Skocz do zawartości

rutus proxima dziwne sygnały


ramboodkrywca

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów mam pytanie czy ktoś ma problemy ostatnio z rutusem chodzi o puste sygnały na dynamiku skaczące cyferki czy może mieć to związek z pogodą lub z glebą wszystko niby ok kilka godzin chodzi stabilnie nagle zaczyna dawać puste sygnały wykrywacz posiadam od prawie trzech lat koledzy chodzą na tym samym modelu czyli proxima 2 i czasami też mają ten problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych rodzajach gleby wykrywacz może pracować mniej stabilnie. A akumulatorki sprawdzałeś? Jak moje dochodziły już do kresu życia to Proxima też jakby bardziej się wzbudzała, po wymianie na nowe zaczęła działać normalnie.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się z wypowiedzią barov sam się parę razy złapałem na tym jak przemiatałem z Argo sprzęt ma konkretny zasięg na relikcie i wysokiej czułości w dynamiku rutus się nie wzbudza tylko wykrywa przedmioty typu łopatka trzymana w drugiej ręce gdzie idąc ruszamy ręką a co do komórki przy braku zasięgu to przy ponownym łączeniu komórka sieje fale i nie ma bata żeby jakikolwiek detektor się nie odezwał ja osobiście na podwórkach w zaśmieconych miejscach ustawiam zawsze na standard dysk. na +20 czułość 36-38 zauważyłem czym większa dyskryminacja tym lepiej żelazo odrzuca Żelazo przeważnie koroduje i wykrywacz odbiera to częściowo jako kolor i odzywa się krótkimi dźwiękami urywającymi się zwanymi wzbudzaniem się hehe moje skromne zdanie na zaśmiecony teren :
-dynamik standard
dyskryminacja około 35
czułość do około 38
a co do dyskryminacji nie patrzcie na to że coś pominiecie ale w śród śmieci konkretne przedmioty można wyłapać bo osobiście to przetestowałem dźwięk bije wtedy jak dzwon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem podobny problem z proximą, mi pomogło owinięcie kabla od cewki taśmą izolacyjną. Przymocowałem go do sztycy taśmą izolacyjna w 3 miejscach blisko cewki i koło wtyczki łączącą elektronikę.Dodatkowo podkładka z gąbki pod koszyczek na baterie.Teraz już nie mam takich problemów jak wcześniej.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskryminacja 35 to fakt jest dużo ale ja pisałem na przykładzie bardzo mocno zaśmieconym terenie czyli tam gdzie występuje mnóstwo złomu gwoździ. Rutusy przy mniejszej dyskryminacji odczytują skorodowany metal jako kolor krótkimi rwącymi sygnałami no chyba że mój jest inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olo74, najwyraźniej masz problem ze swoją proxa. Ja baterie zawsze trzymam do końca, a wykrywka, zaczyna świrować dopiero poniżej 5%, i po powtórnym włączeniu po rozładowaniu nie masz szans na poprawne odczyty, mimo to iż niby stan baterii ponodi się do około 10%, po kilkunastu minutach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ olo74:

A co konkretnie używasz do napędzania swojego detektora, bo z tego co napisałeś to masz problem z używanymi bateriami / akumulatorami lub z uszkodzonym zasilaczem w detektorze.

Zasilacze Rutusów pracują w zakresie napięć 9...6V (100...0%), ale nie wszystkie baterie / akumulatory są w stanie dawać w tym zakresie napięć potrzebny prąd. Więc, przy słabej jakości bateriach, akumulatorach może być tak, że napięcie jeszcze jest w zakresie, ale brak już prądu.

Rutusy mają stosunkowo duże pobory prądu (~100...250mA), co się objawia zwłaszcza przy pracy na głośniku i z podświetleniem.

Ale, jeśli praca kończy się na 50% niezależnie od użytych RÓŻNYCH baterii / akumulatorów to wskazuje to na problem z zasilaczem detektora.


Baterie

Przy zasilaniu Proxy z baterii, wg instrukcji obsługi, powinna pracować poprawnie w zakresie wskazań naładowania 100...0%. I przy użyciu dobrych, alkalicznych baterii tak być powinno - od 100% do 0%. Może nie do samych 0%, a do kilku procent powyżej zera, bo przy dużym wyładowaniu baterie mogą już nie dawać wystarczającego prądu.

Czas pracy na dobrej klasy bateriach alkalicznych, to jak podaje producent ~30 godzin (zapewne dla pracy na słuchawkach i bez podświetlenia). To w terenie chyba trochę przy dużo, ale te 20...25 godz. powinny wytrzymywać.


Akumulatory

W zależności od typu, kondycji i naładowania (użytej ładowarki) powinny wskazywać na starcie w granicach kilkudziesięciu procent (powiedzmy 70...90%). Natomiast dolna granica wskazań przy całkowitym rozładowaniu akumulatorów będzie też indywidualna, w zależności od typu i kondycji akumulatorów, i wynosić może kilkanaście do kilkudziesięciu procent (powiedzmy 10...30%).

I co najważniejsze, w przypadku typ. akumulatorków w miarę dobrej kondycji czas pracy nie powinien być mniejszy niż pojemność dzielona przez 120...140.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio takie skaczące sygnały, pojawiały sie kiedy podnosiłem cewkę lub otarłem o cos, przeskakiwanie trwało około 3 sekund . Okazało sie ze była to wina telefonu ktory szukał zasiegu. Miałem go w prawej kieszeni a wykrywacz noszę w prawej rece. Wyłączyłem tel i przeniosłem na lewą stronę i zaburzenia sygnału znikły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja proxima śmiga na sanyo eneloope HR-3UTGA 1,2V min.1900Ah po naładowaniu wyświetlacz wskazuję 86% ,po pięciu godzinach spędzonych w terenie spadek 10-15% .Pracuję na słuchawkach ,wyświetlacz wył.Mógłbym śmigać poniżej 50%,ale jest to mało komfortowe.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie