SENSACJE ARCHEOLOGICZNE 2020!

Udostępnij:

Głosowanie już trwa! Pasjonaci historii! Wzywamy Was do świętowania dokonań roku 2020! Dokonań Waszych i dokonań archeologów, naszych wspólnych odkryć!

To już druga edycja internetowego plebiscytu, organizowana przez czasopismo „Archeologia Żywa”. Tym razem do tej emocjonującej ankiety został zaproszony miesięcznik „Odkrywca” oraz ZwiadowcaHistorii.pl – blog dla detektorystów, poszukiwaczy i pasjonatów historii. W tym podsumowaniu jednoczymy bowiem siły pod sztandarem kwartalnika „Archeologia Żywa”, by wspólnie promować nie tylko znakomite odkrycia, ale i odpowiedzialne i zgodne z regułami sztuki poszukiwania. Liczymy, że to wydarzenie po raz kolejny jasno wskaże, że rola osób hobbystycznie związana z szeroko pojętą eksploracją jest bardzo istotna. Myślimy tutaj o wolontariuszach, pomagających w badaniach archeologicznych, regionalnych stowarzyszeniach, przeprowadzających różnego rodzaju działania skutecznie zaszczepiające szacunek do przeszłości, czy też indywidualnych poszukiwaczach realizujących zgodne z prawem swoją pasję. To też znakomita okazja dla tego grona, by w tym głosowaniu wyrazić uznanie dla dokonań archeologów i muzealników, do czego gorąco zachęcamy.

SIEDEM KATEGORII, W KAŻDEJ SZEŚCIU NOMINOWANYCH

W tegorocznej odsłonie wybieramy aż w siedmiu kategoriach. Są to:

  • NAJWIĘKSZY SKARB 2020
  • NAJCIEKAWSZE CMENTARZYSKO 2020
  • NAJLEPSZA ARCHEOLOGICZNA WYSTAWA CZASOWA 2020
  • NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE 2020
  • NAJWAŻNIEJSZE KONTYNUOWANE BADANIA 2020
  • NAJWAŻNIEJSZE ZAGRANICZNE ODKRYCIE POLSKICH ARCHEOLOGÓW 2020
  • NAJWAŻNIEJSZE ODKRYCIE ARCHEOLOGICZNE W POLSCE 2020

Miło nam zauważyć, że w niektórych z wyżej wymienionych kategorii udział pasjonatów historii jest bardzo istotny, ale jeszcze raz zachęcamy do wyboru zwycięzców we wszystkich kategoriach. W każdej kategorii wybrano 6 nominowanych, ale zwycięzca w ramach kategorii może być tylko jeden. Wszystko w Waszych rękach i klawiaturach.

Krótko mówiąc, pasjonaci historii! Wzywamy Was do świętowania dokonań roku 2020!

ZASADY GŁOSOWANIA

Głosowanie potrwa do godz. 23:55, dnia 10 stycznia 2021 r. 

Wyniki plebiscytu ogłosimy o godz. 20:00, dnia 14 stycznia 2021 roku na Facebooku Archeologii Żywej podczas spotkania na żywo w ramach internetowego cyklu „Kontekst”. W jego trakcie Bartłomiej Stój („Zwiadowca Historii”), Radosław Biel („Archeologia Żywa”) i Andrzej Daczkowski („Odkrywca”) nie tylko zaprezentują zwycięzców głosowania, ale przybliżą inne ważne wydarzenia i odkrycia 2020 roku, które nie załapały się do oficjalnej szóstki nominowanych.

Wystarczy kliknąć na poniższą grafikę „Archeologiczne Sensacje 2020”. Zostaną Państwo przeniesieni na stronę Archeologii Żywej, gdzie każdy może zagłosować na swojego faworyta w poszczególnej z kategorii. Wystarczy kliknąć „Rozpocznij”, zaznaczyć obrazek z odkryciem, na które chcesz oddać głos i na koniec kliknąć „Prześlij”. Jeśli w danej kategorii nie masz faworyta, możesz ją pominąć.

Redaktor naczelny czasopisma "Odkrywca"

Udostępnij:

Dodaj komentarz

css.php