Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Sprzęt poszukiwawczy
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-22 14:47:57

Witam,

Dawno nie zabierałem na forum głosu ale ostatnio w związku z kolejnym projektem, w którym się zaangażowałem w kooperacji ze Szwajcarską firmą, musiałem zrewidować swoje poglądy.

To, co zobaczyłem przeraziło mnie, kiedyś mógł zrobić to tylko Hitchcock.

Ale do rzeczy. Pojawiły się oto takie pytania...

1. Czy firmy nie mają już zaplecza inżynierskiego, które miały kiedyś, gdzie liczyło się dążenie do perfekcji, pod każdym względem?
2. Czy kolejne patenty w tej dziedzinie będą tylko, narzędziem prawnym do walki z konkurencją, żeby zachować dla siebie ten skrawek przestrzeni, który pozwalał zarobić kilka rzeczy na chleb?
3. Czy w tym i innym przypadku ambicja to taka szalona religia?
4. Czy jedyna wiedza jaka może do nas, poszukiwaczy trafić, będzie się wiązała z kiepskimi filmami vide. Majchrowicz opowiadający np. niestworzone rzeczy o przyspieszających przetwornikach w detektorach metali, albo i innych super szybkich procesorach zastosowanych akurat w przypadku urządzeń, którymi handluje? I czy ten bełkot jest zjadliwy dla grona fanów tureckich wynalazków, kopiujących od MAcro Racer2 do dzisiaj rozwiązania Whitesa? Co zresztą za chwilę w innym miejscu wykażę..
5. Czy prezentacja nowych produktów już razem przez Nokta+Makro na detectival 2018 przebiła prezentacje pierwszego iPhona przez s. Jobsa?
6. Czy firmy bez patentów już zawsze będą mówiły i pisały, że mają w chuj rożnych patentów?
7. Czy nowy detektor zastępować będzie już od zawsze nowa naklejka? [może jest mniej ścieralna]
8. Czy na Polskim rynku nie można przedstawić rodzimych produktów biorąc pod uwagę inżynierki aspekt, i techniczne rozwiązania tak, żeby trafiły do użytkowników?
9. Czy rynek wykrywaczy powoli zdycha przez ustawę i zmiany w prawie?
10. Czy już nie ma fanów XLT?

POzdrawiam
TAKTYK

 Linki sponsorowane
RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-23 18:51:17

Chcesz się reklamować, krytykować konkurencję tudzież nieprzychylnych Ci recenzentów, rób to w mniej ordynarny sposób. Serio, to wręcz śmieszne jest.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-24 22:36:51

ad1 - jaka perfekcja?, teraz biznes i czas zużycia planują ekonomiści, perfekcja się nie opłaca,
ad4 - Majchrowicz nie od dzisiaj plecie niestworzone rzeczy
ad9 - rynek zdycha, bo praw fizyki nie przeskoczysz - co oni nowego mają wymyślić? nowy kolor naklejki i inny kształt podłokietnika? połowa wykrywaczy była w mniejszym czy większym stopniu oparta o starsze rozwiązania + kosmetyka.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-25 04:08:35

Taktyk ma rację;teraz tylko kasa się liczy.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-25 20:14:10

No, bo kiedyś to kasa się nie liczyła; dla idei robiono wykrywacze i rozdawano je na rogach ulic;

rynek nie zdycha, wykrywacze schodzą jak świeże bułki, wystarczy zobaczyć statystyki allegro

do Majchrowicza Taktyk ma osobiste wąty, za film o jego niedziałającym wykrywaczu, więc sorry.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-25 21:47:14

Prawda zawsze leży pośrodku.
Myślę, że wykrywacze potaniały, ceny jeszcze rok i dwa lata wstecz były droższe, a o Majchrowiczu był tylko jeden punkt.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-26 16:16:11

Jeśli chodzi o Majchrowicza to mam ambiwalentny stosunek, najpierw chciał być testerem a później jak mu odmówiliśmy zaczął krytykować marketing i nasze działania. Dla mnie to bez sensu i wyjaśnijmy sobie to raz na zawsze - nie każdy może być ekspertem, a tym bardziej wspomniany Majchrowicz, który plecie takie głupoty, że ręce opadają i dziwię się, że takie firmy jak np. Rutus potrafią oddać w jego ręce swoje produkty, żeby za chwilę usłyszeć krytykę o audio, i być wykorzystywanym w tej nierównej walce z konstrukcjami tureckimi lub bułgarskimi, wiadomo reklamuje się to, co korzystniej można sprzedać.

Ok. Głuoty wygadywane prze majchrowicza, po których poległ, cytuje:

1. Detekcja metalu w wykrywaczu oparta jest o przyspieszający, przetwornik...

Notabene, który w większości projektów nie jest nawet wykorzystywany o szybkość próbkowania, ponieważ nie jest to potrzebne i żaden detektor poza rozwiązaniami direct sampling nie ma potrzeby z taką dokładnością próbkować sygnał, który po detektorach synchronicznych i filtrach LPF jest analogowy - robi się to, co najwyżej z prędkością 100Hz, co jest wystarczające.

2. Ten detektor ma naprawdę szybki procesor... Mowa mistrza oczywiście o Anfibio...

A faktyczenie! Ja myślę, że jak chcesz mieć jeszcze szybszy to wsadź sobie w detektor metali core i7. Co za bzdura totalna. Separacja nawet poprawna, nie ma nic wspólnego z użytym procesorem. Tą samą "robotę" można zrobić na 8 bitowym uP lub jakimkolwiek innym. Większość detektorów nawet nie korzysta z bardzo szybkich procesorów z obsługą FPU - koprocesora matematycznego, ponieważ sygnały, które musi zanalizować detektor są bardzo wolne od kilu do kilkunastu herców - do tego nie potrzeba rdzeni używanych do DSP. Natomiast Nokta czy Makro, których nawet nie stać nawet na to, żeby w swoim urządzeniu stworzyć oryginalny i autorski tor pomiarowy ma żerżnięty układ z MXT. Czy to nie jest żenujące? A Wy wierzycie m. , który za chwilę wyjdzie i będzie Wam opowiadał, że to najgłębszy detektor jaki miał?

Wydaje mi się, że są jakieś granice?

3. Detektory analogowe mają lepsze audio! mówi z przekonaniem m. .... etc

Co za bulshit. Możliwości zbudowania wartościowego toru identyfikacji audio przewyższają zdecydowanie tor analogowy. Nawet sam układ dyskryminacji w detektorze analogowym, gdzie sygnał z filtrów jest porównywany na komparatorach ma cechy sygnału cyfrowego - jest 1 - bitowy. alej sygnał jest tylko modulowany w prosty sposób z sygnałem akustycznym.
W detektorze cyfrowym można generować sygnał na wiele sposobów, można zmieniać jego częstotliwość razem z szerokością wypełnienia PWM sygnału audio, na pewno można odtworzyć każdy sygnał analogowy... itd.

4. I tak dalej. I tak dalej.

Za wiele w wykrywaczach już się nie wymyśli. Dlatego niektóre firmy już nie produkują niczego nowego - wystarczy im to, co już wyprodukowały. Np. Nokta/Makro nie zbuduje nigdy taka zaawansowanego detektora, chociaż z wadami,jak Whites Spectra, i będą tylko stwarzać wrażenie, że mogą a Wy klienci będziecie czekać na tę chwilę jak na głos jutrzenki. Chcą zbudować detektor w Waszych oczekiwań więc z piasku i mgły. Widzieliście kiedyś poważna firmę, która tak działa? Oczekiwania klienta? Rynek tak nie działa. Klient nie ma tutaj nic do powiedzenia - ma dostać produkt, który po prostu ma kupić, w wrażeniu, że jest mu niezbędny!;)

TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-26 16:49:50

Szaman pokaż te statystyki...

Oczywiście dla ściemy i przedstawiania rzeczywistości w sposób zakłamany zawsze będę na nie. Tak jest w każdej branży i w przypadku detektorów metali jest identycznie. Co zresztą mogę wykazać w formie pisanej i obrazkowej...;)

Zresztą potrzeba takiego kanału jest większa niż mi się wydawało - po Waszych tel. itd.

Dla mnie nie jest ważne czy to będzie jakiś pan majchrowicz czy pan kowalski, walczę raczej z głupotą i niewiedzą, oczywiście w temacie ogólnym okołowykrywaczowym, czyli w tym, który mnie interesuje ze względu na dość długą zażyłość, ileś tam lat w branży...

TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-26 17:29:19

Jeszcze tylko chciałem raz wrócić do tego pkt. o procesorach bo nie tak to ująłem.

W sensie technicznym poprawna separacja jest zależna tylko od:
- typu sondy - tutaj DD robi sensowną robotę, no i ma węższe pole przemiatania, następuje szybsze narastanie sygnału w układach bądź to analogowych lub cyfrowych - bez znaczenia bo większości przypadków filtr cyfrowy oddaje dokładnie to samo, co analogowy , i jest w sofcie zawsze powtarzalny, etc.
- i filtry, te nieszczęsne filtry, o których każdy znawca wykrywaczowy zapomniał - dla laika to będzie totalna porażka, żeby to zrozumieć po słowie pisanym ale w materiale video to będzie łatwiejsze pokazać, więc filtry - a dokładnie sposób ich realizacji, szczególnie w rozwiązaniach cyfrowych będzie miało wpływ na szybkość separacji, głębokość detekcji, w mniejszym stopniu na poprawne ID celu.Ha! Dlaczego tak się dzieje? Ano dlatego, że świat cyfrowy posiada różne możliwości realizacji owych filtrów, od których zależy chyba wszystko - przynajmniej w wykrywaczu dynamicznym. Skrótowo pisząc jeden filtry są bardziej stabilne, inne mniej, jedne maja skończoną odpowiedź, inne nieskończona, sama zaś cyfrowa filtracja to już nie jest proces dwu, czy cztero filtrowy, który przylgnął do wykrywaczy analogowych, w których filtry były precyzyjnie dobierane z elementów pasywnych i praktycznie każdy detektor metali się różnił pomiędzy innym egzemplarzem, co w procesie starzenia się podzespołów było bardziej widoczne... XLT np. pojawiająca się niestabilność, etc...

musze przerwać na chwile za chwilę dokończę...

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-26 17:42:19

Krótka historia wykrywaczy w małej pigułce...


Więc każdy detektor analogowy był do tej pory taki sam. No może poza W6000. Ale kiedy świat wszedł w rozwiązania cyfrowe - na początku to szlo bardzo topornie, czułość w tych układach nie była wysoka, oczywiście próbowano sobie radzić na różne sposoby, poprzez sposoby analogowe...

Jakimś tam przełomem był XLT - łączył rozwiązania analogowe - filtry, z cyfrowymi, jakość jak na tamte czasy były zupełnie zadowalająca, sposób identyfikacji był przełomowy...

W kolejnym produkcie DFX ulepszono wiele. Równocześnie ten sam zespół pracował nad MXT próbując skorzystać z nowoczesnego przetwornika 100kbs. i w miarę wdzięcznego procesora 8-bitowego. Procesor na tylko pozbawiony w wewnętrzne peryferia, że musiał korzstać z zewnętrznej kości 12-bitowej DAC. I oto szanowni Państwo 20 lat po tym epizodzie firma Makro wypuszcza swój wspaniały produkt makro racer, który ma dokładnie ten sam tor pomiarowy co MXT - za chwilę umieszczę w załaczniku - next mail...

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-26 17:48:12

Oto mr2...

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-26 17:51:49

Tor pomiarowy w poście powyżej jest identyczny - identyczne rozwiązanie do MXT tracker czy pro. Identyczne nawet układy multipleksery 4351, 4053 i identyczny przetwornik ADS8230 - to samo jest w MXT PRO i był identyczny w T2 - ale autorzy mogli to zrobić a nokata makro?

Na ile Waszym zdaniem innowacyjna jest firma, która nie potrafi sobie zaprojektować własnych rozwiązań tylko kopiuje innych, pomyślcie o tym. Za chwilę pokażemy to, co wykazałem a później wkleje kolejne zdjęcia produktów tej firmy...

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-26 17:57:07

Tutaj porównanie pcb - można sobie porównać ze schematem - układy A, B, C, są identyczne...

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-26 18:02:38

A tutaj Nokta Impact - rewelacja to samo rozwiązanie zanzczone kółkiem, identyczne układy...

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-26 18:03:01

tutaj...

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-26 18:11:09

Kolejny wanalzek Kruzer - firma ma nadal problem z opracowaniem swojego układowego toru pomiarowego i korzysta z tego co już dawno podpatrzyła.

Copy and paste... i daj dealerowi, którzy opowiedzą z jak genialnym wynalazkiem mamy do czynienia...

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-26 18:19:43

Teraz wystarczy poczekać na fcc id nowego produktu Anfibio, gdzie zobaczymy, że nawet pcb jest identyczne, czyli rozwiązanie takie samo od 10 lat.

Ja poczekam i wklej i wiem, że będzie w 100% takie same.

A Wy może poczekacie na nowy film majchrowicza, w którym opowie Wam z jakim genialnym wykrywaczem się ostatnio przechadzał po dawno nieprzechodzonej miejscówce :)))

Do usłyszenia!

TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 13:23:44

Panie "Taktyk" akurat marketing to twoja słaba strona:) obawiam sie za lada moment nie sprzedasz juz nawet papieru toaletowego:)/ może zamiast publikowac schematy opublikujesz pan wyrok sądu w sprawie sprzedaży URD klientowi? Wyrok w sprawie panu zalozonej, którą żes pan przegral i jest ona ponoc na etapie windykacji komorniczej zwrotu zasadzonych pieniedzy,ktore ześ pan przyjał za URD sprzedając ten bubel klientowi. Ustosunkuj sie pan do tych niusów lepiej oficjalnie tu.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 13:37:07

Kolega Taktyk został skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Sprawa została uprawomocniona w Sądzie Pruszkowskim i dotyczyła sprzedaży produktu pana Taktyka... Byłem świadkiem w sprawie... stąd chore personalne i niczym nie poparte wycieczki. Za pewnien czas na moim kanale zostanie opublikowany film na ten temat o czym Taktyk doskonale wie. Andrzej Praga wypowie się jako osoba porzywdzona przez pana eksperta - vel uczciwego sprzedawcę Taktyka. Także niestety obiektywność mojego przedmówcy jest wątpliwa i pozostała już tu tylko czysta nienawiść, tak jak ktoś to u góry zobaczył. To jest rodzaj konwulsji przed ostatecznym upadkiem. Czekanie na nieunkniony koniec. Co więcej, kolega Taktyk miał szansę załatwić sprawy polubownie. Nie skorzystał. Osobiście do niego zadzwoniłem, żeby wyprosotwać sprawę, choć nie miałem powodu po cyklicznym opluwaniu mojej osoby na forach. Zresztą dzieje się to do tej pory jak widać na powżyszm przykładzie. Taktyk zna mój numer, ale niestety nie ma jaj żeby zadzwonić. To rodzaj onirycznej masturbacji, której po prostu nie rozumiem. Przez telefon dało się rozmawiać, niestety w śieci pozostaje kompulsuwyna zemsta bez celu. Nie posłuchał. Miał szczęście, że trafił na Andrzeja. Normalny człowiek zarządał by odszkodowania i podał sprawę do dalszych urzędów...i pan Taktyk dobrze wie o co chodzi. Co więcej w całym swoim zadufaniu i pewności siebie nie stawił się na rozprawę. Pozostają już tylko żałosne i nic nie znaczące wpisy. Kolego Taktyk dobry produkt broni się sam, bo to nie ty kształtujesz rzeczywistość tylko klienci. Megalomania bardziej szkodzi niż pomaga w interesach.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 13:49:55

Shelton... błagam, przeczytaj Regulamin Forum...

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 13:51:06

Buehehehwh

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 14:09:23

Oczywiście, że postąpię honorowo i jak sprawa zostanie definitywnie zamknięta klient będzie miał zwrócone pieniądze.
Nie wiem w czym jest problem. W Polsce działają sądy i jak ktoś ma jakiś problem, to właśnie tam załatwia swoje sprawy. Klient wygrał sprawę cywilną i otrzyma zwrot pieniędzy. Proste?

Natomiast z tego co się przed chwilą zdążyłem zorientować alex_2013, to znany wszystkim gość w gumowych butach - na YT występuje jako alex lucas, kolega i współautor filmów z kolega majchrowiczem np. kiepskiego filmu o Equinox, gdzie porównywaną, bez znajomości nawet funkcji i obsługi(co autorzy przyznają na filmie) z ukraińską samoróbką Fortuna PRO. Wiadomo w jakim celu.

A tutaj film kolego alex_2013, w którym tłumaczenia jak działa detektor impulsowy są po prostu bezcenne, 0,37m:

https://www.youtube.com/watch?v=10NB79FluSA

Urządzenie.... powoduje wystąpienie fali elektromagnetycznej prostokątnej o częstotliwości 100Hz

:)))))))

Fala indukcyjna w przypadku gdy natrafia na żelazo, na metal... dochodzi do jej odkształcenia...

:))))))

Opowieści techniczne z Narni tylko na tym kanale...
A tak naprawdę to tylko niezrozumiały bełkot.

T.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 14:10:51

Szczerze przepraszam, ale Taktyk już od dłuższego czasu atakuje moją osobę łącznie z moim kanałem i po prostu mi się ulało. Fakt jest faktem i wyrok jest wyrokiem nie bez powodu.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 14:18:10

Shelton co ty pierdolisz ja zostałem skazanym prawomocnym wyrokiem? Za co niby?
Nikt mnie za nic nie skazał. Klient po prostu wygrał sprawę cywilną o tak jak napisałem zwrócimy mu pieniądze ponieważ sąd przyznał mu racje. Koniec i kropka.

Możesz sobie zrobić nawet serial o tym :))))

Dla mnie jest po porostu nieuczciwym sprzedawcą, który opowiada głupoty na YT, na swoim kanale wprowadzając oglądających w błąd. Wybacz ale będę przedstawiał jednak fakty takie jakie są - rozmowa z Tobą nie ma sensu.

T.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 14:20:45

Ale po co te wulgarymzmy? Niecziciwość została wykazana przed sądem. Wyrok jest publicznie dostępny. To nie jest tajemnica. Bądź choć jeden raz w życiu uczciwy.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 14:31:23

Po co te wulgaryzmy i nerwowe odpowiedzi?! Obrażasz kolejną osobę.

Film będzie. Serialu nie planuje. Przeczytamy prawomocne orzeczenie sądu, żeby każdy mógł wiedzieć o co chodziło i na czym poległa sprawa.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 14:42:05

Shelton dzieciaku :) Jak nie wiesz co to jest skazanie to się lepiej nie odzywaj. Sąd nikogo nie skazuje w sprawie cywilnej - to nie jest sprawa karna, tylko może zasądzić jakąś kwotę, odsetki, etc. Jak widać w kwestiach prawnych też się słabo orientujesz :)))

T.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 15:06:09

Cóż niech każdy sobie odpowie na pytanie czy lepiej mieć braki w wiedzy, czy być tak skrajnie nie uczciwą osobą. Prosił bym także byś się do mnie normalnie zwracał. Nie życzę sobie chamskich docinek w twoim wydaniu. Rozumiem, że kultura osobista jest ci obca, ale może zrób to dla innych.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 15:48:19

A jednak to zabawne, Shelton daje rady konstruktorowi Arkadiuszowi jak ma zrobić nowy detektor, i żeby to był taki cyfrowy Nautilus, ale naprawdę dopracowany....:)

37 minuta

https://www.youtube.com/watch?v=10NB79FluSA

Ja myślę, że trzeba się śpieszyć ponieważ rosjanie z AKA próbują .... :))))

Co za brednie. Nautilus jest prostym analogowym detektorem, w którym tor analogowy jest podany do jednego głośnika a kanał dyskryminacji do drugiego. Kompletnie nie w tej konstrukcji ciekawego nie ma. Po za topornością konstrukcji w samym układzie analogowym jest wszystko i dokładnie to samo, co w wykrywaczach z tamtych czasów, w fischerach, w serii Classic, tesoro, po prostu standard powielony w wielu modelach przez różne firmy.

Ale dla Sheltona to kosmos jakiś :)

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 15:53:36

A tutaj macie szczegóły tej konstrukcji, do której kontruktorzy polscy i z AKA nie mogą przeprojektować na detektor cyfrowy. Jednak jakaś moc drzemie w tym krzemie i na światło dzienne wyjść pomysłowi nie pozwoli :)

T.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 16:00:03

Premiera Anfibio.... na kanale YT Sheltona...

https://www.youtube.com/watch?v=7FTbmKyER4Q

19 minuta.... Anfibio jest specjalnie przygotowany, mocny procesor i bardzo szybki....

:)

A na jakiej podstawie to wywnioskowałeś? Czy znasz w ogóle typ kontrolera, który zastosowali? Podaj publicznie na forum, wszyscy chcą zobaczyć, przeczytać, na ile w swoich wypowiedziach jesteś wiarygodny, ok?

Czekamy! Masz szanse się uwiarygodnić...

T.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 16:24:59

Widzę, że rozmawiasz już sam ze sobą to naprawdę słaby stan. Cóz podsumujmy twoją sprzedaż i dorobek twojego życia i niewątpliwą wiedzę... ZERO. Kompletne zero. Cóż jedne co osiągnąłeś to frustrację nie spełnionego twórcy, który musi się borykać ze sprawami w sądzie. Niech każdy sobie odpowie z kim ma doczynienia. Co do spraw technicznych nie zamierzam z tobą nawet dyskutować. Z prostego powodu. Twoja wiedza to nie kończąca się teoria. Załóżmy że masz rację, to jakiego powodu taki geniusz jak ty to tylko frustrat, który nie osiągnął sukcesu? Wszyscy źli i kiepscy. Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. Ty po prostu nim nie jesteś. Megalomania i poczucie własnej wartości przysłoniły ci cały Świat. Teraz to tylko obrażanie innych. Przykra sprawa. Ile sprzedałeś wykrywaczy, że masz czelność oceniać innych? Ilu klientów ci podziękowało i ilu było szczęśliwych?! Jedyne co się dorobiłeś to sprawa w sądzie. Wszystko w temacie. Więcej nie piszę, bo szkoda czasu rozmawiać z tobą.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 16:27:52

Panie i Panowie...

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 16:36:53

A nie możecie panowie wykrywaczowcy na privie się macać? :D

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 16:59:36

Film pod tytułem testujemy w terenie, i testujemy razem :) Generalnie sprzęt jak widać do dupy, nie ma, co się zastanawiać. Od razu widać, że Fortuna lepsza niż cały dorobek, MineLaba :)

Link do filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=m0CP-gJ7cXk

W zestawieniu z ukraińskim składakiem, który drugi bohater, tym razem nie w gumiakach, sprzedaje na portalu olx i innych.

Link do aukcji, można śmiało kupować:

http://www.olx.pl/oferta/wykrywacz-metali-fortuna-pro-cewka-dd-8-khz-16-khz-CID767-IDo3RFC.html

No ale po kolei, zastanówmy się 1:53:
No cóż Jak widać Fortuna już na początku jest niezestrojony więc ma gorszę osiągi przy okazji :)))) Bez komentarza :)

[2:50] minelaby są takie, żę lubią sobie popiszczeć...
:)
[10:10) Fbs on ma wolniejszą reakcje, procesor musi więcej przetworzyć

I to bez żadnego wglądu w technologię. Bez pokazania tego co jest w środku a akurat w przypadku Equinoxa układy są z najwyższej półki sprzętowej - bardzo szybki kontroler audio dla układu direct sampling jak znalazł PCM1861, dwa kanały i 110dcB dla SNR, próbkowanie 192kHz oraz procesor z rdzeniem cortexM7, dla mnie to w tej chwili jakiś technologiczny szczyt - niczego ;lepszego układowego Pan nie znajdziesz...

Oczywiście to tylko punkt do wyciągnięcia wniosków, dalej, choćby sam paten może podlegać dyskusji ponieważ przenosi jakby prawa do rozwiązań patentowych, które już były...

Jednak dzielnych testerów to nie zrazi i nie przeraża...;)

[11:30] Ale zauważyłeś, że audio jest bardzo podobne i jak rosjanie coś robią to robią tylko w tym kierunku(rosjanie?)... czyli kopiują mienelaba, skąd masz te informacje Majchrowicz, myślę, że Andy konstruktor fortuny bardzo by się obraził?

[18:000] no to już jest bajanie o wąskiej skali identyfikacji, bajki o gruncie, no najważniejsza informacja jest taka, że najnowszy detektor ML to to samo co składak fortuna. No ale przecież po jednodniowym teście , to już wszystko wiadomo, i po co będziemy robić testy w innych miejscach, gdziekolwiek, skoro ten film miał tylko jedno wykazać...

Jeszcze tylko pomachamy trochę przed sondą[23.10] żeby inni mogli się dowiedzieć, że żelazo jest diamagnetykiem!!!!!


:)))))

Panie Alex, kończ Pan wstydu oszczędź...

T.Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 17:01 27-09-2018

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 17:07:42

Bjar1 a dlaczego nie forum wykazać, gdzie ten marketingowy bełkot nt. wykrywaczy nas może zaprowadzić? Ja nie mowie, że tylko Majchrowicz go uprawia - mogę go nawet usprawiedliwić, i innych też - nie ma wiedzy technicznej... Nie są wstanie prowadzić merytorycznej polemiki a od tego jest chyba forum?

Czy może forum jest tylko od reklamowania, chyba powinno być tutaj trochę miejsca na rzetelnie pokazanie jak sprawy wyglądają. Jak ktoś merytorycznie chce skomentować moje wypowiedzi to proszę bardzo...

T.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 18:17:32

No niestety Shelton nie podjąłeś rękawicy ponieważ nie masz możliwości udowodnić swoich fantasmagorycznych teorii, i ja nawet nie mam o to do Ciebie pretensji.

Marketing rządzi się swoimi prawami. Trzeba potrafić dostrzec, że ktoś nagina i ściemnia klientów a z drugiej strony przyznać rację kiedy trzeba, u mnie tak zawsze było z Minelabem. Ściemnili niesamowicie w produkcie Xterra, bzdury o przetwarzaniu cyfrowym bezpośrednio z sondy okazały się tylko zwykłym protokołem 1-wire w celu identyfikacji sondy. Nowa technologia wcale taką nie była ale detektor był wykonany przyzwoicie, z wadami podczas użytkowania, etc.

Dalej. Sama technologa, odświeżenie patentów ML, też nie jest oczywiście niczym zaskakującym ale trzeba przyznać, e detektor to optimum, które można uzyskać teraz, układowa, plastikowo, wszystko tam jest, jak należy. Jednak ty nie potrafisz przeprowadzić obiektywnej recenzji, Dla mnie nie ma problemu, potrafię zobaczyć pozytywne i negatywne cechy samego urządzenia jak i produktu...

Ja wiem, że chciałbyś się ułożyć z każdym, kto zaoferuje tobie cokolwiek do sprzedania, na czym możesz zarobić, razem z green camo czy z kim ktokolwiek. Ale widzisz to wszystko podlega ocenie. Jak zrobisz coś wartościowego to ocenie to pozytywnie...

Na AKA też się obraziłeś, jak na mnie ;) ponieważ nie zaufali tobie i nie chcieli dać do sprzedaży swoich produktów. Na co mocno się wkurzyłeś i nakręciłeś szereg filmów jaka to AKA detectors jest niedobra:

https://www.youtube.com/watch?v=lDO3-VRNQuE

były nawet wątki historyczne :)) I nawet ty, człowiek nie pozbawiony kultury osobistej możesz zniechęcać [2:40] obrażać, i nawet opowiadać o agentach z Kremla ;) I nawet możemy usłyszeć o chorych psychicznie...

Nie będę tego komentował ale internet widzę dał tobie nawet wolność do tego typu wypowiedzi... A oni tylko nie chcieli wejść z tobą w sprzedaż...:)

[6:000] no widzę, że jedziemy na tej samej fali antyrosyjskiej fobii, jakie to niesamowite, że AKA nie odpowiada na Twoje majle- coś pisałeś o megalomanii...

No ale kto wejdzie w tobą we współpracę kiedy w [7:00] określasz ludzi i mówisz wprost że mają problemy psychiczne....
Jak myślisz dlaczego nie weszli z tobą w kooperacje...?


Na tej samej zasadzie my nie weszliśmy we współpracę z Tobą za wszelką cenę. Ponieważ marketing, teraz już to nie ma znaczenia. nie był dla nas żadnym wyznacznikiem ponieważ jak widać po tym wątku na o. nie jest żadnym etapie projektu tym wyznacznikiem. W sensie, że liczyła się droga i życie produktu a nie spełnienie celu konsumpcyjnego.. Itd.

Ponieważ okazałeś się zwykłym ignorantem i pyszałkiem... nawet nikt przez chwilę mnie pomyślał o współpracy z Tobą tym bardziej, że braki w Twojej wiedzy dyskwalifikują Ciebie na stracie, co też ostatnio nawet osoby , z którymi współpracujesz, o tym mi powiedziały..

T.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 18:50:36

Gold Kruzer fcc id: nie ma

Więc detektor nie różni się niczym od poprzedniego modelu Kruzer i firma nie musi się obawiać, że przekroczą jakiekolwiek normy związane z transmisja bezprzewodową regulowaną akurat na tym rynku.

Pozostaje tylko fcc id dla Kruzer:

http://fccid.io/2AJJ2-KRUZER/Test-Report/Test-report-3785397

Projekt Anfibio pójdzie tą samą ścieżką..

TAKTYKPost został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 18:51 27-09-2018

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-27 21:23:06

"Jeśli chodzi o Majchrowicza to mam ambiwalentny stosunek, najpierw chciał być testerem a później jak mu odmówiliśmy zaczął krytykować marketing i nasze działania."
Dla mnie ktoś, kto kasuje niewygodne komentarze pod swoimi filmami na kanale informacyjnym, nigdy nie będzie ani dobrym testerem, ani wiarygodnym reporterem. Ten gość skończył się kilkanaście miesięcy temu, jak przykleił się ruchu poszukiwawczego i zaangażował w małą "politykę".

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-29 19:13:40

A teraz trochę faktów panie Taktyk:
http://www.youtube.com/watch?v=gAK1N5ejHG8Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 19:15 29-09-2018

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-29 19:44:15

I tyle w temacie. Zresztą nie jest to zaskoczeniem.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-30 12:08:35

Dwa żałosne małe kłamczuszki,koledzy :))))

T.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-30 12:51:01

Poproszę o kogoś o wklejenie tych linków w postaci zdjęć, mnie udało się tylko w takiej:

https://files.mycloud.com/home.php?brand=webfiles&seuuid=5ec29acaf00b4cc5e016cfb928d7f5ce&name=42908274_1229173080603477_646936


https://files.mycloud.com/home.php?brand=webfiles&seuuid=35ada670c3d8213cd31d7fc8fd32d1ce&name=42913052_1375912675873728_264264

https://files.mycloud.com/home.php?brand=webfiles&seuuid=88427abea0b6ada745bf3dede46ad64b&name=42797458_2293548357381926_724531

https://files.mycloud.com/home.php?brand=webfiles&seuuid=40d258075973e7d5ccdaa4e887464931&name=42999608_311856939626624_7019982

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-30 13:16:45

I wisienka na torcie:
https://files.mycloud.com/home.php?seuuid=b05d690b3482762f522dd2719d0d4185&name=IMG_2857&brand=webfiles

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-30 14:10:48

Nie wiem co to jest nawet nie można otworzyć.

Shelton jesteś żałosnym kłamca ponieważ manipulujesz faktami orzeczenie dotyczyło tylko możliwości zwrotu urządzenia i sąd przyznał racje twojemu koledze ponieważ przy zakupie nie został poinformowany o możliwości zwrotu towaru po 14 dniach, aczkolwiek taki regulamin jest na naszej stronie internetowej.
Mniejsza o to, nie będę z tym polemizował.

Sąd nie jest od tego żeby oceniać czy coś działa, czy nie. I nie wyobrażam sobie, gdyby taka sprawa nawet kiedyś gdzieś była, żebyś ty był biegłem. Ponieważ jesteś tylko skromnym użytkownikiem wykrywaczy, który wykorzystał okazję, żeby napluć na nas, tak samo zrobiłeś jeśli chodzi AKA.

I jeszcze raz powtórzę i wyłączam się z dalszej dyskusji z Tobą w Tym wątku. Jeśli chodzi z detektory metali to jesteś tylko zwykłym sprzedawcą, który najczęściej zachwala to, co sprzedaje. Uprawiasz nieuczciwą konkurencję i jesteś mocno niedouczony w sprawach technicznych, opowiadasz bajki o przyspieszających przetwornikach i mocnych procesorach, o których nie masz zielonego pojęcia. No cóż tak to niestety wygląda.

Rozumiem, że chciałbyś przekuć zwykłe orzeczenie sądu do do zwrotu kwoty, etc w totalną porażkę moją i niedziałającego urządzenia, bezczelnie wykorzystujesz sytuację, więc w mojej ocenie jesteś jeszcze bardziej żałosny i małostkowy...
Jednak to jedyne, co masz, bez wiedzy wszak jesteś więc co tutaj począć...

TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-30 15:01:25

To,, co tera uprawia Shelton, przez linki to już radosne pajacowanie... :)))))


Ok. W przyszłym tygodniu wracam to swojego kanału filmowego, w którym będzie można posłuchać, dokładnie posłuchać, o detektorach metali:
- po pierwsze o historii ich powstawania , jeśli będzie o czym opowiedzieć,
- o tym, co jest w środku, to będzie zawsze pokazane, żeby kupujący wiedział, co kupuje
- będzie 10% uwagi na URD-1 ponieważ muszę pod wpływem filmu Sheltona i kolegi, że jest jednak, a raczej był, dużo lepszy niż jedyny chińczyk...;)
- nie będą to jednak tylko testy z pola, czy głupkowate naiboard testy, które nic nie wnoszą do tematyki...
- będą wytłumaczone zasady działania detektorów, od stony technicznej myślę, że w sposób dośc zjadliwy
- będzie prawdziwie
- będzie bez marketingu, nic nie sprzedaje, serwisu także nie prowadzę
- do zobaczenia na kanale!

Miłej niedzieli i bez odbiory!

TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-30 16:15:21

Abstrahując od tego, kto jaką ma wiedzę w danym zakresie to w końcu URD-1 działa tak jak powinien czy nie ? :)

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-30 17:30:01

Nie działa jak widać po sprawie w sądzie. Kto tu jest kłamcą. Tu macie obrazki wklejone na drugim forum:
http://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=158&t=181905&p=1240634#p1240634

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-30 17:37:27

Posłuchaj, sprawa jest prosta, sprzedałeś nie działające urządzenie, nie oddałeś pieniędzy i przegrałeś w sądzie. Masz nakaz komorniczy. Możesz zrobić o tym kanał i się wypowiedzieć. Dodatkowo jest to patologia w twoim wydaniu co widać w linku przezemnie wklejonym. Zwróćcie uwagę na daty.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-30 17:38:21

Jak widać po wpisach różnych ludzi to nie pierwszy raz miało miejsce, nawet zmieniałeś nickname ;)

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-09-30 23:09:52

@Taktyk-
'' w przypadku Equinoxa układy są z najwyższej półki sprzętowej - bardzo szybki kontroler audio dla układu direct sampling jak znalazł PCM1861''
...
Najwyższa półka ? :)
1.8 USD za sztukę. To jaka jest wobec tego ''najniższa półka'' ? :)

@Taktyk-
''wspomniany Majchrowicz, który plecie takie głupoty, że ręce opadają i dziwię się, że takie firmy jak np. Rutus potrafią oddać w jego ręce swoje produkty''

Jak dowodzą fakty, to jednak oddanie wykrywaczy w Twoje ręce, wiąże się z samymi problemami. :) Internet twierdzi, że masz problem z odsyłaniem wykrywaczy wziętych do testów i tych, wziętych do naprawy. Ponadto, zamiast naprawiać - psujesz. Wobec tego, akurat Ty, takich rzeczy pisać nie powinieneś. :)
A jeżeli jesteśmy przy ''głupotach'' to możesz wyjaśnić co znaczy określenie ''moc x 3'' ?
Takiego określenia użyłeś w kontekście zamiennego procka do jabla z funkcją dyskryminacji wielkościowej. Lubisz łapać ludzi za słówka i na siłę wciskasz zwykłym poszukiwaczom fachową wiedzę o elektronice, która ich absolutnie nie obchodzi. Wyjaśnij więc, co znaczy określenie - ''Moc x 3''
Czy to 3 krotne zwiększenie szerokości impulsu generatora ? A może to 3 krotnie większy zasięg ? Bo chyba samym softem procesora nie zwiększyłeś maksymalnej mocy jaką może dać z siebie tranzystor kluczujący cewkę ?

Pisałeś coś o kopiowaniu ? :) Pamiętam że wielokrotnie :)
Swój procek z możliwością dyskryminacji i tajemniczą funkcją ''moc x 3'', zaoferowałeś ok miesiąca po tym jak na YT wrzuciłem filmik z moją modyfikacja jabla. Przypadek ? Jabel sprzedawał swój kit od kilkunastu lat a Ty ''nagle'' poczułeś chęć rozszerzenia możliwości tego wykrywacza ? Dlaczego taki ekspert od FFT, DSP i innych fachowych projektów ( z których większość de facto nie działa ) skupiłeś swoją uwagę na gówniany kit j267 ?
:)
Czy to nie jest poniżej Twojego poziomu ? :)

@Taktyk-
''Opowieści techniczne z Narni tylko na tym kanale...
A tak naprawdę to tylko niezrozumiały bełkot.''

To podobnie jak Ty piszesz o transformacie Fouriera zwykłemu poszukiwaczowi, który nie posiada żadnej wiedzy elektronicznej.

@Taktyk-
''Jak ktoś merytorycznie chce skomentować moje wypowiedzi to proszę bardzo...''

Już kiedyś tak pisałeś a później kasowałeś komentarze pod filmami na YT. Teraz nawet wyłączyłeś możliwość komentowania Twoich filmów...Przypomnę Ci,jak napisałem pod filmem z wykrywaczem Pulse X, że jest niestabilny. Odpowiedziałeś, że saperka, wbita w ziemię niedaleko cewki zakłóca pracę wykrywacza. No litości, kuźwa...cewka i saperka były względem siebie nieruchome. Chyba, że Twoja saperka generowała jakiś sygnał...A później komentarze wykasowałeś.
:)

@karolsawiak-

''Dla mnie ktoś, kto kasuje niewygodne komentarze pod swoimi filmami na kanale informacyjnym, nigdy nie będzie ani dobrym testerem, ani wiarygodnym reporterem.''

Super że tak napisałeś, bo w związku z tym, przyznałeś że Taktyk,. który kasował wpisy na YT jest niewiarygodny...w co chyba z resztą już nikt nie wątpi.

A dlaczego to wszystko piszę ?
Otóż moje motywy są takie same jak Taktyka, który w odpowiedzi na pytanie o wykrywacz ramowy w jednym z tematów napisał -

''Pokaż środek detektora Madmaxa... Pokaż nam za, co warto płacić 1000zł. Ok?''

To ja Ciebie poproszę, żebyś wymienił części składowe swojej cewki ramowej za 999 zł, którą oferowałeś do sprzedaży za tak niedorzeczną sumę. Użyłeś złotego drutu ? Czy przewód YTDY podrożał w Twojej okolicy ?
Aaaa, zapomniałem....przecież sama wtyczka, kompatybilna z lorenzem podobno kosztowała więcej niż cała moja elektronika :) No to po co montowałeś wtyczkę, droższą od całej reszty konstrukcji ? Bo Lorenz takie ma ?


Przecież sam napisałeś w tym temacie...

@Taktyk-
''Na ile Waszym zdaniem innowacyjna jest firma, która nie potrafi sobie zaprojektować własnych rozwiązań tylko kopiuje innych, pomyślcie o tym.''
Pozdrawiam serdecznie :)
No co Krzysiu ? Nie mogłeś wybrać innej, tańszej wtyczki tylko kopiujesz Lorenza ? :)

Pozdrawiam serdecznie :)

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-01 14:51:47

Przełomu nowatorskiego nie widać.
Nowe są tylko opakowania

Taktyk nie wyprowadzaj ich z błędu bo nie dasz rady.
Jedynie to z równowagi bo psioczysz na makro fortune i aka .
Każdy ma swojego boga i niech mu hołduje jak mu pasuje.

Jabel wygrywa każdy test on po prostu jest the best ;-)

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-01 20:05:00

Zdziwiłbyś się kolego jak rama zrobiona na elektronice jabla wyciąga z ziemi wannę od czołgu, której lorenz nie dał rady wystarczająco zasygnalizować... :)
Nie chce podawać nazwisk osób, które mogą to potwierdzić, bo nie wiem co na to RODO :)

Można zrobić ''nowoczesny'' wykrywacz, w technologii SMD, i wrzucić tam FFT, DSP, TWS, i jeszcze inne trzyliterowe i fachowe skróty ale jak pokazują ostatnie wydarzenia, to będzie tylko ''gówno w pazłotku''.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-01 22:26:33

Ponadto, uważam że kol Taktyk założył ten temat po to żeby odwrócić uwagę od tego co sam wyczynia i próbować udowodnić, że jego wynalazki są wspaniałe tylko ''głupi'' Majchrowicz, się nie zna. Nie znam Michała Majchrowicza, nigdy z nim słowa nie zamieniłem w żaden sposób. Możliwe, że wspomniany Michał, nie do końca radzi sobie z opisywaniem procesów występujących w wykrywaczach. Możliwe też, że celowo stawia w lepszym świetle jedne wykrywacze przed innymi. To wszystko jest tylko z dopiskiem ''możliwe''. Możliwe też, że chodzi tu po prostu o zwykły marketing. I tu kol. Taktyk może nawet mieć rację w swoich wywodach...Tylko że jest małe ''ale''.
To ''ale'' polega na tym, że Taktyk prowadzi swój ''dziwny'' marketing od wielu lat na wielu forach. Co prawda, nie pamiętam, żeby jakoś szczególnie dyskredytował jakieś marki wykrywaczy,( co nie znaczy że tak nie było ) za to z wielkim zapałem próbuje wciskać wszystkim swoje gówno, przekonując że używanie fachowych terminów ma odzwierciedlenie w efekcie końcowym jego produktów. Niestety, rynek ma inne zdanie.
Może dla równowagi, Taktyk zaprezentuje wypowiedź kogoś, kto jest zadowolony z URD-1 ? Oczywiście, nie mam na myśli użytkowników z 1 postem na koncie. :)
A co z szeroko reklamowanym Pulse-X ? Podobno to był jakiś przełom.
Nasuwa się pytanie - czy to prawda, że w Pulse-X, generator impulsów był zrobiony na układzie XR-2206 ? Odpowiedz, Taktyku. Jak to się ma do ''nowoczesności' Twoich konstrukcji ? Kto normalny opiera nowy projekt na 30 letnim układzie scalonym, nieprodukowanym od ok. 10 lat ?

Znam wypowiedzi Taktyka/Edika z różnych forów od wielu lat.
Wiem, że nie lubił go Olek Gruszka (All) ,nie lubi Proscan i wielu innych, zasłużonych dla detekorystyki ludzi.
Od samego początku swojej ''kariery'' internetowego trola, Taktyk pociskał wszystkim...bez wyjątku i bez wyraźnego powodu. O wybujałym ego Taktyka, krążą już legendy. :)
Teraz, taktyk zbiera żniwo swoich hejtów. Teraz wielki płacz ?

Kilkanaście dni temu, pewien człowiek, którego znam tylko z grup na FB zapytał mnie czy pożyczę mu jakiegoś ciekawego pulsiaka na pola Grunwaldu. Nie znam człowieka osobiście, nigdy się nie spotkaliśmy ale bez wahania wysłałem mu swój ''osobisty'' wykrywacz.
I stała się rzecz niespodziewana, której Taktyk zapewne nie pojmie :)
Otóż, ten człowiek odesłał mi wykrywacz zaraz po powrocie z poszukiwań, tak jak obiecał. Normalnie- szok !!!. Obyło się bez policji, sądów, komorników i gnoju na forach.
Można ? Pewnie, że można. Wystarczy tylko NIE być cwaniakiem, kombinatorem i zwykłym chu...
A przede wszystkim trzeba sobie skalkulować, w jaki sposób takie czy inne zachowanie wpłynie na marketing firmy.

Taktyku, Ty nie masz pojęcia o marketingu, więc nie zakładaj tematów o takim poddekście, bo idiotę z siebie robisz.
Nie jesteś otwarty ani na ''konstruktywną krytykę'' którą sukcesywnie odrzucasz i kasujesz, ani na żadne rady, które masz głęboko w dupie, będąc przekonanym o własnej doskonałości.
Narzucasz wszystkim swoje zdanie i czujesz się obrażony kiedy ktoś ma inne.
I na koniec napiszę Ci jeszcze jedno-

Lepsza jest dobra kopia zwykłego jabla. który pracuje poprawnie niż tona Twoich wynalazków, naszpikowanych procesorami, które nie działają jak powinny.

Pozdrawiam. :)

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-02 01:53:13

''Dla mnie ktoś, kto kasuje niewygodne komentarze pod swoimi filmami na kanale informacyjnym, nigdy nie będzie ani dobrym testerem, ani wiarygodnym reporterem.''

Napisałem to w związku z filmami pana Majchrowicza, a nie Taktyka, bo filmów Taktyka nie oglądam. Pan Majchwowicz w swoich filmach bredzi kocopoły o wykrywaczach których nie zna i klei się gdzie się da i do kogo się da aby płynąć na fali, a Taktyk chachmęci że prowadzi "serwis" co wykazał przykład kolegi co mu wysłał wykrywacz F75 do naprawy, zapłacił i po ponad miesiącu odzyskał tak samo niesprawny jak przed wysyłką, a pomógł dopiero Proscan. Jesteście siebie warci i powinniście połączyć swoje siły, świetnie byście się uzupełniali w tym co robicie.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-02 15:39:27

Madmax78 już kiedyś pisałem, że nie będę wchodził z Tobą w polemikę, to co piszesz to jeden wielki bulshit

Nie pozdrawiam...

T.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-02 16:26:32

Do madmax 78
Zasięgi jabela mnie nie dziwią
A Lorenza tak

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-02 18:54:26

@ karolsawiak-''Napisałem to w związku z filmami pana Majchrowicza, a nie Taktyka, bo filmów Taktyka nie oglądam.''

Aha, czyli jak Majchrowicz kasuje to jest niedobrze a jak kasuje taktyk to wszystko ok.
Spoko.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-02 20:33:24

Tego nie napisałem. Napisałem tylko, że Taktyka filmów nie znam i nie oglądam. Majchrowicza z ciekawości oglądałem, o ile w pierwszych filmach rokował, to w kolejnych już opowiadał bzdury o wykrywaczach, na których się tak naprawdę nie rozeznawał poza klikaniem klawiszami, a od kiedy przykleił się do PZE to już zupełnie przeszedł samego siebie. Mógłby teraz nazywać się "Tuba Propagandowa".

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-03 17:40:56

Za chwilę będzie można obejrzeć filmy ale spróbujcie najpierw tego:

https://www.youtube.com/watch?v=MNQ7mHfATgM

Majchrowicz, który przyznaje się do tego, że ma braki w wiedzy technicznej wcześniej jednak twierdził, że nowy ML jest do dupy! że miał racje i teraz to pokornie ML musi wprowadzać zmiany! 40 lat na rynku, patenty Candego to nic! Ch...j z tym! Bo ja widziałem, że produkt już na starcie jest wadliwy!

A dlaczego tak stwierdziłem...? Bo ML nie dał mi go do sprzedaży i teraz muszę nakręcić film o tym jaki to nie jest fajny detektor. Ot co!

Żałosny filmik, który ma trafić do amatora, człowieka niedoświadczonego i klienta, który musi wybrać między marketingową informacją potentata - ML oki co taki jest a firmami z Turcji, które się wybijają, i które niczego nie wniosły do tematu, póki co, Amerykanie, albo Australijczycy czasami na tym poletku wygrywają...

TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-03 17:58:22

#edit póki co z firmami z Turcji.

Wiadomo, że jak nie można korzystać z produktów czołowych producentów, to trzeba zaspokoić swoje potrzeby ze wschodnio europejskiej niszy...

t.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-03 22:42:11

@karolsawiak napisałeś dokładnie co myślałem. Mamy tu nieuczciwego "technika" oraz nieuczciwego "recenzenta". Ale fajnie się to czyta. Trochę jak bitwa w kisielu tyle, że w internetach ;) Taka posucha na forach po tej ustawie, a tu się przynajmniej coś dzieje. Szkoda tylko, że to trochę taki obraz "obozu poszukiwaczy". Dlatego jak się prawo zmienia to tylko na gorsze...

Pan Majchrowicz rzeczywiście bzdury prawi na filmach, a testy nowych sprzętów oglądam zamiast kabaretów. Najciekawsze jest to, że na pierwszy rzut oka filmiki Pana Michała wyglądają jakby się nie znał, ale jest drugie dno, po prostu dobrze wypadają te, które mają wysoki narzut i są w ofercie Pana Michała :)

Pana Krzysztofa filmików nie oglądałem, ale ktoś, kogo musi komornik ścigać bo się dogadać nie mógł to dno kompletne (pomimo wiedzy technicznej, którą Pan Taktyk pewnie ma).

OK kończę bo mi się popcorn skończył.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-05 09:11:20

Mnie dziwi postawa pana Majchrowicza. Jak pewnie starsi koledzy zauważyli, pan Majchrowicz lubi przykleić się do tematu, lub wydarzenia co jest na fali i krzyczeć "płyniemy". Kiedyś przykleił się do Sapera Trącika, potem do PZE, a teraz przykleił się do sprawy, która powinna być załatwiona między sprzedawcą, a kupującym bez żadnych przyzwoitek i paplaczy forumowych. Rozlał to gówno po całym internecie (filmy na YT, forum Poszukiwanieskarbów, forum Odkrywcy i tylko on wie gdzie jeszcze) i chyba wiadomo w jakim celu. Nie bronię Taktyka w tym konkretnym przypadku, bo sprawy nie znam, poza informacjami z netu, a jakiej jakości i wiarygodności one są to trzeba spytać pana Majchrowicza, sądzę że podobnej jak jego filmy o wykrywaczach,a prawda jest jak dupa - każdy ma swoją.
W handlu jest tak, że na setki transakcji zawsze zdarzy się jakiś wadliwy produkt, lub wadliwy kupujący, sprawę trzeba załatwić szybko, czasami nawet pójść na rękę i wymienić produkt by szybko zapomnieć o temacie. Każdy uczy się na błędach, zazwyczaj swoich. Najbardziej nie lubię takich cywilnych podżegaczy jak Majchrowicz, którzy wchodzą w czyjeś kompetencje, ten pan chyba pomylił swój zawód sprzedawcy ze stanowiskiem Rzecznika Praw Konsumenta lub Państwową Inspekcją Pracy.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-06 16:42:20

Ale gdyby Shelton tego nie nagłośnił pan Taktyk może by komuś z was wepchał to badziewie.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-07 18:21:03

Pan Schelton vel Majchrowicz na forum PS to chyba 20 stron zapisał w swoich żalach odnośnie jednego wykrywacza, a ani na jednej nie napisał jaka jest jego rola w tym konflikcie. Jak jest dziesiątki zadowolonych użytkowników i jeden niezadowolony, to według mnie trzeba się dwa razy zastanowić, aby zabierać głos w sprawie. Nie mnie oceniać czy to złom, czy nie, ja do dużych zakopków miałem PI ale Teeme 808 z całym jego dobrodziejstwem zalet i jeszcze większym wad. Nie ma sprzętów idealnych, każdy produkt techniczny to jakiś kompromis i przeciąganie jednych parametrów w górę,zawsze jest kosztem osłabienia innych - im wykrywacz bardziej czuły, czy głębszy, tym mniej stabilny. Może tak jest i w tym przypadku.
Pozostawmy to Państwowej Inspekcji Pracy, Rzecznikowi Praw Konsumenta, czy Sądowi Najwyższemu , ale nie samozwańczemu krytykowi "Scheltonowi" który jak wiemy jest mocno stronniczy w sprawie (i wiemy dlaczego), ponadto ma swój interes w tym by promować swoje, a zwalczać konkurencyjne wykrywacze. Zasada jest taka w każdej sprawie, nie tylko tej, aby osoby mające jakiś prywatny interes związany z daną sprawą, nie zabierały w takowej głosu bo są nieobiektywne i robią więcej złego niż dobrego.
Sam kiedyś miałem wykrywacz krajowego producenta i nie było sprawy, aby po kontakcie telefonicznym normalnie naprawy czy reklamacji, regulacji załatwić polubownie. Jak ktoś jest upartym osłem i zamiast dogadać się jak chłop z chłopem, dołożyć stówę tytułem poświęconego czasu tego co naprawia dany sprzęt to idzie na wojnę po sądach i youtuberach i traci na to więcej czasu i kasy niż to warte to chyba więcej nic nie trzeba pisać tylko puknąć się w czoło.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-07 21:01:49

Ja tam sobie chętnie oglądam Majchrowicza i jakoś nie odczuwam bólu odbytu gdy facet palnie jakąś bzdurę; przeciwnie- czuję się trochę 'lepszy' kiedy go na tym przyłapię.
Tester wykrywaczy nie musi być alfą i omegą. Jest zwykłym użytkownikiem, który ani wie, ani chce wiedzieć co dana wykrywka ma w środku. I tak jest ok. Subiektywna opinia i tyle.
Jakoś nie widzę dramatu.
A Taktyk ma jakąś obsesyjną manię zrażania do siebie ludzi. Serio, Taktyku, to jest wręcz zabawne, że Twoje posty są intersujące wyłącznie z psychologicznego punktu widzenia, bo z technicznego wcale.
I abstrahując od tego że Cię zwyczajnie nie lubię (jak każdy chyba), jak też od tego że wcale mnie nie obchodzą Twoje personalne małostkowe spory z kimkolwiek; to wypada przyznać, że nie słyszałem o żadnym Twoim wykrywaczu, który zaistniał by na rynku. I nie- to nie jest atak ani zarzut; ot po prostu stwierdzenie faktu: ogłaszasz premierę jakiegoś wykrywacza, a potem zupełna cisza.
A szkoda, bo przynajmniej z wierzchu wyglądały one ciekawie.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-07 21:20:49

No to bach i macie:
http://www.youtube.com/watch?v=9jpXCIgPiLUPost został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 10:21 08-10-2018

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-07 22:34:51

Tak sobie czytam tę bokserkę i pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule - "czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing?".

Oczywiście i niemal od zawsze MARKETING.
Marketing to nic innego jak czerpanie zysków z zaspokajania potrzeb.
Producent urządzeń zaspokajając potrzeby rynku, osiąga jakieś tam zyski.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-07 23:00:02

Ale są Idel jednak jakieś nowinki na rynku, gdzie konstruktorom udaje się przemycić jakiś sensowny pomysł np. Whites ostatnio w serii detektorów od MX Sport - sposób na automatyczny balans sondy. Są firmy, w których można dostrzec oryginalną myśl techniczną i są firmy, które nic nie wnoszą do tematu, w rozwój, nawet nie silą się, żeby wymyślić coś nowego...

Pozdrawiam
TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-08 08:59:05

Shelton myślę, że czytający w tej chwili mają raczej dowód na to, że Ty nie powinieneś testować naprawdę niczego.

Ten film, który wrzuciłeś to jest kompletne nieporozumienie, o czym za chwilę opowiem :)

TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-08 09:47:40

Bo to jest film kręcony na potrzebę tego sporu. Pisałem już, że sama obecność pana Scheltona w tym sporze jest niezrozumiała, a wszelkie jego filmy na ten temat bedą stronnicze. Na forum PS widać ukłądy - po zablokowaniu wątku 5 października jego film wstawiono w wątek 7 października. Jest to czysta manipulacja. I nie myśl Taktyk, że cię lubię, bo nie znam cie ani twoich wykrywaczy i ani lubię, ani nie nie lubię. Widzę jednak od samego początku jak pewien youtuber mąci w tej sprawie gdzie może i jak może. Na forum PS dostał pstryczka w nos, ale tutaj jeszcze mąci.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-08 10:46:36

Niestety tak wygląda moderacja na PS. Wyrzucono mój nowy wątek techniczny a w stary, zablokowany wcześniej, wrzucono link do tego badziewnego filmiku Sheltona. Jak widać jedni mogą pisać a inni nie. Dlatego odniosę się do tego mizernego filmu na swoim kanale YT.

TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-08 11:49:21

Taktyk, odkąd forum PS stało się forum prywatnym rządzą tam pewne specyficzne reguły. Wspierasz PZE - masz większe uprawnienia, nie wspierasz - nie masz żadnych ;-). Przykleiłeś się do kogoś wpływowego - masz rację, nie przykleiłeś się - racji nie masz. Nazywasz się Taktyk - nie masz racji podwójnie, bo rządzą tam podwójne standardy. Starsi poszukiwacze już się połapali, młodsi są urabiani zgodnie z nowymi trendami. Miałeś pecha, że uwiesił się na tobie jakiś Szelmon z kanałem na YT i kręci "obiektywne" filmiki.
Masz średniej wielkości firmę, więc musisz się szarpać z różnymi wariatami i tracić czas i energię, pamiętam jak wchodził na rynek Whites MXT Sport, firma Whites posunęła się do tego stopnia iż z YT poznikały wszelkie filmy szkalujące ich wyrób, a oni sami szybko poprawili soft. Tutaj zaś widzę, że filmów przybywa, niestety dobry prawnik kosztuje, ale można by pokusić się o założenie sprawy i udowodnić że z tego tytułu poniosłeś straty finansowe.
W walkę w internecie nie warto wkładać energii, jak jesteś pewny swego tylko kancelaria i prawnik.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-08 15:36:16

No to może właściciel nie zna się na tym wykrywaczu ? Po co to bicie piany, jakby sprzęt działał Taktyk by to pokazał albo zaprzeczył temu co mówi właściciel.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-08 15:48:37

Wszystkich którzy mają wątpliwości zapraszam na testowanie URD-1. Pierwszy termin Targi w Lublinie. Serdecznie zapraszam, z chęcią udostępnie urządzenie każdemu chętnemu osobiście, bez wyjątku. Dodatkowo do odwołania urządzenie dostępne w Warszawie u mnie. Piszcie na PW. Bardzo ciekawa konstrukcja zapraszam, obecnie zaczyna nabierać wartości muzealniej ;)

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-08 17:01:40

Shelton to chyba jakąś osobistą krucjatę tutaj stworzył. Jak nie jest się autoryzowanym sprzedawcą Taktyków to co można pokazać? Zapewne ten egzemplarz o który jest ta cała wojna, czyli jakiś wadliwy z całej serii. Panie Shelton, więcej pokory.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-08 17:59:48

Karolsawiak masz rację przekazałem już sprawę w odpowiednie ręce.

Pozdrawiam
TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-08 18:20:34

Normalnie sytuacja jak w przypadku filmu 'Kler'.
Taktyk i Shelton niby próbują się bronić,niby udowadniać kto ma rację; a tak naprawdę każdym postem tylko podbijacie wątek i przedłużacie gównoburzę.
Nas, zwykłych poszukiwaczy, te Wasze kłótnie w ogóle nie obchodzą. Ot, patrzy się na to jak na pijane laski pod dyskoteką, które szarpią się za kudły- żeby się ponabijać z przygłupów.

Wiecie jakie jest ogólne przesłanie i wnioski?
Takie:
-z wykrywkami Taktyka jest coś nie tak.
-filmy Majchrowicza są niewiarygodne.

Obaj tracicie. Niezależnie co tu napiszecie, tylko karmicie wątek, który Wam jedynie szkodzi.
Każdy wpis to strzał do własnej bramki.
Gratuluję.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-08 19:22:27

Przepraszam sza.man ale jak nikogo nie szkaluje i ale ktoś właśnie nakręcił kłamliwy film i ja muszę się do niego odnieść. Uzupełnieniem komentarza jest zdjęcie z 12:44 filmu, gdzie możemy zobaczyć nastawy parametrów pracy detektora.

Komentarz jest tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=FXB2Qdk7gsw&feature=youtu.be

Dodam jeszcze, że jak ktoś myśli, że odstępuje od sprzedaży i może sobie dowolnie postępować z urządzeniem to informuje, że jest w błędzie.

Ok. To tyle i do usłyszenia w weekend. Będzie materiał nt. nierezonansowych sond do Whites.

TAKTYKPost został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 12:40 09-10-2018

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-09 11:52:46

Witam,
Z filmu wynika, że masz błąd w oprogramowaniu, a dokładnie w funkcji SAT (i istnieje duża szansa, że nie tylko). Przy nastawie 0 wciskając minus, wartość nastawy wskakuje na najwyższą możliwą 255 - brak deklaracji ograniczenia parametru mimo, że zakres na pewno zadeklarowałeś w głównej funkcji ponieważ po przestawieniu minusem na 255 oraz po wyjściu z parametru (następuje zapis nastawy) i ponownym wejściu do nastawy, mimo, że widać 0 wartość jest zapisana to 255.

Ogólnie to jestem ciekawy testu i liczę na to, że test zostanie powtórzony z uwzględnieniem uwag Taktyka.

Pozdrawiam!

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-09 16:41:32

Dziękuje testerom i XII za wykrycie tego błędu! W wersji oprogramowania, już nie pamiętam ale chyba ver.2.1.
Bije się w piersi ale ta wersja była przeszło 1.5 roku temu.
Finalna ver. 3.0 jest pozbawiona tego błędu.

Błąd inkrementacji parametru występował w 5 funkcjach:
SAT, wzmocnienie audio, kamienie magnetyczne, lcd kontrast, szybkość śledzenia. Przy dekrementacji parametru z 255 na 0 funkcje działały poprawnie.

Pozdrawiam
TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-09 16:44:18

#error

tzn miało być przy inkrementacji z 255 na 0.

Pozdrawiam
TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-13 10:26:27

Cześć,

Cała prawda o multifrequency;

https://www.youtube.com/watch?v=8kmwQ2K3bTU

Za chwilę film o szerokopasmowych sondach do White's i drugi film o patentach, ostatnich i tych, które będą...

TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-13 14:10:28

https://www.youtube.com/watch?v=1aVXFMcUwJA

i jeszcze:

https://www.youtube.com/watch?v=gJb8nJaK6TE&t=174s

Pozdrawiam
TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-15 09:22:33

Wiesz Taktyk, nie żeby co, ale w obecnych realiach funkcjonowania Państwa Polskiego, to jeśli chodzi o wdrożenia elektroniczne lepiej byłoby się zaangażować w projekty związane z obrządkiem katolickim - np.: elektroniczny różaniec odliczający odmówione zdrowaśki (w wersji kieszonkowej i typu telebim). Po każdej zdrowaście otwierałaby sie wrzutnia monet lub uruchamiałby się czytnik kart; dystrybutor hostii z czytnikiem zbliżeniowym i wrzutnią monet oraz banknotów; system zliczania parafian wchodzących i wychodzących ze świątyni, generujący statystyki przybyłych na mszę i opuszczających świątynie. Taki system pozwalałby zatrzymywać tych, co nie uiścili opłaty za "słowo boże" i nie spożyli (za opłatą) hostii. Taki system też mógłby współpracować z bramkami zatrzymującymi tych, którzy delikwentów przychodzących "na krzywy ryj" do kościoła bez uiszczenia stosownych opłat.
W dzisiejszych czasach prace nad urządzeniami do wykrywania przedmiotów metalowych w ziemi przestają być opłacalne.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-15 11:54:08

Idel, krótka odpowiedź. Jesteś żałosny.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-15 13:42:15

http://www.youtube.com/watch?v=JT1oc5uVEb0&t=23s

i

http://www.youtube.com/watch?v=zFKc0uB-O-M&t=55s

Pozdrawiam
TAKTYKPost został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 13:50 15-10-2018

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-15 18:06:32

''moja OBIEKTYWNA opinia''

***
weź człowieku pokazuj przed opublikowaniem te swoje wpisy i wypowiedzi komuś, żeby w porę wychwytywał takie smaczki.

Masz ewidentną dysfunkcję wyrażania myśli.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-16 15:51:31

Ja wiem sza.man lepiej siedzieć pierdzieć w stołek i nic nie robić i cieszyć się z tego, że wszystkie funkcje fizjologiczne mam zachowane:

https://www.youtube.com/watch?v=vacXvgnk5kg&t=849s

a tutaj o wykrywaczach analogowych i cyfrowych:

https://www.youtube.com/watch?v=avXnu3K5JIA

Pozdrawiam
TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-17 19:15:38

>TAKTYK
>http://www.youtube.com/watch?v=zFKc0uB-O-M&t=55s
Miałem to od prawie samego początku w tym swoim czymś czego nie ma. Ile to już lat temu?
W życiu by mi nie przyszło do głowy, żeby coś tak OCZYWISTEGO próbować zastrzegać :) Dla mnie to kolejny przykład amerykańskiego trollingu patentowego. Ani wtedy ani dziś nie oceniam tego rozwiązania jako czegoś co "jaja urywa". Po prostu - jedno z samonarzucających się rozwiązań. Uważam że KAŻDY dobry inżynier, gdyby dostał do rozwiązania taki temat jak mechaniczno-termiczne dryfty skompensowanej sondy, zaproponowałby właśnie takie rozwiązanie jako jedne z możliwych, w zasadzie oczywistych. Szczególnie w kontekście oferty popularnych podzespołów już sprzed około 15 lat.
Jeśli w jeden z "wielkiej dwójki" dopiero niedawno to opatentował w tamtym porąbanym prawniczo kraju, w którym zastrzega się pomysły zanim jeszcze się sprawdzi, czy w ogóle mają sens i zadziałają, to bardzo źle o ich potencjale inżynierskim świadczy.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-18 11:05:27

Wykrywacze analogowe - Czy naprawdę warto?

Materiał znanego testera tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=fMUPa1UCuXY

[6.37] My nie jesteśmy elektronikami i nie będziemy robić elaboratów... My nie mamy czasu żeby w takie rzeczy wnikać..

Jasne i tutaj pełna zgoda. Tylko po co znowu się wypowiadać i opowiadać bajki. Jak się nie znasz to lepiej nic nie mów :)

[9:00] Przy dobrym ustawieniu wykrywacza analogowego on rozłoży wszystkie inne wykrywacze na łopatki. Dlaczego? I dalej porównanie wykrywacza metalu do słuchania muzyki - i melomanów, którzy słuchają płyt gramofonowych, w porównaniu do nie-melomanów, którzy słuchają mp3... Na potwierdzenie tej tezy mistrz M. opowiada o kompresji stratnej w mp3 i kompresji plików ZIP...

:)))))

Co za bulshit. Już nawet nie chcę mi się pisać o tej płycie gramofonowej, oczywiście jest to bajer bo płytę gramofonową można sobie czyścić z kurzu, precyzyjnie na niej ustawiać igłę, i nawet wieczorami się do niej przytulać ale... to tylko filozofia a nie wiedza, gdzie w przypadku płyty analogowej zakres dynamiki dźwięku jest od 55-65dB a płyta CD, na której zapisany jest dźwięk w postaci cyfrowej ma 96dB.

Teraz kompresja stratna MP3 - co może mieć wspólnego z wykrywaczem metali? No oczywiście znowu rzut kulą w płot, bo żadnej kompresji nikt nie potrzebuje z danych cyfrowych robić i jak zechce to wykorzysta do odtworzenia z postaci cyfrowej na analogową nawet 24-bitowego DAC, z szybkością przetwarzania 96kHZ lub 192kHz, i uzyska urządzenie wysokiej klasy. Tego się nie robi i dla zrealizowania głębi dźwiękowej w wykrywaczu wystarczy układ 12-bitowy. I nikt niczego nie kompresuje, dźwięk odtwarzany jest liniowo i w wystarczającej rozdzielczości jeśli chodzi o głębie dźwiękową czyli rozpiętość od najcichszego sygnału do sygnału najgłośniejszego...

Film jest pomieszaniem z poplątaniem ponieważ pomylono pojęcia o podano argumenty z kosmosu, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.Dlaczego? Dlatego, że wykrywacz analogowy wcale nie musi być urządzeniem bez LCD a z drugiej strony wykrywacz z gałkami może być urządzeniem cyfrowym w pełni cyfrowym.

Więcej będzie na moim podsumowaniu dotyczącym tego tematu.
A za chwilę na YT film pokazujący jak pracuję detektor analogowy i jak tworzony jest w nim dźwięk..

Pozdrawiam Wszystkich melomanów :)
TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-18 11:19:10

P.s Oczywiście nie twierdzimy tutaj, że w każdym projekcie jest dokładnie tak samo bo przecież istnieją detektory cyfrowe, które nie modulują tonu a z ich torów dźwiękowych uzyskujemy tylko informacje w pełnym natężeniu dźwięku. Jednak w większości sensownych projektów dźwięk modulowany cyfrowo jest: XLT, DFX, Spectra, XP Gold Maxx Power, XP Gmaxx, Deus, Fischer F75, Teknetics T2, Gold Bug, Tesoro Lobo Super Track, etc.

TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-18 18:09:48

Stare misie nie dzisiaj zauważyły, że pan wydziarany opowiada bzdury na temat wykrywaczy, z którymi zapoznał się zwykle pobieżnie i niewiele o nich wie, a wcale ich nie umie używać. Dla laika jest przekonujący, ale nie dla kogoś kto choć trochę coś liznął w temacie i polatał z kilkoma sprzętami kilka lat. Pan tatuare coś popstryka, coś poopowiada a nijak się to ma do rzeczywistości i nic z tego nie wynika. Na teście sygnał - "no na kolor, czysty, kopiemy " - a pod cewką stalowy kapsel po piwie z którym radzi sobie połowa wykrywaczy ;-), inny film - no jaka duża głębokość...a głębokość ledwie na krecika, żaden wyczyn dla większości sprzetów. No ale jak ma się mieć pojęcie o sprzęcie ledwie wyjętym z kartonu - aby zapoznać się z danym wykrywaczem, to trzeba z nim pochodzić z miesiąc minimum, by poznać wszelkie niuanse i zależności między trybami, a nie tylko przeczytać abc użytkownika i popstrykać klawiszami.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-19 10:32:04

Majchrowicz robi więcej dla środowiska poszukiwaczy niż wy wszyscy razem tutaj wzięci. Mądrale, stare wygi się znalazły. Ludzi poznaje się po owocach, a wielu tutaj stać tylko na pseudotechniczny bełkot, który 99% poszukiwaczy ma w dupie. A Majchrowicz przynajmniej stara się pokazywać jak działa wykrywacz w PRAKTYCE, tłumacząc pewne rzeczy tak jak potrafi (tak, nie zawsze trafnie, a wy się nie mylicie, prawda?). Jeszcze za pewne rzeczy Mu podziękujecie, ale przyjdzie na to pora..

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-19 15:43:23

Taktyk, nie bój żaby, są jeszcze fani XLT ;-) A tak całkiem serio to zgadzam się z tym, że rządzi wyłącznie marketing (nie było tak wcześniej, nie do tego stopnia co dziś) i nie ma się co dziwić, że jeden czy drugi producent zgadza się na amatorskie wypociny youtubowych testerów bo oglądalność nakręca sprzedaż. Proste. Dzisiaj serio nie jest łatwo trafić na kogoś kto robi testy bez jakiegoś interesu. 99,9% tych testerów to w rzeczywistości sprzedawcy czy kryptodilerzy i niewiedza w niczym nie przeszkadza, bo jak napisał kolega wyżej "pseudotechniczny bełkot 99% poszukiwaczy ma w dupie" :)) Smutne czasy, ale co zrobić..

Pozdrawiam,

VW

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-20 10:16:11

No cóż... w życiu trzeba jednak czasami dokonać wyboru i wybrać czerwoną pigułkę, i być po stronie mędrca szkiełko i oko lub wybrać niebieską pigułkę i żyć w ślepej wierze w januszy mareketingu..

Dźwięk audio w detektorze analogowym:
https://www.youtube.com/watch?v=kyfPK6mRRkM

Dźwięk audio w detektorze cyfrowym:
https://www.youtube.com/watch?v=TiabQiMQjcA&t=6s

I krótkie podsumowanie:
https://www.youtube.com/watch?v=oaf_M80btrc&t=1s

Pozdrawiam
TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-10-27 17:47:00

No tak i kolejny wspaniały film naszego mistrza od marketingu, tym razem z targów w Lublinie:

https://www.youtube.com/watch?v=cnga3g6QmuY

Cuda, wianki, aż dziw bierze, że to nie kontynuacja Kruzera ;)

Możemy dowiedzieć się, że to rozszerzenie gamy? Was is das?

Baju baju... Kupujcie już od poniedziałku dostępny w green camo, i ja się tylko dziwię, że tak potraficie gadać bez sensu ale przecież sprzedawca nie musi mieć wiedzy, i to się tutaj niestety potwierdza.

ANFIBIO jest bez fcc id czyli, żeby móc go sprzedać na rynku amerykańskim musi mieć już to id. Czyli jednak Kruzer...

Marketing bla, bla, bla.. Głupi kupi w poniedziałek a mądry się zastanowi..

Pozdrawiam
TAkTYk

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-16 07:57:49

Pozdrowienia do Armanda. Pyta się kiedy oddasz sprzęt którego nie zwróciłeś... co zresztą u ciebie normalne ;) i mały bonus odemnie:

http://www.youtube.com/watch?v=OTNTSEFNCQI


Kury szczać prowadzać, nie elektroniką się zajmować... jak widać na filmie urządzenie przebije najtańszy bułgarski wykrywacz i to 10 letni i nie sprawny oraz obiekt twoich drwin. PS: po czym na kanale opowiadasz o MX PRO że świetny, a wcześniej robisz film, że Nokta to jego kopia i kiepski. Pogubiłeś się totalnie. Tylko dobry specjalista ci pomoże, dzowń nigdy nie jest za póżno. Jak to mówią: pokonałeś się sam.Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 10:42 16-11-2018

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-16 10:03:06

XD

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-16 17:10:34

"Pozdrowienia do Armanda. Pyta się kiedy oddasz sprzęt którego nie zwróciłeś.."

Schelton, od kiedy cudze długi windykujesz i cudze sprawy załatwiasz. Nie bądź żałosny, wiele osób nie wypowiada się w temacie, ale czyta to i widzi jaką szopkę odstawiasz. Skup się może na rozwiązaniu problemu, a nie na wygraniu sporu za wszelką cenę i jego eskalacji bo coraz bardziej się kompromitujesz. Pokończyły ci się argumenty i wykorzystujesz już do tego takie narzędzia jak cudze zależności i cudze długi, słabe to jest panie sprzedawco wykrywaczy.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-17 01:03:16

Mam wrażenie, że obecne projekty i metody detekcji metali utknęły w punkcie nieprzekraczalności materii.
Można jeszcze podopieszczać metody analizy, ale i tak na spektakularne efekty nie ma co liczyć.
Raczej cały rynek jak i pomysły utknęły w martwym punkcie.
To tylko taka moja hipoteza - wydaje mi się jednak, że metody detekcji metali powinny zawędrować w inne rejony fizyki i niechybnie to nastąpi - np. w metody analizy aktywacyjnej.
Wiadomo, że w niemal każdej substancji można wywołać sztuczną promieniotwórczość, a tym samym pomierzyć jej poziom i nawet skład substancji. Mało tego - taka metoda pomiaru umożliwia wykrywanie śladowych ilości pierwiastków.
Zaś sztuczną promieniotwórczość można wywołać poprzez bombardowanie substancji choćby strumieniem neutronów.
Tak sobie myślę, że jest tylko kwestią czasu, aż stanie się to wykonalne niemal w warunkach domowych. Problemem pozostaje np. zbudowanie niewielkiego generatora neutronów, pozwalającego na wykorzystanie tego typu techniki nawet w amatorskiej detekcji metali.
To tylko taki luźny - wymyślony przykład, a piszę sobie to dlatego, bo uważam, że temat rozwoju tego co obecnie mamy jest raczej niewart rozważania na poziomie skakania sobie do gardeł. Wszelkie spory i udowadnianie sobie pewnych rzeczy na obecnym poziomie rozwoju czy raczej istnienia detektorów metali mogą powodować tylko przyrost nadkwasoty adwersarzy. Może zamiast skakać sobie do oczu, warto zastanowić się nad tym jak można to zrobić inaczej niż za pomocą ładowania "fali elektromagnetycznej w grunt" i kombinowanie w jaki sposób obrobić marnej jakości odebrany sygnał.
A tak nawiasem mówiąc, dla mnie to już jest tylko marketing.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-17 12:47:06

Kolego Fisher gdyby kolega Taktyk był ucziwy I umiał przyznać się do błędów nie było by sprawy. Jeśli nie obrażał by mnie i wielu innych także nie było by sprawy. Andrzej jest moim kolegą i wspieram go w tym co robi bo to działa w dwie strony. Zgłaszają się do mnie kolejne osoby mające podobne problemy. Oczywiście można jak ty olać i włożyć głowę w piasek. Sprawa sądowa dotyczyła także mojej osoby. Gdyby Krzysztof posiadał jaja przeprosił by i rozwiązał sprawę wcześniej. To ja do niego dzwoniłem nie on... Miał szansę. Ponadto pożyczył sprzęt i nie oddał od kolejnego mojego kolegi Armanda. Mam nie ragować jak ze wszystkich stron docierają takie sygnały. To jest typowa współczesna postawa nie wpieprzać się. Ktoś kopie kobietę na ulicy to patrzymy w niebo. A inni niech kradną, oszukują, pomawiają i jest ok. Niestety tak nie będzie.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-17 15:17:59

Panowie, jesteście komiczni. Takie sprawy załatwia się między sobą lub poprzez założenie sprawy cywilnej w sądzie. Nie róbcie z czytelników arbitrów do swoich prywatnych przepychanek bo robi się to nudne jak telenowela brazylijska.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-17 20:01:39

Idel dla mnie też już to jest marketing. Oczywiście przydałaby się bardzo jakaś nowa metoda, ale mam wrażenie, że to się nie wydarzy w ciągu przynajmniej 10 lat.

Co do Majchrowicza to nie będę się zniżał do jego poziomu - powiem wprost - spotkamy się w sądzie. Pomówienia i nieuczciwa konkurencja, i oczernianie mnie na forach, także poprzez jego filmy, to jest wystarczający powód i dowód, przynajmniej w opinii moich prawników. Jest już przygotowany pozew i będę domagał się odszkodowania z tytułu poniesionych strat mojej firmy. Do zakończenia sprawy nie będę informował o jej przebiegu.

A dalej? To jak już chcecie. Mogę dzielić się wiedzą i pokazywać Wam jak współczesne projekty wyglądają, na swoim kanale.

Jak dla mnie już ten bezsensowny bo nie moderowany wątek można zamknąć.

TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-17 22:09:36

Taktyk, kanał masz dobry i piszesz z sensem o sprawach technicznych, toteż szkoda prądu na walkę ku uciesze publiczności. Pozdrawiam i powodzenia.
Co do nowej metody detekcji, to ta z użyciem promieni X mogła by być ciekawa, tylko ciężko by się chodziło po lesie w ołowianym plaszczu ;-).

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-17 22:15:17

"A inni niech kradną, oszukują, pomawiają i jest ok".
Panienka chyba coś przeinacza, ale nie pierwszy raz.
Śmiem zauważyć, że w kilku Twych filmach jakie oglądałem też mijasz się z prawdą, prawdopodobnie na skutek niewiedzy co można podpiąć pod oszustwo? Aby nazwać kogoś złodziejem trzeba mieć dowód, inaczej lepiej siedzieć cicho. Chłopie, przyjmik kubeł zimnej wody na głowę, bo już gorączka zawiści trawi cie od wewnątrz i nie jesteś obiektywny, tak samo jak nie jesteś obiektywny w propagandzie na temat PZE. Może dla równowagi jakiś filmik o fundacji Dajna, dojeniu kasy i układzie z archeologami?

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-17 22:47:06

A co to za fundacja i jaki układ?

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-17 23:35:46

https://riese-inne.blogspot.com/2018/09/poszukiwacze-zaginionej-arki.html#comment-form a resztę Ci objawi
Schelton, kto jak kto, ale to on płynie na tej fali...
Od tego czasu jak gość napisał zajawkę to zorientujesz się, jak prześledzisz odpowiednie portale że wyszło więcej kwiatków na ten temat.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-19 15:00:10

Zapraszam do sądu. Pozew zbiorowy się szykuje, także jak cię stać to próbuj, mam masę osób, które chętnie się skonfrontują z tobą przed sądem. Twoi klienci.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-19 18:46:28

Shelton, nie strasz bo się.... i pamiętaj, że przegrany płaci.
Detektory mają to do siebie, że nie od maszyny zależy czy ktoś umie ich używać, czy nie umie i czy zapoznał się z instrukcją i ją potem zrozumiał. No i nawet to nie gwarantuje działania zgodnego z zamierzonym bo trafimy na pole ze szlaką i jest zonk. Jestem w stanie zrozumieć frustrację gamoni co wydali 2 tysiaki i nie zwróciło im się w pierwszym miesiącu poszukiwań, ale żeby wykorzystywać takie coś do budowania swojego kapitału youtuberskiego to już tylko u ciebie jest możliwe. Pamiętam nie tak odległe czasy, kiedy prowadziło się poszukiwania jakimiś wydumkami polutowanymi wedle schematu z Młodego Technika, lub klozetowcami w cenie obecnego wykrywacza dobrej klasy i nie było takich jaj jak teraz gamonie robią. Jak ktoś nie ogarnia sprzętu gdzie jest więcej ustawień niż 4 to niech sobie Ace 150 albo rame PI kupi.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-21 14:41:07

Może panowie piszcie sobie na priva.
Chyba że odkrywcy potrzebne są takie e... może jako świadek.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-23 00:46:11

Idel ma oczywiście rację. Obecne metody w zasadzie zostały wyeksploatowane. Elektronika ma swoje ograniczenia fizyczne. Tania elektronika i na dodatek niskoprądowa ma jeszcze większe ograniczenia. Tak więc obecna technologia konstrukcji wykrywaczy daje jeszcze pewien NIEWIELKI margines rozwojowy, ale wyłącznie w kategoriach nie niskobudżetowych.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-23 08:02:34

Panie Brzęczyszczykiewicz, a kiedy zobaczymy Twoją maszynę? Kończysz ją? Kiedy premiera? Nie mogę się już doczekać pierwszych testów. Bardzo podoba mi się pomysł z "odpalaniem" tej maszyny poprzez wkładanie w odpowiedni slot indywidualnego, cyfrowego klucza. Ciekawe, jak reszta będzie tak nowoczesna to może być niezłą kosą. Wrzuć może kilka fotek w temat.

Zdrów!

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-23 09:16:03

Z całym szacunkiem do Brzęczyszczykiewicza, ale jak firma np z 10-15 letnim doświadczeniem może rywalizować z firmami z 50 letnim doświadczeniem i praktycznie nieograniczonym kapitałem na prace badawczo rozwojowe. Oczywiście istnieje możliwość, że Pan Brzęczyszczykiewicz wpadnie na przełomowy genialny pomysł w kwestii detekcji przedmiotów, jednak ważnym czynnikiem jest jeszcze cena danego rozwiązania, która musi być w zasięgu potencjalnej klienteli.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-23 20:29:57

Saluto!

To nie chodzi o nieograniczone zasoby, które są z góry ograniczone, do każdego projektu są dobierani inżynierowie tylko na czas życia projektu.. itd.

https://www.youtube.com/watch?v=8lN5gdMiW2E
https://www.youtube.com/watch?v=pVpW_azdMO0

Saluto!

TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-25 00:12:42

Akurat klucz elektroniczny (który później zastrzegł w USA Minelab), nie miał mieć i nie miał najmniejszego wpływu na jakość pomiarową. To tylko użyteczny gadżet.
Po pierwsze jako firma produkcyjna mam 25 letnie doświadczenie a jako elektronik-konstruktor jeszcze dłuższe, zagłębione w PRL :) I żadnej uniżonej pokory wobec możliwości konstrukcyjnych amerykańskich wilków.
Po drugie o możliwości i zaplecze badawczo-rozwojowe nie ma absolutnie najmniejszej obawy martwić się.
Urządzenie powstało i w ostatniej wersji spełniło WSZYSTKIE założenia elektroniczno-układowe. Mechanika także spełniła oczekiwania na etapie prototypu, ale oczywiście pewnie by jeszcze coś wyszło w standardowym użytkowym praniu. Jedynie do oprogramowania było jeszcze w planie parę punktów wynikających głównie z ostatnich zmian sprzętowych.
Jedyny problem jaki zaistniał polegał na tym, że rozpoczęcie produkcji wykrywaczy na ówczesnym etapie z kilku powodów zwyczajnie nie opłaciłaby mi się. I tak jest do dziś. Jeśli uwarunkowana zmienią się, wrócę do tematu, zmodernizuje układ do aktualnych podzespołów i wyprowadzę produkt na rynek, bo cały czas mam na to chęć. Dlaczego więc w ogóle się za to zabrałem? Dlatego że kiedy się zabierałem, sytuacja była inna. Tak bywa i jest to normalne w rozwoju i produkcji. Tylko pewien procenty wyrobów trafia na rynek, reszta czeka albo kończy jako dawcy koncepcji dla następnych projektów. Podobnych urządzeń mam już uzbieranych przez lata parę kartonów.
Nie czuję specjalnie ciśnienia, ponieważ większą część pracy włożonej w tę akurat konstrukcję już dawno sprzedałem w innych wyrobach, z zyskiem absolutnie nieosiągalnym w przypadku wykrywaczy. Ale ciągle nie wykluczam, że temat jako produkt wróci. Bo jak już wspomniałem, bardzo bym tego chciał. Jednak firma to nie zabawa, zobowiązania nie napisy na dropsie, czas nie guma i liczą się przede wszystkim realia. A nie sentymenty.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-25 03:35:12

karolsawiak 2018-11-23 09:16:03 "Z całym szacunkiem do Brzęczyszczykiewicza, ale jak firma np z 10-15 letnim doświadczeniem może rywalizować z firmami z 50 letnim doświadczeniem i praktycznie nieograniczonym kapitałem na prace badawczo rozwojowe."

Karol, z całym szacunkiem, ale Twój argument, jest ... powiedzmy... mocno naciągany.
Z długoletnimi firmami bywa nieraz tak jak z długoletnimi pracownikami, którzy chrapią od lat za biurkiem i mają roszczenia dotyczące wysokiej (z racji stażu) pensji.
Na ustabilizowanym rynku (gdzie niewiele się dzieje), ma to oczywiście jakieś znaczenie, czy firma jest na rynku dziesiąt czy kilka lat, ale tam gdzie można wnieść coś nowego, ... to już niekoniecznie.
Zresztą nie demonizowałbym tego "doświadczenia" - urządzenia do detekcji metali, to nic innego jak wariacyjki na temat wyłapywania anomalii elektromagnetycznych w gruncie, do których przyczyniają się przedmioty metalowe. Uwierz, że średniej klasy współczesny odbiornik telewizyjny jest koncepcyjnie dużo bardziej złożony, niż nawet najkosztowniejszy detektor metali.
To, że kilku producentów zasiedziałych na rynku rozdaje karty, jeszcze o niczym nie świadczy. Doskonale wiesz,że jeszcze do circa 2009 roku, to głównie Amerykanie i Australijczycy spijali frukta z tego rynku. Aż tu nagle pojawili się jacyś Francuzi. No i co?
Nigdy nie wiadomo. Może to właśnie Brzęczyszczykiewicz, a może Taktyk faktycznie wpadnie na jakiś ciekawy pomysł? A może w ogóle ktoś spoza branży? Tak jak przedsiębiorca pogrzebowy pan Strowger stworzył podwaliny pod centrale telefoniczne oparte o wybieraki podnosząco-obrotowe. Świat materialny jest nieprzewidywalny. W jednej chwil ktoś nieznaczący może stać się geniuszem, a miliarder - bankrutem...

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-25 13:39:00

Elektronika półprzewodnikowa to już niemalże wiekowa dziedzina. Rozwija się dziś pozornie dynamicznie, ale prawda jest taka, że od lat prawie niczego nowego nie wymyślono.
Wynalazki spadają jak śliwki z drzew na początku rozwoju dowolnej dziedziny. W pewnym momencie przychodzi etap który można określić jako "wszystko już było". Nie oznacza to końca rozwoju dziedziny ale to, że rozwój jest już "siłowy" a nie "intelektualny". I tak mamy współczesne nowoczesne smartfony i tv w których chyba najmłodsza nowość to ekran OLED wyprodukowany po raz pierwszy przez Sony 20 lat temu! Inna dynamicznie rozwijająca się dziedzina to łączność bezprzewodowa, w której także postępu intelektualnego niet. Kolejne coraz szybsze implementacje sieci są jedynie sprzętowym udoskonalaniem, które staje się możliwe dzięki coraz bardziej udoskonalonym podzespołom.
Fotografia cyfrowa, która wystrzeliła jak rakieta na początku wieku i w krótkim czasie praktycznie wyeliminowała fotografię chemiczną, bazuje wprost i bezpośrednio na wynalazku który ma prawie 50 lat. Współczesne megapiksele są jedynie udoskonaleniem.
W wykrywaczach jedynym prawdziwym wynalazkiem była sonda skompensowana. Wszystkie pozostałe elementy układanki istniały i były praktycznie stosowane wcześniej. Mój projekt też nie miał żadnych ambicji być przełomowy. Miał się wyróżniać mocno ponadprzeciętną jakością układową, pozwalającą na zbliżenie się do granicy możliwości fizycznych wykrywacza przenośnego. Oraz posiada sporo nowatorskich gadżetów, które od tamtej pory powoli pojawiają się tu i ówdzie w innych sprzętach. Nikt tego u mnie nie podpatrzył (może poza Rutusem ;) ), po prostu takie rzeczy są pomysłami samonarzucającymi się. Wystarczy mieć potrzebę i poszukać, żeby na nie wpaść, nie trzeba być żadnym wybitnym wynalazcą ani nawet w ogóle wynalazcą.
Faktycznie, dopóki nie pojawi się na poziomie taniej elektroniki jakaś metoda molekularna detekcji pierwiastków na odległość, żadnego przełomu w dziedzinie wykrywaczy nie będzie. Bo obecna baza koncepcyjna jest wyczerpana i to od dość dawna. Taka metoda pojawi się jednak dopiero wtedy, gdy badania podstawowe, na które idą setki milionów i miliardy dolarów, taki wynalazek wygenerują. Branża wykrywaczy metali to jest w świecie rozwoju elektroniki, nie mówiąc już o świecie badań naukowych, jakiś pył w okolicy zera absolutnego. Mało istotna nisza elektroniki hobbystyczno-rozrywkowej. Parę niedużych firm z tego żyje tak samo jak żyją z produkcji lampek do rowerów.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-25 19:28:29

Brzęczyszczykiewicz nigdy tego nie zrobisz bo za chwilę sprzedawcy bułgarskich i tureckich wykrywaczy zaszczekają Ciebie..;)

Pozdrawiam!


TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-25 22:44:46

Moja racja jest najmojsza i bardziej mojsza niż twojsza, a moje bułgarskie wykrywacze lepsze niż krajowe Taktyka.
Licencje na poszukiwania są potrzebne, będziemy płacić za składki do PZE bo tak trzeba i inaczej nie da rady - wypełniajcie ankietę po ile płacimy.
Undeground Passion i inne bzdety tuby propagandowej.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-27 13:34:09

Taktyk, to się już w chwili obecnej daje zrobić.
Problemem pozostaje tylko czym bombardować substancję poddawaną analizie?
Generalnie, każde z rozwiązań wiąże się ze sporym zużyciem energii elektrycznej i, jak mi się wydaje, możliwością powstawania szkodliwego promieniowania.
Urządzenia mierzące zawartość rozmaitych substancji stosuje się (choć niemasowo) choćby w przemyśle spożywczym i jakoś to jest rozwiązane.

Uważam, że jest to do zrobienia, choć nie jestem pewien, czy przy realizacji takiej koncepcji nie trzeba by mieć na wykopkach umyślnego do targania akumulatora. :)

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-28 04:58:13

Przede wszystkim każdy produkt musi także spełniać normy. I także z tego powodu nie wszystko da się zrobić.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-28 09:08:16

Normy się zmienia w zależności od oczekiwań i potrzeb odbiorców dóbr wszelakich.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-28 19:24:06

Szczerze Idel to nie ma sensu. W tym kraju raczej na pewno. To już lepiej zająć się się pisaniem poezji dla nie pop kultury.

My już nie żyjemy w epoce wynalazku. Żyjemy w epoce powielania produktów. A jak nawet coś wymyślisz, to w pewnym pesymizmie Tobie powiem, że przyjdą pod Twoje drzwi i będzie trochę jak u Broniewskiego, tylko nie kolbami ale paragrafami...

Zresztą może taki wynalazek już gdzieś jest, przemknął niezauważony ale nikt się nad nim nie pochylił, jak nad boratynką, wszak to teraz przestępstwo... więc wykrywacze to ślepa uliczka, przynajmniej w tym kraju, i ja się z tego też z nich powoli i wyłączam. Będzie nowa epoka. Już już. Zaleją nas produkty wykrywaczu-podobne ale dzięki naturalnemu pędowi do konsumpcji to nie ma żadnego znaczenia. Itd.

Pozdrawiam i Powodzenia!
TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-28 20:17:59

Na potrzeby rynku wykrywaczy dla hobbystów nikt żadnych norm nie zmieni. To pewne.
Rynek wykrywaczy to kolejny rynek który pada ofiarą dalekowschdniej taniej masówki. Kto do kilku lat wstecz na tym zarobił, może sobie pogratulować. I powoli rozglądać się za zmianą zajęcia, żeby było co jeść, bo lepiej już było.
A jeśli chodzi o Polskę, to przy obecnych regulacjach prawnych i innych uwarunkowaniach, rynek jest praktycznie stracony. Można albo konkurować z chińską tandetą przy pomocy krajowej tandety (co parę firm uprawia) albo próbować przebić się na zachód z wyrobem dość dobrym i tanim, albo produktem premium na który zawsze znajdzie się klient, choć nieliczny.

Obecne wynalazki są poza zasięgiem wynalazców w stylu romantycznym jak Tesla itp. Teraz wynalazki faktycznie powstają w wypasionych laboratoriach rządowych i prywatnych BARDZO bogatych firm. Technologia jest zupełnie niedostępna dla firm małych i nawet średnich. To co jesteśmy w stanie produkować w Polsce technologicznie jest na poziomie mniej więcej -20 lat w stosunku do USA.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-28 21:36:33

Typowe biadolenie zramolałych nieda-siów spod sklepu nocnego, albo bab pod kościołem.
To że WY nie umiecie, nie oznacza że w ogóle się nie da.

Ludzie codziennie dokonują genialnych wynalazków i zbijają na tym fortunę. W garażach też.

A w kwestii wykrywaczy- wystarczy dostosować georadar do potrzeb i oczekiwań użytkownika hobbystycznego i będzie przełom.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-28 21:49:55

B. pisze z sensem, Idel zresztą też...

https://www.youtube.com/watch?v=zMkx7gSZec8&feature=youtu.be

Trzymajcie się!

TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-28 22:20:11

J.H. Dalej, pokaż nieudacznikom jak to robisz z georadaru wykrywacz metali. Dokonaj genialnego wynalazku i kosztuj frukta sukcesu.
No! Taki geniusz jak ty codziennie powinien coś wynaleźć. Dalej, pokaż nieudacznikom co potrafisz.

A naprawdę, to chyba niewiele potrafisz, skoro dłubiesz androny o dostosowaniu georadaru do wiadomych potrzeb.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-28 23:05:15

Ależ dajmy się koledze J.H. wypowiedzieć bardziej konkretnie. Mnie, zramolałego zmenelałego nieudacznika, najbardziej interesuje ten wysyp wynalazków w elektronice dokonywanych w domowych warsztatach.
Mógłby kolega J.H. jakieś przykłady podać? Nie muszą być z wczoraj, wystarczy ostatni miesiąc. Albo niech będzie - ostatni rok. Albo pięć lat. Nawet nie muszą być takie na których ktokolwiek zarobił. Ani nawet genialne. Po prostu wynalazki.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-29 08:41:35

W tej dziedzinie nastąpił kres. W ciągu ostatnich lat o ile zwiększono głębokość detekcji? max 3-4 cm w wyniku lepszej obróbki sygnału. Każde dodatkowe 2 cm głębszej detekcji to dodatkowy tysiąc do ceny wykrywacza, który musi być dostępny cenowo, aby się sprzedawał w dużej liczbie. Z technologii wyciśnięto już niemalże wszystko, a nowej technologii na razie w masowej produkcji jeszcze długo nie będzie. Są też ograniczenia fizyczne - jak zapalicie we mgle jaśniejszą żarówkę to czy widać coś dalej? Ano nie - takie samo zjawisko zachodzi w relacji gleba - fale. Można zmieniać częstotliwość, ale to zawsze kompromis kilku czynników, przeciąganie jednego parametru odbywa się kosztem innego.
Praw fizyki nikt jeszcze nie przeskoczył, toteż wynalazcy poszli w design, wysuwane sztyce i wodotryski.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-30 10:33:34

Niestety kolego J.H. piszesz o czymś o czym widać nie masz zielonego pojęcia. To tak jakby chcieć dostosować kombajn bizon do uczestnictwa w wyścigach formuły 1. Przełom w technologii wykrywania metali może nastąpić tylko i wyłącznie od strony sposobu odbierania i obróbki odbitego sygnału od przedmiotu oraz w bardzo nieznacznym stopniu od modyfikacji sposobu jego nadawania. Problemów z odbieraniem, odbitego sygnału od przedmiotu zalegającego w medium jakim jest ziemia jest bardzo dużo. Zależności właściwości medium jest jeszcze więcej. Najlepiej by było gdyby wymyślić taki sygnał, który po pierwsze był najmniej zależy od medium przez które musi przejść, a co najważniejsze by jak najwięcej go powróciło do odbiornika po uprzednim odbiciu od "aury elektromagnetycznej" określonego celu. Zwróć uwagę, że ten sam kształt i rozmiar przedmiotu z różnych stopów metali oddaje inny sygnał, nie tylko mówiący o większej lub mniejszej przewodności ale również w niektórych przypadkach sygnał jest słabszy lub mocniejszy za czym idzie zasięg na dany cel. Sygnał nie jest w rzeczywistość odbijany tylko od powierzchni przedmiotu... temat rzeka, podchodzący pod fantastykę. Najwięcej informacji przenoszą wyższe częstotliwości ale czym wyższa częstotliwość tym płytsza penetracja. Częstotliwość można porównać z rozdzielczością np. wyświetlacza... czym więcej pikseli tym obraz dokładniejszy. Osobiście mam pomysł na patent polegający na emisji niskiej, jednej częstotliwości wysyłanej wielokrotnie po przez określone przesunięcie w czacie w danym cyklu trwającym określony czas oraz odbiór i obróbkę tych sygnału w tym samym czasie cyklu. Niskie częstotliwości mają to do siebie, że głębiej sięgają w glebie ale dostarczają mniej informacji.. ale gdyby tak wysłać w jedne sekundzie kilkadziesiąt w tej samej częstotliwości sygnałów przesuniętych w czasie i mieć moc obliczeniową by to obrobić....

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-30 10:46:10

Nie da się także w nieskończoność zwiększać czułości sprzętu, każdy wie że jak maszyna zbyt czuła to odbiera sygnał od zmineralizowanych ziarenek i drobniutkich śmieci. Pole do popisu jest jeszcze w kwestii obróbki sygnału, ale tutaj już jak widać też wynalazcą trudno coś poprawić. Praw fizyki nie przeskoczymy.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-30 13:52:56

XII, przemyśl to raz jeszcze. Zanim zgłosisz patent ;p
Sugeruję wzięcie do ręki tablic matematycznych, dział trygonometria, jeśli ze szkoły nie pamiętasz.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-30 19:22:11

Fascynujące w tym wątku jest to, że niemal każdy rozpoczyna wpis od zdezawuowania wpisu kogoś wcześniejszego i - w siermiężnie tłumionym podtekście- pokazaniu jakim to jest znafcom.
To chyba ma coś z kompleksami wspólnego.

Ale do meritum.
Tu nie chodzi o technologię czy się skończyła czy nie, bo wykrywacze już i tak są za dobre dla poszukiwaczy.
Takich realnych, którzy ich używają w terenie.

Właśnie wróciłem z wykopek robionych x-terrą z cewką 15-calową i zapewniam Was, że jej zasięg zdecydowanie przekracza zasięg kopiącego.

A tak na marginesie, to 'wynalezienie' dużych cewek jest największym osiągnięciem ostatnich lat. Brzmi kuriozalnie, ale jakoś minelabowi czy innemu whitesowi nie przyszło do głowy wyposażać wykrywacze w cewki większe niż 10 cali.
Dopiero Bułgarzy i Ukraińcy w GARAŻACH musieli zrobić cewki 13' i 15', które- nota bene- stały się hiciorem finansowym, bo po prostu było i jest na nie zapotrzebowanie.
Jakby ktoś chciał dla zasady gardłować, że są mniej stabilne, podatniejsze na zakłócenia itd, to uprzedzam- nie są; mam kilka różnych i realnie używam.

Co się zaś tyczy georadaru to jest on na tą chwilę najbardziej perspektywicznym urządzeniem dla poszukiwaczy.
No chyba że Lorenz wyciśnie w swoim garażu jeszcze lepsze osiągi z technologii PI.
Pozdrawiam serdecznie życząc luźniejszych mięśni okołoodbytowych.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-30 19:56:46

Naturalnym jest że duża cewka jest głębsza, ale tylko na duże cele. Na maleńkie sreberka jest też głębsza, o 1-2 cm od standardowej przy wykrywaczu.
Naturalnym także jest, że w trudniejszym terenie, gdzie jest więcej śmieci, albo silna mineralizacja trzeba albo zejść z czułością, albo męczyć się z jej popierdywaniem.
Każda konstukcja techniczna, tak jak pisałem wczesniej to kompromis między kilkoma czynnikamii zwiększanie jednego parametru jest kosztem sąsiedniego.
Ćwiczyłem większe cewki do At Pro, Whitesów i Fishera F75.
O ile w F75 cewka 13stka działała w miarę stabilnie i czuć było poprawę głębokości to wadą była zwiększona waga i gorsze wyważenie wykrywacza(bez tragedii, ale zauważalne), lub kłopoty z namierzeniem (cewki Nela), dla odmiany 13stki Detecha namierzenie miały dobre.
Zakup cewki zwrócił mi się kilkukrotnie, bo w lesie na grubym mchu czy darni tam gdzie inni nic już nie wymahali, ja miałem sygnały na fajne sreberka (kilka cm robiło różnicę), jednak kilka razy przez jej wielkość także poległem z "konkurencją" na zaśmieconym polu gdzie syn kolegi Ace150 tką kosił szerfy, a ja walczyłem z kakafonią dźwięków i obecnie chodzę na standardzie. Jak trzeba zasięgu wciskam dopalacz, ma zalety dużej cewki oraz jej wady, poza jedną - nie zwiększa masy i momentu bezwładności sztycy wykrywacza. Takie to przemyślenia leśnego dziadka jakby ktoś miał dylemat.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-11-30 22:58:28

Czyli co? Nie będzie wyliczania wynalazków?

Biegłe posługiwanie się sprzętem, sprawne jego wykorzystywanie i umiejętność dobierana nastaw i wyposażenia do zadań, to są umiejętności UŻYTKOWNIKA. I nie mają absolutnie nic wspólnego ze znajomością technologii, konstrukcji a już szczególnie ich niuansów, w których tkwi diabeł. I wtedy lepiej się nie wypowiadać, gdy dyskusja wchodzi głębiej w zagadnienia techniczne.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-12-01 09:52:33

Kto, jak i kiedy powinien się wypowiadać- to decyzja ADMINA i upoważnionych moderatorów, a nie kipiących kompleksami samozwańczych wynalazców, wielokrotnie skompromitowanych nieumiejętnością obsługi choćby proximy; tudzież 'wynalazkiem' niewidzialnego wykrywacza, który już x-lat temu miał podbić świat.
Więc nas- realnych użytkowników- legitymizują nasze znaleziska;
Ciebie- jedynie natrętny brak kultury i pretensje do pouczania innych, bo wiedzy w tym co piszesz nie ma nic.
Kierowca nie tylko ma prawo wypowiadać się na temat konstrukcji samochodu- jest do tego najwłaściwszą osobą, bo najlepiej zna jego bolączki. Taka analogia dla inteligentnych.
A zatrzęsienie wynalazków jest tutaj:

http://magnitec.pl/pl/html/jedyny.html

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-12-01 11:32:51

Nie przesadzaj, jak powstał ten Magnitec to wtedy była to ciekawa maszyna i niejeden by chciał ją mieć.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-12-01 15:45:21

To na czym się jeszcze "znasz"? Oprócz konstrukcji samochodów, wykrywaczy, zapewne telewizorów, smartfonów oraz technologii produkcji odzieży, tworzyw sztucznych i oczyszczania wody?
Jako wyrafinowany wszystkowiedzący użytkownik :)
Taka analogia, dla inteligentnych faktycznie oraz przez domniemanie.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-12-04 08:07:19

Fakt, nie żeby tutaj nie wiadomo co się "wynalazło" ale wypowiedzi kolegi J.H. są zdecydowanie, na zasadzie - "jak łysy grzywką". :DDD
Nie żeby co J.H., ale zawsze można poczytać inne wątki zamiast tego. Po co masz się udręczać biedaku?

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-12-06 16:44:22

Kolejny smaczek od fantasty Majchrowicza:

http://www.youtube.com/watch?v=NuRXU4Q4deE

Za chwilę dowiecie się, że ten detektor pożera wszystkie, szczególnie w tej obleśnej technologii wykonania sondy, termoformowanie, które tutaj jest zupełnie nie estetyczne...

Mniejsza o to...

najgłębszy? A tutaj przypadkowy test:
http://www.youtube.com/watch?v=9Xu02ufzs5M

Monety na 30cm a w trudnym gruncie będzie jeszcze mniej ale można zawsze kupić i sprawdzić samemu...

SALUTO!
TAKTYKPost został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 16:51 06-12-2018

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-12-06 21:37:16

Najgłębszy niekoniecznie, ale po tej sondzie ala motyl to mam wrażenie że najmniej poręcznym to na pewno.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-12-06 22:14:37

Taktyk podałeś linka do innego sprzętu MK II jest tu........
https://www.youtube.com/watch?v=v-aE9MBkqcQ

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-12-07 07:03:36

Ból dupy? Kolego Taktyk? Takie piękne zrobiłeś pożegnanie na kanale oglądało się jak prawdziwy pato stream. Były łzy, było wzruszenie i emocje. Brazylijski serial zakompleksionego człowieka. Znów się będziesz wypowiadał mitomanie na temat rzeczy która widziałeś na YouTube? A może zrobisz tak jak z a branym softem do Urd który kopiuj wklej użyłeś bez jakiejkolwiek wiedzy? Proponuję kup urządzenie i zrób testy, albo się nie wypowiadaj. Przypominam że wiarygodność osiąga się nie krytykując innych bez jaj na forum. Chyba ostatnim które ci zostało . Tylko rozliczając się z ludźmi z obietnic i rzeczy nie oddanych plus pieniędzy. Ze mnie zejdź lub zapraszam na osobistą konfrontację na ktrórą cię zwykły tchórzu nie stać.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-12-07 08:08:33

Telenoweli ciąg dalszy? Jeśli opinie pozytywne lub negatywne o sprzęcie to można poczytać, ale jak komuś puszczają nerwy i ponownie wywleka jakieś prywatne brudy typu rzekomo czyjaś nieoddana kasa i kopie po kostkach to już zaczyna się robić żenujące. Ty Shelton robisz za prywatnego adwokata klientów? czy wykorzystujesz ich do swoich gierek. Od tego jest Urząd Ochrony Konsumenta więc nie błaznuj, a jak robisz już za adwokata to wyjaśnij dlaczego w KRSie PZE jest wpisany inny prezes niż PZE podaje. Przecież robisz za ich kanał propagandowy i zajmujesz się na wszystkim, włącznie z windykacją długów za cudze wykrywacze.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-12-07 10:08:54

Ustawki testerów wykrywaczy - to by było dobre :D

Fisher - zobacz jaka tutaj kultura. Możesz pytać o PZE. Tam byś już bana wyłapał ;)

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-12-07 10:33:04

Bjar, wyłapałem u nich bana dość szybko po takich pytaniach, a za takie pytanie jak powyżej to nie tylko byłby ban ale blokada na IP. Zresztą zabanowali już większość starych userów którzy zadawali niewygodne pytania albo obdzielili żółtymi kartkami i moderują posty przed upublicznieniem, lub kasują całe tematy. Tak wyglądają na co dzień "konsultacje" z poszukiwaczami w wydaniu prezesa PZE i właściciela forum ;-) w jednym. Zresztą jesteś tam od dawna to widzisz jak forum PS zjechało równią pochyłą w dół odkąd stało się tablicą informacyjną PZE.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-12-07 15:16:58

Sheltonku vide barania głowo a w tym Nexusie-luxusie nagrzewają się Tobie ciągle te uzwojenia czy już nie?

TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-12-09 00:49:35

Ja bym nie kupił i tyle tego "udra" . Teorie to sobie można wsadzić między buty jak to w praktyce nie działa, ot i tyle. Tonący brzytwy się chwyta, i jeszcze gryzie wszystkich dookoła, a jemu podobni mu wtórują, bo cóż im zostało, taki sam los ich czeka.
Kurtyna!

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-12-15 11:11:44

https://www.youtube.com/watch?v=_oEVXNusC_k

[3:30] Bezcenne :) Co to jest technologia Induction Balance? Zastanawia się mistrzu... Co jest tą technologią, na jakiej zasadzie to działa...??? Ja pier..... :)))

Podczas gdy 100% detektorów VLF działa w tej technologii o czym oczywiście guru nie wie..

Więc tłumacze, że termin IB jest skojarzony z detektorem VLF, który posiada sondę zrównoważoną indukcyjnie, czasami używa się terminu IB-TR, gdzie dodatkowy człon TR jest akronimem transmitter-receiver.

Nie jest to żadna nowość, niezrozumiały termin, tylko oczywista oczywistość.

P.s
I daruj sobie te przytyki w moim kierunku, miałkie to są twoje treści, które przedstawiasz swoim widzą, i są to opowieści zupełnie z Narnii, i co drugie zdanie to błąd.

TAKTYK

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-12-17 00:33:54

Na głupotę i zamiłowanie do głupoty nie ma i pewnie nigdy nie będzie lekarstwa. Szczęśliwie nikt nikomu nie każe oglądać tego syfu jaki przewala się przez strumienie wideo.
Po co to ludzie kręcą? Pewnie albo dla sławy albo dla pieniędzy. Przynajmniej tacy którzy już mają jakieś obrywy z reklam. A po co inni to oglądają? Chyba tylko z prawdziwie durnej ciekawości + nadmiar czasu.
A Ty po co to robisz? Świat naprawisz? Komuś to w czymkolwiek pomoże? Poza Tobą oczywiście? I tak nie masz szansy nawet na jedna długość stadionu zbliżyć się popularnością dowolnego kota sfilmowanego kiedy s.a w but domownika ;) A nikt elektroniki nawet a poziomie który tam się pojawia nie rozumie. Ci którzy rozumieją, oglądać nie potrzebują. Czyli w zasadzie brak odbiorcy docelowego. Żeby chociaż etykietę wina było widać ;P
Ten drugi gość, przynajmniej ma zdefiniowaną grupę docelową - typowego matołka któremu da się wmówić różne cuda. Bardzo szeroka, dominująca grupa "wcoświerzących". Większość do niej należy choć prawie każdy zaprzeczy fałszywie, lub nawet z pełnym przekonaniem :) Wszak każdy lubi widzieć siebie jako bystrzaka, który potrafi filtrować informacje, która do niego dociera i że kitu nie łyka.

RE: Czy rynek wykrywaczowy to już tylko marketing ?
2018-12-17 14:23:52

Pewnie jakbym wypijał jedną butelkę wina przed i jedną w trakcie byłoby ciekawiej ;)

A tak na serio.. na pewno są ciekawsze tematy - jeśli chodzi o video w internecie, nawet dużo ciekawsze niż poszukiwania z wykrywaczem, jednak robiąc cokolwiek w tym temacie zawsze możesz podszkolić swoje umiejętności, co może się przydać w przyszłości. I jak tak do tego podchodzę, ponieważ przez 25 lat zajmowałem się fotografią i w pewnym momencie poczułem, że to trochę już za mało, więc pomyślałem, że zajmę się filmem, hobbystycznie ale jednak z jakimś tam pomysłem - co oczywiście w przyszłości na tym czy innym kanale pokaże.

Tak więc oczywiście masz rację, robię to głównie dla siebie:)

Pozdro!
TAKTYK

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.034
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.