Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Aktualności, newsy, wydarzenia
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Negował Holokaust. Robert Faurisson nie żyje
2018-10-22 20:34:36

Francuski literaturoznawca, negacjonista Holokaustu Robert Faurisson, znany z zaprzeczania istnieniu komór gazowych w niemieckich obozach koncentracyjnych, zmarł w niedzielę wieczorem w swoim domu w Vichy - poinformowali w poniedziałek jego siostra i wydawca.

- Robert ledwo co wrócił z Anglii i w Vichy upadł w korytarzu swojego domu - powiedziała agencji AFP jego siostra Yvonne Schleiter. Także wydawca Faurissona, wydawnictwo Akribeia, potwierdziło jego śmierć.

[...]

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/robert-faurisson-nie-zyje-negowal-holokaust,878166.html

 Linki sponsorowane
RE: Negował Holokaust. Robert Faurisson nie żyje
2018-10-22 21:07:28

Ciekawe czy jego zamieszkanie w Vichy, to tylko zbieg okoliczności, czy też...... sentyment ?

RE: Negował Holokaust. Robert Faurisson nie żyje
2018-10-23 14:07:09

['] Niech mu ziemia ciężką będzie...

RE: Negował Holokaust. Robert Faurisson nie żyje
2018-11-08 12:56:11

In Memoriam: Prof. Robert Faurisson – niezłomny bojownik o Prawdę

Robert Faurisson urodził się 24 stycznia 1929 roku w Anglii, jego ojciec był Francuzem, a matka Szkotką. Studiował romanistykę i filologię klasyczną. Pracę doktorską poświęcił francuskiemu poecie romantycznemu i symboliście Lautreamontowi. Na mocy uchwalonej w 1990 roku tzw. Ustawy Gayssota (Loi Gayssot) za głoszenie „negacjonizmu” został 1991 usunięty z profesury literatury uniwersytetu w Lyonie (Université Lumière, Lyon 2). W związku z głoszonymi przez siebie poglądami był pobity podczas kilku napadów, dokonanych przez żydowskie bojówki. Demoliberalne państwo kontrolowane przez syjonistyczne lobby wielokrotnie skazywało go na

Prof. Robert Faurisson do końca walczył o Prawdę. Był przekonany, że „Holocaust” jest wymysłem propagandy syjonistycznej, kłamstwem mającym na celu uzyskanie odszkodowań wojennych. W rzeczywistości deportowani – twierdził – umierali z powodu chorób i niedożywienia. Zakwestionował także autentyczność dziennika młodej Żydówki Anny Frank. Przez wiele lat współpracował z amerykańskim ośrodkiem skupiającym niezależnych badaczy – Institute for Historical Review, gdzie publikował i drukował swoje badania

Zmarł 21 października 2018 roku w swoim domu w Vichy.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym!

http://www.nacjonalista.pl/2018/10/31/in-memoriam-prof-robert-faurisson-niezlomny-bojownik-o-prawde/Daję ten akurat śnurek, żeby nawiązać do:

http://odkrywca.pl/prezydent-warszawy-zakazala-marszu-niepodleglosci,764141.html#764141

http://odkrywca.pl/z-kamera-wsrod-,761288.html#761288

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.004
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.