Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Towarzyskie - Hyde Park
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
świadomości historyczna polaków
2017-04-25 20:49:19

witam wszystkich,jestem obserwatorem ale chciałem podzielić się pewną refleksją.Od pewnego czasu widzę że wzrasta w różnych kręgach zainteresowanie historią rodzin,rodów ,osób ich losów ,wydarzeń z nimi związanych w czasie i przestrzeni dzięki takim ludziom jak my,znaleziska ,artefakty,dokumentom,nadają im pewna świadomości historyczną,tworzą nowych poszukiwaczy naszej tożsamości cokolwiek to oznacza.Co o tym sądzicie

 Linki sponsorowane
RE: świadomości historyczna polaków
2017-04-27 21:51:20

Jak wzrasta i rośnie to chyba dobrze ::))::PPP

A tak poważnie to szukający myślą że odnajdą wśród przodków znamienite rody, wielkich ludzi.....nie zdając sobie sprawy, że większość naszych przodków w łapciach chodziła....ja z tym problemu nie mam, mimo łapci jako podstawowego obuwia moich protoplastów....innego zdania jest G.B. niespełniony wynalazca super-hiper-ultra-futura wyimaginowanego detektora, którego osobowość można skwitować powiedzeniem "filozof, a nie wiedział, że na ..... ma przedział". Ale krew musi ma błękitną ::::PPPPP

RE: świadomości historyczna polaków
2017-04-27 23:28:42

Gustav Becker? Przeca on tik-taki z kotwicą produkował na przełomie XIX i XX wieku...

RE: świadomości historyczna polaków
2017-05-02 16:13:52

Niestety zainteresowanie historią jest wybiórcze i nawet jeśli się faktycznie zwiększa to nie dla samego zainteresowania, ale udowadniania z góry założonych tez.
Ogólnie to statystyczny Polak wie o historii tyle że my jesteśmy cudowni wspaniali a wszyscy wkoło źli i głupi i potrafi to udowodnić milionem wyssanych z dupy odniesień do przeszłości.

RE: świadomości historyczna polaków
2017-05-02 18:43:59

J.H w jakim Ty się towarzystwie nieciekawym obracasz.

RE: świadomości historyczna polaków
2017-05-02 19:22:52

A może lepiej się nie wgłębiać w naszą historię? Bo nasza historia jest wyjątkowo dołująca - coś jak horror połączony z tragifarsą...

PS.
Sam przez kilkadziesiąt lat interesowałem się naszą historią, a miałem nawet dostęp za komuny do zbioru zastrzeżonego w "Jagiellońce" [kolega tam pracował na etacie].

RE: świadomości historyczna polaków
2017-05-02 23:15:24

Mamy piękną historię i warto ją pielęgnować ale co ważniejsze wyciągać wnioski i nie powtarzać błędów.

RE: świadomości historyczna polaków
2017-05-02 23:34:47

Przesadzasz Balans. Tan kraj miał swoje wielkie momenty; Buridan korespondował z Erazmem, stosy nie dymiły, Żydzi uciekali z pogromów do kraju , gdzie nie prześladowano etc. Dopóki czarni nie doprowadzili do wygnania Braci Polskich( moja prywatna cezura ) byliśmy ewenementem na skalę europejską.Nawet później potrafiliśmy dać Europie, choćby takie drobiazgi jak Rzeczpospolitą Babińską czy Konstytucję 3 maja . To ,że obecnie masochistycznie celebrujemy wszelkie "piękne katastrofy " , to już inna bajka .

RE: świadomości historyczna polaków
2017-05-02 23:51:20

Biernat a nie Buridan

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.004
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.