawda jest taka, że nigdy nie miałem awarii XP, mimo że sprzedaję te wykrywacze ze trzy lata (z dwuletnią przerwą).

Ad 2. Ja osobiście takiego problemu nie mam, czasami dam się oszukać lub kopię duże ferromagnetyki świadomie, licząc, że coś w nich, pod nimi lub obok może być dobrego i czasami się to sprawdza, ale w 99% nie.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-01 17:58:46

Ha ha.. Ja mysle, ze powodu tak wielkiego kryzysu nie ma co upatrywac w realizacji gwarancji a raczej niegospodarnosci samorzadow i politykow ale nie odbiegajmy od tematu :)
Jeszcze dwa pytania.
1) Kiedy bedzie dostepny Deus z nowym oprogramowaniem i czy trzeba go zamawiac z wyprzedzeniem-(bukowac)?
2) Czy, jak to jest w moim przypadku szukajac monet, bizuterii i ogolnie drobnicy na plazach, gorach i wysoko zmineralizowanym gruncie po zakupie Deusa bede najszczesliwszym czlowiekiem na ziemi bo bede mial sprzet, ktory spelni moje oczekiwania co do takiego rodzaju poszukiwan i nie bede rozczarowany ? :)))
Pozdrawiam.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-01 18:17:39

Będzie dostępny w trzeciej dekadzie marca i oczywiście trzeba to zrobić...
Myślę, że będziesz zadowolony, ale nie gwarantuję bycia najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi...

Właściwie to mam już nowe oprogramowanie 2.0 w swoim komputerze, nie mogę jednak wgrać, bo mój komputer i moje umiejętności komputerowe są kiepskie - wyświetla mi się komunikat FTP connection error.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-01 19:07:45

Chyba jakąś wersję testową, skoro dopiero za 2 miesiące ma być dostępna do pobrania.

A miało być tak łatwo zainstalować... ;)
Jeśli dostałeś oprogramowanie, które instaluje się z potrzebą połączenia z serwerem FTP producenta, to powinieneś tez dostać narzędzie, które pozwala załadować program bez tego połączenia. A jeśli nie dostałeś to się upomnij o instrukcję. Bardzo jestem ciekaw działania trybu statycznego w Deusie.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-01 19:28:00

Mam wersję testową zdobytą inną drogą.
Właściwie problem z zainstalowaniem leży w moim komputerze, przydałoby się tu trochę posprzątać, samo zainstalowanie jest łatwe.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-01 19:32:57

Czy musze wplacac jakas zaliczke na poczet Deusa czy wystarczy poprosic o odlozenie jednego egzemplaza ?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-01 19:46:10

Odpowiem za Ciebie raned bo tak do siebie pisać cały czas to głupio.
"Tak Ognisty- napisz do mnie a sprzet bedzie na Ciebie czeka. Gratis dostaniesz boratynke, którą wykryjesz z 31cm"

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-01 20:00:52

nie mieszaaj...
z akcentem na "aa"

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-01 20:15:58

Tak jak pisałem wcześniej, nie załatwiam tutaj spraw handlowych jednak często jestem stawiany w dwuznacznej sytuacji. Jeżeli ktoś ma takie sprawy to przecież są inne sposoby, by mnie znaleźć. Tutaj piszmy o sprawach związanych z Deusem jako takim, w końcu jest już nas 17 - 18 użytkowników + Polacy zagranicą.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-01 20:38:16

Kopijnik??

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-02 15:34:11

w czym duża cewka gorsza od małej?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-02 16:02:08

A kto powiedział, że jest gorsza? Napisałem, że ja nie lubię dużych cewek ze względu na ich większy ciężar i w związku z tym złe wyważenie, sygnalizowanie kilku blisko leżących, małach przedmiotów równocześnie, gorsze namierzanie, większą podatność na ferromagnetyki itp. Większą cewką można uzyskać kilka centymetrów więcej na przedmiot wielkości monety i kilkadziesiąt centymetrów na duży przedmiot, ponadto w przypadku Deusa dochodzi możliwość posiadania drugiego dodatkowego wykrywacza.
Trzeba się zastanowić biorąc pod uwagę zalety i wady dużej cewki chcemy ją mieć.
Anglicy ustawiają się w długich kolejkach po te cewki, może coś w tym jest?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-03 22:38:54

Witam dzisiaj dostałem prosto z Niemiec deusa powiem tak po złożeniu sprzętu sprawa wygląda następująco wykrywacz naprawde lekki sonda malutka wszystko takie delikatne wygląda jak zabawka z targowicy, made in china ,nie mam możliwości jeszcze porównania ze spectrą v3i, e trakiem czy exem ,tera 70 ,ace 250 bo warunki pogodowe nie pozwalają napiszę jak tylko będe w stanie zrobić jakieś porównanie w terene w warunkach rzeczywistych
Pozdrawiam

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-04 07:54:42

Co stoi na przeszkodzie abyś przeczytał instrukcję i ruszył w teren już teraz, cała Polska szuka i znajduje? Spróbuj użyć wyższych ustawień czułości niż 90.
Twoje obserwcje są jakieś dziwne, nie jestem pewien co chcesz swoimi wypowiedziami uzyskać i czy w ogóle masz Deusa?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-04 08:12:46

Podaję link do testu nowego oprogramowania 2.0 w trybie statycznym z dużą cewką:
http://www.youtube.com/watch?v=M_P6yt3Jk6w

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-04 10:29:40

Ten filmik pokazuje to co potrafi każdy statyczny wyjec za 500zł w stylu HS3, nie mówiąc już o sprzętach takich jak Proxima czy XLT. Każdy który ma statyczny kanał all metal.

Mówiłeś wcześniej o trybie statycznym Z DYSKRYMINACJĄ. Brakuje też informacji jak to pracuje przy zmiennej wysokości od ZMINERALIZOWANEGO gruntu.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-04 11:56:18

Nowe oprogramowanie ma być ogólnie dostępne za kilka dni, wtedy będę mógł coś odpowiedzieć.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-04 14:11:11

Witam Raned jak już pisałem wcześniej dostałem deusa oto jego zdjęcie i to co napisałem o tym sprzęcie to pierwsze moje wrażeni myśle że po to jest to forum by się poglądami wymieniać, instrukcje przeczytałem wykrywacz jest o niebo prostrzy do opanowania od spectry v3i

Pozdrawiam

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-04 15:25:30

Na zdalnym sterowaniu bardzo dobrze wykonanym, pod seryjnym numerem masz Mervilla France, na cewce, wcale nie takiej małej bo identycznej z wielkością cewek x-Terry masz France, na słuchawkach, które są rzeczywiście delikatne, ale w polu bardzo się sprawdzają pisze Made in France, wysięgnik jest dziełem sztuki, etui choć ze sztucznej skóry jest bardzo dobrze uszyte, gdzie Ty widzisz "made in china"? Sprawdź działanie wykrywacza to raczej kopara Ci opadnie. Zgadzam się z tym, że jest o niebo prostszy niż Spectra V3i, wykrywacz wcale nie musi być tak ogromny, ciężki i skomplikowany.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-04 18:14:39

zle mnie zrozumiałeś z tym made in china ,jasne ze jest to w 100% made in France tak pisze i to jest prawda, ale jak go wypakowałem to odniosłem takie wrażenie jak bym składał zabawkę dla mojego dziecka która jest produkowana tak jak większość zabawek w chinach.
Pozdrawiam
Szymi

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-04 18:32:19

Nie spotkałem się z takimi wrażeniami, mimo, że od ponad roku śledzę wszelkie fora i opinie na temat Deusa, może jesteś facetem ponad 2 metrowym i ok. 200 kg wagi? Sczczerze tego nie rozumiem.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-04 20:48:26

Jaki jest sens spierać się o wrażenia? Żeby wątek był ciągle na wierzchu i marzenie o posiadaniu Deusa zataczało coraz szersze kręgi? ;)
Konkrety Panowie, konkrety!

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-06 15:17:01

Wczoraj miałem okazję pochodzić trochę z Deusem po mokrej plaży i nie byłem specjalnie zachwycony. Porównywaliśmy sygnały i ustawienia z Sovereignem i Deus nie dość, że nie był nawet w połowie tak stabilny (mimo zastosowania ustawień "Wet Beach") to część celów nie była wykrywalna lub dawała niewyraźny sygnał. Cewka reaguje na nierówności terenu, zagłębienia, stojąca wodę etc. Być może kombinowanie z czułością i strojeniem mogłoby poprawić jego zachowanie, ale bardziej stabilna zdaje się być Xterra 705 w trybie plażowym i cewką 3kHz a już nieporównywalne są wieloczęstotliwościowe Minelaby z Sovereignem na czele. Ponoć producent zapowiedział już modyfikację umożliwiającą włożenie elektroniki do wodoodpornej obudowy i w ten sposób możliwość szukania pod wodą, ale jeśli to nie pójdzie w parze z poprawieniem stabilności na mokrym piasku, to chyba będzie to tylko ciekawy gadżet. Chętnie jednak posparawdzam go dalej bo rzeczywiście konstrukcja jest ciekawa i przyjemna w użytkowaniu.

Pozdrawiam

VW

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-06 15:48:17

Trzeba sobie zadać trochę trudu i nauczyć się dostrajać wykrywacz do sytuacji. Lepiej zacząć od chodzenia po polach lub lesie i nie spieszyć się z wydawaniem pochopnych ocen.
Ja chodziłem dzisiaj po polach i miałem baaardzo owocny dzień i same superlatywy w ocenie. Używałem programu GMP z czułością najczęściej 99 (pola czyste), dyskryminacją na 32, GB na 87.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-06 16:56:40

Nie są to pochopne oceny. Wygląda na to, że program na mokre plaże został dołożony jakby na doczepkę. Coś w stylu trybu statycznego w F75. Nie dziwi mnie to specjalnie bo żeby uzasadnić wysoką cenę urządzenia producent chce przekonać potencjalnego nabywcę, że oto ma do czynienia ze sprzętem uniwersalnym w którym jest "wszystko". Zresztą to nieważne bo nie oczekiwałem cudów w departamencie w którym absolutnie niepodzielnie królują Minelaby i nie widziałem jeszcze sprzętu, który mógłby z nimi skutecznie konkurować.

Pozdrawiam

VW

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-06 17:01:06

Nie miałem okazji za dużo pochodzić po mokrych plażach, bo w Polsce ich nie ma, ale Alain Louvet radzi aby poprawić zasięg na słonych plażach należy zredukować Silencer (Rectivity>Expert>Silencer) do poziomu -1.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-06 17:02:42

Oczywiście w programie Wet Beach.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-06 17:16:14

Nie pochopne oceny? Ja używam Deusa od lipca 2010, wychodziłem setki godzin i nie uzurpuję sobie, że znam go bardzo dobrze, znam go dość dobrze i cały czas się uczę.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-06 19:04:11

Oj Raned, Raned. A o Morzu Bałtyckim, po którego plażach o długości kilkuset km przechadzają się steki poszukiwaczy nie słyszałeś ;)

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-06 19:29:14

Oczywiście chodziłem po linii brzegowej Bałtyku, gdzie plaża jest mokra ale zasolenie w morzu Północnym, Irlandzkim i Atlantyku jest dużo większe, jak również obszar mokrej plaży po odpływie dużo większy.
Niedawno wysłałem wykrywacz do Londynu, nabywca odebrał go 2 lutego i to najprawdopodobniej o ten wykrywacz chodzi.
Próba z doskoku wypożyczonym wykrywaczem i ferowanie wyroków. Wg. mnie to niestety nie fair.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-06 19:37:00

Oj.. I to mnie zaniepokoilo.. Przymierzam sie do Deusa ale glownym zalozeniem w podjeciu tej decyzji jest wlasnie stabilna praca na mokrej Irlandzkiej plazy.. Hm..Chyba poczekam jeszcze troszke z zakupem az rozwieja sie wszystkie watpliwosci.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-06 20:32:57

Program Wet Beach był pomyślany zapewne do poszukiwań w Morzu Północnym, śródziemnym jak i Atlantyku, ponieważ producent jest z Tuluzy, Francja. Program jest stale aktualizowany. Deusa można dostroić do każdej możliwej sytuacji. Tego lata używałem nad Morzem Bałtyckim i naprawdę sobie chwalę wyniki.
Wykrywacz będzie można używać w surfie, będzie dostępna dodatkowa antenka, którą podobno także można wykonać samodzielnie.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-06 20:57:40

Jabla też można wykonac samemu i wychodzi znacznie taniej niż deus

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-06 20:58:01

No bo, jak wiadomo, mikrofale kiepsko przechodzą przez słoną wodę. Można w zasadzie powiedzieć, że wcale nie przechodzą :)))
Kolejne niezbędne akcesorium do firmowego plecaczka XP (obok ładowarki, rozgałęziacza i klipsa) ;) Nie ma kabelka do sondy, za to będzie antenka długości kabelka biegnąca dokładnie tak jak biegłby kabelek :]

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-06 21:08:07

bez komentarza

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-06 22:04:26

No popatrz. Czyli w Deusie niedługo będziemy firmware przyporządkowane do kraju i występujących w nim plaż. To już lepiej kupić tańszego minelaba i poginać gdzie dusza zapragnie.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-07 00:43:25

Dla jasności - ja nie mieszkam w Londynie a użytkownik wykrywacza z którym chodziłem, Walijczyk, używa go regularnie od ponad pół roku (kupił w UK), przy czym ponad 70% jego poszukiwań to właśnie mokre plaże. Nie są to więc wyłącznie moje obserwacje, ale średnio zachwyconego użytkownika, który z zazdrością patrzył na ultra stabilną pracę mojego Sovereigna;-)
Dodatkow szczerze wątpię żeby program "Wet Beach" był pisany pod plaże śródziemnomorskie czy Morza Północnego. Konstruktor deusów to znany anglofil, który często przebywa w UK, tu testuje prototypy i tu ma też swój największy rynek. Ale żeby oddać sprawiedliwość Deusowi to ten brak stabilności wcale mnie nie dziwi, bo jednak nie jest to typowo plażowa maszyna i jako sprzęt uniwersalny jest całkiem OK.

Pozdrawiam

VW

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-07 08:25:00

Niestety w tym wątku wyszły wszystkie paskutnene cechy Polaków, dezauwowanie, skrajny konserwatyzm, wyśmiewanie się, krytykanctwo, upierdliwość, awanturnictwo, zawiść, zazdrość, brak wiedzy i wiele podobnych, w czym oczywiście bryluje B...
Proponuję zamknięcie tematu.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-07 08:27:21

Miało byś paskudne.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-07 09:37:52

Mógłby ktoś pomyśleć że ma Pan, Panie Raned, jakikolwiek osobisty udział w konstrukcji wykrywacza o nazwie Deus, że tak personalnie pan do tego podchodzi.

Zawiść, zazdrość? Oj, chyba Pan zdziebko przesadził. O co niby miałbym być zazdrosny? :)))
Brak wiedzy... tu już czuję się nieco urażony :)))

Do mnie może się Pan zwracać bezpośrednio;) Takie są prawa grup dyskusyjnych.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-07 10:01:22

wróćmy do tematu:


XP Deus - odpowiem na pytania.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-07 13:12:49

A mnie nurtuje jedna rzecz. Czy w cewce są bateryjki czy jakiś akumulatorek. Jeśli akumulatorek to jak z wymianą, łatwością zakupu.
Dodatkowo czy akumulatory nie obciążają zbytnio cewki. Czy nie czujemy na końcu bata ciężkiej krowy jak np. w kanarkach.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-07 13:44:33

Odpowiem za Pana Raneda, bo tyle razy już to czytałem że chyba wiem wszystko ;)
W sondzie jest akumulator litowy wymienialny w serwisie. Warto dbac o jego regularne naładowanie, ponieważ wymiana = wysyłka do Francji (koszt transportu + koszt wymiany). Szczególnie trzeba pamiętać w ciągu miesięcy leżakowania sprzętu, żeby na wiosnę nie okazało się że od razu trzeba serwisować sondę. Bo akumulatory litowe nieodwracalnie uszkadzają się w głębokim rozładowaniu.
Na pewno obciąża cewkę, ale mimo wszystko cewka razem z akumulatorem waży mniej więcej tyle ile inne cewki dobrych firm. 430g - ani lekka, ani ciężka. Dla porównania równo 400g waży koncentryk 9,5 Whitesa bez osłony oraz sonda Tesoro z osłoną (sondy Tesoro bez osłony nie da się używać). Tak więc "ciężar na kiju" będzie zbliżony.
Żeby naładować sondę trzeba mieć specjalny klips :) Prądu w sondzie starcza na około 15h.
(dane z katalogu)

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-07 21:00:51

Witam! Wg.mnie XP Deus to ciekawy sprzęt,który wyznacza nowe kierunki w kwestii ergonomii.Co do osiągów,to wg.mnie w różnym terenie nie ma szału w stosunku do innych wykrywaczy z tzw.górnej półki.Jeżeli ktoś twierdzi inaczej,to po prostu lekko mija się z prawdą.
Pozdrawiam!

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-07 21:06:59

Witam byłem dzisiaj pierwszy raz w terenie z tym dobrym lub mniej dobrym wykrywaczem deusem nie będe się rozpiswał za wiele,moim zdaniem jak na pierwszy wypad to co zauważyłem na plus jest zasięg naprawde ok ,namierzanie bardzo precyzyjne ,no i waga piórko,menu bardzo łatwe,stabilna praca
Minus to że grubą folie pokazuje prawie jak srebro,te cztery dzwięki są ciężkie do odróżnienia ,jak włączysz 4 hz to bateria topnieje chyba trochu szybciej jak na innych częstotliwościach, chodziłem dzisiaj ok 5,6 godz baterii ubyło ok 40-50%,to tyle jak na pierwszy wypad.
Pozdrawiam

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-07 21:33:45

Miałem się nie odzywać ze względu na trollowanie Brzęczyszczkiewicza, ale niestety na to nieszczęście nie ma rady.
szymi aby wykrywacz szybko nie rozładowywał akumulatora wejdź w Configuration (jeżeli masz niemiecką wersję to w odpowiednik) przejdź do Backlight i przejdź na Off. Fabrycznie wykrywacz ma włączone podświetlenie i to zżera zasilanie. Mało osób o tym wie. Częstotliwość 4 kHz jest przewidziana do użytkowania z cewką 34/28, nie ma jej nawet użytej w programach fabrycznych, chociaż, ze standartową także działa to ja osobiście tej częstotliwości nie używam i gdybym szukał dużych przedmiotów cewką standartową użyłbym 8kHz.
samgnus pozwolę się z Tobą nie zgodzić odnośnie zasięgów i możemy się osobiście spotkać i porównać do dowolnego sprzętu z cewką nie większą niż 11".

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-07 21:42:56

Witam Raned jak jeszcze możesz mi podpowiedzieć jak ominąć te sreberka starego typu mleko, śmietana tu deus daje ładny sygnał i tu mam problem.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-07 21:49:07

szymi napisz jak wysoko ustawiasz dyskryminację, na początku radziłbym np. 39, nie powinieneś pominąć niczego dobrego. W miarę doświadczenia można schodzć niżej, ostatnio na czystych polach używam 32 - 35. Trzeba trochę czasu na osłuchanie, ale pewne problemy są nie do przeskoczenia, tak jak w innych wykrywaczych.
Czy sprawdziłeś i wyłączyłeś podświetlenie?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-07 21:50:28

A jeszcze coś nastaw 4 hz zobaczysz jaka zasięg wzrasta, też monet i drobnice

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-07 21:56:14

dyskryminację mam na 20 i wyświetlacz jest teraz na OFF

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-07 22:29:28

Szymi, Twoje spostrzeżenia są jak najbardziej słuszne. Ale nie pytaj SAM WIESZ KOGO bo On wprawdzie Kopiec Kościuszki przekopał ale na temat tego co robi wykrywacz z prądem w środku JEGO wiedza się od tego nic a nic nie powiększyła :)))
Na 4 kHz wykrywacz będzie żarł baterie dużo szybciej niż na 8 czy więcej kHz ponieważ w uzwojenie nadawcze sondy wpływa wtedy dużo więcej prądu. Zresztą prawdopodobnie dlatego producent Deusa postanowił ustalić najniższą możliwą częstotliwość na 4kHz. Niższa byłaby lepsza dla poszukiwacza, ale niestety nie dla tej bateryjki wklejonej w sondę. Wykrywacz który ma baterie wymienne - wiadomo wymieniasz i jedziesz dalej. A w Deusie 2 godzinki z hakiem ładowania w perspektywie... W warunkach polowych raczej nie do przyjęcia. Dlatego zamiast 3, 2,5 czy 2 kHz jest 4. Przy 4kHz prawdopodobnie prądu starczy akurat na dzień poszukiwań, stąd ten wybór.
Ale jeśli nie stanowi to dla Ciebie kłopotu, to używaj właśnie tej częstotliwości. Szczególnie na obiekty z krańca skali (większe, masywniejsze). Na cienkie srebrne drobiazgi, musisz się liczyć z tym co SAM WIESZ KTO usiłuje Ci zakomunikować, niezbyt wprost, żeby nie wystraszyć potencjalnych amatorów czarodziejskiej różdżki. A więc zapomnij o skutecznym rozróżnianiu. Żaden wykrywacz tego nie potrafi, NAWET Deus:) Chcesz cienkie sreberka, musisz się kapsli od mleka i Actimeli nakopać (jeśli występują razem).

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-08 07:25:50

szymi z mojego doświadczenia nie potrzeby używać dyskryminacji tak wysoko, w ten sposób sam prosisz się o sygnalizowanie cieńkiej folii, sprawdź na najgorzej sygnalizujących monetach. np. na miejskich szelągach, nawet one sygnalizują powyżej 40.
Jeżeli chodzi o zasięg na monety to sprawdź , że największy uzyskujesz w programie Relic, który pracuje na 8 kHz. Podciągnij jeszcze czułość w tym programie. W praktyce jednak najczęściej używam GMP na 18k.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-08 10:24:35

Od dzisiaj jest dostępne nowe oprogramowanie 2.0 na stronie XP do pobrania oraz zaktualizowana instrukcja obsługi.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-08 13:28:07

U mnie w Deusie just jest nowe oprogramowanie, tak jak pisałem wcześniej oprócz statycznego pinpointu są jeszcze 3 tryby statyczne w tym 2 z dyskryminacją, ciekawy identyfikator w kształcie podkowy pokazujący zawartość metalu kolorowego, ferromagnetycznego i głębokość działający w trybie dynamicznym, wskaźnik mineralizacji gruntu, zmieniony program Wet Beach i program All Metal został zastąpiony przez program Dry Beach (sucha plaża), bo są przecież tryby statyczne. Dzisiaj będzie trochę prób na sucho a jutro w terenie.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-08 14:46:57

czy zmiany oprogramowania "wchodzą" również do słuchawek?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-08 15:02:25

Tak, po włączeniu pojawia się 2.0 i słuchawki są konieczne do aktualizacji. Wracając do naszej wcześniejszej rozmowy to wydaje mi się, że kupując tylko słuchawki bezprzewodowe i cewkę nie da się stworzyć odrębnego wykrywacza metali. Aby mieć dwa wykrywacze z jednego trzeba mieć zdalne sterowanie.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-08 15:06:37

dlaczego?
lub
co przeszkadza?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-08 15:23:43

Takie mam przeczucie. Aby się upewnić zadam to pytanie na na XP-owners forum.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-08 15:54:33

czy występowało zagadnienie "parowania" urządzeń - BT
jak w telefonach słuchawkach gps?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-08 16:51:43

Nigel z Regton odpowiedział, że jest to możliwe, oczywiście bez zapamiętywania i aktualizacji.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-08 17:37:36

Trochę dziwne te 3 tryby statyczne... Tryb statyczny, to tryb statyczny. Jak zrobić z czegoś co jest pojedynczym faktem - trzy??? Chyba że chodzi o trzy różne sposoby UDAWANIA wykrywacza statycznego. Bo nie sądzę że Deus ma w środku podwójną elektronikę - jedną dynamiczną (jak dotychczas) i druga statyczną, aktywowaną w nowej wersji oprogramowania a dotychczas uśpioną.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-08 22:19:25

Raned , a może tak wrzuciłbyś tutaj jakieś zdjęcia panelu sterowania Deusa żeby widzieć o czym mówisz ??? Pewnie dało by to lepsze wyobrażenie o tym wykrywaczu.
Powiem że bardzo mnie zainteresował ten wykrywacz po tym co naczytałem się na angielskich forach dyskusyjnych . Anglicy "pieją" z zachwytu wiec coś w nim musi tkwić , jakaś ... "ukryta moc" :))

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 05:44:01

pytajnick wejdź na stronę www.xpmetaldetectors.com wybierz Deusa otwórz Instructions manual i będziesz miał bardzo dużo obrazków. Nie ma tam co prawda wyglądu displayu trybów statycznych, ale i tak da Ci to jakieś pojęcie.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 09:55:56

pytajnick - nie do końca jest tak jak piszesz. Wielu Brytyjczyków jest zadowolonych, ale sporo zauważa też różne problemy, takie jak pękające śruby dociskowe cewki, zbyt luźne słuchawki przez które słychać za dużo "tła" (sporo poszukiwaczy płaci za przerobienie swoich słuchawek na bezprzewodowe lub kupuje inny model), nie zabezpieczone pudełko z elektroniką czy wreszcie usterki cewek. Wydaje się, że producent ma dobrą wole i stopniowo będzie starał się korygować niedociagnięcia, ale głosy są podzielone. Widać też, że nie jest to żaden przełom jeśli chodzi o zasięg czy czułość i większość nowych posiadaczy jest na tyle uczciwa by to przyznać, choć oczywiście jak zwykle są też ci, którzy muszą sobie jakoś uzasadnić ten spory wydatek i faktycznie pieją z zachwytu:)) Widac też, że nie jest to wykrywacz mogący zastąpić różne inne, choćby na wysoko zmineralizowany grunt czy mokre plaże. Wydaje się, że główną zaletą i siłą Deusa jest jego ergonomia i bezprzewodowość i niewykluczone, że właśnie w tę stronę pójdą inni producenci.

Pozdrawiam

VW

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 16:34:07

VanWorden ja nie wytykam wad reklamowynych przez Ciebie Minelabów, jak brak serwisu i dostępu do części, pękające uszy cewek, zacinające się klawiatury foliowe i wiele innych. Nie zabieraj głosu w sprawach, które znasz tylko ze słyszenia, trzymanie Deusa przez parę godzin w ręku nie upoważnia Cię do wydawania osądów. Wypisuj sobie na swoim forum wszystko co Ci się żywnie podoba, narzucaj swój "nieomylny" punkt widzenia i tak już niewiele osób tam zagląda.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 17:08:23

A tak w ogóle to Twój samochód to złom, Twój pies jest głupi i śmierdzi, masz krzywe zęby i nikt Ciebie nie lubi.
:))))
Panie Raned, jesteś Pan PRZEZABAWNY w swojej walce o przetrwanie! :))) Trochę się Pan nie wstrzelił w rynek. W Polsce nie ma zbyt wielu amatorów na sprzęt w cenie wyssanej z palca ze złotym sygnetem.

P.S.
Skoro sam autor wątku odbiega od tematu, mam pytanie.
Kto teraz serwisuje Tesoro w Polsce po tym jak Mrand dał sobie z tym spokój? Pytam, bo mam jeden wykrywacz na gwarancji podpisanej przez Pana, i gdyby się zepsuł chciałbym wiedzieć, gdzie wysłać.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 17:30:32

XP Deus - odpowiem na pytania.
jest wątkiem - szczególnym - i jako taki musi być - merytoryczny - na tyle ile jest to możliwe.

Celem jest - jak zwykle - przepływ informacji,
ale w temacie XP Deus - odpowiem na pytania.

Zlewy i tematy poboczne - w innym miejscu...

bez słowa "proszę"...

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 18:00:59

zaintrygowała mnie sprawa trybu statycznego.
Czy deus ma pełny tryb statyczny, czy jest to jakiś pseudo/para/niby statyk?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 18:18:37

Starcie Gigantów,jak to wszystko przeczytałem to na razie nie chcę Deusa-poczekam.Przypomina to mi dyskusję jak wchodził na rynek MinEx,tez mialo byc tak pięknie jak w IKEI.Sądze ze wiosną będzie wysyp nowych modeli wszystkich producentow,bo kleją juz po 15 lat te same modele z nowymi liftingami
K.z K.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 18:23:42

Brzęczyszczykiewicz, ja się do twojego "poziomu" nie będę zniżał.
Co do gwarancji wykrywacza Vaquero, o którym mowa to wykrywacz ten nie podlega już gwarancji, ponieważ nastąpiło naruszenie warunków gwarancyjnych, patrz wątek "Wykrywacz z punktu widzenia dystrybutora" wpis Brzęczyszczykiewicz z 8.02. 2011 godz 14:46:58 i zamieszczone zdjęcie obudowy w/w. wykrywacza.

sza.man deus ver.2.0 ma 4 prawdziwe tryby statyczne, tzn. dźwięk nie zanika po czasie i będzie trwał tak długo jak metal jest w zasięgu cewki:
Pinpount
Non Motion Disc
Non Motion Audio Disc
Non Motion AM

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 18:31:04

Też się przymierzałem, ale jakoś chyba jeszcze to przemyślę.

Panie Andrzeju, proszę przekonać zarówno mnie, jak i innych potencjalnych nabywców do tego, że wydamy te pieniądze nie tylko po to by je wydać, ale mieć przeświadczenie, że pieniądze nie poszły w błoto i zrobiliśmy super interes.

Proszę tego nie traktować w żaden sposób jako złośliwość, to nie jest moim zamiarem.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 18:46:02

Rola Pana Andrzeja - nie polega na przekonywaniu Was o czymkolwiek...

Pan Andrzej - jako osoba posiadająca doświadczenie z urządzeniem - odpowiada na pytania - dotyczące tego modelu.

i tego się trzymamy - bo o to prosiliśmy...

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 18:49:28

otrong ja tutaj nie jestem po to by cokolwiek reklamować, ja mam wystarczającą ilość klientów, Rosja wchłonie prawie każdą ilość, wysyłam do Wielkiej Brytanii, są zapytania z Węgier, Czech i in. Mnie to forum nie jest do życia niezbędne, zrezygnowałem z uczestnictwa w forach, które mnie rozczarowały, gdzie prowadzi się kampanie nienawiści i gdzie narzuca swoje zdanie jeden wszechwiedzący guru.
Mimo kampanii negatywnej zwalczającej konkurencyjnego Deusa, prowadzonej przez Brzęczyszczykiewicza, do której dołączył się ostatnio VanWorden i paru innych i tak jest spora ilość zainteresowanych.
Ja swojego Deusa kupiłem oglądając zagraniczne filmy na Youtubie i dyskusjach na zagranicznych forach, wykrywacz mnie przekonał i jestem jego użytkownikiem i entuzjastą.
Nikt nie dorobił się miliona ze sprzedaży wykrywaczy i ja się też nie dorobię, nie dorobię się ani pół miliona, ani dwustu pięćdziesięciu tysięcy, ani nawet 100 tysięcy, działalność prowadzę bo lubię i niech każdy kupuje sobie takie wykrywacze jakie chce.
Proponuję Ci zarejestrowaś się na brytyjskim xp-ownersforum i tam uzyskasz wiele informacji, podanych bez zawiści, nienawiści i bredni wypisywanych przez wiejskich przygłupów.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 18:55:44

cieszę się że jesteśmy zgodni...

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 19:00:00

Dobra, w takim razie zadam pytanie.
Czy kupując DEUSA odczuję różnicę na plus po E-tracu, mam na myśli dyskryminację, zasięg, serwis, niezawodność itp ?
Nie piszę o ergonomii bo wiem że tym Deus przewyższa Et.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 19:19:43

Dla mnie to jest niezręczne pytanie, chociaż odpowiedź znam, miałem E-Traca i znam osoby, które przeszły na Deusa z E-Traca. Radzę spróbować i porównać, jeden lubi to drugi co innego, jeżeli Ci się nie spodoba to zawsze możesz odsprzedać na eBayu nie tracąc nic lub niewiele.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 19:28:43

Pan Raned to przykład spokoju i miłości. Rozklejam się.
Pomimo, że nie krytykowałem, nie brałem czynnego udziału w dyskusji to muszę powiedzieć, że nie widziałem zawiści i prób dyskredytowania deusa. Widziałem jedynie ironię i naśmiewanie się z bezkrytycznego podejścia do produktu który Pan sprzedaje. Co pytanie to ma się wrażenie, że to cud malina, dzieło geniuszu ściągające boratynkę z księżyca itd. A jak coś nie tak to zła plaża, user dupa albo inne wytłumaczenie.

A wystarczyło by chyba raz na jakiś czas powiedzieć poprostu prawdę że Deus to wykrywacz a nie perpetum mobile o możliwościach etraca, F75, T2, Dejona razem wziętych.

Jak czytam o innych wykrywkach to słyszę że wolny, że słabo sobie radzi w soli, że to i tamto. A w Deusie nic, same superlatywy i na wszystko jest wytłumaczenie. Ja byłem zainteresowany Deusem mniej-więcej do połowy Pańskich odpowiedzi. Później coraz bardziej odbierałem Pana odpowiedzi nie jako rzeczowe i konkretne ale jako próby ukrycia braku pewnych możliwości których Deus nie ma i prawdę mówiąc mógłby nie mieć bo jak to mówią "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego".

A nazywanie osób dociekliwych wiejskimi przygłupami to lekko nietaktowne zachowanie. Nie potrafił Pan odpowiedzieć na zarzuty były wg mnie często bardzo uzasadnione. A raczej zamiast odpowiedzieć, XP daje radę ale w tym zastosowaniu orłem nie jest, to Pan zganiał na wszystko tylko nie na sprzęt.

XP to świetny wykrywacz. To nie ulega wątpliwości. Ale za drogi jak na swoje możliwości. Gdyby wypuścić wersję na kablu o naście stówek tańszą to najprawdopodbniej zamiast T2LTD kupiłbym właśnie XP.

Pozdrawiam
PS. Czy w tym momencie ja też stałem się wiejskim, zawistnym przygłupem?

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 19:42:05

Van , polecam poczytać choćby to forum : http://rogers-relics-uk.com , jest dużo o Deusach i nie tylko. Minusem czytania w tym wypadku jest konieczność wniesienia opłaty w wysokości 5 funtów , ale w zamian można znaleźć wiele ciekawych informacji . Cały czas jestem zakochany w swojej Spectrze ;)i nie zamierzam jej zamieniać w tym momencie na nic innego a staram się tylko czytać ze zrozumieniem i być w miarę obiektywny w swoich ocenach . Z tego co przeczytałem w moim mniemaniu sprzęt jest bardzo ciekawy i jeśli tylko nadarzy się okazja na pewno go wypróbuję. Wiem że Raned jest dystrybutorem DEUS-a i też mi kiedyś "podpadł" swoimi niesprawiedliwymi moim zdaniem, ocenami konkurencyjnego sprzętu :)) więc trzeba na chłopa uważać :) ale doceńcie też to że macie informacje z pierwszej ręki . Jak sobie już to przełożycie na swoje , to każdego indywidualna sprawa

Ja w każdym bądź razie dziękuję Raned za info i czekam na następne

pozdrawiam

pytajnick

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 20:02:41

pytajnick, chciałem zamieścić parę zdjęć robionych przy sztucznym świetle, ale nie mogę zmniejszyć formatu, może uda się jutro ze zdjęciami robionym przy świetle naturalnym.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 20:47:20

Panie Raned, przedwczesna utrata gwarancji, zgodnie z ustalonymi przez Pana warunkami, następuje w przypadku nieautoryzowanej naprawy lub zerwania plomb. Nie było nieautoryzowanej naprawy ani tym bardziej zerwania plomb (bo nie było żadnych plomb które można by zerwać), więc gwarancja jest nadal ważna.
Bez obawy. Nie wysłałbym prymitywnego wykrywacza do naprawy przez przypadkową osobę z łapanki:)
Ale fajnie ze przedstawił Pan swoje podejście do ew roszczeń gwarancyjnych. Cenna informacja dla ewentualnych klientów :)))

Na temat:
Jeszcze z dzisiejszą datą "wszystkowiedzący guru Brzęczyszczkiewicz" napisze od siebie o Deusie, po wnikliwej lekturze instrukcji, ze szczególnym uwzględnieniem TAK ZWANEGO trybu statycznego w kilku wcieleniach ;)
Motywuje mnie "tolerancyjny inaczej" stosunek Pana Raneda do uwag innych niż takie które mogłyby mu podnieść sprzedaż.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-09 21:00:33

Raned - po raz kolejny udowadniasz, że nie jesteś w stanie przyjąć żadnej krytyki i liczy się wyłącznie ilość sprzedanych wykrywaczy. Po trupach do celu. Ja w przeciwieństtwie do Ciebie nie muszę niczego reklamować bo nie jestem niczyim dilerem, dystrybutorem a wszelką pomoc oferuję zawsze i bez wyjątku całkowicie bezinteresownie. Nie przeszkadza Ci nigdy gdy zachwalam komuś jakiś model Tesoro, bo liczysz na to, że klient trafi po sznurku do Ciebie, za to wściekasz się i obrażasz mnie za to, że śmiem ludziom napisać, że każdy medal ma dwie strony. Sam się wystawiasz na pośmiewisko bo przecież każdy człowiek powyżej lat dwunastu wie tak oczywistą oczywistość, że każdy bez wyjątku sprzęt ma wady i zalety i tylko Ty usiłujesz wszystkim wmawiać, że wykrywacze sprzedawanę przez firmę "Denar" są niepokalane jak dziewica orleańska a Deus to Bóg i kropka..
I tu już odpowiadam koledze pytajnick - Jestem członkiem Forum "Rogers relics" od początku jego istnienia i wiem co i kto tam pisze, ale jestem też członkiem kilkunastu innych for brytyjskich i amerykańskich, które staram się śledzić na bieżąco, zwłaszcza gdy pojawia się jakiś nowy i ciekawy wykrywacz. Na temat Deusa pisze się dużo, ale nie wszystko jest takie różowe, o czym wspomniałem w swoim poście wyżej. Wystarczy choćby, że zajrzysz na największe forum poszukiwawcze w UK "ukdetectornet.co.uk" żeby zauważyć, że mimo zachwytów pojawiają się też i problemy. Co przecież nie powinno dziwić, bo jest to sprzęt nowatorski i bardzo oryginalny, więc normalne jest to, że początki mogą być różne. I tak też napisałem. Tylko tyle i gdyby dystrybutor potrafił spokojnie analizować tekst pisany z pewnością nie odebrałby tego jako krytykę Deusa. Smutne, że u nas dyskusje schodzą tak szybko na kłótnie i inwektywy, gdy tylko coś idzie nie pomyśli głównego promotora danego konceptu:( W każdym razie dalej z ciekawością obserwuję informacje na temat Deusa bo cały czas rozważam właśnie ten model, jako uniwersalny wykrywacz "główny". Teraz już jednak wiem, że jeśli go kupię to na pewno nie w Polsce.

Pozdrawiam

VW

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-10 00:45:01

Witam mam takie pytanie czy Deus w trybie statycznym przy cewce standardowej 9,5 do garretta gti 2500 ma wiekszy zasieg i o ile? tak sie zastanawiam gdyz mi szczegolnie na zasiegu zalezy slaby nie jestem wiec ergonomia nie stanowi zadnego problemu pozdrawiam rk

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-10 06:52:22

Raned rzadko sie udzielam w watkach o wykrywkach ale zadam pytanie.

Czy nie prosciej by bylo poprostu wykopac dolek np na 20 cm z wystajaca miarka ze to jest 20 cm ,wlozyc monete zakopac ja i wziasc kilka topowych wykrywaczy i pokazac jak sobie one radza i na jakich ustawieniach?.

Podobnie na 30 cm 40 cm itd.
Godzinny czy nawet 2 godzinny filmik a byloby widac wszystko.
Jesli Deus bije na glowe inne sprzety to chlopie zamiast zajmowac sie sprzedaza wykrywek kolekcjonersko zostalbys naprawde milionerem.
Ja sam mam 2500 gti i jesli wykazalbys duza roznice w zasiegach to juz mialbys kolejnego klieneta a pewnie i na forum wszyscy rzuciliby sie z zamowieniami.
Jeden prosty film.
Pozdrawiam Vorax

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-10 08:12:46

kopijnik2 założyliśmy ten wątek, bo taka była potrzeba chwili teraz proszę o jego zamknięcie, ponieważ ujawnił najpodlejsze cechy narodowe, jak zawiść, złośliwość, kąsanie pod ukryciem nicku lub zagranicznej rezydencji.
Nie chcę aby się w nim wypowiadały osoby nie posiadające tego wykrywacza i wprowadzały dezinformację w celu promowania własnych interesów.
pytajnick, zamieszczam kilka zdjęć.

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-10 08:13:26

jw

RE: XP Deus - odpowiem na pytania.
2011-02-10 08:14:22

KONIEC.

Wątek zablokowany
0.043
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.