Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Aktualności, newsy, wydarzenia
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Nowy Lewandowski?
2016-03-17 09:23:23

Rence opadywują.
http://warszawa.wyborcza.pl/...ja.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Warszawa_Wyborcza
" "Przedstawicielstwo szwajcarskiej Doliny Prättigau w Warszawie zaczęło się zbroić" - po odebraniu takiego zawiadomienia prokuratura wysłała na Nieporęcką policjantów, aby odebrali artystom zabytkowy karabin. Za sprawą kryje się mała fundacja "z misją".

Chodzi o karabin Mauser wz. 98, który do niedawna wyeksponowany był w szklanej gablocie zatopionej w chodniku ul. Nieporęckiej, przed budynkiem, w którym działa projekt artystyczny, tzw. Konsulat Prättigau. Mauser oraz pruska szabla zostały znalezione podczas kopania fundamentów pod kamienicę z konsulatem.

Policjanci odwiedzili "dyplomatów" tydzień temu. Przywieźli ze sobą "nakaz wydania rzeczy" podpisany przez prokuratora, który prowadzi śledztwo z artykułu 263§2 kk., czyli w sprawie nielegalnego posiadania broni.

- Dostaliśmy od mieszkańca informację o podejrzeniu posiadania broni palnej. Musimy reagować na takie sygnały - wyjaśnia Marta Sasuła, zastępca prokuratora rejonowego na Pradze Północ. Zarekwirowaną broń przesłano do ekspertyzy w policyjnym Centralnym Laboratorium Kryminalistyki.

- Przed wyeksponowaniem karabinu zasięgnęliśmy opinii konserwatora. A zarzut o posiadanie broni jest absurdalny. Z tego mausera z pewnością nie da się wystrzelić - odpiera Kinga Winter, menadżer kulturalny Konsulatu.Broń palna o właściwościach bojowych?

Doniesienie do prokuratury złożył Paweł Zaniewski z Fundacji "Eksponat", właściciel kolekcji broni palnej prezentowanej dawniej w Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej w Kobyłce. Mówi, że zawiadomienie prokuratury to element "kampanii społecznej uświadamiającej urzędników". - Zgodnie z ustawą o broni jest to broń palna o właściwościach bojowych i nie można jej tak sobie przechowywać bez zezwolenia - tłumaczy prezes Zaniewski. - Taka broń musi mieć opinię rusznikarską o pozbawieniu jej cech bojowych. Chcemy edukować, że prawa trzeba przestrzegać, nawet jeśli nie jest doskonałe - tłumaczy prezes Zaniewski.

- Ale czy nie można było edukować osobiście, po prostu pójść do Konsulatu i wytłumaczyć to nieświadomym mieszkańcom, zamiast od razu zgłaszać do prokuratury? - pytam. - Nasza akcja jest skierowana do urzędników, a nie obywateli - odpowiada prezes.

Ekspertyza mausera w policyjnym laboratorium potrwa pięć miesięcy. Potem prokuratura zdecyduje, czy skierować sprawę do sądu, czy zwrócić karabin do Konsulatu.

Pozdrawiam

 Linki sponsorowane
RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 09:50:57

piec miesiecy ?

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 15:02:52

Chwała firmie za to, że zamiast wyrzucić tego mausera na złom, tudzież zostawić na pastwę robotników (którzy odsprzedaliby te rzeczy znajomym kolekcjonerom) wyeksponowała znalezione graty. Co w tym złego?

Co chce osiągnąć ten gość takimi donosami, bo ja dalej nie rozumiem? Zwrócić uwagę, że skoro on władował kasę na rejestrację muzeum to tylko jemu przysługuje prawo do eksponowania broni (niezdatnej do użytku) w promieniu 30km?

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 15:25:25

Hmmmm....

Nie, nie nowy...
Choć mocno się na O. udziela...

Be lama, be...

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 15:46:40

Czytam komentarze pod artykułem i niestety 99,9% ludzi nie zrozumiało o co chodzi Pawłowi Zaniewskiemu. Ta akcja ma na celu uderzyć właśnie w urzędasów, żeby zdali sobie sprawę jak, delikatnie mówiąc p.....bane mamy prawo niesprawiedliwie dzielące ludzi na równych i równiejszych. Każdy z nas kolekcjonerów poszukiwaczy za taki złom miały antyterrorystów w domu, a tu państwo właściciele wykopaną "broń palną" sobie bez pozwolenia trzymają w gablocie. Bo co ?! Bo są właścicielami nieruchomości i mają kasę ?! Nie, niech wreszcie ktoś zobaczy, że ludzie w tym kraju są ścigani za złom! A tym bardziej, że jest to przedstawicielstwo szwajcarskiej Doliny Prattigau, może wreszcie ktoś z zagranicy też się stuknie w głowę jak się dowie, że postawił budynek w kraju absurdów.
Ilu z Was miało sprawy o taki złom ?! Ja się sądziłem 15 lat zanim wygrałem. A tutaj sobie szanowni Szwajcarzy jakby nigdy nic, bez pozwoleń, opinii CLK, jeb za szybkę i już.
Nie Panowie, to nie jest Szwajcaria, to jest Polska, a jak to mówił Zulu-Gula: Polska to jest bardzo dziwny kraj... w którym jednym wolno wszystko a drugich się ściga za kawałek złomu i wsadza na równi z tymi co chcieli kupić kałachy w Gdyni.

BRAWO PAWEŁ!

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 15:50:17

Bandi...

po pierwsze primo nie klnij, bo Ci Bozia język u samej dupy wyrwie...

po drugie primo- a mi wstyd, że PZ taką akcję zrobił...

po trzecie primo- są lepsze metody na prowokację...

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 16:21:27

No cóż , Bandi , nie wiem czy czytałeś moją odpowiedź na pejsbuku. Ale myślę (wiem , wielu z Was zaraz podniesie lament i napisze że to niemożliwe , ale som takie rzeczy które się fizjonomom nie śniły)że nie masz racji. Kilka lat temu była akcja z odkopaniem tego złomu. Reportery , telewizje , policemajstry , służby konserwatorskie i kto tam jeszcze zdążył z urzędasów. Wspólnota budująca tą kamienice wystąpiła z ofertą wyeksponowania tego znaleziska właśnie w taki sposób jak eksponowane było. I po jakimś czasie zgodę taką otrzymała.No i wyeksponowała. Nie wczoraj , nie miesiąc temu ale jakiś czas temu.Od tamtej pory potkneło się o tą "gablotkę kilku (nastu? dziesieciu? set? tysiecy?) przechodniów wśród których były służby sprawdzające czy jest wszystko zgodnie i na temat. A teraz znalazł się DEBIL który za moje , za Twoje , za Yettiego i innych pieniedze postanowił zaistnieć i złożył donos.I co mamy? Ano wszystkie możliwe służby zapomniały posprawdzać w papiren czy przypadkiem tematem nie zajmowały się wcześniej . Ważne jest aby się pokazać jak walczymy z terrorystami.Teraz 5 miechów bujania się , powtarzania opini , zwracania uwagi na poprawę bezpieczeństwa przechodniów gdyż szyba powinna być wymieniana zimą na zimową a latem na letnią i złom wróci na miejsce. Ale nikt sie nie zająknie że akcja z dupy strzelona bo wczesniej były zgody i pozwolenia na to. Ważne że sie odbyła , terrorysci rozbrojeni a głupek ma swoje 5 min w mediach(jak kiedyś inny idiota w GD co se przy cołku postawił rzeźbe). Wypisz , wymaluj jak mój idol.
Pozdrawiam

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 16:32:16

To gdzie były te pozwolenia na "broń" skoro zabrali? No nie było bo WKZ nie jest władny orzekać czy to broń czy nie. A kwitka z CLK, że to broń nie jest zabrakło, ot takie niedopatrzenie urzędnicze.

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 16:33:38

Może to jakaś rodzina z Warsiem, z tego co kojarzę to też z Warszawy.

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 17:03:17

A słyszałeś Bandi o czymś takim jak magiczne słowo : " sprawdzimy" ? Pewnie tu też miało zastosowanie. Akcja się liczy i rozgłos.
Pozdrawiam
P.S.
Czekam na "rozbrajanie" kościołów z powbijanych pocisków i na "rozbrajanie" kapliczek. Tylko że w przypadku kapliczek miejscowi mają widły :D

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 17:07:58

Panie i Panowie... podmiot liryczny bywa na O.
Jeśli będzie chciał, może i sam napisze, co miał na myśli.
Może, dla odmiany, nie linczujmy pacjenta publicznie.
PS Choć ręka świerzbi... przyznam szczerze...

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 18:10:28

E tam , ręka świerzbi. Mamy do czynienia z lewandowizacją (czy jakoś tak) prawa. Poszukam screena i zamieszczę. :D
Pozdrawiam

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 18:15:10

Nie ważne kim jest konfident ważne że jest konfidentem, chciał zwrócić uwagę to zwrócił tylko na siebie

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 18:40:09

Poczekajmy aż ten "ktoś" się sam wypowie dlaczego tak postąpił. Osobiście się hamuję z inwektywami pod jego adresem. Dorobek jego wpisów na naszym forum to (561 / 86)

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 18:50:53

Ten "ktoś" ma jakieś muzeum........... :D
Może nawiązał współpracę z innym muzeum. Takim pod Poznaniem?
Pozdrawiam

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 19:40:14

Skoro ta gablota była w chodniku (jak widać), to obawiam się, że to Gronkiewiczowa może mieć ciepło, bo o posiadanie broni trudno będzie oskarżyć tych, którzy mają prawa do budynku. Trzeba byłoby ustalić czyj jest chodnik :)
A autor "prowokacji" rzeczywiście się popisał i co by nie powiedział, to nic nie usprawiedliwi jego postępowania. Wg mnie, skoro ktoś podjął wszystkie działania, by zalegalizować swoje postępowanie (a tak było) i otrzymał zgodę na nie (nawet wbrew prawu - o czym Szwajcar akurat nie musi wiedzieć, skoro kontaktuje się z urzędnikiem państwowym), nie może być oskarżony w tej sprawie o nic. Jeśli już, to należało złożyć do prokuratury (a nie na policję) doniesienie o przekroczeniu uprawnień przez urzędnika, który wydał zgodę, do której nie miał prawa. Ale prezes widocznie zbyt ograniczony, by zakumać o co kaman w prawie więc działa na oślep dla zdobycia rozgłosu.
Działanie poniżej krytyki, bo wykraczające poza wewnętrzne sprawy Polski i Polaków i mieszające osoby postronne. W taki sposób wystawiamy sobie świadectwo, bo nie sądzę, by obcokrajowcy połapali się o co chodzi temu kolesiowi.
Dla mnie to takie dno, że z dziesięć metrów mułu.

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 21:11:20

Jednak dobre jest też:

"Ekspertyza mausera w policyjnym laboratorium potrwa pięć miesięcy".

Nieźle. Ciekawe ile takie coś kosztuje, sądzę że ze 3 zera na końcu? Myślę, że średnio bystry użytkownik tego forum przeprowadził by taką "ekspertyzę" w (max) 5 minut. To się nazywa biznes.

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 21:13:22

Już wyceniłeś ekspertyzę? Musisz podpowiadać? Czy chcesz konkurencje wykosić?
:D
Pozdrawiam

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 21:15:07

Ba, chętnie bym poekspertyzował za taką stawkę.

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-17 22:12:21

Obiecana lewandyzacja. :D
Pozdrawiam

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-20 14:04:35

inaczej to ujmujac np w usa w kilku stanach dokladnie 3 w tym roku prawo do legalnego posiadania broniu wydaje sie juz 14 latkom , mowa tu o prawdziwej i sprawnej broni a nie o wykopkach , ktorych sama mysl o uzyciu jest juz niebezpieczna

RE: Nowy Lewandowski?
2016-03-20 14:28:30

Marecki... Ty się opanuj...
Wystarczy, że np Jacek D. je chlebek bez omasty- żona boi się dać Mu nóż, a widelcem się jeszcze nie naumiał...

Dla jasności- Jacek D. jest tutaj przykładem kultury i obycia się z bronią...

Dwa- temat o prowokacji, a nie o Ustawie... wbrew temu, co się niektórym wydaje.

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.006
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.