Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Główne
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Odkopanie - legalne prace
2011-04-26 12:32:52

Witam, jestem czlonkiem mlodego Stowarzyszenia powiazanego z historia.
Chcialbym uzyskac odpowiedzi na kilka ponizszych pytan. Po pierwsze namierzylismy 'ein mann bunker' - mamy juz zgode wlasciciela terenu zeby wykopac to, odrestaurowac (zlomiarze nie próżnowali...) i postawic w innym miejscu.
Moje pytanie brzmi - rozumiem, ze wymagane jest pozwolenie konserwatora zabytkow zebysmy mogli cokolwiek przy tym robic, ewentualnie w tej samej instytucji sprawdzic czy obiekt wciagniety jest na liste (istnieje jakis spis internetowy?). Jesli nie ma go na liscie - czy mozna z nim robic cokolwiek? Inny bunkier jest zakopany - wystaje z ziemi jakies 30 cm, na szczescie na terenie miasta; trzeci bunkier zostal porzucony na jednej ze skarp przy rzece. Wszystkie z nich chcemy 'uratowac'. Czy wysylajac zapytanie do konserwatora zabytkow musimy dolaczyc jakies mapy, ewentualnie plany gdzie te obiekty beda staly, miejsce ich skladowania itp.?

Kolejna kwestia: jako Stowarzyszenie uzyskalismy takze pozwolenie innego wlasciciela terenu na odkopanie niemieckiego schronu. Zachowal sie (o dziwo!) z kompletnymi płytami pancernymi (jeden otwor okienny jest zasuniety od srodka). Nie wiemy co jest wewnatrz, bo prawdopodobnie od '45 jest zakopany. Chcemy obiekt czesciowo odkopac i pomalowac. Pytanie podobne - czy o pozwolenie wystepujemy takze do konserwatora?

Bede wdzieczny za wszelka pomoc Stowarzyszen czy instytucji, ktore mialy do czynienia z takimi dzialaniami, najlepiej krok po kroku. Później jakoś pójdzie :)
Email: deauktion@go2.pl

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.003
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.