Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Główne
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Pozwolenie na poszukiwania PROSZE O POMOC
2011-07-09 12:38:02

Witam

Mam problem dziwnej natury. Na chwile obecna jestem jestem częścią zespołu który przygotowuje program o jednej z dolnośląskich Twierdz. Ten program jest dla Discovery History Channel, mamy zamiar pokazać coś innego to tego co zazwyczaj się pokazuje, normalnie wszyscy nagrywają programy of froncie zachodnim a teraz Discovery History Channel che pokazać front wschodni. Nie wiem do kogo mamy się zgłosić żeby uzyskać zezwolenie na jego przeprowadzenie ponieważ jego częścią będzie szukanie z wykrywaczami metalu. Program ma być filmowany na koniec września.

Jestem bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam Adrian

 Linki sponsorowane
RE: Pozwolenie na poszukiwania PROSZE O POMOC
2011-07-09 13:21:18

No trzeba wystąpić do Urzędu konserwatora zabytków on wydaje takie zezwolenia dobrze jeszcze pogadać z miejscowym muzeum jeśli takie występuje oni jak będą chętni mogą pomóc wtedy łatwiej jest otrzymać taką zgodę. Nie wiem czy chodzi o Głogów ale tak sugeruje twój nick. To jest tam muzeum na miejscu. Konserwator wydaje takie zgody łatwiej gdy jest jakiś konkretny cel np. badawczy czy taki jak wasz czyli edukacyjny. Także chodzi o to aby znalezione przedmioty gdzieś trafiły chodzi o muzeum czy coś w tym stylu aby były ogólnie dostępne a nie wydaje się pozwoleń aby sobie ktoś szukał na handel czy do trzymania u siebie w domu tak jak by chciała większość poszukiwaczy tak u nas nie działa. Myślę ze jak dobrze to obgadacie to nie będzie z tym problemów.

RE: Pozwolenie na poszukiwania PROSZE O POMOC
2011-07-09 14:48:54

szukalismy juz w londynie program nazywa sie MUD MEN i oczewiscie wszyskie przedmioty trafily do muzeum i zalozenie na polske jest takie samo. wielkie dzieki za podpowiedz. mam nadzieje ze uda sie nam pokazac ost front :)

RE: Pozwolenie na poszukiwania PROSZE O POMOC
2011-07-09 15:59:58

Najlepiej będzie pogadać jak już wspomniałem z miejscowym muzeum dobrze by było żeby mieli archeologa na etacie gdyż jest to przydatne do otrzymania zgody na poszukiwania gdyż przy takich poszukiwaniach ,ile jest widziane nadzór archeologiczny. Oczywiście muzeum jest także potrzebne jako miejsce zdeponowania znalezionych przedmiotów. Oczywiście jest możliwe że i bez muzeum się otrzyma taka zgodę jedynie sugeruje współprace z muzeum gdyż powinni się dobrze orientować jak to się robi. Najwięcej jednak jak już pisałem ma do powiedzenia konserwator zabytków więc trzeba się zwrócić do niego. Mam nadzieje że się wam uda, daj znać jak sprawy się potoczą, oraz jeśli to nie będzie tajemnica jaki rejon i miasto was będzie interesować. Jak coś to mogę pomóc pod względem naukowym jeśli wam będzie potrzebna jeśli chodzi o Dolny Śląsk.

RE: Pozwolenie na poszukiwania PROSZE O POMOC
2011-07-09 16:40:41

wielkie dzieki. a jak to wyglada poz wzgledem wlascieli grunu np urzad miasta. czy jak dostaniemy zezwolenie od konserwatora oni nie beda sie wtracac ? a prace beda w festung glogau lub breslau.

RE: Pozwolenie na poszukiwania PROSZE O POMOC
2011-07-09 20:32:25

zgoda własciciela gruntu to podstawa, bez tego nikt nie bedzie z tobą rozmawiał bo i po co? JAk juz bedziesz mial na piśmie zgode wlasciela kontaktujesz sie z jakims muzeum z którym bedziesz prowadził te poszukiwania. MUSISZ miec okreslony cel badawczy a nie tylko info ze chcecie sobie poszukać. Dobrze aby muzeum wystawilo glejt o przejęciu ew znalezisk ale tez dało nadzór archeologa nad pracami. I wtedy z kompletem dokumentów do konserwatora o zgode na prowadzenie poszukiwań.

RE: Pozwolenie na poszukiwania PROSZE O POMOC
2011-07-10 01:19:38

Wielkie dzieki.

Cel mamy bardzo dokladnie wytyczony. Interesuje nas ukazanie Lini Odry, i dialan wojennych na terenie Fesung Glogau i Breslau. Dokladnie mamay zamiar opowiadajac historie tych miejs szukajac i prezetowac to co jeszcze po tych dialaniach pozostalo. Jest to projekt ponierski Discovery History Channel, bedzie to program wygloadajacy jak Detektyvi Pola bitwy , z ta ruznica ze bedziemy szukac na froacie wschodnim gdzie nik inny jeszcze nie filmowal. I oczewiscie wszytkie znaleziska pozostawimy lokalemu muzeum poniewaz lokalna spolecznosc powinna miec do nich dostep.

Jak naraznie mamy dokladnie wyznaczone tereny, i mam nadzieje ze uda sie wszysko zalatwic. Program bedzie dostepny na Dicovery Channel i Discovery History Channel na wszyskich kontynetach pod koniec grudnia 2011.

Pozdrawiam Adrian

RE: Pozwolenie na poszukiwania PROSZE O POMOC
2011-07-11 21:49:54

Do ADRIAN:

Jestem autorem książki "Festung Glogau 1944-1945", w której poruszone są także wspomniane przez Ciebie tematy. Narzekam wprawdzie na katastroficzny brak czasu, ale w skrajnych wypadkach mogę coś pomóc. Jakby co, proszę o kontakt...

LEWY

RE: Pozwolenie na poszukiwania PROSZE O POMOC
2011-07-11 22:31:03

co do pozwolenia to doprecyzuję:
1. potrzebna jest pisemna zgoda właściciela/zarządcy terenu z mapkami terenu i zaznaczonymi działkami na których chcesz szukać
2. jednorazowa opłata (na czyje konto, jaka kwota, forma wpłaty to musisz dopytać w WUOZ do którego będziesz składał wniosek)
3. jeśli nie jesteś osobą uprawnioną do reprezentacji zespołu to musisz przedstawić pisemne upoważnienie
4. pobrać wniosek ze strony WUOZ i dokładnie wypełnić
5. śmigać szybko z kompletem kwitów do WUOZ bo w przypadku natłoku prac, urlopów czy braku dobrej woli urzędu, mają miesiąc na rozpatrzenie wniosku oraz wydanie decyzji i kolejne 14 dni na uprawomocnienie pozwolenia no i wrzesień murowany!
6. przy składaniu dokumentów upewnij się czy nie ma błędów formalnych, lepiej coś uzupełnić niż wniosek ma być odrzucony.
7. musisz po zakończeniu poszukiwań sporządzić sprawozdanie
Powodzenia

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.004
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.