Skocz do zawartości

Solfernus


brodkasz

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze szukam wątku w którym pisałem o Solfie a tu wszystko pozamykane :(
Chciałem dopisać parę słów na temat pracy z tym wykrywaczem, jako że mam go już ponad pół roku to zdążyłem go już trochę poznać.
Piszę to nie tyle żeby się chwalić czy reklamować po prostu nie raz widuje posty typu - jaki fajny wykrywacz, najlepszy, kosi konkurencję. A potem cisza i po paru miesiącach delikwent już zachwala inny model.
Więc ja żeby nie było że chlapię ozorem :)
Dalej mam Solfernusa i nadal jestem z niego zadowolony i nie zamierzam się go pozbyć.
Co zaś się tyczy wykrywacza to mimo pół rocznej pracy w naprawdę, czasami trudnych warunkach nie złapał on na stelażu żadnego luzu, nic się nie złamało ani nie urwało. Fakt farba trochę gdzie nie gdzie przytarta. Puszka z elektroniką, chociaż nie raz przysypałem ją piaskiem :) działa. Bałem się o klapkę od baterii ale wytrzymuje.
Cewka mimo tego że leciutka i taka ażurowa (i bez osłony)nie pękła, a muszę przyznać że kamieni to ona parę obtarła :)
Co do pracy to chyba już pisałem wcześniej, więc już nie będę się powtarzał.
Może jeszcze dodam, bo zwracałem na to szczególną uwagę (gdyż poruszany był ten temat) Wykrywacz nie wzbudza się od mokrej trawy, przez pól roku jakie go mam się nie wzbudził.
Pozdrawiam wszystkich Brodkasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Hej ,
Z Solfem chodzę ok .miesiąca jak jest czas to po kilka godzin dziennie - wrażenia ? lekki , stabilny ,-wczoraj chodziłem pod linią wysokiego napięcia -brak zakłóceń , co do mokrej trawy to nie wiem , bo po deszczu nie chodziłem - nie lało : ) , ale cewkę zanurzałem w wodzie do pierwszego łączenia i jest spoko ,dyskryminacja - jak se ustawisz , tak masz , ale nie kłamie , zasięgi - na to nie patrzę , nie robią dla mnie róznicy, jest spoko
pozdro . romek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam.
Jeżeli chodzisz z Solfem dłuższy czas i poznałeś go na tyle że wykluczaż inne powody przesterowanie (o których wspominał Romek) Sprawdź jeszcze czy zjechanie z czułości coś daje, może chodzisz na za dużych nastawach.
Jeżeli nie to nie pozostaje Ci nic innego jak kontakt z producentem. Gościu jest naprawdę w pożądku, traktuje swoją pracę bardzo poważnie i na pewno Ci pomoże :)
Pozdrawiam Brodkasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dzieje się coś detektorem na ostrym słońcu to kompensacja temperaturowa cewki albo elektroniki może sobie coś szwankować. W takich klimatach to na początek łapie się słuchawkę i dzwoni do producenta - tam jest szansa na jednoznaczną diagnozę i serwis, jeśli konieczny.

A co do linii WN - to najpierw trzeba mieć pewność, że linia jest pod napięciem, bo wbrew pozorom, nie zawsze są, a jeśli są pod napięciem, to różne moce nimi potrafią płynąć... Stąd też bywa, że jednym detektory się wydzierają pod liniami WN, a innym nie... c'est la vie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem elektronikiem i nie wiem czemu Solf pod liniami się nie wzbudza ale tak jest i już, Zuki ma racje.
Bywałem pod liniami pod którymi aż huczało (to chyba znaczyło że prąd nimi płynął) i nie zaobserwowałem by Solfernus się wzbudzał :)
Być może prąd był za mały nie wiem, nie mogę sprawdzić bo mi się to nie zdarza.
Co zaś do awarii w wykrywaczu to pewnie Cheetach Masz racje i bez kontaktu z producentem się nie obejdzie :(
Pozdrawiam Brodkasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ brodkasz - ja odniosłem się tylko do uwagi, że są różne zdania na temat wzbudzania się S. pod liniami WN. Linia WN pod napięciem to nic innego jak dodatkowy sygnał dochodzący do cewki detektora, więc zależnie od konstrukcji detektora i cewki oraz ustawień sprzęt będzie mniej lub bardziej wyłapywał te zakłócenia. Trzeba też pamiętać, że liniami przesyłane bywają różne moce i są w ogóle różne typy linii.

Możliwe, że S jest taki, że słabo reaguje na EMI, nie wiem, nie miałem go w ręce. Jeśli tak jest, to tylko lepiej dla jego posiadaczy.
Ale trzeba po prostu pamiętać o tym, że linie nie zawsze są pod napięciem i część ludzi piszących o pracy detektorami (różnymi) pod liniami WN nie bierze tego pod uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem świeżym użytkownikiem Solfernus ver.3. Od jakiegoś czasu zbliżając cewkę do gruntu buczy a inaczej (podpierduje)niskim sygnałem.Zmieniałem programy a nawet fabryczny i nic. Może ktoś z użytkowników tego wykrywacza podpowie o co chodzi. Ustawieniami gruntu też się bawiłem i nic

Moje ustawienia :

1. dys 2
2. dyn 2
3. ton wiodący 5
4. próg 5
5. srednia 40
6. próg dyskr. 20
7. filtr 15
8. wzmocnienie sondy 4 lub 2
9. moc nadajnika def


pozdrawiam i dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Proszę kolegę rob4856 o telefon, lub kontakt osobisty mail-em.

Nie napisano:
Czy zbliżanie sondy do każdego rodzaju gruntu powoduje takie zachowanie.
Czy jest to w jakimś określonym miejscu, czy też wszędzie i zawsze.
Czy zmiana WZMOCNIENIA SONDY" na wartość 2, poprawia sytuację.

Wykrywacz nie popierduje" jak kolega pisze, a sygnalizuje tonem alarmowym przesterowanie toru odbiorczego, jednocześnie wyświetlany jest komunikat na wyświetlaczu: PRZESTEROWANIE"
Jeśli jest to spowodowane warunkami w konkretnym miejscu, to nie ma na to rady.
Były przypadki, że ktoś się uparł aby szukać wykrywaczem na drodze, lub bieżni wokół boiska sportowego, które były wysypane żużlem. Praca w takim miejscu nie jest możliwa, lub bardzo utrudniona.

Jeśli wina leży po stronie wykrywacza, spowodowane jest to zmianą zestrojenia sondy najprawdopodobniej po silnym nagrzaniu na słońcu, i wymagany jest serwis.

Ustawienie gruntu nie ma wpływu na czułość wykrywacza, nie zmieni więc nic w tej sytuacji.

Bardzo ważna uwaga !
USTAWIENIA FABRYCZNE" , nie są trybem naprawczym. Włączenie ustawień fabrycznych nie powoduje samonaprawy wykrywacza.
Ustawienia fabryczne przywracają zalecane ustawienia wykrywacza w przypadku rozregulowania nastaw przez użytkownika.

W przypadku zachowania wykrywacza innego niż dotąd, i utrudniającego pracę, proszę o kontakt i dostarczenie wykrywacza do serwisu.

Pozdrawiam
Wiesław Wieczorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Jestem szczęśliwym" posiadaczem zabaweczki. Fakt jest lekki i to tyle zalet, nie dawno wrócił z serwisu miałem go przed sprzedażą wyregulować bo przesterowanie na 8 cały czas w ciepłe dni w lato na 4 przesterowanie znowu. Po rozmowie z panem twórcą (nie miłej rozmowie) porównał wykrywke do auta kto jeździ 200 km/h. To po co ta 8?! po powrocie z serwisu cewka wygląda ja kupa ślady szlifowanie poklejona lipa że nie jestem go w stanie sprzedać nikomu udupiłem 1400 zł. za badziewie. Kupiłem nową wykrywkę RUTUS ARGO POLECAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambomn sprawdź sobie zasiegi na 4 i porównaj z innym wykrywaczem, wtedy zrozumiesz o co chodziło producentowi.
Masz możliwość jazdy 200 na godzinę a spróbuj tak jechać po drodze brukowanej. To samo jest z wykrywaczem nie po karzdym polu pojedziesz równie szybko :)
To że producent daje Ci możliwość wykozystania wykrywacze maksymalnie nie znaczy że możesz z tego korzystać na każdym polu. Nie da się :)
Co zaś do reklamacji jeżeli nie pasował Ci sposób jej zrealizowania nie poddawaj się i reklamuj do skutku, Masz takie prawo.
Argo faktycznie dobry sprzęt muszę się z Tobą zgodzić ale Solfernus lepiej mi pasuje :)
Pozdrawiam Brodkasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Karolsawiak, ustawienia na biżuterię są bardziej czułe na małe przedmioty. Przy podobnych ustawieniach sam chodzę i 2-3 mm drobiny to nic nadzwyczajnego.

Oczywiście tracę na zasięgu ale moneta na sztorc często daje sygnał.

Brodkasz, musisz baaardzo wolno chodzić.

Ja osobiście DYN1 używam do dokładnej lokalizacji przedmiotu i wielkości co często przydaje się gdy nie mam ochoty już kopać łusek ;) Normalnie w tym trybie nie da się chodzić, chyba że poletko mam 5x5m.
Na moniaka mam czysty punktowy sygnał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Zmian nie ma za wiele ale są i to w dobrym kierunku :)
Doszło pokrętło do gruntu zamiast przycisków, mi akurat to lepiej pasuje.
Cewka pracuje na wyższej częstotliwości więc lepiej wykrywa małe cele (sprawdziłem na sobie :) pierdołki takie wyłapuje że później ciężko je wyłuskać)
No i najważniejsze, twórca coś tam zmienił w elektronice bo głębokość wykrywania wzrosła :)
Więcej nic nie zauważyłem.
Pozdrawiam Brodkasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Cześć.
Mam Solfernusa 4.0 i nie waham się go bardzo często używać. Szukam drobnicy , czyli bilonu , guzików ,plomb jakiś itp. , na gar złota sie nie nastawiam , ale jak się trafi to będzie super ;-)
Temat dotyczy konkretnego wykrywacza , więc kilka spostrzeżeń i ode mnie , czyli trochę pochwał , uwag i pytań.
Co jest fajne:
1. Lekki
2. Świetny patent ze składaniem
3. Prosty w obsłudze panel sterowania
4. Wygląd , który mi odpowiada
Co jest niefajne:
1. Instrukcja obsługi , która jest instrukcją dobrą dla producenta,ale nie dla laika blondynki :-)
Teraz trochę marudzenia i pytań.
1.W instrukcji nic nie widzę o PROGU w odróżnieniu od PROGU DYSKRYMINACJI,więc co to jest i za co odpowiada?
2. O co chodzi w UŚREDNIANIU z określeniem punktowa sygnalizacja.

Mój Solfernus w temp. od 25 st.C już nie jest w stanie pracować na najwyższych nastawach , a i często ze WZMOCNIENIEM SONDY muszę schodzić do 2. Od 20 st.C czasem uda mi się ustawić WZMOCNIENIE NA 4 i MOC na 8 .Ale podobno z tą maszyną już tak jest że jest wrażliwa na aurę, więc nie rozpaczam , tylko biegam dalej i myśle sobie ,że skoro inne tak nie mają , to pewnie są mniej wrażliwe i czułe ;-).
W tym wykrywaczu denerwuje mnie jego sposób oznajmiania znaleziska. Chodzę w DYS 2 , DYN 2 i gdy trafiam na żelazo to sygnał jest na żelazo , ale gdy trafiam na kolor to sygnał bardzo często też jest na żelazo , tyle że z jakimś takim echem,przebłyskiem dźwięku na kolor. I wtedy trzeba wrócić do sygnału i sobie ten dźwiek na kolor wycisnąć" z tego żelaznego mruczenia z kolorowym zająknięciem. :-).
Czyste sygnały zawsze są na folię , puszkę, polmos . Czy u Was tez tak jest?

Ustawienia na których chodzę , a nie wiem czy są prawidłowe:
DYS 2
DYN 1
TON 6-8 ( w zależności od otoczenia)
PRÓG 4
MOC najwyżej jak się da
CZĘSTOTLIWOŚĆ 2
WZMOCNIENIE najwyżej jak sie da
FILTR 3
ŚREDNIA 30
PRÓG DYS. 15

Pozdrawiam i z góry dzieki za info :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia masz jak najbardziej ok. Ja wybrałem DYS 3 po wycięciu pierwszego kwadracika (odpowiada za żelazo) jest to moim zdaniem najlepsza opcja.
Co zaś do progu to może być dla Ciebie ratunek na wyżyłowanie wzmocnienia i mocy :)
Nie wiem jak masz czy po ustawieniu na max mocy i wzmocnienia wykrywacz Ci przesterowuję czy się wzbudza. Na przesterowanie nic nie poradzisz taka gleba ale jeśli się wzbudza może pomóc Ci właśnie podniesienie progu (oczywiście w z czuciem)
Mam nadzieję że trochę wyjaśniłem (albo zagmatwałem) jak coś pytaj dalej :)
Pozdrawiam Brodkasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie