Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Aktualności, newsy, wydarzenia
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-03 13:27:36

Kolejna nagonka Państwa ...... tym razem w Opolskim.

46-letni Igor M. najpierw przywłaszczył celtyckie monety z nielegalnych wykopalisk, a później wywiózł je do Wielkiej Brytanii i próbował sprzedać na internetowej aukcji. Zabytki mają charakter unikatowy w skali Europy.

Prokuratura oskarżyła 46-letniego tłumacza sądowego, zatrudnionego w Wielkiej Brytanii o przywłaszczenie monet celtyckich z III i II wieku p.n.e. oraz innych przedmiotów wykonanych z brązu, pochodzących z nielegalnych poszukiwań archeologicznych. Drugi zarzut dotyczy wywiezienia tych zabytków o wartości 3864 zł za granicę bez zgody Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

- Z informacji na forum internetowym wynikało, weszła nielegalnie w 2006 roku w posiadanie przedmiotów kultury celtyckiej, a następnie wywiozła je do Wielkiej Brytanii i tam wystawiła na aukcji internetowej. Przedmioty te zostały nielegalnie pozyskane ze stanowisk archeologicznych na terenie Nowej Cerekwi - informuje Ewa Kosowska-Korniak z biura prasowego Sądu Okręgowego w Opolu.

Oskarżony Igor M. wyjaśnił, że monety pozyskał, gdy przebywał w Nowej Cerekwi z zamiarem kręcenia filmu dokumentalnego. Wyjaśnił także, że zabytki nigdy nie opuściłyby terytorium Polski, bo na aukcji wystawił ich kopie. Twierdził też, że przedmioty, które pozyskał, przesłał do pracownika Uniwersytetu Warszawskiego celem fachowego opracowania, a następnie zamierzał przekazać je do właściwego muzeum.

Zabytki kultury celtyckiej mają charakter unikatowy w skali Polski i Europy. Na podstawie znalezisk z Nowej Cerekwi możliwe jest określenie zasięgu osadnictwa Celtów w Europie, ich kultury oraz określenie pradziejowej historii ziem dzisiejszej Polski.

Za kradzież przedmiotów stanowiących szczególne dobro dla kultury grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

http://www.24opole.pl/14065,Stanal_przed_sadem_za_handel_zabytkowymi_monetami,wiadomosc.html

link: http://www.24opole.pl/14065,Stanal_przed_sadem_za_handel_zabytkowymi_monetami,wiadomosc.htmlPost został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 17:09 03-03-2014

 Linki sponsorowane
RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-03 15:56:39

Toż to ludyczna ballada o usraniej dupie,

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-03 17:58:25

Nie żebym był wścibski ale czemu moderator usunął cześć wpisu, przecież w linku z NTO i tak można doczytać całą resztę ???

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-03 18:38:52

Wiem :-)

Ale uważam, że do momentu aż zapadnie (?) SKAZUJĄCY wyrok, nie ma powodu aby podmiotowi lirycznemu po pagonach skakać.

To, czy zapadnie wyrok SKAZUJĄCY jest niewiadomą.
A nie sądzę, aby w sytuacji jeśli problem się rozejdzie po kościach, ktoś Go przeprosił...

Ja do [...] ręki nie przyłożę.

Jeśli nie pasuje- proszę o @ do Bociana...

EOT

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-03 19:11:07

Litości, "sondem"?

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-03 19:27:34

Ciesz się że nie sontem :)
Wojtek

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-03 19:48:56

Następny się będzie zaraz żalił że jest dyslektykiem, zamiast się przyznać że jest po prostu leniem i nieukiem.

AoT_Hunter_PL - nasi ojcowie , dziadowie i pradziadowie oddali życie, abyś ty mógł mówić i pisać w ojczystym języku.
Uszanuj ich krew, pot, łzy i poświęcenie.

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-03 20:31:46

Czy ja coś złego zrobiłem ... chodziło mi tylko o FAKT cenzury - nie po to walczyli i gnieli ... a żeby i w mediach oraz na necie .... było jak za komuny

Nie znam Pana którego tyczy się ww. artykuł (aczkolwiek przypuszczam że jest z moich terenów), życzę mu jak najlepiej niech sond rozstrzygnie być może sprawiedliwie.


Więc nie czepiajcie się bo chodziło mi o fakt cenzury, zresztą bezmyślnej.
A jak już są grubsze zastrzeżenia o podany nick .. to do 24.opole.pl.

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-03 20:35:00

Poza tym do Czlowiekśniegu - wszystko pasi, a zapytać po prostu wypadało


Pozdrawiam

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-03 21:17:39

Pan, którego artykuł dotyczy jest aktywnym uczestnikiem tego Forum, więc może uchyli rąbka tajemnicy.

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-03 21:36:51

"osoba posługująca się pseudonimem Van Woreden"

buahhaaa...

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-03 22:01:46

Ten kraj schodzi na psy.
I bynajmniej nie jest to wina systemu, rządu. Tylko ludzi. Tych szarych. Dosłownie.
Byle tępak-półanalfabeta może "zaistnieć w sieci". Byle głąb może skończyć jakąś "wyższą uczelnię" w Siedlcach, Łowiczu czy innej psiej Wólce i tytułować się magistrem. Zasiadać na urzędzie i czynić wysiłki, co tu zrobić żeby wyszło na to że jest przydatny do czegokolwiek.
Byle pi.da po liceum ekonomicznym może zostać inspektorem kontroli skarbowej i udupić lub przynajmniej napsuć krwi wszystkim znajomym, którym się lepiej od niej powodzi (bo pracują a nie tylko pierdzą w urzędowe krzesło).
Będę namawiał "Igora M.", żeby kiedy ta farsa się skończy, pozwał wszystkich możliwych dupków, którzy go oczerniają, o naruszenie dóbr osobistych. I za nic żadnemu nie odpuścił, nie przyjmował przeprosin i nie szedł na ugodę.

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-03 22:20:58

Co Ty masz do Siedlec i Łowicza że się zapytam?

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-04 15:57:29

Lipek - oczywiście, że uchylę rąbka tajemnicy, tym bardziej że na Twoim ulubionym (?) forum PS jestem zbanowany i od lat nie mam najmniejszej możliwości obrony, jak zresztą bardzo wielu jego byłych użytkowników. Przepraszam jednocześnie użytkowników foum "Odkrywca", że odpowiadam tak późno i że posiłkuję się tu cytatem z innego forum, ale jestem jeszcze padnięty po dalekiej drodze z opolskiego sądu:(

"Zapewne zadajecie sobie pytanie o co w tym wszystkim chodzi? W wielkim skrócie - zostałem bezpodstawnie oskarżony o nielegalne znalezienia "niezwykłej rangi" zabytków celtyckich w Polsce a następnie ich wywiezienie za granicę. Absolutnie ŻADEN z zarzutów nie jest wiarygodny i nie przyznaję się do winy, ale cieszę się że sprawa będzie miała swój finał w sądzie bo pozwoli mi wreszcie na nagłośnienie kulisów odkryć w Nowej Cerekwi, miejscu dla mnie niezwykle ważnym, któremu poświęciłem dobrych kilka lat swojego życia. Chodzi o moje odkrycie w pobliżu tej miescowości 18 przedmiotów (w tym kilku monet), które to odkrycie było siłą sprawczą badań ratowniczych w 2007 i 2008, które przyniosły spektakularne rezultaty w postaci setek złotych i srebrnych monet oraz innych unikalnych zabytków, znalezionych przez archeologów wraz z grupą poszukiwaczy. Posądzono mnie o nielegalne poszukiwania i wywiezienie aby po prostu przykryć fakt manipulacji, jakiej dopuścił się pewien bardzo znany archeolog z Warszawy, prawdopodobnie po to by uzyskać glejt na bezkarne poszukiwania w tym arcyciekawym rejonie i zdeprecjonować moją rolę, jako oryginalnego odkrywcy i inspiratora późniejszych badań i odkryć. Za kampanią oszczerstw i obrzucania błotem stoi bezpośrednio Jacek Wielgus, znany jako FDJ, który kupił jakiś czas temu forum poszukiwanieskarbow.com
To właśnie ta kampania doprowadziła do wniesienia aktu oskarżenia wobec mojej osoby. Tak to właśnie w realu wygląda polskie poszukiwawcze piekiełko... Proces jeszcze trwa więc nie mogę tu napisać wszystkiego, ale jeśli ktoś chce się wgryźć w całą historię tu znajdzie nieco więcej informacji:

Cytat:
Proces o znaleziony skarb " Dzięki mnie dokonano przełomu"

Pasjonat archeologii stanął przed sądem za przywłaszczenie i wywiezienie z kraju cennych znalezisk celtyckich. - Dzięki moim znaleziskom dokonano przełomowych odkryć - mówi.
Oskarżony Igor M. to 46-letni tłumacz sądowy, założyciel popularnego forum internetowego o archeologii i redaktor pisma poświęconego odkryciom sprzed setek lat.

Mężczyzna od lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Tam zafascynowała go historia Celtów. - Marzyłem o tym, że kiedyś uda się odkryć ich ślady w Polsce. Wiedziałem o badaniach prowadzonych w Nowej Cerekwi, gdzie dokonano odkryć w latach 70., ale wtedy uznano, że była tam jedynie osada rolnicza, na której potem wydzielono pola uprawne. Gdy tam pojechałem, nie widziałem nawet tabliczki informacyjnej - opowiadał M. przed sądem. W 2005 roku zaproponował stacji Discovery nakręcenie filmu dokumentalnego o śladach Celtów w Polsce. Opowiadał, że szukając plenerów do kręcenia zdjęć, natrafił na hałdę ziemi - pozostałość po wykopaliskach. - Wystawał z niej jakiś przedmiot, jak się potem okazało, była to piękna bransoleta celtycka. Oprócz tego znalazłem kilka monet i figurki.

Wielkie odkrycie

O znalezisku pasjonat poinformował naukowca z Uniwersytetu Warszawskiego, któremu wysłał znalezione przedmioty, by ten ocenił ich wartość historyczną.

- Po moim odkryciu w Nowej Cerekwi na nowo rozpoczęły się prace badawcze, podczas których dokonano przełomowych odkryć. Byłem pewien, że opolski wojewódzki konserwator zabytków wiedział, że to dzięki mojemu znalezisku archeolodzy na nowo podjęli badania. Potem jednak przekonałem się, że zostałem wykorzystany, a archeolodzy o moim odkryciu milczeli, choć w książkach rozpoznawałem znalezione przeze mnie przedmioty - mówił.

Rzeczywiście w latach 2007-2008 ekspedycja archeologiczna odkryła na polach pod Nową Cerekwią liczne ślady Celtów, świadczące o tym, iż istniało tu najdalej na północ wysunięte celtyckie centrum na szlaku bursztynowym. Znaleziono kilkadziesiąt złotych i srebrnych monet, a Opolszczyzna z dnia na dzień stała się posiadaczką największej w kraju kolekcji tego rodzaju.

Skarby w kartonie

Jak się jednak okazało, o odkryciu Igora M. nie wiedział ani wojewódzki konserwator, ani też dyrektor Powiatowego Muzeum Ziemi Głubczyckiej. To oni w 2010 roku złożyli zawiadomienie do prokuratury, po tym gdy na forum archeologicznym przeczytali, że Igor M. posiada monety i figurki pochodzące spod Nowej Cerekwi.

Prokuratura oskarżyła pasjonata o przywłaszczenie cennych monet celtyckich i figurek z III i II p.n.e. oraz o bezprawne wywiezienie ich z kraju.

- Nigdy nie wywiozłem znalezisk za granicę. W Londynie pokazywałem tylko ich kopie zrobione jeszcze w Polsce. Po tym, gdy warszawski naukowiec odesłał mi przedmioty, leżały one w kartonie w mieszkaniu znajomego, który nie wiedział, co jest w środku - podkreślał. Mówił również, że nie nikomu nie oddał przedmiotów, bo przekonany był, że po zakończeniu prac w Nowej Cerekwi zostaną one włączone w ekspozycję razem z innymi znalezionymi przedmiotami. - Cały czas trwałem w przekonaniu, że archeolodzy powiadomili odpowiednie władze o moim znalezisku, stąd mają zgodę na prowadzenie dalszych badań - przekonywał.

Oficjalną ekspedycją archeologiczną w Nowej Cerekwi kierował dr Marek Bednarek z Uniwersytetu Wrocławskiego. Przed sądem przyznał on, że badania zaproponował mu warszawski naukowiec. - Pokazywał mi zdjęcia monet i figurek, ale nie wyjawił, skąd je ma. Mówił tylko, że ma swojego informatora, ale nic więcej - przyznał naukowiec.

Warszawski naukowiec mimo wezwania nie stawił się w sądzie. Z jego zeznań złożonych w prokuraturze wynika, że rzeczywiście przed laty oceniał znaleziska Igora M. Nie wyjaśnił jednak, dlaczego nie informował innych o odkryciu pasjonata.


Cały tekst: http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,15560722,Proces_o_znaleziony_skarb___Dzieki_mnie_dokonano_przelomu_.html


Także w tym wątku można co nieco przeczytać:

http://www.thesaurus.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1291&postdays=0&postorder=asc&highlight=cerekwia&start=15

Wkrótce (po zakończeniu procesu) opiszę całą sprawę bardzo szczegółowo na łamach miesięcznika "Poszukiwacze", w tym wyjątkowo niechlubną rolę, jaką w całej sprawie odegrał znany warszawski archeolog oraz administrator forum poszukiwanieskarbow.com
Jak to mówią - ten się śmieje, kto się śmieje ostatni..."

Pozdrawiam

VW

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-04 16:20:16

A ja tak z czystej ciekawości zapytam, czy w tym kraju, jakiś "sond" skazał już kogoś z tzw. "Ustawy o zabytkach" a szczególnie, za poszukiwania "za pomocą specjalistycznego sprzętu" na cokolwiek, choćby odmówienie dziesięciu zdrowasiek za pokutę. Mam na myśli szczególnie art. 111 § tejże ustawy.

Zapisano już tony makulatury o tychże "przestępstwach", wylano morze słów na szkoleniach dla policjantów i prokuratorów, przegadano kilogodziny czasu, zapisano biliony bajtów w cyberprzestrzeni, a jakoś o żadnym takim wyroku o uszy mi się nie obiło. Wyłączam oczywiste sprawy czyli kopanie na stanowiskach archeo, posiadanie wszelkiego rodzaju "rozrywkowych gadżetów" czy giwerologii.
Nie o to mi chodzi.
Proszę uprzejmie o oświecenie mnie w tej materii, bo być może się mylę i jestem niedoinformowany. Dziękuję z góry

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-04 17:22:02

"Uciekał przed policją, wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, zatrzymał się dopiero na blokadzie. To „wyczyny” 31-latka, który na początku grudnia zrobił sobie z ulic miasta tor wyścigowy. W czasie akcji doszło też do kolizji z radiowozem. Mężczyźnie groziło 5 tys złotych grzywny. Ile dostał od wymiaru sprawiedliwości?"

To klient z mojego miasta,dodam że nie miał prawa jazdy!!!

A to wyrok"sondu":

Sąd rejonowy wyrokiem nakazowym uznał obwinionego za winnego popełnienia zarzucanych mu czynów i
wymierzył mu karę grzywny w wysokości 300zł.

Więc jeżeli za takie coś dostał 300 to z moniakami pewnie rozejdzie się po kościach:-)

Pozdrawiam

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-04 17:47:35

Ech, archeo-szajka...


VanWorden - trzymam kciuki!

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-04 17:48:51

Ciekawe, że zabytki mają "charakter unikatowy", a wartość poniżej 4 tys.

Pośmialiśmy się, ale proszę jednak modów o poprawienie błędu w tytule.


__________________________________________

Nie wiem, czy tfurca nie poczuje się szykanowany...
Żeby znów coś o cenzurze nie było :-(Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 17:57 04-03-2014

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-04 22:01:17

Igorze Murawski vel Van Worden
Powiem to raz jednostronnie i publicznie bo z taką kreaturą dyskutować nie warto.
Raz na zawsze odpieprz się ode mnie i od forum PoszukiwanieSkarbow.com z którego wyleciałeś w skutek swojej oszczerczej kampanii. Powiedz tu wszystkim jak przeniosłeś setki użytkowników Forum XLT na komercyjne Thesaurusa nadając wszystkim takie samo hasło, że każdy w tym czasie mógł korzystać z kont wszystkich nieświadomych tego faktu użytkowników co z kolei spowodowało dostęp do poczt prywatnych i ilu ludzi w ten sposób naraziłeś na przykre konsekwencje. Po ujawnieniu tego faktu zbanowałeś mnie pomawiając o włamania.
Pomawiałeś mnie już o wszystkie brudy tego świata łącznie z włamaniem do twojego tajnego działu, skąd wypłynęły "kopie" twoich znajdek celtyckich. Pomawiałeś mnie już o akcję kolportowania ulotek antyposzukiwawczych w okolicach Głubczyc i pomimo faktu, iż Bednarek wraz ze swymi kumplami z SKPO przyznali się publicznie, że to ich robota dalej podtrzymujesz swoją chorą "prawdę" w tej sprawie. Takimi samymi kłamstwami próbujesz wmówić ludziom swoją bajkę o epokowym odkryciu w Nowej Cerekwi. Niechlubna prawda o warszawskim archeologu ? Prawda jest taka, że na przesłuchaniu w prokuraturze, nie potrafiąc logicznie wyjaśnić braku sprzedanej monety, zeznałeś kłamliwie, że widocznie Rudnicki ci jej nie oddał co w konsekwencji doprowadziło do rewizji w jego mieszkaniu w obecności żony i dziecka, w listopadzie ubiegłego roku, gdzie oczywiście nic nie znaleziono. Czyżbyś poszedł na Art 60 KK ? Nie chcę dostarczać dowodów instytucjom, którymi się brzydzę, tylko pamiętaj też o pewnym spotkaniu na Pradze w Warszawie. Znalazłeś coś to mogłeś to oddać albo siedzieć cicho, a nie brylować w środowisku i internecie złotkami z Nowej Cerekwi. Teraz szukasz winnych swojej własnej głupoty. Przyznaj się chociaż przed sobą, że dałeś dupy i teraz ponosisz tego konsekwencje.
Nie interesujesz mnie ty osobiście ani co robisz bo świat stawia ciekawsze wyzwania niż zajmowanie się taką szumowiną jak Igor Murawski vel Van Worden.

Koledzy Poszukiwacze
Sprawa Van Wordena niestety nie jest tylko jego problemem. Rzutuje bardzo niekorzystnie na całe nasze środowisko. Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie ma świętych, ale pchanie się na świecznik i strojenie w piórka reformatora i bojownika o sprawy poszukiwaczy odwalając taki numer to szczyt głupoty i nieodpowiedzialności.
Choć szczerze nie cierpię Murawskiego, życzę mu by wyszedł obronną ręką z tej draki bo w przeciwnym razie głośno będzie nie o nim a o złodziejach poszukiwaczach.

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-04 23:08:04

Ok Panowie - ja rozumiem, że targają Wami emocje.
Ale bardzo proszę nie robić szamba.
To podwójna prośba - pierwsza i ostatnia.

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-04 23:17:39

Forumowicze z "Odkrywcy" nie będą mieli chyba wątpliwości co zrobić z takim paszkwilem jaki został napisany powyżej. Nie mam niestety możliwości ujawniania treści toczącej się sprawy sądowej, więc czytający ten post forumowicze muszą zaczekać na jej zakończenie. Obiecuję, że po ogłoszeniu stanowiska sądu będzie możliwe wyjaśnienie całej sprawy. Od siebie dodam tylko, że osoba która kupuje sobie forum internetowe z możliwością kasowania każdego postu, który mu nie pasuje jest dla mnie KOMPLETNIE niewiarygodna i wręcz śmieszna :)

VW

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-04 23:53:04

"cyt VanWorden"Nie mam niestety możliwości ujawniania treści toczącej się sprawy sądowej, więc czytający ten post forumowicze muszą zaczekać na jej zakończenie""

Śmiało !
Czekamy :)

Podpowiem:

USTAWA
z dnia 6 czerwca 1997 r.
Kodeks postępowania karnego:

Art. 156. § 1. Stronom, podmiotowi określonemu w art. 416, obrońcom, pełnomocnikom i przedstawicielom ustawowym udostępnia się akta sprawy sądowej i daje możność sporządzenia z nich odpisów. Za zgodą prezesa sądu akta te mogą być udostępnione również innym osobom.

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 08:52:43

FDJ

nie sądzę, by jakikolwiek prezes sądu wydał zgodę na upublicznienie akt toczącej się sprawy.
Rozumiem, że występują tu wielkie emocje, ale wydaje mi się, że możemy spokojnie zaczekać te kilka lat do ostatecznego rozwiązania sprawy :)
A dla wszystkich na pewno jest to nauczka, że wszelkie tego typu znaleziska należy zgłaszać oficjalnie zgodnie z obowiązującą procedurą, bo to jest tutaj podstawowy problem.

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 11:07:15

Już to widzę jak biegasz z każdą monetą i zgłaszasz ja odpowiednim instytucjom.A kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem.pozdr.

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 11:32:09

jeśli Igor faktycznie poszedł na układ z organami ścigania tak jak sugeruje to fdj (w co nie wierze) to oznacza że jego wiedza odnośnie innych osób zaangażowanych w wykopaliska i ich możliwości popełnienia przestępstwa byłaby wysoce poządana. Tym samym inne osoby też nie są swięte?

Wierze że prawomocny wyrok sądu rozwieje całkowicie wszystkie wątpliwości i zapewne jedna ze stron będzie całkowicie spalona w naszym środowisku.

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 13:23:24

@''A dla wszystkich na pewno jest to nauczka, że wszelkie tego typu znaleziska należy zgłaszać oficjalnie zgodnie z obowiązującą procedurą, bo to jest tutaj podstawowy problem.''

''Problem'', mniej lub bardziej podstawowy, to będzie jak zaczniesz zbyt często takie znaleziska zgłaszać.

A nauka jest taka, żeby nie chwalić się tak radośnie znaleziskami :)

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 13:26:38

Nic nie sugeruję.
Tam jest znak zapytania.
Nie widziałem dokumentów.
Rozmawiałem z Marcinem Rudnickim, który zaprasza na rozprawę 31 III. On nie ma wątpliwości co do okoliczności przeprowadzonej u niego rewizji.
Po tym co tu przeczytałem, na swój temat, sam się również tam pojawię i chętnie posłucham.

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 13:30:03

VW:

" Od siebie dodam tylko, że osoba która kupuje sobie forum internetowe z możliwością kasowania każdego postu, który mu nie pasuje jest dla mnie KOMPLETNIE niewiarygodna i wręcz śmieszna :) "

Wczoraj na swoim forum skasowałeś niewygodne dla siebie posty 2 użytkowników, których następnie zbanowałeś. Znaczy, kompletnie niewiarygodny i śmieszny jesteś - według własnej logiki :) Po co ta hipokryzja?

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 14:27:59

Lipek - byłeś kiedyś moderatorem jakiegoś forum lub nawet dyskusji większej grupy osób? W dyskusji moderuje się wypowiedzi, które nic nie wnoszą do tematu i są na przykład obraźliwe. Bana dostały osoby otwarcie współpracujące z fdj, które starały się odwrócić uwagę od rzeczywistego problemu, czyli sprawy sądowej przeciw poszukiwaczowi, choćby poprzez obrażanie członków zarządu naszego stowarzyszenia, pisząc o "przyklejaniu się sreberek do łapek" itd. Nie ma moderatora na ŻADNYM forum, który by na to pozwolił. Jeśli chcesz prześlę Ci na PW treści usuniętych postów, wraz z kontekstem.
To co robi fdj to usuwanie postów i całych WĄTKÓW dla niego niewygodnych. Po tym jak kupił sobie forum znikło kilka bardzo ważnych a niekorzystnych dla nowego właściciela tematów sprzed lat! Ja jednak widzę tu pewną różnicę w zachowaniu ;-)
Co do rewizji u M.R., to trwa przecież postępowanie prawne, więc nie można w tej chwili ujawniać akt sprawy, ale tylko osoba kompletnie nie znająca prawa może pisać o "pójściu na układ". O rewizji zdecydował prokurator na podstawie akt sprawy i zeznań świadków, których w sprawie jest naprawdę sporo. Tak jak obiecałem - całość przedstawię bardzo szczegółowo już wkrótce, tuż po zamknięciu mojego procesu, jeśli tylko pozwolą na to okoliczności toczącego się postępowania przeciwko archeologowi, na którym to postępowaniu będę prawdopodobnie występował jako świadek.

Pozdrawiam

VW

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 15:29:11

Brawo !!!
Manipulacja i mentalność Kalego - żałosne Murawski naprawdę żałosne. Zważ jednak, że czytelnicy nie są idiotami i potrafią wyciągać wnioski niezależnie od tego ilu "spadochroniarzy" się jeszcze na PS czy tutaj zaloguje.
Przytocz choć jeden temat "niewygodny", który usunąłem ?
Przeciwko Marcinowi Rudnickiemu nie toczy się żadne postępowanie.
Mało tego, został przeproszony za bezcelową, jak się wyraził prokurator, rewizję z twojego wskazania.
Niestety prawda jest taka, że próbując się "ratować" wskazałeś na niego.
Twój proces nie jest wyłączony z jawności i każdy może się tam pojawić, do czego zachęcam.
Będą odczytywane twoje zeznania i wtedy dowiemy się co tak naprawdę zeznałeś i na kogo.
Tematem tej dyskusji jest sprawa sądowa Igora M więc nie rozmydlaj tematu.
Zwróćcie uwagę, że celowo używam nazwisk osób, których ta sprawa dotyczy. Robię to z pełną świadomością odpowiedzialności karnej. Murawski tak nie czyni. Używa eufemizmów, które mają go uchronić przed ewentualnymi pozwami o zniesławienie.

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 15:54:42

Nie mam zamiaru dawać się wciągać w typowe dla forum poszukiwanie skarbów i dla jego admina/właściciela gierki i przepychanki, mające na celu rozmycie tematu. Ja BARDZO LICZĘ na to, że czytający nie są idiotami i potrafią wyciągać wnioski:) O jawność procesu sam wnioskowałem, więc pewnie że można przyjść i posłuchać 31.03 zeznań archeologa Marcina R. Myślę, że będzie warto choćby po to żeby się przekonać jak NIE NALEŻY współpracować z niewłaściwym archeologiem:)

Pozdrawiam

VW

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 18:16:22

Nie ma co się gorączkować. Za jakiś czas okaże się, jakie są KONKRETNE dowody na handel VW kradzionymi celtami. Bardzo jestem tych dowodów ciekaw! :))))

Jeśli chodzi o TH, to jest to forum absolutnie wyjątkowe jeśli chodzi o poziom tolerancji dla inności. Tolerancji rozumianej jako zachowanie treści wypowiedzi.
Na PS potrafią znikać całe strony wypowiedzi i to jest fakt, który znam z autopsji.
Na TH można edytować własne wypowiedzi i zmiana treści wpisów to prawie wyłącznie inicjatywa autorów.
Jeden ze starych (co nie oznacza że dojrzałych umysłowo i emocjonalnie) użytkowników został zbanowany za to, że mimo sugestii i ostrzeżeń, był za głupi żeby pojąc że ma przestać i się wycofać. Warto dodać, że od dłuższego czasu nie był aktywny, pojawił się po dłuższym czasie, kiedy "poczuł padlinę".
Forum nic przez to nie straciło, że już go nie ma. W mojej ocenie zyskało. Ale jego wypowiedzi są nadal kompletne i widoczne. Każdy zalogowany użytkownik może zobaczyć za co był ban.

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 18:56:30

Abstrahując od okoliczności konkretnej sprawy, które rozstrzygnie dopiero sąd w toczącym się postępowaniu, jest to kolejny dowód na potrzebę zmiany przepisów w zakresie prowadzenia poszukiwań, zgłaszania znalezisk oraz prawa własności, także w zakresie znalezisk archeologicznych.

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 19:05:01

Brzeczyszczykiewicz litości
Rzeczywiście Thesaurus to ostoja "wolności słowa" :)
Czy poniższy post Rafała Stangreta zasługuje na kilkukrotne usuniecie i ban ?

""Stangret

Cała sytuacja i mnie sprowokowała do napisania kilku słów. Sprawa sądowa dla nikogo nie jest sprawą przyjemną i kto tego nie przerabiał wiedział nie będzie o czym mowa. To jedno. Jest wiele rzeczy których się brzydzę a na jednym z pierwszych miejsc jest HIPOKRYZJA. Niestety drogi Igorze uprawiasz tą sztukę z wielką finezją . Dla niewtajemniczonych bylem jednym z założycieli Klubu Thesaurus na wyspach wraz z kilkoma innymi. Od początku byłem gotów bronić idei poszukiwaczy przed "ciemnymi stronami mocy" Srodze się zawiodłem obserwując zapędy wodza. Tak samo zawiedli się wszyscy założyciele oraz osoby zaproszone do pomocy i współpracy. Przykre ale prawdziwe. Wyznawanie zasady "kto nie z Nami ten przeciwko Nam" jest co najmniej lewackie. Uzurpowanie sobie prawa do "reprezentowania" poszukiwaczy na wyspach jako jedyna słuszna organizacja jest trochę nie na miejscu delikatnie mówiąc. Uprawianie komercji też odbiega od ideałów z przeszłości :roll: Być może moje słowa zawodu są spowodowane niekontrolowaną działalnością co niektórych "szefów regionów" którym pieniądze i "te sreberka" przesłoniły kompletnie oczy? Co do znalezisk to Wiemy jak było . Prawda?""

Wszyscy wiedzą o "tajnym" mailu forumowym na Thesaurusie, którym zarządza Murawski, do zdjęć, których autorzy bali się ze swoich nicków wstawiać na forum TH

W tym kontekście przytoczę fragment odpowiedzi Murawskiego:

""Van Worden
Odnośnie zabytków z PL to radzę sobie przypomnieć pewne fakty. Mam nadzieję, że wyrażam się wystarczająco jasno i takie ostrzeżenie wystarczy. ""

Forumowicze Thesaurusa, którzy wysyłali na to konto fotki wykopanych artefaktów zastanówcie się dobrze co teraz zrobić.

Jacek Wielgus

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 19:55:56

Cytat: "Co do znalezisk to Wiemy jak było. Prawda?" koniec cytatu.

No jak to nie jest jakiś szantaż i próba zastraszenia mnie to ja nie wiem co nią jest:)) Między innymi za to i za obrażanie członków zarządu naszego stowarzyszenia pisząc, że "pieniądze i te sreberka przesłoniły kompletnie oczy" dostał kolega Stangret bana. Są pewne granice przyzwoitości przecież, nawet na bardzo liberalnym forum Thesaurus:) Stangret faktycznie był jednym z członków założycieli, wtedy jeszcze klubu Thesaurus, ale nasze drogi szybko się rozeszły, kiedy się okazało, że jego i kilku jego kolegów wizja to klub ograniczony wyłącznie do funfli i to zresztą z konkretnymi poglądami politycznymi... Były ciągłe awantury i burdy na forum na najróżniejsze tematy itd. Kiedy Stangret był w klubie ta organizacja liczyła kilka osób. Teraz mamy ponad 100 członków, rozpoczynamy przyjmowanie ich także w innych krajach, organizujemy międzynarodowe zloty poszukiwawcze, kooperujemy z innymi stowarzyszeniami, mamy włąsne tereny poszukiwawcze i umowy z farmerami, pomagamy aktywnie naszym członkom w załatwianiu pozwoleń na kopania, i przekazywaniu zabytków. WSZYSCY nasi członkowie obowiązkowo rejestrują swoje znaleziska z archeologami, z którymi bardzo blisko współpracujemy przy różnych projektach a nasze forum to oaza spokoju, gdzie ludzie się nie kłócą bo z reguły nie dopuszczamy tam rozmów o polityce i religii. Czyja więc wizja się sprawdziła?

Na forum Thesaurus od wielu lat istnieje email, na który można nadsyłać anonimowo znaleziska do identyfikacji i NIGDY nikt nie miał ani nie będzie miał z tego powodu najmniejszych problemów. Od lat walczę o zmianę prawa i o to by polscy poszukiwacze mogli działać z otwartą przyłbicą, więc NIGDY nie wsypałbym NIKOGO za ŻADNĄ cenę. Jaką kanalią trzeba być żeby w ogóle coś takiego wymyślić. Chyba, że autor tej kalumni pisze to z własnego doświadczenia:)

Pozdrawiam

VW
PS - Podejrzewam, że forumowicze "Odkrywcy" są już zmęczeni i zniesmaczeni taką dyskusją. Warto jednak zrozumieć, że takie metody są charakterystyczne właśnie dla forum PS i pana Wielgusa. Jest bardzo przykre, że w obliczu ataku na poszukiwacza próbuje się go jeszcze pogrążyć i że czynią to inni "poszukiwacze".

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 20:10:34

Bezczelny hipokryto
Zobacz co napisałeś w swoim pierwszym poście !!!
Jak twoja walka o Poszukiwaczy ma tak wyglądać to ja dziękuję ale nie skorzystam.
Przez twoje nadęte ego poszukiwaczy już tylko ze złodziejstwem będą kojarzyć.
Właśnie z tego powodu prof Burshe i Marcin Rudnicki nie zaprosili Cię do współpracy.
Jak widać na załączonym obrazku mieli nosa.

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 20:22:12

Czytam te Wasze wpisy i na myśl przychodzi mi jedno:
"Kopanie się po kostkach"

Motto poszukiwaczy tego forum brzmi: "Szukam i szukania mi trzeba"

Mnie guzik obchodzą Wasze prywatne sprawy i animozje, pranie brudów i kto kogo bardziej ośmieszy (czytaj - wk...wi)

Przejdźcie na priw i tam sobie dokazujcie. Albo umówcie się na jakieś spotkanie na wizji. Po co to się publicznie kłócić i obnażać jak można po cichu i za rogiem się napindlać.

Noż kurde nie wytrzymałem.Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Swiety82 20:25 05-03-2014

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 20:38:43

i bardzo dobrzecze go sadza. najwzniejsze zeby monety znalazly sie w muzeumi

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 20:38:56

traper6 - uważam, że masz 100% racji, choć zauważ, że to nie ja rozpocząłem tę "kopaninę". Mam jej jednak dość i myślę, że inni userzy tego forum także. Ze swojej strony zamykam dyskusję.

Pozdrawiam

VW

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 20:57:21

Skoro na swoich forach stosują cenzurę to tylko tutaj, na neutralnym terenie, mogą przeprowadzać akcję propagandową ;)

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 21:39:49

Maciejos, weź chłopie zastanów się co piszesz. Ty wszystkie swoje znalezione monety oddajesz do muzeum?

Trudno mnie posądzić o sympatię do Van Wordena, ale ostatnią rzeczą jaką bym mu życzył jest wyrok skazujący - z wielu powodów.
Po Ciebie też mogą przyjść, Maciejos. I zrobić Ci sajgon z powodu paru wytartych boratynek.

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 21:57:55

Powiem tak: "skończcie waści i wstydu sobie oszczędzicie" !

Pierzcie Wasze brudy na privie, albo dajcie se po mordzie!

RE: Stanął przed sondem za handel zabytkowymi monetami
2014-03-05 22:15:30

Żadnej propagandy nie będzie.
Strony się okopały na swoich pozycjach. W związku z tym wątek blokuje - czasowo. Jeśli cokolwiek wyjdzie na wierzch proszę o informację. Odblokuję, dodamy.Proszę nie zakładać nowego wątku na ten temat. Zostanie usunięty.

Wątek zablokowany
0.012
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.