DWA GROTY ZNALEZIONE PRZEZ PASJONATÓW HISTORII

Udostępnij:

Na zdjęciu od lewej: Jarosław Szyszka, Karol Kowalczuk, Mariusz Chodanowicz, Małgorzata Chodanowicz, Marcin Chodanowicz, Piotr Cyganiak w miejscu znalezienia jednego z grotów

Groty zostały znalezione 8 sierpnia 2021 roku na terenie gminy Połczyn-Zdrój przez grupę pasjonatów poszukiwań w okolicach miejscowości Buślary ( Buślarskie Góry) gmina Połczyn-Zdrój, powiat Świdwiński, woj. Zachodniopomorskie. Choć redakcji znana jest bliższa lokalizacja – w tej chwili jej nie podamy.

Groty odnaleźli Marcin Chodanowicz i Jarosław Szyszka. Poszukiwania odbywały się za zgodą Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie i Nadleśnictwa Połczyn-Zdrój. Cenne przedmioty zostały podjęte w obecności archeologa i profesjonalnie zabezpieczone. O znalezisku powiadomiono WUOZ z delegaturą w Koszalinie. Ze zdobytych informacji wynika, że w przyszłym tygodniu zostaną przekazane inspektorowi do spraw zabytków archeologicznych  – pani Katarzynie Kasprzak, która poszuka dla nich odpowiedniego muzeum.

– Ten sukces eksploracyjny bardzo nas podbudował – mówi Marcin Chodanowicz. – Prawdopodobnie już we wrześniu powstanie stowarzyszenie z inicjatywy naszej, a także urzędu miasta Połczyn-Zdrój.

Syn jednego ze znalazców, Mariusz Chodanowicz, prezentuje groty. Czy to przyszły poszukiwacz? Pewnie tak!
Znalazcy: Marcin Chodanowicz i Jarosław Szyszka

Redaktor naczelny czasopisma "Odkrywca"

Udostępnij:

Dodaj komentarz

css.php