Logo
   ODKRYWCA - Strona główna
Login: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij tutaj  
Forum: Aktualności, newsy, wydarzenia
 
[*] Powrót do głównej strony tego forum

- ikonki przy nicku oznaczają ilość ostrzeżeń które otrzymał użytkownik (czerwona oznacza blokadę logowania w serwisie)
Temat: Kto napisał: Dodano: 
Żyli z niewybuchem nad głową
2016-09-29 02:06:22

"Gdyby wybuchł, uszkodziłby znaczną część kamienicy, w której utknął, a także kilka sąsiednich budynków. Mowa o pocisku artyleryjskim z czasów wojny, którego odnaleźli w środę pracownicy budowlani. Zdjęcia z ul. Katowickiej w Mysłowicach (woj. śląskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Dostaliśmy zgłoszenie od policji o niewypale w budynku mieszkalnym, wielorodzinnym. Pracownicy, który prowadzili remont na poddaszu, w elementach konstrukcyjnych odkryli najprawdopodobniej pocisk artyleryjski - poinformował mł. bryg. Wojciech Chojnowski oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Mysłowicach.

- Na 99 procent był to pocisk artyleryjski, więc w przypadku eksplozji straty byłyby znaczne. Prawdopodobnie doszłoby do uszkodzenia części tej kamienicy oraz sąsiednich budynków. W przypadku niewybuchów tego typu zawsze istnieje ryzyko wybuchu - podkreślił mł. bryg. Wojciech Chojnowski."


http://kontakt24.tvn24.pl/...wybuchem-nad-glowami-pocisk-artyleryjski-utknal-na-poddaszu-kamienicy,213002.html

 Linki sponsorowane
RE: Żyli z niewybuchem nad głową
2016-09-29 13:18:37

Moi znajomi mieszkali prawie 50 lat z niewybuchem "ogórkowym" zadeskowanym w podłodze pomiędzy parterem a pierwszym piętrem. Wleciał sobie przez dach, 2 piętro i zaparkował w drewnianej podłodze. Poprzedni właściciel kamienicy dowcipnie zostawił go tam gdzie spadł.

RE: Żyli z niewybuchem nad głową
2016-09-29 13:38:09

Na ulicy Cierniogajskiej we Wrocławiu był budynek w ścianie którego na wysokości pierwszego piętra tkwił pocisk kalibru ponad 100mm.Śmialiśmy się że państwo P.wystający w pokoju zapalnik traktują jako wieszak.Budynek rozebrano na początku lat 70-tych XXw.Jak rozbierali to wyjęli cały pocisk który zabrało wojsko.

RE: Żyli z niewybuchem nad głową
2016-09-29 17:26:08

A ja słyszałem kilka lat temu taką legendę, może to fakt, ze w Warszawie na Pradze, w jednej z kamienic nadal tkwi żelazo dużego kalibru. Podobno pamiątka po powstaniu. Kiedyś mięli to wyciągać, ale za duże zagrożenie było, podobno tak zostawili i jest nadal.

RE: Żyli z niewybuchem nad głową
2016-09-29 18:44:41

U dziadków w chałupie pocisk wleciał przez jedną ścianę koło okna, przeszedł przez drzwi pod klamką które swoją droga nadal służą w budynku gospodarczym i wbił się w kolejną. Z opowiadań wynika, że pocisk w tej ścianie został zamurowany i prawdopodobnie w niej spoczywa ;)

Aby odpowiedzieć musisz się zalogować.
0.004
Ta witryna korzysta z plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zarządzaniu ich ustawieniami.