Skocz do zawartości

czym sie różni proch od prochu


okejos

Rekomendowane odpowiedzi

rok temu znajomemu zabrali podczas wizyty. 100 gramów czarnego prochu w puszce (orginalne opakowanie) i ponad 100 gramów prochu wydłubanego z petard kupionych w sklepie.
i teraz najlepsze.. ten z pedard własnie mu oddali a za proch czarny bedzie miał tłumaczenbie się przed prokuratorem..
z tego co się orientuję to łądunek z petard tzw magnezja ma wiekszą siłe niz cp :D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bron.iweb.pl/index.php?c=10&sid=b9df38605a40a89d755dcbc718e5ea91
tutaj niech szuka pomocy

Po krótce, CP jest częścią składową amunicji do broni sprzed 1850 roku, jak i jej replik. Wedle logicznego myślenia powinien być traktowany jako amunicja bez zezwolenia. Do tej pory nie ma komentarzy do ustawy o broni i amunicji z 2005 roku, ale sprawa jest do uwalenia, prokurator sam powinien się wycofać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadałem 6 gramów cp.wydłubanego z silniczka rakietowego super biegły z wrocławia uznał to za materiał niebezpieczny podlegający pod ust.o broni i amunicji,czasami zastanawiam się czy policyjny biegły działa na zasadzie jest sprawa,gościa można skasować,więc kasują całkowity koszt biegłego to około 1000 zł.w dodatku skłamał w 6 pozycjach.czy jest możliwość skierowania sprawy do sądu że biegły kłamie,dowody są można mu to pięknie udowodnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesi jakoś bezkonfliktowo rozwiązali kłopot CP, tylko u nas jest jak zawsze sto lat za Trylobitami..

Ustawa w Polsce, notorycznie jest źle interpretowana i baardzo niezwięzła..
Dziwnym trafem podczas rekonstrukcji nikt o predyspozycjach biegłego nie musi być obecny, a armaty i karabiny skałkowe strzelają przy użyciu jak to określa czasem władza materiałów niebezpiecznych"..

nie rozumiem wiec dlaczego kara się za to niewinnych obywateli..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W efekcie nabywając i posiadając proch czarny możemy odpowiedzieć karnie. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od interpretacji ustawy, a z tym niestety jest różnie. Na szczęście zawsze można się bronić dyrektywą 91/477/EWG z dnia 18 czerwca 1991 r. w sprawie kontroli nabywania i posiadania broni, która wyraźnie mówi, że:

Przepisy dotyczące nabywania i posiadania amunicji są takie same, jak przepisy dotyczące posiadania broni palnej, do której przeznaczona jest amunicja".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olejkos masz rację ,ale jak to przedstawić w sądzie,może posiadasz jakąś ściągę,jest tak samo jak z bonią na którą nie musisz mieć pozwolenia np.do 17 j,lub startową do 6 mm.a co sądzisz o amunicji do pistoletów do kołków 6 mm lub 5,65 tantal ślepej bo ja mam mętlik w głowie,pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

republika czeska to normalny zdrowy kraj,rozwiązali problem,za pomocą 3 abolicji na broń ,i zrobiło się bezpieczniej ,partyzanci posiadają pamiątki,a muzea zdrową kolekcję,szkoda że nasza władza nie chcę się uczyć od lepszych.tak jak jest w temacie kolekcji ,jest np.w służbie zdrowia,oświacie,monie,policji,czy w naszym kraju zawsze polak będzie walczył z polakiem,myślę że tu wystarczy zdrowy rozsądek i zrozumienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie