„POGORZELA 1945”. PRACE TERENOWE [galeria zdjęć]

Udostępnij:

Czy pogorzelskie pola odsłonią swoje sekrety? Poszukiwania trwają!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pogorzeli zaprasza do podróży w czasie i dotknięcia żywej historii! 4 sierpnia 2021 roku ruszyły pierwsze profesjonalne poszukiwania w Pogorzeli. Przez kilka dni gmina gościć będzie poszukiwaczy skupionych w zarejestrowanych stowarzyszeniach, którzy swoją pasją podzielą się z mieszkańcami. Celem prac terenowych jest odnalezienie miejsc związanych z walkami w styczniu 1945 roku, które miały miejsce na terenie gminy. Zajrzymy za zasłonę przeszłości tropiąc jej pozostałości w Elżbietkowie, Głuchowie i Małgowie. Pracę będziemy wykonywać za zgodą konserwatora zabytków oraz pod rygorem prawnym, dlatego udział w poszukiwaniach mogą wziąć tylko te osoby, które zostały zgłoszone przez organizatora poszukiwań. Osoby postronne mogą jednak przyglądać się pracom, mogą dopytywać i dociekać – detektoryści i organizatorzy są dla was! 

Czy wspólnie z Biblioteką uda się dotknąć przeszłości miasta? Kto wie? Zobaczymy, czy pogorzelskie pola odsłonią przed nami swoje sekrety… „Odkrywca” publikował artykuły o drugowojennej historii Pogorzeli piórem Damiana Płowego. Jeden z numerów dostępny pod tym linkiem:

Więcej o projekcie pod tym linkiem:

https://pogorzela.naszabiblioteka.com/n,pogorzela-1945-dotknij-przeszlosci-miasta?fbclid=IwAR3xQp3cEhqUxDYXPGveAWhXhnaTjNqNPvvMRnHYvkbcFHzWL3CtnyIlrKA

Publikujemy zdjęcia Andrzeja Mikołajczyka ze Stowarzyszenia Wrocławskiej Grupy Poszukiwawczy. Dzięki!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

css.php