Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Główne
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Zamek w karwicach
2010-07-25 19:55:46

Witam,pochodze z Drawska Pomorskiego,nieopodal znajduje sie taka malutka wioseczka wojskowa Karwice. jest tam Zamekdawnego wlasciciela ziemskiego, ruiny dewnej owczarni ...niby, z lesie sa groby wlascicieli tzn syna wlasciciela i jego czarnoskorej zony ktory jest zrobiony na stul afrykanski:)Jesli ktos posiada jakas dokumentacje lub teksty dotyczace tego miejsca to prosilbym o info. jest to teren wojskowy i niewiele mozna od tak sobie pozwiedzac,posiadam rozne informacje np taka ze pod warstwa asfaltu znajduje sie dawna droga ulozona z debowych klepek przypominajacych grob, smierc syna elasciciela rowniez jest ciekaeym watkiem i nawiaxuje do pochodzenia jego wybranki itp newsy:)Podzielcie sie jesli macie czym.Pozdrawiam

 Linki sponsorowane
RE: Zamek w karwicach
2010-08-07 19:34:41

W latach 1981 - 1982 w czasie stanu wojennego służyłem w jednostce w Olesznie k/Drawska Pomorskiego i mieliśmy warty w zamku w Karwicach. Cały teren był otoczony siatką i drutem kolczastym. A chodziły takie plotki że był tam internowany Lech Wałęsa i inni działacze "Solidarności". Chociaż ja sam nigdy żadnego z nich nie widziałem.

RE: Zamek w karwicach
2010-08-07 20:35:47

Ta jego czarnoskóra miała swoją chatke po drugiej stronie Lubia,miałem tam jechać pokopać ,to moje tereny

RE: Zamek w karwicach
2010-08-07 20:43:09

A o tym cmentarzu nic nie wiem

RE: Zamek w karwicach
2010-08-11 14:36:44

Witam.
Pozwolę sobie na wniesienie kilku uwag do tego tematu.
Oczywiście nie jest to zamek, lecz pałac zbudowany na zlecenie Otto v. Brockhausena w latach 60-tych XIXw. Jednak właściciele zmieniali się się kilka razy, a pałac i park były przebudowywane. Ostatnim właścicielem przed wybuchem wojny był chyba Friedrich Volkmann.
Teraz kilka informacji z mojej osobistej wiedzy opartej na tym co widziałem od 1952r. w Karwicach:
- główna ulica (prowadząca od szosy do pałacu) była brukowana kamieniami.
- drewniane bale (nie klepka) stanowiły nawierzchnię fragmentu drogi prowadzącej od pałacu w kierunku płn.-zach. na podmokłym gruncie przy cieku wodnym łączącym jeziorko Konotop z jez. Lubie.
- cmentarz znajdował się przy niewielkim kościele posadowionym w rozwidleniu dróg dojazdowych do wsi (przed zjazdem do jeziora).
Natomiast związek Karwic z osobą Lecha Wałęsy jest chyba wyłącznie z okresu kiedy był prezydentem i tam właśnie wydał ten głośny „obiad drawski”.
Pozdrawiam.

RE: Zamek w karwicach
2013-01-25 00:06:53

Na przełomie 1987-89 pracowałem przy remoncie pałacu, odbywałem słóżbe wojskową.mogę udzielic kilka informacji.

RE: Zamek w karwicach
2017-12-26 23:44:49

Czy może ktoś mi pomóc w sprawie ostatnich przedwojennych właścicieli pałacu w Karwicach k. Drawska Pom., pałacu sławnego z powodu "obiadu drawskiego", a mianowicie:
1. Czy ostatni przedwojenny właściciel to Friedrich Volkmann?
2. Czy ktoś ma kontakt do potomka/ potomków Friedricha Volkmanna (lub innej osoby, jeśli to nie był F. Volkmann) ? Jeśli - tak, to będę wdzięczny za otrzymanie takiego kontaktu.
krzy.cichowski@wp.pl

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.004
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.