Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Aktualności, newsy, wydarzenia
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Jeden strzelec kładzie trupem dwie drużyny komandosów
2018-05-17 08:06:49

http://wiadomosci.wp.pl/...wie-druzyny-komandosow-zolnierze-chca-wykasowania-filmu-z-cwiczen-6252401762588289a

"Jeden strzelec kładzie trupem dwie drużyny komandosów. Żołnierze chcą wykasowania filmu z ćwiczeń

Miał być profesjonalny "Helikopter w ogniu", a przez pomyłkę dowódców wyszła masakra jak w "Szeregowcu Ryanie". Na poligonie w Drawsku doszło do pomyłki w scenariuszu ćwiczeń. Jeden żołnierz z karabinem maszynowym zestrzelił śmigłowiec i zabił 24 kolegów.

- Kto to wymyślił, lądować tuż pod lufą karabinu maszynowego PK. Przecież widać, że dwie drużyny chłopaków poszłyby do piachu - mówi WP kawalerzysta z Tomaszowa. Dodaje, że wszystko działo się podczas idiotycznego pokazu dla VIP-ów Miało być głośno, dużo ognia z luf, a potem brawa. - MON czy dowództwo powinni to skasować z oficjalnego konta. Film nas ośmiesza. Podczas normalnych ćwiczeń nikt się tak nie popisuje - ocenia.

Nie tylko jego zdaniem umieszczony w serwisie Youtube.com film z tzw. combat kamery na ćwiczeniach Anakonda naraża na szwank profesjonalizm żołnierzy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim Choć od samego ćwiczenia minęło już kilka lat, wideo co chwila odżywa w Internecie i jest komentowane na forach miłośników broni i wojska. Pod względem szyderstw i ironicznych komentarzy ma szansę przebić inną kultową scenę - kłótnię o wgnieciony błotnik czołgu pt. "Kto kierowcą k... był? Andrzeju nie denerwuj się".

Helikopter w ogniu

Podczas ćwiczeń na Drawsku Pomorskim w ramach pokazu dla VIP-ów kawalerzyści dostali rozkaz zaatakowania budynku nazywanego "Mogadisz". Według scenariusza trwała w nim narada rebeliantów. Ponad 20 żołnierzy atakuje budynek z zewnątrz. Desant wysadzony na dachu ma porwać przywódców bandytów. Założenia przypominały sceny ze słynnego filmu "Helikopter w ogniu".

Jednak coś poszło nie tak. Na filmie widzimy jak strzelec czający się w oknie, wyposażony w kilka taśm nabojów i karabin maszynowy PK, spokojnie oczekuje na atak. Jest trochę zaskoczony, że dwa śmigłowce transportowe wlatują mu prosto pod lufę. Na mniej niż 100 metrów. W 27 sekundzie filmu ładuje w maszynę całą taśmę 50 nabojów. Ze śmigłowca wyskakują kawalerzyści padają około 30-40 metrów od okna. Strzelec przeładowuje broń i z bliskiej odległości strzela długimi seriami w nieosłoniętych niczym żołnierzy.

Na pierwszy rzut oka akcja zakończyła się sukcesem i taki też komunikat znalazł się w oficjalnym zakończeniu ćwiczenia. W wojennych warunkach z ostrą amunicją odbyłaby się masakra jak w pierwszych minutach filmu "Szeregowiec Ryan".

Takie sceny zdarzają się na pokazach

Bezskutecznie próbowaliśmy kontaktować się z oficerem prasowym 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. - Myślałem, że to już zostało zdjęte. To nie powinno trafić do sieci jako wizytówka jednostki - mówi anonimowo jeden z oficerów Kawalerii Powietrznej. - Takie rzeczy się zdarzają, jeśli pokazy są robione dla generałów z Sztabu Generalnego i dziennikarzy. Nie ma w tym winy samych żołnierzy realizujących narzucony scenariusz - wzdycha.

Dowiedzieliśmy się, że więcej już takich spontanicznych filmów nie będzie. Obecnie kawalerzystom podczas ćwiczeń towarzyszy teraz profesjonalny zespół dokumentalistów z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Ci już publikują swoje materiały z większą rozwagą."

 Linki sponsorowane
RE: Jeden strzelec kładzie trupem dwie drużyny komandosów
2018-05-17 08:39:37

Dwa cytaty z "Helikoptera w ogniu", pasujące do powyższej wiadomości:

"We got Black Hawk down! We got Black Hawk down! Super six one is down"

"Co to, k...a, było?!" (kapitan Mike Steele, dowódca kompanii rangersów)

RE: Jeden strzelec kładzie trupem dwie drużyny komandosów
2018-05-17 17:32:51

W cyrku bywa poważniej!
😁

RE: Jeden strzelec kładzie trupem dwie drużyny komandosów
2018-05-17 18:07:49

Ten z wykrywaczem jest i tak najlepszy :)

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.004
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.