Szanowni prenumeratorzy!

Udostępnij:

Serdecznie dziękujemy, że jesteście i nadal chcecie być z nami. To ogromne wsparcie dla naszych działań.

Przez ostatni czas nie poddawaliśmy się trudnościom, niestety i nam dane były różne zawirowania spowodowane czy to lockdownem, szalejącymi cenami papieru czy wreszcie inflacją. Szczęśliwie udało nam się to wszystko przetrwać w miarę spokojnie i nadal spotykać się z Wami co miesiąc. Niestety nie mamy sposobu na zaradzenie drastycznemu spadkowi czytelnictwa – z tym problemem mierzy się większość wydawnictw drukowanych. Nie wiemy, w jaki sposób zachęcić do zakupu naszego tytułu, a tym samym większego wspierania nas.

Zdecydowaliśmy się na zmniejszenie częstotliwości ukazywania się „Odkrywcy” i z miesięcznika stajemy się dwumiesięcznikiem. W zamian dokładamy więcej stron. W pierwszym takim podwójnym numerze, który ukazał się na wrzesień/październik dodaliśmy 8 stron. Zapewne w kolejnych będziemy dokładali następne.

Zwiększona objętość pisma wiążę się niestety z podwyżkę ceny. To oczywiście nie jedyna przyczyna. I nas dotyka nadal inflacja czy inne koszty związane z wydawanie naszego ukochanego „Odkrywcy”.

Do końca tego roku planujemy wydanie jeszcze jednego numeru, listopadowo-grudniowego (nr 11-12/298-299). I na tym numerze zakończymy podwójną numerację porządkową. Kolejne numery, które zaczną ukazywać się od stycznia przyszłego roku będą miały pojedynczą numerację porządkową. I tak w styczniu ukaże się numer 1-2/300. Tak, to będzie już 300. numer „Odkrywcy”. Dla przypomnienia – w tym roku, 2023, obchodzimy natomiast 25-lecie tytułu!

Reasumując, w przyszłym roku ukaże się 6 numerów. Cena pojedynczego numeru wyniesie 18,50 zł z 8% podatkiem VAT. Natomiast roczna prenumerata z wysyłką w Polsce będzie kosztowała 111,00 zł, a półroczna 55,50 zł. Odpowiednio cena prenumeraty zagranicznej razem z wysyłką to 164,40 zł lub 82,20 zł. Oczywiście prenumeratę będzie można rozpocząć w dowolnym momencie, bo wiadomo, że nie każdemu kończy się ona w tym samym czasie. Jednocześnie informuję wszystkich aktualnych prenumeratorów, że ich prenumerata została przedłużona o 2 numery oraz nie będziemy prosić Was o dopłatę. Pewnie niektórzy ucieszą się.

Zakupu prenumeraty możecie dokonywać w sposób tradycyjny, wpłacając bezpośrednio na nasze konto numer 98249000050000452061532533 odpowiednią kwotę wraz z adnotacją, od którego numeru rozpoczynacie prenumeratę.

Natomiast jeśli korzystacie z naszego sklepu internetowego pod adresem https://ibhik.pl, zaznaczajcie odpowiednie opcje.

Zachęcamy Was także do zakupu e-wydań „Odkrywcy” przez:

https://www.e-kiosk.pl/

https://www.nexto.pl/

https://www.egazety.pl/inst-badan-hist-i-krajoznaw/e-wydanie-odkrywca.html

W razie pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji pod e-mailem prenumerata@odkrywca.pl lub telefonicznie pod numerami 71 329 71 71; 71 329 71 85; 71 329 71 86 i 63 219 10 13

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Magdalena Haber

Prezes Zarządu Instytutu Badań Historycznych i Krajoznawczych, wydawcy czasopisma "Odkrywca"

Udostępnij:

2 komentarze do “Szanowni prenumeratorzy!”

  1. Chwila, trudno jesteście zmuszeni na taki „myk” Jednakże Ci którzy opłacili tego roczną prenumeratę w jej ramach przy tym „układzie” powinni otrzymać dwa dodatkowe numery w przyszłym 2024 roku. Nie wyobrażam sobie ze będzie inaczej, skoro zadecydowaliście że wprowadzicie takie zmiany w trakcie trwania prenumerat rocznych 2023 a nie z początkiem nowego roku.

  2. @Krzysztof Olczyk
    Tak, piszemy, że „Jednocześnie informuję wszystkich aktualnych prenumeratorów, że ich prenumerata została przedłużona o 2 numery oraz nie będziemy prosić Was o dopłatę”

    Serdecznie pozdrawiam!

Dodaj komentarz

css.php